راه ترقی

آخرين مطالب

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است سياسي

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است

  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزود: سال گذشته در این پالایشگاه میزان تولید نفت از 8 میلیون به 12 میلیون رسید و امروز بهبود کیفیت همان 12میلیون لیتر را به یورو پنج رساندیم که این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: از سال 96 تا امروز در طول کمتر از 2 سال مرحله اول پالایشگاه نفت خلیج فارس را در سال گذشته و مرحله دوم و سوم را در سال 97 افتتاح کردیم که این به معنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت است.
رییس جمهوری اظهار داشت: این به دور از انصاف، مروت، وطن دوستی، عشق به انقلاب، اخلاق اسلامی است که کارهای بزرگی را که انجام شده است نبینیم.
وی اضافه کرد: آمریکایی ها و صهیونیست ها در دیماه سال 96 توطئه ای را علیه ایران آغاز کردند و خیال کردند امسال همه چیز تمام می شود و جمهوری اسلامی نمی تواند چهل سالگی خود را جشن بگیرد.
رییس جمهوری ادامه داد: آنها به اشتباه فکر می کردند که ما دستمان را بالا خواهیم برد و در نفت و گاز، کشاورزی و توسعه قادر به فعالیت نخواهیم بود اما ملت ایران راه توسعه خود را ادامه داد.
رییس جمهوری بیان داشت: کسی نمی ‌تواند این عظمت و دستاوردهای بزرگ انقلاب را بخاطر شرایطی همچون گرانی مقطعی برخی کالاها که مردم را چند روزی در مضیقه قرار می‌ دهد، زیر سوال ببرد.
روحانی با تاکید بر اینکه باید کارهای بزرگی را که در کشور انجام شده، ببینیم، گفت: مشکلات و کمبودهایی وجود دارد و در زمان تحریم و جنگ اقتصادی با مشکلاتی مواجه می ‌شویم، چرا که آمریکا و مزدورانش در منطقه تلاش می‌ کنند فشار به ملت ایران را روزانه افزایش دهند.
وی ادامه داد: زمانی که دشمن سنگی پرتاب می ‌کند، ممکن است یک شیشه هم بشکند اما نمی ‌شود بخاطر شکستن شیشه زانوی غم بغل بگیریم.

*امروز روز امتحان الهی است
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز روز امتحان الهی است، گفت: همانطور که با وحدت و اتحاد در دوران دفاع مقدس مقاومت کردیم و پیروز شدیم، امروز نیز باید مقاومت کنیم و مایوس نشویم.
وی یاد آور شد : در سال 64 فروش نفت ما قطع شد، اما با اراده ، برنامه‌ریزی، تدبیر و فداکاری مهندسان و متخصصان از مشکلات عبور کردیم و دوباره تولید و فروش نفت ادامه پیدا کرد.
رییس جمهوری اضافه کرد : در عملیات بدر سال 63، فقط یک فروند هواپیمای عراقی را ساقط کردیم ، اما با برنامه‌ریزی‌ها و کمک شهید بابایی و دوستان از بهمن سال 64 تا فروردین 65 ، موفق شدیم 150 فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کنیم که در مخیله هیچ نظامی نمی‌آمد.
وی تصریح کرد : اراده، تصمیم، برنامه‌ریزی، تدبیر و فداکاری ما را در برابر دشمن پیروز کرد و اگر می‌خواستیم دست روی دست بگذاریم و از میراژها، میگ‌های جدید و موشک‌های ضد رادار عراق هراس داشته باشیم ،نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.
روحانی اضافه کرد : درشرایط سخت آن زمان مهندسان وکارگران شرکت نفت، پالایشگاه را در مقابل بمباران دشمنان، سر پا نگه داشتند و با وجود کمک همه دنیا به صدام، روی پای خود ایستادیم؛ نفت تولید و صنعت نفت را اداره کردیم ، در طول مدت جنگ نیزصادرات نفت داشتیم و هم سوخت جبهه و مردم را تامین کردیم.
وی یاد آور شد : شرایط سخت و زندگی کوپنی بود و مردم با مشکلات زیادی داشتند اما به رغم همه مسائل عقب‌نشینی نکردند و از امام راحل جدا نشدند و کشور را غریب و تنها نگذاشتند.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اگر در زمان جنگ عده ای می جنگیدند و عده ای در تهران آنان را بازخواست می کردند ؛ به نتیجه ای نمی رسیدیم اما همه دست در دست هم دشمن را شکست دادیم .
روحانی با اشاره به اینکه جنگ پیروزی و شکست دارد افزود : ما هم بودیم و پیروز شدیم ، امروز، روز جنگ اقتصادی است، ما در جنگ نظامی پشت هم بودیم و در شرایط جنگ اقتصادی امروز هم باید با هم و پشتیبان هم باشیم که اگر با هم نباشیم و عده‌ای بر سر مسایل جزئی بهانه‌گیری کنند، نمی‌توانیم در مقابل توطئه دشمنان مقاومت کنیم.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جنگ اقتصادی سخت تر از جنگ نظامی است افزود : در جنگ نظامی همه چیز آشکار است اما در جنگ اقتصادی اینگونه نیست. اینکه چگونه نفت بفروشیم و نقل و انتقالات مالی انجام دهیم، عملیاتی اقتصادی است.

*وقتی مردم به دیدگاهی رای دادند همه از آن حمایت کنند
رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه انتخابات هر چهار سال یکبار برگزار می شود تا ملت به هر دیدگاهی که رای داد، کشور بر آن اساس اداره شود گف : نمی‌شود در ابتدا دعوا کنیم، در ادامه اختلاف داشته باشیم و برای انتخابات بعدی، کار را ادامه دهیم.
وی تصریح کرد : وقتی مردم به دیدگاهی رای دادند، همه باید از آن حمایت کنند. در انتخابات 2 یا چند گروه با هم رقابت می‌کنند و وقتی یک گروه انتخاب شد رقابت تمام می شود.
دکتر روحانی گفت: در مصوبات مجلس شورای اسلامی هم گاهی می‌بینیم، تنها با یک رای اختلاف، یک موضوع تصویب و قانون می‌شود و زمانی که به قانون تبدیل شد نماینده مخالف هم می بایست آن را اجرا کند.
رئیس جمهوری اظهار داشت : وقتی دولتی با رای مردم انتخاب می شود ، همه باید از آن حمایت کنند، همه باید با هم باشیم در غیر اینصورت نه تنها در دوران جنگ، بلکه در صلح هم موفق نخواهیم شد.

**امنیت پایدار مدیون تلاش نیروهای مسلح و امنیتی
رییس جمهوری گفت: امنیت پایدار، حاصل تلاش سپاه، ارتش ونیروهای امنیتی و انتظامی است که یادمان نرود برای امنیت کشور و ملت نیز کارهای بزرگی صورت گرفته است و هنگامی متوجه امنیت می شود که حادثه ای در نقطه ای از کشور رخ دهد.
روحانی ادامه داد: برای تامین سلامت و بهداشت مردم نیز پزشکان و پرستاران زیادی در کشور در حال تلاش و فعالیت هستند تا سلامت جامعه تامین شود که این کارهای بزرگ را باید مدنظر داشته باشیم.
وی گفت: ضمن اینکه امروز شرایط کشور عادی نیست و ما تحت فشار دشمنان هستیم، اما اطمینان داریم اگر متحد بایستیم در این جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم شد و دشمن وادار به عقب‌ نشینی می ‌شود.

**افتضاح آمریکا در تصویب قطعنامه علیه ایران
رییس جمهوری در ادامه با تشریح موفقیت‌ های دولت، به موفقیت‌ های حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: مهرماه گذشته آمریکایی ‌ها، 2 ماه تلاش کردند تا برای تصویب قطعنامه ‌ای علیه ایران در شورای امنیت 15 عضو سران را با خود هماهنگ کنند، اما در آن اجلاس که ترامپ خودش هم در آن شرکت کرد، آمریکا تنها ماند و 14 کشور دیگر، علیه آمریکایی ‌ها سخن گفتند.
روحانی تصریح کرد: سخنان رییس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد ایران با خنده حاضران مواجه شد و آیا افتضاحی از این بدتر برای آمریکا سراغ دارید؟
وی تاکید کرد باید پیروزی ها و افتخارات بزرگ ایران از جمله به آب اندازی پیشرفته ترین زیردریایی فاتح با تلاش وزارت دفاع و ارتش و افتتاح مرحله سه ستاره خلیج فارس را برجسته کنیم و به خاطر مشکلات کوچک یقه مسوولان را نگیریم.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر همه با هم کار نمی‌ کردیم و دست به دست هم نمی‌ دادیم، موفق نمی‌ شدیم، آنچه اتفاق افتاده و امروز شاهد آن هستیم، تنها موفقیت دولت، سپاه، یا یک گروه خاص نیست، بلکه موفقیت ملت است که باید به آن افتخار کنیم.
روحانی با اشاره به تحریم ‌های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی‌ ها مدعی هستند که تحریم ‌ها علیه ملت ایران نیست در حالی که آن ها علیه سلامت و بهداشت مردم کار می‌ کنند.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کاری که امروز در کشور انجام می‌ شود، هم برای خودکفایی و هم در راستای سلامت مردم انجام می شود، گفت: جا دارد که این موفقیت ها را به ملت بزرگ، صنعت نفت، سپاه پاسداران، مهندسان، کارگران و همه تلاشگران تبریک بگوییم.
وی خطاب به ملت ایران تاکید کرد: این شما بودید که در زمان جنگ نفت تولید کردید و سوخت و انرژی مورد نیاز کشور و مردم را تامین کردید و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی، دلاورانه تلاش و کوشش می‌کنید.
روحانی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه معنی موفقیت‌ های امروز این است که ملت ما راه خود را درست انتخاب کرده است، گفت: باید خود و توانمان را باور کنیم و اگر این باور ایجاد شود به همه قله‌های پیروزی دست خواهیم

**خودکفایی پنج محصول در دولت تدبیر و امید
رییس جمهوری در ادامه افتتاح مرحله سوم پالایشگاه خلیج فارس را به معنای خودباوری، شکست تحریم‌ ها، اعتماد به نفس و خود کفایی دانست و گفت: در این دولت خودکفایی در پنج محصول اساسی محقق شد.
روحانی ادامه داد: اگر در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ کاری نکرده بودیم و اما در تولید گندم، بنزین، گازوییل، گاز و شکر که خودکفا شدیم که آیا همین بس نبود؟
وی با توجه به این نکته که اگر مردم در کشور روزی برای تهیه بنزین، گازوییل و یا گاز مصرفی منزل خود با مشکل مواجه شوند، چه مشکلاتی ایجاد می‌ شود، گفت: در زمان بودن نعمت ها قدر آن را نمی دانیم و اهمیت آن را زمانی درک می کنیم که این نعمت را نداشته باشیم.
رییس جمهوری همچنین از سلامت و امنیت به عنوان 2 نعمت بزرگ در کشور نام برد که برای تامین آن کار و تلاش زیادی صورت گرفته است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

همکاری با کشورهای همسایه از اصول ثابت سیاست خارجی ایران است

آبه، ترامپ را از نتایج سفر خود به تهران مطلع کرد/ سفر نخست وزیر ژاپن به تهران مثبت بود

عفو و تخفیف 582 نفر از محکومین تعزیرات با موافقت رهبری

رئیس جمهوری: ایران خواهان ثبات، امنیت و توسعه افغانستان است

روحانی: ایران مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده است

کسانی که از نگاه غرب گاو شیرده هستند، بهتر است درباره اعتبار مقامات مقتدر جمهوری اسلامی ایران سکوت کنند

شینهوا: سفر آبه به تهران مثبت بود

ایران در بازی ترامپ دست پیش دارد

هشدار ریابکوف به همتای آمریکایی‌اش درباره خطر از بین رفتن برجام

وکلای ایرانی امروز در دادگاه لاهه از حقوق ایران دفاع می‌کنند

شینزو آبه با رهبر انقلاب دیدار کرد

ژاپن علاقه مند به ادامه خرید نفت از ایران

بیانیه مشترک آلمان و امارات متحده عربی درباره ایران

پاسخ به 5 پرسش کلیدی درباره «اختلال در دستگاه محاسباتی»

آهنگ شرایط اقتصادی کشور به سمت مطلوب پیش می‌رود

ظریف: برای رفاه مردم خود راه‌هایی خواهیم یافت/ تارو کونو: ادامه تنش‌ها به همه آسیب میزند

عراقچی به سوییس می‌رود

جامعه بیش از همیشه مطالبه‌گر شده است/ معرفی حسینی به مجلس به حمایت فرهنگیان بستگی دارد

نخست وزیر ژاپن وارد تهران شد

رهبر انقلاب درگذشت آیت الله محقق کابلی را تسلیت گفتند

امیدوارم گفت و گو با مقامات ایران تنش های خاورمیانه را خنثی کند

دادگاه با آزادی مشروط نزار زاکا موافقت کرد

آبه و ترامپ تلفنی درباره ایران صحبت کردند

رسانه های شرق آسیا: ایران به کانون گفت و گوها تبدیل شده است

ظریف: جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران بسیار خطرناک است

موسوی: اروپا گام عملی بردارد وگرنه با قاطعیت به سمت اجرای گام دوم می‌رویم

دستور رئیس مجلس به کمیسیون امنیت برای پیگیری برگزاری مهمانی‌ها از سوی سفارتخانه‌ها

ظریف:ایران هیچ گاه نگران گفت وگو با کشورهای دوست و همراه نیست

وزیران خارجه ایران و آلمان با یکدیگر دیدار کردند

ماموریت آبه در تهران/ آیا ژاپن مذاکره میان ایران و آمریکا را کلید می زند؟

وزیر امور خارجه آلمان وارد تهران شد

تقاضای آزادی نزار زاکا در حال بررسی است/ برای پرونده نجفی فعلاً وقت رسیدگی تعیین نشده است

«معامله قرن» به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد

ظریف:وظیفه اعضای برجام عادی سازی روابط اقتصادی ایران است

قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ شد

ورود به مجلس با کسب حداقل 20درصد آرای صحیح/ اعلام اسامی احزاب مجوزدار تا 10تیر

ماموریت برجامی «هایکو ماس» در تهران

ژاپن تایمز: آبه در ایران بر اهمیت برجام تاکید خواهد کرد

تنها یک هفته صبر پوچ بودن ادعای آمریکا برای مذاکره با ایران را ثابت کرد

برگزاری دوره‌های آموزشی انتخاباتی برای فرمانداران و بخشداران

اصرار آمریکایی‌ها نشان می‌دهد آنها محتاج مذاکره‌اند نه ما

همه وظیفه داریم از یمن حمایت کنیم/پیروزی ملت یمن قطعی است

تبریک سفیر ایران در فرانسه به دبیر کل کنفرانس جهانی سازمان ملل در امور زنان

در مورد برجام طرفدار ایران هستیم

تاجیکستان و ایران در مسیر تحکیم روابط

نمایندگان رسانه ها از تاسیسات آب سنگین اراک بازدید می کنند

جزییات سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران

بعیدی‌نژاد: آمریکا تامین‌کننده مالی حساب‌های توییتری برانداز علیه ایران است

مناسبات تهران-دوشنبه، همسو با اشتراکات فرهنگی و تاریخی بیش از پیش گسترش یابد

رهبر انقلاب شهادت مظلومانه امام جمعه کازرون را تسلیت گفتند