راه ترقی

آخرين مطالب

تحریم را دور می‌زنیم و سرمایه خارجی را بر می‌گردانیم سياسي

تحریم را دور می‌زنیم و سرمایه خارجی را بر می‌گردانیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- آقای روحانی افزود : ملت ما با هر دیدگاه و نگاه سیاسی در کنار هم هستند و فصل الخطاب ما صندوق های رای است ، آراء که شمرده می شود همه باید با هم متحد باشیم .
وی گفت : مسیر رشد اقتصادی را با مهار کردن تورم دوباره آغاز می کنیم هیچ کس فکر نکند شرایطی که این روزها با آن مواجه هستیم به همین صورت ادامه پیدا می کند بلکه این روند با وحدت و همدلی به پایان خواهد رسید .
آقای روحانی افزود : بررسی های مهار کردن تورم از ابتدای فعالیت دولت یازدهم نشان می دهد که در سال 92 تورم سالانه 32/8 بود و در سال 93 این رقم به عدد 14/6 رسید همین روند ادامه پیدا کرد که در سال 94 تورم به 11/1 رسید و در سال 95 تک رقمی شد البته در سال 96 هم تورم تک رقمی ماند تا اینکه به شرایط بحرانی فعلی رسیدیم که قطعاً دوباره تورم مهار خواهد شد .
رئیس جمهور ادامه داد : ما در آغاز فعالیت دولت یازدهم از سال 92 به مردم قول دادیم که تورم در سال آخر دولت تک رقمی خواهد شد برخی اقتصاددانان معترض شدند که چرا از تک رقمی یاد کردید که بنده به آنها گفتم اراده ما این است که تورم در کشور تک رقمی باشد و امروز هم تلاش می کنیم که مشکلات اقتصادی برطرف شود .
وی افزود : رشد اقتصادی کشور ما امسال با مشکلاتی مواجه است که باید مهار شود در سال 95 رشد اقتصادی ما در دنیا اول بود چطور توانستیم به این شرایط برسیم ؟ برجام را چه کسی پایه ریزی کرد ؟ چه کسی چاه های بسته نفت را باز کرد ؟ چطور نفت تولید و در بندرها عرضه می شود ؟ چطور به کشتی ها می رسد ؟ و چطور پول وصول می شود ؟ هزاران فراز و نشیب دارد اما باز می توانیم این کار را انجام بدهیم .
آقای روحانی تاکید کرد : ما با نیروی جدید از تحریم ها عبور می کنیم چنانکه در ماه های اخیر سه مرحله مقابل امریکا ایستادیم و پیروز شدیم چند درصد مردم می دانند؟ کسی نمی داند چون رسانه های ما موفقیت ها را باز نمی کنند، صدا و سیما باید این مسائل را به مردم بازگو کند و مردم باید بدانند که سه بار در برابر ابرقدرتی چون امریکا پیروز شدیم در یک دعوای 5 میلیارد و 900 میلیونی در ایتالیا علیه امریکا پیروز شدیم در یک دعوای صلاحیت برجام در دادگاه لاهه به پیروزی رسیدیم و در گرفتن حکم موقت در برابر امریکا پیروز شدیم این پیروزی ها را چه کسی می داند ؟
رئیس جمهور افزود: دیپلمات هایی که در این دولت فعالیت می کنند مربوط به این جناح و آن جناح نیستند بلکه دیپلمات های کشور ایرانند و ما از لحاظ سیاسی، حقوقی و سازمان های بین المللی به موفقیت رسیدیم، امروز دبیر کل سازمان ملل و رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی به نفع کشور ما صحبت می کنند.
 رئیس جمهور گفت: توان این را داریم که تحریم ها را دور بزنیم و با افتخار هر تحریم غیرقانونی را ­ دور می زنیم.
آقای روحانی افزود: با اینکه شرایط تولید سخت تر شده است در شرایط حساسی قرار گرفتیم و می توانیم تولید را به حرکت درآوریم و در این بازاری که تقاضای خوبی دارد صادرات را افزایش دهیم.
وی گفت: در گذشته کارشناسان اقتصاد در باره قیمت ارز گله می کردند که اگر قیمت 4200 تومان برسد ایران گلستان می شود و صادرات ما رونق ویژه ای خواهد گرفت و حالا باید بگوییم که در بازار دوم قیمت ارز به 7200 تومان رسیده است .
آقای روحانی افزود: اقتصاد دانش پیچیده ای است اقتصاد کتاب و نمره نیست بلکه فراز و نشیب های زیادی دارد اگر می خواهید پیشرفت کنید از صاحبان تجربه استفاده و مشورت کنید باید از صادرکنندگان بخش های خصوصی و اتاق ها استفاده کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: همه علم اقتصاد فقط در دانشگاه تهران نیست در بازار هم هست در فضای جهانی اقتصاد هم هست از تولیدکنندگان و سرمایه داران هم باید استفاده شود علم و تجربه را در کنار هم پیش ببریم .
آقای روحانی گفت: در مقابل صاحبان تجربه باید متواضع باشیم و به حرف آنها گوش کنیم ما در بافت فرسوده وقتی توانستیم مشکل را حل کنیم که با سازندگان که سال ها در کار ساخت و ساز بوده اند و تجربه داشتند جلسه گذاشتیم و متوجه شدیم مشکل کجاست .
رئیس جمهور افزود: به راحتی می توانیم از این مسیر سخت عبور کنیم فروش بنگاه های دولتی وظیفه شما مدیران است بورس و فرابورس را به طور مرتب تشویق کرده ام و به نیروهای مسلح و نهادها می گویم که باید اموال خود را بفروشند و واگذار کنند مدیریت ها باید واگذار شود و به این شکل باید بازار سرمایه را ترویج کنیم تا به بانک ها و تولید کمک شود و امید مردم افزایش پیدا کند.
آقای روحانی گفت: مالیات را باید ساماندهی کنیم وضعیت مالیات بهتر شده است و در آینده معلوم نیست که بتوانیم از کسانی که مالیات می گرفتیم مالیات بیشتری بگیریم کشور ما اگر بخواهد در مسیر درست حرکت کند راهش جز دولت الکترونیک نیست و مردم نباید در ادارات با چهره ها رو به رو شوند و با افراد دوست شوند مردم را با صفحه کامپیوتر دوست کنید لازم نیست مردم با مدیر یک مجموعه دوست باشند.
رئیس جمهور ادامه داد: در زمینه الکترونیک زیرساخت خوبی داریم و به خوبی می توانیم مشکلات دولت الکترونیک حل کنیم.
 ­رئیس جمهور گفت: باید حس کنیم در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، آن زمان صدام بود و در حال حاضر ترامپ است.
آقای روحانی ادامه داد: در دنیا چگونه مالیات می گیرند؟ آیا در دنیا کسی هست که یک ممیز بالای سر کاسب بفرستد و از او بخواهد دفاترش را به او نشان دهد؟ دیگر اینگونه نیست، امروز کارها با سیستم الکترونیکی و دیجیتالی انجام می شود.
رئیس جمهور گفت: باید در شیوه ها نوسازی را پیشه کنیم و همه حس کنند که مالیات برای آنها شرعا و قانونا، از لحاظ تعصب ملی و برای نجات فرزندان فردای ایران لازم و واجب است.
آقای روحانی با بیان اینکه راهی نداریم و باید با مالیات کشور را اداره کنیم، اظهار داشت: نباید با نفت کشور را اداره کنیم، نفت یک سرمایه بین اصلی ماست و باید برای جای دیگری مصرف شود.
رئیس جمهور گفت: باید سرمایه را جذب و محیط کسب و کار را آماده کنیم، مناطق آزاد ما در شرایط تحریم مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند و باید به میدان بیایند و سرمایه را جذب کنند.
آقای روحانی با بیان اینکه باید مشوق ها را زیاد کنیم، تصریح کرد: نباید غصه بخوریم که فلان سرمایه گذار اروپایی رفته، آیا برمی گردد یا برنمی گردد؛ سرمایه گذار از جای دیگر داریم، باید این سرمایه گذاران را جذب کنیم، سرمایه گذار هست، کشورهای دیگر هستند و مسئولان برخی کشورها به ما قول داده اند که ما به جای آنها می آییم اما این موضوع نیازمند کار و تلاش است.
رئیس جمهور اضافه کرد: معمولا در ایران نمی دانم چگونه است که با اروپا بسیار راحت کار می کنیم و جاده ما به اروپا همیشه آزادراه بوده است اما وقتی از اروپا می خواهیم به آسیا چرخش کنیم، این جاده ما مشکل پیدا می کند و از اتوبان خارج می شود.
آقای روحانی با بیان اینکه باید با دنیا کار کنیم، اظهار داشت: سرمایه در بسیاری از جاها وجود دارد، فکر نکنید که سرمایه فقط در اروپا و امریکاست، سرمایه زیاد است و ما باید راه جذب و اعطای مشوق های آن را پیدا کنیم و آنها را در این شرایط به کشور بیاوریم.
رئیس جمهور ادامه داد: باید شرایط فعلی مردم را که در مشقت هستند کوتاه کنیم و اگر آن را یک روز کمتر کنیم کار بزرگی انجام داده ایم.
آقای روحانی تصریح کرد: برای این کار وزارت اقتصاد به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی باید به میدان بیاید و همه توان خود را به کار بگیرند.
رئیس جمهور گفت: من هم در جلسه اقتصادی و هم در جلسه دولت اخیرا گفته ام که هر طرحی برای تصویب در هر ساعتی از روز که آماده است، من نیز آماده هستم، اگر ساعت دو شب، یک نیمه شب، جمعه است هیچ مشکلی وجود ندارد و ما ساعت نمی شناسیم.
آقای روحانی افزود: هر کس طرحی را آماده کرد، این طرح را بیاورد حتی اگر جمعه و روز تعطیل باشد، ما جلسه می گذاریم، بحث می کنیم و آن را به نتیجه می رسانیم زیرا این ایام دیگر ایامی نیست که بگوییم جمعه و شنبه است.
رئیس جمهور با بیان اینکه ما در شرایط جنگ هستیم، اظهار داشت: باور کنید که در شرایط جنگ، خیلی از شماهایی که در این جلسه نشسته اید در زمان جنگ در جبهه بوده اید و می دانید که چه خبر است، در جبهه ساعتی در کار نبود و جلسه قرارگاه گاهی تا اذان صبح طول می کشید و حتی بعد از اذان صبح نیز ادامه پیدا می کرد و تا ظهر طول می کشید.
آقای روحانی تصریح کرد: در زمان جنگ حساب این نبود که ساعت خواب، چه زمانی است، زمانی که عملیات شروع می شد دیگر ساعتی در کار نبود و از آن نیمه شبی که عملیات آغاز می شد تا حداقل 48 و 72 ساعت آتش مداوم وجود داشت، نه وقت تعویض نیرو و نه وقت استراحت وجود داشت، چگونه ما آن عملیات ها را پیش بردیم و کشور را پیروز کردیم و برای مردم افتخار آوردیم.
رئیس جمهور ادامه داد: باید درحال حاضر نیز احساس ما این باشد که در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، رو به روی یک دشمن قدار ایستاده ایم، آن زمان صدام بود و درحال حاضر ترامپ است، فرقی ندارد باید بایستیم و پیروز شویم.
آقای روحانی تصریح کرد: خداوند ما را پیروز می کند اگر برای رضای او و اگر برای راحتی خلق او و مردم او تلاش کنیم موفقیت نصیب ما می کند و امیدوار هستیم که در دوره جدید وزارت امور اقتصادی و دارایی بتواند با موفقیت فراوانی مسئولیت خود را به پیش ببرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ضرورت تمرکز نخبگان روی نیازهای اصلی کشور

همکاری های مشروع و قانونی چین و ایران ادامه دارد

لاریجانی: طرف های دیگر برجام به تعهدات خود عمل کنند

آمادگی دستگاه ها برای مواجهه با بارش های شدید باید تقویت شود

ظریف: چین در سیاست خارجی ایران نقش بالایی دارد

ابراز همدردی سخنگوی وزارت خارجه با دولت و ملت زیمبابوه

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است

اروپایی ها سازوکار حمایت از تبادلات تجاری را سریع تر پیش ببرند

ملتی که در صحنه است، دشمن هیچ آسیبی نمی‌تواند به او برساند

ایران توانایی مقابله با پدیده های ضدامنیتی در عمق کشورها را دارد

سخنرانی "کوبنده و مسحورکننده" ظریف در نشست مونیخ از نگاه پولیتیکو

«برجام» عامل اختلاف افکن در آوردگاه مونیخ

مرحله سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بهره برداری شد

آلمان: تا زمانی که ایران به برجام پایبند باشد، ما نیز به آن پایبندیم

دولت پاکستان باید پاسخگوی حادثه تروریستی زاهدان باشد

دستور رهبری برای اختصاص 20 درصد منابع صادرات نفت به صندوق توسعه

سازوکارمالی باعث تسهیل تجارت ایران و اروپا می شود

بررسی پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز شد

آیا «کودتای خشن» ترامپ به برکناری او می انجامد؟

اهل گفت وگو هستیم اما فشار و تحمیل نمی‌پذیریم

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به‌مناسبت چهل‌سالگی انقلاب با جوانان ایران سخن گفتند

تهران - توکیو؛ فصل جدید روابط

رییس مجلس شورای اسلامی از چند طرح صنعتی در ژاپن بازدید کرد

رای دیوان لاهه درباره پرونده شکایت ایران از آمریکا امروز صادر می شود

لاریجانی: میان ایران و ژاپن باید گام‌های بلندتری برداشته شود

پاسخ قاطع «ظریف» به توئیت پر از خشم و عصبانیت «ترامپ»

مونیخ؛ آوردگاه حمایت از برجام پس از سم پاشی اجلاس ورشو

انقلاب اسلامی برای همه کشورهای جهان منشأ اثر بود

تاکید موکد رهبری بر حفظ حرمت جشن انقلاب

سه پرونده مهم محور نشست رؤسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران در سوچی

ملت بصیر ایران خواب‌ آشفته دشمنان را با نابودی آنان تعبیر خواهد کرد

سفر ظریف به بیروت؛ اعلام حمایت از دولت وحدت ملی لبنان

حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن پاسخی قاطع به توطئه‌های دشمنان است

بیاینه حزب ندای ایرانیان به‌مناسب چهل‌ سالگی انقلاب اسلامی

سفیر اروپا در آمریکا: تجارت با ایران جزیی از برجام است

ظریف: در حال جشن‌گرفتن 40 سال پیشرفت هستیم

عراقچی : تبادل سفیران ایران و فرانسه بزودی انجام می شود

ادامه واکنش ها به اظهارات گستاخانه ترامپ؛ عراق برده آمریکا نیست

تقاضای نمایندگان برای رسیدگی به پرونده «فریدون» و «جهانگیری»

ایران بر تعامل سازنده با اروپا تاکید کرد

هدیه ویژه رهبر معظم انقلاب به بزرگترین کتابخانه کشور

ترامپ: وقتی اطلاعاتی‌ها می‌گویند ایران خوب است طبق صلاحدید خودم عمل می‌کنم

کمیسیون امنیت ملی مجلس موضوع اینستکس را با حضور ظریف بررسی می‌کند

برگزای نشست پوتین، روحانی و اردوغان 14 فوریه در سوچی

روحانی: انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی در بخش سلامت داشته است

واشنگتن پست: تلاش اروپا برای دور زدن تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا، کم است

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند تأثیری در روابط ایران با دنیا بگذارد

وظیفه نظارت راهبردی دراداره کشور برعهده مجمع تشخیص گذاشته شده است

سیاه‌نمایی و دخالت در امور داخلی ایران از سوی وزارت خارجه آمریکا