راه ترقی

آخرين مطالب

امروز نیازمند وفاق عمومی در کشور هستیم اجتماعی

امروز نیازمند وفاق عمومی در کشور هستیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیش از بررسی دستورات هشتادو هشتمین جلسه شورا با بیان سلام بر ایران، سلام بر خوزستان، سلام بر اهواز و سلام بر خانواده های شهدای حادثه تروریستی رژه دفاع مقدس، ابتدا یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز را گرامی داشت و اظهار داشت:  این حادثه در شرایطی که دشمنان ایران به ویژه مثلث شوم اسرائیل، دولت ترامپ و برخی حکومتهای عربی، جمهوری اسلامی را به تروریسم متهم می کردند، مظلومیت ایران را نشان داد، 4 دهه است که ما قربانی تروریسم دولتی هستیم و امروز هم افکار عمومی جهانیان مظلومیت مردم و نیروهای مسلح ایران را در برابر اقدامات ناجوانمردانه گروهک داعش یا دنباله روهای داخلی آنها مشاهده کرد، این اقدامات تنها انسجام و وحدت داخلی مردم ایران را درب رابر بیگانه تقویت می کند و نشان می دهد چشم انداز حرکت کسانی که با ایجاد ارتباط و وابستگی به سایرکشورها در پی ایجاد تغییرات در داخل کشورند، جز خون، خشونت و قربانی شدن بیگناهان چیز دیگری نیست.

 وی در ادامه با بیان اینکه در ایام حضور افتخار آفرین و تاریخی زینب کبری سلام علیها در کوفه قرار داریم نقش این زن را در تاریخ بی نظیر برشمرد و گفت: زینب (س) پس از قتل عام خانواده وبزرگانش در برابر یکی از بزرگترین امپراطوری های زمان، تنها با زبان منطق، عقلانیت و تکیه کردن بر فطرت انسانی، بزرگترین قدرتها را وادار به عقب نشینی می کند.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: زینب (س) نمونه درخشانی از حضور زن در جامعه است که در سخت ترین شرایط، بزرگترین مسئولیتها را به عهده می گیرد و نشان می دهد که نمی توان برای نقش آفرینی زن مسلمان در تحولات اجتماعی سقف تعیین کرد.

 وی همچنین فرارسیدن آغاز سال تحصیلی را به همه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید حوزه و دانشگاه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که دوران موفق و همراه با شکوفایی علمی و فرهنگی را شاهد باشیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه  بخش مهمی از بار آغاز تحصیلی نیز به دوش سیستم حمل و نقل عمومی و پلیس راهنمایی و رانندگی است، اظهار داشت: باید ضعف و کمبود امکانات و ظرفیت را با تلاش بیشتر خود جبران کنند که امیدواریم با جبران کاستی های گذشته، بتوانیم نیازها و انتظارات به حق شهروندان را در حوزه تقویت حمل ونقل عمومی و کاهش ترافیک تامین کنیم.

 وی همچنین با اشاره به  آغاز هفته دفاع مقدس و با توجه به شرایط خطیر کشور تاکید کرد: البته در اکثر کشورهای جهان که شاهد جنگی گسترده بودند، پایان جنگ را به عنوان گرامیداشت شهدا و ایثارگران کشور گرامی می دارند و با توجه به آنکه جنگ هشت ساله ایران و ارتش بعثی عراق، با پیروزی دیپلماتیک جمهوری اسلامی و معرفی ارتش عراق به عنوان متجاوز خاتمه یافت، به جز زمان اعلام رسمی سازمان ملل که همزمان با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنفرانس سران اسلامی حضور داشت، به صورت رسمی در کشور مورد توجه قرار نگرفت که شایسته است سالروز معرفی عراق به عنوان متجاوز در آذرماه به عنوان روز پیروزی ایران در دفاع مقدس تکریم شود.

 وی ادامه داد: اما سوال مهمی که به مناسبت این ایام می توان طرح کرد، این است که چرا جنگ آغاز شد؟ در این باره می توانیم به عوامل و پارامترهای گوناگونی اشاره کنیم اما مهمترین نکته این است ‌که جنگ را ما آغاز نکردیم و بر ما از سوی عراق و با حمایت و چراغ سبز قدرتهای شرق و غرب تحمیل شد و علت تحمیل آن نیز احساس ضعفی بود که از داخل کشور و شرایط پس از انقلاب داشتند.

 به گفته هاشمی، طبیعی بود که اگر ما در آن زمان در موضع قدرت بودیم، احتمال اینکه فردی مانند صدام به خود اجازه حمله به ایران را بدهد و قدرتهای منطقه ای وجهانی هم از او حمایت کنند، بسیار کاهش می یافت.

 وی دلیل نبودن ما در آن زمان در موضع قدرت را وجود اختلافات بین مسئولان و نخبگان اثرگذار سیاسی دانست و گفت: رییس جمهور وقت که فرماندهی کل قوا از سوی امام خمینی (ره) به او تفویض شده بود با دیگر مسئولان قوا اختلافات اساسی داشت و وقت و تمرکز مسئولان به جای رسیدگی به امور کشور و مقابله با تهدیدات صرف پیش بردن اختلافات خود می شد.

 هاشمی علت دوم را  چند دستگی در جامعه برشمرد و ادامه داد: اختلافات قومی، ایدئولوژیک و فرهنگی و مذهبی مردم را چند دسته کرده بود و این اختلافات موجب درگیری های مسلحانه و فیزیکی نیز می گشت.

 علت سوم به تعبیر رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز عدم واقع گرایی برخی مسئولان و پیشی گرفتن آرمان گرایی و شور انقلابی بر عقلانیت و در نظر گرفتن واقعیتهای جامعه و توانمندی های خود بود، تندروی در انقلابی گری موجب بروز پیامدهایی در حوزه دیپلماسی، سیاست و اقتصاد شد که بیش از پیش کشور را تضعیف کرد و طبیعی است که دشمنی مانند صدام از ضعف ما استفاده کرد و به ایران حمله کرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت هوشمندانه امام خمینی (ره) این بود که به سرعت ریشه های ضعف را کشف کرد و با برطرف کردن آن موجب شد که ظرف کمتر از دوسال، ایران بتواند دست بالا در جنگ را پیدا کند و بخش عمده اراضی اشغال شده خود را پس بگیرد، اظهار داشت: پایان جنگ نیز دقیقا با همین راهبرد از سوی امام (ره) صورت گرفت، ایجاد اجماع بین مسئولان، ایجاد یکپارچگی بین مردم و واقع گرایی و عملگرایی در تصمیم گیری.

 محسن هاشمی تاکید کرد: امروز هم باید بدانیم که دشمنان ایران که شاید ترامپ نماد آنها تلقی شود برای تصمیم گیری، مترصد کشف شرایط داخلی ما هستند، اگر از درون کشور احساس ضعف شود قطعا در اقدام آنها تفاوت ایجاد خواهد کرد، وفاق و اجماع مسئولان در کنار رفع اختلافات از بین جامعه و واقع گرایی سه محوری است که کلید موفقیت امروز ما در برابر دشمنان کشور است و تدابیر مقام معظم رهبری در حمایت از دولت و نکوهش تضعیف و اختلاف افکنی بین مسئولان دقیقا در همین راستا قرار دارد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کسانی که برای حل مسائل کشور به دنبال راه حل خارجی هستند، گفت: آنها بدانند که باید راه را در درون خود پیدا کنیم و از طریق تقویت توانمندی های داخلی، اجماع عمومی و همگرایی مسئولان کشور را به سطحی از قدرت ملی برسانیم که قدرتهای بیگانه تصور رویارویی با ایران را به ذهن خود راه ندهند.

 وی تاکید کرد: ما نیازمند خاموش کردن آتش کینه و اختلافات در داخل جامعه و ایجاد وفاق عمومی و وحدت ملی بین همه سلایق و دیدگاهها جهت دفاع از منافع ملی هستیم، وحدتی که در دفاع مقدس زمانی که ایجاد شد پیروزی های پیاپی را برای ما به ارمغان آورد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پویش شهروندی «نه به سدمعبر» آغاز به کار کرد

سکان سرپرستی استان تهران در دست شکراله حسن بیگی

مهلت یک هفته‌ای پلیس به رانندگان برای دریافت معاینه فنی معتبر

تحریم داروی بیماران دردمند به سبک آمریکایی

ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها؛ به عمل کار برآید

ابتکار: 40 درصد کارمندان «زن» هستند

ورود موج جدید بارش ها از سه شنبه

توسعه در مناطق مرزی باعث پیشرفت در کشور می شود

چرا مخدر «گل» گران شد؟

27 کوهنورد در توچال تهران نجات یافتند

روزشمار برای اجرای طرح کاهش آلودگی هوا آغاز شد

تفویض اختیاری دیگر در ساختمان وزارت نفت

خدمات سلامت به فرزند مادران ایرانی با همسرخارجی ارائه می شود

سلطان سکه و همدستش اعدام شدند

افشانی می‌تواند تا 15 آذر شهردار تهران باشد

کارت سوخت خود را نفروشید!

آزادی 4 هزار زندانی غیرعمد در نیمه نخست سال 97

پیروز حناچی شهردار پایتخت شد

ضرب‌الاجل 7 روزه وزیر تعاون برای تعیین تکلیف مدیران چند شغله

60 هزار کودک از مادر ایرانی و پدر خارجی داریم

هم‌اندیشی شورایی‌ها پیش از انتخاب شهردار جدید پایتخت

رای‌گیری در جلسه هم‌اندیشی در مورد انتخاب شهردار نشده است

افشانی: تهران طرح جامع پسماند ندارد

ایران برای گردشگران امن است

بدهی دولت پرداخت نشود صندوق‌های اجتماعی با مشکل مواجه می‌شوند

آیا به کاریابی های مجازی می توان اعتماد کرد؟

نامه‌نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا

تردیدها در کارآمدی مهریه برای حفظ حقوق زنان

واکنش شورا به برنامه های آخوندی/ 4 پرسش از وزیر سابق راه

استفاده از ظرفیت رسانه‌ای برای آگاهی بخشی و فرهنگ سازی جامعه

کشت پور از کاندیداتوری شهرداری تهران انصراف داد

امضای تفاهم‌نامه بین سازمان اسناد و شورای شهر

تشریح برنامه های 5 کاندیدای شهرداری تهران امروز در شورا

8 میلیون ایرانی مبتلا به دیابت هستند/دیابتی‌ها صاحب بیمه تکمیلی می‌شوند

638 میلیون ریال، سازش در شورای حل اختلاف شهرستان پردیس

پیک موتوری، پوشش سارق حساب شهروندان

هر گردشگر، 30 بشکه نفت

5 گزینه شهرداری تهران چقدر شانس پیروزشدن دارند؟

محدودیت‌های تردد در مسیرهای منتهی به ورزشگاه آزادی

مراکز نگهداری معلولان با کمبود لوازم بهداشتی رو به رو هستند

اینترنت 128 کیلویی هم اینترنت است؟!

پرفشاری خون قاتل خاموش

امیدوارم آخرین انتخاب شهردار در شورای پنجم باشد

پرونده موسسه مالی ثامن الحجج، به دیوان عالی کشور رفت

بهترین سن برای عاشق شدن چند سالگی است؟

اطلاعیه بتاجا درباره سهامدارن پهنه B پروژه چیتگر

پنج کاندیدای شهرداری تهران انتخاب شدند

نرخ بیکاری در مردان جوان افزایشی و در زنان کاهشی بود

لیست 30 نفره 13 نفری شد/انتخاب برای 5 نفر

«ام‌اس» با طب سنتی درمان نمی‌شود