راه ترقی

آخرين مطالب

واکنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال ورزشی

واکنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال

  بزرگنمايي:

راه ترقی- ژاله فرامرزیان در حاشیه بازدید از اردوهای تیم‌های ملی جانبازان و معلولان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و اعلام این فدراسیون مبنی بر ادامه فعالیت هیات رئیسه پس از پاسخ رسمی وزارت ورزش اظهار کرد: طبق قانون منع به کارگیری بازنشستگان تمام افرادی که بازنشسته هستند تا 15 آذر باید پست خود را ترک کنند. این قانون شامل همه افراد می‌شود.

وی همچنین در خصوص وضعیت بازنشسته‌های برخی از فدراسیون‌ها از جمله ضیایی و فرجی و همچنین هیات رییسه فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: طبق قانون تمام کسانی که بازنشسته هستند باید بر اساس تاریخ اعلام شده فدراسیونهای خود را ترک کنند و ما بر اساس تکلیف اقدام خواهیم کرد. در صورتی که برخی از بازنشسته‌ها بر اساس قانون عمل نکنند در صدور احکام و پرداختی ها ما نیز بر اساس تکلیف خود اقدام می‌کنیم. البته باید این را بگویم که برخی از دوستان از استثنائاتی در خصوص موضوع بازنشستگی برخوردار بودند که از آن استفاده نکرده بودند که بعد از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این باره از ما تقاضا کردند که ما منتظر سپری شدن مراحل قانونی تقاضاهای آنها هستیم که آیا شامل قانون بازنشستگی می‌شوند یا خیر؟

معاون وزیر هم‌چنین در خصوص وضعیت بازنشستگی فریبا محمدیان نیز گفت: چون که ایشان پیش از موعد و با 20 سال کار خود را بازنشسته کرده، تخلفاتی در بازنشسته کردن ایشان صورت گرفته که در این خصوص شکایتی تنظیم کرده که نتیجتا اگر فردا چهارشنبه نتیجه این شکایت به دست ما برسد مشکلی برای ادامه فعالیت او در وزارت ورزش نخواهد بود.

فرامرزیان افزود: البته باید بگویم در طی مدت حضور خانم محمدیان در وزارت ورزش ما شاهد آثار خوبی از فعالیت‌های ارزشمند او بوده‌ایم و امیدواریم بتوانیم دوباره ایشان را در وزارت ورزش داشته باشیم. البته به اعتقاد محمدیان چون تنها از یک سوم طول خدمت خود در طی 20 سال بهره‌مند شده، در حق وی اجحاف شده و باید رویکرد عادلانه‌ای در این باره اتفاق بیفتد.

او در پاسخ به این پرسش که در صورتی که خانم محمدیان بازنشسته باشد آیا امکان حضورش به عنوان نایب رییس بانوان در کمیته ملی پارالمپیک وجود دارد یا خیر؟ گفت: براساس اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک نایب رییسی شغل محسوب نمی‌شود و حضور وی در این پست بلامانع است.

فرامرزیان همچنین در خصوص شیوه خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطر نشان کرد: تقاضای خصوصی سازی این دو باشگاه از طرف وزارت ورزش  و جوانان به هیات وزیران و سازمان خصوصی اعلام شده که هنوز مصوبه ای برای خصوصی سازی این دو باشگاه ابلاغ نشده است. به محض این که مراحل خصوصی سازی این دو باشگاه انجام شود و به تصویب برسد مطابق قانون سازمان خصوصی سازی درباره  میزان رقم واگذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش  و جوانان  درباره حضور خود در فدراسیون جانبازان و معلولان و بازدید اردوهای تیم‌ ‌ملی این فدراسیون، خاطر نشان کرد: فرصت بسیار ارزشمندی بود که بازدیدی از مجموعه های مختلف فدراسیون جانبازان و معلولان داشته باشم. خیلی علاقمند بودم قبل از جاکارتا این بازی صورت بگیرد که محقق نشد. با توجه به عملکرد موفقی که ورزشکاران جانباز و معلول در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا داشتند و توانستند پیش از انتظار در این رویداد مهم به موفقیت دست پیدا کنند وظیفه خود دانستم که با حضور در محل فدراسیون از زحمات آنها قدردانی و تشکر کنم.

وی ادامه‌ داد: رویکرد این فدراسیون علاوه بر قهرمانی ایجاد فضای با نشاط و سلامت برای معلولان است. ما سعی می‌کنیم حمایت خود را از این افراد داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیمی برای افزایش اعتبارات این فدراسیون بعد از موفقیت در جاکارتا دارید یا خیر؟ اظهار کرد: متناسب با نتایجی که فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی کسب کرده‌اند هر فدراسیونی که ادعا کرده بود پیش از نتایج پیش‌بینی شده به موفقیت دست پیدا خواهد کرد ما نیز پاداشی را برای آنها پیش‌بینی کرده بودیم. فدراسیون جانبازان و معلولان نیز جزو همین فدراسیون‌ها بود که توانست به جایگاه بهتر از چهارمی دست پیدا کند. پیش‌بینی ما برای این فدراسیون چهارم آسیا بود که توانست به جایگاه سوم در بازی‌های پاراآسیایی برسد. ما نیز بر اساس تفاهمنامه ای که در این خصوص  داشتیم اعتبارات این فدراسیون را افزایش خواهیم داد. البته  بیشترین توجه ما تامین اعتبارات برای هیات ها است و سعی داریم هیات های جانبازان و معلولان اعتبارات خوبی را تزریق کنیم ، زیرا معتقد هستیم مبلغی که پرداخت می‌شود شاید به دست هیات ها نرسد.

وی گفت‌: هر چند سال گذشته از نظر اقتصادی شرایط خوبی نداشتیم، اما امسال شرایط بهتر از گذشته بود و من معتقدم در سال آینده با برنامه‌ریزی صورت گرفته اعتبارات بهتری در اختیار خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مسائل اصلی جانبازان و معلولان دسترسی مناسب به امکانات ورزشی با رویکرد توسعه ورزش همگانی است. بنابراین تلاش می‌کنیم زیر ساخت‌های لازم را برای ایجاد نشاط و شادابی در جانبازان برای جامعه فراهم کنیم و همواره نگاه حمایتی از آنها داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این سوال که مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران آیا امسال برگزار خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: ابتدای سال مراسم تجلیل از مدال آوران سال 96 ــ 95 برگزار شد. برای سال 97 نیز منتظر برنامه‌های رییس جمهور هستیم تا بتوانیم با حضور وی مراسم تجلیل را برگزار کنیم. اگر در پایان سال این فرصت مهیا نشود، در ابتدای سال آینده با حضور رییس جمهور  این مراسم برگزار خواهد شد.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش  و جوانان   در پاسخ به این پرسش که مشکلات اصلی تیراندازان معلول و جانباز نبود فشنگ و ساچمه است آیا برای رفع این مشکل تامین اعتبار شده است یا خیر؟ خاطر نشان کرد: در حال‌ حاضر ما به محدودیت‌هایی که برای ورود این کالاها به کشور وجود دارد واقف هستیم. برخی از فدراسیون‌ها نیز سعی کرده‌اند با روش های دیگری بتوانند اقلام مورد نیاز خود را وارد کشور کنند.  حداکثر تلاش ما بر این است تا اقلام مورد نیاز ورزشکاران خود را آنهایی که در ایران تولید می‌شوند تامین کنیم و اگر برخی از تولیدات از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند. البته در خصوص جانبازان و معلولان ما همواره سعی کردیم چه در خصوص اعزام ها و چه درباره تامین اقلام ورزشی آنها تلاش مضاعفی داشته باشیم و تا به امروز هر تقاضایی که داشتند سعی کردیم به تقاضاهای آنها پاسخ مثبت بدهیم. حتی تلاش ما بر این بود تامین ارز آنها با نرخ اولیه صورت بگیرد اما به دلیل   محدودیت هایی که کشور با آن مواجه بود در نهایت استفاده از نرخ ثانویه مورد تایید قرار گرفت. در این باره نیز سعی داریم نرخ ثانویه را با رقم خوبی در اختیار ورزشکاران قرار دهیم تا اعزام ها با هزینه کمتری صورت بگیرد. 

وی در پایان درباره افزایش اعتبارات این فدراسیون در سال آینده، اضافه کرد: این فدراسیون جزو فدراسیون‌هایی است که تا به امروز بالای 80 درصد بودجه خود را دریافت کرده است و ما سعی می‌کنیم بودجه مازاد بر اساس نتایجی که فدراسیون‌ها در مسابقات مختلف کسب می‌کنند به آنها اختصاص دهیم به‌ هر حال  در هر مرحله ما بودجه را یک دوازدهم یک دوازدهم پرداخت کرده‌ایم  و در برخی از فدراسیون‌ها بیش از یک دوازدهم بودجه را پرداخت کرده‌ایم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازتاب شکست پرسپولیس برابر الاهلی در رسانه‌های عربی

تیم ملی فوتسال زنان به مصاف سه تیم مطرح اروپایی می رود

سرمربیان سابق تیم ملی مدرس دوره مشترک UEFA و AFC

مهندسی فوتبال؛ واژه ای برای فرار از پاسخگویی

دیوار چین دروازه ورود زنان وزنه بردار ایرانی به المپیک

تیم کشتی آزاد جوانان ایران فردا راهی ترکیه می‌شود

بازیکنانی می‌خواهیم که برای‌کشور بجنگند/باید باور داشته باشیم

مکمل، تاثیر مثبتی در افزایش حجم عضلانی ورزشکاران جوان و نوجوان ندارد

برانکو: در قهرمانی‌های پرسپولیس نقشی نداشتم

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال قطعا بزرگ‌تر از کی‌روش است

سرمربی تیم ملی تکواندو: نمی توانستیم به نام ها اکتفا کنیم

اعتراض می کنم، پس هستم

عطایی: اردونشینان تیم والیبال جوانان تغییر نمی‌کنند/ به دنبال سکوی جهانی هستیم

بقا، هدف نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا

انتخاب سرمربی تیم ملی در چرخه نام های تکراری

داربی 89 با طعم قهرمانی؛ حالا وقت برنده شدن است

روند کُند توسعه ورزش همگانی از طرح تا اجرا

برانکو: برای نخستین‌بار در داربی با استقلال برای صدر جدول می‌جنگیم

شهرآورد 89؛ رقابتی برای رسیدن به جام

سردار آزمون به خانه برگشته است

ستاره های کشتی ایران در رقابت های امیدهای آسیا از نگاه اتحادیه جهانی

کادرفنی تیم ملی والیبال بدون تغییر می‌ماند

وزیر ورزش:سرخآبی ها باید به دور حذفی لیگ قهرمانان صعود کنند

مسیر المپیکی شدن بسکتبال ایران

اعضای هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند

سهراب مرادی در آلمان معاینه شد/ نیاز به عمل جراحی نیست

تیم ملی کشتی آزاد به فینال جام جهانی راه یافت

پیروزی قاطعانه آزادکاران ایران مقابل مغولستان

پروین: پرسپولیس می تواند در لیگ قهرمانان صعود کند

فدراسیون فوتبال ملوک الطوایفی اداره می‌شود/ تیم امید ملک کسی نیست

معاون وزیر ورزش: اینچه‌ درگاهی باید پاسخگو باشد/ موضوع پیگیری خواهد شد

برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال نباید عجله کرد

برنامه فشرده تیم ملی والیبال ایران در سال 98

برانکو: السد قوی تر از تیم ملی قطر است

AFC پاسخ پرسپولیس را داد

واکنش وزیر ورزش به ادعای نامه ارسالی از فیفا

مجمع کشتی بدنبال بهترین گزینه ریاست/ در انتظار برنامه کاندیداها

22 بازیکن پرسپولیس راهی قطر می‌شوند

اصفهانیان: استفاده از کمک داور ویدیویی نیاز به تایید فیفا دارد

فرنگی‌کاران ایران روز عید به میدان می‌روند/ برنامه کامل مسابقات

ثبت نام خادم برای انتخابات فدراسیون کشتی

ملی‌پوش شمشیربازی: می‌خواهیم در المپیک توکیو شگفتی‌ساز شویم

تیم ملی وزنه برداری ایران قهرمان جام بین المللی فجر شد

کشتی ایران در "دان‌کلوف" جان گرفت

دوچرخه‌سواری زنان؛ شکل‌گیری تردیدها در سایه نگاه جنسیت‌زده

آسیا در انتظارهنرنمایی نمایندگان فوتبال ایران

آزادکار ملی پوش: رنگ مدال هایم از این پس باید طلا باشد

دومین برد قاطع رضا و حسن یزدانی در جام دان‌کلوف

مردان تکواندوی ایران قهرمان جام ریاست فدراسیون جهانی شدند

پلنگ جویبار: برای صحبت در مورد المپیک زود است