آخرين مطالب

افزایش دو برابری تولید گاز در پارس جنوبی سياسي

افزایش دو برابری تولید گاز در پارس جنوبی

  بزرگنمايي:

راه نو- روحانی در پایان آخرین نشست هیئت دولت در سال 96 در جمع خبرنگاران با تبیین اقدامات و دستاوردهای امسال دولت در حوزه های مختلف گفت: میزان تولید گاز در پارس جنوبی از 285 میلیون متر مکعب به 555 میلیون متر مکعب رسیده است.
وی افزود: به این علت امسال نیازی به خرید گاز از دیگر کشورها نداشتیم که بخواهند برای ما ناز کنند یا قیمت ها را بالا ببرند.
سال آینده 5 فاز پتروشیمی افتتاح می شود
­رئیس جمهور گفت : امسال 5 فاز پتروشیمی به بهره برداری رسید و در سال آینده نیز 5 فاز دیگر افتتاح خواهد شد.
آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در جمع خبرنگاران پس از آخرین نشست هیأت دولت افزود: روند کار در حوزه پتروشیمی به سمت رونق بیشتر است.
وی گفت : امسال صادرات در مقایسه با پارسال افزایش یافته است و رشد حدود 5 درصدی نشان می دهد، امسال نسبت صادرات و واردات در مقایسه با پارسال متفاوت است.
رئیس جمهور افزود: امسال در حوزه پتروشیمی حدود یک میلیارد دلار مواد کمتری صادر کردیم که البته باید خوشحال باشیم چون به جای صادرات به تولید بیشتر در صنایع پایین دستی پرداختیم یعنی تولید را افزایش دادیم .
آقای روحانی گفت : در حوزه مواد معدنی نیز صادرات کاهش یافته است که البته باید خوشحال باشیم چون به جای خام فروشی، تولید را افزایش داده ایم و به جای آنکه سنگ های معدنی را صادر کنیم آن را به گندله و فولاد تبدیل کرده ایم، بنابراین این اقدام ظاهرش کاهش صادرات است اما افزایش تولید محسوب می شود .
افتتاح 516 کیلومتر راه آهن در سال 96
رئیس جمهور گفت: امسال 27 درصد در تولید کالاهای سرمایه ای رشد داشتیم که مجموع کالاهای سرمایه ای 82 درصد واردات است و در مجموع پیشرفت قابل قبولی داشتیم.
آقای روحانی پس از آخرین جلسه هیئت دولت در سال 96 در جمع خبرنگاران در محوطه نهاد ریاست جمهوری حاضر شد و در سخنانی افزود: در تولید خودرو از یک میلیون و 300 هزار به یک میلیون و 600 هزار رسیدیم و وقتی تولید خودروی ما افزایش دارد مطمئنا برخی قطعات هم باید وارد شود که در نهایت در مجموع صادرات و واردات، رشد خوبی داشتیم و این موضوع خوشحال کننده است و جای نگرانی نیست.
رئیس جمهور گفت: در حمل و نقل شرایط ما در سال 96 نسبت به سالهای گذشته بهتر بود، ما راه آهن استان همدان را افتتاح کردیم و امیدواریم در روزهای پایانی سال راه آهن کرمانشاه هم افتتاح شود.
آقای روحانی افزود: در سال جدید راه آهن سه شهر ارومیه، رشت و تبریز را افتتاح خواهیم کرد و در سفری که فروردین سال 97 به جمهوری آذربایجان خواهم داشت قرارداد راه آهن رشت به آستارا هم نهایی خواهد شد که همه این مباحث نشان دهنده پیشرفت خطوط ریلی ماست.
رئیس جمهور گفت: مجموعا 516 کیلومتر راه آهن جدید امسال افتتاح شد.
در بنزین به خودکفایی خواهیم رسید
رئیس جمهور گفت: فاز 2 بندر شهید رجایی در بندرعباس تکمیل شد و عملیات اجرایی فاز 3 این طرح نیز آغاز شده است.
آقای روحانی در ادامه با اشاره به حرکت کشور به سوی خودکفایی در تولید بنزین افزود: یکی از فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اوایل سال گذشته افتتاح شد و فاز 2 آن اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و با توجه به برنامه ریزی ها تا پایان سال فاز 3 این پالایشگاه هم به بهره برداری خواهد رسید که مجموعا 36 میلیون لیتر بنزین و 14 میلیون لیتر گازوئیل در آن تولید خواهد شد.
وی گفت: ما در بنزین به خودکفایی خواهیم رسید و حتی می توانیم بنزین را صادر کنیم، کار بسیار بزرگ و عظیمی است که پیش روی ما قرار گرفته و در حال انجام است.
رئیس جمهور با بیان اینکه در گذشته مشکلاتی داشتیم که در سال 96 جبران شد اضافه کرد: یکی از این مشکلات بخش مسکن بود در این بخش ما رشد نداشتیم بلکه رشد منفی داشتیم اما در سال 96 رشد ما در این بخش مثبت است در سه، چهار ماه آخر امسال فروش مسکن در تهران 19 درصد نسبت به چند ماهه مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است و رونق بخش مسکن سال آینده آغاز می شود و در سال 97 ما در بافت فرسوده حرکت جدیدی را آغاز خواهیم کرد که این فرایند از 22 بهمن سال 96 آغاز شده است و ادامه خواهد داشت.
آقای روحانی گفت: در زمینه محیط زیست هم گام های خوبی برداشته شده است.
سال آینده؛ سال سرمایه گذاری، رشد و توسعه اقتصادی و عدالت اقتصادی خواهد بود
رئیس جمهور در ادامه سخنانش در حاشیه آخرین نشست هیأت دولت در سال 96 گفت: در زمینه محیط زیست نیز گام های خوبی برخواهیم داشت، ازجمله نوسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری و درون شهری که یک کار فوق العاده است و در سال آینده در این باره رکوردی خواهد بود.
آقای روحانی افزود: کشور ما در مقایسه با رشد و توسعه کشورهای دیگر به طور متوسط و حتی کشورهای درحال توسعه و نوظهور، شرایط مناسبی دارد.
وی گفت: از لحاظ عدالت اجتماعی نیز قدم های خوبی برداشته شده است، گرچه این قدم ها باید تکمیل شود.
آقای روحانی افزود: در طول 4 سال گذشته همه ساله حقوق دستمزد کارگران و حقوق کارمندان همواره از تورم، بیشتر بوده است و این به معنای یک قدم در راه عدالت است.
وی گفت: همچنین همواره حداقل حقوق بیشتر از مقداری بوده است که حقوق را اضافه کرده ایم و این در مسیر عدالت است.
آقای روحانی افزود:در زمینه عدالت همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند باید قدم های جدی تری برداریم تا به نقطه مطلوب برسیم.
وی گفت: سال آینده ، ان شاءالله سال سرمایه گذاری، سال رشد و توسعه اقتصادی و همچنین سال عدالت اقتصادی خواهد بود.
آقای روحانی افزود: در همه این زمینه ها برنامه هایی که برای سال 97 داریم، در یکی از مصاحبه هایی که اوایل سال آینده انجام خواهم داد توضیح می دهم، که برخی از آنها را قبلاً اشاره کرده ام.
وی گفت: البته در کنار این همه پیشرفت ها و اقدامات ارزشمندی که ملت ما انجام داده اند، متأسفانه روزهای غمباری نیز داشته ایم.
مردم در حوادث تلخ امسال همدلی کردند
­رئیس جمهور گفت : در سالی که گذشت روزهای غمباری داشتیم اما همه مردم با همدلی این روزهای تلخ را به جلوه هایی از برادری و نوع دوستی تبدیل کردند .
آقای روحانی پس از آخرین جلسه هیئت دولت در سال 96 در جمع خبرنگاران افزود :امسال در زمین و آسمان و دریا روزهای غمباری برای ملت ما بوجود آمد و عده ای از هموطنان خود را از دست دادیم .
وی اضافه کرد : زلزله کرمانشاه و کرمان، حادثه نفتکش سانچی و هواپیمایی که در دنا سقوط کرد تاسف بار و غمبار بود اما مردم به خوبی نشان دادند که نوع دوست هستند و برادرانه به میدان آمدند و با همه وجود برای یافتن اجساد از برفها و کوههای مرتفع نهراسیدند و غواصان شجاع ما برای یافتن نشانی از اجساد به منطقه رفتند و همه مردم با یکدیگر همیاری و کمک کردند.
گوش ما مسئولان باید شنوای مشکلات مردم باشد
­رئیس جمهور گفت : دولت و همه مسئولان باید گوش شنوای اعتراضات و اشکالات مردم باشند و برای رفع آنها تلاش کنند.
آقای روحانی پس از آخرین جلسه هیئت دولت در سال 96 افزود : مردم ما به خوبی مرز بین اعتراض و اغتشاش را مشخص کرده اند و دولت هم اعتراض مردم را زودتر از همیشه به رسمیت شناخت اما با تخریب اموال و بی نظمی مخالفیم و این امر برای دولت قابل قبول نبود همچنانکه مردم هم در تظاهرات میلیونی خود این امر را مشخص کردند .
رئیس جمهور گفت : اشکالات باید گفته و رفع شود اما همه باید نظم عمومی را رعایت کنیم تا مشکلی برای خانواده ها بوجود نیاید و نترسند و کسب و کار هم نباید تعطیل شود .
وی افزود : گوش ما مسئولان باید شنوا باشد اما مخاطب اعتراضات مردم فقط دولت نبود و همه باید اعتراضها را بشنوند و صدای آنها را شنیده و پاسخگو باشند.
رئیس جمهور تصریح کرد : صدای مردم را باید بشنویم چرا که مردم اشکالات ، انتقادات و پیشنهادهایی دارند که باید به آنها توجه و با عمل، همبستگی ملی خود را حفظ کنیم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استفاده از نخبگان و جوانان در ایدرو ضرورت دارد

هم اندیشی مدیران دولت با حضور رئیس جمهور

ما خادم و نوکری برای مردم هستیم

رهبر انقلاب: وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند

ظریف: باید منافع ایران از برجام حفظ شود

هرکجا افتخار بوده؛ نام ارتش جمهوری اسلامی نیز بوده است

دو سوال مجلس از رئیس جمهور از دستور کار خارج شد

جلسه هماهنگی سفر کاروان دولت روحانی به استان آذربایجان شرقی برگزار شد

کشف محموله مواد منفجره در مرز‌های شرقی کشور

لاریجانی: فعالیت‌های تروریستی منطقه با دخالت‌های نظامی آمریکایی آغاز شده است

قاسمی:زمان زدن و گریز و فرار برای رژیم صهیونیستی گذشته است/ برجام یک توافق بین ایران و 1+5 است

استقبال رئیس مجلس ویتنام از آقای لاریجانی

ظریف تهران را به مقصد دوشنبه ترک کرد

حمایت اتحادیه اروپا از اجرای کامل توافق هسته ای ایران/ رژیم صهیونیستی: ترجیح ما تمدید نامحدود برجام است!

یافت می‌نشود؟

روابط ایران و چین؛ سازنده و راهبردی

موضوع آب با مدیریت متمرکز پیگیری می‌شود

انتشار اطلاعیه شورای نگهبان

ماکرون: نمی توانیم توافقی را که خودمان امضا کردیم پاره کنیم

باید یک صدا از دولت شنیده شود

عوامل غیراقتصادی در تلاطم نرخ ارز موثر است

دولت مشکلی برای تامین ارز تجاری کشور ندارد

اصولگرایان هم نگران قیمت دلار هستند

دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح با رهبر انقلاب

آغاز مذاکرات روسای مجالس ایران و روسیه

آغاز مراسم رونمایی از 83 دستاورد هسته‌ای

صنعت هسته‌ای در آستانه تحوّلی بنیادین

وارد تجارت هسته‌ای شده ایم

83 دستاورد هسته‌ای فردا رونمایی می‌شود

دستگاه‌های اجرایی پیشگام استفاده محصول داخلی باشند

موضوع تلگرام در کمیسیون امنیت بررسی می‌شود

ایران مخالف هرگونه تجاوز نظامی به سرزمین سایر کشورهاست

تمام دستگاه‌ها باید پشتیبان سرمایه‌گذاران باشند

ایران دشمن کشورهای عربی منطقه نیست

وزیر دفاع برای شرکت در اجلاس بین المللی امنیتی راهی مسکو شد

همواره نگاه ایران به همکاری با مصر واحد و مستقل است

رییس جمهور به ترکیه سفر می‌کند

آخرین جلسه هیئت دولت در سال 96 برگزار می‌شود

افزایش دو برابری تولید گاز در پارس جنوبی

لغو برنامه‌های ظریف به علت کسالت

رقابت اروپا و امریکا در تحریم علیه ایران

دولت الکترونیک از فساد،‌ رانت و زیرمیزی جلوگیری می‌کند

ساختمان سابق سفارت ایران در آلمان از حضور افراد فرصت طلب تخلیه شد

به سیاست‌های امریکا نمی‌توان اعتماد کرد

مجلس یکشنبه هفته آینده جلسه علنی دارد

کوتاهی دولت انگلیس در ماجرای سفارت ایران

بررسی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی

انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان؛ صبح فردا

روابط تهران - باکو در راستای منافع دو ملت است

امضاء 12 سند همکاری ایران با جمهوری آذربایجان