راه ترقی

آخرين مطالب

راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور مذاکره نیست انديشه

راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور مذاکره نیست

  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی اهواز که در مسجد جامع خاتم‌الانبیاء(ص) منطقه پردیسان قم برگزار شد، بیان داشت: در آیات نورانی قرآن کریم، در حدیث اهل‌بیت(ع) و در متن تاریخ آنچه به ما رسیده است این مطلب است که اراده الهی به رسد، تعالی، تکامل و پیشرفت بشر واقع‌ شده است.

وی تصریح کرد: امتیاز انسان نسبت به سایر مخلوقات این است که او موجودی ربانی است به همین سبب انسان باید در مسیر خودسازی و جامعه سازی الهی حرکت کند که البته در این مسیر شیاطین نمی‌خواهند این هدف متعالی محقق شود.

مطالعه فلسفه تاریخ وظیفه ما است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: قرآن به ما توصیه می‌کند که سرگذشت قوم‌های گذشته را برای عبرت مطالعه کنیم، تاریخ بیان‌کننده سرگذشت بشر است و فلسفه تاریخ علت کامیابی‌ها و شکست‌ها را بیان می‌کند و ما باید به دنبال فلسفه تاریخ برویم.

وی اظهار داشت: حزب‌الله و حزب شیطان ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی دارند، فرعون و موسی(ع)، ابراهیم(ع) و نمرود و داستان تمامی انبیاء الهی که در مقابل مستکبران و خود خواهان ایستادگی کرده‌اند بیان‌گر فلسفه تاریخ، برای ما است.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی خاطرنشان کرد: سرگذشت امامان معصوم(ع) ما نشان می‌دهد که عده‌ای به دنبال منحرف کردن مسیر حق بوده‌اند، ترور شخصیت قبل از ترور شخص اهل‌بیت(ع)، کار مستکبران بوده و داستان کربلا نشانگر وارونه جلوه دادن حق برای مردم است.

وی افزود: توهین‌ها و ظلم‌ها به امام حسین(ع) و اهل‌بیت ایشان در کربلا، شام و کوفه و قیام توابین بعد از شهادت اما حسین(ع) نشانگر وارونه جلوه دادن حق از سوی حکومت طاغوتی آن زمان است.

شایعه‌سازی کار دشمنان است

تولیت آستان قدس رضوی مطرح کرد: دشمنان با شایعه‌سازی و وارونه جلوه دادن حق به دنبال پاک کردن حق بودند؛ اما آنچه سبب شد تا عاشورا تا ابد عاشورا بماند ارده الهی بود.

وی ابراز داشت: حبیب ابن مظاهر، مسلم ابن عوسجه، زهیر ابن قین، حر و دیگر اشخاص کربلا که امروز نام‌هایی آشنا برای ما هستند، اراده الهی بر این مسئله واقع‌ شده تا این اسامی تا قیامت بر سر زبان‌ها قرار بگیرند.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به کلام امام حسین(ع) در کربلا «إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی» تبیین کرد: حرکت امام حسین(ع) مختص به یک‌زمان خاص نبوده و نیست، امام حسین(ع) برای همه ما الگو اسوه است و وظیفه امروز ما این است که دست در دست یزید زمان ندهیم.

روشنفکران حقیقی جامعه ما شهدا هستند

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی اهواز و شهدای این حادثه گفت: روشنفکران حقیقی جامعه ما شهدا هستند، آن‌هایی که در راه اسلام و آرمان‌ها انقلاب از جان و همه‌چیز خود گذشتند، آری آن‌ها زمان‌شناس هستند و می‌دانند که چه‌کاری انجام دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره وضعیت کشور در جنگ تحمیلی اذعان داشت: زمانی که دشمنان و مستکبران به‌واسطه صدام جنگ را بر ما تحمیل کردند کشور دچار مشکلات فراوانی شد حتی فرودگاه‌های ما بمباران شد؛ اما حضور مردم ایران، انقلابی را با پرچمی برافراشته به نتیجه رساند.

وی در ادامه افزود: امام خمینی(ره) که شاگرد مکتب امام صادق(ع) بود نظامی مردم‌سالار مبتنی بر آموزه‌های دینی برای نفی استبداد و استعمار ایجاد کرد.

اراده الهی سبب شد تا دشمنان انقلاب نتوانند کاری از پیش ببرند

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به فعالیت دشمنان اسلام در دهه اول انقلاب تصریح کرد: در دهه اول انقلاب دشمنان انقلاب با تحمیل جنگ بر ایران و حرکت منافقان و ترور مسئولان و مردم انقلابی به جرم اسلام و انقلاب می‌خواست حرکت انقلاب را متوقف کند؛ اما اراده الهی بر این بود که انقلاب و مسیر الهی رشد کند.

وی در ادامه افزود: دشمن در دهه دوم انقلاب سعی داشت نظام اسلامی را ناکارآمد نشاند دهد و دهه سوم تلاش کرد پیام انقلاب به جهانیان صادر نشود؛ اما اراده الهی مانع اهداف شوم دشمنان در این دو دهه شد.

دشمن می‌خواست حزب‌الله در لبنان ایجاد نشود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز حزب‌الله نه‌تنها در جنوب لبنان بلکه در تمامی منطقه به برکت انقلاب شکل‌گرفته است، دشمن می‌خواست حزب‌الله در لبنان ایجاد نشود؛ اما امروز حزب‌الله تعیین‌کننده تصمیمات منطقه‌ای است.

وی در ادامه با اشاره به حضور میلیونی مسلمانان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: امروز جلوه جبهه متحد اسلام و مقاومت را می‌توان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: دشمن می‌خواست با اجرای عملیات در برابر نیروهای مسلح اهواز در 31 شهریورماه از انقلاب انتقام بگیرد، تیرباران کردن جانباز 70 درصد، کودکان، زنان و مردم بی‌پناه نه‌تنها در دل مردم ایران ترس و واهمه ایجاد نکرد؛ بلکه انزجار ملت ایران از دشمنان را بیشتر کرد.

مردم ایران به‌خوبی دشمن را می‌شناسند

وی ادامه داد: مردم ایران به‌خوبی دشمن را می‌شناسند، این مردم یک‌زمان در اهواز، کردستان و جای‌جای این کشور پهن‌آور در مقابل دشمنان ایستادگی کرده‌اند و حتی یک وجب از خاک این میهن اسلامی را به بیگانه نداده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: روشن‌فکران واقعی جامعه ما شهدا و خانواده‌های ایشان هستند نه روشنفکرنماهایی که چشم به غرب و بیگانه دوخته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی جامعه و جنگ رسانه‌ای ابراز داشت: ما امروز در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای قرا گرفته‌ایم، خون شهدای اهواز و شهدای مدافع حرم در دل مردم بصیرت و بیداری می‌آفریند.

جاهلیت مدرن مجهز به علم و فن‌آوری است

حجت‌الاسلام‌ رئیسی گفت: امروز جاهلیت مدرن شده است، جاهلیت مدرن مجهز به علم و فن‌آوری است، مجهز به امپراتوری رسانه‌ای است، جاهلیت مدرن امروز می‌خواهد به اشکال مختلف نفوذ داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب درباره مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان ساخت: چند سال قبل رهبر معظم انقلاب نسبت به مشکلات اقتصادی هشدار داده بودند و مسئله اقتصاد مقاومتی را چندین بار مطرح کرده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرماید، هیچ مشکلی بدون راهکار نیست، مشکلات اقتصادی باسیاست و مذاکره حل نخواهد شد، مشکلات اقتصادی راهکاری اقتصادی دارد بدین معنا که اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: امروز تلاش دشمن بر این است که انگیزه، عمل و اندیشه انقلابی را سست کنند، زیرا تضمین انقلاب اسلامی درگرو اندیشه انقلابی است.

اندیشه انقلابی اندیشه‌ای منظم و علمی است

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با اشاره به‌ضرورت انقلابی‌گری در تمامی عرصه‌ها اذعان داشت: علم، دانش و تخصص امری مهم است اما انقلابی‌گری وظیفه همه ما است، دانشجو، طلبه، بازاری و همه اقشار جامعه باید انقلابی بمانند و انقلابی عمل کنند.

وی ادامه داد: این‌طور نیست که انقلابی‌گری با تخصص و علم منافات داشته باشد، فرد انقلابی منظم‌ترین و با علم‌ترین افراد است و اندیشه انقلابی اندیشه‌ای منظم و علمی است.

وی در پایان گفت: ما یقین داریم که در این جنگ اراده‌ها قطعاً اراده برتر اراده مؤمنان و اراده حزب‌الله است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شریعتمداری: تعارف ندارم؛ تمامی اضافه‌دریافتی‌ها به بیت‌المال بازگردد

روانشناس ایرانی روش جدیدی برای تسکین بیماران ام اس یافت

فراخوان مقاله با موضوع مطالعات چین

تمسّک به قرآن مایه‌ سعادت و قوّت و عزّت ماست

سیل ایران و سیلاب انتقادات سیاسی علیه دولت

پاسخ مجمع تشخیص مصلحت به برخی شبهات

اقدام آمریکا علیه سپاه، یک بی عقلی محض است

تروریست خواندن سپاه، هدیه انتخاباتی ترامپ به نتانیاهو است

اقدام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه نشان از جهالت آن است

واکنش تند «لاریجانی» به اقدام آمریکا علیه سپاه

بستان، سوسنگرد، حمیدیه، اهواز، خرمشهر ، آبادان و ... دژهای اساسی کشورند

دود بهبود روابط اقتصادی ایران و عراق به چشم چه کسانی می رود؟

تسهیلات پذیرش با آزمون دارندگان مدال المپیادهای علمی تغییر کرد

تاکید آیت الله مکارم شیرازی لزوم مشاکت عمومی برای کمک به سیل زدگان

3 ماهه دوم سال 98 شرایط خوبی در کشور حاکم خواهد شد

نماینده اوباما در مذاکرات هسته‌ای: تحریم‎ها بی‌تاثیر نیست اما به تسلیم شدن ایران نمی‌انجامد

تشخیص مسیر سیلاب با استفاده از GIS

آیت‌الله نوری همدانی: به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اوج خباثت آمریکاست

«نظارت»؛ نیمه گمشده افسار گسیختگی گرانی بازار

جهانگیری: همکاری مردم در کاهش خسارت های سیل تأثیرگذار است

چه چیزی در چنته‌ داری؟

نقوی حسینی: مجلس و دولت رونق تولید را در دستور کار قرار دهند

3 خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی عروق

لحظه ای از توطئه‌های دشمن و مشکلات مردم غفلت نمی کنیم

برپایی جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا

معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارکنان زن سرپرست خانوار

اجازه ندادیم افرادی از تجمعات اقشار مختلف مردم سوءاستفاده کنند

نسبتی با هیچ جریان سیاسی ندارم/برای حضور در انتخابات تصمیم نگرفتم

تاکید «لاریجانی» بر لزوم همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم

راهکار رفع مشکلات اقتصادی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

مکارم اخلاق را از خدا بدانید/ ژن خوب اعتباری ندارد

انتشار لیست رشته های پرطرفدار جذب هیئت علمی/ شیمی در صدر تقاضاها

سفر روحانی به عراق؛ فصل جدیدی در مناسبات تهران - بغداد

هیچکس حق دور زدن قانون را ندارد

جمالی: سفر رئیس‌جمهور به عراق راه را برای اقدامات سازنده‌تر در ابعاد مختلف باز می‌کند

عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان از ابتلائات بشر در روزگار ما است

دولت خود را به خواب زده است

22 اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام در المپیاد دانش‌آموزی نانو فناوری

لاریجانی: رسانه‌ها توجه مردم را به موضوع محیط زیست جلب کنند

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

سیاست حفاظت از منابع آبی زیرزمینی نیازمند بازنگری است

معاون پارلمانی رییس جمهوری: دولت با استانی شدن انتخابات موافق است

نیمکت‌های سخت و تنگ جای خود را به میدان‌ وسیع پرورشی دهند

تولید نانوپوشش‌های ضدخوردگی با همکاری پژوهشگاه رنگ و بخش خصوصی

تشکیل جلسات فوق‌العاده برای اعلام نظر درباره بودجه 98/ کسی از اصل رفراندوم هراسی ندارد اما..

داروهای تولید داخل مجوز واردات نمی گیرند

غنی سازی آرد از تولد سالانه 50 هزار نوزاد با نقص مادرزادی پیشگیری کرد

واکنش زنگنه به تهدیدات تندروها: بگردند تا بگردیم

ظریف مورد حمایت مقامات عالی نظام است

تضمین اختیارات قانونی وزارت خارجه؛ مهمترین پیش‌شرط بازگشت «ظریف»