راه ترقی

آخرين مطالب

واکنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال ورزشی

واکنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال

  بزرگنمايي:

راه ترقی- ژاله فرامرزیان در حاشیه بازدید از اردوهای تیم‌های ملی جانبازان و معلولان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و اعلام این فدراسیون مبنی بر ادامه فعالیت هیات رئیسه پس از پاسخ رسمی وزارت ورزش اظهار کرد: طبق قانون منع به کارگیری بازنشستگان تمام افرادی که بازنشسته هستند تا 15 آذر باید پست خود را ترک کنند. این قانون شامل همه افراد می‌شود.

وی همچنین در خصوص وضعیت بازنشسته‌های برخی از فدراسیون‌ها از جمله ضیایی و فرجی و همچنین هیات رییسه فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: طبق قانون تمام کسانی که بازنشسته هستند باید بر اساس تاریخ اعلام شده فدراسیونهای خود را ترک کنند و ما بر اساس تکلیف اقدام خواهیم کرد. در صورتی که برخی از بازنشسته‌ها بر اساس قانون عمل نکنند در صدور احکام و پرداختی ها ما نیز بر اساس تکلیف خود اقدام می‌کنیم. البته باید این را بگویم که برخی از دوستان از استثنائاتی در خصوص موضوع بازنشستگی برخوردار بودند که از آن استفاده نکرده بودند که بعد از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این باره از ما تقاضا کردند که ما منتظر سپری شدن مراحل قانونی تقاضاهای آنها هستیم که آیا شامل قانون بازنشستگی می‌شوند یا خیر؟

معاون وزیر هم‌چنین در خصوص وضعیت بازنشستگی فریبا محمدیان نیز گفت: چون که ایشان پیش از موعد و با 20 سال کار خود را بازنشسته کرده، تخلفاتی در بازنشسته کردن ایشان صورت گرفته که در این خصوص شکایتی تنظیم کرده که نتیجتا اگر فردا چهارشنبه نتیجه این شکایت به دست ما برسد مشکلی برای ادامه فعالیت او در وزارت ورزش نخواهد بود.

فرامرزیان افزود: البته باید بگویم در طی مدت حضور خانم محمدیان در وزارت ورزش ما شاهد آثار خوبی از فعالیت‌های ارزشمند او بوده‌ایم و امیدواریم بتوانیم دوباره ایشان را در وزارت ورزش داشته باشیم. البته به اعتقاد محمدیان چون تنها از یک سوم طول خدمت خود در طی 20 سال بهره‌مند شده، در حق وی اجحاف شده و باید رویکرد عادلانه‌ای در این باره اتفاق بیفتد.

او در پاسخ به این پرسش که در صورتی که خانم محمدیان بازنشسته باشد آیا امکان حضورش به عنوان نایب رییس بانوان در کمیته ملی پارالمپیک وجود دارد یا خیر؟ گفت: براساس اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک نایب رییسی شغل محسوب نمی‌شود و حضور وی در این پست بلامانع است.

فرامرزیان همچنین در خصوص شیوه خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطر نشان کرد: تقاضای خصوصی سازی این دو باشگاه از طرف وزارت ورزش  و جوانان به هیات وزیران و سازمان خصوصی اعلام شده که هنوز مصوبه ای برای خصوصی سازی این دو باشگاه ابلاغ نشده است. به محض این که مراحل خصوصی سازی این دو باشگاه انجام شود و به تصویب برسد مطابق قانون سازمان خصوصی سازی درباره  میزان رقم واگذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش  و جوانان  درباره حضور خود در فدراسیون جانبازان و معلولان و بازدید اردوهای تیم‌ ‌ملی این فدراسیون، خاطر نشان کرد: فرصت بسیار ارزشمندی بود که بازدیدی از مجموعه های مختلف فدراسیون جانبازان و معلولان داشته باشم. خیلی علاقمند بودم قبل از جاکارتا این بازی صورت بگیرد که محقق نشد. با توجه به عملکرد موفقی که ورزشکاران جانباز و معلول در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا داشتند و توانستند پیش از انتظار در این رویداد مهم به موفقیت دست پیدا کنند وظیفه خود دانستم که با حضور در محل فدراسیون از زحمات آنها قدردانی و تشکر کنم.

وی ادامه‌ داد: رویکرد این فدراسیون علاوه بر قهرمانی ایجاد فضای با نشاط و سلامت برای معلولان است. ما سعی می‌کنیم حمایت خود را از این افراد داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیمی برای افزایش اعتبارات این فدراسیون بعد از موفقیت در جاکارتا دارید یا خیر؟ اظهار کرد: متناسب با نتایجی که فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی کسب کرده‌اند هر فدراسیونی که ادعا کرده بود پیش از نتایج پیش‌بینی شده به موفقیت دست پیدا خواهد کرد ما نیز پاداشی را برای آنها پیش‌بینی کرده بودیم. فدراسیون جانبازان و معلولان نیز جزو همین فدراسیون‌ها بود که توانست به جایگاه بهتر از چهارمی دست پیدا کند. پیش‌بینی ما برای این فدراسیون چهارم آسیا بود که توانست به جایگاه سوم در بازی‌های پاراآسیایی برسد. ما نیز بر اساس تفاهمنامه ای که در این خصوص  داشتیم اعتبارات این فدراسیون را افزایش خواهیم داد. البته  بیشترین توجه ما تامین اعتبارات برای هیات ها است و سعی داریم هیات های جانبازان و معلولان اعتبارات خوبی را تزریق کنیم ، زیرا معتقد هستیم مبلغی که پرداخت می‌شود شاید به دست هیات ها نرسد.

وی گفت‌: هر چند سال گذشته از نظر اقتصادی شرایط خوبی نداشتیم، اما امسال شرایط بهتر از گذشته بود و من معتقدم در سال آینده با برنامه‌ریزی صورت گرفته اعتبارات بهتری در اختیار خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مسائل اصلی جانبازان و معلولان دسترسی مناسب به امکانات ورزشی با رویکرد توسعه ورزش همگانی است. بنابراین تلاش می‌کنیم زیر ساخت‌های لازم را برای ایجاد نشاط و شادابی در جانبازان برای جامعه فراهم کنیم و همواره نگاه حمایتی از آنها داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این سوال که مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران آیا امسال برگزار خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: ابتدای سال مراسم تجلیل از مدال آوران سال 96 ــ 95 برگزار شد. برای سال 97 نیز منتظر برنامه‌های رییس جمهور هستیم تا بتوانیم با حضور وی مراسم تجلیل را برگزار کنیم. اگر در پایان سال این فرصت مهیا نشود، در ابتدای سال آینده با حضور رییس جمهور  این مراسم برگزار خواهد شد.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش  و جوانان   در پاسخ به این پرسش که مشکلات اصلی تیراندازان معلول و جانباز نبود فشنگ و ساچمه است آیا برای رفع این مشکل تامین اعتبار شده است یا خیر؟ خاطر نشان کرد: در حال‌ حاضر ما به محدودیت‌هایی که برای ورود این کالاها به کشور وجود دارد واقف هستیم. برخی از فدراسیون‌ها نیز سعی کرده‌اند با روش های دیگری بتوانند اقلام مورد نیاز خود را وارد کشور کنند.  حداکثر تلاش ما بر این است تا اقلام مورد نیاز ورزشکاران خود را آنهایی که در ایران تولید می‌شوند تامین کنیم و اگر برخی از تولیدات از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند. البته در خصوص جانبازان و معلولان ما همواره سعی کردیم چه در خصوص اعزام ها و چه درباره تامین اقلام ورزشی آنها تلاش مضاعفی داشته باشیم و تا به امروز هر تقاضایی که داشتند سعی کردیم به تقاضاهای آنها پاسخ مثبت بدهیم. حتی تلاش ما بر این بود تامین ارز آنها با نرخ اولیه صورت بگیرد اما به دلیل   محدودیت هایی که کشور با آن مواجه بود در نهایت استفاده از نرخ ثانویه مورد تایید قرار گرفت. در این باره نیز سعی داریم نرخ ثانویه را با رقم خوبی در اختیار ورزشکاران قرار دهیم تا اعزام ها با هزینه کمتری صورت بگیرد. 

وی در پایان درباره افزایش اعتبارات این فدراسیون در سال آینده، اضافه کرد: این فدراسیون جزو فدراسیون‌هایی است که تا به امروز بالای 80 درصد بودجه خود را دریافت کرده است و ما سعی می‌کنیم بودجه مازاد بر اساس نتایجی که فدراسیون‌ها در مسابقات مختلف کسب می‌کنند به آنها اختصاص دهیم به‌ هر حال  در هر مرحله ما بودجه را یک دوازدهم یک دوازدهم پرداخت کرده‌ایم  و در برخی از فدراسیون‌ها بیش از یک دوازدهم بودجه را پرداخت کرده‌ایم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عرب مدیرعامل پرسپولیس شد

استقلال- پارس جنوبی جم؛ هنوز امیدهایی زنده است

آزادی در انتظار جشن صعود بسکتبال ایران به جام جهانی

مصاف فرنگی‌کاران منتخب ایران با برترین‌های جهان

شفر در جایگاهی نیست که بگوید کمیته فنی نمی خواهم

سرمربی تیم فوتبال جوانان: برای تیم ملی مربی پرورش نداده ایم

اشتباه‌هایی که همچنان دامن استقلال را می‌گیرد

انتقاد پدر ملی‌پوش شطرنج از فدراسیون: قائم‌مقامی که نهم شد را انتخاب کردند اما آرین را نه

وزارت ورزش مکلف به عرضه سهام باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس شد

تیم کشتی فرنگی‌ ایران بدون محمدبنا راهی مجارستان شد

نگاه ویژه «بنا» به فرنگی‌کاران جوان/ تورنمنت مجارستان زیرذره‌بین

صعود یک پله‌ای بدمینتون بازان ایران در آسیا

تیراندازان ایرانی با دست خالی در راه جام جهانی

دور مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا 2019؛ ذوب آهن و سایپا به دنبال صعود به مرحله گروهی

دستان خالی کشتی آزاد ایران در سبک وزن

سه مدال و یک پناهنده، دستاورد بوکس ایران در مجارستان

وزارت ورزش مخالف کاهش اعتبارات هیات های استانی است

تاریخ بازی‌های پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان

پرسپولیس - پدیده؛ نبرد برای صدر جدول/ رونمایی از تراکتور جدید

درخواست برای ممنوع کردن حجاب در المپیک 2024

سوریان مقصر اصلی شکست تیم ملی در جام ملت ها

پاسخ وزیر ورزش به اختلاف فوتبالی‌ها و غیر فوتبالی‌ها در مورد پاداش‌ها: از خودشان بپرسید!

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان: بدون حاشیه و با ثبات هستیم

حمایت گسترده قهرمانان از بهداد سلیمی در مقابله با فوتبالیستها

اعلام زمان انتخابات 3 فدراسیون و ثبت نام 4 فدراسیون ورزشی

پیروزی کی روش در نبرد با مار و عقرب‌ها

بیسبال و سافتبال؛ غریبه‌هایی که دیده نمی‌شوند

بازگشت شاگردان بنا به خانه کشتی/ 16 اردو تا رقابتهای جهانی

جام ملت‌های 2019 آسیا؛ جام ناکامی مربیان بزرگ

دهه چهارم انقلاب، شکوفایی ورزش بانوان

زیدان، مورینیو و کلینزمن در صف مذاکره با ایران!

کی روش: نشان خواهیم داد که ما ایران هستیم

دهه سوم انقلاب، سکوی پرواز ورزش بانوان

دهه دوم انقلاب، دهه تحول ورزش بانوان

قهرمان کوبایی جام تختی: کشتی گرفتن "گرایی" را دوست دارم / لوپز خداحافظی نکرده است

ایران دومین تیم گرانقیمت نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا

داور دیدار ایران- ژاپن مشخص شد

کمانداران برتر رنکینگ کشوری معرفی شدند

رییس فدراسیون کلمبیا: مذاکره با کی‌روش خوب پیش رفته است

ایران و قطر تنها تیمی‌هایی که در آسیا گل نمی‌خورند

درخواست کی‌روش از شاگردانش پیش از دیدار برابر چین

پیشنهاد رسمی نیوکاسل برای مدافع ایرانی

نماینده اتحادیه جهانی کشتی به ایران می‌آید

نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان

واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان

آزمون سخت تیم ملی عمان مقابل شاگردان «کی روش»

سخنان عجیب تحلیل‌گر عمانی درباره تیم ملی ایران!

الغرافه بی‌خیال فروش طارمی شد؟

قهرمان سنگ‌نوردی جهان: نمی‌خواهم در المپیک شرکت کنم

جهانبخش: 6 امتیازی بودن عراق اهمیت ندارد/ نمی‌خواهیم دوباره اشتباه کنیم