راه ترقی

آخرين مطالب

کنوانسیون‌هایی را که به ضرر مردم باشد، قبول نخواهیم کرد انديشه

کنوانسیون‌هایی را که به ضرر مردم باشد، قبول نخواهیم کرد

  بزرگنمايي:

راه ترقی- تولیت آستان قدس رضوی در اجتماع عظیم حوزویان با عنوان حوزه و گام دوم انقلاب اسلامی که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: مسئولان و مردم باید برای این بیانیه اهمیت جدی قائل شوند، روحانیون نیز باید به جامعه در مواقع حساس و ضروری کشور هشدار بدهند.

وی تصریح کرد: دولت و جامعه اسلامی باید به عملکرد این انقلاب باز نگاهی کنند و ببینیم که در طول این چهل سال گذشته چه پیشرفت‌هایی داشتیم و در چه مواردی شکست خورده ایم.

وی ادامه داد: انقلاب و روحانیون مبدا و حامی انقلاب بوده اند و سرنوشت روحانیت و انقلاب به هم گره خورده است و کسی این انقلاب را رهبری کرده است که خود از طلاب حوزه علمیه قم بوده است.

رئیسی در ادامه بیان کرد: حوزه‌های علمیه باید اطلاعات لازم را از جامعه و زندگی خود و مردم داشته باشند و یکی از موارد که چندین سال مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند همین گزینه است.

وی گفت: در حوزه‌های انقلابی باید با تفکرهای ضد انقلابی مقابله بشود، همان تفکراتی که نمی‌خواهد، مشکلات مردم در جامعه رفع بشوند، عده‌ای در حال تلاش هستند که این حوزه‌ها به مردم کمک نکنند.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: مسئله زمان شناسی در عصر کنونی، خیلی مهم و حساس است، امام راحل و مقام معظم رهبری یک زمان شناس حرفه‌ای و واقعی بوده و هستند، مقام معظم رهبری چندین بار هشدارهایی درباره فتنه‌ها و انحرافات داده اند و یک زمان شناس واقعی محسوب می‌شوند و این زمان شناسی برای همه طلاب خیلی مهم و اساسی است که باید آن را در حرفه خود استفاده کنند.

رئیسی گفت: گام دوم انقلاب باید در عمل به مردم نشان داده شود، شعار ندهیم، بلکه در عمل امید به آینده را به مردم نشان بدهیم.

وی تصریح کرد: در چند وقت گذشته، دوران سختی به مردم متحمل شده است و در این راه همچنان مردم در سختی در حال عبور هستند، اما یک امید برای این مردم از طرف رهبر انقلاب اسلامی وجود دارد؛ چراکه ایشان در پاسخ به یک جوان انقلابی در حرم رضوی فرمودند آینده این کشور آینده روشن و نورانی است و اصلاً نگران نباشید، این دوران بزودی سپری خواهد.

وی خاطر نشان کرد: عده‌ای در جامعه و فضای مجازی در حال تلاش هستند که رژیم طاغوت و جنایت‌هایی که آنها در این کشور انجام داده اند را تطهیر کنند، عده‌ای زمان آنها را درک نکردند و نمی‌دانند که آن رژیم و خاندان شاه (پدر و پسر) چه جنایتی علیه ملت ایران انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه 22 بهمن نقطه جوشان چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بوده است، بیان کرد: جوانان، حوزویان و رسانه‌ها، دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای ملت بازگو کنند که این کشور چه بوده و در حال حاضر چه خدماتی را ارائه می‌کند و در گام دوم انقلاب اسلامی، صحیفه نور امام خمینی (ره) را برای مردم بازگو کنیم، که سخنان امام راحل در عصر کنونی بسیار مهم و ارزشمند است.

رئیسی ادامه داد: گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری تاکید کردند را باید در حوزه‌های علمیه طلاب ما بیاموزند و آن آموخته خود را برای مردم بازگو کنند، اگر اینگونه نباشد در تبیین گام دوم رهبری کوتاهی کرده ایم.

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در خصوص گام دوم انقلاب بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در تلاش باشند که این سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص دهه پنجم انقلاب و گام دوم این حکومت را به خوبی برای مردم و جوانان تبیین کرده و منتشر نمایند.

وی به نقش روحانیت در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: کمترین دریافت حقوق در کشور، متعلق به طلاب و روحانیت است و این شاگردان امام صادق (ع) با تمام تخریب‌های که علیه آنها انجام داده اند، ایستادگی کرده اند، چون با رمز و الگوی شهدایی که روحانیت تقدیم نظام کرده است آشنا بوده، لذا در کنار این انقلاب همچنان هستند و این راه خود را ادامه می‌دهند.

وی در ادامه گفت: روحانیت از جنس مردم هستند، آنها در کنار مردم زندگی می‌کنند لذا دغدغه مردم نیز همان دغدغه روحانیت محسوب می‌شود و اگر هم احساس مسئولیت می‌کنند به خاطر این است که روحانیت زندگی ساده و همانند مردم دارند و هیچ وقت اشرافی‌گری را قبول ندارند و خودشان را بالاتر از مردم نمی‌دانند.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: روحانیت باید در اقتصاد مقاومتی با جدیت وارد میدان شوند، عده‌ای از مسئولان باید به اقتصاد مقامتی توجه بیشتری داشته باشند، وگرنه نگاه کردن به دست بیگانه هیچ سودی برای کشور ندارد و آینده این حکومت اسلامی در دستان جوانان این مرز و بوم به اوج می‌رسد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی هیچ زمانی در مقابل فساد چشم پوشی و کوتاهی نمی‌کند، اگر در جامعه فساد را مشاهد کردید آن را پای انقلاب ننویسید، بلکه بدانید انقلاب درباره فساد کوتاه نخواهد آمد.

وی بیان کرد: زندگی انقلابی در جامعه جمهوری اسلامی وجود ندارد، متأسفانه تشریفات و اشرافی گری در جامعه به چشم می‌خورد، امام، رهبری و تمام مراجع تقلید تاکید دارند که زندگی ساده و در کنار مردم سبک زندگی انقلابی این حکومت محسوب می‌شود.

رئیسی گفت: عده‌ای فکر می‌کنند ما مخالف برخی از کنوانسیون‌ها هستیم؛ اینطور نیست، اگر آنها به نفع مردم باشد ما آن را قبول می‌کنیم، اما اگر به ضرر مردم باشد آن را قبول نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: دولتمردان در این شرایط کنونی باید مراقب بیشتری انجام بدهند که دشمن به این مردم و حکومت ضربه وارد نکند، باید در این شرایط که دشمن استقلال این جامعه را هدف قرار داده است به نفع مردم و این نظام تلاش کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: دولتمردان به لبخند دشمن اعتماد نکنند، دشمن برای این حکومت نقشه‌های فراوانی کشیده است، و دشمن برای ما فرقی ندارد چه کسی است و در مقابل آنها ایستادگی کرده ایم و از آرمان‌های این انقلاب، امام و شهدا دفاع خواهیم کرد.

وی در پایان بیان کرد: در جامعه کسی ولایی محسوب می‌شود که پشت سر امام و رهبری حرکت کند، وگرنه در هر لباسی باشد برای ملت ایران، غیر ولایی محسوب می‌شود و امیدواریم به برکت شهدا و امام راحل (ره)، دهه پنجم را هم به خوبی سپری کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شریعتمداری: تعارف ندارم؛ تمامی اضافه‌دریافتی‌ها به بیت‌المال بازگردد

روانشناس ایرانی روش جدیدی برای تسکین بیماران ام اس یافت

فراخوان مقاله با موضوع مطالعات چین

تمسّک به قرآن مایه‌ سعادت و قوّت و عزّت ماست

سیل ایران و سیلاب انتقادات سیاسی علیه دولت

پاسخ مجمع تشخیص مصلحت به برخی شبهات

اقدام آمریکا علیه سپاه، یک بی عقلی محض است

تروریست خواندن سپاه، هدیه انتخاباتی ترامپ به نتانیاهو است

اقدام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه نشان از جهالت آن است

واکنش تند «لاریجانی» به اقدام آمریکا علیه سپاه

بستان، سوسنگرد، حمیدیه، اهواز، خرمشهر ، آبادان و ... دژهای اساسی کشورند

دود بهبود روابط اقتصادی ایران و عراق به چشم چه کسانی می رود؟

تسهیلات پذیرش با آزمون دارندگان مدال المپیادهای علمی تغییر کرد

تاکید آیت الله مکارم شیرازی لزوم مشاکت عمومی برای کمک به سیل زدگان

3 ماهه دوم سال 98 شرایط خوبی در کشور حاکم خواهد شد

نماینده اوباما در مذاکرات هسته‌ای: تحریم‎ها بی‌تاثیر نیست اما به تسلیم شدن ایران نمی‌انجامد

تشخیص مسیر سیلاب با استفاده از GIS

آیت‌الله نوری همدانی: به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اوج خباثت آمریکاست

«نظارت»؛ نیمه گمشده افسار گسیختگی گرانی بازار

جهانگیری: همکاری مردم در کاهش خسارت های سیل تأثیرگذار است

چه چیزی در چنته‌ داری؟

نقوی حسینی: مجلس و دولت رونق تولید را در دستور کار قرار دهند

3 خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی عروق

لحظه ای از توطئه‌های دشمن و مشکلات مردم غفلت نمی کنیم

برپایی جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا

معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارکنان زن سرپرست خانوار

اجازه ندادیم افرادی از تجمعات اقشار مختلف مردم سوءاستفاده کنند

نسبتی با هیچ جریان سیاسی ندارم/برای حضور در انتخابات تصمیم نگرفتم

تاکید «لاریجانی» بر لزوم همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم

راهکار رفع مشکلات اقتصادی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

مکارم اخلاق را از خدا بدانید/ ژن خوب اعتباری ندارد

انتشار لیست رشته های پرطرفدار جذب هیئت علمی/ شیمی در صدر تقاضاها

سفر روحانی به عراق؛ فصل جدیدی در مناسبات تهران - بغداد

هیچکس حق دور زدن قانون را ندارد

جمالی: سفر رئیس‌جمهور به عراق راه را برای اقدامات سازنده‌تر در ابعاد مختلف باز می‌کند

عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان از ابتلائات بشر در روزگار ما است

دولت خود را به خواب زده است

22 اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام در المپیاد دانش‌آموزی نانو فناوری

لاریجانی: رسانه‌ها توجه مردم را به موضوع محیط زیست جلب کنند

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

سیاست حفاظت از منابع آبی زیرزمینی نیازمند بازنگری است

معاون پارلمانی رییس جمهوری: دولت با استانی شدن انتخابات موافق است

نیمکت‌های سخت و تنگ جای خود را به میدان‌ وسیع پرورشی دهند

تولید نانوپوشش‌های ضدخوردگی با همکاری پژوهشگاه رنگ و بخش خصوصی

تشکیل جلسات فوق‌العاده برای اعلام نظر درباره بودجه 98/ کسی از اصل رفراندوم هراسی ندارد اما..

داروهای تولید داخل مجوز واردات نمی گیرند

غنی سازی آرد از تولد سالانه 50 هزار نوزاد با نقص مادرزادی پیشگیری کرد

واکنش زنگنه به تهدیدات تندروها: بگردند تا بگردیم

ظریف مورد حمایت مقامات عالی نظام است

تضمین اختیارات قانونی وزارت خارجه؛ مهمترین پیش‌شرط بازگشت «ظریف»