راه ترقی

آخرين مطالب

برگزاری اولین دوره مسابقات هوایی جت پک‌‌ های شخصی اقتصاد

برگزاری اولین دوره مسابقات هوایی جت پک‌‌ های شخصی

  بزرگنمايي:

راه ترقی - پس از آزمایش موفقیت‌‌آمیز تست مجاورت در جت‌‌پک‌‌های شخصی، شرکت Jetpack Aviation درخواست خود را برای برگزاری اولین دور مسابقات هوایی در سال 2019 تسلیم کرد.

شرکت Jetpack Aviation یا به‌اختصار JPA، توانسته است پروازهای آزمایشی خود را با جت‌‌پک‌ با موفقیت پشت سر بگذارد که طی آن، دو خلبان این شرکت موفق شده‌اند برای مدتی در فاصله‌‌ای بسیار نزدیک به یکدیگر پرواز کنند. فاز بعدی این پروژه برگزاری اولین سری مسابقات جت‌‌پک در جهان است که در سال 2019 آغاز خواهد شد و قرار است تمامی ورزشکاران در رشته‌‌ی جت‌‌بورد و جت‌‌سوئیت نیز در این رویداد شرکت کنند.
دیوید مایمن یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل شرکت Jetpack Aviation و سرپرست خلبانان آزمایشی این شرکت می‌گوید اولین مسابقه‌‌ی موتورسواری نیز درست پس از ساخت دومین موتورسیکلت در جهان برگزار شده که البته باور کردنش چندان سخت نیست؛ اما نکته کلیدی اینجا است که بازیکنان اصلی در این مسابقات هوایی باید بسیار قانونمندتر عمل کنند. تنها در صورت تصادف یکی از این جت‌‌پک‌‌های سری JB از شرکت JPA یا فلای‌‌بوردهای شرکت فرانکی زاپاتا نه‌‌تنها شاهد از‌دست‌رفتن یکی از چهره‌‌های شاخص صنعت هوانوردی شخصی جهان خواهیم بود؛ بلکه احتمالاً با ورود قانون‌‌گذاران به این عرصه ممکن است شاهد پایانی تلخ برای جنبه‌‌های تفریحی این ورزش نوپا باشیم. بنابراین به‌‌عنوان اولویت اول، همه‌‌ی دست‌‌اندرکاران در این عرصه در تلاش هستند تا این مسابقات را به‌‌شیوه‌‌ای ایمن برگزار کنند (یا حداقل کاری کنند که این‌‌گونه به نظر برسد). دیوید مایمن ، مدیرعامل شرکت JPA تا آنجا پیش‌ رفته‌ که خود شخصاً مجوزی را از اداره‌‌ی هوانوردی فدرال آمریکا به‌‌عنوان اولین مربی تأییدشده‌ی جت‌‌پک اخذ کرده است و بدین ترتیب شرکت او اجازه خواهد داشت یک سری دوره‌‌های آموزشی را برای عموم مردم برگزار کند. با راه‌‌اندازی این سیستم، صاحبان این جت‌‌پک‌‌ها خواهند توانست پیش از شروع به پرواز با این تجهیزات پر سروصدا، یک سری آموزش‌‌های قانونی را پشت سر بگذرانند.
شرکت JPA برای اولین‌بار درخواست خود را برای برگزاری اولین سری مسابقات قهرمانی جهان در رشته‌ی جت‌‌پک مطرح کرده ‌است پس از این مقدمات، اجازه دهید اندکی به تجهیزات این توربین‌‌های جت بپردازیم؛ این توربین‌‌ها می‌‌توانند امکان پرواز تا سرعت 320 کیلومتر بر ساعت را بر فراز زمین فراهم کنند و از لحاظ نظری به ارتفاعی حدود 5.500 متری زمین برسند؛ هرچند که هنوز کسی جرأت نکرده است این تجهیزات را در چنین ارتفاعی آزمایش کند. اما باتوجه‌به اظهارات مایمن، زمان آن فرا رسیده است بشر توانایی‌‌های خود را با برگزاری چنین مسابقاتی به چالش بکشد و برای بررسی امکان چنین قابلیتی، شرکت او 12ماه از زمان خود را صرف آزمایش نحوه‌‌ی عملکرد جت‌‌پک‌‌ها در مجاورت یکدیگر کرده است. این شرکت به‌‌تازگی ویدئویی را منتشر کرده که برخی از این آزمون‌ها را در آن نشان می‌دهد؛ نتایج این آزمایش‌‌ها حاکی از آن هستند زمانی‌که خلبانان در مجاورت یکدیگر پرواز می‌کنند، هیچ‌‌گونه تداخلی در عملکرد دستگاه‌‌ها به‌‌وجود نمی‌‌آید (البته با این فرض که شما در آسمان درست بالای سر فرد دیگری ننشینید و او را با گرمای خروجی اگزوز جت‌‌پک خود نسوزانید). شما می‌توانید ویدئوی مربوط‌به این آزمایش را در انتهای این نوشتار ببینید.
جت‌‌پک‌‌های سری JB این شرکت هم‌‌اکنون به‌خوبی آزمایش شده و ثابت کرده است که برای پرواز در فواصل نزدیک به یکدیگر ایمن هستند مقاله‌های مرتبط:
آتش نشانان دبی با جت پک‌ به نبرد با آتش سوزی می‌روند تماشا کنید: پرواز با جت پک برفراز ایرباس A-380 هواپیمایی امارات
بنابراین به نظر می‌رسد که به‌زودی می‌توانیم شاهد برگزاری اولین سری از مسابقات با جت‌‌پک‌‌های شخصی باشیم. مایمن می‌‌گوید که به‌‌خاطر مسائل امنیتی ممکن است این سری از مسابقات در ابتدا روی آب برگزار شوند و برنامه این است که طی چند سال آینده بتوان مسابقات روی خشکی را نیز آغاز کرد. این شکل از مسابقات تاحدودی شبیه به سری مسابقات هوایی رِدبول خواهد بود که در آن بیشترین تاکید بر قدرت مانور و همچنین سرعت پرواز است؛ خلبانان باید بتوانند وسیله‌‌ی پرواز خود را در اطراف برج‌‌ها و نیز برخی موانع افقی عریض هدایت کنند؛ بدین ترتیب که شرکت‌‌کنندگان باید طی یک مسیر رفت‌وبرگشتی بتوانند از بالای این موانع، عبور کنند. قطعاً مسابقات رقابتی نیز جزو اهداف این رویداد است؛ اما شرکت JPA فعلاً در تلاش است تا تأییدیه‌ی قانونی لازم را برای این نوع رقابت‌‌ها ازسوی مقامات ذی‌‌صلاح به‌‌دست آورد. مایمن می‌‌گوید که احتمالاً در فاز اول نیاز باشد که مسابقات به‌‌صورت تایم‌‌ لپس برگزار شوند تا ایمنی این طرح و تجهیزات هوانوردی مورداستفاده اثبات شود. تیم‌ها برای شرکت در این مسابقات، حداقل نیاز به سه دستگاه جت‌‌پک (یا تجهیزات هوانوردی مشابه) خواهند داشت. آن‌ها باید با بودجه‌‌ی خود یا ازطریق حمایت اسپانسر برای خرید یا اجاره‌‌ی تجهیزات مورد نیاز خود اقدام کنند. در صورت استفاده از محصولات شرکت JPA، خدماتی نظیر آموزش خلبانی و تعمیر‌‌و‌‌نگه‌داری نیز از سوی این شرکت به مشتریان ارائه خواهد شد.
دیوید مایمن به‌‌همراه همکارش بوریس جری در حال پرواز آزمایشی بر فراز دریاچه مایمن در این مدت با سایر سازندگان تجهیزات جت شخصی نیز در تماس بوده و می‌گوید امیدوار است که این سری مسابقات تبدیل به نمایشگاهی برای عرضه‌‌ی محصولات آینده‌‌ی صنعت هوانوردی شخصی از سوی تمامی شرکت‌‌ها شود. اما برای کسانی که می‌‌خواهند در جایگاه تماشاچیان بنشینند، شاید بهترین پیشنهاد ممکن، استفاده از گوشی‌‌های عایق صوتی باشد؛ چراکه غرش سهمگین این توربین‌‌ها وقتی که دل آسمان را می‌‌شکافند، بی‌‌شباهت به صدای پرواز جت‌های جنگنده نخواهد بود. مایمن می‌‌گوید که این تیم تجربه‌‌ی بازی‌‌هایی با توپ‌‌های شناور را نیز داشته است که البته چندان شباهتی به بازی کوییدیچ (بازی محبوب جادوگران در سری کتاب‌‌های هری پاتر) ندارد. او اضافه می‌‌کند پایداری پروازها در مجاورت یکدیگر به‌‌قدری بالاست که احتمالاً باید به فکر وضع قوانینی برای تماس و برخورد فیزیکی باشیم؛ زیرا بازیکنان با این تجهیزات عملاً می‌توانند در آسمان کنار هم بایستند و به یکدیگر ضربه بزنند. در پایان از شما همراهان زومیت دعوت می‌کنیم که با تماشای این ویدئوی دیدنی، نگاهی به گوشه‌‌ای از روند پیشرفت این تجهیزات جدید هوانوردی شخصی بیندازید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فولاد، مزیت صادراتی سال 98

افزایش قدرت فورد فیستا ST با اپلیکیشن Mountune

چگونه فایل‌های رمزدار مایکروسافت آفیس را بازکنیم؟

نخستین زیست رایانه بازبرنامه‌نویسی‌شدنی ساخته شد

شیائومی می نوت بوک ایر 12.5 اینچی، 6 فرورودین‌ماه معرفی می‌شود

واتساپ تعداد دفعات فوروارد شدن پیام‌‌های ارسال‌شده را نشان می‌دهد

اولین پستاندار روی زمین در اثر تغییرات اقلیمی منقرض شد

نتفلیکس به سرویس استریم ویدئویی اپل نمی‌پیوندد

مقایسه نسخه کارکرده پورشه 911 کررا با بنز CLS

آیفون بعدی از فناوری اشتراک شارژ بی‌سیم و شارژر سریع USB-C PD بهره می‌برد

نگاه اولیه به نسخه مبتنی بر کرومیوم مایکروسافت اج

چرا دستیابی به اهداف بزرگ شما را خوشحال‌تر نمی‌کند؟

شاسی فیبرکربن اختصاصی مک لارن رونمایی شد

مایکروسافت به سرویس استریم بازی Stadia گوگل واکنش نشان داد

آیا آخرالزمان حشرات فرا رسیده است؟

اینتل معماری تراشه‌های مجتمع گرافیکی نسل 11 خود را رونمایی کرد

مایکروسافت احتمالا امسال فایل اکسپلورر را با طراحی فلوئنت به‌روز می‌کند

40 تحول گرافن در زندگی ما (بخش دوم)

تیونینگ وانت شورولت، با سه محور و قدرت 1000 اسب بخار

مکالمه و پیامک ایرانسل و همراه اول در مناطق سیل زده رایگان شد

اپل احتمالا در رویداد 5 فروردین، سرویس اشتراکی بازی اختصاصی‌اش را معرفی می‌کند

هوندا ریجلاین، ایمن‌ترین وانت جهان در تست تصادف

راکتور هسته‌ای کوچک راهی ارزان برای کاهش گازهای گلخانه‌ای است؟

آیفون 2019 اپل احتمالا به شارژر سریع 18 واتی مجهز می‌شود

زوم‌اپ: Tide؛ اپلیکیشنی زیبا برای کسب آرامش

مغزی که در محیط آزمایشگاه به‌خودی‌خود به نخاع متصل شد

کامیون 900 اسب‌بخاری متفاوت در استرالیا

اپل احتمالا مدل کاملا بی‌سیم ایرباد پاوربیتس را عرضه می‌کند

مزیت ترمزهای سرامیک کربن پورشه چیست؟

پیداشدن اجساد کوهنوردان دراثر ذوب‌ یخچال‌های اورست

جذاب ترین خودروهایی که به‌زودی رونمایی می‌شوند

3 بازار سنتی امارات که در سفر به این کشور نباید از دست بدهید

چرا با افزایش سن تصور می‌کنیم زمان سریع‌تر می‌گذرد؟

ولوو از دوربین‌های داخل خودرو برای تشخیص رفتارهای خطرناک راننده استفاده می‌کند

هواوی P30 و P30 Pro توانایی فیلمبرداری هم‌زمان با هر دو دوربین اصلی را دارند

نسخه نهایی بوگاتی La Voiture Noire تا 30 ماه آینده ساخته خواهد شد

کاروان تفریحی Camp365؛ وسیله‌ای ارزان برای طبیعت‌گردی

تعامل بین قلب و مغز در سندرم قلب شکسته

نسخه‌ جهانی گلکسی فولد سامسونگ در بنچمارک گیک‌بنچ رویت شد

نخستین داروی افسردگی پس از زایمان تایید شد

فیسبوک نقص امنیتی آشکار‌شدن اطلاعات کاربران برای کارمندانش را رفع کرد

عرضه ارز صادرکنندگان در بازار شدت گرفت

تفاهم نامه تولید 974 واگن حمل ونقل ریلی برون شهری امضاشد

معاون وزیر صنعت: ایران در نمایشگاه اکسپو دبی مشارکت خواهد داشت

شیائومی بلک شارک 2 با اسنپدراگون 855 و رم 12 گیگابایتی معرفی شد

بیوگرافی خوارزمی؛ ریاضی‌دان بزرگ عصر طلایی و پدر علم جبر

مقایسه پورشه تایکان و آئودی e-tron GT

بررسی Y7 پرایم 2019 هواوی

AMD تأیید کرد پردازنده‌هایش دربرابر اسپویلر ایمن هستند

یافته‌های شگفت‌انگیز دانشمندان از بررسی DNA باستانی مردمان جنوب اروپا