راه ترقی

آخرين مطالب

اشرافی‌گری منجر به اقتدار مدیریتی نمی‌شود فرهنگی

اشرافی‌گری منجر به اقتدار مدیریتی نمی‌شود

  بزرگنمايي:

راه ترقی- سیدعباس صالحی صبح امروز شنبه 7 مهرماه در سلسله نشست‌های هم‌اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با معاونت‌های تخصصی این وزارتخانه با تاکید بر اینکه اشرافی گری منجر به اقتدار مدیریتی نمی‌شود و تمامی مسئولان و مدیران باید به این امر توجه ویژه داشته باشند، گفت: یکی از مسائلی که بر اعتمادسازی اجتماعی تاثیرگذار است ساده‌زیستی مدیران است، کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر حاضر هستند سختی‌ها را تحمل کنند و وقتی که احساس کنند مدیران هم در سختی هستند، تحمل سختی‌ها برایشان راحت‌تر می‌شود.

نقش روابط عمومی‌ها در کنش‌های بهنگام مشکلات و بحران‌ها

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: روابط عمومی در هر سازمان و نهادی از جمله بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید قوی عمل کند، زیرا باید کنش‌های بهنگام و پیشگیرانه داشته باشیم تا در وهله اول مشکلی ایجاد نشود و چنانچه ایجاد شد به گونه ای عمل کنیم تا به بحران تبدیل نشود.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های 9 گانه کلان این وزارتخانه در دوره جدید اظهار داشت: یکی از کلان پروژه‌ها موضوع شفافیت است. هرچه این اتفاق با سرعت بیشتری انجام شود رابطه با مخاطب بیشتر می‌شود و در عین حال اعتمادسازی نیز بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: دیگر کلان پروژه موضوع دولت الکترونیک است، در این زمینه در بخش مجوزها اقداماتی را انجام داده‌ایم تا همه از طریق یک پنجره واحد از خدمات بهره ببرند، به همین منظور در بخش مجوزها به یک ساماندهی رسیده‌ایم و امروز ٤٠ مجوز در چارچوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: برخی کلان پروژه‌ها مانند گذرهای فرهنگ و هنر که با اقتصاد فرهنگ مرتبط است نیز در حال راه اندازی است و به هر میزان بتوانیم فضای خیابان‌های هنری را در کشور ایجاد کنیم به اقتصاد فرهنگ و هنر کمک خواهیم کرد.

صالحی یادآور شد: بحث شهرهای خلاق هم در هفته جاری ابلاغ خواهد شد، اینکه ما بتوانیم شهرهای خود را با مزیت نسبی تعریف کنیم و آنها نیز شهرهای دیگر را پیدا کنند، امر مهمی است که قطعا باید با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: در فضای انسجام فرهنگی یا اقتصاد فرهنگ اتاق‌های گفتگوی فناوری و فرهنگ در تهران به راه افتاده و در شهرهای دیگر هم آماده راه‌اندازی هستیم، باید بین فناوری و فرهنگ ارتباط برقرار کنیم؛ این کار می‌تواند مرجعیت بخشی ادارات کل ما در فرهنگ را ایجاد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در حوزه اقتصاد فرهنگ «روز بازار فرهنگی» نهایی خواهد شد. دسترسی برخط به رویدادهای هنری موضوع دیگری است که از طریق آن مردم دسترسی آنلاین به رویدادهای فرهنگی در سایر استان‌ها را دارند و این موضوع شکل درآمدزایی و ارتباط فرهنگی را برقرار می‌کند.

هر اندازه فضای فرهنگی را در استان‌ها تقویت کنیم موفق تر خواهیم بود

وی یادآور شد: دستورالعمل تبدیل «فضاهای تاریخی و میراثی به فضاهای فرهنگی» هم نهایی شده است، تبدیل فضاهای تاریخی برخی شهرها به فضاهای فرهنگی امری ضروری است و هر اندازه فضای فرهنگی را در استان‌ها تقویت کنیم موفق تر خواهیم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت ارتباطات در روابط مدیران امروز، تصریح کرد: در شرایط امروز بحث ارتباطات بسیار اهمیت دارد، در هر حوزه‌ای مساله ارتباطات بسیار مهم است، در حوزه فرهنگ نیز این موضوع اهمیت مضاعفی دارد زیرا کشور وارد فاز جدیدی شده و از این رو باید نظام فعال‌سازی ارتباطی را ایجاد کنیم.

صالحی توضیح داد: در این نظام ارتباطی چند بخش مهم است که ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر در اولویت است، اصحاب فرهنگ می‌توانند بر فضای اجتماعی تاثیر بگذارند، بنابراین باید ارتباط خود با اصحاب فرهنگ و هنر را بیش از پیش افزایش دهیم.

دیدارهای عمومی با مردم باید همیشه برقرار باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه دیدار با مردم از دیگر اولویت‌ها است، عنوان کرد: دیدارهای عمومی با مردم باید همیشه برقرار باشد و میز خدمت اگر فعال شود، قطعاً می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد، باید به گونه‌ای عمل کرد تا مردم به حاکمیت اعتماد داشته باشند.

صالحی افزود: پاسخگویی بیشتر به مردم و ایجاد یک رابطه دو سویه و عاطفی با مردم می‌تواند کارها را بهتر پیش ببرد و رضایت مردم را جلب کند و از این رو خدمت همه جانبه به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باید بیش از پیش مورد توجه باشد و در دستور کار قرار گیرد.

توجه به عدالت توزیعی ملاک ارزیابی مدیران

وی ادامه داد: توجه به عدالت توزیعی و گسترش برنامه‌های فرهنگی و هنری تا سطح شهرستان‌ها از جمله ملاک‌های ارزیابی عملکرد مدیران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌آید. بنابراین مدیران در حوزه ستادی و استانی باید به این نکته توجه داشته باشند.

نباید احساس شود آسمان ایران چند رنگ است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی به گونه‌ای عمل نشود که احساس شود آسمان ایران چند رنگ است.

صالحی با اشاره به اینکه باید همگرایی خود نسبت به گذشته را افزایش دهیم، اظهار کرد: یکی از شاخه‌های همگرایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت مرکز به پیرامون است، در این مرحله باید همگرایی معاونت‌ها با هم مشخص باشد تا خروجی کار را مشاهده کنیم، در بخش غیرحضوری هم اقداماتی رخ داده است که از مهرماه آغاز شده و امید است بتوانیم با ارتباط تصویری و صوتی از راه دور (تله کنفرانس) از مرکز با استان‌ها ارتباط داشته باشیم.

وی در پایان گفت: باید هر ماه گزارش دقیقی از معاونت‌ها با استان‌ها داشته باشیم و به استان‌ها بیشتر توجه کنیم تا عدالت اجتماعی رخ دهد، همچنین نهادسازی یکی از مسائلی است که باید به آن توجه کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بطحایی: بنیادی‌ترین مبانی ارتقای سلامت، در مدارس رقم می خورد

دانشگاه های غیردولتی تا پایان 98 برای تجمیع مهلت دارند

کربلا در هوای انتظار

شب بود که جشنواره شلوغ شد

آنچه گردشگری را تهدید می‌کند «سیل» نیست

زمان ارسال اثر به نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش تمدید شد

واکاوی راه‌های ارائه آثار ادب فارسی به بازار جهانی

بازگشت آرامش پس از سیل به جاذبه‌های مهم گردشگری کشور

پویش من یک پاسدارم در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد

زیبایی‌شناسی در مطبوعات جایگاهی ندارد

رهبر انقلاب درگذشت سیدمحمود محتشمی پور را تسلیت گفتند

ردپای سیل در تعطیلی، تخریب و تخلیه 44 کتابخانه عمومی کشور

اعلام زمان ثبت‌نام بن خرید کتاب استادان حوزه و دانشگاه

استقبال بطحایی از همکاری گروه‌های جهادی در بازسازی مدارس سیل‌زده

بدرقه پیکر کمال‌الملک سینمای ایران

تلاش برای افزایش بودجه و تصویب لایحه مالکیت فکری

دیدار نوروزی وزیر فرهنگ با شفیعی کدکنی

ظریف‌ترین احساسات بشری را هنر تئاتر می‌تواند ارائه دهد

میزبانی ایران از 288 رسانه از 199 کشور

17 میلیون نفر شب اقامت در کشور ثبت شد

رییس مجلس با آیت الله العظمی میلانی و آیت الله مددی الموسوی دیدار کرد

آموزشگاه‌های کنکور به حال خود رها شده‌اند

75 درصد کتاب‌های منتشرشده در سال 97 تالیفی هستند

چهارشنبه سوری منحرف شده است

هنر انقلاب، سفارشی نیست

امکان ثبت نام در کاروان‌های فوق العاده عتبات نوروزی

رایزنی فرهنگی لازمه فرصت سازی برای اقتصاد فضای مجازی

21 میلیون نفر از موزه‌های کشور بازدید کردند

«مشتاق» را از زندگی در کرمان سیر کردند

همایش برنامه ویژه مدرسه محور بوم آغاز به کار کرد

جشنواره زنان و تولید ملی، عرصه حضور کارآفرینان اجتماعی است

بالا و پایین هزینه‌های حج/ راه‌ حل‌هایی برای کاهش هزینه‌ها

توهین به شورای عالی حوزه اهانت به مراجع و رهبری است

بطحائی خبر داد: پرداخت مطالبات حق‌التدریسی‌ها تا پایان سال

چگونه با عکس‌هایمان داستان بگوییم؟

رویکرد جدید وزارت علوم تربیت دانشجویان خودباور و خوداتکا است

افزایش سرعت واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی

فرهنگ و هنر کشور برای درخشان ماندن نیاز به زیرساخت علمی دارد

جشنواره ای در سایه

مرگ در جزیره لهجه‌ها قدم می‌زند

مردم باید زمانی که به ما می رسند احساس آرامش کنند

حضرت فاطمه(س)؛ طلایه دار دفاع از حریم ولایت

بررسی شیوه نامه‌های انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

جشن جهانی نوروز برگزار می‌شود

تیغ تحریم حوزه هنری بر گردن آشغال‌ها دوست داشتنی

بطحائی: با اجرای رتبه‌بندی، حقوق‌ تمامی فرهنگیان دو سه برابر نمی‌شود

رستم خواندن بازیگران معلول از سوی وزیر

تجربه‌هایی بدیع برای ورود به جهان تئاتر نوین

ابلاغ بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان برای سال تحصیلی آینده

«چیدمان» فرانسه پاسخی هوشمندانه به مخاطبان تشنه ایده‌های بکر