راه ترقی

آخرين مطالب

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است سياسي

رییس جمهوری :ملت ایران در مسیر خودکفایی قرار گرفته است

  بزرگنمايي:

راه ترقی- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزود: سال گذشته در این پالایشگاه میزان تولید نفت از 8 میلیون به 12 میلیون رسید و امروز بهبود کیفیت همان 12میلیون لیتر را به یورو پنج رساندیم که این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: از سال 96 تا امروز در طول کمتر از 2 سال مرحله اول پالایشگاه نفت خلیج فارس را در سال گذشته و مرحله دوم و سوم را در سال 97 افتتاح کردیم که این به معنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت است.
رییس جمهوری اظهار داشت: این به دور از انصاف، مروت، وطن دوستی، عشق به انقلاب، اخلاق اسلامی است که کارهای بزرگی را که انجام شده است نبینیم.
وی اضافه کرد: آمریکایی ها و صهیونیست ها در دیماه سال 96 توطئه ای را علیه ایران آغاز کردند و خیال کردند امسال همه چیز تمام می شود و جمهوری اسلامی نمی تواند چهل سالگی خود را جشن بگیرد.
رییس جمهوری ادامه داد: آنها به اشتباه فکر می کردند که ما دستمان را بالا خواهیم برد و در نفت و گاز، کشاورزی و توسعه قادر به فعالیت نخواهیم بود اما ملت ایران راه توسعه خود را ادامه داد.
رییس جمهوری بیان داشت: کسی نمی ‌تواند این عظمت و دستاوردهای بزرگ انقلاب را بخاطر شرایطی همچون گرانی مقطعی برخی کالاها که مردم را چند روزی در مضیقه قرار می‌ دهد، زیر سوال ببرد.
روحانی با تاکید بر اینکه باید کارهای بزرگی را که در کشور انجام شده، ببینیم، گفت: مشکلات و کمبودهایی وجود دارد و در زمان تحریم و جنگ اقتصادی با مشکلاتی مواجه می ‌شویم، چرا که آمریکا و مزدورانش در منطقه تلاش می‌ کنند فشار به ملت ایران را روزانه افزایش دهند.
وی ادامه داد: زمانی که دشمن سنگی پرتاب می ‌کند، ممکن است یک شیشه هم بشکند اما نمی ‌شود بخاطر شکستن شیشه زانوی غم بغل بگیریم.

*امروز روز امتحان الهی است
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز روز امتحان الهی است، گفت: همانطور که با وحدت و اتحاد در دوران دفاع مقدس مقاومت کردیم و پیروز شدیم، امروز نیز باید مقاومت کنیم و مایوس نشویم.
وی یاد آور شد : در سال 64 فروش نفت ما قطع شد، اما با اراده ، برنامه‌ریزی، تدبیر و فداکاری مهندسان و متخصصان از مشکلات عبور کردیم و دوباره تولید و فروش نفت ادامه پیدا کرد.
رییس جمهوری اضافه کرد : در عملیات بدر سال 63، فقط یک فروند هواپیمای عراقی را ساقط کردیم ، اما با برنامه‌ریزی‌ها و کمک شهید بابایی و دوستان از بهمن سال 64 تا فروردین 65 ، موفق شدیم 150 فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کنیم که در مخیله هیچ نظامی نمی‌آمد.
وی تصریح کرد : اراده، تصمیم، برنامه‌ریزی، تدبیر و فداکاری ما را در برابر دشمن پیروز کرد و اگر می‌خواستیم دست روی دست بگذاریم و از میراژها، میگ‌های جدید و موشک‌های ضد رادار عراق هراس داشته باشیم ،نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.
روحانی اضافه کرد : درشرایط سخت آن زمان مهندسان وکارگران شرکت نفت، پالایشگاه را در مقابل بمباران دشمنان، سر پا نگه داشتند و با وجود کمک همه دنیا به صدام، روی پای خود ایستادیم؛ نفت تولید و صنعت نفت را اداره کردیم ، در طول مدت جنگ نیزصادرات نفت داشتیم و هم سوخت جبهه و مردم را تامین کردیم.
وی یاد آور شد : شرایط سخت و زندگی کوپنی بود و مردم با مشکلات زیادی داشتند اما به رغم همه مسائل عقب‌نشینی نکردند و از امام راحل جدا نشدند و کشور را غریب و تنها نگذاشتند.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اگر در زمان جنگ عده ای می جنگیدند و عده ای در تهران آنان را بازخواست می کردند ؛ به نتیجه ای نمی رسیدیم اما همه دست در دست هم دشمن را شکست دادیم .
روحانی با اشاره به اینکه جنگ پیروزی و شکست دارد افزود : ما هم بودیم و پیروز شدیم ، امروز، روز جنگ اقتصادی است، ما در جنگ نظامی پشت هم بودیم و در شرایط جنگ اقتصادی امروز هم باید با هم و پشتیبان هم باشیم که اگر با هم نباشیم و عده‌ای بر سر مسایل جزئی بهانه‌گیری کنند، نمی‌توانیم در مقابل توطئه دشمنان مقاومت کنیم.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جنگ اقتصادی سخت تر از جنگ نظامی است افزود : در جنگ نظامی همه چیز آشکار است اما در جنگ اقتصادی اینگونه نیست. اینکه چگونه نفت بفروشیم و نقل و انتقالات مالی انجام دهیم، عملیاتی اقتصادی است.

*وقتی مردم به دیدگاهی رای دادند همه از آن حمایت کنند
رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه انتخابات هر چهار سال یکبار برگزار می شود تا ملت به هر دیدگاهی که رای داد، کشور بر آن اساس اداره شود گف : نمی‌شود در ابتدا دعوا کنیم، در ادامه اختلاف داشته باشیم و برای انتخابات بعدی، کار را ادامه دهیم.
وی تصریح کرد : وقتی مردم به دیدگاهی رای دادند، همه باید از آن حمایت کنند. در انتخابات 2 یا چند گروه با هم رقابت می‌کنند و وقتی یک گروه انتخاب شد رقابت تمام می شود.
دکتر روحانی گفت: در مصوبات مجلس شورای اسلامی هم گاهی می‌بینیم، تنها با یک رای اختلاف، یک موضوع تصویب و قانون می‌شود و زمانی که به قانون تبدیل شد نماینده مخالف هم می بایست آن را اجرا کند.
رئیس جمهوری اظهار داشت : وقتی دولتی با رای مردم انتخاب می شود ، همه باید از آن حمایت کنند، همه باید با هم باشیم در غیر اینصورت نه تنها در دوران جنگ، بلکه در صلح هم موفق نخواهیم شد.

**امنیت پایدار مدیون تلاش نیروهای مسلح و امنیتی
رییس جمهوری گفت: امنیت پایدار، حاصل تلاش سپاه، ارتش ونیروهای امنیتی و انتظامی است که یادمان نرود برای امنیت کشور و ملت نیز کارهای بزرگی صورت گرفته است و هنگامی متوجه امنیت می شود که حادثه ای در نقطه ای از کشور رخ دهد.
روحانی ادامه داد: برای تامین سلامت و بهداشت مردم نیز پزشکان و پرستاران زیادی در کشور در حال تلاش و فعالیت هستند تا سلامت جامعه تامین شود که این کارهای بزرگ را باید مدنظر داشته باشیم.
وی گفت: ضمن اینکه امروز شرایط کشور عادی نیست و ما تحت فشار دشمنان هستیم، اما اطمینان داریم اگر متحد بایستیم در این جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم شد و دشمن وادار به عقب‌ نشینی می ‌شود.

**افتضاح آمریکا در تصویب قطعنامه علیه ایران
رییس جمهوری در ادامه با تشریح موفقیت‌ های دولت، به موفقیت‌ های حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: مهرماه گذشته آمریکایی ‌ها، 2 ماه تلاش کردند تا برای تصویب قطعنامه ‌ای علیه ایران در شورای امنیت 15 عضو سران را با خود هماهنگ کنند، اما در آن اجلاس که ترامپ خودش هم در آن شرکت کرد، آمریکا تنها ماند و 14 کشور دیگر، علیه آمریکایی ‌ها سخن گفتند.
روحانی تصریح کرد: سخنان رییس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد ایران با خنده حاضران مواجه شد و آیا افتضاحی از این بدتر برای آمریکا سراغ دارید؟
وی تاکید کرد باید پیروزی ها و افتخارات بزرگ ایران از جمله به آب اندازی پیشرفته ترین زیردریایی فاتح با تلاش وزارت دفاع و ارتش و افتتاح مرحله سه ستاره خلیج فارس را برجسته کنیم و به خاطر مشکلات کوچک یقه مسوولان را نگیریم.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر همه با هم کار نمی‌ کردیم و دست به دست هم نمی‌ دادیم، موفق نمی‌ شدیم، آنچه اتفاق افتاده و امروز شاهد آن هستیم، تنها موفقیت دولت، سپاه، یا یک گروه خاص نیست، بلکه موفقیت ملت است که باید به آن افتخار کنیم.
روحانی با اشاره به تحریم ‌های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی‌ ها مدعی هستند که تحریم ‌ها علیه ملت ایران نیست در حالی که آن ها علیه سلامت و بهداشت مردم کار می‌ کنند.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کاری که امروز در کشور انجام می‌ شود، هم برای خودکفایی و هم در راستای سلامت مردم انجام می شود، گفت: جا دارد که این موفقیت ها را به ملت بزرگ، صنعت نفت، سپاه پاسداران، مهندسان، کارگران و همه تلاشگران تبریک بگوییم.
وی خطاب به ملت ایران تاکید کرد: این شما بودید که در زمان جنگ نفت تولید کردید و سوخت و انرژی مورد نیاز کشور و مردم را تامین کردید و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی، دلاورانه تلاش و کوشش می‌کنید.
روحانی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه معنی موفقیت‌ های امروز این است که ملت ما راه خود را درست انتخاب کرده است، گفت: باید خود و توانمان را باور کنیم و اگر این باور ایجاد شود به همه قله‌های پیروزی دست خواهیم

**خودکفایی پنج محصول در دولت تدبیر و امید
رییس جمهوری در ادامه افتتاح مرحله سوم پالایشگاه خلیج فارس را به معنای خودباوری، شکست تحریم‌ ها، اعتماد به نفس و خود کفایی دانست و گفت: در این دولت خودکفایی در پنج محصول اساسی محقق شد.
روحانی ادامه داد: اگر در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ کاری نکرده بودیم و اما در تولید گندم، بنزین، گازوییل، گاز و شکر که خودکفا شدیم که آیا همین بس نبود؟
وی با توجه به این نکته که اگر مردم در کشور روزی برای تهیه بنزین، گازوییل و یا گاز مصرفی منزل خود با مشکل مواجه شوند، چه مشکلاتی ایجاد می‌ شود، گفت: در زمان بودن نعمت ها قدر آن را نمی دانیم و اهمیت آن را زمانی درک می کنیم که این نعمت را نداشته باشیم.
رییس جمهوری همچنین از سلامت و امنیت به عنوان 2 نعمت بزرگ در کشور نام برد که برای تامین آن کار و تلاش زیادی صورت گرفته است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

راهی جز ایستادگی و مقاومت در برابر متجاوز وجود ندارد

دشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی ماند

واکنش ظریف به رویکرد ترامپ در قبال اعدام‌های سعودی

تشدید تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران نشانگر استیصال رژیم آمریکا است

دولت موظف به پیگیری حقوقی اقدام آمریکا علیه سپاه در مجامع بین المللی شد

تهران و اسلام آباد خواستار اجرای سریع مفاد برجام شدند

ظریف عازم نیویورک شد

هیچ کشور ثالثی قادر نیست روابط برادرانه ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهد

تبریک روحانی به سردار سلامی/تقدیر از خدمات سردار جعفری

دیپلماسی فرهنگی تهران- پاریس؛ مسیری طولانی اما ممکن

بازدید روحانی از مناطق سیل زده استان لرستان

ایران و پاکستان 70 سال روی ریل دوستی

زنگنه به مجلس می‌رود/ بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا

روحانی: باید درس های لازم را از تجربه سیل بیاموزیم

ظریف با اردوغان دیدار کرد

رهبری فرمودند که باید از «صندوق» در راستای جبران خسارات مردم کمک شود

آنکه باید تغییر ماهیت دهد رژیم آمریکا است

بیانیه وزارت خارجه ترکیه درباره سفر ظریف به آنکارا

ظریف با بشار اسد دیدار کرد

نیلی احمدآبادی رییس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها شد

رهبران حزب جمهوری اسلامی تابع ولایت فقیه بودند

ابراز همدلی ظریف با مردم فرانسه و مسیحیان کاتولیک در پی آتش‌سوزی در "نوتردام"

ظریف به سوریه سفر می کند

ظریف: منعی برای غنی سازی ایران وجود ندارد

تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون امنیت ملی برای جمع‌بندی پیرامون طرح مقابله با آمریکا

زمان فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداها مشخص شد

ترکیب هیات اجرایی مرکزی انتخابات مجلس تعیین شد

ایران تشکیل نهاد متناظر اینستکس را به اروپا اعلام کرده است

بحران های جدیدی در منطقه ایجاد شده است

دستگاه‌های امدادی تا هر زمان لازم در حالت آماده باش باشند

ظریف: اروپایی ها هیچ بهانه ای برای آغاز نکردن اینستکس ندارند

عراقچی:فرانسه درباره اظهارات سفیر این کشور در آمریکا اعلام موضع کند

گفتگوی ترامپ با ولی‌عهد سعودی درباره ایران

برنامه‌های سال جدید و عملکرد سال گذشته وزارت دفاع بررسی شد

عربستان و بحرین درک درستی از پیامدهای ماجراجویی آمریکا ندارند

اقدامات دولت آمریکا در برابر ملت ایران، چیزی جز اقدامات تروریستی نیست

تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل شد

مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای آغاز شد

مجلس تصمیماتی در شان ملت ایران علیه اقدامات آمریکا خواهد گرفت

گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نمی رسد

لاریجانی بیان کرد: تنفر کشورهای اسلامی از آمریکا به علت اتخاذ سیاست‌های سفاکانه اخیر

سپاه پاسداران و فهرست تروریستی آمریکا

ایران و عراق بر تنظیم تفاهم نامه امنیتی تاکید کردند

بیانیه پایانی نشست گروه هفت واقع بینانه نیست

صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه ها معامله با جان مردم است

ایران و عراق برای توسعه همکاری ها عزم جدی دارند

اجلاس بین المجالس قطر فرصتی برای همکاری های بین المللی است

جهانگیری: آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی ضروری است

رییس جمهوری ایران از نخست وزیر عراق استقبال رسمی کرد