راه ترقی

آخرين مطالب

روشنفکر واقعی به استقلال کشور می‌اندیشد سياسي

روشنفکر واقعی به استقلال کشور می‌اندیشد

  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی گفت: روز 16 آذر، روز دانشجو را به دانشجویان، استادان و همه کسانی که در خدمت علم، دانش و فرهنگ کشور هستند تبریک می‌گویم و یاد شهدای دانشجو، دکتر شهید بهشتی و امام خمینی(ره) را گرامی می‌دارم و امروز توفیقی است برای من که در جمع صمیمی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی باشم.
وی افزود: پارسال بسیجیان به من گفتند؛ اما به دلیل مشغله کاری نتوانستم در جمع دانشجویان حضور پیدا کنم و امسال این توفیق را دارم که در جمع صمیمی شما حضور پیدا کنم.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه روشنفکران کسانی هستند که جامعه را بشناسند و ایفای نقش کنند، گفت: جنبش دانشجویی با بصیرت و روشنفکری همراه است و امروز 16 آذر نماد مبارزه با استکبار داخلی و استعمار خارجی است.
وی افزود: جنبش دانشجویی با عدالت خواهی همراه است، زیرا عدالت خواهی و خواهان اصلاح بودن در نگاه و جنبش دانشجویی وجود داشته است و این خصلت انسان‌های آگاه است که اگر ظلم و کاستی ببینند به لحاظ روحیه جوانی واکنش نشان می‌دهند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه دانشگاه را بهتر شناخته ایم و دانشجوی سیاسی آن است که نیاز جامعه را درک کند، در میدان حاضر باشد و وظیفه خود را انجام دهد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: ما شهدا را روشنفکران جامعه می‌دانیم، روشنفکر واقعی به استقلال کشور می‌اندیشد و شهدا روشنفکر واقعی هستند.
وی گفت: جنگ اقتصادی، روانی و رسانه‌ای را دشمن برنامه ریزی کرده و بر آن است که ملت ایران را در برابر این جنگ به تسلیم در آورد و در این راستا کنوانسیون‌ها و قرارداد‌هایی را پیش روی ملت ایران قرار داده است و شاهد هستیم که این جنگ‌ها علیه کشور ما همانند بسیاری دیگر از کشور‌ها شکل گرفته است و یقین دارم که صبوری، هوشیاری و بیداری مردم در برابر این توطئه، ملت ما را پیروز می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه امروز وظیفه همه مسئولان و دست اندرکاران این است که به داشته‌های خود اعتماد کنند، افزود: باید به نیروی انسانی و فرهیخته جوان کشور اعتماد کنیم و اعتماد به نفس داشته باشیم، زیرا امروز جوانان راه حل مشکل هستند و نباید به بیگانگان بیاندیشیم تا گره‌ای از کار ملت را باز کنند؛ راه ما، ایستادگی، تسلیم نشدن و تولید است.
وی گفت: امروز مسئولان بدانند که تنها راه، فقط مقاومت است، باید در برابر فعالیت‌های دشمن در میدان حضور داشته باشیم و تجربه به ما نشان داده است که مردم برای آرمان‌ها همیشه ایستاده اند و موفق عمل می‌کنند، اما در عملکرد، مردم از دست ما ناراضی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه در کشور شاهد مشکلاتی هستیم، افزود: اکنون مشکل کشور فقر و تبعیض است که زیبنده نظام اسلامی نیست و این حق مردم است که بدانند آیا برای مقابله با این مشکلات توانایی وجود ندارد یا شاهد بی تدبیری هستیم؟
تولیت آستان قدس رضوی گفت: در شرایط فعلی باید همه دست به دست هم دهیم و دو یا چند قطبی کردن جامعه پیشرفت محسوب نمی‌شود، اینکه عده‌ای مسائل فرعی را اصلی و مسائل اصلی را فرعی جلوه دهند نباید مطرح شود، زیرا معیشت مردم، رونق تولید، کار و اشتغال جوانان، مسائل مهم است.
وی افزود: مردم از سران سه قوه، از همه مراکز علمی و از همه دست اندرکاران انتظار دارند که راهکار ارائه دهند و چنین جلساتی نعمتی برای همه مسئولان است و این ارتباط میان مسئولان و مردم نباید قطع یا خلاصه شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا آستان قدس رضوی هم مالیات می‌دهد؟ گفت: از زمانی که من آمدم و در این آستان متبرک مشغول فعالیت هستیم مالیات پرداخت می‌کنیم، یعنی اکنون 2 سال است که آستان قدس رضوی، مالیات می‌دهد، مالیات را باید از یقه سفید‌ها گرفت، مالیات را باید از کسانی که فرار می‌کنند گرفت، مالیات را باید از کسانی که درآمد بالایی دارند و دلال بازی می‌کنند گرفت.
وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه چرا هنگامی که قالیباف از دوره قبلی انتخابات کناره گیری کرد، جلوی وی را نگرفتید؟ افزود: آقای قالیباف نمی‌خواست در انتخابات حضور داشته باشد، حتی من نیز اعلام کردم که این آمادگی را دارم که به شما کمک کنم، با توجه به اینکه دو بار در انتخابات شرکت کردند، با من تماس گرفتند و به من گفتند که من تا آخر مناظره حضور دارم و در روز‌های پایانی به نتیجه سنجش نگاه می‌کنم و آن زمان تصمیم می‌گیرم و همین کار را نیز کردند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: درباره آقایان جلیلی و میرسلیم نیز باید بگویم که به هیچکدام نگفتم که شما نیایید تا من بروم، حتی آقای میرسلیم با من تماس گرفتند و گفتند که آیا من هم کنار بروم که من هم در پاسخ به سؤال این فرد گفتم که نظر شما چیست و دکتر میرسلیم مطرح کردند که کسی که به من رأی می‌دهد به دیگری رأی نمی‌دهد و من در پاسخ گفتم پس بمانید و تا آخر باشید.
وی در پاسخ به سؤال دیگری که آیا از مشکلات مردم اطلاع دارید؟ افزود: من به مشکلات مردم آگاه هستم، زیرا چند شب به مسجد می‌روم و با مردم ارتباط مستقیم دارم و مردم برای راهکار مشکلات به من مراجعه می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه 3 سال است که مدیریت آستان قدس رضوی را بر عهده دارید و در این دوره چه اتفاقی روی داده است، گفت: اینکه از اتفاقات آستان قدس رضوی کسی مطلع نیست یا کم اطلاعی وجود دارد باید بررسی شود، ما در آستان قدس رضوی سند بالادستی داریم که در آن مسئله زیارت، مسئله نیازمندان و مسائل فرهنگی در آستان قدس رضوی بررسی می‌شود و از اتفاقاتی که در این دوره 3 ساله روی داده است می‌توان به ایجاد زائرشهر در زمینی به وسعت 35 هکتار و افتتاح نخستین مجتمع دانشجویی که فقط مختص دانشجویان است، اشاره کرد.
وی افزود: معتقد به برقراری ارتباط با همه کشور‌ها به غیر از رژیم صهیونیستی و آمریکا هستیم، ما کنوانسیون منافع ملی را امضا می‌کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اداره آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی و همه پول‌ها وقف و نذر است و ما چیزی نداریم و توصیه می‌کنم که همه مسئولان با مردم شفاف باشند تا امیدبخشی به عمل و فعالیت ایجاد شود.
وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان و اینکه آیا بازنشستگان آستان قدس نیز شامل این قانون می‌شوند یا نه؟ افزود: معتقدم اصل این تصمیم درست است و خود را موظف می‌دانم که به این قانون عمل کنم، در چند ماه گذشته 260 نفر از کارمندان بازنشسته آستان قدس را مرخص کردیم و این قانون باید در سطوح مختلف اجرا شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه نظرش درباره قوه قضائیه چیست؟ گفت: قوه قضائیه یک قوه ضروری برای کشور و دارای جایگاه جلوه عدل و اجرای عدالت است، قوه قضائیه نقش مهمی در اجرای قانون دارد و بی عدالتی چه در قوه قضائیه و چه در مجلس پذیرفته نیست.
وی افزود: مسئله ما حفظ آرمان ها، حفظ گفتمان امام خمینی(ره) و رهبر معظم است و در این زمینه همیشه احساس وظیفه می‌کنم، افتخارم این است که در جایگاه مدعی حقوق مردم بودم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران از آمریکا خواست به حضور غیرقانونی خود در سوریه پایان دهد

گزارش رویترز از تلاش اروپایی ها برای حفظ برجام

ترامپ در برابر ایران فقط بلوف می‌زند

نخستین ضربه‌ جهانی واجا به شبکه‌ جاسوسی آمریکا/ارائه جزئیات جدیدترین ضربه در آینده‌ای نزدیک

شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت محمد مرسی را تسلیت گفت

بُرد برجامی ایران در صدر تحلیل‌های رسانه‌ای آمریکا

ایران آماده توسعه روابط خود با چین در همه حوزه ها است

روحانی: تهران آماده گسترش همکاری‌ها با دوشنبه است

جنتی: شورای نگهبان آماده برگزاری انتخابات در بعد نظارتی است

موگرینی:خواستار خویشتن‌داری حداکثری و خردورزی در خلیج فارس هستیم

شمخانی فردا عازم روسیه می شود

فعالان ضد ترامپ در سراسر آمریکا به خیابان ها آمدند

آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای "کاهش تعهدات هسته‌ای"

حمله مشکوک به نفتکش‌ها مکمل تحریم‌های آمریکا علیه ایران است

چه کسانی از حمله به نفت کش ها در دریای عمان سود می برند/ ژاپن تایمز: حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان کار ایران نبود

اقدام سنجیده ایران در توقف موردی برجام

همکاری با کشورهای همسایه از اصول ثابت سیاست خارجی ایران است

آبه، ترامپ را از نتایج سفر خود به تهران مطلع کرد/ سفر نخست وزیر ژاپن به تهران مثبت بود

عفو و تخفیف 582 نفر از محکومین تعزیرات با موافقت رهبری

رئیس جمهوری: ایران خواهان ثبات، امنیت و توسعه افغانستان است

روحانی: ایران مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده است

کسانی که از نگاه غرب گاو شیرده هستند، بهتر است درباره اعتبار مقامات مقتدر جمهوری اسلامی ایران سکوت کنند

شینهوا: سفر آبه به تهران مثبت بود

ایران در بازی ترامپ دست پیش دارد

هشدار ریابکوف به همتای آمریکایی‌اش درباره خطر از بین رفتن برجام

وکلای ایرانی امروز در دادگاه لاهه از حقوق ایران دفاع می‌کنند

شینزو آبه با رهبر انقلاب دیدار کرد

ژاپن علاقه مند به ادامه خرید نفت از ایران

بیانیه مشترک آلمان و امارات متحده عربی درباره ایران

پاسخ به 5 پرسش کلیدی درباره «اختلال در دستگاه محاسباتی»

آهنگ شرایط اقتصادی کشور به سمت مطلوب پیش می‌رود

ظریف: برای رفاه مردم خود راه‌هایی خواهیم یافت/ تارو کونو: ادامه تنش‌ها به همه آسیب میزند

عراقچی به سوییس می‌رود

جامعه بیش از همیشه مطالبه‌گر شده است/ معرفی حسینی به مجلس به حمایت فرهنگیان بستگی دارد

نخست وزیر ژاپن وارد تهران شد

رهبر انقلاب درگذشت آیت الله محقق کابلی را تسلیت گفتند

امیدوارم گفت و گو با مقامات ایران تنش های خاورمیانه را خنثی کند

دادگاه با آزادی مشروط نزار زاکا موافقت کرد

آبه و ترامپ تلفنی درباره ایران صحبت کردند

رسانه های شرق آسیا: ایران به کانون گفت و گوها تبدیل شده است

ظریف: جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران بسیار خطرناک است

موسوی: اروپا گام عملی بردارد وگرنه با قاطعیت به سمت اجرای گام دوم می‌رویم

دستور رئیس مجلس به کمیسیون امنیت برای پیگیری برگزاری مهمانی‌ها از سوی سفارتخانه‌ها

ظریف:ایران هیچ گاه نگران گفت وگو با کشورهای دوست و همراه نیست

وزیران خارجه ایران و آلمان با یکدیگر دیدار کردند

ماموریت آبه در تهران/ آیا ژاپن مذاکره میان ایران و آمریکا را کلید می زند؟

وزیر امور خارجه آلمان وارد تهران شد

تقاضای آزادی نزار زاکا در حال بررسی است/ برای پرونده نجفی فعلاً وقت رسیدگی تعیین نشده است

«معامله قرن» به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد