راه ترقی

آخرين مطالب

باید به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام گذاشت ورزشی

باید به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام گذاشت

  بزرگنمايي:

راه ترقی- «محمدمهدی ایزدپناه»  درباره دعوت نشدن ارسلان کاظمی اظهار داشت: او دچار آسیب دیدگی است و بهتر بود که با این مصدومیت قدیمی بازی نکند اما برای دلیل اصلی دعوت نشدن او باید از مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی سئوال کنید چرا که او قطعا برای این تصمیم دلایل لازم را دارد.
عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال درباره دو دیدار پیش‌روی تیم ملی در انتخابی جام‌ جهانی اظهار کرد: کار تیم ملی در پنجره پنجم بسیار دشوار است. استرالیا و فیلیپین جزو تیم‌های بسیار خوبی هستند و برنامه‌ریزی کاملی هم انجام داده‌اند تا در ادامه رقابت‌های انتخابی امتیازهای لازم را بگیرند.
وی ادامه داد: بازیکنان و کادر فنی ما تلاش زیادی انجام داده‌اند و اکنون این فرصت در اختیار بسکتبال ایران است که جهانی شود و سهمیه جام‌جهانی را بدست آورد. مجموعه تیم ملی باید با یک انسجام قوی و با تلاش در این مسیر گام بردارد. وظیفه سنگینی دارد و قطعا می‌تواند موفق شود.
ایزدپناه با بیان این مطلب که هر دو دیدار برای تیم ملی اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: به هیچ وجه شرایط طوری نیست که ما خودمان را از پیش بازنده بدانیم و بگوییم برابر استرالیا باخته‌ایم. قهرمان‌های ملی ما آماده هستند و زحمت کشیده‌اند و کادر فنی هم تلاش زیادی انجام داده و قطعا برای هر دو مسابقه برنامه کاملی خواهیم داشت.
وی افزود: درست است که روی کاغذ استرالیا شانس زیادی برابر ما دارد اما مگر همین تیم به ژاپن نباخته؟ پس ما نباید خودمان را از پیش بازنده بدانیم و با تمام توان به میدان برویم. باید این نکته را بارها گوشزد کنیم که استرالیا به ژاپن باخته پس تیمی دست نیافتنی نیست.
او با اشاره به تیم فیلیپین نیز گفت: این تیم نیز بسیار قدرتمند است. بازیکنان توانمند و خوبی دارد که در خانه واقعا خوب بازی می کنند. قطعا رقابت با این تیم نیز دشوار است و امیدوارم ملی‌پوشان بتوانند پس از مسابقه با استرالیا با وضعیت مناسبی برابر فیلیپین به میدان بروند.
پیشکسوست بسکتبال ایران با اشاره به برنامه‌های تیم ملی برای این دو مسابقه تصریح کرد: ملی‌پوشان از روز گذشته وارد اردو شده‌اند و قرار است پیش از مسابقه با استرالیا دو دیدار تدارکاتی برابر قطر هم داشته ‌باشند. قطعا این دو مسابقه هماهنگی بیشتری برای تیم ایجاد خواهد کرد و سپس ملی‌پوشان به ملبورن می‌روند و بعد از مسابقه با استرالیا به مانیل سفر می‌کنند.
ایزدپناه در پاسخ به این سئوال که دلیل دعوت نشدن ارسلان کاظمی چه بوده؟ اظهار کرد: ارسلان کاظمی یکی از قهرمانان ملی ایران است که سال‌ها برای بسکتبال ایران زحمت کشیده ‌است. ما همیشه به قهرمانان خود احترام گذاشته‌ایم و جایگاهشان را حفظ کرده‌ایم. جایگاه او در تیم ملی بزرگ است و زحمت‌های او کم نبوده. تا جایی که خبر دارم و در آن جلسه بودم ارسلان گفت آسیبی دیده که با درد بازی می‌کند و من همانجا به او گفتم که نباید این کار را بکند. این موضوع باعث تشدید آسیبش می‌شد. این درد او قدیمی بوده و گویا تشدید هم شده ‌بود و حتی در دیدارهای قبلی تیم ملی نیز مشهود بود. به نظر من به همین دلیل هم دعوت نشده اما برای مشخص شدن دلیل اصلی باید از شخص آقای شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی سئوال کنید.
او افزود: در تیم ملی شرایط مختلفی وجود دارد که کادر فنی بر اساس آن نفرات مورد نظرش را دعوت می‌کند. باید در دل ماجرا بود و از همه چیز خبر داشت و سپس نظر داد. قطعا آقای شاهین‌طبع دلیل کامل و درستی برای این تصمیم دارد.
عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه ملی‌پوشان با کمیته فنی و رئیس فدراسیون دلیل ناراحتی شاهین‌طبع از کاظمی و دعوت نشدن این بازیکن نیست؟ بیان کرد: نه به هیچ وجه. ما اینجا هستیم و این جلسات را برگزار می‌کنیم که اگر موضوع یا مشکلی هست حل کنیم. دنبال خراب کردن کسی نیستیم. برای ما آقای شاهین‌طبع به عنوان سرمربی جایگاه خاص خودش را دارد و ارسلان هم به عنوان ملی‌پوش جایگاه ویژه ای دارد و ما احترام هر دو را حفظ می‌کنیم. موضوعی هم مطرح شود بررسی می‌کنیم تا حل بشود تا آرامش مورد نیاز فراهم گردد.
ایزدپناه ادامه داد: قطعا در کار جمعی همه چیز باب میل همه نیست و اختلاف‌ها طبیعی است و باید تلاش کرد تا آرامش حفظ شود و اینطور نیست که کسی از یک نفر دیگر ناراحت باشد و بر اساس آن تصمیم بگیرد. به نظر من هیچ ناراحتی وجود ندارد و قطعا سرمربی تیم ملی نیز براساس آگاهی خودش از درون و فضای تیم تصمیم می‌گیرد.
او در پایان به این سوال که وضعیت تیم امید چه شد و چرا این تیم برنامه‌ای ندارد؟ گفت: ما در کنار تیم امید قرار است یک تیم هم برای بازیکنان زیر 20 سال داشته‌ باشیم. همچنین برنامه بلندقامتان را داریم که بتوانیم بازیکنان بلند قد را برای آینده بسکتبال شناسایی و وارد اردو کنیم. این برنامه‌ها نیاز به همسان‌سازی هم دارند یعنی همه تیم‌های ملی ما با یک هدف و برنامه پیش‌ بروند. همه برنامه‌ها تنظیم شده و موافقت‌ها نیز کسب شده‌ است. انشالله با بازگشت تیم ملی از پنجره پنجم همه چیز نهایی خواهد شد و برنامه‌های تیم‌های ملی را تنظیم می‌کنیم.
عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در پایان گفت: هر کس که من را می‌شناسد می‌داند که شخصیتم طوری است که به دنبال کمک گرفتن از همه تفکرات هستم. ما اینجا هستیم که همه اهالی بسکتبال را کنار هم جمع کنیم و از نظراتشان استفاده کنیم. قطعا نمی‌شود همه اعضای عزیز بسکتبال در چرخه فعالیت باشند اما این موضوع به این معنا نیست که برای ما اهمیت ندارند بلکه ما از تمام نظرات استقبال و استفاده می‌کنیم. بسکتبال نیروهای توانمندی دارد و باید همه دست به دست هم دهیم تا بسکتبال به سمت جلو حرکت کند و عقب نماند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سردار آزمون به خانه برگشته است

ستاره های کشتی ایران در رقابت های امیدهای آسیا از نگاه اتحادیه جهانی

کادرفنی تیم ملی والیبال بدون تغییر می‌ماند

وزیر ورزش:سرخآبی ها باید به دور حذفی لیگ قهرمانان صعود کنند

مسیر المپیکی شدن بسکتبال ایران

اعضای هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند

سهراب مرادی در آلمان معاینه شد/ نیاز به عمل جراحی نیست

تیم ملی کشتی آزاد به فینال جام جهانی راه یافت

پیروزی قاطعانه آزادکاران ایران مقابل مغولستان

پروین: پرسپولیس می تواند در لیگ قهرمانان صعود کند

فدراسیون فوتبال ملوک الطوایفی اداره می‌شود/ تیم امید ملک کسی نیست

معاون وزیر ورزش: اینچه‌ درگاهی باید پاسخگو باشد/ موضوع پیگیری خواهد شد

برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال نباید عجله کرد

برنامه فشرده تیم ملی والیبال ایران در سال 98

برانکو: السد قوی تر از تیم ملی قطر است

AFC پاسخ پرسپولیس را داد

واکنش وزیر ورزش به ادعای نامه ارسالی از فیفا

مجمع کشتی بدنبال بهترین گزینه ریاست/ در انتظار برنامه کاندیداها

22 بازیکن پرسپولیس راهی قطر می‌شوند

اصفهانیان: استفاده از کمک داور ویدیویی نیاز به تایید فیفا دارد

فرنگی‌کاران ایران روز عید به میدان می‌روند/ برنامه کامل مسابقات

ثبت نام خادم برای انتخابات فدراسیون کشتی

ملی‌پوش شمشیربازی: می‌خواهیم در المپیک توکیو شگفتی‌ساز شویم

تیم ملی وزنه برداری ایران قهرمان جام بین المللی فجر شد

کشتی ایران در "دان‌کلوف" جان گرفت

دوچرخه‌سواری زنان؛ شکل‌گیری تردیدها در سایه نگاه جنسیت‌زده

آسیا در انتظارهنرنمایی نمایندگان فوتبال ایران

آزادکار ملی پوش: رنگ مدال هایم از این پس باید طلا باشد

دومین برد قاطع رضا و حسن یزدانی در جام دان‌کلوف

مردان تکواندوی ایران قهرمان جام ریاست فدراسیون جهانی شدند

پلنگ جویبار: برای صحبت در مورد المپیک زود است

ترکیب پرسپولیس بازهم تغییر می‌کند

اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتسال

کسب 2 مدال توسط دوندگان معلول ایران در مسابقات امارات

فرنگی کاران پنج وزن دوم حریفان خود را شناختند

سال خوبی را پشت سر گذاشتم/ تمرینات اردو و تورنمنت مکمل هم هستند

استقبال سرمربی استقلال از لغو اردوی تیم‌ ملی/ شفر: شاید اسم من را نمی‌دانستند!

کشتی در برزخ حاشیه

عرب مدیرعامل پرسپولیس شد

استقلال- پارس جنوبی جم؛ هنوز امیدهایی زنده است

آزادی در انتظار جشن صعود بسکتبال ایران به جام جهانی

مصاف فرنگی‌کاران منتخب ایران با برترین‌های جهان

شفر در جایگاهی نیست که بگوید کمیته فنی نمی خواهم

سرمربی تیم فوتبال جوانان: برای تیم ملی مربی پرورش نداده ایم

اشتباه‌هایی که همچنان دامن استقلال را می‌گیرد

انتقاد پدر ملی‌پوش شطرنج از فدراسیون: قائم‌مقامی که نهم شد را انتخاب کردند اما آرین را نه

وزارت ورزش مکلف به عرضه سهام باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس شد

تیم کشتی فرنگی‌ ایران بدون محمدبنا راهی مجارستان شد

نگاه ویژه «بنا» به فرنگی‌کاران جوان/ تورنمنت مجارستان زیرذره‌بین

صعود یک پله‌ای بدمینتون بازان ایران در آسیا