راه ترقی

آخرين مطالب

باید به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام گذاشت ورزشی

باید به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام گذاشت

  بزرگنمايي:

راه ترقی- «محمدمهدی ایزدپناه»  درباره دعوت نشدن ارسلان کاظمی اظهار داشت: او دچار آسیب دیدگی است و بهتر بود که با این مصدومیت قدیمی بازی نکند اما برای دلیل اصلی دعوت نشدن او باید از مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی سئوال کنید چرا که او قطعا برای این تصمیم دلایل لازم را دارد.
عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال درباره دو دیدار پیش‌روی تیم ملی در انتخابی جام‌ جهانی اظهار کرد: کار تیم ملی در پنجره پنجم بسیار دشوار است. استرالیا و فیلیپین جزو تیم‌های بسیار خوبی هستند و برنامه‌ریزی کاملی هم انجام داده‌اند تا در ادامه رقابت‌های انتخابی امتیازهای لازم را بگیرند.
وی ادامه داد: بازیکنان و کادر فنی ما تلاش زیادی انجام داده‌اند و اکنون این فرصت در اختیار بسکتبال ایران است که جهانی شود و سهمیه جام‌جهانی را بدست آورد. مجموعه تیم ملی باید با یک انسجام قوی و با تلاش در این مسیر گام بردارد. وظیفه سنگینی دارد و قطعا می‌تواند موفق شود.
ایزدپناه با بیان این مطلب که هر دو دیدار برای تیم ملی اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: به هیچ وجه شرایط طوری نیست که ما خودمان را از پیش بازنده بدانیم و بگوییم برابر استرالیا باخته‌ایم. قهرمان‌های ملی ما آماده هستند و زحمت کشیده‌اند و کادر فنی هم تلاش زیادی انجام داده و قطعا برای هر دو مسابقه برنامه کاملی خواهیم داشت.
وی افزود: درست است که روی کاغذ استرالیا شانس زیادی برابر ما دارد اما مگر همین تیم به ژاپن نباخته؟ پس ما نباید خودمان را از پیش بازنده بدانیم و با تمام توان به میدان برویم. باید این نکته را بارها گوشزد کنیم که استرالیا به ژاپن باخته پس تیمی دست نیافتنی نیست.
او با اشاره به تیم فیلیپین نیز گفت: این تیم نیز بسیار قدرتمند است. بازیکنان توانمند و خوبی دارد که در خانه واقعا خوب بازی می کنند. قطعا رقابت با این تیم نیز دشوار است و امیدوارم ملی‌پوشان بتوانند پس از مسابقه با استرالیا با وضعیت مناسبی برابر فیلیپین به میدان بروند.
پیشکسوست بسکتبال ایران با اشاره به برنامه‌های تیم ملی برای این دو مسابقه تصریح کرد: ملی‌پوشان از روز گذشته وارد اردو شده‌اند و قرار است پیش از مسابقه با استرالیا دو دیدار تدارکاتی برابر قطر هم داشته ‌باشند. قطعا این دو مسابقه هماهنگی بیشتری برای تیم ایجاد خواهد کرد و سپس ملی‌پوشان به ملبورن می‌روند و بعد از مسابقه با استرالیا به مانیل سفر می‌کنند.
ایزدپناه در پاسخ به این سئوال که دلیل دعوت نشدن ارسلان کاظمی چه بوده؟ اظهار کرد: ارسلان کاظمی یکی از قهرمانان ملی ایران است که سال‌ها برای بسکتبال ایران زحمت کشیده ‌است. ما همیشه به قهرمانان خود احترام گذاشته‌ایم و جایگاهشان را حفظ کرده‌ایم. جایگاه او در تیم ملی بزرگ است و زحمت‌های او کم نبوده. تا جایی که خبر دارم و در آن جلسه بودم ارسلان گفت آسیبی دیده که با درد بازی می‌کند و من همانجا به او گفتم که نباید این کار را بکند. این موضوع باعث تشدید آسیبش می‌شد. این درد او قدیمی بوده و گویا تشدید هم شده ‌بود و حتی در دیدارهای قبلی تیم ملی نیز مشهود بود. به نظر من به همین دلیل هم دعوت نشده اما برای مشخص شدن دلیل اصلی باید از شخص آقای شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی سئوال کنید.
او افزود: در تیم ملی شرایط مختلفی وجود دارد که کادر فنی بر اساس آن نفرات مورد نظرش را دعوت می‌کند. باید در دل ماجرا بود و از همه چیز خبر داشت و سپس نظر داد. قطعا آقای شاهین‌طبع دلیل کامل و درستی برای این تصمیم دارد.
عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه ملی‌پوشان با کمیته فنی و رئیس فدراسیون دلیل ناراحتی شاهین‌طبع از کاظمی و دعوت نشدن این بازیکن نیست؟ بیان کرد: نه به هیچ وجه. ما اینجا هستیم و این جلسات را برگزار می‌کنیم که اگر موضوع یا مشکلی هست حل کنیم. دنبال خراب کردن کسی نیستیم. برای ما آقای شاهین‌طبع به عنوان سرمربی جایگاه خاص خودش را دارد و ارسلان هم به عنوان ملی‌پوش جایگاه ویژه ای دارد و ما احترام هر دو را حفظ می‌کنیم. موضوعی هم مطرح شود بررسی می‌کنیم تا حل بشود تا آرامش مورد نیاز فراهم گردد.
ایزدپناه ادامه داد: قطعا در کار جمعی همه چیز باب میل همه نیست و اختلاف‌ها طبیعی است و باید تلاش کرد تا آرامش حفظ شود و اینطور نیست که کسی از یک نفر دیگر ناراحت باشد و بر اساس آن تصمیم بگیرد. به نظر من هیچ ناراحتی وجود ندارد و قطعا سرمربی تیم ملی نیز براساس آگاهی خودش از درون و فضای تیم تصمیم می‌گیرد.
او در پایان به این سوال که وضعیت تیم امید چه شد و چرا این تیم برنامه‌ای ندارد؟ گفت: ما در کنار تیم امید قرار است یک تیم هم برای بازیکنان زیر 20 سال داشته‌ باشیم. همچنین برنامه بلندقامتان را داریم که بتوانیم بازیکنان بلند قد را برای آینده بسکتبال شناسایی و وارد اردو کنیم. این برنامه‌ها نیاز به همسان‌سازی هم دارند یعنی همه تیم‌های ملی ما با یک هدف و برنامه پیش‌ بروند. همه برنامه‌ها تنظیم شده و موافقت‌ها نیز کسب شده‌ است. انشالله با بازگشت تیم ملی از پنجره پنجم همه چیز نهایی خواهد شد و برنامه‌های تیم‌های ملی را تنظیم می‌کنیم.
عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال در پایان گفت: هر کس که من را می‌شناسد می‌داند که شخصیتم طوری است که به دنبال کمک گرفتن از همه تفکرات هستم. ما اینجا هستیم که همه اهالی بسکتبال را کنار هم جمع کنیم و از نظراتشان استفاده کنیم. قطعا نمی‌شود همه اعضای عزیز بسکتبال در چرخه فعالیت باشند اما این موضوع به این معنا نیست که برای ما اهمیت ندارند بلکه ما از تمام نظرات استقبال و استفاده می‌کنیم. بسکتبال نیروهای توانمندی دارد و باید همه دست به دست هم دهیم تا بسکتبال به سمت جلو حرکت کند و عقب نماند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پایان مهلت فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها/ خطر جدی است

حضور 235 وزنه‌بردار در رقابت‌های قهرمانی زنان کشور در اصفهان

انصاری‌فرد: مدیران پرسپولیس و استقلال ارزشی برای فوتبال زنان قائل نیستند

ماجرای ورود مجلس به واگذاری سرخابی‌ها

احتمال تایید صلاحیت سه کاندیدای فدراسیون کشتی قوت گرفت

روسیه قهرمان لیگ ملت های والیبال شد

از زوج امیری و ترابی تا تمدید با بشار و جذب مهاجم خارجی؛ تکامل به سبک کالدرون

صعود سخت آمریکا به فینال لیگ ملت‌های والیبال با شکست برزیل

تیم تکواندوی ایران از سد اوکراین گذشت

والیبال ایران در رده پنجم لیگ ملت های 2019 قرار گرفت

جشنواره گل فوتبال هفت نفره ایران در اسپانیا

ویلموتس: مهاجم ناتوان در بازی خواهد مرد

برنامه و نتایج کامل فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019 + جدول

معاون وزیر ورزش: تلاش ما ایجاد فرصت های برابر برای زنان است

صالحی‌امیری: باند بی‌منطق در آمریکا تصمیم می‌گیرند

ناگفته ها از رفتار نامناسب پلیس فرودگاه شیکاگو با تیم ملی والیبال ایران

لیست تیم ملی؛ ویلموتس چه راهبردی دارد

معطلی چهار ساعته تیم ملی والیبال ایران در فرودگاه شیکاگو

قهرمانی نماینده ایران در رقابت های شطرنج لئون اسپانیا

اسنوکر باز ایران: بازی‌های سختی داشتم اما قهرمان شدم

مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری شد

یونیورسیاد دانشجویان؛ ایران در جایگاه بیست و سوم تا پایان سومین روز

انتخاب معاون وزیر ورزش گامی جهت تحقق وعده انتصاب زنان در پست های مدیریتی است

وزیر ورزش: دوره اختلافات تمام شده است

نبی: طارمی اگر با باشگاه خارجی مدنظرش قرارداد نبندد، به پرسپولیس می‌آید/ امیدواریم پرسپولیس و برانکو با همدیگر توافق کنند

«مولایی» بهترین جودوکار سال 2018 بوندسلیگا شد

مردان هاکی باز ایران به دنبال کسب هشتیمن قهرمانی آسیا

آغاز تمرین پرسپولیس با کادر فنی جدید

غول‌های کشتی ایران و آمریکا در جام یاشاردوغو/ رضا یزدانی و آرزوی کایل اسنایدر!

تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران راهی اسپانیا می شود

قطعی شدن یک سهمیه برای ورزشکار زن در بازی های ساحلی قطر

نخستین اجلاس کمیسیون های کمیته ملی المپیک برگزار می شود

در جلسه سرمربی تیم ملی فوتسال با اعضای هیات رئیسه لیگ چه گذشت؟

صعود یک پله ای بانوی تیرانداز ایران در فهرست جهانی

معروف و غفور در جمع بهترین بازیکنان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال

حسن زاده: اتفاقات فینال جام حذفی را فراموش نکرده ایم

مهمانی مشکوک کاندیدای وزنه‌برداری در کن/ دعوت مجمع به صرف ناهار!

کالدرون برای امضای قرارداد با پرسپولیس امشب به ایران می‌آید/ تلاش باشگاه استقلال برای بازگشت طارق

صالحی امیری: در فرایند انتخابات هیچ دخالتی نداشته و نداریم

والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها با چه تیم‌هایی همگروه می‌شود

معنوی‌نژاد امتیازآورترین بازیکن ایران در بازی با بلغارستان شد

رونمایی از تراکتور مدل 98؛ هدفی جز قهرمانی نیست

تجهیزات؛ سنگ بزرگ در مسیر موفقیت دو و میدانی زنان

سرمربی تیم ملی وزنه برداری: مرادی توانایی حضور در یک وزن بالاتر را دارد

صالحی امیری: مشکلی با لالوویچ نداریم، مگر اینکه از داخل سمپاشی کنند

کفاشیان و ترابیان 5 سال از فعالیت های فوتبالی محروم شدند

وزیر ورزش: هواداران بد سابقه اجازه ورود به ورزشگاه‌های فوتبال را ندارند

غفور بهترین مهاجم و معروف بهترین پاسور لیگ ملت‌های والیبال

نیوساد، پخش و تولید انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزیینی

2 گزینه در نزدیکی پرسپولیس؛ چاچیچ تخفیف داد