راه ترقی

آخرين مطالب

کی روش: مهمترین موضوع فعلی سلامتی فرگوسن است / AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود ورزشی

کی روش: مهمترین موضوع فعلی سلامتی فرگوسن است / AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود

  بزرگنمايي:

راه نو- کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) این تیم در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: سعی کردم در هفت سال گذشته مثال خوبی باشم و درباره یک مربی صحبت نکنم و هیچگاه این مطلب را زیر پا نگذارم.
وی ادامه‌ داد: البته در زندگی مطلب مهمی که یاد گرفته‌ام این است که دید بی‌تفاوتی نسبت به مسائلی که تفاوت ایجاد نمی‌کند داشته باشم و همین طور سعی کنم درباره مسائلی که نمی‌توانم آنها را کنترل کنم بی‌تفاوت باشم.

فعلا فقط به سلامتی دوستم فرگوسن فکر می‌کنم
کی‌روش ادامه‌ داد: وقتی می‌پرسید آیا از شرایط رضایت دارید و همه چیز خوب است می‌خواهم درباره این صحبت کنم که سلامتی مهم‌ترین مطلب است. در حال‌ حاضر مساله‌ای که برای من تفاوت ایجاد می‌کند و باعث می‌شود در فکر فرو بروم سلامتی دوستم آلکس فرگوسن است. امیدوارم او بهبودی سریع و خوبی داشته باشد. نوع جنگیدن فرگوسن با این بیماری را تحسین می‌کنم و حمایت خانواده‌ وی نیز ستودنی است. البته امروز خبرهای خوبی داریم که حال او بهتر شده است.

7 سال است درباره هیچ مربی‌ای حرف نزده‌ام
کی‌روش درباره آماده سازی تیم‌ ‌ملی گفت‌: حالا باید درباره روند آماده سازی تیم‌ ‌ملی صحبت کنیم و این به این معنی نیست که بخواهیم درباره مربیان یا باشگاه‌ها حرف بزنیم. به این دلیل که در هفت سال گذشته من به هیچ دلیل این کار را انجام ندادم. در گذشته و در این هفت سال من هیچ‌گاه درباره عملکرد مربیان باشگاه‌ها حرفی نزده‌ام و در مسیری که تحصیل کرده و پا گذاشته‌ام یاد گرفته‌ام که هیچ‌گاه این کار را انجام ندهم.

نمی‌دانم به حرفی که می‌زنم بخندم یا برای آن گریه کنم
سرمربی تیم‌ ‌ملی درباره آماده سازی این تیم ادامه‌ داد: بنده فقط درباره وظایف و تعهدات خودم صحبت می‌کنم که آن هم آماده سازی تیم‌ ‌ملی برای جام جهانی روسیه است. اگر این شرایط هیچ تفاوتی برای مسئولان فوتبال و ورزش ایجاد نمی‌کند چرا باید بنده را تحت تاثیر قرار دهد؟ با کمال احترام همیشه گفته‌ام بازیکنانی که داخل کشور بازی می‌کنند برای این که بتوانند آماده حضور در جام جهانی باشند احتیاج به روند آماده سازی خاص دارند. البته این نظر خاضعانه بنده است. اگر فدراسیون فوتبال و مسئولان لیگ و مسئولان ورزش کشور با این نظر بنده موافق نیستند، من موافق این کار نیستم اما باید آن را بپذیرم. حرفی که می‌زنم نمی‌دانم برای آن گریه کنم یا بخندم. همان طور که می‌دانید در یک سال گذشته همیشه این حرف بوده است که اولویت اول فوتبال و ورزش کشور حضور پر قدرت تیم‌ ‌ملی در جام جهانی است. آیا این درست است یا نه و آیا شما خبرنگاران این را شنیده‌اید یا خیر؟

لیگ برتر به خاطر تیم‌های آسیایی تعطیل شد نه تیم ملی
کی‌روش افزود: بیایید با واقعیت روبرو شویم. اگر لیگ امسال در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه به پایان رسید و فینال جام حذفی هم در آن تاریخ برگزار شد، فشردگی برنامه لیگ به دلیل برگزاری تیم‌های ملی بود، شما بفرمایید آیا این درست است یا نه اما من فکر نمی‌کنم این گونه باشد. لیگ، هفتم اردیبهشت ماه تمام شد فقط به این دلیل که باشگاه‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند فقط تمرکز خود را روی این مسابقات بگذارند. لیگ در آن تاریخ تمام شد برای این که تمام بازیکنان تمرکز خود را روی راند یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بگذارند. مطمئنا این کار برای تیم‌ ‌ملی صورت نگرفت. این‌ها واقعیت‌ها و حقایقی است که با آن روبرو هستیم. متاسفانه AFC با درخواست بنده و فدراسیون فوتبال موافقت نکرد ولی اگر قرار بود این گونه باشد بهتر بود لیگ را سه هفته‌ بعد ادامه‌ می‌دادیم تا این قدر فشردگی در لیگ ایجاد نشود.
سرمربی تیم‌ ‌ملی ادامه‌ داد: من شخصا موافق این امر نیستم و این‌ها حقایقی است که ما با آن روبرو هستیم. متاسفانه با شرایط دشواری روبرو هستیم و این شرایط به گونه‌ای نیست که ما مربیان یا باشگاه‌ها بخواهیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم. تصمیمی که گرفته شد این بود که لیگ هفتم اردیبهشت ماه برای آزاد بودن باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا تعطیل شود و حقیقت این بود که برنامه‌ای که گفته بودند برای تیم‌ ‌ملی است برای باشگاه‌ها بود.

جام ملت‌های آسیا فعلا به ما ارتباط ندارد
سرمربی تیم‌ ‌ملی درباره ادامه‌ همکاری با این تیم در جام ملت‌های آسیا، تصریح کرد: این قضیه دیگری است که به مسائل حال حاضر ما ارتباطی ندارد.
او درباره شرایط تیم‌ ‌ملی و برآورده شدن انتظاراتش گفت‌: وقتی یک آماده سازی خوب داریم مستحق این هستیم که نتیجه‌ خوبی به دست بیاوریم و اگر آماده سازی بد باشد مستحق نتیجه‌ بد نیز باید باشیم. این حقیقت زندگی است. گاهی اوقات خدا یک هدیه به شما می‌دهد اما ما نباید منتظر این هدیه باشیم. چندی قبل از کرانچار مصاحبه‌ای شنیدم که می‌گفت آقای کی‌روش وقت کافی برای آماده سازی دارد زیرا لیگ زود به پایان می‌رسد. همان طور که دیدیم این اتفاق نیفتاد و لیگ برای تیم‌ ‌ملی تعطیل نشد.

AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود
سرمربی تیم‌ ‌ملی با کنایه ادامه‌ داد: البته شاید من اشتباه می‌کنم زیرا تنها 37 سال سابقه فوتبال دارم و فقط چهار جام جهانی را تجربه کرده‌ام. اعتقاد من این است که بازیکنانی که در لیگ‌های آفریقایی و آسیایی بازی می‌کنند نیاز به آماده سازی ویژه‌تری دارند ولی احتمالا من اشتباه می‌کنم. مسبب این اتفاقات هم AFC است زیرا باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود. مخصوصا در سالی که منتهی به جام جهانی می‌شود. این سوال را باید از AFC بپرسید. شما یک جنتلمن ایرانی در AFC دارید که نایب رییس AFC است. شما باید از ایشان بپرسید که چرا AFC چنین برنامه‌ای را برای لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌ریزی کرد.

من برنامه می‌دهم ولی بقیه از آن سود می‌برند
سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی، ‌اضافه کرد: احتمالا این درست است که کنفدراسیون فوتبال آسیا این تفکر را دارد که بازیکنان ایران، عربستان و دیگر تیم‌ها به همان تعداد روزها برای آمادگی نیاز دارند که بازیکنان تیم‌هایی مثل ‌اسپانیا و پرتغال که بازیکنانشان در تیم‌هایی همچون رئال مادرید، بارسلونا و منچستر بازی می‌کنند. بازیکنان ما که در لیگمان مقابل نفت تهران بازی می‌کنند، به همان سطح از آمادگی احتیاج دارند که بازیکنان کشورهای دیگر مقابل تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند. در پنجره بازی‌های دوستانه‌ای که گذشت پنج تیم آسیایی که به جام جهانی صعود کردند 10 بازی انجام دادند که تنها نتیجه‌ مثبت آن یک پیروزی برای ایران بود و در 9 بازی دیگر نتایج خوبی گرفته نشد اما هنوز AFC اعتقاد دارد که این سطح آماده سازی کافی است. چرا نباید خوشحال باشم؟ من خیلی خوشحال هستم. آیا مقصر بنده هستم یا آیا وظیفه بنده بود؟ من وقتی اشتباه می‌کنم خوشحال نیستم. وقتی تصمیم اشتباه می‌گیرم خیلی ناراضی و ناخشنود هستم زیرا وظیفه من خدمت به تیم‌ ‌ملی و فوتبال ایران است. هر بار که اشتباه می‌کنم نمی‌توانم شب بخوابم. مسئولیت من این نیست و من خیلی خوشحالم. هنوز اشتهایم سر جایش است. سلامت هستم و شوخ طبعی من بیشتر از گذشته است. من فقط از این ناراحت می‌شوم که از من استفاده می‌کنند تا برنامه مدونی برای آماده سازی تیم‌ ‌ملی آماده کنیم و بعد من کارم را برای آماده سازی انجام می‌دهم و بقیه از منفعت آن استفاده می‌کنند و برنامه کامل برای آنها می‌شود. اگر شما یک ماه کار کنید و حقوق شما را به شخص دیگری بدهند چه احساسی پیدا می‌کنید؟ این احساسی است که من الان دارم.

در بازی کامپیوتری پسر من هم می‌تواند ‌اسپانیا را شکست دهد
کی‌روش افزود: اعتقاد من این است که در چهار سال گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشتیم. جام جهانی تورنمنت بسیار سطح بالایی است و 99 درصد افرادی که درباره تیم‌ ‌ملی صحبت می‌کنند، هیچ گاه در مقابل ‌اسپانیا و در این سطح بازی نکردند و تجربه آن را ندارند. من پرتغال و رئال مادرید و منچستر را تمرین دادم. واقعیت این است که سرعت آن بازی‌ها با سرعت لیگ ما متفاوت است اما زمانی که رئال مادرید را از تلویزیون می‌بینید که آن هم فقط می‌توانید نیمی از زمین را ببینید شاید فکر کنید که سرعت بازی بسیار کم است. رئال مادرید یا ‌اسپانیا را باید در آن 100 متر ببینید. متاسفانه در تلویزیون یا بازی‌های کامپیوتری پسر من هم می‌تواند گاهی اوقات بارسلونا و ‌اسپانیا را شکست دهد. من هم دیروز در بازی کامپیوتری مقابل ‌اسپانیا باختم.

نمی‌خواهم درگیر مسائل مشکل ساز با مربیان و باشگاه‌ها شوم
وی درباره اجازه ندادن برانکو به سید جلال حسینی در تمرین تیم‌ ‌ملی علی‌رغم محرومیت این بازیکن از حضور در مرحله رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: این سوالات را باید از ریاست فدراسیون فوتبال بپرسید. من نمی‌خواهم درگیر مسائل مشکل ساز با مربیان و باشگاه‌ها شوم. نمی‌خواهم جزئی از این بحث‌ها باشم. شرایط دشواری برای همه ما است.

اگر مربی استقلال بودم از منافع استقلال دفاع می‌کردم
او در پایان گفت: هیچ کسی در فوتبال ایران دلسوزتر از من برای باشگاه‌ها نبود. دو سال پیش تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را مطالعه کردم و سعی کردم از منافع باشگاه‌ها دفاع کنم. هیچ کسی پیش از من این کار را انجام نداد. بار دیگر تکرار می‌کنم که مسبب این اتفاقات AFC است چون زیر سلطه دیکتاتوری مسئولان اداری AFC قرار گرفته‌ایم؛ دیکتاتوری که آنها به راه انداخته‌اند. منافع فوتبال در حال‌ حاضر در کار نیست، اگر منافع فوتبال در کار بود نباید مرحله یک هشتم نهایی الان برگزار می‌شد. اگر مربی استقلال بودم فکر می‌کنید چه کار می‌کردم؟ وظیفه من این بود که از منافع استقلال دفاع کنم. اگر مربی هر باشگاهی بودم وظیفه من این بود که از منافع باشگاهم دفاع کنم. من هم مربی تیم‌ ‌ملی پرتغال بودم و هم تیم منچستر. وقتی مربی تیم‌ ‌ملی هستی از منافع تیم‌ ‌ملی دفاع می‌کنی و وقتی مربی باشگاهی هستی از منافع باشگاهت دفاع خواهی کرد. چیزی که ما می‌خواهیم این است که بازیکنان در فرم و حالت خوبی باشند. مسبب این شرایط قطعا AFC است زیرا از منافع پنج تیم آسیایی حاضر در جام جهانی دفاع نکرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران و قطر تنها تیمی‌هایی که در آسیا گل نمی‌خورند

درخواست کی‌روش از شاگردانش پیش از دیدار برابر چین

پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی

نماینده اتحادیه جهانی کشتی به ایران می‌آید

نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان

واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان

آزمون سخت تیم ملی عمان مقابل شاگردان «کی روش»

سخنان عجیب تحلیل‌گر عمانی درباره تیم ملی ایران!

الغرافه بی‌خیال فروش طارمی شد؟

قهرمان سنگ‌نوردی جهان: نمی‌خواهم در المپیک شرکت کنم

جهانبخش: 6 امتیازی بودن عراق اهمیت ندارد/ نمی‌خواهیم دوباره اشتباه کنیم

کارشناس بسکتبال: افت لیگ از چند سال پیش شروع شده بود

توصیف جالب روزنامه قطر از دیدار ایران و عراق

جدال انتقامی تیم های ایران و عراق در جام هفدهم

تاج: تیم ملی برای برد عراق به میدان می‌رود

آزمون در جمع 10 بازیکن برتر جام ملت‌های آسیا

رقابت تیم ملی فوتبال ایران با 4 تیم دیگر برای گل نخوردن

اریکسون: ایران شانس بالایی برای فینالیست شدن دارد

قهرمانان پارالمپیک نشان های خود را به موزه ملی اهدا می کنند

روایت رسانه‌های عربی از عملکرد درخشان تیم ایران مقابل ویتنام

پیروزی ایران در نیمه نخست برابر ویتنام

تیم ایران برابر ویتنام یکپارچه حمله خواهد بود

استقبال تکواندوکاران چینی از جام ریاست فدراسیون جهانی

هاشمی: رکن اصلی ورزش حرفه‌ای، توسعه ورزش مدارس است

دوچرخه جدید Cybic از دستیار دیجیتال الکسا بهره می‌برد

سلطانی‌فر: زیرساخت‌های حضور زنان در ورزشگاه‌ها آماده است

کولاکوویچ به ایران برگشت

برانکو قید جذب بازیکن سوم را زد

مدیر تیم فرمول یک فراری تغییر کرد

وضعیت نامشخص نمایندگان ایران برای بسکتبال باشگاهی غرب آسیا

بازتاب پیروزی قاطع تیم ملی در رسانه‌های عربی/ خط و نشان ایران

پیش بینی مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا 2019 با کلینیک دکتر سجودی

آزمون و شجاعی برای گذر از یمن کفایت می کنند

تیم ملی فوتبال ایران مدعی اصلی قهرمانی آسیا

نگاهی آماری به دیدارهای نخست ایران در تاریخ جام ملت های آسیا؛ شروعی امیدوار کننده

موفقیت‌های شطرنج، مات بودجه ناکافی این رشته

بررسی برنامه‎های المپیکی شمشیربازی و کشتی در کمیته ملی المپیک

سرمربی قرقیزستان: ایران از شانس‌های اصلی قهرمانی است

بازیکنان تیم ملی نخستین حریف را آنالیز کردند

بازی را 10 بار با پرتاب بطری متوقف کردند/ خیلی اذیت شدیم

آغاز جام هفدهم با آرزوی مشترک ایران و چند تیم/برنامه کامل مسابقات

جوایز برترین داوران آسیا اهدا شد

والیبال نوجوانان ایران در رتبه نخست جهان قرار گرفت

سرپرست جدید کمیته فوتسال: به فوتسالی‌ها بابت انتقادها حق می‌دهم/ ترابیان رفته اما کفاشیان هست!

کی‌روش: فینال جام ملت‌ها برای ما بازی با یمن است

اسامی برترین‌های فوتسال جهان اعلام شد/ ایران چهارمین تیم و ناظمی چهارمین داور برتر

کسب جام هفدهم، اندیشه یوزهای ایرانی

خبر خوش برای فوتبال ایران در آستانه جام ملت‌های آسیا

نگاهی به تاریخچه جام ملت های آسیا

قهرمانی در آسیا تنها راه تمدید قرارداد کی‌روش و ایران