راه ترقی

آخرين مطالب

سقف درآمدی شهرداری تهران در سال آینده 18هزار و 728میلیاردتومان به تصویب رسید اجتماعی

سقف درآمدی شهرداری تهران در سال آینده 18هزار و 728میلیاردتومان به تصویب رسید

  بزرگنمايي:

راه ترقی- آخرین دستور جلسه یکصدو بیست و هشتم شورای شهر تهران که در نوبت عصر دوشنبه 13 اسفندماه سال 98 برگزار شد میزان سقف درآمدی شهرداری تهران برای سال آینده 18 هزار و 728 میلیارد تومان تعیین شد.
مرتضی الویری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در تشریح درآمد‌های شهرداری تهران گفت: درآمد‌های شهرداری در سه فصل درآمدی، سرمایه‌ای و منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های مالی شهرداری تهران تقسیم بندی شده است.
وی اظهار داشت: در بخش درآمدها، پیشنهاد شهرداری تهران 9 هزار و 400 میلیارد تومان بود که شورا آن را به 8 هزار و 300 میلیارد تومان کاهش داد همچنین درآمد سرمایه‌ای پیشنهادی 8 هزار و 174 میلیارد تومان بود که شورا آن به 8 هزار و 349 میلیارد تومان ارتقا داد و منابع حاصل از واگذاری داریی‌های مالی نیز 1 هزار و 300 میلیارد تومان بود که شورا آن را به یک هزار و دویست میلیارد تومان کاهش داد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین به موضوعاتی که کمیسیون تلفیق آن‌ها را تغییر زیادی داده است اشاره کرد و گفت: پیشنهاد شهرداری برای میزان درآمد از محل فروش پروژه‌های مشارکتی در حدود 1000 میلیارد تومان بود که شورا آن را به 120 میلیارد تومان کاهش داد و دلیل آن این بوده است که میزان عملکرد این ردیف در 9 ماهه سال 97 در حدود 39 میلیارد تومان بوده است و ما پیش بینی نمی‌کنیم که بتوانیم بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم بتوانیم این رقم را افزایش چندانی بدهیم.
الویری همچنین به فروش حاصل از املاک شهرداری اشاره کرد و گفت: عملکرد 9 ماهه این ردیف 148 میلیارد تومان بود و شهرداری جهش را پیش بینی کرده بود که این رقم در سال آینده به هزار و دویست میلیارد تومان برسد که با توجه به شرایط کنونی این موضوع امکان پذیر نیست و ما این رقم را در حدود 800 میلیارد تومان پیشنهاد دادیم.
وی تاکید کرد: ما با کاهش در دیون توانستیم بودجه را به گونه‌ای تنظیم کنیم که کاهش درآمد‌ها از سر جمع ماموریت‌ها کاسته نشود.
وی اظهار داشت: اما امروز مصوبه‌ای را داشتیم که 490 میلیارد تومان از منابع غیر نقد باید به برخی پروژه‌های عمرانی اختصاص داده شود که باید محل تامین آن تعیین شود.
محسن هاشمی رفسنجانی در قالب پیشنهادی اظهار داشت: این رقم را می‌توان در ردیف فروش اموال غیر نقد پیش بینی کرد چرا که پیشنهاد شهرداری برای این ردیف حدود 700 میلیارد تومان بوده و تحقق آن با افزایش قیمت‌ها امکان پذیر است.
در نهایت این پیشنهاد با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

محمد سالاری، اما عضوی بود که خواستار تغییر در ردیف‌های درآمدی شد و گفت: مبلغ درنظر گرفته شده برای ردیف کسری پارکینگ باید کاهش یابد چرا که تنها 6 محلی که وزارت کشور آن را مشخص کرده است محلی است که می‌تواند درآمد ار آن حاصل کرد و رقم دریافتی از این محل از موارد 6 گانه کمتر از این است و نباید با تصویب آن امکان تخلف به شهرداری داده شود.
وی همچنین خواستار کاهش ردیف تغییر کاربرد شد و گفت: تغییر کاربرد یعنی تثبیت و تثبیت یعنی تخلف و ما در شورای پنجم نباید این کار را انجام دهیم.

بهاره آروین در مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: هم اکنون قیمت منطقه‌ای به حدی رسیده است که حتی با وجود رکود رقم پیشنهادی حاصل می‌شود و این در حالی است که آقای سالاری محلی را پیش بینی کرده اند که تنها 34 میلیارد تومان کارکرد داشته و حاصل کردن آن شاید کار سختی باشد.

زهرا نژاد بهرام در موافقت با پیشنهاد محمد سالاری اظهار داشت: رقم ارائه شده توسط شهرداری با درنظر گرفتن تمامی شرایط بوده است و من پیشنهاد دارم که این ارقام به ارقام پیشنهادی شهرداری بازگردد.
در نهایت پس از ارائه اصلاحات لازم درآمدشهرداری تهران با رقم 18 هزار و 728 تومان به تصویب رسید.

تحقق درآمد 600 میلیادری از محل پارک حاشیه‌ای به همکاری بین بخشی نیاز دارد
خزانه دار شورای شهر تهران تاکید کرد: تحقق درآمد 600 میلیادری از محل پارک حاشیه‌ای به همکاری بین بخشی شهرداری تهرا با راهور نیاز دارد.
سیدحسن رسولی در جلسه فوق العاده لایحه بودجه شهرداری در سال 98َ، درباره تبصره 32 این لایحه و پیشنهاد برای حذف بند «ب» این تبصره اظهار کرد: بند «ب» این تبصره ضمانت اجرایی آن است که مقرر شده از محل درآمد ساماندهی 200 هزار پارک حاشیه‌ای موجود در مناطق 22گانه، پنج درصد به پلیس راهور برای تامین تجهیزات و امکانات لازم برای کنترل مکان‌های تجهیز شده اختصاص یابد.
وی ادامه داد: اگر نتوانیم با ساز و کار‌هایی همکاری و هماهنگی بین بخشی میان شهرداری و نیروی انتظامی برای تحقق این منبع درآمدی ایجاد کنیم، شهرداری همانند امسال نمی‌تواند از محل پارک حاشیه‌ای درآمد داشته باشد و این فرصت از بین می‌رود. اگر همکاری لازم میان شهرداری با پلیس راهوار ایجاد نشود، هر تیکه شهر توسط افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درآمد 600 میلیارد تومانی از این محل برای شهرداری از دست خواهد رفت.
خزانه دار شورای شهر درباره پیشنهاد تبصره الحاقی درباره توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) اظهار کرد: این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق شورای شهر مطرح و بررسی شد و بنا به دلایلی با آن مخالفت شد، زیرا کد‌های عوارض درآمدی که در این تبصره به آن استناد شده در جداول هزینه لحاظ شده است، همچنین در ارتباط با مجتمع‌های ایستگاه‌های مترو 100 درصد از درآمد‌های حاصله از بارگذاری محوطه 360 درجه‌ای ایستگاه‌های مترو، وصول و صرف توسعه ایستگاه‌ها می‌شود.
وی درباره تبصره 38 لایحه بودجه شهرداری تهران نیز گفت: بر اساس این تبصره 490 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مناطق 22گانه که در این تبصره عناوین آن آمده است، در نظرگرفته شده و اگر این اعتبار به سقف بودجه سال 98 شهرداری تهران اضافه نشود، این تبصره از خاصیت می‌افتاد.
رسولی همچنین درباره پیشنهاد الحاق تبصره‌ای به بودجه سال 98 شهرداری تهران برای پرداخت مابه التفاوت بازنشستگی آتش‌نشانان به عنوان مشاغل سخت، گفت: بر اساس قانون کار و قانون تامین اجتماعی شهرداری تهران موظف شده که آتش‌نشانان را به جای 30 سال خدمت با 20 سال خدمت بازنشسته کند و تمامی حقوق آن‌ها را نیز پرداخت، زیرا آتش‌نشانی به عنوان یکی از مشاغل سخت است. علت مخالف من برای این است که شهرداری موظف شده بر اساس قانون بالادستی خود عمل کند و نیازی به الحاق این تبصره نیست. البته در ردیف بودجه سازمان آتش نشانی اعتباری برای این منظور دیده شده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اختصاص اعتبار 150 میلیاردی برای پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی

نماینده مجلس: ارز افراد مستطیع نباید از بیت المال تأمین شود

واکنش "حناچی" به اخباری مبنی بر تعدیل و استعفا در شهرداری تهران

رییس جمهوری ترمینال «سلام» فرودگاه امام خمینی (ره) را افتتاح کرد

تبلیغات غیرقانونی زیبایی، بلای جان سلامت شده است

انتقاد وزیر کشور از نحوه عملکرد بانک‌ها در قبال سیل‌زدگان

طرح کنترل آلودگی هوا، جایگزین طرح زوج و فرد + جزئیات طرح

تبریک «لاریجانی» به تیم ملی والیبال ایران

موضوعات فرهنگی باید در آیین نامه پیوست اجتماعی طرح ها لحاظ شود

برگزاری جلسه فوق‌العاده شورا برای تعدیل ضرایب ارزش معاملاتی

هموطنان خارج از کشور به قوانین کشورها احترام بگذارند

هیات امنایی شدن بیمارستان ها منجر به مدیریت منابع می شود

انعقاد تفاهم‌نامه مترو با مجموعه نمایشگاه بین‌المللی برای راه‌اندازی مترو در این نمایشگاه

لایحه دوفوریتی عوارض شهری یکشنبه هفته آینده تقدیم شورا می‌شود

خدمات سلامت از اول تیر ماه با پرونده الکترونیک ارائه می‌شود

نه، وزیر بهداشت به تفکیک "غذا" از سازمان غذا و دارو / علت تغییرات مدیریتی در این سازمان

ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی اعلام شد

حمایت‌ دولت از متروی تهران نباید قطع شود

با برندهای لبنی گران‌فروش برخورد می‌شود

لزوم استفاده از ظرفیت علمی، تخصصی و مدیریتی زنان

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

بیمه سلامت رایگان را فقط نیازمندان استفاده نمی کنند!

تاکید هاشمی بر لزوم همدلی مسئولان برای خدمت به ایران و مردم

رفتارهای غیرمدنی شبکه های مجازی تاثیر نامطلوب بر کودکان می گذارد

ضرورت ثبت‌نام همه خودروها در سامانه‌ «تهران من»

دادستانی در رفع اطاله دادرسی از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کند

لزوم هدفمندی "بیمه سلامت رایگان" به سمت نیازمندان

شهروندان حین سفر «وای فای» اینترنت منزل خود را غیر فعال کنند

پرونده نجفی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد

تغییر در چهره، نیازمند صدور مجددکارت ملی است

بر سرِ قولم هستم؛ پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار اجرایی می شود/ لزوم کاهش 30 درصدی مصرف نمک در کشور

چگونه خوش مصرف باشیم؟

شهروندان مراقب دام مجرمان سایبری برای جمع آوری فطریه باشند

شهروندان تهرانی به جلسات کمیته‌های نما دعوت می شوند

طراحی اپلیکیشن راهنمای زائرین «روح الله»/ تهیه 60 هزار پک افطاری

مهریه همسرم ١٣٦٢ سکه بود/ گفت می‌خواهم کاری کنم از زندگی بیزار شوی

تمهیدات‬ لازم برای تسهیل حضور مردم در مراسم ارتحال امام(ره) انجام شد

بازنشستگی پیش از موعد، از بی تدبیری تا وقوع سونامی !

توضیحات "علیخانی" درباره سهمیه «طرح ترافیک خبرنگاران»

شب "قدر" مسئولان در خدمت صحیح به مردم است

برخورد با «شهروند» در صورت اثبات تخلف در موضوع برنج‌ها

١4٠ هزار تن نفت با بارنامه جعلی فروخته شده است

رد اختیاری و 5 ساله شدن سربازی/ جزییات طرح اصلاح قانون سربازی

پلیس به دوردور 12 هزار خودرو پایان داد/ برخورد قاطع با هنجارشکنان در دستور کار

عارف کاندیدای ریاست مجلس از سوی فراکسیون امید شد

ضرورت ارائه طرح برای کاهش مصرف نمک در تولید نان

تنوع زیستی و تضمین سلامتی بشر

تاکید شهردار تهران بر ضرورت گسترش مسیرهای دوچرخه‌سواری

افزایش 55 درصدی مرگ‌های منتسب به فشارخون

پویش کنترل فشار خون به تکمیل پرونده الکترونیک سلامت کمک می‌کند