راه ترقی

آخرين مطالب

جهان امروز، جهان گفت‌وگوست/ هدف آمریکایی‌ها از فشار به ایران براندازی است مقالات

جهان امروز، جهان گفت‌وگوست/ هدف آمریکایی‌ها از فشار به ایران براندازی است

  بزرگنمايي:

راه ترقی- بهرام قاسمی صبح امروز در مراسم رونمایی از نسخه مالایی‌ زبان خبرگزاری قدس و همچنین رونمایی از ترجمه عربی کتاب جستارهایی درباره‌ فلسطین از نگاه امام خمینی (ره) نوشته زهرا مصطفوی، دبیر کل جمعیت دفاع از مردم مظلوم فلسطین، تصریح کرد: اقدام خبرگزاری قدس در راه‌اندازی نسخه مالایی‌ زبان یک اقدام جدید و قابل توجه است. در حال حاضر اطلاع‌رسانی درست و انتقال مناسب اخبار در دنیای در حال گذر و پرمتلاطم امروز امری مهم و دشوار است، ولی دارای تاثیرات بسزایی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در عرصه جهانی با ابزارهای متنوع انتقال اخبار روبه‌رو هستیم و باید از این ابزارها در راستای انتقال پیام‌مان به خوبی استفاده کنیم به نحوی که کمبودها و فضای تنگ گذشته را جبران کنیم و پیام انقلاب اسلامی و ایران عزیز را به نقاط مختلف جهان مخابره کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در این نشست که با موضوع «پیام چهل سالگی انقلاب اسلامی در آیینه دیپلماسی رسانه» برگزار شده بود، با بیان این‌که راه‌اندازی نسخه مالایی زبان با توجه به مخاطب 300 میلیونی آن در جنوب شرق آسیا از سوی خبرگزاری قدس اقدامی راهبردی و هوشمندانه است، گفت: با این امکان جدید می‌توانیم بخشی از توطئه‌هایی که دشمنان به وسیله رسانه‌ها علیه این بخش از جهان اسلام تجارب می‌بینند را بازتاب کنیم.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان این‌که متاسفانه منطقه جنوب شرقی آسیا از عرصه‌های مستعد و مناسب برای یارگیری و جذب نیرو از سوی گروه‌های تروریستی و افراطی محسوب می‌شود، اظهار کرد: نشان دادن چهره واقعی اسلام و انتقال پیام انقلاب می‌تواند در مبارزه با این موضوع موثر باشد و این سایت یک رسالت انسانی، اسلامی و جهانی برای مقابله با افراط‌گرایی برعهده دارد.

قاسمی با بیان این‌که برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند چهره‌ای مخدوش از اسلام نشان دهند و قطعا این رسانه نقش مهمی در ارائه‌ چهره واقعی از اسلام خواهد داشت، خطاب به دست‌اندرکاران این خبرگزاری، گفت: اقدام شما کمکی در راستای دیپلماسی عمومی و سیاست خارجی کشور است، چرا که جهان امروز جهان سخن گفتن و گفت‌وگوست. امروز قدرت رسانه و پیدا کردن مخاطب‌ مناسب حتی از قدرت نظامی نیز می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

در ادامه‌ی این برنامه عباس خامه‌یار – معاون امور بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی – در بخشی از سخنان خود با اشاره به چینش کنونی دولتمردان کاخ سفید و تلاش جدی آنها برای مقابله با ایران خاطرنشان کرد: آنها در ظاهر می‌گویند هدف‌شان از این فشارها تغییر رفتار و کردار ایرانیان است، ولی بی‌شرمانه دروغ می‌گویند و هدف آنها براندازی است، چرا که آقای بولتون چندی پیش تصریح کرد که حکومت خمینی نباید به چهل سالگی خود برسد. آنها ایران را مشکلی محوری در خاورمیانه می‌دانند و هدف‌شان براندازی است.

وی ادامه داد: در همین چارچوب چند روز پیش رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه این کشور نیز، گفت: «ایران آخرین حکومت انقلابی روی زمین است»، بنابراین از سخنان و رفتار آنها نمی‌توان این برداشت را کرد که هدف آنها اصلاح رفتار است.

معاون امور بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به جنگ روانی و رسانه‌ای گسترده‌ که آمریکا علیه ایران آغاز کرده‌اند، گفت: آنها این جنگ روانی را با به کارگیری رسانه‌های مختلف در سطوح متفاوت به پیش می‌برند و در این جنگ بعضا از ابزارهای داخلی و سربازان مجانی در فضای مجازی استفاده می‌کنند.

خامه‌یار همچنین هدف آمریکایی‌ها در منطقه را بحث تجزیه و تقسیم خاورمیانه عنوان کرد و گفت: آنها به دنبال اجرای طرح سایسفیکو 2 و بالفور 2 هستند.

 در ابتدای این برنامه شکیبایی – قائم مقام جمعیت دفاع از فلسطین و مدیرعامل خبرگزاری قدسنا، اظهار کرد: پیش از این خبرگزاری قدس اخبار خود را به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی منتشر می‌کرد و اکنون زبان مالایی نیز به آن اضافه شده است.

وی با بیان این‌که در حوزه اطلاع‌رسانی هدف عمده ما نشر معارف فلسطین و جهان اسلام بین ملت‌های اسلامی است، افزود: نزدیک به 300 میلیون نفر در دنیا به زبان مالایی صحبت می‌کنند که تمرکز جغرافیایی آنها در حوزه جنوب شرقی آسیا و کشورهایی همچون مالزی، اندونزی، فیلیپین، سنگاپور و جنوب تایلند است و راه‌اندازی نسخه مالایی در این خبرگزاری با هدف نشر معارف فلسطین و اخبار جهان اسلام در بین این مخاطبان راه‌اندازی شده است.

در این مراسم خالد قدومی نماینده حماس در تهران، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در تهران، زهرا مصطفوی دختر امام خمینی (ره) و دبیر کل جمعیت دفاع از فلسطین، دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، رحماندوست نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و یکی از فعالان در حوزه فلسطین نیز حضور داشتند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خودشناسی؛ راهی برای زندگی شادتر

شایع‌ترین بیماری ژنتیکی در غرب تا حد زیادی ناشناخته‌ است

کاهش جمعیت: بحران جدید پیش روی چین

چطور از ورم پا در سفر هوایی پیشگیری کنیم؟

افزایش قدرت امواج اقیانوس‌ها دراثرِ گرمایش زمین

وقت بیشتر و هزینه کمتر در سفر به کرمان

پارادایس، نمایشی تلخ از بهشتی که خاکستر شد

چگونه تنفس مناسب موجب تندرستی می‌شود

جنگل ها تا چه حد می توانند با تغییرات اقلیمی مبارزه کنند؟

پرستاری حلقه اصلی بهبود بیماران است

استفاده از نشاسته کاساوا برای تغذیه‌ جهان

خواب کمتر از 6 ساعت موجب افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی می‌شود

چرا باید از مصرف خودسرانه مکمل‌های ویتامینی پرهیز کنیم؟

کفه سنگین اقتصاد در ترک تحصیل

چند راهکار برای جلوگیری از هدررفت آب

نگاهی به گرم شدن بی‌ سابقه اقیانوس‌ ها و علل آن

سطح‌ نشین قمری چین موفق به رشد پنبه روی سطح ماه شد

افزایش کربن خاک: راهکاری برای مدیریت تغییرات اقلیمی

عراق؛ ظریف و ترامپ

استفاده از مسکن ها عفونت روده را تشدید می کنند

فناوری هوشمند ما را کندذهن می‌کند؟

جهان‌های موازی و جهان‌های چندگانه: نگاهی جامع به نظریه‌ها و مفاهیم

فروپاشی یخچال‌های طبیعی: تهدیدی برای منابع آبی آسیا

نیمه‌‌ پنهان ماه و هدف فعلی از کاوش بشر روی آن

شیرین کننده‌های غیرشکری برتری مشهودی ندارند

تأثیر نامطلوب سدهای بزرگ بر جنگل‌های گرمسیری

رشد چشمگیر آمار ایدز میان نوجوانان ایرانی

با طراحی باغ عمودی مسکونی بیروت آشنا شوید

«ازدواج»؛ مشکلی با هزار درمان بی‌نتیجه

سرطان: علائم، تشخیص و درمان

گردن درد از پیامدهای نامطلوب نشستن جلوی کامپیوتر

درباره پدیده ذهن‌ آگاهی چه می‌دانیم؟

استمرار قیام عاشورا با روشنگری حضرت زینب(س)

چرا ازدواج کودکان در برخی مناطق ایران مرسوم است؟

بیماری صرع: علت‌ها، علایم و درمان

آیا دوستان فیسبوکی می‌توانند موجب بیماری فرد شوند

داستان برند: کداک، پیش‌گام دنیای عکاسی و نماد شکست در برابر تحول دیجیتال

خلق‌وخوی بد: مسئله‌ای فراتر از حالت منفی ذهن

صافی دیالیز اطفال در هلال احمر تولید شد

صفری که حذفش به قبولی در اقتصاد کمکی نمی‌کند

چگونگی درمان یک سرطان شایع زنان

دخترانی که تمایلی به "بله گفتن" ندارند...

علت تفاوت گونه‌های مختلف چیست

معاهده پاریس اهرمی برای کاهش اثرات تغییرات اقلیم

پایش «گرد و غبار» با داده های ماهواره ها

رسانه‌ها بدانند خودکشی شیوع ندارد اما واگیردار است

اگر کسب و کارتان برایتان مهم است، هفت دقیقه برایش وقت بگذارید

داستان برند: تخفیفان، تخفیفی که به گروه بودن ما گره خورده

روش‌ها و مزایای ماساژ کف پا

بیوگرافی: جان دی. راکفلر؛ تاجر نفتی و ثروتمندترین فرد تاریخ معاصر