راه ترقی

آخرين مطالب

امروز نیازمند وفاق عمومی در کشور هستیم اجتماعی

امروز نیازمند وفاق عمومی در کشور هستیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیش از بررسی دستورات هشتادو هشتمین جلسه شورا با بیان سلام بر ایران، سلام بر خوزستان، سلام بر اهواز و سلام بر خانواده های شهدای حادثه تروریستی رژه دفاع مقدس، ابتدا یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز را گرامی داشت و اظهار داشت:  این حادثه در شرایطی که دشمنان ایران به ویژه مثلث شوم اسرائیل، دولت ترامپ و برخی حکومتهای عربی، جمهوری اسلامی را به تروریسم متهم می کردند، مظلومیت ایران را نشان داد، 4 دهه است که ما قربانی تروریسم دولتی هستیم و امروز هم افکار عمومی جهانیان مظلومیت مردم و نیروهای مسلح ایران را در برابر اقدامات ناجوانمردانه گروهک داعش یا دنباله روهای داخلی آنها مشاهده کرد، این اقدامات تنها انسجام و وحدت داخلی مردم ایران را درب رابر بیگانه تقویت می کند و نشان می دهد چشم انداز حرکت کسانی که با ایجاد ارتباط و وابستگی به سایرکشورها در پی ایجاد تغییرات در داخل کشورند، جز خون، خشونت و قربانی شدن بیگناهان چیز دیگری نیست.

 وی در ادامه با بیان اینکه در ایام حضور افتخار آفرین و تاریخی زینب کبری سلام علیها در کوفه قرار داریم نقش این زن را در تاریخ بی نظیر برشمرد و گفت: زینب (س) پس از قتل عام خانواده وبزرگانش در برابر یکی از بزرگترین امپراطوری های زمان، تنها با زبان منطق، عقلانیت و تکیه کردن بر فطرت انسانی، بزرگترین قدرتها را وادار به عقب نشینی می کند.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: زینب (س) نمونه درخشانی از حضور زن در جامعه است که در سخت ترین شرایط، بزرگترین مسئولیتها را به عهده می گیرد و نشان می دهد که نمی توان برای نقش آفرینی زن مسلمان در تحولات اجتماعی سقف تعیین کرد.

 وی همچنین فرارسیدن آغاز سال تحصیلی را به همه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید حوزه و دانشگاه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که دوران موفق و همراه با شکوفایی علمی و فرهنگی را شاهد باشیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه  بخش مهمی از بار آغاز تحصیلی نیز به دوش سیستم حمل و نقل عمومی و پلیس راهنمایی و رانندگی است، اظهار داشت: باید ضعف و کمبود امکانات و ظرفیت را با تلاش بیشتر خود جبران کنند که امیدواریم با جبران کاستی های گذشته، بتوانیم نیازها و انتظارات به حق شهروندان را در حوزه تقویت حمل ونقل عمومی و کاهش ترافیک تامین کنیم.

 وی همچنین با اشاره به  آغاز هفته دفاع مقدس و با توجه به شرایط خطیر کشور تاکید کرد: البته در اکثر کشورهای جهان که شاهد جنگی گسترده بودند، پایان جنگ را به عنوان گرامیداشت شهدا و ایثارگران کشور گرامی می دارند و با توجه به آنکه جنگ هشت ساله ایران و ارتش بعثی عراق، با پیروزی دیپلماتیک جمهوری اسلامی و معرفی ارتش عراق به عنوان متجاوز خاتمه یافت، به جز زمان اعلام رسمی سازمان ملل که همزمان با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنفرانس سران اسلامی حضور داشت، به صورت رسمی در کشور مورد توجه قرار نگرفت که شایسته است سالروز معرفی عراق به عنوان متجاوز در آذرماه به عنوان روز پیروزی ایران در دفاع مقدس تکریم شود.

 وی ادامه داد: اما سوال مهمی که به مناسبت این ایام می توان طرح کرد، این است که چرا جنگ آغاز شد؟ در این باره می توانیم به عوامل و پارامترهای گوناگونی اشاره کنیم اما مهمترین نکته این است ‌که جنگ را ما آغاز نکردیم و بر ما از سوی عراق و با حمایت و چراغ سبز قدرتهای شرق و غرب تحمیل شد و علت تحمیل آن نیز احساس ضعفی بود که از داخل کشور و شرایط پس از انقلاب داشتند.

 به گفته هاشمی، طبیعی بود که اگر ما در آن زمان در موضع قدرت بودیم، احتمال اینکه فردی مانند صدام به خود اجازه حمله به ایران را بدهد و قدرتهای منطقه ای وجهانی هم از او حمایت کنند، بسیار کاهش می یافت.

 وی دلیل نبودن ما در آن زمان در موضع قدرت را وجود اختلافات بین مسئولان و نخبگان اثرگذار سیاسی دانست و گفت: رییس جمهور وقت که فرماندهی کل قوا از سوی امام خمینی (ره) به او تفویض شده بود با دیگر مسئولان قوا اختلافات اساسی داشت و وقت و تمرکز مسئولان به جای رسیدگی به امور کشور و مقابله با تهدیدات صرف پیش بردن اختلافات خود می شد.

 هاشمی علت دوم را  چند دستگی در جامعه برشمرد و ادامه داد: اختلافات قومی، ایدئولوژیک و فرهنگی و مذهبی مردم را چند دسته کرده بود و این اختلافات موجب درگیری های مسلحانه و فیزیکی نیز می گشت.

 علت سوم به تعبیر رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز عدم واقع گرایی برخی مسئولان و پیشی گرفتن آرمان گرایی و شور انقلابی بر عقلانیت و در نظر گرفتن واقعیتهای جامعه و توانمندی های خود بود، تندروی در انقلابی گری موجب بروز پیامدهایی در حوزه دیپلماسی، سیاست و اقتصاد شد که بیش از پیش کشور را تضعیف کرد و طبیعی است که دشمنی مانند صدام از ضعف ما استفاده کرد و به ایران حمله کرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت هوشمندانه امام خمینی (ره) این بود که به سرعت ریشه های ضعف را کشف کرد و با برطرف کردن آن موجب شد که ظرف کمتر از دوسال، ایران بتواند دست بالا در جنگ را پیدا کند و بخش عمده اراضی اشغال شده خود را پس بگیرد، اظهار داشت: پایان جنگ نیز دقیقا با همین راهبرد از سوی امام (ره) صورت گرفت، ایجاد اجماع بین مسئولان، ایجاد یکپارچگی بین مردم و واقع گرایی و عملگرایی در تصمیم گیری.

 محسن هاشمی تاکید کرد: امروز هم باید بدانیم که دشمنان ایران که شاید ترامپ نماد آنها تلقی شود برای تصمیم گیری، مترصد کشف شرایط داخلی ما هستند، اگر از درون کشور احساس ضعف شود قطعا در اقدام آنها تفاوت ایجاد خواهد کرد، وفاق و اجماع مسئولان در کنار رفع اختلافات از بین جامعه و واقع گرایی سه محوری است که کلید موفقیت امروز ما در برابر دشمنان کشور است و تدابیر مقام معظم رهبری در حمایت از دولت و نکوهش تضعیف و اختلاف افکنی بین مسئولان دقیقا در همین راستا قرار دارد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کسانی که برای حل مسائل کشور به دنبال راه حل خارجی هستند، گفت: آنها بدانند که باید راه را در درون خود پیدا کنیم و از طریق تقویت توانمندی های داخلی، اجماع عمومی و همگرایی مسئولان کشور را به سطحی از قدرت ملی برسانیم که قدرتهای بیگانه تصور رویارویی با ایران را به ذهن خود راه ندهند.

 وی تاکید کرد: ما نیازمند خاموش کردن آتش کینه و اختلافات در داخل جامعه و ایجاد وفاق عمومی و وحدت ملی بین همه سلایق و دیدگاهها جهت دفاع از منافع ملی هستیم، وحدتی که در دفاع مقدس زمانی که ایجاد شد پیروزی های پیاپی را برای ما به ارمغان آورد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

از ایده های خلاقانه همکاران برای ارتقاء خدمات به جامعه تحت پوشش استقبال می شود

افزودن "گُل" به توتون برای شادی‌آور کردن قلیان

دریافت عوارض در پنج تونل شهری منتفی شد

معضل تشخیص دیرهنگام سرطان و رونمایی از تدبیر وزارت بهداشت در 7 بهمن‌ماه

بخشنامه نیروهای حجمی شهرداری تهران به دنبال ایجاد عدالت است

«مد و فشن» آلوده‌ترین صنعت دنیا بعد از نفت

امیدوارم شهرداری تهران برنامه سوم توسعه را اجرا کند

880 هزار نفر از تسهیلات وام ازدواج استفاده کردند

بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است

آلودگی و ترافیک مهم ترین معضلات تهران از دید شهروندان است

تجمیع بیمه های درمانی به صلاح کشور نیست

اختلال در حرکت قطارهای خط 5 مترو

برف و باران بیشتر مناطق کشور را در بر می گیرد

آیت الله سبحانی: مبارزه با فساد تنها بر عهده دولت نیست

سرقت رتبه دوم جرایم کشور را دارد

راننده اسنپ مسافرش را از دست آدم ربا نجات داد

حناچی: بیمه و شهید خواندن آتش‌نشانان در حال پیگیریست

فریب قیمتهای کذایی مسکن در سایت‌ها را نخورید!

پیکر 15 جانباخته هواپیما به پزشکی قانونی منتقل شد

مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت

گلایه آموزش و پرورش از وزارت نیرو

معاون شهردار تهران: خبر پولی شدن تونل ها حاوی 3 دروغ است

دریافت عوارض از شهروندان خارج از وظایف معاونت حمل و نقل و ترافیک

شریعتمداری خبرداد: احصای اطلاعات حدود 130 هزار کودک بیرون مانده از مدارس

تاکید بر گسترش تعاملات و همکاری‌ها بین شهرداری تهران و ایروان

اخذ عوارض از تونل‌های شهری واقعیت ندارد

تهران برفی می‌شود

زیرساخت لازم برای کاهش آسیب های اجتماعی فراهم نیست

13 میلیون مجرد و 220 هزار مجرد قطعی در کشور

آغاز موج اول آنفلوآنزا و توصیه به مردم

20 کشوری که کم سرعت‌ترین اینترنت جهان را دارند

دعوت حناچی از دانشجویان برای حضور در سه‌شنبه‌های بدون خودرو

مطالبات معلولان از رئیس جدید سازمان بهزیستی

شکایت از عضو شورای شهر تهران به دلیل "توئیت‌هایش"

بازگشایی درهای "میدان مشق" ثمره مذاکره ظریف و حناچی

منشا بو در تهران همچنان در هاله ای از ابهام!

ارایه فرصت سرمایه‌گذاری به شهروندان تهرانی با راه‌اندازی سامانه مشارکت و سرمایه گذاری

مخالفت با افزایش تعرفه‌های اماکن ورزشی تحت مدیریت شهرداری تهران

طرح افزایش سن ازدواج طبق اصول علمی و روانشناسی تنظیم گردد

آغاز بررسی سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران در کمیسیون فرهنگی شورای شهر

صدور حکم پرونده شهرام جزایری در دادگاه بدوی

نمایندگان در چند فرسخی قانون «تشدید مجازات اسیدپاشی»

مذاکره شهرداری با شرکت‌های دانش بنیان برای تولید دوچرخه‌های باطری دار

سه پیشنهاد خوشمزه برای تجربه سفر با تورهای آسیایی

برترین رخدادهای فضایی سال 2019

مقایسه اوبر و لیفت در خدمات تاکسی آنلاین

واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی

معاون وزیر:استعفای وزیر بهداشت فقط به موضوع بودجه سلامت مربوط نیست

راهنمای جامع ویزای شینگن