راه ترقی

آخرين مطالب

انصاریان:تعدادی از منبری‌ها معرفت به امور را به مردم انتقال نداده‌اند فرهنگی

انصاریان:تعدادی از منبری‌ها معرفت به امور را به مردم انتقال نداده‌اند

  بزرگنمايي:

راه ترقی- استاد حسین انصاریان در حسینیه آیت‌الله ابن الرضا(ع) خوانسار به تببین برنامه‌های دشمن برای ضربه زدن به دین و روحانیت اشاره و اظهار کرد: برنامه دشمن این است که فتوای مرجعیت را از ارزش بیندازد؛ روزگاری مردم بسیار به مرجعیت و فتوا وابسته بودند؛ میرزای شیرازی یک فتوا داد: «امروز استعمال توتون و تنباکو در حکم محاربهٔ با امام عصر(عج) است» و در تاریخ قابل مشاهده است که مردم چطور برای فتوای او ارزش قائل شدند و آن را تمام و کمال انجام دادند.

این مبلغ عرصه بین‌الملل در مورد بخش دوم دعای ندبه که دشمن شناسی است، گفت: بخش دوم دعای ندبه، دشمن شناسی قبل از دوست شناسی است؛ در آن جملاتی که کلمهٔ بدر، حُنین، خیبر و کارگردانان ابلیس صفتِ این جنگ‌ها را بیان می‌کند، نشان می‌دهد ابداً این خط تاریک ابلیسی به زمان رسول خدا(ص) اختصاص نداشته است. این جریان خطرناک باطلی است که فقط به دست امام عصر(عج) قطع  و ریشه‌اش کنده می‌شود، در حال حاضر جریان بدر، خیبر، حنین و سردمداران آن اسرائیل، آمریکا، انگلستان، فرانسه و بعضی از کشورهایی است که شمشیر قلدری به کمرشان بسته‌اند و حاضر هم نیستند که این شمشیر را غلاف کنند.

وی نیمه عریان کردن زنان و دختران مسلمان و همچنین گره زدن سفرهٔ مسلمان‌ها با اقتصاد ربایی را شیوه‌های دشمن کنونی برای جدایی مردم از دین دانست و گفت: کارهایی که امروز دشمن انجام می‌دهد تنها لباسش را تغییر داده و گرنه آشکار کردن همان دشمنی‌های بدر، خیبر و حنین است.

استاد اخلاق و تربیت حوزه علمیه ادامه داد: مثلاً یک حرف دشمن در زمان ما که هشتاد نود سال سابقه دارد، این است که اگر بخواهید کل مسلمان‌های کشورهای اسلامی را از دین جدا کنید، دختران و زنان آنها را از خانه بیرون بکشید و در پارک‌ها، جنگل‌ها، خیابان‌ها، ادارات و دانشگاه‌ها نیمه عریانشان کنید، جوان‌ها و مردها وقتی هر روز این زنان و دختران عشوه گر آرایش کرده و نیمه عریان را ببینند، تحریکات شهواتشان به قدری قوی می‌شود که دین را راحت کنار می‌گذارند.

دشمنی با گسترش ربا در جامعه

استاد انصاریان افزود: اقدام دیگر دشمن در زمان ما، البته در این قرن اخیر، یک گناه بسیار خطرناکِ اختراعِ یهود است؛ گناه این است که سفرهٔ مسلمان‌ها را با ربا، یعنی بانک‌ها آمیخته کنید و زلف سفرهٔ مسلمان‌ها را با پول‌ها و اقتصاد ربایی گره بزنید تا حرام بخورند و دین مثل کبوتری که از قفس می‌پرد، از قفس قلبشان بپرد.

وی با بیان اینکه دعا یک خزانه و گنجینه است، دعای ندبه را به دو بخش تقسیم و اظهار کرد: در ابتدای دعا به زیباترین صورت، شیعه را با مقدرات الهیه و قضای پروردگار آشنا می‌کند که جلوهٔ حکمت، رحمت و کرامت پروردگار است؛ اگر خوب توضیح داده شود، مستمع تا آخر عمرش از چون وچرای نسبت به اندازه گیری‌ها و تقدیرات خدا و قضا، یعنی احکام الهی، آسوده خاطر می‌شود و احکام و تقدیرات و اندازه‌گیری‌های پروردگارِ مهربانِ عالم را با کمال میل و با دل و جان قبول می‌کند.

وی با بیان اینکه دعای ندبه، راهنمای مسلمان‌ها در دشمن‌شناسی است، خاطرنشان کرد: دشمن شناسی که ندبه به ما می‌دهد را نباید به بدر، خیبر و حنین منحصر کنیم بلکه آنها تقریباً یک راهنمایی است؛ یعنی ابوسفیان‌ها تا آمدن امام زمان(عج) در کارند، یهودی‌ها با تغییر قیافهٔ فرهنگی به صورت صهیونیست در کار هستند یعنی کفر و شرک با ابزارهای بسیار قوی که تا کنار تختخواب و رختخواب و جیب بچه‌هایتان آورده اند، همین موبایل‌های فعلی به تمام مراکز فساد جهان، فحشا و منکر وصل است.

دشمن‌سازی برای روحانیت

وی افزود: این روزها عده‌ای تلاش دارند که میان روحانیت و مردم نیز فاصله ایجاد کنند. روزگاری مردم به روحانیونی که در دادگستری و مسئولیت‌های مختلف بودند یا به طور کلی به نهاد روحانیت ایمان و اعتماد داشتند، اسرائیل و آمریکا در این چهل ساله به خوبی این امر را فهمیده است و سعی در دشمن سازی برای روحانیت دارد.

عالم شیعه هیچ وقت بر ضد مردم با دشمن رفاقت نکرده است

استاد اخلاق حوزه‌های علمیه گفت: عالم شیعه هیچ وقت بر ضد شما با دشمن رفاقت نکرده و هیچ وقت بر ضد شما خواسته‌های دشمن را قبول نکرده است؛ حال اگر چندنفری که در همین شهر با مفاسد مبارزه دارند؛ مبارزه یعنی نمی‌خواهند جوان‌ها و دخترهای شما در خطر همین نقشه‌های بدریون، خیبریون و حُنَینیون بیفتند، می‌ایستند و می‌گویند این جلسات خلاف شرع، اخلاق و این منطقه است در حقیقت می‌خواهند جلوی حکومت فرهنگ اسرائیل و آمریکا را بگیرند.

روحانیت شیعه، حافظ دین و ناموس مردم است

وی با بیان اینکه روحانیت شیعه، حافظ دین و ناموس مردم است، خاطرنشان کرد: روحانی شیعه واجد شرایط است و آمریکا و اسرائیل می‌داند که حافظ قرآن، دین، اخلاق، ناموس و پول مردم، همین روحانیت شیعه است. روحانیت شیعه مردم را در مساجد و حسینیه‌ها به گونه‌ای تربیت کرده که هیچ وقت به مال مردم دست درازی نمی‌کنند، رشوه نمی‌گیرند، دزد و اختلاس چی نیستند؛ یعنی مال مردم را برای خودشان می‌دانند و می‌گویند عینِ برای خودمان است. چطور ما دلمان نمی خواهد مال ما دست بخورد و ضرر کند، نمی‌خواهیم مال دیگران هم دست بخورد.

طرح بدبینی مردم و نسل جوان نسبت به روحانیت

استاد انصاریان در مورد طرح دشمن برای ضربه زدن به روحانیت، گفت: در چند سال اخیر طرحی تقریباً پیاده شده مبنی بر اینکه مردم و نسل جوان را به روحانی بدبین کنید؛ یعنی به گونه‌ای وانمود کنید که اینها مزاحم هستند و خیر شما را نمی‌خواهند؛ به گونه‌ای وانمود کنید که اگر اینها را کنار بزنید، ماشین زندگی‌تان در خیابان زندگی بی دردسر حرکت می‌کند. هنوز ضربه به همه نخورده است؛ ولی اگر مردم بیدار نباشند، به همه ضربه می‌خورد.

قصد دارند مردم را از امام حسین(ع) جدا کنند

وی ادامه داد: یک سرمایه‌گذاری خطرناکی که در این سی ساله صورت گرفته و بسیار هم پول خرج آن کرده اند، این است که شیعه را با ترفندهایی که اتاق‌های فکرشان داده اند، یکپارچه از ابی‌عبدالله الحسین(ع) جدا کنند تا دیگر مردم محرّم و صفر نداشته باشند، گریه و سینه زنی، زنجیرزنی و عَلَم و کُتَل نداشته باشند، درِ حسینیه‌ها و مسجدها بسته شود و ابی‌عبدالله الحسین(ع) از زندگی مردم بیرون برود.

محرم و صفر را گسترده کنید و فقط به دههٔ عاشورا قناعت نکنید

نویسنده کتاب ارزشمند «آیین اشک و عزا در سوگ سیدالشهدا» به وظیفهٔ شیعه برای زنده نگهداشتن نام امام حسین(ع) اشاره و تأکید کرد: این مملکت تا روز ظهور امام عصر(عج)، به هر قیمتی که برای آنها تمام شود ابی‌عبدالله(ع) را از دست نمی‌دهد لذا هرچه می‌توانید، محرم و صفر را گسترده کنید و فقط به دههٔ عاشورا قناعت نکنید.

تعدادی از منبری‌ها معرفت به امور را به مردم انتقال نداده‌اند

وی ادامه داد: این هیجان زدگی‌ها و چون و چراها با پروردگار عالم، جریانات هستی و احکام حکیمانهٔ الهی به خاطر این است که مردم به دنبال معرفت این امور نرفته‌اند و وقتی هم در این جلسات آمده‌اند، تعدادی از ما منبری‌ها معرفت به امور را به آنها انتقال نداده‌ایم؛ البته منظورم همه منبری‌ها نیست، بسیاری از منبرها و خیلی از خطبه‌ها برای مردم راهگشاست. تربیت شدهٔ منبر اهل بیت(ع)، ظالم و خائن نیست و با کلانتری، دادگاه و دادگستری کار ندارد چون معرفتش همهٔ امور را سروسامان می‌دهد و اصلاح می‌کند و راه را برای او می‌گشاید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رییس مجلس با آیت الله العظمی میلانی و آیت الله مددی الموسوی دیدار کرد

آموزشگاه‌های کنکور به حال خود رها شده‌اند

75 درصد کتاب‌های منتشرشده در سال 97 تالیفی هستند

چهارشنبه سوری منحرف شده است

هنر انقلاب، سفارشی نیست

امکان ثبت نام در کاروان‌های فوق العاده عتبات نوروزی

رایزنی فرهنگی لازمه فرصت سازی برای اقتصاد فضای مجازی

21 میلیون نفر از موزه‌های کشور بازدید کردند

«مشتاق» را از زندگی در کرمان سیر کردند

همایش برنامه ویژه مدرسه محور بوم آغاز به کار کرد

جشنواره زنان و تولید ملی، عرصه حضور کارآفرینان اجتماعی است

بالا و پایین هزینه‌های حج/ راه‌ حل‌هایی برای کاهش هزینه‌ها

توهین به شورای عالی حوزه اهانت به مراجع و رهبری است

بطحائی خبر داد: پرداخت مطالبات حق‌التدریسی‌ها تا پایان سال

چگونه با عکس‌هایمان داستان بگوییم؟

رویکرد جدید وزارت علوم تربیت دانشجویان خودباور و خوداتکا است

افزایش سرعت واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی

فرهنگ و هنر کشور برای درخشان ماندن نیاز به زیرساخت علمی دارد

جشنواره ای در سایه

مرگ در جزیره لهجه‌ها قدم می‌زند

مردم باید زمانی که به ما می رسند احساس آرامش کنند

حضرت فاطمه(س)؛ طلایه دار دفاع از حریم ولایت

بررسی شیوه نامه‌های انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

جشن جهانی نوروز برگزار می‌شود

تیغ تحریم حوزه هنری بر گردن آشغال‌ها دوست داشتنی

بطحائی: با اجرای رتبه‌بندی، حقوق‌ تمامی فرهنگیان دو سه برابر نمی‌شود

رستم خواندن بازیگران معلول از سوی وزیر

تجربه‌هایی بدیع برای ورود به جهان تئاتر نوین

ابلاغ بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان برای سال تحصیلی آینده

«چیدمان» فرانسه پاسخی هوشمندانه به مخاطبان تشنه ایده‌های بکر

رابطه دانشجویان موسیقی با جشنواره فجر چگونه است؟

نمایش‌هایی از بلژیک، آذربایجان و رومانی

دو‌ کنسرت با یک بلیت

آموزش و پرورش باید با شجاعت موانع راه نشاط را کنار بزند

«هنر» تماشاگه چگونه زیستن یک ملت است

قدرت نمایی هنرمندان استانی در تئاتر خیابانی جشنواره فجر

بطحائی: به برخی اظهاراتم برچسب سیاسی می‌زنند

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه جهت تصدی منصب قضا

کرشندو «فرهت» در رپرتوار موسیقی فجر 97

حق التدریس‌ها نمی‌توانند معلم شوند

خاطره بازی با 37 دوره جشنواره تئاتر فجر

چهار هزار جایزه جهانی در 40 سال تاریخ سینمای بعد از انقلاب

85 درصد داوطلبان بدون تاثیر نمره کنکور وارد دانشگاه شدند

فیلم‌هایی به رنگ خون؛ تماشاگرانی در برزخ جشن و عزا

اسامی رشته‌های بدون کنکور امروز اعلام می‌شود

می‌توان مشکلات کشور را با اتکا به دین حل کرد

بطحائی: همچنان با ایده‌آل‌های بودجه‌ای فاصله‌ داریم

آموزش‌ مهارتی دانشجویان حقوق موجب تکامل دستگاه قضائی می‌شود

امام و رهبری حامیان اصلی اقلیت‌های دینی ایران بوده‌اند

بازگشت جشنواره فیلم فجر به بنیاد سینمایی فارابی