راه ترقی

آخرين مطالب

راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور مذاکره نیست انديشه

راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور مذاکره نیست

  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی اهواز که در مسجد جامع خاتم‌الانبیاء(ص) منطقه پردیسان قم برگزار شد، بیان داشت: در آیات نورانی قرآن کریم، در حدیث اهل‌بیت(ع) و در متن تاریخ آنچه به ما رسیده است این مطلب است که اراده الهی به رسد، تعالی، تکامل و پیشرفت بشر واقع‌ شده است.

وی تصریح کرد: امتیاز انسان نسبت به سایر مخلوقات این است که او موجودی ربانی است به همین سبب انسان باید در مسیر خودسازی و جامعه سازی الهی حرکت کند که البته در این مسیر شیاطین نمی‌خواهند این هدف متعالی محقق شود.

مطالعه فلسفه تاریخ وظیفه ما است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: قرآن به ما توصیه می‌کند که سرگذشت قوم‌های گذشته را برای عبرت مطالعه کنیم، تاریخ بیان‌کننده سرگذشت بشر است و فلسفه تاریخ علت کامیابی‌ها و شکست‌ها را بیان می‌کند و ما باید به دنبال فلسفه تاریخ برویم.

وی اظهار داشت: حزب‌الله و حزب شیطان ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی دارند، فرعون و موسی(ع)، ابراهیم(ع) و نمرود و داستان تمامی انبیاء الهی که در مقابل مستکبران و خود خواهان ایستادگی کرده‌اند بیان‌گر فلسفه تاریخ، برای ما است.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی خاطرنشان کرد: سرگذشت امامان معصوم(ع) ما نشان می‌دهد که عده‌ای به دنبال منحرف کردن مسیر حق بوده‌اند، ترور شخصیت قبل از ترور شخص اهل‌بیت(ع)، کار مستکبران بوده و داستان کربلا نشانگر وارونه جلوه دادن حق برای مردم است.

وی افزود: توهین‌ها و ظلم‌ها به امام حسین(ع) و اهل‌بیت ایشان در کربلا، شام و کوفه و قیام توابین بعد از شهادت اما حسین(ع) نشانگر وارونه جلوه دادن حق از سوی حکومت طاغوتی آن زمان است.

شایعه‌سازی کار دشمنان است

تولیت آستان قدس رضوی مطرح کرد: دشمنان با شایعه‌سازی و وارونه جلوه دادن حق به دنبال پاک کردن حق بودند؛ اما آنچه سبب شد تا عاشورا تا ابد عاشورا بماند ارده الهی بود.

وی ابراز داشت: حبیب ابن مظاهر، مسلم ابن عوسجه، زهیر ابن قین، حر و دیگر اشخاص کربلا که امروز نام‌هایی آشنا برای ما هستند، اراده الهی بر این مسئله واقع‌ شده تا این اسامی تا قیامت بر سر زبان‌ها قرار بگیرند.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به کلام امام حسین(ع) در کربلا «إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی» تبیین کرد: حرکت امام حسین(ع) مختص به یک‌زمان خاص نبوده و نیست، امام حسین(ع) برای همه ما الگو اسوه است و وظیفه امروز ما این است که دست در دست یزید زمان ندهیم.

روشنفکران حقیقی جامعه ما شهدا هستند

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی اهواز و شهدای این حادثه گفت: روشنفکران حقیقی جامعه ما شهدا هستند، آن‌هایی که در راه اسلام و آرمان‌ها انقلاب از جان و همه‌چیز خود گذشتند، آری آن‌ها زمان‌شناس هستند و می‌دانند که چه‌کاری انجام دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره وضعیت کشور در جنگ تحمیلی اذعان داشت: زمانی که دشمنان و مستکبران به‌واسطه صدام جنگ را بر ما تحمیل کردند کشور دچار مشکلات فراوانی شد حتی فرودگاه‌های ما بمباران شد؛ اما حضور مردم ایران، انقلابی را با پرچمی برافراشته به نتیجه رساند.

وی در ادامه افزود: امام خمینی(ره) که شاگرد مکتب امام صادق(ع) بود نظامی مردم‌سالار مبتنی بر آموزه‌های دینی برای نفی استبداد و استعمار ایجاد کرد.

اراده الهی سبب شد تا دشمنان انقلاب نتوانند کاری از پیش ببرند

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به فعالیت دشمنان اسلام در دهه اول انقلاب تصریح کرد: در دهه اول انقلاب دشمنان انقلاب با تحمیل جنگ بر ایران و حرکت منافقان و ترور مسئولان و مردم انقلابی به جرم اسلام و انقلاب می‌خواست حرکت انقلاب را متوقف کند؛ اما اراده الهی بر این بود که انقلاب و مسیر الهی رشد کند.

وی در ادامه افزود: دشمن در دهه دوم انقلاب سعی داشت نظام اسلامی را ناکارآمد نشاند دهد و دهه سوم تلاش کرد پیام انقلاب به جهانیان صادر نشود؛ اما اراده الهی مانع اهداف شوم دشمنان در این دو دهه شد.

دشمن می‌خواست حزب‌الله در لبنان ایجاد نشود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز حزب‌الله نه‌تنها در جنوب لبنان بلکه در تمامی منطقه به برکت انقلاب شکل‌گرفته است، دشمن می‌خواست حزب‌الله در لبنان ایجاد نشود؛ اما امروز حزب‌الله تعیین‌کننده تصمیمات منطقه‌ای است.

وی در ادامه با اشاره به حضور میلیونی مسلمانان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: امروز جلوه جبهه متحد اسلام و مقاومت را می‌توان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: دشمن می‌خواست با اجرای عملیات در برابر نیروهای مسلح اهواز در 31 شهریورماه از انقلاب انتقام بگیرد، تیرباران کردن جانباز 70 درصد، کودکان، زنان و مردم بی‌پناه نه‌تنها در دل مردم ایران ترس و واهمه ایجاد نکرد؛ بلکه انزجار ملت ایران از دشمنان را بیشتر کرد.

مردم ایران به‌خوبی دشمن را می‌شناسند

وی ادامه داد: مردم ایران به‌خوبی دشمن را می‌شناسند، این مردم یک‌زمان در اهواز، کردستان و جای‌جای این کشور پهن‌آور در مقابل دشمنان ایستادگی کرده‌اند و حتی یک وجب از خاک این میهن اسلامی را به بیگانه نداده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: روشن‌فکران واقعی جامعه ما شهدا و خانواده‌های ایشان هستند نه روشنفکرنماهایی که چشم به غرب و بیگانه دوخته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی جامعه و جنگ رسانه‌ای ابراز داشت: ما امروز در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای قرا گرفته‌ایم، خون شهدای اهواز و شهدای مدافع حرم در دل مردم بصیرت و بیداری می‌آفریند.

جاهلیت مدرن مجهز به علم و فن‌آوری است

حجت‌الاسلام‌ رئیسی گفت: امروز جاهلیت مدرن شده است، جاهلیت مدرن مجهز به علم و فن‌آوری است، مجهز به امپراتوری رسانه‌ای است، جاهلیت مدرن امروز می‌خواهد به اشکال مختلف نفوذ داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب درباره مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان ساخت: چند سال قبل رهبر معظم انقلاب نسبت به مشکلات اقتصادی هشدار داده بودند و مسئله اقتصاد مقاومتی را چندین بار مطرح کرده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرماید، هیچ مشکلی بدون راهکار نیست، مشکلات اقتصادی باسیاست و مذاکره حل نخواهد شد، مشکلات اقتصادی راهکاری اقتصادی دارد بدین معنا که اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: امروز تلاش دشمن بر این است که انگیزه، عمل و اندیشه انقلابی را سست کنند، زیرا تضمین انقلاب اسلامی درگرو اندیشه انقلابی است.

اندیشه انقلابی اندیشه‌ای منظم و علمی است

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به‌ضرورت انقلابی‌گری در تمامی عرصه‌ها اذعان داشت: علم، دانش و تخصص امری مهم است اما انقلابی‌گری وظیفه همه ما است، دانشجو، طلبه، بازاری و همه اقشار جامعه باید انقلابی بمانند و انقلابی عمل کنند.

وی ادامه داد: این‌طور نیست که انقلابی‌گری با تخصص و علم منافات داشته باشد، فرد انقلابی منظم‌ترین و با علم‌ترین افراد است و اندیشه انقلابی اندیشه‌ای منظم و علمی است.

وی در پایان گفت: ما یقین داریم که در این جنگ اراده‌ها قطعاً اراده برتر اراده مؤمنان و اراده حزب‌الله است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فینالیست جام ملت‌ها شویم، با وزیر ورزش در کنار ملی‌پوشان خواهیم بود

کاری کنید مردم احساس کنند نان‌ سر سفره‌شان است

باید دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم

خیز محققان ایرانی برای پژوهش های کاربردی

لاهوتی: راهی جز پیوستن به FATF نداریم

صنعتی‌سازی نانوکاتالیستی که "دی‌اکسید گوگرد"را به محصول ارزشمند تبدیل می‌کند

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی زادروز فردوسی بزرگ را پاس داشت

جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، با تفکرات من در تضاد است

در گزینش دانشجو باید بهترین‌ها و عصاره را انتخاب کرد

ساخت سنسوری برای کمک به درمان ضایعات حاد نخاعی/آغاز فاز کارآزمایی بالینی

همان قلدر، همان قلدری، همان توهم

خروجی بلندمدت استانی شدن انتخابات توسعه پایدار سیاسی و پا گرفتن تحزب است

تقویت احزاب، نگاه فرابخشی و افزایش نخبگی از مزایای انتخابات استانی است

ماهواره‌بر «سیمرغ»، ماهواره «پیام» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد

خطرات ماده غذایی دوست داشتنی/با «نمک» ها مراقب باشند

ستاری: پژوهش با پول دولتی محکوم به شکست است

در شرایط کنونی به یک مدیریت کارآمد نیازمندیم

جاسمی: هدف آمریکا براندازی نظام جمهوری اسلامی است

چرایی انتخاب لهستان برای برگزاری کنفرانس ضد ایرانی توسط آمریکا!

مراقب ورود خرافات در هیپنوتیزم باشیم

شمخانی: برگزاری اجلاس لهستان به معنای باختن قافیه است

در حوزه فرهنگی کشور ضعف داریم/ با زندانی کردن و شلاق زدن به دنبال حل مسائل فرهنگی نیستیم

واعظی: رییس جمهور و هیات دولت با جدیت از ظریف حمایت می کنند

روایت آیت الله نوری همدانی از قیام 19 دی مردم قم

لاریجانی سالروز قیام 19 دی56 قم را گرامیداشت

آیت الله مکارم شیرازی: مرجعیت حذف شدنی نیست

توسعه سیستم های تصفیه فاضلاب با جاذب های پلیمر و گرافن

تصحیح روش‌های آموزش در خانه‌های ریاضیات

ایران برای توسعه صنعت صلح آمیز فضایی از کسی اجازه نمی گیرد

تکیه به توانمندی‌های داخلی ضامن حفظ اقتدار کشور است

درمان زوج‌های نابارور با پزشکی شخصی

سامانه اطلس زنان و خانواده در مرحله نهایی است

معلولان نمی خواهند قانون روی زمین بماند

تولید نانورنگ با پایه حلال آب توسط محققان دانشگاه حکیم سبزواری

توسعه سیستم هوشمند کنترل گلخانه؛ صرفه جویی در آب و انرژی

جز بازگشت وجوه، مانع دیگری در پرونده بابک زنجانی وجود ندارد

سردار سلیمانی: کربلای 4 عملیات فرعی نبود

قلب چگونه موجب سکته مغزی می شود؟

کواکبیان: مسئولان اصلی دانشگاه درباره حادثه دانشگاه آزاد به نمایندگان توضیح دهند

آیا هیدروژن راهکار آینده خودروسازی است؟

ایران؛ رتبه نخست فیزیک و نجوم خاورمیانه

هیچ کجای دنیا آموزش و پرورش خود را دست بخش خصوصی نمی‌دهد

رمز موفقیت در چهل سال گذشته نرم افزار انقلاب است

شب علوم انسانی در باره پسااستعمارگرایی

بنزین تلویزیون در آتش کنکوری‌ها/ نسل بی‌خلاقیت و تستی تربیت نکنیم

یک فعال سیاسی: اگر گشاده‌دست نیستید، ابروگشاده باشید

وزیر علوم: رئیس جمهوری به دانشگاهیان اعتماد دارد

تاثیر زردچوبه بر داروهای شیمی‌درمانی

آیت الله شاهرودی پل ارتباط مراجع نجف، امام و انقلاب بود

برترین دستاوردهای فنی سال 2018 میلادی