آخرين مطالب

436 طرح در استان خراسان رضوی افتتاح می‌شود سياسي

436 طرح در استان خراسان رضوی افتتاح می‌شود

  بزرگنمايي:

راه نو- آقای روحانی در سخنانی در جمع مردم سبزوار از این شهر به عنوان دیار سربداران و عاشقان ولایت و دلدادگان به مولا علی بن موسی الرضا (ع) یاد کرد و افزود: سبزوار شهر چند هزار ساله تاریخ ایران، شهر علم و دانش، شهر فرهیختگان ، علما ،دانشگاهیان، فیلسوفان ، شعرا ، شهر ملاهادی سبزواری، شهر دکتر علی شریعتی ، بسیاری از مفاخر و بزرگان و ایثارگران و رزمندگان و دلاوران قهرمانی است که در هشت سال دفاع مقدس از سرزمین ایران به خوبی دفاع و در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
رئیس جمهور گفت: امروز و فردا بعد از ماهها و سالها تلاش در استان خراسان رضوی 436 طرح افتتاح می شود.
خراسان رضوی؛ از استانهای سرآمد ایجاد اشتغال در سال گذشته
­رئیس جمهور، استان خراسان رضوی را یکی از استانهای سرآمد ایجاد اشتغال در سال گذشته خواند و گفت: سال گذشته در این استان 124 هزار شغل ایجاد شد.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم سبزوار با اشاره به افتتاح طرح مهم پارس فولاد سبزوار در این سفر تصریح کرد: در سفر دو روزه به استان خراسان رضوی بیش از سه هزار میلیارد تومان و حدود 200 میلیون یورو طرح و پروژه در استان خراسان رضوی افتتاح می شود که به معنای حرکت اقتصادی مردم غیور این استان است.
وی افزود: لازم می دانم از مردم استان خراسان رضوی، شهرستان سبزوار و جای جای این دیار به خاطر تلاش، کوشش و فعالیت های ارزشمندشان سپاسگزاری کنم.
رئیس جمهور گفت: سال گذشته به لطف خدا به جز در شش استان، در بقیه استانهای کشور نرخ بیکاری کاهش یافته و وضع اشتغال بهتر شده که یکی از استانهای سرآمد در این زمینه استان خراسان رضوی با ایجاد 124 هزار شغل در سال گذشته است.
آقای روحانی تاکید کرد: این به معنای تلاش کارآفرینان، بخش خصوصی ، مردم ، فرهیختگان ، کارگران ، معلمان و همه مسئولان اجرایی این استان در سال گذشته است.
رئیس جمهور تصریح کرد: میزان صادرات خارجی این استان نسبت به سال گذشته 15 درصد و ترانزیت کالا از این استان نیز نسبت به سال گذشته 18 درصد افزایش یافته است.
آقای روحانی افزود: همچنین تراز بازرگانی استان خراسان رضوی 22 درصد رشد داشته که به معنای آن است که این استان در مسیر حرکت اقتصادی و رشد و تعالی است.
 
خراسان رضوی؛ پیشرو در زمینه سامانه های نوین آبیاری
رئیس جمهور گفت: استان خراسان رضوی به عنوان قطب کشاورزی کشور در زمینه کشاورزی و سامانه های آبیاری قدم های بسیار ارزشمندی برداشته است.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم سبزوار با بیان اینکه در طول دولت های گذشته از پس از انقلاب تا ابتدای سال 92 طرح های نوین آبیاری پیشرفت های بسیاری داشته است خاطرنشان کرد : 110 هزار هکتار زمین کشاورزی در استان خراسان رضوی وجود داشته که در طول 4 سال گذشته، 56 هزار هکتار آن به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است.
وی افزود: قدم ارزشمند در کشاورزی را کشاورزان و بخش خصوصی برداشته اند که با وجود کم آبی همچنان حرکت های ارزشمندی انجام داده اند.
رئیس جمهور گفت: 6 هزار و 800 رشته قنات در این استان وجود دارد که طول این قنات ها حدود 4 هزار کیلومتر است و قرار شده 2 هزار قنات از این تعداد احیا شود که بخش بزرگی از آن در این دولت انجام شده است .
وی افزود: استان خراسان رضوی قطب گردشگری کشور است و 30 میلیون زائر در سال گذشته به آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) شرفیاب شده اند و نه تنها این استان بلکه ایران ما هر چه دارد از برکت آن حضرت است.
 
خراسان رضوی؛ قطب مهم سنگ آهن و فولاد
رئیس جمهور گفت : استان خراسان رضوی قطب مهمی برای صنعت استراتژیک و معادن کشور یعنی سنگ آهن و فولاد است.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم شهرستان سبزوار گفت: ­در زمینه انتقال آب با لوله که برای حفظ آب در این استان بسیار مهم است قدم های بسیار خوبی برداشته شده است.
وی افزود : در سفر قبل که قول داده شده بود، 75 درصد آن اجرا شده است و بقیه 25 درصد هم اجرا خواهد شد و در سال های پیش رو 500 کیلومتر دیگر لوله گذاری انجام خواهد شد.
آقای روحانی اضافه کرد: این به معنای آن است که دولت توجه خاص به مشکل کم آبی در این استان دارد. امسال تقریباً بارش استان نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته و ما باید از این طریق، مشکل آب را جبران کنیم.
وی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی قطب مهم کشاورزی است و خوشبختانه سال گذشته در تولید محصولات کشاورزی پیشگام بوده و تحرک و رشد بسیار خوبی داشته است .
رئیس جمهور گفت: این استان قطب صنعتی کشور به ویژه قطب فولاد ایران است. در بخش های مختلف فولاد تحرکات بسیار خوبی در سبزوار، نیشابور، منطقه سنگان، خواف انجام گرفته و اینکه این استان توان تولید بیش از 13 میلیون تن کنستانتره و بیش از 12 میلیون تن ظرفیت گندله دارد معنای آن این است که استان خراسان رضوی قطب مهمی برای صنعت استراتژیک و معادن کشور یعنی سنگ آهن و فولاد است.
آقای روحانی افزود: دولت مصمم است در همه این زمینه ها تلاش خود را برای احیا و پیشرفت این استان به حول و قوه الهی ادامه دهد.
وی گفت: مردم استان خراسان رضوی مردمی سخت کوش، پرتلاش، باایمان و مردم سبزوار مردم دیار سربداران، سرزمین کار و تلاش هستند.
رئیس جمهور اضافه کرد: با تشکر از مسئولان استان، استاندار، فرماندار، نمایندگان محترم استان وشهرستان به مردم عزیز سبزوار قول می دهم همه پروژه هایی که مورد تعهد دولت است از تکمیل خط آهن سبزوار گرفته تا تکمیل بیمارستان حشمتیه، ورزشگاه 15 هزار نفری، تعهدات در زمینه علم و دانش ،بهداشت، درمان، پزشکی، عمران شهری و روستایی و همچنین در زمینه ارتباطات و معادن قدم های ارزشمند خود را با کمک شما مردم برداریم.
 
با ایران هراسی مبارزه می کنیم
رئیس جمهور گفت: بنای ما با هم از سال 92 این بود که با وجود اینکه آمریکا و صهیونیست ها به دروغ ایران هراسی را ترویج می دهند با این امر مبارزه کنیم.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود افزود: ما همواره می خواهیم به مردم دنیا بگوییم ایران صلح طلب است و از سال 92 تلاش کردیم سیاست خارجی مان را با هزینه کمتر اما با عزت و سربلندی به پیش ببریم می خواستیم به مردم بگوییم تحریم هسته ای ایران یک کار اشتباه بوده و دنیا باید از این طرح خود عقب نشینی کند.
رئیس جمهور گفت: دنیا بداند همانطور که رزمندگان ما در میدان های دفاع پیروز می شوند دیپلمات های ما با هنرمندانه ترین و منطقی ترین صحبت ها می توانند پای یک میز با قدرت های جهان بنشینند ، حرف بزنند و منطق خود را به کرسی بنشانند.
آقای روحانی افزود: از آذر 92 اولین قدم ها را برای شکستن تحریم ها برداشتیم تحریم هایی در پتروشیمی ، خودروسازی، فلزات گرانبها و غیره داشتیم و اینها تحریم هایی بود که قبل از سال 90 شروع شده بود و بخشی از آن در آذر 92 شکسته شد. بخش دیگری از تحریم ها را نیز در سال 94 با توافق هایی که با شش کشور قدرتمند جهان کردیم برداشتیم.
 
حرف های رئیس جمهور آمریکا منطقی نیست
رئیس جمهور با بیان اینکه حرف های رئیس جمهور آمریکا منطقی نیست گفت: ما سر کسی کلاه نگذاشتیم، ما در مذاکرات با منطق حرف زدیم و با شش کشور پای میز مذاکره بودیم و به توافقی رسیدیم که سازمان ملل متحد هم آن را تصویب کرده است.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم سبزوار به نتایج توافق هسته ای اشاره کرد و افزود: پس از این توافق، فروش نفت ما دو برابر و مبادلات بانکی ما کم و بیش با دنیا آغاز شد و بیمه ما شرایط عادی خود را پیدا کرد. صادرات و واردات ما در مسیر درست قرار گرفت برغم اینکه آمریکایی ها متأسفانه در همه مراحل به تعهدات خود درست عمل نکردند و کارشکنی کردند.
رئیس جمهور گفت: ما در طول این مدت به تعهداتی که به دنیا داده بودیم، عمل کردیم. امروز بعد از 5 سال یعنی از سال 92 تا امروز، به نقطه ای رسیده ایم که باید شما مردم غیور و بزرگ مطلع باشید.
وی افزود: این آقایی که جدیداً به عنوان رئیس جمهور آمریکا سخنان خود را از 15 ماه پیش شروع کرد، یعنی آقای ترامپ از 15 ماه پیش مرتب می گوید برجام بدترین توافقی بود که آمریکا امضا کرده است، مدام می گوید این توافق فقط به نفع ایران است، مرتب می گوید این توافق به ضرر آمریکا بوده است، مدام می گوید آمریکا و دولت قبلی این کشور در برجام دچار اشتباه شدند و ایران سر ما کلاه گذاشته است.
رئیس جمهور با بیان اینکه حرف های رئیس جمهور آمریکا منطقی نیست گفت: ما سر کسی کلاه نگذاشتیم، ما در مذاکرات با منطق حرف زدیم و با شش کشور پای میز مذاکره بودیم و به توافقی رسیدیم که سازمان ملل متحد هم آن را تصویب کرده است.
آقای روحانی افزود: ما همه متحد و با هم هستیم و هر قدمی که برداشتیم مستحکم و درست بوده است.
وی گفت: در طول این مدت 4 سال و نیم ، مردم جهان به ایران بزرگ به عنوان یک قدرت بالیدند و افتخار کردند. هیچ کس در دنیا نیست که بگوید کار و قدم ما اشتباه بوده است.
رئیس جمهور افزود: فقط آمریکا، رژیم منحوس صهیونیستی و عربستان می گویند که برجام اشتباه بوده است، بقیه دنیا همه می گویند درست بوده است.
آقای روحانی گفت: بنابراین شما و همه مردم شریف ایران همواره از دولت حمایت کردید. من از ملت بزرگ ایران، رهبری معظم انقلاب و نیروهای مسلح تشکر می کنم؛ همه دست به دست هم دادیم تا به اینجا رسیدیم.
وی افزود: اگر ما کاری کردیم که امروز آمریکایی ها البته به ناحق می گویند ما در برابر ایران شکست خوردیم و ایران سر ما کلاه گذاشته و قدم هایی که ما برداشتیم همه با کمک مردم و با وحدت و اتحاد بوده است و امروز هم باید با وحدت و اتحاد پیش برویم.
 
خروج آمریکا از برجام برایش پشیمانی تاریخی خواهد داشت
رئیس جمهور­، خروج آمریکا از برجام را منتهی به پشیمانی تاریخی برای این کشور خواند و گفت :آمریکا در برابر ملت ایران کاری از پیش نخواهد برد .
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم سبزوار به سه طرح مد نظر آمریکا در مسیر برجام اشاره کرد و افزود:­ آمریکا یا از برجام خارج می شود، یا به برجام لطمه می زند و یا راه اروپا و بقیه از آمریکا کاملا جدا می شود.
رئیس جمهور تصریح کرد: ملت عزیز و بزرگ ایران ، مردم خراسان و سبزوار به شما می گویم که آمریکا در برابر ملت ایران کاری از پیش نخواهد برد.
آقای روحانی ادامه داد: آمریکا در طول 40 سال گذشته همیشه علیه ملت ما فتنه ایجاد کرده اما هیچ گاه در برابر عظمت ­نظام و ملت ما موفقیتی به دست نیاورده است .
رئیس جمهور تاکید کرد: این بار نیز آمریکا خطا و اشتباه می کند لذا اگر در راهی که طی کرده بخواهد از برجام نیز خارج شود به زودی خواهد دید که این اقدام پشیمانی تاریخی برای او به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: از چند ماه پیش تمام دستورات لازم به بخش های اجرایی کشور داده شده است ، به سازمان انرژی اتمی نیز دستورات لازم ابلاغ شده و من در چند روز گذشته بار دیگر در خصوص برنامه های آینده با مسئولان این سازمان صحبت کردم و مسیر کاملا روشن است .
رئیس جمهور با اشاره به ابلاغ دستورات لازم­ به بخش اقتصادی دولت نیز تصریح کرد : اتخاذ طرح های جدید برای ساماندهی بازار ارز بر همین مبنا بود که آمریکا بفهمد در صورت اجرای هر توطئه ای علیه ملت ایران ، مردم ما باید خیالشان راحت باشد که دولت با قدرت، ارز مورد نیاز واردات ، تولید و خدمات مورد نیاز
را با همان قیمتی که اعلام کرده است در اختیار واردکنندگان و کارآفرینان قرار خواهد داد و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
درباره سلاح و دفاع خود با کسی مذاکره نخواهیم کرد
رئیس جمهور تاکید کرد : ما راجع به سلاح و دفاع مان با کسی مذاکره نخواهیم کرد و هر میزان سلاح و امکانات و موشک لازم داشته باشیم می سازیم و انبار می کنیم.
آقای روحانی در ادامه سخنانش در اجتماع مردم سبزوار گفت: درآمدهای نفتی و غیر نفتی امسال کشور را طبق پیش بینی ها 100 میلیارد دلار و مخارج را 70 میلیارد دلار اعلام و تاکید کرد: مردم بدانند در سال 97 مشکل ارزی یا هیچ مشکل دیگری در اداره کشور نداریم.
وی تصریح کرد : تبلیغات امریکایی ها و صهیونیست ها درباره ملت بزرگ و غیور ایران که در همه مقاطع بزرگ و حساس ایثارگری کرده اند واهی و دروغ است.
رئیس جمهور خطاب به دشمنان افزود: ملت غیور ایران از توطئه های شما نمی ترسند این ملت بزرگ با مسئولان و رهبری فرهیخته به راه پیشرفت و توسعه ادامه خواهند داد بنابر این ما به مسیر نظام در چهلمین سال انقلاب مان با وحدت، اتحاد و هماهنگی ادامه می دهیم.
آقای روحانی اضافه کرد: اکنون دیگر جناح های راست، چپ، اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدالی با یکدیگر متحدند و دست در دست یکدیگر دارند و ترامپ و رژیم صهیونیستی بدانند که ملت ما متحدند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی خطاب به امریکایی ها، اروپایی ها و همه دنیا تاکید کرد: ملت ما به عهدش وفادار است اما به صراحت اعلام می کنم ما راجع به سلاح و دفاع مان با کسی مذاکره نخواهیم کرد و هر میزان سلاح و امکانات و موشک لازم داشته باشیم می سازیم و انبار می کنیم.
آقای روحانی تصریح کرد: به کسی ربطی ندارد که ملت ایران برای دفاع از خویش چه تصمیمی اتخاذ کرده است ما راجع به قدرت و بنیه دفاعی با کسی مذاکره نخواهیم کرد.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به مسائل منطقه ای گفت: ما می خواهیم با دنیا حرف بزنیم تا منطقه ما امن باشد ما با ترکیه و روسیه درباره سوریه و با کشورهای مختلف درباره یمن در حال مذاکره ایم اما به دنیا می گوییم که با تروریسم در هر جای منطقه که باشد مبارزه خواهیم کرد.
آقای روحانی خطاب به دشمنان تاکید کرد: ما نمی گذاریم شما هر روز بخواهید در این منطقه داعشی دیگر ایجاد کنید و با منطقه بجنگید، ما صلح و ثبات منطقه ای را می خواهیم.
 
در مقابل هر تصمیم ترامپ طرح و برنامه داریم
رئیس جمهور گفت: مردم ایران بدانند هفته آینده در زندگی ما تغییری ایجاد نخواهد شد و هر تصمیمی که ترامپ بگیرد در مقابل آن طرح و برنامه داریم و مقاومت خواهیم کرد.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم سبزوار افزود: ما به دنیا می گوییم اهل جنگ و تنش نیستیم اما اهل دفاع هستیم و قاطعانه از منافع مان دفاع می کنیم و در برابر هر توطئه ای می ایستیم.
رئیس جمهور گفت: ملت ما آزاد، غیور و مقاوم هستند و کید دشمنان را نابود خواهند کرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعیین شرایط تسهیلات تولید درصورت استنکاف بانک‌ها

مذاکره با دفتر رهبری درباره FATF

ولایتی: برخی اروپایی‌ها یکی به نعل می‌زنند یکی به میخ/ هر چه مردم عراق بپسندند، مطلوب ماست

توضیحات ظریف درباره تلاش تیم مذاکره‌کننده برای اخذ تضمین از اروپایی‌ها

تکلیف معیشتی 150 هزار کولبر مشخص می‌شود

آمادگی کره جنوبی برای تجارت با ایران در شرایط جدید

جلسه غیرعلنی‌ مجلس‌ با حضور شمخانی، کرباسیان و ظریف

رئیس جمهور دو قانون را برای اجرا ابلاغ کرد

آغاز نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول

اروپا برای گفت وگوی تجاری با آمریکا شرط گذاشت

روحانی: آمریکا از هر زمان دیگر در جهان اسلام منفورتر است

وزارت کشور: اتفاقات کازرون جنبه تقسیماتی ندارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی: آزادی فلسطین سنت الهی است، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

کشورهای اسلامی باید در اجلاس استانبول علیه ظلم و جنایت به مردم فلسطین پاسخ محکمی بدهند

رژیم صهیونیستی برای توقف جنایات خود تحت فشار قرار گیرد

رایزنی های فشرده آمریکا با اروپا برای بازگشت تحریم های ایران/اروپایی ها بدنبال دور زدن تحریم ها هستند

گزارش مذاکرات با طرف‌های برجام به کمیسیون ارائه می‌شود

بیت المقدس را نمی‌توان از مسلمانان جهان جدا کرد

لزوم تضمین حقوق ایران در برجام

امریکایی ها برای دومین بار نیز پشیمان می شوند

نتایج رایزنی های برجام ظریف در بروکسل؛ اروپا به ایران تضمین می دهد؟

مردم می‌خواهند حكومت موانع زندگی‌شان را برطرف كند/ عدم تحقق وعده‌ها اعتبار دولت را مخدوش می‌كند

اقدام ترامپ باعث بی آبرویی آمریکا شد

قدس متعلق به مسلمانان خواهد ماند

دولت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد

آمریکا قصد نابودی سازمان ملل متحد را دارد

ظریف:1+4 به زودی تضمین منافع ایران ذیل برجام را مشخص می‌کند

اروپا عکس العمل قاطع علیه خروج امریکا از برجام اتخاذ کند

نشست کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی

واکنش به برخی موضع گیری ها در خصوص برجام

ظریف با وزیر خارجه چین دیدار کرد

برجام در صورت تضمین منافع ایران باقی می‌ماند

استقبال رسمی از رئیس جمهور سریلانکا

تضمین منافع ایران تنها شرط برقراری برجام

رییس جمهور اصلاحیه قانون بودجه سال 1397 کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد

تماس‌های تلفنی وزرای خارجه ژاپن و نروژ با ظریف

مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام، وحدت و پیشرفت علمی است

رهبر معظم انقلاب در واکنش به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید

واکنش اعضای 1+5 به خروج آمریکا از برجام/ نشست ایران و اروپا برای ادامه برجام

واکنش ها در ایران به خروج آمریکا از برجام؛ از آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس تا پیام تبریک فرمانده کل سپاه

اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است

بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه صنعت نفت

با خروج آمریکا از برجام،تصمیمات غیرقابل تصور می‌گیریم/رفتار غیردیپلماتیک مراکش دلیل مشخصی ندارد

چرا آمریکا بدنبال بازبینی توافق هسته ای ایران است؟/ آیا هنوز امیدی به حفظ برجام وجود دارد؟

موافق و مخالف کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی/واکنش تند لاریجانی به سالک درباره برجام

محکومیت شدید رأی سیاسی دادگاه آمریکایی

436 طرح در استان خراسان رضوی افتتاح می‌شود

تامین نیازهای ایران، در صورت خروج آمریکا از برجام

رئیس جمهور فردا به خراسان رضوی سفر می‌کند

حمله جدید ترامپ به توافق هسته ای ایران/ لابی جان کری برای نجات برجام/ ترامپ پارس می‌کند ولی گاز نمی‌گیرد!