راه ترقی

آخرين مطالب

واکنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال ورزشی

واکنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال

  بزرگنمايي:

راه ترقی- ژاله فرامرزیان در حاشیه بازدید از اردوهای تیم‌های ملی جانبازان و معلولان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و اعلام این فدراسیون مبنی بر ادامه فعالیت هیات رئیسه پس از پاسخ رسمی وزارت ورزش اظهار کرد: طبق قانون منع به کارگیری بازنشستگان تمام افرادی که بازنشسته هستند تا 15 آذر باید پست خود را ترک کنند. این قانون شامل همه افراد می‌شود.

وی همچنین در خصوص وضعیت بازنشسته‌های برخی از فدراسیون‌ها از جمله ضیایی و فرجی و همچنین هیات رییسه فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: طبق قانون تمام کسانی که بازنشسته هستند باید بر اساس تاریخ اعلام شده فدراسیونهای خود را ترک کنند و ما بر اساس تکلیف اقدام خواهیم کرد. در صورتی که برخی از بازنشسته‌ها بر اساس قانون عمل نکنند در صدور احکام و پرداختی ها ما نیز بر اساس تکلیف خود اقدام می‌کنیم. البته باید این را بگویم که برخی از دوستان از استثنائاتی در خصوص موضوع بازنشستگی برخوردار بودند که از آن استفاده نکرده بودند که بعد از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این باره از ما تقاضا کردند که ما منتظر سپری شدن مراحل قانونی تقاضاهای آنها هستیم که آیا شامل قانون بازنشستگی می‌شوند یا خیر؟

معاون وزیر هم‌چنین در خصوص وضعیت بازنشستگی فریبا محمدیان نیز گفت: چون که ایشان پیش از موعد و با 20 سال کار خود را بازنشسته کرده، تخلفاتی در بازنشسته کردن ایشان صورت گرفته که در این خصوص شکایتی تنظیم کرده که نتیجتا اگر فردا چهارشنبه نتیجه این شکایت به دست ما برسد مشکلی برای ادامه فعالیت او در وزارت ورزش نخواهد بود.

فرامرزیان افزود: البته باید بگویم در طی مدت حضور خانم محمدیان در وزارت ورزش ما شاهد آثار خوبی از فعالیت‌های ارزشمند او بوده‌ایم و امیدواریم بتوانیم دوباره ایشان را در وزارت ورزش داشته باشیم. البته به اعتقاد محمدیان چون تنها از یک سوم طول خدمت خود در طی 20 سال بهره‌مند شده، در حق وی اجحاف شده و باید رویکرد عادلانه‌ای در این باره اتفاق بیفتد.

او در پاسخ به این پرسش که در صورتی که خانم محمدیان بازنشسته باشد آیا امکان حضورش به عنوان نایب رییس بانوان در کمیته ملی پارالمپیک وجود دارد یا خیر؟ گفت: براساس اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک نایب رییسی شغل محسوب نمی‌شود و حضور وی در این پست بلامانع است.

فرامرزیان همچنین در خصوص شیوه خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطر نشان کرد: تقاضای خصوصی سازی این دو باشگاه از طرف وزارت ورزش  و جوانان به هیات وزیران و سازمان خصوصی اعلام شده که هنوز مصوبه ای برای خصوصی سازی این دو باشگاه ابلاغ نشده است. به محض این که مراحل خصوصی سازی این دو باشگاه انجام شود و به تصویب برسد مطابق قانون سازمان خصوصی سازی درباره  میزان رقم واگذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش  و جوانان  درباره حضور خود در فدراسیون جانبازان و معلولان و بازدید اردوهای تیم‌ ‌ملی این فدراسیون، خاطر نشان کرد: فرصت بسیار ارزشمندی بود که بازدیدی از مجموعه های مختلف فدراسیون جانبازان و معلولان داشته باشم. خیلی علاقمند بودم قبل از جاکارتا این بازی صورت بگیرد که محقق نشد. با توجه به عملکرد موفقی که ورزشکاران جانباز و معلول در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا داشتند و توانستند پیش از انتظار در این رویداد مهم به موفقیت دست پیدا کنند وظیفه خود دانستم که با حضور در محل فدراسیون از زحمات آنها قدردانی و تشکر کنم.

وی ادامه‌ داد: رویکرد این فدراسیون علاوه بر قهرمانی ایجاد فضای با نشاط و سلامت برای معلولان است. ما سعی می‌کنیم حمایت خود را از این افراد داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیمی برای افزایش اعتبارات این فدراسیون بعد از موفقیت در جاکارتا دارید یا خیر؟ اظهار کرد: متناسب با نتایجی که فدراسیون‌ها در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی کسب کرده‌اند هر فدراسیونی که ادعا کرده بود پیش از نتایج پیش‌بینی شده به موفقیت دست پیدا خواهد کرد ما نیز پاداشی را برای آنها پیش‌بینی کرده بودیم. فدراسیون جانبازان و معلولان نیز جزو همین فدراسیون‌ها بود که توانست به جایگاه بهتر از چهارمی دست پیدا کند. پیش‌بینی ما برای این فدراسیون چهارم آسیا بود که توانست به جایگاه سوم در بازی‌های پاراآسیایی برسد. ما نیز بر اساس تفاهمنامه ای که در این خصوص  داشتیم اعتبارات این فدراسیون را افزایش خواهیم داد. البته  بیشترین توجه ما تامین اعتبارات برای هیات ها است و سعی داریم هیات های جانبازان و معلولان اعتبارات خوبی را تزریق کنیم ، زیرا معتقد هستیم مبلغی که پرداخت می‌شود شاید به دست هیات ها نرسد.

وی گفت‌: هر چند سال گذشته از نظر اقتصادی شرایط خوبی نداشتیم، اما امسال شرایط بهتر از گذشته بود و من معتقدم در سال آینده با برنامه‌ریزی صورت گرفته اعتبارات بهتری در اختیار خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مسائل اصلی جانبازان و معلولان دسترسی مناسب به امکانات ورزشی با رویکرد توسعه ورزش همگانی است. بنابراین تلاش می‌کنیم زیر ساخت‌های لازم را برای ایجاد نشاط و شادابی در جانبازان برای جامعه فراهم کنیم و همواره نگاه حمایتی از آنها داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این سوال که مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران آیا امسال برگزار خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: ابتدای سال مراسم تجلیل از مدال آوران سال 96 ــ 95 برگزار شد. برای سال 97 نیز منتظر برنامه‌های رییس جمهور هستیم تا بتوانیم با حضور وی مراسم تجلیل را برگزار کنیم. اگر در پایان سال این فرصت مهیا نشود، در ابتدای سال آینده با حضور رییس جمهور  این مراسم برگزار خواهد شد.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش  و جوانان   در پاسخ به این پرسش که مشکلات اصلی تیراندازان معلول و جانباز نبود فشنگ و ساچمه است آیا برای رفع این مشکل تامین اعتبار شده است یا خیر؟ خاطر نشان کرد: در حال‌ حاضر ما به محدودیت‌هایی که برای ورود این کالاها به کشور وجود دارد واقف هستیم. برخی از فدراسیون‌ها نیز سعی کرده‌اند با روش های دیگری بتوانند اقلام مورد نیاز خود را وارد کشور کنند.  حداکثر تلاش ما بر این است تا اقلام مورد نیاز ورزشکاران خود را آنهایی که در ایران تولید می‌شوند تامین کنیم و اگر برخی از تولیدات از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند. البته در خصوص جانبازان و معلولان ما همواره سعی کردیم چه در خصوص اعزام ها و چه درباره تامین اقلام ورزشی آنها تلاش مضاعفی داشته باشیم و تا به امروز هر تقاضایی که داشتند سعی کردیم به تقاضاهای آنها پاسخ مثبت بدهیم. حتی تلاش ما بر این بود تامین ارز آنها با نرخ اولیه صورت بگیرد اما به دلیل   محدودیت هایی که کشور با آن مواجه بود در نهایت استفاده از نرخ ثانویه مورد تایید قرار گرفت. در این باره نیز سعی داریم نرخ ثانویه را با رقم خوبی در اختیار ورزشکاران قرار دهیم تا اعزام ها با هزینه کمتری صورت بگیرد. 

وی در پایان درباره افزایش اعتبارات این فدراسیون در سال آینده، اضافه کرد: این فدراسیون جزو فدراسیون‌هایی است که تا به امروز بالای 80 درصد بودجه خود را دریافت کرده است و ما سعی می‌کنیم بودجه مازاد بر اساس نتایجی که فدراسیون‌ها در مسابقات مختلف کسب می‌کنند به آنها اختصاص دهیم به‌ هر حال  در هر مرحله ما بودجه را یک دوازدهم یک دوازدهم پرداخت کرده‌ایم  و در برخی از فدراسیون‌ها بیش از یک دوازدهم بودجه را پرداخت کرده‌ایم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر ورزش: هواداران بد سابقه اجازه ورود به ورزشگاه‌های فوتبال را ندارند

غفور بهترین مهاجم و معروف بهترین پاسور لیگ ملت‌های والیبال

نیوساد، پخش و تولید انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزیینی

2 گزینه در نزدیکی پرسپولیس؛ چاچیچ تخفیف داد

دیدارهای نوزده‌گانه صالحی‌امیری با مقامات ورزشی جهان در سوئیس

تائید صلاحیت‌ها چه شد؟/ کشتی همچنان در بلاتکلیفی

راه طولانی بیسبال ایران برای حضور در المپیک

سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان: بازیکنان برای هماهنگی نیاز به بازی تدارکاتی دارند

احمدزاده به پرسپولیس پیوست

مصطفوی: نقش دلالان در انتخاب سرمربیان سرخابی ها پررنگ است

نبرد والیبال ایران با غول جدید والیبال جهان

ایران در آستانه صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال

16 بوکسور جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب کردند

گل محمدی به همراه 2 مربی خارجی در پرسپولیس

والیبال ایران و نبرد با استرالیا؛ حریف آشنا ولی نه چندان مدعی

مصدومیت سهراب مرادی جدی نیست / قهرمان المپیک باید استراحت کند

مربی تیم ملی کشتی فرنگی: هنوز کسی برای پیکارهای جهانی انتخاب نشده است

گل محمدی، جدی ترین گزینه داخلی باشگاه پرسپولیس؛ تلاش برای جذب چند ستاره

سابریست ایران: در مجارستان تا 90 درصد سهمیه المپیک را قطعی می‌کنیم

انتخابات وزنه برداری؛ رای به تغییر راهبرد

از آخرین تلاش ها برای حفظ برانکو تا بررسی گزینه های جانشینی؛ روزهای خاکستری برای ارتش سرخ

فدراسیون فوتبال به دنبال راهکاری برای دریافت مطالبات از فیفا

تیم ملی هندبال ساحلی، عربستان را هم تسلیم کرد

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران به فینال آسیا رسید

نتایج کامل لیگ ملت‌های والیبال 2019 + برنامه و جدول

پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم‌های غرب آسیا/ فرصتی که از دست رفت

نبرد والیبال ایران با پر افتخارترین تیم جهان

سلطانی فر: هیات مدیره پرسپولیس بازگشت برانکو را پیگیری می کند

«سیامند رحمان» در بین 10 ستاره رقابت های پاراوزنه برداری قهرمانی جهان

ایران صدرنشین لیگ ملت‌های والیبال شد

با قراردادی دو ساله؛ استراماچونی سرمربی استقلال شد

بهترین ورزش ها برای سلامت مغز کدامند

اولین رده بندی ایران با ویلموتس/ 20 جهان و اول آسیا

پاداش 49 هزار دلاری برای تیم ملی والیبال ایران

یکی از کمانداران معلول از هلند بازنگشت!

ایران - کره‌جنوبی؛ دوستانه ولی به قصد تلافی

پیشنهاد ایران به AFC برای میزبانی مراسم برترین‌های آسیا

مخالفت کمیته المپیک با انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید

مشاور مدیرعامل پرسپولیس: هیچ بازیکنی از پرسپولیس جدا نمی‌شود

نوزایی: همه ایرانیان برای احیای چوگان وظیفه دارند

ایران در رده سوم لیگ ملت‌های والیبال باقی ماند

والیبال ایران آرژانتین را هم تسلیم کرد

دیدار والیبال ایران با هموطنان ولاسکو

طلای ناب ستاره تکواندوی ایران در جایزه بزرگ رُم

معاون وزیر ورزش: هجوم و ازدحام هوادران پرسپولیس مانع حضور داماشی ها شد

سرپرست دبیرکل کمیته المپیک: 120 میلیارد ریال به حساب فدراسیون های ورزشی واریز شد

عرب: نگران شرایط برانکو نیستیم

آلمان هم مقابل قدرت والیبال ایران تسلیم شد

عرب: پیشنهاد یک قرارداد بلندمدت را به برانکو داده ایم/ از حق پرسپولیس و هوادارانش نخواهیم گذشت

ایران به رده دوم لیگ ملت‌های والیبال صعود کرد