راه ترقی

آخرين مطالب

برگزاری اولین دوره مسابقات هوایی جت پک‌‌ های شخصی اقتصاد

برگزاری اولین دوره مسابقات هوایی جت پک‌‌ های شخصی

  بزرگنمايي:

راه ترقی - پس از آزمایش موفقیت‌‌آمیز تست مجاورت در جت‌‌پک‌‌های شخصی، شرکت Jetpack Aviation درخواست خود را برای برگزاری اولین دور مسابقات هوایی در سال 2019 تسلیم کرد.

شرکت Jetpack Aviation یا به‌اختصار JPA، توانسته است پروازهای آزمایشی خود را با جت‌‌پک‌ با موفقیت پشت سر بگذارد که طی آن، دو خلبان این شرکت موفق شده‌اند برای مدتی در فاصله‌‌ای بسیار نزدیک به یکدیگر پرواز کنند. فاز بعدی این پروژه برگزاری اولین سری مسابقات جت‌‌پک در جهان است که در سال 2019 آغاز خواهد شد و قرار است تمامی ورزشکاران در رشته‌‌ی جت‌‌بورد و جت‌‌سوئیت نیز در این رویداد شرکت کنند.
دیوید مایمن یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل شرکت Jetpack Aviation و سرپرست خلبانان آزمایشی این شرکت می‌گوید اولین مسابقه‌‌ی موتورسواری نیز درست پس از ساخت دومین موتورسیکلت در جهان برگزار شده که البته باور کردنش چندان سخت نیست؛ اما نکته کلیدی اینجا است که بازیکنان اصلی در این مسابقات هوایی باید بسیار قانونمندتر عمل کنند. تنها در صورت تصادف یکی از این جت‌‌پک‌‌های سری JB از شرکت JPA یا فلای‌‌بوردهای شرکت فرانکی زاپاتا نه‌‌تنها شاهد از‌دست‌رفتن یکی از چهره‌‌های شاخص صنعت هوانوردی شخصی جهان خواهیم بود؛ بلکه احتمالاً با ورود قانون‌‌گذاران به این عرصه ممکن است شاهد پایانی تلخ برای جنبه‌‌های تفریحی این ورزش نوپا باشیم. بنابراین به‌‌عنوان اولویت اول، همه‌‌ی دست‌‌اندرکاران در این عرصه در تلاش هستند تا این مسابقات را به‌‌شیوه‌‌ای ایمن برگزار کنند (یا حداقل کاری کنند که این‌‌گونه به نظر برسد). دیوید مایمن ، مدیرعامل شرکت JPA تا آنجا پیش‌ رفته‌ که خود شخصاً مجوزی را از اداره‌‌ی هوانوردی فدرال آمریکا به‌‌عنوان اولین مربی تأییدشده‌ی جت‌‌پک اخذ کرده است و بدین ترتیب شرکت او اجازه خواهد داشت یک سری دوره‌‌های آموزشی را برای عموم مردم برگزار کند. با راه‌‌اندازی این سیستم، صاحبان این جت‌‌پک‌‌ها خواهند توانست پیش از شروع به پرواز با این تجهیزات پر سروصدا، یک سری آموزش‌‌های قانونی را پشت سر بگذرانند.
شرکت JPA برای اولین‌بار درخواست خود را برای برگزاری اولین سری مسابقات قهرمانی جهان در رشته‌ی جت‌‌پک مطرح کرده ‌است پس از این مقدمات، اجازه دهید اندکی به تجهیزات این توربین‌‌های جت بپردازیم؛ این توربین‌‌ها می‌‌توانند امکان پرواز تا سرعت 320 کیلومتر بر ساعت را بر فراز زمین فراهم کنند و از لحاظ نظری به ارتفاعی حدود 5.500 متری زمین برسند؛ هرچند که هنوز کسی جرأت نکرده است این تجهیزات را در چنین ارتفاعی آزمایش کند. اما باتوجه‌به اظهارات مایمن، زمان آن فرا رسیده است بشر توانایی‌‌های خود را با برگزاری چنین مسابقاتی به چالش بکشد و برای بررسی امکان چنین قابلیتی، شرکت او 12ماه از زمان خود را صرف آزمایش نحوه‌‌ی عملکرد جت‌‌پک‌‌ها در مجاورت یکدیگر کرده است. این شرکت به‌‌تازگی ویدئویی را منتشر کرده که برخی از این آزمون‌ها را در آن نشان می‌دهد؛ نتایج این آزمایش‌‌ها حاکی از آن هستند زمانی‌که خلبانان در مجاورت یکدیگر پرواز می‌کنند، هیچ‌‌گونه تداخلی در عملکرد دستگاه‌‌ها به‌‌وجود نمی‌‌آید (البته با این فرض که شما در آسمان درست بالای سر فرد دیگری ننشینید و او را با گرمای خروجی اگزوز جت‌‌پک خود نسوزانید). شما می‌توانید ویدئوی مربوط‌به این آزمایش را در انتهای این نوشتار ببینید.
جت‌‌پک‌‌های سری JB این شرکت هم‌‌اکنون به‌خوبی آزمایش شده و ثابت کرده است که برای پرواز در فواصل نزدیک به یکدیگر ایمن هستند مقاله‌های مرتبط:
آتش نشانان دبی با جت پک‌ به نبرد با آتش سوزی می‌روند تماشا کنید: پرواز با جت پک برفراز ایرباس A-380 هواپیمایی امارات
بنابراین به نظر می‌رسد که به‌زودی می‌توانیم شاهد برگزاری اولین سری از مسابقات با جت‌‌پک‌‌های شخصی باشیم. مایمن می‌‌گوید که به‌‌خاطر مسائل امنیتی ممکن است این سری از مسابقات در ابتدا روی آب برگزار شوند و برنامه این است که طی چند سال آینده بتوان مسابقات روی خشکی را نیز آغاز کرد. این شکل از مسابقات تاحدودی شبیه به سری مسابقات هوایی رِدبول خواهد بود که در آن بیشترین تاکید بر قدرت مانور و همچنین سرعت پرواز است؛ خلبانان باید بتوانند وسیله‌‌ی پرواز خود را در اطراف برج‌‌ها و نیز برخی موانع افقی عریض هدایت کنند؛ بدین ترتیب که شرکت‌‌کنندگان باید طی یک مسیر رفت‌وبرگشتی بتوانند از بالای این موانع، عبور کنند. قطعاً مسابقات رقابتی نیز جزو اهداف این رویداد است؛ اما شرکت JPA فعلاً در تلاش است تا تأییدیه‌ی قانونی لازم را برای این نوع رقابت‌‌ها ازسوی مقامات ذی‌‌صلاح به‌‌دست آورد. مایمن می‌‌گوید که احتمالاً در فاز اول نیاز باشد که مسابقات به‌‌صورت تایم‌‌ لپس برگزار شوند تا ایمنی این طرح و تجهیزات هوانوردی مورداستفاده اثبات شود. تیم‌ها برای شرکت در این مسابقات، حداقل نیاز به سه دستگاه جت‌‌پک (یا تجهیزات هوانوردی مشابه) خواهند داشت. آن‌ها باید با بودجه‌‌ی خود یا ازطریق حمایت اسپانسر برای خرید یا اجاره‌‌ی تجهیزات مورد نیاز خود اقدام کنند. در صورت استفاده از محصولات شرکت JPA، خدماتی نظیر آموزش خلبانی و تعمیر‌‌و‌‌نگه‌داری نیز از سوی این شرکت به مشتریان ارائه خواهد شد.
دیوید مایمن به‌‌همراه همکارش بوریس جری در حال پرواز آزمایشی بر فراز دریاچه مایمن در این مدت با سایر سازندگان تجهیزات جت شخصی نیز در تماس بوده و می‌گوید امیدوار است که این سری مسابقات تبدیل به نمایشگاهی برای عرضه‌‌ی محصولات آینده‌‌ی صنعت هوانوردی شخصی از سوی تمامی شرکت‌‌ها شود. اما برای کسانی که می‌‌خواهند در جایگاه تماشاچیان بنشینند، شاید بهترین پیشنهاد ممکن، استفاده از گوشی‌‌های عایق صوتی باشد؛ چراکه غرش سهمگین این توربین‌‌ها وقتی که دل آسمان را می‌‌شکافند، بی‌‌شباهت به صدای پرواز جت‌های جنگنده نخواهد بود. مایمن می‌‌گوید که این تیم تجربه‌‌ی بازی‌‌هایی با توپ‌‌های شناور را نیز داشته است که البته چندان شباهتی به بازی کوییدیچ (بازی محبوب جادوگران در سری کتاب‌‌های هری پاتر) ندارد. او اضافه می‌‌کند پایداری پروازها در مجاورت یکدیگر به‌‌قدری بالاست که احتمالاً باید به فکر وضع قوانینی برای تماس و برخورد فیزیکی باشیم؛ زیرا بازیکنان با این تجهیزات عملاً می‌توانند در آسمان کنار هم بایستند و به یکدیگر ضربه بزنند. در پایان از شما همراهان زومیت دعوت می‌کنیم که با تماشای این ویدئوی دیدنی، نگاهی به گوشه‌‌ای از روند پیشرفت این تجهیزات جدید هوانوردی شخصی بیندازید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تولید به ریال فروش به دلار؛ معامله‌ای دو سر سود

روی بازار ارز کنترل کامل داریم

سهمیه‌بندی بنزین رکود و تورم را در کشور افزایش می‌دهد

رویداد سامیکس تهران سوم بهمن برگزار می‌شود

نکاتی که باید پیش از سفر به امارات بدانید

راهنمای جامع برنامه وفاداری مشتری

لینکدین به پایان مسیر و شکست نزدیک می‌شود؟

لودینگ 41: از کشنده ترین ویروس ها تا بهترین باس فایت های مجموعه رزیدنت ایول

بنچمارک و مشخصات انویدیا GTX 1660 Ti فاش شد

بررسی قیمت خرید و فروش نیسان سرانزا در سایت دیوار

پیشنهاد سبد جایگزین برای مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

طراحی مفهومی آیفون 11 با دوربین سه‌گانه در ویدئوی جدیدی رویت شد

جیلی FY11 معرفی شد؛ اولین شاسی بلند چینی با پلتفرم مشترک ولوو

استون مارتین DBS سوپرلجرا نسخه تگ هویر معرفی شد

خودرو اسپرت VUHL 05RR ساخت مکزیک رونمایی شد

بازار موبایل مارکتینگ ایران پس از تحریم ادجاست (adjust)

آیفون‌های سال 2020 صفحه نمایش LCD نخواهند داشت

آموزش استریم بازی با استفاده از پلتفرم توییچ در کامپیوتر

پوشش زنده زومیت از رویداد معرفی جهانی آنر ویو 20 [شروع شد]

هلو 8 اسمارت به بازار آمد

چالش 10 سال خودروهای پرفروش جهان

سری گلکسی اس 10 قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به آخرین آیفون اپل خواهند داشت

سرویس‌های مبتنی بر کارت روی سرورهای خارج از کشور قطع می‌شود

جریمه 50 میلیون یورویی گوگل در اروپا به دلیل تخطی از قوانین GDPR

محدودیت‌های ارتباط ماهواره ای و آینده این فناوری

جنگ با بحران جمعیت به روش کره جنوبی و برابری جنسیتی

گلکسی نوت 9 و پیکسل 3 بالاترین امتیاز دوربین سلفی را از DxOMark کسب کردند

ویوو Y89 با تراشه اسنپدراگون 626 معرفی شد

واتساپ برای مبارزه با اطلاعات نادرست فوروارد پیام‌ها را محدود کرد

دریافت عوارض در تونل‌های تهران منتفی شد

سال آینده بازار خوبی برای صنعت فولاد ایجاد می‌شود

حق مسکن کارگران 60 هزار تومان بیشتر شد

10ونیم میلیارد دلار از منابع حساب ارزی، پرداخت‌شده به فعالان اقتصادی تسویه نشده است

راهنمای جامع ویزای ترکیه

وریلی آلفابت تاییدیه‌ FDA برای پایش ضربان قلب ساعت هوشمند دریافت کرد

دیجیتال به سبک ایرانی

کوالکام: اپل بدون همکاری ما نمی‌تواند گوشی آیفون تولید کند

اطلاعات خرید کاربران، زیربنای کسب و کار بزرگ تبلیغاتی آمازون

کلیات طرح ساماندهی صنعت خودرو به تصویب مجلس رسید

مالکیت توزیع شده چیست و چگونه به رشد کشور هند کمک می‌کند

کاهش تغییرات اقلیمی با مدیریت نیتروژن در کشاورزی

حجم بسته‌های اینترنتی 10 درصد افزایش پیدا کرد

زوم‌اپ: The Weather Channel؛ محبوب‌ترین اپلیکیشن آب و هوا

سامسونگ از تراشه میان رده اکسینوس 7904 رونمایی کرد

خلاقیت هنرمند جوان ترک و خلق تصاویری تماشایی

افزایش رضایت مشتریان، اولویت اصلی کنونی مخابرات

آفرودهای زیر 50 میلیون موجود در سایت دیوار

آلمان به دنبال اعمال محدودیت سرعت در اتوبان

کابل‌کشی فیبر نوری به منازل رایگان شد

یک میلیون خط تلفن ثابت بدون کارکرد تخلیه شد