آخرين مطالب

روش‌هایی برای توقف خروپف مقالات

روش‌هایی برای توقف خروپف

  بزرگنمايي:

راه ترقی- عصر ایران به نقل از "کر2" نوشت: «اگر هنگام خواب با مشکل خروپف مواجه هستید، باید بدانید که در جهان تنها نیستید. صدای آزاردهنده ناشی از خروپف به واسطه بروز انسداد در جریان هوایی که از پشت دهان و بینی عبور می‌کند، شکل می‌گیرد. دلایل مختلفی موجب بروز خروپف می‌شوند که از موارد موقتی و خوش خیم تا شرایط پزشکی جدی را دربرمی‌گیرند. خروپف کردن می‌تواند منجر به عوارضی مانند خواب‌آلودگی در طول روز، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی شود. خوشبختانه روش‌هایی برای تسکین این شرایط وجود دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

تغییر وضعیت خواب

توقف خروپف می تواند به سادگی تغییر وضعیت خوابیدن شما باشد. خروپف به طور معمول زمانی که به پشت می خوابید و نیروی گرانش اثر قوی‌تری بر گلو داشته و موجب تنگ تر شدن مسیر هوایی می شود با تکرر بیشتر و صدای قوی‌تر رخ می دهد. از این رو، خوابیدن به پهلو شرایط ایده‌آل‌تری فراهم می کند زیرا می توانید مسیر هوایی را باز نگه داشته، در شرایطی که همترازی ستون فقرات نیز حفظ می شود.

شما می توانید از یک بالش برای پیشگیری از غلت خوردن و به پشت خوابیدن استفاده کنید. حتی برخی افراد توپ تنیس به لباس خود متصل می کنند تا خوابیدن به پشت راحت نباشد. اندکی بالا آوردن سر تخت نیز ممکن است به باز نگه داشتن مسیر هوایی کمک کند اما باید اطمینان حاصل کنید که بالش بیش از حد سر شما را به سمت جلو خم نمی کند و مسیر هوایی محدود نمی شود.

پاکسازی بینی

گرفتگی مسیرهای هوایی بینی - به عنوان مثال، احتقان بینی - ممکن است مقصر اصلی خروپف باشد.با یک بینی پر از مخاط یا مسدود شده نیازمند تلاش بیشتر برای تنفس هستید و این شرایط موجب خلا بیش از حد در گلو و به هم فشردگی بافت های نرم این قسمت از بدن می شود. نتیجه نهایی نیز خروپف خواهد بود.

با مراجعه به پزشک این موضوع را بررسی کنید که آلرژی های فصلی یا مزمن دلیل خروپف هستند یا خیر. بالش خود را تعویض کنید و ملحفه ها را به طور مرتب بشویید تا از تمیز بودن محیط خواب تا حد امکان اطمینان حاصل شود. همچنین، شما می توانید از نوارهای بینی استفاده کنید که اندکی فضای بیشتر را برای تنفس در اختیار بینی قرار می دهند.

تامین آب مورد نیاز بدن

احتمالا می دانید که باید در طول روز و به ویژه زمانی که سرما خورده اید، به میزان فراوان مایعات مصرف کنید. تامین آب مورد نیاز بدن به رقیق شدن مخاط کمک می کند و از این رو فضای بیشتری برای تنفس در اختیار شما قرار می گیرد. از این رو، هیدارته نگه داشتن بدن پیش از خواب می تواند به پیشگیری از خروپف کمک کند. البته نباید بیش از حد آب مصرف کنید تا موجب بیدار شدن شما از خواب در میانه های شب شود. همچنین، شما می توانید هنگام خواب از یک دستگاه مرطوب کننده هوا استفاده کنید که به کاهش گرفتگی بینی کمک می کند.

ورزش دهان

ورزش های صورت تنها یک جریان رایج مورد استفاده توسط چهره های مشهور و ستاره ها نیست. این تمرینات می توانند به توقف خروپف در مردم عادی نیز کمک کنند. شرایط عضلانی ضعیف در زبان و گلو می تواند موجب خروپف شود. زمانی که عضلات بیش از حد شل هستند، زبان به سمت عقب و در مسیر هوایی افتاده یا عضلات گلو ار کناره ها به سمت مسیر هوایی کشیده می شوند.

برای انجام ورزش های صورت نیازی به یک مربی شخصی پر هزینه نیست و با بررسی برخی حرکات آسان یوگای صورت می توانید این کار را در خانه نیز انجام دهید. همچنین، شما می توانید گاهی اوقات با آدامس جویدن عضلات اطراف دهان و گلو را تقویت کنید.

پرهیز از آرام بخش ها

جدا از ضعف کلی، الکل و آرام بخش ها می توانند موجب شل شدن عضلات گلوی شما شده و انسداد در مسیر هوایی را به همراه داشته باشند.

سیگار کشیدن یکی دیگر از عاداتی است که می تواند وضعیت خروپف را به واسطه ایجاد تورم در بینی و گلو تشدید کند. سیگار شکیدن موجب مشکلات سلامت مختلفی می شود، اما خروپف یکی از مواردی است که طی تنها چند هفته پس از ترک آن می تواند بهبود یابد.

استفاده از برخی روغن های اساسی

برخی روغن های اساسی از پتانسیل تسکین خروپف برخوردار هستند، اگر چه پژوهش های بیشتری باید در این زمینه صورت بگیرند. مالش روغن آویشن روی پاها هنگام شب ممکن است به مبارزه با خروپف کمک کند. همچنین، روغن های نعناع بیابانی و اکالیپتوس نیز می توانند به باز کردن مسیر هوایی کمک کنند.

شما می توانید اثر روغن ها را با افزودن آنها به آب وان حمام یا هنگام دوش گرفتن امتحان کنید، یا از یک دیفیوزر در اتاق خواب خود استفاده کنید. همچنین، با استفاده از یک روغن حامل یا لوسیون می توانید آنها را روی پوست خود بمالید. پیش از این کار دستورالعمل های روغن ها برای استفاده درست را مطالعه کنید.

خواب کافی

همانند آرام بخش ها و ضعف، کمبود خواب نیز می تواند موجب شل شدن بیش از حد عضلات گلو و مسدود شدن مسیر هوایی شود که خروپف را در پی دارد. از این رو، خواب با کیفیت به میزان کافی اهمیت دارد. مد نظر قرار دادن الگوهای خواب منظم اهمیت دارد. هر گونه مشکلی که از تجربه خواب با کیفیت بالا به میزان کافی پیشگیری می کند را برطرف کنید.

کاهش وزن

برخی افراد که خروپف می کنند ممکن است از آناتومی نامناسبی برخوردار باشند که از باز بودن مسیر هوایی جلوگیری می کند. وزن ممکن است یکی از عوامل موثر در این زمینه باشد. افراد دارای اضافه وزن ممکن است بافت های بیشتری در پشت گلوی خود داشته باشند که باریک شدن مسیر هوایی را موجب می شود. از این رو، کاهش وزن ممکن است فضای بیشتری را در اختیار مسیر هوایی قرار دهد تا تنفس به راحتی انجام شود.

مراجعه به پزشک

اگر گهگاهی خروپف می کنید، احتمالا با موضوع نگران کننده ای مواجه نیستید. اما اگر علائم مزمن هستند یا با عوارضی مانند خستگی، گرفتگی نفس یا فشار خون بالا مواجه هستید، بهترین گزینه مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق‌تر شرایط است. خروپف اغلب با یک اختلال خواب به نام آپنه انسدادی خواب در ارتباط است. این شرایط به طور معمول با استفاده از دستگاهی که مسیر هوایی را باز نگه می دارد، درمان می شود.

همچنین، پزشک ممکن است انجام عمل جراحی برای برداشتن بافت اضافه در مسیر هوایی یا جراحی های دیگر تسهیل کننده تنفس را توصیه کند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاهش ضخامت صدف حلزون ها با اسیدی شدن آب اقیانوس ها

راهکار جدید برای درمان ناشنوایی

وقوع یک حمله هدفمند در سیستم عامل ویندوز در منطقه خاورمیانه

رازهای سر به مهر «آتش»

ضعف رمز عبور در حال غلبه بر امنیت

چرا برخی افراد خرافاتی هستند؟

عوامل مؤثر در وقوع فرار از خدمت بررسی شد

وزارت راه را به فردی بسپارید که گردشگری بداند

شینهوا: ایران قدرت مقابله با تحریم نفتی را دارد

لوایح چهارگانه دولت و ابهام نظارت

عدم تامین مالی دلیل کاربردی‌نشدن سیکلوترون بومی‌ برای تولید رادیوداروها/واردات درشرایط تحریم!

طرح اروپایی‌ها برای دورزدن تحریم‌ها، نشان‌دهنده عمق عصبانیت آن‌ها از ترامپ است

زنگ خطر سرنوشت خصوصی‌سازی تئاتر به صدا درآمد

از مذهب عشق تا ستیز با فقه/ قضاوت یکسان همه صوفیان ممکن نیست

راه‌ حلی تازه برای مشکل بی‌خوابی

سیاست‌های ترامپ درباره ایران، هژمونی دلار را تهدید می‌کند

گزارش یک روزنامه بلژیکی از سازوکار ویژه اروپا برای تجارت با ایران

چرا بعضی زنان، خودشان را دوست ندارند؟

شمارش معکوس برای عرضه نفت خام در بورس

`تکروی و منفعت طلبی` ایرانیان، گزاره های اروپایی

ماجرای رشد سریع مرغ در 42 روز چیست؟

فراخوان مقاله برای سمینارهای سومین کنفرانس امنیتی تهران

بهرام شفیع در کلام دوستان و همکارانش

آیا اجرای الزامات FATF دلار را ارزان می‌کند؟

آسیب فضای مجازی برای نوجوانان/ارتباط بازی‌های اینترنتی خشن با خودکشی و اعتیاد

پسرکشی به سبک «قاضی‌زاده هاشمی»

عاشقان در حبس، چشم انتظار کاهش نرخ سکه

فراخوان جهانی سازمان ملل برای مقابله با پدیده کشنده گرمایش

استقبال بازار نفت از صدور معافیت آمریکا برای تحریم‌های ایران

احتمال نرمش آمریکا درقبال خریداران نفت ایران

درمان‌های خانگی برای قارچ ناخن‌ پا

ابتلای 12 درصد شاغلان به «افسردگی»/ 23.5 درصد مردم دچار اختلالات روان

به سیاهی مرکب ...

مضرات گوشت فرآوری شده برای سلامتی

افراد خودخواه فرزند کمتری دارند

سکوت خبری غول‌های آمریکایی شکست

استاندارد تشخیص اعتیاد به اینترنت در نوجوانان

استراتژی جدید سازمان بهداشت جهانی برای کنترل دخانیات

لغو صدور روادید برای شهروندان عمانی مسافر ایران

ناموسی به نام پرچم

افزایش بهای نفت تحریم آمریکا علیه ایران را بی اثر می کند

رویترز: دولت آمریکا معافیت از تحریم‌های ایران را بررسی می‌کند

هشدار جدی به علاقمندان ته‌دیگ سیب زمینی

تهران نماد ملی همه ایرانیان است

«هویت مجازی» زندگی اینستاگرامی‌ها

ژن های مرتبط با کمردرد مزمن شناسایی شدند

واکنش نتانیاهو به شعار مرگ بر اسرائیل روی موشک‌های ایران

تازه‌ترین خبرها از انتقال آب خلیج فارس به 3 استان

باتری گوشی‌ آیفون چه‌زمانی به تعویض نیاز دارد؟

تاثیر مستقیم بی ثباتی اقتصادی بر افزایش اختلالات روانی