راه ترقی

آخرين مطالب

انتقاد پدر ملی‌پوش شطرنج از فدراسیون: قائم‌مقامی که نهم شد را انتخاب کردند اما آرین را نه ورزشی

انتقاد پدر ملی‌پوش شطرنج از فدراسیون: قائم‌مقامی که نهم شد را انتخاب کردند اما آرین را نه

  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمد غلامی با گلایه از فدراسیون شطرنج به سبب دعوت نکردن آرین غلامی فرزندش به تیم ملی برای مسابقات تیمی قهرمانی جهان، اظهار کرد: فدراسیون شطرنج در قبال آرین کار خوبی نکرد، آنها آرین را بعد از مسابقات سوئد به جای تشویق از تیم ملی حذف کردند. شاید نمی‌خواهند آرین در عرصه‌های بین‌المللی شناخته شود و یا در جهان رشد کند و دیده شود. آرین کم مدال ندارد و نیازی به این مسابقه و یا مسابقاتی که قرار است فدراسیون بفرستد ندارد، ولی باید حداقل اگر فدراسیون کمکی نمی‌کند سنگ اندازی هم نکند.

وی در ادامه صحبت‌های خود، بیان کرد: آرین نتایج خوبی در مسابقات ریلتون سوئد گرفت. با وجودی که مقابل نماینده صهیونیستی بازی نکرد عنوان نایب قهرمانی برق آسا را کسب کرد و توانست اولین نورم استاد بزرگی را کسب کند. بعد از سوئد بلافاصله در مسابقات ارمنستان شرکت کرد، هر چند که دیر به مسابقات رسید و نتوانست دومین نورم استاد بزرگی را بگیرد. آرین بلافاصله بعد از آن در قهرمانی کشور شرکت کرد. همه بازیکنان موظف هستند که در این مسابقات شرکت کنند چون هر کسی که جزو پنج نفر برتر باشد عضو تیم ملی می‌شود. این مسابقات 10 روز در استان بوشهر با کلی هزینه از سوی میزبان و در یک تورنمنت بسیار سنگین و سطح مسابقات بسیار بالا برگزار شد و آرین سوم مشترک شد.

پدر آرین غلامی با گلایه از نحوه انتخابی تیم ملی، خاطر نشان کرد: هر چند که در آئین نامه مسابقات قهرمانی کشور نوشته شده که کمیته فنی برای انتخاب تیم ملی تصمیم می‌گیرد اما باید دید این کمیته فنی از چه قدرتی استفاده می‌کند؟ در کمیته فنی افرادی هستند که تابع رئیس آن هستند. رئیس کمیته فنی با وجودی که رؤسای فدراسیون‌ها عوض شدند، سال‌ها است که در این سمت قرار دارد. رئیس کمیته فنی تابعیت آمریکا را دارد و متوجه نیست شطرنج بازان ایرانی چقدر زحمت و رنج می‌کشند و چقدر در عذاب هستند که به راحتی نفرات را حذف می‌کند.

وی اضافه کرد: ما به احسان قائم مقامی احترام می‌گذاریم اما در حال حاضر آمادگی قبل خود را ندارد. او در قهرمانی کشور در میان 12 نفر نهم شد. نمی دانم چطور کمیته فنی نفر سوم، چهارم، پنجم و تا هشتم را حذف و نفر نهم را انتخاب می‌کند؟ آیا هر کسی که نفوذ بیشتری در فدراسیون داشته باشد یا هر کسی که ارتباط مستقیمی با کمیته فنی داشته باشد برای تیم ملی انتخاب می‌شود؟ آیا نباید برای تیم ملی فردی اصلح و قوی‌تر انتخاب شود؟

پدر آرین غلامی با بیان اینکه حتی رئیس فدراسیون شطرنج پاسپورت فرزندش را برای حضور در مسابقات تیمی جهان گرفته بود، اظهار کرد: بعد از مسابقات قهرمانی کشور پهلوان زاده به آرین زنگ زد و برنامه او را گرفت تا برای اعزام به مسابقات تیمی جهان تداخلی وجود نداشته باشد. حتی ما حضوری به فدراسیون رفتیم و پاسپورت آرین را دادیم تا بلافاصله بعد از مشخص شدن اسامی تیم ملی کارهای ویزا انجام شود. اما بعد از چند روز کمیته فنی تصمیم گرفت به جای آرین قائم مقامی را بفرستد.

او خاطر نشان کرد: در حالی که فیروزجا، ایدنی، خداشناس، غلامی، درینی و.. به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم قهرمانی کشور قرار گرفتند اما آنها نفراتی را خارج از رده بندی قهرمانی کشور انتخاب کردند. وقتی حضور در مسابقات الزامی است اگر کسی شرکت نکرده نباید به تیم ملی دعوت شود. حداقل باید از قبل اعلام می‌کردند افرادی که ریتینگشان بالاتر است نیازی نیست که در مسابقات شرکت کنند. آرین با وجودی که خیلی خسته بود و قبل از آن در دو رویداد شرکت کرده بود، همچنین خیلی از درسش دور بود با همه این شرایط باز هم به مسابقات قهرمانی کشور رفت که حرف و حدیثی پیش نیاید. انتظار هم نداشتیم فدراسیون به جای روحیه دادن، او را حذف کند.

پدر آرین غلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، بیان کرد: یکی از معتبرترین مسابقات، مسابقات کشوری است اما در ایران بر عکس است. می‌گویند در مسابقات شرکت کن اما مصلحت و انتخاب نفرات و تشخیص اینکه در مسابقات جهانی شرکت کنید را کمیته فنی و فدراسیون تعیین می‌کند. در این شرایط بحث لابی‌گری و رابطه بازی پیش می‌آید و ورزش آسیب می بیند.

وی به حذف آرین غلامی از تیم ملی در سه سال گذشته اشاره کرد و در این باره گفت‌: این بار اول نیست که آرین را حذف می‌کنند. در المپیاد باکو با وجودی که سرمربی تیم ملی نام آرین را در لیست قرار داده بود اما پهلوان زاده نام او را حذف کرد و فرد دیگری را به جای او فرستادند. سه سال پیش هم آرین دوم کشور شد، ولی کمیته فنی اسم او را حذف کرد. چرا هر سال اسم او را خط می‌زنند. اگر آرین آماده نبود که نورم استاد بزرگی و افزایش ریتینگ نمی‌گرفت.

پدر آرین غلامی، اظهار کرد: آرین نام فدراسیون را بر سر زبان هر ارگانی آورد. حتی سازمانی که نمی‌دانست شطرنج چیست. فدراسیون از آرین استفاده کرد اما عملاً اسم او را خط زد. مرصاد خداشناس هم از این قضیه معترض است. نمی‌دانیم که اساس انتخاب چیست؟ نمی‌شود که یک بازیکن را در لیست تیم ملی بگذاری بعد حذف کنی.

او ادامه داد: این فدراسیون کاری کرده که در این سال‌ها افراد زیادی تابعیت کشورهای دیگر را می‌گیرند. هیچ فدراسیونی این گونه نیست. خیلی از استاد بزرگان این رشته به آمریکا رفتند. آن قدر فشار به بازیکنان می‌آورند که تابعیت بگیرند. آیا یک فدراسیون حق دارد که یک شطرنج باز که خودش و خانواده‌اش همه چیزشان را برای شطرنج گذاشته‌اند از تیم ملی کنار بگذارند. اکنون چه کسی پاسخگو است.

غلامی در ادامه، گفت‌: آرین تنها سفر می‌کند و در این سن به خیلی از کشورها تنهایی رفته است. آیا باید حقش خورده شود؟ من مثل کوه کنار او ایستاده‌ام و اگر تا اکنون موفق بوده به خاطر حضور من در کنارش است. خیلی بلا سر آرین آمده اما من حامی او هستم و برای موفقیتش هر کاری می‌کنم.

او در پایان صحبت‌های خود، گفت‌: در پایان می‌خواهم از تمامی کسانی که در این مدت به آرین لطف داشتند و بعد از مسابقات ریلتون سوئد از او تقدیر کردند تشکر کنم. همه سازمان‌ها و ارگان‌ها به جز فدراسیون شطرنج همچون بیت امام و رهبری، بسیج دانشجویان دانشگاه امام صادق، دفتر حمایت از فلسطین، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، بسیج دانش آموزی کشور، دانشجویان جهاد اکبر حضرت امام، شهرداری منطقه 18 تهران، دفتر حاج آقا آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه استان مازندران و همه کسانی که زحمت کشیدند تشکر کنم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گل محمدی، جدی ترین گزینه داخلی باشگاه پرسپولیس؛ تلاش برای جذب چند ستاره

سابریست ایران: در مجارستان تا 90 درصد سهمیه المپیک را قطعی می‌کنیم

انتخابات وزنه برداری؛ رای به تغییر راهبرد

از آخرین تلاش ها برای حفظ برانکو تا بررسی گزینه های جانشینی؛ روزهای خاکستری برای ارتش سرخ

فدراسیون فوتبال به دنبال راهکاری برای دریافت مطالبات از فیفا

تیم ملی هندبال ساحلی، عربستان را هم تسلیم کرد

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران به فینال آسیا رسید

نتایج کامل لیگ ملت‌های والیبال 2019 + برنامه و جدول

پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم‌های غرب آسیا/ فرصتی که از دست رفت

نبرد والیبال ایران با پر افتخارترین تیم جهان

سلطانی فر: هیات مدیره پرسپولیس بازگشت برانکو را پیگیری می کند

«سیامند رحمان» در بین 10 ستاره رقابت های پاراوزنه برداری قهرمانی جهان

ایران صدرنشین لیگ ملت‌های والیبال شد

با قراردادی دو ساله؛ استراماچونی سرمربی استقلال شد

بهترین ورزش ها برای سلامت مغز کدامند

اولین رده بندی ایران با ویلموتس/ 20 جهان و اول آسیا

پاداش 49 هزار دلاری برای تیم ملی والیبال ایران

یکی از کمانداران معلول از هلند بازنگشت!

ایران - کره‌جنوبی؛ دوستانه ولی به قصد تلافی

پیشنهاد ایران به AFC برای میزبانی مراسم برترین‌های آسیا

مخالفت کمیته المپیک با انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید

مشاور مدیرعامل پرسپولیس: هیچ بازیکنی از پرسپولیس جدا نمی‌شود

نوزایی: همه ایرانیان برای احیای چوگان وظیفه دارند

ایران در رده سوم لیگ ملت‌های والیبال باقی ماند

والیبال ایران آرژانتین را هم تسلیم کرد

دیدار والیبال ایران با هموطنان ولاسکو

طلای ناب ستاره تکواندوی ایران در جایزه بزرگ رُم

معاون وزیر ورزش: هجوم و ازدحام هوادران پرسپولیس مانع حضور داماشی ها شد

سرپرست دبیرکل کمیته المپیک: 120 میلیارد ریال به حساب فدراسیون های ورزشی واریز شد

عرب: نگران شرایط برانکو نیستیم

آلمان هم مقابل قدرت والیبال ایران تسلیم شد

عرب: پیشنهاد یک قرارداد بلندمدت را به برانکو داده ایم/ از حق پرسپولیس و هوادارانش نخواهیم گذشت

ایران به رده دوم لیگ ملت‌های والیبال صعود کرد

فغانی داور دیدار دوستانه ایران با سوریه شد

437 ورزشکار و کادر فنی امروز با حضور رییس جمهوری تجلیل می شوند

سرمربی تیم بسکتبال جوانان: نسل بسیار خوبی داریم

ویلموتس: امیدوارم بتوانیم اینجا روزهای خوبی داشته باشیم/ ما هر هفته مسئولی خواهیم داشت تا لیگ را رصد کند

رویارویی سروقامتان والیبال ایران با ایتالیا در نخستین گام لیگ ملتهای 2019

سرمربی تیروکمان معلولان: اول به مدال جهانی فکر می‌کنیم بعد سهمیه پارالمپیک

ویلموتس وارد تهران شد

افتتاح لیگ ملت‌های والیبال با بازی ایران - ایتالیا + جدول مسابقات

زاهدی فر مصاف سپاهان و پرسپولیس را قضاوت می کند

سلطانی‌فر خبر داد: 11 خرداد در حضور رییس‌جمهور پاداش مدال‌آوران اهدا می‌شود

شرط کمیته اخلاق برای حضور بیرانوند در دیدار مقابل سپاهان

اساسنامه کمیته ملی المپیک چه روندی را در دولت طی کرده است؟

آخرین وضعیت مصدومان پرسپولیس؛ از آمادگی سیدجلال و شجاع تا تلاش بیرانوند برای بازگشت به تمرینات گروهی

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال: ویلموتس سرمربی قطعی تیم ملی است

تورنمنت بلغارستان آخرین فرصت کشتی‌گیران برای المپیکی شدن

فخری: جهان به شمشیربازی ایران احترام می گذارد

عضو هیات مدیره استقلال: فوتبال را باید به اهالی آن سپرد