راه ترقی

آخرين مطالب

امروز نیازمند وفاق عمومی در کشور هستیم اجتماعی

امروز نیازمند وفاق عمومی در کشور هستیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیش از بررسی دستورات هشتادو هشتمین جلسه شورا با بیان سلام بر ایران، سلام بر خوزستان، سلام بر اهواز و سلام بر خانواده های شهدای حادثه تروریستی رژه دفاع مقدس، ابتدا یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز را گرامی داشت و اظهار داشت:  این حادثه در شرایطی که دشمنان ایران به ویژه مثلث شوم اسرائیل، دولت ترامپ و برخی حکومتهای عربی، جمهوری اسلامی را به تروریسم متهم می کردند، مظلومیت ایران را نشان داد، 4 دهه است که ما قربانی تروریسم دولتی هستیم و امروز هم افکار عمومی جهانیان مظلومیت مردم و نیروهای مسلح ایران را در برابر اقدامات ناجوانمردانه گروهک داعش یا دنباله روهای داخلی آنها مشاهده کرد، این اقدامات تنها انسجام و وحدت داخلی مردم ایران را درب رابر بیگانه تقویت می کند و نشان می دهد چشم انداز حرکت کسانی که با ایجاد ارتباط و وابستگی به سایرکشورها در پی ایجاد تغییرات در داخل کشورند، جز خون، خشونت و قربانی شدن بیگناهان چیز دیگری نیست.

 وی در ادامه با بیان اینکه در ایام حضور افتخار آفرین و تاریخی زینب کبری سلام علیها در کوفه قرار داریم نقش این زن را در تاریخ بی نظیر برشمرد و گفت: زینب (س) پس از قتل عام خانواده وبزرگانش در برابر یکی از بزرگترین امپراطوری های زمان، تنها با زبان منطق، عقلانیت و تکیه کردن بر فطرت انسانی، بزرگترین قدرتها را وادار به عقب نشینی می کند.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: زینب (س) نمونه درخشانی از حضور زن در جامعه است که در سخت ترین شرایط، بزرگترین مسئولیتها را به عهده می گیرد و نشان می دهد که نمی توان برای نقش آفرینی زن مسلمان در تحولات اجتماعی سقف تعیین کرد.

 وی همچنین فرارسیدن آغاز سال تحصیلی را به همه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید حوزه و دانشگاه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که دوران موفق و همراه با شکوفایی علمی و فرهنگی را شاهد باشیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه  بخش مهمی از بار آغاز تحصیلی نیز به دوش سیستم حمل و نقل عمومی و پلیس راهنمایی و رانندگی است، اظهار داشت: باید ضعف و کمبود امکانات و ظرفیت را با تلاش بیشتر خود جبران کنند که امیدواریم با جبران کاستی های گذشته، بتوانیم نیازها و انتظارات به حق شهروندان را در حوزه تقویت حمل ونقل عمومی و کاهش ترافیک تامین کنیم.

 وی همچنین با اشاره به  آغاز هفته دفاع مقدس و با توجه به شرایط خطیر کشور تاکید کرد: البته در اکثر کشورهای جهان که شاهد جنگی گسترده بودند، پایان جنگ را به عنوان گرامیداشت شهدا و ایثارگران کشور گرامی می دارند و با توجه به آنکه جنگ هشت ساله ایران و ارتش بعثی عراق، با پیروزی دیپلماتیک جمهوری اسلامی و معرفی ارتش عراق به عنوان متجاوز خاتمه یافت، به جز زمان اعلام رسمی سازمان ملل که همزمان با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنفرانس سران اسلامی حضور داشت، به صورت رسمی در کشور مورد توجه قرار نگرفت که شایسته است سالروز معرفی عراق به عنوان متجاوز در آذرماه به عنوان روز پیروزی ایران در دفاع مقدس تکریم شود.

 وی ادامه داد: اما سوال مهمی که به مناسبت این ایام می توان طرح کرد، این است که چرا جنگ آغاز شد؟ در این باره می توانیم به عوامل و پارامترهای گوناگونی اشاره کنیم اما مهمترین نکته این است ‌که جنگ را ما آغاز نکردیم و بر ما از سوی عراق و با حمایت و چراغ سبز قدرتهای شرق و غرب تحمیل شد و علت تحمیل آن نیز احساس ضعفی بود که از داخل کشور و شرایط پس از انقلاب داشتند.

 به گفته هاشمی، طبیعی بود که اگر ما در آن زمان در موضع قدرت بودیم، احتمال اینکه فردی مانند صدام به خود اجازه حمله به ایران را بدهد و قدرتهای منطقه ای وجهانی هم از او حمایت کنند، بسیار کاهش می یافت.

 وی دلیل نبودن ما در آن زمان در موضع قدرت را وجود اختلافات بین مسئولان و نخبگان اثرگذار سیاسی دانست و گفت: رییس جمهور وقت که فرماندهی کل قوا از سوی امام خمینی (ره) به او تفویض شده بود با دیگر مسئولان قوا اختلافات اساسی داشت و وقت و تمرکز مسئولان به جای رسیدگی به امور کشور و مقابله با تهدیدات صرف پیش بردن اختلافات خود می شد.

 هاشمی علت دوم را  چند دستگی در جامعه برشمرد و ادامه داد: اختلافات قومی، ایدئولوژیک و فرهنگی و مذهبی مردم را چند دسته کرده بود و این اختلافات موجب درگیری های مسلحانه و فیزیکی نیز می گشت.

 علت سوم به تعبیر رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز عدم واقع گرایی برخی مسئولان و پیشی گرفتن آرمان گرایی و شور انقلابی بر عقلانیت و در نظر گرفتن واقعیتهای جامعه و توانمندی های خود بود، تندروی در انقلابی گری موجب بروز پیامدهایی در حوزه دیپلماسی، سیاست و اقتصاد شد که بیش از پیش کشور را تضعیف کرد و طبیعی است که دشمنی مانند صدام از ضعف ما استفاده کرد و به ایران حمله کرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مدیریت هوشمندانه امام خمینی (ره) این بود که به سرعت ریشه های ضعف را کشف کرد و با برطرف کردن آن موجب شد که ظرف کمتر از دوسال، ایران بتواند دست بالا در جنگ را پیدا کند و بخش عمده اراضی اشغال شده خود را پس بگیرد، اظهار داشت: پایان جنگ نیز دقیقا با همین راهبرد از سوی امام (ره) صورت گرفت، ایجاد اجماع بین مسئولان، ایجاد یکپارچگی بین مردم و واقع گرایی و عملگرایی در تصمیم گیری.

 محسن هاشمی تاکید کرد: امروز هم باید بدانیم که دشمنان ایران که شاید ترامپ نماد آنها تلقی شود برای تصمیم گیری، مترصد کشف شرایط داخلی ما هستند، اگر از درون کشور احساس ضعف شود قطعا در اقدام آنها تفاوت ایجاد خواهد کرد، وفاق و اجماع مسئولان در کنار رفع اختلافات از بین جامعه و واقع گرایی سه محوری است که کلید موفقیت امروز ما در برابر دشمنان کشور است و تدابیر مقام معظم رهبری در حمایت از دولت و نکوهش تضعیف و اختلاف افکنی بین مسئولان دقیقا در همین راستا قرار دارد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کسانی که برای حل مسائل کشور به دنبال راه حل خارجی هستند، گفت: آنها بدانند که باید راه را در درون خود پیدا کنیم و از طریق تقویت توانمندی های داخلی، اجماع عمومی و همگرایی مسئولان کشور را به سطحی از قدرت ملی برسانیم که قدرتهای بیگانه تصور رویارویی با ایران را به ذهن خود راه ندهند.

 وی تاکید کرد: ما نیازمند خاموش کردن آتش کینه و اختلافات در داخل جامعه و ایجاد وفاق عمومی و وحدت ملی بین همه سلایق و دیدگاهها جهت دفاع از منافع ملی هستیم، وحدتی که در دفاع مقدس زمانی که ایجاد شد پیروزی های پیاپی را برای ما به ارمغان آورد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مصوبه 10 میلیاردی برای کمک به سیل زدگان

سالانه 430 نفر به‌ دلیل هزینه‌های درمانی زیر خط فقر می‌روند

افتتاح نخستین مزرعه دانشجویی منطقه 15

تاکید رئیس‌کل دادگستری زنجان بر ضرورت تعیین تکلیف محکومان مالی و مهریه

تماس تلفنی برای صدور کارت هوشمند بیمه سلامت، کلاهبرداری است

6 علت مهم مرگ جوانان ایرانی

نهادینه شدن مراقبت های بهداشت اولیه، نیاز ضروری جامعه

انتقاد پلیس راهور از دریافت عوارض ورود به طرح زوج و فرد

پستی و بلندی های اشتغال بانوان

خبر خوش ابتکار برای زنان زندانی

علل استفاده برخی جوانان از مشروبات الکلی

حناچی: حل مشکل تمرکز در تهران نیازمند کمک دولت است

امدادرسانی‌ها در سیل گلستان نشان داد در سختی‌ها همه کنار هم هستیم

حذف تدریجی شیر از سبد غذایی ایرانیان

امدادرسانی به سیل زدگان 5 استان کشور ادامه دارد

میانگین سنی مادران ایرانی در سال 96 چقدر بود؟

با عاملان انتشار اخبار دروغ درباره سیل اخیر برخورد می شود

رودخانه‌های تهران طغیان نکرده است

آغاز موج جدید بارش‌ها از فردا

شبکه های اجتماعی؛ بستری برای تقویت وحدت اقوام ایرانی

بخش کمک به سیل زدگان شمال کشور در سایت رهبری فعال شد

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده خراسان شمالی

تعداد مشمولان بخشنامه عفو زندانیان از 94 هزار نفر گذشت

اطلاعاتی که رانت تولید می کند نباید داخل میز مدیران بماند

هشدار آتش‌نشانی درباره بالن‌های آرزو

چهارشنبه سوری، شبی شاد اما پر التهاب

نوروز سرد و بارانی در پیش است

زنان چهره بازار کار را تغییر می دهند؟

شهردار تهران: بالای 90 درصد درآمد بودجه ای امسال محقق شد

بهره‌مندی 92 هزار و پانصد زندانی از بخشنامه عفو رهبری

نیروی انتظامی به متخلفان رانندگی رحم نکند

وزیر کشور: قطعاً شرایط سال 98، سخت‌تر از امسال نخواهد بود

توانمندسازی دانش آموزان اولویت پیشگیری اعتیاد در سال 98 است

آیت الله مکارم شیرازی:مردم از دستگاه قضایی راضی نیستند

انداختن سفره هفت سین چه قدر آب می خورد؟

دستور مقام معظم رهبری برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام(ره)

توضیحات "حناچی" درباره چرایی استفاده از درختان سوزنی برگ در تهران

اعلام آمادگی شورای شهر جهت تعامل با دستگاه قضایی و مبارزه با فساد

متهم پرونده پتروشیمی سال 91 فرار کرد

بخشنامه نوروزی وزیر کشور به استانداران

از ویزاهای 80 میلیونی تا بدبینی سفارتخانه‌ها به سفر ایرانی‌ها

شورای شهر تهران ایرادات فرمانداری به برنامه توسعه شهرداری را وارد ندانست

85 هزار زندانی، مشمول عفو گسترده شدند/ اجرای بخشنامه ادامه دارد

معرفی 26 پروژه برای جلب سرمایه‌گذاران در بودجه سال آینده شهرداری تهران

شورای نظارت بر خدمت رسانی به بیماران از سال 98 فعال می‌شود

توسعه مددکاری اجتماعی، هزینه‌های سلامت را کاهش می‌دهد

عفو و تخفیف مجازات 79هزار زندانی در ادامه اجرای عفو گسترده محکومان

سقف درآمدی شهرداری تهران در سال آینده 18هزار و 728میلیاردتومان به تصویب رسید

هاشمی: با انتقال پایتخت به جای دیگر مخالفیم

2 هزار و 500 واحد مسکونی مددجویان زلزله زده افتتاح شد