آخرين مطالب

کی روش: مهمترین موضوع فعلی سلامتی فرگوسن است / AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود ورزشی

کی روش: مهمترین موضوع فعلی سلامتی فرگوسن است / AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود

  بزرگنمايي:

راه نو- کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) این تیم در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: سعی کردم در هفت سال گذشته مثال خوبی باشم و درباره یک مربی صحبت نکنم و هیچگاه این مطلب را زیر پا نگذارم.
وی ادامه‌ داد: البته در زندگی مطلب مهمی که یاد گرفته‌ام این است که دید بی‌تفاوتی نسبت به مسائلی که تفاوت ایجاد نمی‌کند داشته باشم و همین طور سعی کنم درباره مسائلی که نمی‌توانم آنها را کنترل کنم بی‌تفاوت باشم.

فعلا فقط به سلامتی دوستم فرگوسن فکر می‌کنم
کی‌روش ادامه‌ داد: وقتی می‌پرسید آیا از شرایط رضایت دارید و همه چیز خوب است می‌خواهم درباره این صحبت کنم که سلامتی مهم‌ترین مطلب است. در حال‌ حاضر مساله‌ای که برای من تفاوت ایجاد می‌کند و باعث می‌شود در فکر فرو بروم سلامتی دوستم آلکس فرگوسن است. امیدوارم او بهبودی سریع و خوبی داشته باشد. نوع جنگیدن فرگوسن با این بیماری را تحسین می‌کنم و حمایت خانواده‌ وی نیز ستودنی است. البته امروز خبرهای خوبی داریم که حال او بهتر شده است.

7 سال است درباره هیچ مربی‌ای حرف نزده‌ام
کی‌روش درباره آماده سازی تیم‌ ‌ملی گفت‌: حالا باید درباره روند آماده سازی تیم‌ ‌ملی صحبت کنیم و این به این معنی نیست که بخواهیم درباره مربیان یا باشگاه‌ها حرف بزنیم. به این دلیل که در هفت سال گذشته من به هیچ دلیل این کار را انجام ندادم. در گذشته و در این هفت سال من هیچ‌گاه درباره عملکرد مربیان باشگاه‌ها حرفی نزده‌ام و در مسیری که تحصیل کرده و پا گذاشته‌ام یاد گرفته‌ام که هیچ‌گاه این کار را انجام ندهم.

نمی‌دانم به حرفی که می‌زنم بخندم یا برای آن گریه کنم
سرمربی تیم‌ ‌ملی درباره آماده سازی این تیم ادامه‌ داد: بنده فقط درباره وظایف و تعهدات خودم صحبت می‌کنم که آن هم آماده سازی تیم‌ ‌ملی برای جام جهانی روسیه است. اگر این شرایط هیچ تفاوتی برای مسئولان فوتبال و ورزش ایجاد نمی‌کند چرا باید بنده را تحت تاثیر قرار دهد؟ با کمال احترام همیشه گفته‌ام بازیکنانی که داخل کشور بازی می‌کنند برای این که بتوانند آماده حضور در جام جهانی باشند احتیاج به روند آماده سازی خاص دارند. البته این نظر خاضعانه بنده است. اگر فدراسیون فوتبال و مسئولان لیگ و مسئولان ورزش کشور با این نظر بنده موافق نیستند، من موافق این کار نیستم اما باید آن را بپذیرم. حرفی که می‌زنم نمی‌دانم برای آن گریه کنم یا بخندم. همان طور که می‌دانید در یک سال گذشته همیشه این حرف بوده است که اولویت اول فوتبال و ورزش کشور حضور پر قدرت تیم‌ ‌ملی در جام جهانی است. آیا این درست است یا نه و آیا شما خبرنگاران این را شنیده‌اید یا خیر؟

لیگ برتر به خاطر تیم‌های آسیایی تعطیل شد نه تیم ملی
کی‌روش افزود: بیایید با واقعیت روبرو شویم. اگر لیگ امسال در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه به پایان رسید و فینال جام حذفی هم در آن تاریخ برگزار شد، فشردگی برنامه لیگ به دلیل برگزاری تیم‌های ملی بود، شما بفرمایید آیا این درست است یا نه اما من فکر نمی‌کنم این گونه باشد. لیگ، هفتم اردیبهشت ماه تمام شد فقط به این دلیل که باشگاه‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند فقط تمرکز خود را روی این مسابقات بگذارند. لیگ در آن تاریخ تمام شد برای این که تمام بازیکنان تمرکز خود را روی راند یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بگذارند. مطمئنا این کار برای تیم‌ ‌ملی صورت نگرفت. این‌ها واقعیت‌ها و حقایقی است که با آن روبرو هستیم. متاسفانه AFC با درخواست بنده و فدراسیون فوتبال موافقت نکرد ولی اگر قرار بود این گونه باشد بهتر بود لیگ را سه هفته‌ بعد ادامه‌ می‌دادیم تا این قدر فشردگی در لیگ ایجاد نشود.
سرمربی تیم‌ ‌ملی ادامه‌ داد: من شخصا موافق این امر نیستم و این‌ها حقایقی است که ما با آن روبرو هستیم. متاسفانه با شرایط دشواری روبرو هستیم و این شرایط به گونه‌ای نیست که ما مربیان یا باشگاه‌ها بخواهیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم. تصمیمی که گرفته شد این بود که لیگ هفتم اردیبهشت ماه برای آزاد بودن باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا تعطیل شود و حقیقت این بود که برنامه‌ای که گفته بودند برای تیم‌ ‌ملی است برای باشگاه‌ها بود.

جام ملت‌های آسیا فعلا به ما ارتباط ندارد
سرمربی تیم‌ ‌ملی درباره ادامه‌ همکاری با این تیم در جام ملت‌های آسیا، تصریح کرد: این قضیه دیگری است که به مسائل حال حاضر ما ارتباطی ندارد.
او درباره شرایط تیم‌ ‌ملی و برآورده شدن انتظاراتش گفت‌: وقتی یک آماده سازی خوب داریم مستحق این هستیم که نتیجه‌ خوبی به دست بیاوریم و اگر آماده سازی بد باشد مستحق نتیجه‌ بد نیز باید باشیم. این حقیقت زندگی است. گاهی اوقات خدا یک هدیه به شما می‌دهد اما ما نباید منتظر این هدیه باشیم. چندی قبل از کرانچار مصاحبه‌ای شنیدم که می‌گفت آقای کی‌روش وقت کافی برای آماده سازی دارد زیرا لیگ زود به پایان می‌رسد. همان طور که دیدیم این اتفاق نیفتاد و لیگ برای تیم‌ ‌ملی تعطیل نشد.

AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود
سرمربی تیم‌ ‌ملی با کنایه ادامه‌ داد: البته شاید من اشتباه می‌کنم زیرا تنها 37 سال سابقه فوتبال دارم و فقط چهار جام جهانی را تجربه کرده‌ام. اعتقاد من این است که بازیکنانی که در لیگ‌های آفریقایی و آسیایی بازی می‌کنند نیاز به آماده سازی ویژه‌تری دارند ولی احتمالا من اشتباه می‌کنم. مسبب این اتفاقات هم AFC است زیرا باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود. مخصوصا در سالی که منتهی به جام جهانی می‌شود. این سوال را باید از AFC بپرسید. شما یک جنتلمن ایرانی در AFC دارید که نایب رییس AFC است. شما باید از ایشان بپرسید که چرا AFC چنین برنامه‌ای را برای لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌ریزی کرد.

من برنامه می‌دهم ولی بقیه از آن سود می‌برند
سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی، ‌اضافه کرد: احتمالا این درست است که کنفدراسیون فوتبال آسیا این تفکر را دارد که بازیکنان ایران، عربستان و دیگر تیم‌ها به همان تعداد روزها برای آمادگی نیاز دارند که بازیکنان تیم‌هایی مثل ‌اسپانیا و پرتغال که بازیکنانشان در تیم‌هایی همچون رئال مادرید، بارسلونا و منچستر بازی می‌کنند. بازیکنان ما که در لیگمان مقابل نفت تهران بازی می‌کنند، به همان سطح از آمادگی احتیاج دارند که بازیکنان کشورهای دیگر مقابل تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند. در پنجره بازی‌های دوستانه‌ای که گذشت پنج تیم آسیایی که به جام جهانی صعود کردند 10 بازی انجام دادند که تنها نتیجه‌ مثبت آن یک پیروزی برای ایران بود و در 9 بازی دیگر نتایج خوبی گرفته نشد اما هنوز AFC اعتقاد دارد که این سطح آماده سازی کافی است. چرا نباید خوشحال باشم؟ من خیلی خوشحال هستم. آیا مقصر بنده هستم یا آیا وظیفه بنده بود؟ من وقتی اشتباه می‌کنم خوشحال نیستم. وقتی تصمیم اشتباه می‌گیرم خیلی ناراضی و ناخشنود هستم زیرا وظیفه من خدمت به تیم‌ ‌ملی و فوتبال ایران است. هر بار که اشتباه می‌کنم نمی‌توانم شب بخوابم. مسئولیت من این نیست و من خیلی خوشحالم. هنوز اشتهایم سر جایش است. سلامت هستم و شوخ طبعی من بیشتر از گذشته است. من فقط از این ناراحت می‌شوم که از من استفاده می‌کنند تا برنامه مدونی برای آماده سازی تیم‌ ‌ملی آماده کنیم و بعد من کارم را برای آماده سازی انجام می‌دهم و بقیه از منفعت آن استفاده می‌کنند و برنامه کامل برای آنها می‌شود. اگر شما یک ماه کار کنید و حقوق شما را به شخص دیگری بدهند چه احساسی پیدا می‌کنید؟ این احساسی است که من الان دارم.

در بازی کامپیوتری پسر من هم می‌تواند ‌اسپانیا را شکست دهد
کی‌روش افزود: اعتقاد من این است که در چهار سال گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشتیم. جام جهانی تورنمنت بسیار سطح بالایی است و 99 درصد افرادی که درباره تیم‌ ‌ملی صحبت می‌کنند، هیچ گاه در مقابل ‌اسپانیا و در این سطح بازی نکردند و تجربه آن را ندارند. من پرتغال و رئال مادرید و منچستر را تمرین دادم. واقعیت این است که سرعت آن بازی‌ها با سرعت لیگ ما متفاوت است اما زمانی که رئال مادرید را از تلویزیون می‌بینید که آن هم فقط می‌توانید نیمی از زمین را ببینید شاید فکر کنید که سرعت بازی بسیار کم است. رئال مادرید یا ‌اسپانیا را باید در آن 100 متر ببینید. متاسفانه در تلویزیون یا بازی‌های کامپیوتری پسر من هم می‌تواند گاهی اوقات بارسلونا و ‌اسپانیا را شکست دهد. من هم دیروز در بازی کامپیوتری مقابل ‌اسپانیا باختم.

نمی‌خواهم درگیر مسائل مشکل ساز با مربیان و باشگاه‌ها شوم
وی درباره اجازه ندادن برانکو به سید جلال حسینی در تمرین تیم‌ ‌ملی علی‌رغم محرومیت این بازیکن از حضور در مرحله رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: این سوالات را باید از ریاست فدراسیون فوتبال بپرسید. من نمی‌خواهم درگیر مسائل مشکل ساز با مربیان و باشگاه‌ها شوم. نمی‌خواهم جزئی از این بحث‌ها باشم. شرایط دشواری برای همه ما است.

اگر مربی استقلال بودم از منافع استقلال دفاع می‌کردم
او در پایان گفت: هیچ کسی در فوتبال ایران دلسوزتر از من برای باشگاه‌ها نبود. دو سال پیش تقویم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را مطالعه کردم و سعی کردم از منافع باشگاه‌ها دفاع کنم. هیچ کسی پیش از من این کار را انجام نداد. بار دیگر تکرار می‌کنم که مسبب این اتفاقات AFC است چون زیر سلطه دیکتاتوری مسئولان اداری AFC قرار گرفته‌ایم؛ دیکتاتوری که آنها به راه انداخته‌اند. منافع فوتبال در حال‌ حاضر در کار نیست، اگر منافع فوتبال در کار بود نباید مرحله یک هشتم نهایی الان برگزار می‌شد. اگر مربی استقلال بودم فکر می‌کنید چه کار می‌کردم؟ وظیفه من این بود که از منافع استقلال دفاع کنم. اگر مربی هر باشگاهی بودم وظیفه من این بود که از منافع باشگاهم دفاع کنم. من هم مربی تیم‌ ‌ملی پرتغال بودم و هم تیم منچستر. وقتی مربی تیم‌ ‌ملی هستی از منافع تیم‌ ‌ملی دفاع می‌کنی و وقتی مربی باشگاهی هستی از منافع باشگاهت دفاع خواهی کرد. چیزی که ما می‌خواهیم این است که بازیکنان در فرم و حالت خوبی باشند. مسبب این شرایط قطعا AFC است زیرا از منافع پنج تیم آسیایی حاضر در جام جهانی دفاع نکرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛ استقلال - السد/ الدحیل- پرسپولیس

تلاش و انگیزه فراوان ملی پوشان در تمرینات؛ از بازگشت دژاگه به تمرینات گروهی تا آمادگی بالای مسعود شجاعی

فوتسال ایران در رده ششم جهان و نخست آسیا

صعود تاریخی شمشیربازی سابر ایران به رده چهارم رده بندی جهانی

گرشاسبی: سیدجلال به الجزیره که گل زد حس کردم از تیم ملی خط می‌خورد

دروازه بان ایران در جام جهانی چه کسی است؟ نبردی برای شماره یک شدن!

اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی فوتبال ایران به رییس جمهور

ماهینی: روزی نمی‌شود که با یک حاشیه روبرو نشویم/ رفتن بازیکنان از پرسپولیس به صلاح نیست

برانکو: دینامو زاگرب می تواند در آینده محرمی را 10 میلیون یورو بفروشد

اشتوتگارت و آگسبورگ مشتریان انصاری‌فرد

تماشای دیدار ایران - ازبکستان رایگان اعلام شد

آزادکاران ایران در روز نخست 4 مدال صید کردند

چهره 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

جذاب و هیجان انگیز؛ در انتظار سوپر دربی در لیگ قهرمانان آسیا!

از غیبت حسینی در جشن آبی ها تا واکنش های توئیتری؛ شفر مثل یه بساز بفروش استقلال رو از نوع ساخت

استقلال - ذوب آهن؛ سکانس آخر تقابل شفر و قلعه نویی/ بازی مرگ و زندگی در آزادی

پایان کابوس بازی در زمین بی طرف؛ یک چهارم نهایی در تسخیر نمایندگان ایران و قطر

صانعی، بهترین "نفر دوم" فوتسال ایران!

پرسپولیس - الجزیره؛ پذیرایی در جهنم آزادی برای پایان خوش فصل رویایی!

پرسپولیس با کاپیتان و هواداران منتظر الجزیره

لیگ ملت های والیبال؛ برنامه کامل بازی های ایران

نقدی بر هجمه ها و بی مهری برخی از هواداران پرسپولیس درباره برانکو؛ تنهاتر از همیشه!

با مصدومیت کامیابی نیا و ابراهیمی و محرومیت عزت اللهی؛ هافبک دفاعی دغدغه بزرگ کی روش در بازی با مراکش

هافبک استقلال دچار پارگی رباط صلیبی شد/ پایان تلخ یک رویا

ناپولی وضعیت ستاره ایرانی آلکمار را زیر نظر گرفته است؛ ماجراجویی جهانبخش در سری آ؟

کی روش: مهمترین موضوع فعلی سلامتی فرگوسن است / AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود

ذوب آهن - استقلال؛ رویارویی مجدد قلعه نویی و شفر این بار در آسیا

به بهانه درخشش علیرضا جهانبخش در لیگ هلند؛ رویایی که رنگ واقعیت گرفت

قضاوت داوران ایرانی در ششمین روز از رقابت های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا

الجزیره - پرسپولیس؛ تلاش برای هموار کردن راه صعود در دیدار رفت

تیراندازی معلولین 2018؛ با کسب طلای قهرمانی جهان، جوانمردی سهمیه مستقیم پارالمپیک 2020 را کسب کرد

پرسپولیس در امارات، کاپیتان و هافبک خود را ندارد

نگاهی به تقابل پرسپولیس برابر الجزیره؛ انگیزه بالا و تلاش بی وقفه برای موفقیت در آسیا

اولین راند مسابقات دریفت قهرمانی کشور برگزار شد

نگاهی به قرعه ایران در جام ملت های آسیا؛ از همگروهی با عراق تا امیدواری به قهرمانی بعد از 40 سال!

خونه به خونه کوتاه آمد؛ فینال جام حذفی برگزار می شود

رقابت های عمومی کشتی کلاسیک بانوان کشور؛ آنا واسیلنکو بعنوان ناظر فنی مسابقات معرفی شد

در آستانه جام جهانی؛ از دغدغه کی روش تا مصائب شیرین در خط حمله

فرشته کریمی یکی از 5 فوتسالیست برتر آسیا از نگاه AFC

کرانچار سرمربی تیم ملی امید شد

نبردهای جذاب در هفته پایانی لیگ یک؛ رستگاری تنها برای دو تیم!

کمانداران برتر رنکینک کشوری معرفی شدند

رقابت‌های بین‌المللی کشتی کلاسیک بانوان در تقویم این اتحادیه قرار می‌گیرد

اعلام زمان نشست خبری سرمربیان در هفته سی ام لیگ برتر

آغاز تمرینات پرسپولیس برای آخرین بازی لیگ هفدهم

حواشی هفته بیست و نهم لیگ برتر؛ از پست عجیب حسین حسینی در اینستاگرام تا سقوط نفت تهران به لیگ یک

پس از 70 سال برای ورزش ایران رخ داد؛ نخستین تیم وزنه برداری بانوان به مسابقات بین المللی اعزام شد

ذوب آهن - پرسپولیس؛ تلاش شاگردان قلعه نویی برای نایب قهرمانی

استقلال - پیکان؛ نبردی برای سهمیه آسیایی

برنامه سرخپوشان برای سفر به اصفهان