راه ترقی

آخرين مطالب

تاکید شریعتمداری بر تحقق شفاف سازی انديشه

تاکید شریعتمداری بر تحقق شفاف سازی

  بزرگنمايي:

راه ترقی- «محمد شریعتمداری » در باره لزوم تحقق شفاف سازی مورد تاکید رئیس جمهور گفت:من فکر می‌کنم یکی از راه‌های جدی مقابله با فساد در دستگاه‌های اجرایی به خصوص دستگاه‌هایی که به فعالیت اقتصادی مشغول هستند انجام فعل بسیار مهمی است به اسم شفافیت که همواره مورد تاکید رئیس جمهور محترم در طول دوره ریاست جمهوری ایشان بوده است اگر ما این هدف را محقق کنیم به نظر می‌رسد ریشه فساد را ازبین می بریم.
وی افزود:ما باید اطلاعات مورد نیاز مردم را به صورت شفاف در اختیارشان قرار دهیم ما باید مجموع تمام فعالیت هایی را که انجام می دهیم اعمم از معامله های دولتی و پرداخت ها و انتساب افراد در سایت های معتبر در اختیار مردم قرار دهیم.
شریعتمداری ادامه داد:از راه‌های دیگر در ارتباط با موضوعی که شما می‌فرمایید شایسته سالاری در انتخاب مدیران است برای مثال می‌توان به مدیران امین اعتماد کرد و امانت مردم را به آنها سپرد در شایسته سالاری نیز انتخاب مدیران جوان میتواند مفید باشد چراکه بانشاظ و فرهیخته هستند و آرمان هایی در ذهن خود دارند که اغلب از اهداف دنیایی پیشی می گیرد برای تحقق این هدف باید برنامه ریزی و ساختار سازی کرد.
گزینه پیشنهادی رئیس جمهور گفت:در ابتدا فکر می کنیم ارکان وزارت کار و رفاه اجتماعی باید مورد بازنگری قرار گیرددارایی های موجود در صندوق ها متعلق به کاگران افراد بیمه شده است و کارفرما و دولت نیز هزینه های در این زمینه انجام دادند بنابراین در این زمینه باید سه جانبه گرایی مجددا جایگاه خود را پیدا کند.
وی افزود: بازگشت به قانون نظام جامع راه حلی مناسب برای شروع کار است دیگر راه حل فهمیدن مطالبات صندوق های حمایتی از دولت است.
وی ادامه داد:در طی زمان وظایفی را برای آن ها در نظر گرفتیم اما متقابلا منابع مورد نیازشان را فراهم نکردیم. اگر بودجه مقرر شده امسال در اختیار ما قرار گیرد بی شک به این اهداف اولیه رسیدگی خواهیم کرد.
شریعتمداری در باره کارگران گفت:علاوه بر زمینه سازی، نگاهی احترام آمیز به کاری که آنها درآن مشغول هستند ایجاد شرایط مطلوبی است که آینده خود را در بازنشستگان به صورت کاملا مرفه و مطلوب ببیند.
وی افزود:امروز جامعه بازنشستگان ما ازاین شرایط برخوردار نیستند. یکی ازمهمترین مطالباتی که آنها مطرح کرده اند همسان سازی حقوق ها است. من این هدف را در رأس برنامه های خود می‌دانم. هرچند که نیازمند منابع فوق العاده ای هستیم اما اگر بتوانیم 30 درصد از مطالبات سازمان تامین اجتماعی را از دولت أخذ کنیم می‌توانیم راه تحقق این امر را هموار سازیم. البته درحال حاضر در وزرات خانه پله هایی ازاین هدف به سرانجام رسیده اما ما این مسیر را با سرعت بیشتری طی خواهیم کرد.
وی در باره اصلاح ساختار دستگاه گفت:معتقدم کارهای زیادی هست که مردم می تواند انجام دهند ما الان مانع انجام آن کارها هستیم،
وی افزود:باید به مردم اعتماد کنیم تشکل های غیر دولتی برای شرکای خودمون در حوزه اجتماعی برای یکسری از فعالیتهایی که به اونها بسپاریم.
• موضوع بیکاری اشتغال ،موضوع برونداد ملی است ؛ نقش وزارت تعاون : به عنوان دبیرخونه شورای عالی اشتغال ،که زیر نظر رئیس جمهور برگزار میشه به این ترتیب که مکلفه که دبیرخونه سیاست های اشتغال رو پخته کند و تعهداتش رو با هم مرتفع کند و شرایطی ایجاد کنه که اینها قابلیت اجرا پیدا کنند و به اجراش نظارت کنند و بعد نظارتشون رو منتشر کنند. یک ماموریت دیگه ایی هم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی داره و اون ماموریت هم در رابطه با مرتبط کردن عرضه و تقاضاست چون از یه طرف مطلع هست کسایی که جویای کار هستن به وزارت اشتغال کار مراجعه میکنن چه کسانی هستن ؟و حوزه کارآفرین میدونه چه کسایی نیازمند کار هستند
• ما باید جلوی تحولاتی که موجب فروپاشی شود به جای ایجاد اشتغال کند در روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفرکه می توانند پول هایی هزینه شوند بگیریم واین ترتیب اشتغالی را به وجود آوریم در برنامه عملیاتی در صیانت از اشتغال ملی هم ماموریت و هم مسئولیت داریم فکر می کنم در این زمینه هم باید کار شود یکی از این همکاری هایی است که با وزارت صمت در کارگروه رفع موانع تولید می کنیم .
• یکی از اصلاحاتی که ما باید انجام بدهیم حل مشکلات موجود بیمه بیکاری است ، باید شرایطی را فراهم کنیم که عده ی بیشتری را تحت پوشش بگیریم میتوانیم یک بخشی را هم ، حالا اگر نتوانستیم به این ترتیب بنگاهایشان را سر پا نگه داریم از طریق گسترش پرداخت بیمه بیکاری کوتاه مدت حل مشکل معیشتشان را فراهم کنیم این هم بالاخره یک قدمی است من همین جا وارد آن بخش کمک معیشتی شوم بالاخره منابع بودجه محدود است ولی تلاش های فروانی کردیم بخش هایی که نیاز مند کمک های مطالعات گفتند
• مقابله یا تاثیر تحریم : قطع به یقین ای دهک های پایین در آمدی لطمه بیشتری را در این تحریم در سال گذشته خوردند یعنی دهک های بالا در آمدی گاهی اوقات منفعت هم داشته است ولی دهک های پایین درآمدی ضربه پذیرترین قشر در هستند، لذا بر آنیم که در یک سبد حمایتی مناسب این آسیب را جبران کنیم.
• در خصوص واگذار شرکتهای صندق‌های بازنشستگی : حتما باید سازمان جدا درست بکنم و اختیار تعلیق حکم را خواهم گرفت و به مجموعه دیگری می سپارم حتی اگر بیرون وزارت باشد. باید به سمت واگذاری حرکت کنیم . واگذاری به چه ترتیب است .حالا ما در همین جاها حقوق های خوب می دهیم پاداش پایان سال می دهیم همه امکانات را هم داریم خب واقعا گناه دارد اینها برای مردم است.
• من معتقدم اگر یک پروسه ای از سهام که آن پروسه ی سهام سود صاحبان این پولهایی که متعلق به مردم است متعلق به بیمه شدگان است متعلق به همه مردم هم نیست. ما باید آن را در اختیار بگیریم. آن پروسه از سهام حتما می تواند خدمات مناسبی باشد.. یک کار خیلی خوبی انجام شده از مجموع حدود 140هزار یا 180هزار میلیارد ریال از مطالبات صندوق تامین اجتماعی که تنها صندوقی است که فعلا بدهکار نیست یعنی اینطور نیست که بخشی از آن را دولت پرداخت کند.

• بعضی ها معتقدند ما در حال پراکنده کاری هستیم مثلا در مورد کودکان کار که الان شما هم شهرداری و وزارت کشور و بهزیستی و کمیته امداد و نهاد های مختلف دخیل هستند و وارد شدند و همه نهادهای مستقل که در این راه تلاش می کنند که اگر همه اینها را بتوانیم هماهنگ کنیم و در کنار هم قرار دهیم یک استفاده ی صحیحی از بودجه می برند یا نمی برند این حرف ها می تواند با توجه به نکاتی به پیش باشد و به حل مشکل کمک کند بعضی از این تصمیمات را در شورای عالی رفاه در شورای تامین اجتماعی انجام می دهیم در بعضی جاها هم تصمیمات در دولت اام می شود و این کار را با آنها پیش می بریم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ولایتی: سیاست آمریکا برای مقابله با جبهه مقاومت، مثلث فشار، مذاکره و امتیازگیری است

تولید بسته‌بندی نانوکامپوزیتی با قابلیت افزایش ماندگاری مواد غذایی

انحصار نانوپوشش‌های چربی‌گریز محققان کشور در اختیار بخش صنعت

چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید!

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

ابتکار: تهمت‌های برخی رسانه‌ها سازمان‌دهی شده است

ادعای مشاور امنیت ملی آمریکا درباره اعمال فشار بر ایران

ظریف: تحریم‌های آمریکا ناقض آشکار قطعنامه شورای امنیت است

سازمان حقوقی دولت آثار بازگشت تحریم‌ها را به دقت رصد و گزارش کند

مافی: سخنان ظریف درباره پولشویی متقن و قابل اعتماد است

رضیان: در شرایط تحریم از پمپاژ یأس و بدبینی به جامعه اجتناب شود

مونسان: طرح های گردشگری با 6میلیارد دلار بهره برداری می شود

تحریم های آمریکا یک موج زودگذر است

وزیر بهداشت خطاب به رسانه‌ها: اکنون زمان مطالبه‌گری برای 150هزار بیمار خاص است

گزارش نیویورک‌تایمز از طراحی عربستان برای ترور قاسم سلیمانی و مقامات ایرانی

دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم صدرنشین شدند

نظر وزیر جوانان درباره «ازدواج سفید»

در 30 ماه باقیمانده باید عمل شود، نه برنامه ریزی مجدد انجام شود

تهران شهری برای همه است

قدرت معیشت کارگران با ترمیم دستمزد برمی‌گردد

ساماندهی وضعیت استخدامی کارمندان از اولویت های مجلس است

دستاوردهای ایران با وجود تحریم ها دنیا را مبهوت کرده است

فلاحت‌پیشه: آمریکا به‌دنبال ایجاد جو روانی است/برخی از دموکرات‌ها با سیاست‌های تحریم مخالفند

صدا و سیما با روح و روان کنکوری‌ها بازی نکند

تدوین طرح همسان سازی عیدی و پاداش بازنشستگان

ژستی که برازنده دختران ایرانی نیست

آموزش حقوق شهروندی فقط وظیفه وزارت آموزش و پرورش نیست

کدخدایی:باید پرسید مصوبات مربوط به CFT چگونه تصویب شدند؟

ساخت تیوب لیرز گازکربنیک؛ ارزان تر و کیفی تر از نمونه خارجی

جعفرزاده: علی‌رغم تحریم‌ها در 9 ماه می‌توانیم به درآمد یک سال دست پیدا کنیم

اردوغان: تحریم ها علیه ایران در راستای بر هم زدن نظم جهانی است

دستگاه ارزیابی فعالیت الکتریکی قلب جنین ساخته شد

بزرگ‌ترین ذخایر گاز و نفت جهان را داریم/ فشار اقتصادی مانع رشدمان نمی‌شود

ابتکار: خواب آشفته ترامپ محقق نمی‌شود

توقف رشد نرخ ارز با تصمیم دولت بود/ راهکار "حساب باز" برای تولیدکنندگان مدنظر قرار گیرد

سیاری: قابلیت‌های "باور" از اس 300 بیشتر خواهد بود

تولید پوست انسان برای ترمیم زخم با آدامس و نانوفناوری

برنامه و اراده آهنین برای عبور از شرایط کنونی داریم

یازدهمین گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شد

پمپئو: اطمینان داریم ایران برنامه هسته‌ای‌اش را از سرنمی‌گیرد

اگر رضایت مردم را جلب نکنیم به مشکل اساسی برخورد می‌کنیم

توصیه‌های «عارف» برای انتخاب شهردار جدید تهران

توصیه‌های اخلاقی یک استاد برای این روزها

تولید غضروف انسان از سلول‌های بدن

تولید پارچه‌های نانویی با قابلیت حذف آلاینده‌های آلی با نور خورشید

توطئه‌جدید آمریکا سرنوشتی جز شکست در پی نخواهد داشت

پزشکیان: باید از ایده‌های جوانان حمایت شود

واعظی:دولت در هیچ شرایطی سیاست‌های آمریکا را نمی‌پذیرد

نظریه «مقاومت» به عنوان یک عبرت و درس برای نسل جوان تبیین شود

نفر بعدی آماده باشد