راه ترقی

آخرين مطالب

جهان امروز، جهان گفت‌وگوست/ هدف آمریکایی‌ها از فشار به ایران براندازی است مقالات

جهان امروز، جهان گفت‌وگوست/ هدف آمریکایی‌ها از فشار به ایران براندازی است

  بزرگنمايي:

راه ترقی- بهرام قاسمی صبح امروز در مراسم رونمایی از نسخه مالایی‌ زبان خبرگزاری قدس و همچنین رونمایی از ترجمه عربی کتاب جستارهایی درباره‌ فلسطین از نگاه امام خمینی (ره) نوشته زهرا مصطفوی، دبیر کل جمعیت دفاع از مردم مظلوم فلسطین، تصریح کرد: اقدام خبرگزاری قدس در راه‌اندازی نسخه مالایی‌ زبان یک اقدام جدید و قابل توجه است. در حال حاضر اطلاع‌رسانی درست و انتقال مناسب اخبار در دنیای در حال گذر و پرمتلاطم امروز امری مهم و دشوار است، ولی دارای تاثیرات بسزایی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در عرصه جهانی با ابزارهای متنوع انتقال اخبار روبه‌رو هستیم و باید از این ابزارها در راستای انتقال پیام‌مان به خوبی استفاده کنیم به نحوی که کمبودها و فضای تنگ گذشته را جبران کنیم و پیام انقلاب اسلامی و ایران عزیز را به نقاط مختلف جهان مخابره کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در این نشست که با موضوع «پیام چهل سالگی انقلاب اسلامی در آیینه دیپلماسی رسانه» برگزار شده بود، با بیان این‌که راه‌اندازی نسخه مالایی زبان با توجه به مخاطب 300 میلیونی آن در جنوب شرق آسیا از سوی خبرگزاری قدس اقدامی راهبردی و هوشمندانه است، گفت: با این امکان جدید می‌توانیم بخشی از توطئه‌هایی که دشمنان به وسیله رسانه‌ها علیه این بخش از جهان اسلام تجارب می‌بینند را بازتاب کنیم.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان این‌که متاسفانه منطقه جنوب شرقی آسیا از عرصه‌های مستعد و مناسب برای یارگیری و جذب نیرو از سوی گروه‌های تروریستی و افراطی محسوب می‌شود، اظهار کرد: نشان دادن چهره واقعی اسلام و انتقال پیام انقلاب می‌تواند در مبارزه با این موضوع موثر باشد و این سایت یک رسالت انسانی، اسلامی و جهانی برای مقابله با افراط‌گرایی برعهده دارد.

قاسمی با بیان این‌که برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند چهره‌ای مخدوش از اسلام نشان دهند و قطعا این رسانه نقش مهمی در ارائه‌ چهره واقعی از اسلام خواهد داشت، خطاب به دست‌اندرکاران این خبرگزاری، گفت: اقدام شما کمکی در راستای دیپلماسی عمومی و سیاست خارجی کشور است، چرا که جهان امروز جهان سخن گفتن و گفت‌وگوست. امروز قدرت رسانه و پیدا کردن مخاطب‌ مناسب حتی از قدرت نظامی نیز می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

در ادامه‌ی این برنامه عباس خامه‌یار – معاون امور بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی – در بخشی از سخنان خود با اشاره به چینش کنونی دولتمردان کاخ سفید و تلاش جدی آنها برای مقابله با ایران خاطرنشان کرد: آنها در ظاهر می‌گویند هدف‌شان از این فشارها تغییر رفتار و کردار ایرانیان است، ولی بی‌شرمانه دروغ می‌گویند و هدف آنها براندازی است، چرا که آقای بولتون چندی پیش تصریح کرد که حکومت خمینی نباید به چهل سالگی خود برسد. آنها ایران را مشکلی محوری در خاورمیانه می‌دانند و هدف‌شان براندازی است.

وی ادامه داد: در همین چارچوب چند روز پیش رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه این کشور نیز، گفت: «ایران آخرین حکومت انقلابی روی زمین است»، بنابراین از سخنان و رفتار آنها نمی‌توان این برداشت را کرد که هدف آنها اصلاح رفتار است.

معاون امور بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به جنگ روانی و رسانه‌ای گسترده‌ که آمریکا علیه ایران آغاز کرده‌اند، گفت: آنها این جنگ روانی را با به کارگیری رسانه‌های مختلف در سطوح متفاوت به پیش می‌برند و در این جنگ بعضا از ابزارهای داخلی و سربازان مجانی در فضای مجازی استفاده می‌کنند.

خامه‌یار همچنین هدف آمریکایی‌ها در منطقه را بحث تجزیه و تقسیم خاورمیانه عنوان کرد و گفت: آنها به دنبال اجرای طرح سایسفیکو 2 و بالفور 2 هستند.

 در ابتدای این برنامه شکیبایی – قائم مقام جمعیت دفاع از فلسطین و مدیرعامل خبرگزاری قدسنا، اظهار کرد: پیش از این خبرگزاری قدس اخبار خود را به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی منتشر می‌کرد و اکنون زبان مالایی نیز به آن اضافه شده است.

وی با بیان این‌که در حوزه اطلاع‌رسانی هدف عمده ما نشر معارف فلسطین و جهان اسلام بین ملت‌های اسلامی است، افزود: نزدیک به 300 میلیون نفر در دنیا به زبان مالایی صحبت می‌کنند که تمرکز جغرافیایی آنها در حوزه جنوب شرقی آسیا و کشورهایی همچون مالزی، اندونزی، فیلیپین، سنگاپور و جنوب تایلند است و راه‌اندازی نسخه مالایی در این خبرگزاری با هدف نشر معارف فلسطین و اخبار جهان اسلام در بین این مخاطبان راه‌اندازی شده است.

در این مراسم خالد قدومی نماینده حماس در تهران، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در تهران، زهرا مصطفوی دختر امام خمینی (ره) و دبیر کل جمعیت دفاع از فلسطین، دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، رحماندوست نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و یکی از فعالان در حوزه فلسطین نیز حضور داشتند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زنگ خطر بیخ گوش تنها اثر جهانی پایتخت

در فضای مجازی قربون صدقه‌ هم نروید

کارهایی که نباید در خودرو انجام داد

هشداربه متقاضیان دریافت سبد کالا:فریب پیامک ها رانخورید

زعفران؛ فرصت طلایی رونق اقتصاد

مدارک جعلی که مثل قارچ در اینترنت سبز می‌شوند

رویترز گزارش داد: واشنگتن به دنبال اتحاد اعراب برای مقابله با ایران است

رژیم‌غذایی که به حفظ کاهش وزن کمک می‌کند

تاثیر حمام آب گرم بر سوخت‌وساز بدن

چاقی در نوجوانی و خطر ابتلا به سرطان پانکراس در بزرگسالی

بی‌توجهی روحانی به آفریقا/نادیده گرفتن ظرفیت‌های برخی از همسایگان

اگر والدین خطرات بازی‌های رایانه‌ای را بدانند...

چهار دروغ بزرگ به نام علم!

واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات وزیران

چرا اضافه وزن به افسردگی منجر می‌شود؟

پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود

کارکرد محافظتی مولکول ضدپیری

شتر؛ گنجی در دل کویر

بازی دو سر باخت، نتیجه بلوف نفتی عربستان علیه ایران

بزرگترین چالش‌ شهرهای هوشمند چیست؟

کودکان در فضای مجازی به چه محتوایی نیاز دارند؟

"دارو" در کشاکش ارز، نقدینگی و تحریم

گام اول برای تامین رضایت مردم ایجاد احساس عدالت است

مردم ایران هدف تحریم هستند

حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

«غذای ایرانی» عامل تقویت روابط فرهنگی ایران و اسپانیا

چرا کشورها ذخایر طلایشان را برمی‌گردانند؟

جو روانی، بازار داروهای تقلبی را گرم می کند

خطرات مصرف محصولات بدنسازی را جدی بگیرید

بن‌بست عاطفی از علل خودکشی جوانان

آب کرفس چه خواصی برای سلامتی دارد؟

اختراع دو دانش آموز ایرانی برای سالمندان

برای کاهش خطرات امواج موبایل چه کنیم؟

تاثیر مصرف خشکبار بر کاهش وزن

کاهش وزن؛ اساسی‌ترین اقدام درمانی کبد چرب

علت «افسردگی» در فصول پاییز و زمستان چیست؟

شینهوا: آمریکا به دنبال مشکل تراشی برای اقتصاد ایران است

چرا غلات کامل برای سلامتی مفیدند؟

حضرت محمد(ص)؛ مروج گفتمان آزادگی و هدایت گر سعادت ابدی

تحلیلگر آمریکایی: ترامپ هیچ راهبرد واقعی درباره ایران ندارد

در روز خداحافظی شریعتمداری و خوشامدگویی به رحمانی چه گذشت؟

تلاش آلمان برای ادامه تجارت با ایران

مصرف «گل» در جوانان افزایش یافته است

جنگ و محیط زیست

راهکارهای نصب و استفاده از وسایل گرمایشی

توضیح سازمان غذا و دارو درباره نیترات در سیب زمینی

پدیده "افزایش دمای اقیانوس‌ها" دست کم گرفته شده است

برگ برنده وزارت نفت برای جذب سرمایه داخلی در دوران تحریم چیست؟

سی ویژگی جهان‌سومی‌ها از نظر سریع‌القلم

زنان سرپرست خانوار و ضرورت یک چتر حمایتی