راه ترقی

آخرين مطالب

سمینار `مقصد: ایران` در ژاپن برگزار شد مديريت

سمینار `مقصد: ایران` در ژاپن برگزار شد

  بزرگنمايي:

راه ترقی- در این همایش یکروزه "ایتارو ایشیی" عضو شورای گردشگری دفتر نخست وزیری ژاپن، "سائیکی" مشاور وزیر امور خارجه، "مامورو کوبوری" نایب رئیس سازمان ملی گردشگری ژاپن (JNTO) و شمار دیگری از مدیران ژاپنی حوزه گردشگری از جمله مدیر بین الملل جاتا، نمایندگان آژانس گردشگری، مدیر اجرایی انجمن تورگردانان ژاپن (OTOA) به همراه تعدادی از مدیران ارشد بخش خصوصی حوزه گردشگری ژاپن حضور داشتند.
از ایران نیز یک گروه 12 نفره از شرکت های عضو جامعه تورگردانان ایران به ریاست "شفیعی شکیب" عضو هیات مدیره این انجمن با هدف ارائه جاذبه های گردشگری ایران و نیز تقویت تماس های خود با همتایان ژاپنی حضور داشتند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در این همایش اظهار داشت گردشگران ژاپنی با فرهنگ و قابل احترام هستند ژاپن از نظر اعزام و پذیرش گردشگر کشور مهمی است و اکنون ژاپن جزء 10 کشور برتر دنیا از نظر پذیرش گردشگر است.
"مرتضی رحمانی موحد" با اشاره به نودمین سالگرد برقراری روابط رسمی ایران و ژاپن در سال 2019 عنوان داشت گسترش و توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری می تواند یکی از مهمترین موضوعات همکاری ها باشد که البته نیازمند هم افزایی و تلاش کامل دو طرف است تا بتوانیم با معرفی صحیح و واقعی ایران گردشگری دو کشور را ارتقاء دهیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن عنوان کرد اقدامات ارزشمند ایران در توسعه و تحکیم ثبات و امنیت در منطقه سبب رشد گردشگری به میزان 7.2 درصد در سال 2017 شده است. وی برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ورودی ژاپنی در سال 2019 را از جمله اقدامات و برنامه های این سفارت خواند و برنامه ریزی برای سفر طراحان مقاصد گردشگری ایران، سفر تورگردانان، برگزاری دوره های آموزشی، استاندارد سازی زیر ساخت ها و خدمات گردشگری را از جمله اقدامات برای افزایش همکاریهای دو کشور در حوزه گردشگری بر شمرد.
رحمانی موحد به خبر خوب صدور روادید الکترونیک بدون الصاق برچسب در گذرنامه های اتباع ژاپنی از 1 آبان (23 اکتبر) اشاره نمود که این امر می تواند موجب افزایش انگیزه گردشگران ژاپنی برای سفر به ایران گردد.
"مامور کبوری" معاون سازمان ملی گردشگری ژاپن هم در این همایش از برگزاری این سمینار استقبال و ابراز امیدواری نمود همایش مذکور به تعمیق درک متقابل و افزایش تعاملات مردمی بین دو ملت ژاپن و ایران کمک کند.
"یوشینوری یاما" مدیرعامل اجرایی انجمن تورگردانان خارجی ژاپن (OTOA) نیز در این همایش گفت: در حال حاضر ١٨ شرکت عضو انجمن OTOA اعزام تورهای گردشگر ژاپنی به ایران را بر عهده دارند.
او گفت: ایران، از لحاظ تعداد میراث جهانی در رتبه اول در منطقه خاورمیانه قرار دارد توریست ها می توانند بناهای تاریخی دوره باستان ایران را از نزدیک مشاهده کنند ذهنیت مردم ایران نسبت به فرهنگ و مردم ژاپن مثبت است فرهنگ مهمانوازی و مهماندوستی، یکی از اشتراکات فرهنگی بین دو ملت ژاپن و ایران است.
"نیشی یاما" رئیس آژانس گردشگری نیهونباشی و رئیس کمیته خاورمیانه و آفریقای شورای گردشگری خروجی جاتا نیز در این همایش ضمن قدردانی از همت و تلاش ارزنده سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن جهت برگزاری این سمینار، افزود: معتقدم برنامه امروز فرصت بسیار مغتنمی جهت افزایش تعاملات گردشگری بین دو ملت ژاپن و ایران است.
او گفت: فعالیت های تبلیغاتی موثر، معرفی جاذبه های گردشگری ایران در ژاپن، صدور روادید الکترونیک و سایر موضوعات، از اقدامات لازم جهت فراهم سازی شرایط مناسب برای انجام سفر اتباع ژاپنی به ایران محسوب می گردد.
به گفته وی از امروز، برای کمیته خاورمیانه و آفریقای شورای گردشگری خروجی جاتا، ایران، مقصدی بسیار مهمی خواهد بود امیدوارم با تلاش های آقای سفیر و همکاران ایشان، روابط گردشگری بین ژاپن و ایران هرچه بیشتر ارتقاء پیدا کند.
"یوجی ایدا" مدیر امور بین الملل انجمن آژانس های مسافرتی ژاپن و معاون مدیرکل دبیرخانه کمیته خاورمیانه و آفریقای شورای پیشبرد گردشگری خروجی (جاتا) نیز در این همایش اظهار داشت: انجمن ما از طریق فراهم سازی فرصت، جمع آوری اطلاعات و همچنین تجارت، به ایجاد و فروش تور گردشگری کمک می نماید.
او اظهار امیدواری کرد مسئولین صنعت گردشگری که از ایران آمده اند، با مسئولین ژاپنی گفت و گو و تبادل نظر خوبی داشته باشند.
وی افزود: در شرایط کنونی، انجام فعالیت های موثر تبلیغاتی مانند برگزاری سمینار امروز به افزایش تورهای گردشگری و رفت و آمد توریست ها بین دو کشور کمک خواهد نمود.
همچنین در این همایش اعظم واقفی، بنکدارنیا و سارا چاووشی از اعضای ایرانی شرکت کننده در سمینار به ترتیب مقالات خود پیرامون جاذبه های گردشگری ایران، رویدادهای بین المللی گردشگری در ایران، نقش جامعه تورگردانان ایران در اداره و مدیریت گردشگری کشور و نیز مشابهات فرهنگی ایران و ژاپن و موضوعات مورد علاقه گردشگران ژاپنی در سفر به ایران را ارائه نمودند.
خانم هوری مدیر فروش شرکت خطوط هوایی ترکیه در توکیو که به عنوان حامی گردشگری ایران در این همایش شرکت کرده بود نیز در سخنرانی خود ضمن ارائه برنامه پرواز های آن شرکت به چند شهر ایران، آمادگی آن شرکت را برای ارائه خدمات هوایی به تورهای گردشگری دو کشور بویژه گردشگری ترکیبی ایران و ترکیه از مقصد ژاپن و بالعکس اعلام نمود.
بخش دوم سمینار به مذاکرات شرکت های ایرانی و ژاپنی برای تبادل نظر و کسب توافقات لازم برای توسعه همکاری ها اختصاص داشت.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارت اخذ می شود

مجوز مجلس به وزارت نفت برای انتشار 3 میلیارد دلار اوراق مالی اسلامی

مجلس نحوه تسویه بدهی‌های دولت را مشخص کرد

انگار قرار نیست که بازنشسته‌ها بروند!

خودروسازی کشور مدیریت آینده نگر ندارد

دولت از محل واگذاری اموال، بدهی خود را پرداخت می کند

واکنش هاشمی به سخنان شب گذشته قالیباف/ اظهارات خود را اصلاح کند

بلاتکلیفی پالرمـو و...

برنامه‌های سفر رییس‌جمهور به استان‌های هرمزگان و کرمان

سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت 20 درصد تعیین شد

راهکارهای دولت و مجلس برای نظارت بر قیمت‌ها در شب عید

«کافه دانتیسم»؛ رویای بی‌رونق

تهیه اطلس جامع از وضعیت زنان در بخش‌های گوناگون الزامی است

آغاز جلسات دوشیفته بررسی بودجه در مجلس از هفته آینده

مشوق‌های بافت‌های فرسوده باید بیشتر شود/ انتخاب 30 شرکت برای پروژه "خط راه آهن تهران – تبریز"

درمان سرطان سالی چند؟

لاهوتی: باب مذاکره با اروپایی‌ها را باز نگه داریم

جلسه عصر مجلس لغو شد/جلسه بعدی 27 بهمن ماه تشکیل می‌شود

لجبازی عده‌ای در کرسنت ما را در چاه عمیق انداخت

حمایت رفاهی از دانشجویان دوره دکترا افزایش می یابد

«نمکی» وزیر بهداشت شد

تشریح نحوه زمانبندی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی بهداشت/ 4 موافق و مخالف

بزودی ماهواره دوستی به فضا پرتاب می شود

صنعت فضایی ایران در گذر زمان

کارفرمایان مشکلاتشان را با دستمزد تاخت نزنند!

تعیین مزد با چانه‌زنی یا برای جبران قدرت خرید کارگران؟

جهش در توسعه زیرساخت های حوزه حمل و نقلی در 4 دهه

افتتاح نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

درباره نرخ بنزین تصمیمی گرفته نشده است

آموزش های مهارتی، گره گشای بیکاری

جمعی از نمایندگان مجلس اصلاح مدیریت وزارت نفت را خواستار شدند

لاریجانی: نمایندگان در طرح استانی‌شدن انتخابات به‌دنبال منافع شخصی نیستند

وظایف سازمان مدیریت بحران کشور مشخص شد

ظریف امروز به سوال های سه نماینده پاسخ می دهد

استخدام دانشجو معلمان رسمی- آزمایشی می شود

آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیر امور خارجه در دستور کار

سلطانی فر: فدراسیون فوتبال در خصوص کی روش تصمیم می‌گیرد

لاریجانی: مجلس تصمیمی برای بنزین نگرفته است

حذف مصوبه تهاتر قیر از اصلاحیه بودجه 97

نتیجه عملکرد ارزی بانک مرکزی منفی است

حضور 6 وزیر در جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس

قانون حمایت از معلولان به واسطه نبود بودجه مغفول مانده است

هزینه‌های کمرشکن درمان در کشور کاهش یافت

تکذیب شایعه کسری خدمت 40 روزه سربازی

سال 98 سخت، اما قابل کنترل و مدیریت است

درخواست 150 نماینده مجلس برای رفع نارضایتی فرهنگیان از کیفیت بیمه تکمیلی

ولایتی: باید از ظرفیت جوانان در بدنه دانشگاه بهره برد

اجازه مجلس برای تاسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه به منظور توسعه مدیریت اطلاعات بلایا

زنگنه: افزایش بازیافت از مخازن نفت و گاز مهمترین اولویت وزارت نفت است

آغاز جلسه علنی مجلس/اصلاح لایحه CFT در دستور کار نمایندگان