راه ترقی

آخرين مطالب

اپراتوری های تلفن همراه باید به تعرفه های قبلی خود بازگردند مديريت

اپراتوری های تلفن همراه باید به تعرفه های قبلی خود بازگردند

  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمدجواد آذری جهرمی درباره تعرفه اینترنت تلفن همراه گفت: اپراتورهای تلفن همراه تعرفه های اینترنت یکساله خود را برداشته ا ند و همین موضوع باعث یک سوال مهم برای مردم شده­ است البته من این موضوع را امروز متوجه شدم و به آنها گفته ام ضمن رعایت قانون هر چه سریعتر باید به وضعیت قبلی خود بازگردند و بسته های یکساله خود را مجدداً راه اندازی کنند و ظرف چند روز آینده مردم  متوجه این بازگشت آنها خواهند شد.
 
14 درصد از والدین با ابزار مدیریت بر رفتار کودکان در فضای مجازی آشنایی دارند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اگر متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه فکری برای قشر کودک و نوجوان در فضای مجازی نکنیم، نسل آینده را از دست می دهیم، گفت: راهکار محدودسازی که برای این قشر از جامعه در نظر گرفته شده، در شرایطی که امروز برای والدین شان فیلترشکن نصب می کنند، مفهوم و معنایش را در حال از دست دادن است.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در«آیین انتخاب وبسری و فیلم کوتاه کودکآنلاین» با اشاره به وجود جامعه 13 میلیونی کودک و نوجوان در کشور، گفت: این طیف از جمعیت کشور با فضای مجازی متولد شده اند و در شروع آموزش و یادگیری ها و حتی شاید مرحله قبل از آن با فضای مجازی زندگی می کنند و فضای مجازی برای آنها یک واقعیت است.
وی با بیان اینکه آسیب پذیرترین قشر در استفاده از فضای مجازی نیز همین گروه اند، افزود: بزرگترین سرمایه و نسل آینده کشور در برابر یک مخاطره قرار دارند و اگر برای آن متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه فکر نکنیم، نسل آینده را می توانیم به راحتی از دست بدهیم.
آذری جهرمی با منسجم ندانستن راهکاری که تا به حال در نظر گرفته شده است ، اظهار کرد: شاید مهمترین ابزاری که بکار بردیم، محدودسازی فضای مجازی برای کودک بوده که در شرایطی که در جامعه کودکان فیلتر شکن برای والدین نصب می کنند، این راهکار تقریبا مفهوم و معنایش را از دست داده است.
عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه به لحاظ محتوایی، فرهنگ غنی در کشور داریم، تصریح کرد: آنچه ما در وزارت ارتباطات انجام دادیم، ایجاد سه حلقه بود که حلقه اول پلتفرم هاست که شاهد بودیم امشب چهار اپلیکیشن و سکوها و پلتفرم نرم افزاری که یکی از مهمترین حلقه ها به شمار می روند، نسخه های ویژه کودکان را درست و رونمایی کردند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امروز بچه ای که در خانه نشسته برای دیدن تلویزیون، انتخابش شبکه پویاست در حالی که در فضای مجازی کودک به کجا می تواند مراجعه کند که پدر و مادر اطمینان داشته باشند که متناسب با شرایط کودکشان، محتوا وجود دارد.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه باید سکوسازان را تشویق کنیم تا نشانی مخصوص کودک و نوجوان تولید کنند و سکوهای لازم و مورد نیاز کودکان و نوجوان را فراهم کنند، گفت: زنجیره دوم محتواست که وزارت ارتباطات در آن تخصص ندارد و البته در این حوزه از دیگران کمک گرفتیم و شتابدهنده ای ایجاد و فراخوانی داده شد و 1120 اثر به ثبت رسید که امشب تعدادی انتخاب می شوند و به آنها مبلغی تعلق می گیرد تا ساخت محصول اول را شروع کنند.
وی افزود: مشتری این محصول، پلتفرم هایی هستند که در زنجیره قبل تولید شده و در نهایت مخاطب 13 میلیونی از جامعه که پای آن سکوها می نشینند که این یعنی اقتصاد زنجیره اول که در جشنواره مورد حمایت قرار گرفته در پلتفرم ها رونق پیدا می کند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه مرحله سوم ترویج است، خاطر نشان کرد: با سازمان های مردم نهاد کاری آغاز کردیم که از اردیبهشت سال 98 این زنجیره با شدت و سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد که در آن 50 تیم از سازمان های مردم نهاد، آموزش پیدا کردند که بین مدارس و مردم در سراسر کشور خواهند رفت و اینها قابلیت تکثیر شدن دارند تا بر اساس مسوولیت های اجتماعی به پدر مادرها آموزش دهند که ابزار کنترل فضای مجازی چیست و چگونه در فضای مجازی کنار فرزندشان باشند.
عضو دولت تدبیر و امید اظهار کرد: یکی از مطالبی که علما مطرح می کردند، این بود که وقتی بچه شب در اتاق خود با تبلت و بدون حضور والدین در دنیای مجازی حضور پیدا می کند به تنهایی وارد دنیای خطرناکی می شود که امروز به کمک ابزارهای مدیریت والدین، پدر مادرها بدون حضور می توانند در فضای مجازی کنار فرزندانشان باشند.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به ضرورت یادگیری والدین نسبت به کار با این ابزارها، تصریح کرد: بر اساس نظرسنجی که انجام دادیم در بهترین حالت تنها 14 درصد از والدین با این ابزارها آشنایی دارند و جمع زیادی اصلا از این نرم افزارها اطلاع ندارند.
آذری جهرمی با اشاره به چهار - پنج محصول خوب در کشور برای مدیریت والدین، تصریح کرد: که این گروه های مردم نهاد مدیریت والدین بر رفتار فرزندانشان در فضای مجازی را یاد می دهند و همین سکوهای نرم افزاری را آموزش می دهند که در نهایت اگر این سه زنجیره به هم پیوند بخورند، از دید ما اکوسیستم کودک و اقتصاد خوبی برای جامعه 13 میلیونی شکل می گیرد.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در برابر کودکان مسوولیم، گفت: مسوولیت ما نه فقط بخاطر این است که کودکان ثمره جان ما هستند بلکه در برابر آنها مسوولیم چون در برابر آینده کشورمان مسوولیم و این نکته بسیار مهمی است.
وی در پایان با تشکر از همه دست اندرکارانی که در این رویداد و تشکیل این زنجیره کمک و حمایت کردند، خاطر نشان کرد: از همه کسانی که انتقاد کردند و ما را مورد عنایت قرار دادند که قطعا موثرند نیز تشکر می کنم و امیدوارم ثمره زحمت همه شما برای آیندگان ماندگار باشد.
 
20 اثر منتخب جشنواره  کودک آنلاین مشخص شد
جشنواره کودک آنلاین امشب با حضور وزیر ارتباطات 20­ اثر منتخب­ خود را شناخت.
جشنواره کودک آنلاین که با هدف­ ایجاد محتوا برای کودکان و نوجوانان از آذر ماه امسال و به صورت فراخوان در­سراسرکشور آغاز به کار کرد، امشب با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و پس از بررسی هیئت داوری در­ چند ماه گذشته 20 اثر منتخب خود را در قسمت فیلم و انیمیشن شناخت و به نفرات برتر جوایز و لوح تقدیر داده شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تداوم همکاری با ایران از برنامه های راهبردی هند است

دولت برنامه ریزی های مختلفی برای مقابله با تحریم ها انجام داده است

نماینده مجلس: با مدیریت ردیف های بودجه از شرایط کنونی عبور می کنیم

سنتکام در فهرست نیروهای تروریستی قرار گرفت

آیین‌نامه اجرایی نحوه نگهداری و درمان مجانین ابلاغ شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران مشخص شد

آغاز جلسه علنی مجلس/بررسی مواد طرح اقدام متقابل در برابر آمریکا در دستور کار

طرح دوفوریتی تحریم اپل در انتظار تصمیم مجلس

اسلامی: واگذاری زمین برای سیل زدگان لرستان کلید خورد

میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال 98 مشخص شد

رئیس جمهور به خوزستان و لرستان سفر می کند

اساسی ترین نیاز بیماران نادر کشور/دستور وزیر

مجلس مخالف سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین است

تعیین مجازات برای عدم انجام تکالیف از سوی مجریان و ناظران انتخابات مجلس

صرف اعلام خبر وقوع فساد برای مردم اعتمادساز نیست

دستور رییس جمهوری بر آمادگی کامل در رویارویی با موج جدید بارندگی ها

دستور جهانگیری برای بررسی مشکلات تهران

تعیین شرایط کاندیداهای انتخابات/سابقه نمایندگی شامل یک مقطع تحصیلی نمی‌شود

رهبر انقلاب:اقدامات لازم برای جبران خسارات از محل های موجود را سریعا آغاز کنید

جلسه علنی آغاز شد/ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات در دستور کار

تقدیر رئیس‌جمهوری از تلاش‌های سازمان برنامه و بودجه

سیل حدود 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد

افزایش حقوق کارمندان طبق قانون از فروردین اعمال می‌شود

دستور رئیس جمهور به استانداران برای شناسایی ساختمان‌ها و اماکن واقع در مسیل‌ها و حریم رودخانه‌

آغاز جلسه علنی مجلس/ واکنش نمایندگان به تروریستی اعلام کردن سپاه از سوی آمریکا

وزیران نیرو و کشور یکشنبه آتی درمورد سیل به مجلس گزارش می دهند

هر اقدامی علیه سپاه را با اقدام متقابل پاسخ می دهیم

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند منصوب شد

افتتاح خط 6 متروی تهران فردا با حضور روحانی

فرمانده کل سپاه بار دیگر راهی گلستان شد

رئیس مدیریت بحران تهران: زمان بحران هیچکس پاسخگو نیست

کمیته ملی ریشه یابی سیلاب های اخیر تشکیل می شود

خسارت مادی مردم جبران خواهد شد

تشریح روند تحقیق و تفحص از صنعت خودرو کشور توسط رییس هیات

آماده باش شهرداری ها برای مقابله با سیل و آبگرفتگی

9 توصیه مهم هلال احمر برای مسافران و ساکنان غرب و جنوب کشور

جهانگیری بر هماهنگی همه دستگاه برای مقابله با احتمال وقوع سیل تاکید کرد

مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس

دستور رئیس سازمان تعزیرات برای برخورد آنی با تخلفات توزیع کالاهای اساسی

برنامه ریزی برای صیانت از منابع انرژی کشور ضرورت دارد

حداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد

اقدام حقوقی حقوقدانان جهان علیه تروریسم و نژادپرستی

‌صالحی: بتن‌ریزی زیرساخت‌ راکتورهای نیروگاه‌های بوشهر 2 و 3 تا تابستان انجام می‌شود

انتقاد همتی از برخی اظهار نظرها در زمان آرامش بازار ارز

بخشنامه رئیس قوه قضاییه برای مرخصی نوروزی زندانیان ابلاغ شد

سرمایه گذاران خصوصی دربخش سلامت حمایت می شوند

قانون مدیریت خدمات کشوری دائمی شد

جلسه مجمع تشخیص مصلحت با دستور کار بررسی موارد اختلافی در بودجه98

هشدار پلیس فتا درباره آموزش ساخت مواد محترقه در فضای مجازی

در چند ماه آینده تحولاتی در دادسراها خواهیم داشت