راه ترقی

آخرين مطالب

توطئه‌های دشمنان در تحریم‌ها را با شکست مواجه می‌کنیم سياسي

توطئه‌های دشمنان در تحریم‌ها را با شکست مواجه می‌کنیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- اسحاق جهانگیری صبح امروز در آیین بهره‌برداری از فاز نخست پروژه آب‌شیرین‌کن یک‌صد هزار مترمکعبی بندرعباس، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم که امروز توفیق حاصل شد تا در این طرح بزرگ حضور پیدا کنم.

وی با بیان اینکه از تمامی دست‌اندرکاران این طرح مهم از جمله وزارت نیرو، استاندار هرمزگان، مسئولین شرکت‌های آب و فاضلاب هرمزگان و سرمایه‌گذاران و پیمانکاران تشکر می کنم، اظهار کرد: این‌قدر از دکتر همتی استاندار هرمزگان طی این دو روز تعریف‌ شده که دیگر از بردن وی به استان دیگر منصرف شده‌ایم.

جهانگیری ادامه داد: نمایندگان هرمزگان در مجلس همواره از نمایندگان خادم و شایسته بوده و همواره پیگیر مسائل توسعه استان بوده و به دولت در اجرای سیاست‌ها و تدوین قوانین مورد نیاز کمک می‌کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز مسئله آب برای تمامی ایرانیان تبدیل به مسئله روز و جدی شده است، اضافه کرد: صرفاً به خاطر مسائل زیست‌ محیطی و اقلیمی به آب نمی‌نگریم بلکه تبدیل به مسائل سیاسی و اجتماعی شده و در صدر مسائل روز کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: امروز مسئله آب یک مسئله جدی است و به هر توسعه‌ای بخواهیم بپردازیم یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در صدر برنامه‌ها قرار گرفته، دغدغه آب است.

جهانگیری با بیان اینکه یکی از دغدغه‌هایی که مطرح می‌شود از دریاچه ارومیه، زاینده‌رود تا تالاب‌ها آب بوده و هست، اضافه کرد: اگر دریاچه ارومیه خشک می‌شد دچار یک فاجعه انسانی می‌شدیم. امروز مسئله آب هم ملی، هم جهانی و هم منطقه‌ای است و حتی سبب تأثیر بر ورود ریزگردها بر کشورهای منطقه از جمله کشورمان شده است.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کم‌آبی امروز خاص بخش صنعت و کشاورزی نیست، اظهار کرد: در جلسه شورای عالی آب در هفته گذشته، گزارشی از وضعیت آب آشامیدنی شهرهای مختلف کشور در سال جاری ارائه شد که در بندرعباس در سال جاری دغدغه شدیدی داشتیم.

وی با بیان اینکه جلساتی که وضعیت بندرعباس، کرمان بوشهر، زاهدان، اصفهان و شیراز مطرح می‌شد، دردآور بود و به شرایط سختی دچار بودیم، عنوان کرد: وضع مصرف آب در ایران به‌گونه‌ای نیست که آینده کشورمان را تیره‌ و تار ببینیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه آب شرب شش درصد میزان مصرف آب کشور است، بخشی در اختیار صنعت و عمده آن در بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: اگر در بخش روش‌های بهره‌برداری در بخش کشاورزی با روش‌های صحیح از آب استفاده کنیم شاهد کاهش مشکلات در میزان مصرف آب خواهیم بود و دغدغه‌ای آینده کشورمان را تهدید نکند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه تابستان سال جاری برخی از استان‌ها همراهی خوبی با وزارت نیرو داشتند، از جمله مردم بندرعباس که در این سال وزارت نیرو را همراهی کردند، اظهار کرد: وزارت نیرو که فکر می‌کرد با بحران‌های جدی در برق و آب مواجه می‌شود با همراهی مردم توانست در یکی از سخت‌ترین سال‌های خود با خوبی از این موضوع عبور کند.

وی با بیان اینکه مدیران نشان دادند که می‌توانند در ایام سخت و دشوار به‌خوبی تدبیر کرده و توانمند مدیریت کنند و وزارت نیرو امسال شایستگی خود را در عملکردش نشان داد، اظهار کرد: مردم جایی که ببینند مسئولان‌شان صادقانه با آن‌ها مشکلات را در میان بگذارند و راهکار ارائه دهند به‌خوبی همراهی کرده و در کنار مسئولان خواهند بود.

جهانگیری با اشاره به اینکه در کشوری هستیم که مهم‌ترین سرمایه آن مردم هستند و باید به‌گونه‌ای خدمت کنیم که نه دل مردم را خالی کنیم که شرایط سخت است نه آنکه واقعیت‌ها را پنهان کنیم، تصریح کرد: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا تمامی توطئه‌های دشمنان را در موضوع تحریم‌ها با شکست مواجه کنیم.

وی با بیان اینکه برخی مسائل را نمی‌توان در تریبون‌های رسمی اعلام کنیم، اضافه کرد: حضور بخش خصوصی باید در پروژه‌های آب و برق پررنگ باشد. تاکنون وزارت نیرو توانسته به‌ خوبی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بهره ببرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت به دنبال آن نیست تا آب گران به مردم بدهد، افزود: بخش خصوصی در بخش آب وارد شده است و این موضوع کمک بزرگی در اجرای پروژه‌های وزارت نیرو کرده است.

وی با بیان اینکه امروز حاشیه ساحل بندرعباس قدم زدم که مردم با بنده حرف زدند و مشکلات ورود فاضلاب به دریا را مطرح کردند، اضافه کرد: باید روش ورود بخش خصوصی در خریداری پساب در بندرعباس مطرح باشد و شهری مانند بندرعباس که فضای سبز آن هنوز جای کار دارد به‌طور حتم شهرداری آن خود یکی از خریداران بزرگ پساب خواهد بود.

جهانگیری با اشاره به اینکه باید مسئله فاضلاب بندرعباس نیز از این طریق برطرف شود تا دغدغه مردم کاسته شود، تصریح کرد: از دلار 4200 تومانی تنها برای تأمین کالاهای اساسی مردم پرداخت می‌شود و مابقی نیازهای کشور باید از ارز نیمایی تأمین شود.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین منبع اقتصادی کشورمان در حال حاضر صادرات غیرنفتی است، خاطرنشان کرد: در بودجه سال 98 سهم نفت از لحاظ ریالی 27درصد است و امروز تکیه اصلی ما در بودجه بر صادرات غیرنفتی است و صادرات نفتی باید در بازار ارز ثانویه مطرح شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه تا طرحی اجرا می‌شود یکسری دغدغه‌ها اعلام می‌شود که شرایط جامعه را نگران می‌کند، باید گفت این خوب است که دغدغه‌هایی از جمله محیط‌زیست مطرح شود، اضافه کرد: به هیچ پروژه بزرگی در کشور اجازه اجرا نمی‌دهیم مگر آن پیوست زیست‌محیطی گرفته شود و برای آثار زیست‌محیطی آن فکری شده باشد.

وی با اشاره به اینکه آب‌های خلیج‌فارس به آب‌های آزاد متصل است و محدودیتی ندارد و کشورهای اطراف نیز همین روش شیرین سازی آب را پیش گرفته‌اند، اظهار کرد: باید مسائل ایران در آینده از اکنون دیده شود تا مردم دغدغه‌ای نداشته باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور در پایان گفت: به مردم بندرعباس اطمینان می‌دهم که وزارت نیرو با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مشکلی در تأمین آب ندارند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ترامپ در برابر ایران فقط بلوف می‌زند

نخستین ضربه‌ جهانی واجا به شبکه‌ جاسوسی آمریکا/ارائه جزئیات جدیدترین ضربه در آینده‌ای نزدیک

شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت محمد مرسی را تسلیت گفت

بُرد برجامی ایران در صدر تحلیل‌های رسانه‌ای آمریکا

ایران آماده توسعه روابط خود با چین در همه حوزه ها است

روحانی: تهران آماده گسترش همکاری‌ها با دوشنبه است

جنتی: شورای نگهبان آماده برگزاری انتخابات در بعد نظارتی است

موگرینی:خواستار خویشتن‌داری حداکثری و خردورزی در خلیج فارس هستیم

شمخانی فردا عازم روسیه می شود

فعالان ضد ترامپ در سراسر آمریکا به خیابان ها آمدند

آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای "کاهش تعهدات هسته‌ای"

حمله مشکوک به نفتکش‌ها مکمل تحریم‌های آمریکا علیه ایران است

چه کسانی از حمله به نفت کش ها در دریای عمان سود می برند/ ژاپن تایمز: حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان کار ایران نبود

اقدام سنجیده ایران در توقف موردی برجام

همکاری با کشورهای همسایه از اصول ثابت سیاست خارجی ایران است

آبه، ترامپ را از نتایج سفر خود به تهران مطلع کرد/ سفر نخست وزیر ژاپن به تهران مثبت بود

عفو و تخفیف 582 نفر از محکومین تعزیرات با موافقت رهبری

رئیس جمهوری: ایران خواهان ثبات، امنیت و توسعه افغانستان است

روحانی: ایران مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده است

کسانی که از نگاه غرب گاو شیرده هستند، بهتر است درباره اعتبار مقامات مقتدر جمهوری اسلامی ایران سکوت کنند

شینهوا: سفر آبه به تهران مثبت بود

ایران در بازی ترامپ دست پیش دارد

هشدار ریابکوف به همتای آمریکایی‌اش درباره خطر از بین رفتن برجام

وکلای ایرانی امروز در دادگاه لاهه از حقوق ایران دفاع می‌کنند

شینزو آبه با رهبر انقلاب دیدار کرد

ژاپن علاقه مند به ادامه خرید نفت از ایران

بیانیه مشترک آلمان و امارات متحده عربی درباره ایران

پاسخ به 5 پرسش کلیدی درباره «اختلال در دستگاه محاسباتی»

آهنگ شرایط اقتصادی کشور به سمت مطلوب پیش می‌رود

ظریف: برای رفاه مردم خود راه‌هایی خواهیم یافت/ تارو کونو: ادامه تنش‌ها به همه آسیب میزند

عراقچی به سوییس می‌رود

جامعه بیش از همیشه مطالبه‌گر شده است/ معرفی حسینی به مجلس به حمایت فرهنگیان بستگی دارد

نخست وزیر ژاپن وارد تهران شد

رهبر انقلاب درگذشت آیت الله محقق کابلی را تسلیت گفتند

امیدوارم گفت و گو با مقامات ایران تنش های خاورمیانه را خنثی کند

دادگاه با آزادی مشروط نزار زاکا موافقت کرد

آبه و ترامپ تلفنی درباره ایران صحبت کردند

رسانه های شرق آسیا: ایران به کانون گفت و گوها تبدیل شده است

ظریف: جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران بسیار خطرناک است

موسوی: اروپا گام عملی بردارد وگرنه با قاطعیت به سمت اجرای گام دوم می‌رویم

دستور رئیس مجلس به کمیسیون امنیت برای پیگیری برگزاری مهمانی‌ها از سوی سفارتخانه‌ها

ظریف:ایران هیچ گاه نگران گفت وگو با کشورهای دوست و همراه نیست

وزیران خارجه ایران و آلمان با یکدیگر دیدار کردند

ماموریت آبه در تهران/ آیا ژاپن مذاکره میان ایران و آمریکا را کلید می زند؟

وزیر امور خارجه آلمان وارد تهران شد

تقاضای آزادی نزار زاکا در حال بررسی است/ برای پرونده نجفی فعلاً وقت رسیدگی تعیین نشده است

«معامله قرن» به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد

ظریف:وظیفه اعضای برجام عادی سازی روابط اقتصادی ایران است

قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ شد