راه ترقی

آخرين مطالب

اشرافی‌گری منجر به اقتدار مدیریتی نمی‌شود فرهنگی

اشرافی‌گری منجر به اقتدار مدیریتی نمی‌شود

  بزرگنمايي:

راه ترقی- سیدعباس صالحی صبح امروز شنبه 7 مهرماه در سلسله نشست‌های هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با معاونت‌های تخصصی این وزارتخانه با تاکید بر اینکه اشرافی گری منجر به اقتدار مدیریتی نمی‌شود و تمامی مسئولان و مدیران باید به این امر توجه ویژه داشته باشند، گفت: یکی از مسائلی که بر اعتمادسازی اجتماعی تاثیرگذار است ساده‌زیستی مدیران است، کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر حاضر هستند سختی‌ها را تحمل کنند و وقتی که احساس کنند مدیران هم در سختی هستند، تحمل سختی‌ها برایشان راحت‌تر می‌شود.

نقش روابط عمومی‌ها در کنش‌های بهنگام مشکلات و بحران‌ها

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: روابط عمومی در هر سازمان و نهادی از جمله بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید قوی عمل کند، زیرا باید کنش‌های بهنگام و پیشگیرانه داشته باشیم تا در وهله اول مشکلی ایجاد نشود و چنانچه ایجاد شد به گونه ای عمل کنیم تا به بحران تبدیل نشود.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های 9 گانه کلان این وزارتخانه در دوره جدید اظهار داشت: یکی از کلان پروژه‌ها موضوع شفافیت است. هرچه این اتفاق با سرعت بیشتری انجام شود رابطه با مخاطب بیشتر می‌شود و در عین حال اعتمادسازی نیز بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: دیگر کلان پروژه موضوع دولت الکترونیک است، در این زمینه در بخش مجوزها اقداماتی را انجام داده‌ایم تا همه از طریق یک پنجره واحد از خدمات بهره ببرند، به همین منظور در بخش مجوزها به یک ساماندهی رسیده‌ایم و امروز ٤٠ مجوز در چارچوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: برخی کلان پروژه‌ها مانند گذرهای فرهنگ و هنر که با اقتصاد فرهنگ مرتبط است نیز در حال راه اندازی است و به هر میزان بتوانیم فضای خیابان‌های هنری را در کشور ایجاد کنیم به اقتصاد فرهنگ و هنر کمک خواهیم کرد.

صالحی یادآور شد: بحث شهرهای خلاق هم در هفته جاری ابلاغ خواهد شد، اینکه ما بتوانیم شهرهای خود را با مزیت نسبی تعریف کنیم و آنها نیز شهرهای دیگر را پیدا کنند، امر مهمی است که قطعا باید با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: در فضای انسجام فرهنگی یا اقتصاد فرهنگ اتاق‌های گفتگوی فناوری و فرهنگ در تهران به راه افتاده و در شهرهای دیگر هم آماده راه‌اندازی هستیم، باید بین فناوری و فرهنگ ارتباط برقرار کنیم؛ این کار می‌تواند مرجعیت بخشی ادارات کل ما در فرهنگ را ایجاد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در حوزه اقتصاد فرهنگ «روز بازار فرهنگی» نهایی خواهد شد. دسترسی برخط به رویدادهای هنری موضوع دیگری است که از طریق آن مردم دسترسی آنلاین به رویدادهای فرهنگی در سایر استان‌ها را دارند و این موضوع شکل درآمدزایی و ارتباط فرهنگی را برقرار می‌کند.

هر اندازه فضای فرهنگی را در استان‌ها تقویت کنیم موفق تر خواهیم بود

وی یادآور شد: دستورالعمل تبدیل «فضاهای تاریخی و میراثی به فضاهای فرهنگی» هم نهایی شده است، تبدیل فضاهای تاریخی برخی شهرها به فضاهای فرهنگی امری ضروری است و هر اندازه فضای فرهنگی را در استان‌ها تقویت کنیم موفق تر خواهیم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ارتباطات در روابط مدیران امروز، تصریح کرد: در شرایط امروز بحث ارتباطات بسیار اهمیت دارد، در هر حوزه‌ای مساله ارتباطات بسیار مهم است، در حوزه فرهنگ نیز این موضوع اهمیت مضاعفی دارد زیرا کشور وارد فاز جدیدی شده و از این رو باید نظام فعال‌سازی ارتباطی را ایجاد کنیم.

صالحی توضیح داد: در این نظام ارتباطی چند بخش مهم است که ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر در اولویت است، اصحاب فرهنگ می‌توانند بر فضای اجتماعی تاثیر بگذارند، بنابراین باید ارتباط خود با اصحاب فرهنگ و هنر را بیش از پیش افزایش دهیم.

دیدارهای عمومی با مردم باید همیشه برقرار باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه دیدار با مردم از دیگر اولویت‌ها است، عنوان کرد: دیدارهای عمومی با مردم باید همیشه برقرار باشد و میز خدمت اگر فعال شود، قطعاً می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد، باید به گونه‌ای عمل کرد تا مردم به حاکمیت اعتماد داشته باشند.

صالحی افزود: پاسخگویی بیشتر به مردم و ایجاد یک رابطه دو سویه و عاطفی با مردم می‌تواند کارها را بهتر پیش ببرد و رضایت مردم را جلب کند و از این رو خدمت همه جانبه به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باید بیش از پیش مورد توجه باشد و در دستور کار قرار گیرد.

توجه به عدالت توزیعی ملاک ارزیابی مدیران

وی ادامه داد: توجه به عدالت توزیعی و گسترش برنامه‌های فرهنگی و هنری تا سطح شهرستان‌ها از جمله ملاک‌های ارزیابی عملکرد مدیران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌آید. بنابراین مدیران در حوزه ستادی و استانی باید به این نکته توجه داشته باشند.

نباید احساس شود آسمان ایران چند رنگ است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی به گونه‌ای عمل نشود که احساس شود آسمان ایران چند رنگ است.

صالحی با اشاره به اینکه باید همگرایی خود نسبت به گذشته را افزایش دهیم، اظهار کرد: یکی از شاخه‌های همگرایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت مرکز به پیرامون است، در این مرحله باید همگرایی معاونت‌ها با هم مشخص باشد تا خروجی کار را مشاهده کنیم، در بخش غیرحضوری هم اقداماتی رخ داده است که از مهرماه آغاز شده و امید است بتوانیم با ارتباط تصویری و صوتی از راه دور (تله کنفرانس) از مرکز با استان‌ها ارتباط داشته باشیم.

وی در پایان گفت: باید هر ماه گزارش دقیقی از معاونت‌ها با استان‌ها داشته باشیم و به استان‌ها بیشتر توجه کنیم تا عدالت اجتماعی رخ دهد، همچنین نهادسازی یکی از مسائلی است که باید به آن توجه کرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نماز جمعه تهران در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می‌شود

دانش آموزان با مفاهیم و ضرورت استاندارد کالاها آشنا می شوند

افزایش50 درصدی گردشگران ورودی

تلاش خیران در رفع خلاء زیرساخت های فرهنگی ستودنی است

وزیر علوم: تعداد دانشگاه های دولتی به کمتر از 70 می رسد

سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران برگزار می‌شود

بطحائی خبرداد: مطالعه برای ساخت عروسک‌های ایرانی

ضرورت رشد خلاقیت‌های دانشجویان در حوزه‌های قرآن‌پژوهی

دعوت مسجد جامعی از مردم برای «کتابگردی» در اول آذر

اسب زین کرده دولت تدبیر برای جان‌بخشی به تخت جمشید

انتظار فرج؛ یک وظیفه عمومی

جشنواره تئاتر کودک، یک تیر و دو نشان

جبران کاهش سرمایه؛ بهانه گرانی کتاب

تقریب مذاهب و گفت‌وگوی ادیان مانع از افراطی‌گری و خشونت است

اسطوره ایرانی که آخر زمانی است

کشف اولین آثار خوارزمشاهی منطقه آذربایجان در گرمی

سوادآموزی در مهدکودک ممنوع است

اجتماع عظیم عزاداران اردو زبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد

رئیس جدید سازمان سینمایی تا آخر هفته مشخص خواهد شد

چرا برخی به "طالع‌بینی" علاقه‌مندند؟

آمارهایی از میزان تحصیلات زنان

همدان میزبان بزرگترین رویداد گردشگری جهان در سال 2018

برگزاری جشن بهار مهربانی در سراسر ایران

همایش فلسفه علم کلام برگزار می‌شود

مدارس هفته‌ای دو ساعت فیلم پخش می‌کنند؟

دبیر کل UNWTO را با چه توجیهی به دیدن غار علیصدر می‌برند؟

آموزش و پرورش ساعت تدریس معلمان را افزایش می‌دهد؟

حضور مددجویان کانون اصلاح و تربیت در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

سازو کارهای رونق اقتصاد مطبوعات با تغییر مدیران فراموش نشود

مربیان مهدهای کودک درجه بندی می شوند

عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای برنامه‌های فرهنگی است

اجلاس دبیران کل ملی آیسسکو امروز در شیراز برگزار می‌شود

همصدایی هنرمندان علیه تحریم‌ها

وزیر فرهنگ: نفوذ تمدنی ایران از طریق زبان فارسی انجام می‌شود

سهمیه مناطق محروم آزمون دستیاری پزشکی بدون قید و شرط اعمال شود

آموزش و پرورش گستره وسیعی برای تحقق حقوق شهروندی است

مرگ آرام تئاترهای کوچک

میراث فرهنگی برنده طرح مسکوت شد؟

کمبود موقوفات در راستای ترویج قرآن و حل مشکلات اجتماعی

انتظار برای حج به ١٤سال رسید/ 1,200,000 ایرانی در نوبت سفر به خانه خدا

جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی برگزار می شود

اخبار حماسه اربعین باید به صورت جهانی منعکس شود

ویژه‌برنامه‌های آستان قدس رضوی به مناسبت دهه آخر صفر اعلام شد

پایان کشمکش‌ها؛ تاثیر «معدل» در کنکور 98 مثبت شد

هزینه برای تئاتر دینی سرمایه‌گذاری فرهنگی است

تکریم مرجعیت و احترام به ارکان حوزه ضروری است

دولت به مشکلات درمانی جانبازان و ایثارگران ورود جدی کند

کاظم صدیقی خطیب این هفته نمازجمعه تهران

ایثار و رشادت شهدای دانش آموز در کتاب های درسی بیشتر تحلیل شود

توفیق زنگ تئاتر؛ در گرو تامین زیرساخت‌های نمایشی مدارس