راه ترقی

آخرين مطالب

دیار دارالمرحمه آماده میزبانی از رئیس دولت تدبیر و امید سياسي

دیار دارالمرحمه آماده میزبانی از رئیس دولت تدبیر و امید

  بزرگنمايي:

راه ترقی- رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور خود در استان سمنان بار دیگر برای مردم این دیار رونق و توسعه به ارمغان خواهد آورد و هم استانی های دکتر روحانی آماده پذیرایی از فرزند برومند خود هستند.
مردم استان سمنان دستاوردهای ماندگار سفر گذشته کاروان تدبیر و امید و اجرای مصوبه های متعدد به این دیار زرخیز را فراموش نکرده اند و قدردان زحمات بی دریغ دولتمردان هستند.
مردم خونگرم استان سمنان از روزهای گذشته با راه اندازی پویش های مردمی و ارزیابی و بیان مهمترین ظرفیت ها، خواستار تحقق مطالبات خود برای توسعه و پیشرفت این دیار هستند.
مشکلاتی در بخش های زیرساختی در گوشه و کنار استان سمنان وجود دارد که راه حل رفع آن سال ‌هاست که در لابلای تعریف بودجه ‌ای و نارسایی ‌های مالی وارد فرآیند های پیچیده‌ای شد که جز با دستور مستقیم دکتر روحانی و نگاه ویژه و تخصیص اعتبارهای جدید قابل حل نیست.
یکی از مشکلات اساسی بخش اقتصادی و از دلایل اجرا نشدن طرح های توسعه ای در استان سمنان کمبود آب است و اجرای طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان، نسخه شفابخش چالش کم آبی در این منطقه از کشور و مهم ترین خواسته مردم این خطه است.
اعطای مجوز مرز هوایی برای فرودگاه های مرکز استان و شهرستان شاهرود یکی دیگر از مطالبات به حق مردمی نیازمند نگاهی ویژه از سوی کاروان تدبیر و رئیس جمهوری است که تحقق این مهم منجر به رونق حوزه های صادراتی و گردشگری سرزمین کویر می شود.
از سوی دیگر استان سمنان با برخورداری معادن وسیع و غنی در کنار 2 هزار و 20 واحد صنعتی و تولیدی موقعیتی ممتاز برای توسعه اقتصادی در منطقه است که با رفع موانع و مشکلات زیرساختی این بخش می توان برای افراد جویای کار به ویژه جوانان این دیار زمینه اشتغال را فراهم آورد.
از آنجایی که نیروی انسانی استان سمنان از نظر دانشجو و استاد بالاتر از متوسط کشوری است، تدابیر ویژه به منظور به کارگیری این قابلیت و اشتغالزایی جوانان دانش آموخته دانشگاهی این استان از سوی کابینه دولت را می طلبد.
مزایا و ظرفیت های قابل توجه دیار دارالمرحمه همچون تنوع اقلیمی منحصر به فرد کویر تا کوهستان، برخورداری از 20 درصد مناطق حفاظت شده طبیعی کشور، وجود 37 روستای هدف گردشگری، 30 منطقه نمونه و 2 شهر نمونه گردشگری و 700 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی در فهرست آثار ملی در کنار وجود فرهنگ ها، آداب و رسوم و گویش های مختلف و ایلات و عشایر بزرگ در استان سمنان زمینه برای سرمایه گذاری و توسعه هرچه بیش تر این خطه را فراهم کرده است که مستلزم توجه دکتر روحانی و کاروان تدبیر و امید است.
620 کیلومتر از بزرگراه 900 کیلومتری تهران- مشهد در استان سمنان واقع شده است و عبور سالانه بیش از 22 میلیون نفر از جاده های این خطه انتظار می رود دولت با حساسیت و نگاهی ملی در تامین و پیاده سازی استانداردهای جاده ای این محورها اهتمام ورزد و ایمنی سفر را برای یکی از پرترافیک ترین محورهای مواصلاتی کشور تامین کند.
دیار دارالمرحمه استان سمنان روزهای سه شنبه و چهارشنبه، سیزدهم و چهاردهم آذر سال 97 میزبان رئیس جمهوری و تعدادی از معاونان رئیس جمهوری و وزیران دولت تدبیر و امید است.
در این سفر، طرح های مهمی در بخش های منابع آب آشامیدنی، بهداشت و درمان، آموزش عالی، گردشگری، کشاورزی، حمل و نقل، عمران شهری و روستایی، ورزش و آموزش و پرورش افتتاح و کلنگ زنی می شود.
این دومین سفر حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان است و رئیس جمهوری پیش از این در فروردین 95 به این استان سفر کرده بود.
در سال 1395 با تعهد تکمیل 72 طرح اقتصادی و عمرانی با تصویب اعتبار 9 هزار و 624 میلیارد ریال بود که براساس آمار در سال های 95 و 96 چهار هزار و 558 میلیارد ریال معادل 47 درصد و برای سال 97 هم بیش از یک هزار و 200 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های اقتصادی و عمرانی مصوب سفر استانی دکتر روحانی به استان سمنان تخصیص یافت.
سخنرانی مردمی در جمع مردم شاهرود، شرکت در اجلاس سراسری نماز و حضور در شورای اداری استان سمنان از جمله برنامه های رئیس جمهوری است.
همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان ، جمعی از وزیران کابینه روحانی نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان ها سفر خواهند کرد.

** افتتاح و کلنگ زنی 13 طرح صنعتی در سفر سردار تدبیر
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 13 طرح صنعتی، معدنی و زیربنایی حوزه صنعت و معدن با سرمایه گذاری بیش از سه هزار و 900 میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی 57 میلیون یورو در این استان در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود.
بهروز اسودی افزود: راه اندازی و افتتاح این طرح ها در استان سمنان برای حدود یک هزار و 500 نفر اشتغالزایی می کند.

** بهره برداری 2 طرح آموزش و پرورش
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: 2 طرح عمرانی با مشارکت خیران و با اعتبار هزینه شده حدود 45 میلیارد ریال در حوزه آموزش و پرورش همزمان با سفر دکتر روحانی با حضور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سمنان به بهره برداری می رسد.

** افتتاح اولین هتل هوشمند شهرهای نمونه کشور در شهمیرزاد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: هتل ساران شهمیرزاد،نخستین هتل هوشمند شهرهای نمونه گردشگری کشور همزمان با سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به این استان افتتاح می شود.
محمد جهانشاهی افزود: این هتل با 600 میلیارد ریال اعتبار و زیربنای سه هزار و 500 مترمربع در هفت طبقه ساخته شده است که زمینه اشتغال 25 نفر فراهم می شود.

** افتتاح بزرگترین باغ توت کشور در گرمسار
فرماندار شهرستان گرمسار گفت: بزرگترین باغ توت کشور همزمان با سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان در بخش ایوانکی شهرستان گرمسار افتتاح می شود.
داریوش طاهری افزود: بزرگترین باغ توت در ایوانکی شهرستان گرمسار به وسعت 50 هکتار و بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار با حضور وزیر جهاد کشاورزی بعدازظهر چهارشنبه چهاردهم آذر افتتاح می شود.

** افتتاح 2 طرح در سرخه همزمان با سفر رئیس جمهوری
فرماندار شهرستان سرخه گفت: 2 طرح بزرگ در حوزه ورزش و بهداشت و درمان با 208 میلیارد ریال اعتبار هزینه در این شهرستان همزمان با سفر دکتر روحانی و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان افتتاح می شود.

** افتتاح و کلنگ زنی چهار طرح آبخیزداری در سفر رئیس جمهوری
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: همزمان با سفر دکتر روحانی و کاروان تدبیر و امید به سمنان سه طرح منابع طبیعی و آبخیزداری بهره برداری و اجرای یک طرح آغاز می شود.
علی نقی حیدریان افزود: اجرای طرح آبخیزداری در 15 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان با اعتبار هزینه شده بالغ بر 146 میلیارد ریال از جمله این طرح ها است.
وی بیان کرد: یک طرح آبخیزداری به وسعت هشت هزار هکتار در چهار حوزه آبخیز شهرستان های شاهرود و میامی با تامین اعتبار در حدود 50 میلیارد ریال در استان سمنان کلنگ زنی می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: طرح های آبخیزداری در سراسر استان سمنان و در 10 حوزه آبخیز اجرایی شده و اکنون با سفر رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.

** افتتاح و آغاز اجرای سه طرح ورزشی سمنان
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: سه طرح ورزشی با ارزش 90 میلیارد ریال اعتبار همزمان با سفر دکتر روحانی و کاروان تدبیر و امید به سمنان بهره برداری و اجرای یک طرح آغاز می شود.
محسن جهانشیر افزود: طرح استخر سرپوشیده بیارجمند، طرح زمین چمن مصنوعی سرخه و ورزشگاه انقلاب شهرستان دامغان طرح های حوزه ورزشی افتتاحی و کلنگ زنی استان در این سفر است.

** افتتاح و کلنگ زنی 2 طرح راه سمنان
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: 2 طرح در حوزه راه این استان با 150 میلیارد ریال اعتبار همزمان با سفر دکتر روحانی و کاروان تدبیر و امید به سمنان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
سید کمال الدین میرجعفریان افزود: باند دوم محور ایوانکی- آبسرد قطعه سه، با اعتبار 50 میلیارد ریال و اجرای باند جنوبی محور ایوانکی به گرمسار با اعتبار در نظر گرفته شده حدود یکصد میلیارد ریال، با حضور کاروان تدبیر و امید افتتاح و کلنگ زنی می شود.

** هفت طرح عشایری در سفر دکتر روحانی به سمنان افتتاح می شود
مدیرکل امورعشایری استان سمنان گفت: هفت طرح عشایری در بخش توسعه و بازسازی شبکه های انتقال آب و راه اندازی شهرک گلخانه خلخالیه در شهرستان آرادان در 320 هکتار همزمان با سفر دکتر روحانی به استان سمنان افتتاح می شود.
حمیدرضا حسینی افزود: برای راه اندازی شهرک گلخانه خلخالیه، 130 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که افتتاح این واحد تولیدی، در افزایش تولید محصولات کشاورزی در بخش عشایری استان سمنان تاثیرگذار است.
مدیرکل امورعشایری استان سمنان اضافه کرد: همزمان با سفر دکتر روحانی به استان سمنان 6 طرح آبرسانی و بهسازی شبکه های انتقال آب و بازسازی قنات در بخش عشایری با اعتبار چهار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

** آغاز ساخت 2 واحد خودرو دامغان
فرماندار دامغان گفت: 2 کارخانه تولیدی کارخانه های قوای محرکه خودرو و تراکتورسازی در منطقه ویژه اقتصادی دامغان در بخش صنایع خودرو در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با حضور معاون پارلمانی ریاست جمهوری در دامغان کلنگ زنی می شود.
علی اصغر مجد اضافه کرد: افتتاح مجتمع آبرسانی داوودالموسوی، گام اول گمرک شهرستان و ساختمان فنی و مهندسی دانشگاه دامغان از جمله برنامه های این سفر است.

** آغاز و افتتاح 14 طرح کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: همزمان با سفر دکتر روحانی و کاروان تدبیر و امید به سمنان 14 طرح کشاورزی در بخش عمرانی و تولیدی بهره برداری و آغاز می شود.
سید حسن میرعماد افزود: 14 طرح کشاورزی در قالب 437 ریزطرح عمرانی و تولیدی در زیر بخش های آب و خاک، صنایع تبدیلی و تکمیلی، طرح‌های گلخانه‌ای، آبخیزداری، دام و طیور و شیلات است که در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ابراز داشت: این تعداد طرح با صرف 3 هزار و 190 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع عمومی تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده افتتاح است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: با افتتاح و آغاز طرح ها همزمان با سفر رئیس جمهوری یک هزار و 333 فرصت شغلی جدید در استان سمنان ایجاد می‌ شود.

** سه طرح آبفار در سفر دکتر روحانی افتتاح و آغاز می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: سه طرح آبرسانی روستایی این استان در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود.
منصور کشاورزیان افزود: طرح های آبرسانی روستای ابر شهرستان شاهرود و مجتمع داوود الموسوی شهرستان دامغان به ترتیب با اعتبار 23 میلیارد ریال و 11 میلیارد ریال با سفر کاروان تدبیر و امید در این مناطق افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان اظهارداشت: مجتمع کالپوش با 9 مخزن به حجم کل چهار هزار و 50 مترمکعب، سه ایستگاه پمپاژ و 270 میلیارد ریال اعتبار در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به این استان کلنگ زنی می شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دکتر امیر محبیان در گفتگو با روزنامه ابتکار: هنوز برای داغ شدن تنور انتخابات زود است

ظریف فردا به پاکستان می‌رود

سی ان ان: آمریکا فاقد جایگاه حقوقی برای جنگ اقتصادی علیه ایران است

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

دومین پیام تهدید آمیز ترامپ علیه ایران/ واکنش ایران به تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا

آیا دبیر مجمع تشخیص می‌تواند لوایح پالرمو و CFT را از دستور خارج کند

آسیب تحریم‌ها به سلامت بیماران ایرانی/ جامعه بین‌الملل، آمریکا را بازخواست کند

امید، تدبیر دولت در نیمه دوم فعالیت

ایران نسبت به تلاش های فتنه جویانه خارج از منطقه هشدار داد

افزایش اعتماد مردم به نظام موجب اقتدار ملی خواهد شد

استانی شدن انتخابات مجلس و لایحه ای که باز هم به انتخابات نرسید!

دستور رییس جمهوری به دستگاه‌ها برای رونق تولید

ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شود

واکنش های جهانی به سیاست جنگ طلبانه ترامپ در قبال ایران/ فشار حداکثری آمریکا علیه ایران جواب نمی دهد

پایان سفر منطقه‌ای ظریف

انتخابات هیات رییسه؛ ایستگاه پایانی مجلس دهم

ظریف در خط مقدم کارزار دیپلماتیک

وزارت امور خارجه: اتهامات مغرضانه امیراحمدی ارزش پاسخ ندارد

محمد جواد ظریف عازم توکیو شد

لایحه شفافیت در جلسه هیات دولت تصویب شد

جنگ نخواهد شد

طرح آمریکا برای اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه برای تقابل با ایران/ پامپئو: هدفمان جنگ نیست

دیدار وزیران خارجه ایران و هند در دهلی نو

ظریف: سفر به هند در راستای گفت‌وگوها بین مقامات انجام شده است

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت یوم النکبه

دکتر امیر محبیان: مؤثر بودن ایده گفتگوی ملی زیر سؤال است

لودریان: اروپا کماکان خواهان باقی ماندن ایران در توافق هسته‌ای است

120روز برای اثبات پایبندی به برجام زمان نیاز داریم/ اروپا مانند آمریکا اهداف پنهانی ندارد

نشست مشترک تجاری ایران و ترکمنستان برگزار شد

ظریف: مشترکات ما با ترکمنستان بیش از همسایگی است

در نشست روحانی با فعالان سیاسی کشور چه گذشت؟/ دکتر محبیان: دولت برای مردم پناهگاه اقتصادی ایجاد کند

موسوی:ابعادحادثه برای چند کشتی در دریای عمان روشن شود

هشدار رئیس ستاد انتخابات استان تهران نسبت به تبلیغات زودهنگام انتخاباتی

مطهری: موضع ایران در قبال بدعهدی آمریکا شجاعانه بود

ایران ضرب الاجل خود را اجرا خواهد کرد

نشست مشترک مجلس و قوه قضائیه برگزار می‌شود

عراقچی: دیگرانی که مسبب مشکلات افغانستان هستند به مسئولیت خود عمل کنند

سازمان همکاری اسلامی ازمان هم خواستار خروج صهیونیست ها از جولان شد

لاوروف: وضعیت موجود درباره برجام، حاصل سیاست‌های غیرمسئولانه آمریکاست

صالحی: از امروز ملزم به رعایت300 کیلو اورانیوم غنی شده نیستیم

ایران از امروز 18 اردیبهشت 98 برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند

نامه رییس جمهوری تسلیم سفیران کشورهای عضو برجام شد

رییس جمهوری: فروش اورانیوم غنی سازی شده و آب سنگین متوقف شد

سخنگوی وزارت امور خارجه با دولت و مردم نیجر ابراز همدردی کرد

اجرای توافقات تهران – بغداد گامی ارزنده در مسیر توسعه روابط دو کشور است

رئیس‌جمهور حلول ماه رمضان را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت

پس از یک سال؛ سکوت برجامی ایران می‌شکند

ناكارآمدها راه‌حذف كارآمدها و حفظ قدرت را یادگرفته‌اند

دیدار نایب رئیس مجلس نیجر با ظریف

ایران چهارشنبه پاسخ متقابل به خروج آمریکا از برجام می‌دهد