راه ترقی

آخرين مطالب

اپراتوری های تلفن همراه باید به تعرفه های قبلی خود بازگردند مديريت

اپراتوری های تلفن همراه باید به تعرفه های قبلی خود بازگردند

  بزرگنمايي:

راه ترقی- محمدجواد آذری جهرمی درباره تعرفه اینترنت تلفن همراه گفت: اپراتورهای تلفن همراه تعرفه های اینترنت یکساله خود را برداشته ا ند و همین موضوع باعث یک سوال مهم برای مردم شده­ است البته من این موضوع را امروز متوجه شدم و به آنها گفته ام ضمن رعایت قانون هر چه سریعتر باید به وضعیت قبلی خود بازگردند و بسته های یکساله خود را مجدداً راه اندازی کنند و ظرف چند روز آینده مردم  متوجه این بازگشت آنها خواهند شد.
 
14 درصد از والدین با ابزار مدیریت بر رفتار کودکان در فضای مجازی آشنایی دارند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اگر متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه فکری برای قشر کودک و نوجوان در فضای مجازی نکنیم، نسل آینده را از دست می دهیم، گفت: راهکار محدودسازی که برای این قشر از جامعه در نظر گرفته شده، در شرایطی که امروز برای والدین شان فیلترشکن نصب می کنند، مفهوم و معنایش را در حال از دست دادن است.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در«آیین انتخاب وبسری و فیلم کوتاه کودکآنلاین» با اشاره به وجود جامعه 13 میلیونی کودک و نوجوان در کشور، گفت: این طیف از جمعیت کشور با فضای مجازی متولد شده اند و در شروع آموزش و یادگیری ها و حتی شاید مرحله قبل از آن با فضای مجازی زندگی می کنند و فضای مجازی برای آنها یک واقعیت است.
وی با بیان اینکه آسیب پذیرترین قشر در استفاده از فضای مجازی نیز همین گروه اند، افزود: بزرگترین سرمایه و نسل آینده کشور در برابر یک مخاطره قرار دارند و اگر برای آن متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه فکر نکنیم، نسل آینده را می توانیم به راحتی از دست بدهیم.
آذری جهرمی با منسجم ندانستن راهکاری که تا به حال در نظر گرفته شده است ، اظهار کرد: شاید مهمترین ابزاری که بکار بردیم، محدودسازی فضای مجازی برای کودک بوده که در شرایطی که در جامعه کودکان فیلتر شکن برای والدین نصب می کنند، این راهکار تقریبا مفهوم و معنایش را از دست داده است.
عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه به لحاظ محتوایی، فرهنگ غنی در کشور داریم، تصریح کرد: آنچه ما در وزارت ارتباطات انجام دادیم، ایجاد سه حلقه بود که حلقه اول پلتفرم هاست که شاهد بودیم امشب چهار اپلیکیشن و سکوها و پلتفرم نرم افزاری که یکی از مهمترین حلقه ها به شمار می روند، نسخه های ویژه کودکان را درست و رونمایی کردند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امروز بچه ای که در خانه نشسته برای دیدن تلویزیون، انتخابش شبکه پویاست در حالی که در فضای مجازی کودک به کجا می تواند مراجعه کند که پدر و مادر اطمینان داشته باشند که متناسب با شرایط کودکشان، محتوا وجود دارد.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه باید سکوسازان را تشویق کنیم تا نشانی مخصوص کودک و نوجوان تولید کنند و سکوهای لازم و مورد نیاز کودکان و نوجوان را فراهم کنند، گفت: زنجیره دوم محتواست که وزارت ارتباطات در آن تخصص ندارد و البته در این حوزه از دیگران کمک گرفتیم و شتابدهنده ای ایجاد و فراخوانی داده شد و 1120 اثر به ثبت رسید که امشب تعدادی انتخاب می شوند و به آنها مبلغی تعلق می گیرد تا ساخت محصول اول را شروع کنند.
وی افزود: مشتری این محصول، پلتفرم هایی هستند که در زنجیره قبل تولید شده و در نهایت مخاطب 13 میلیونی از جامعه که پای آن سکوها می نشینند که این یعنی اقتصاد زنجیره اول که در جشنواره مورد حمایت قرار گرفته در پلتفرم ها رونق پیدا می کند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه مرحله سوم ترویج است، خاطر نشان کرد: با سازمان های مردم نهاد کاری آغاز کردیم که از اردیبهشت سال 98 این زنجیره با شدت و سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد که در آن 50 تیم از سازمان های مردم نهاد، آموزش پیدا کردند که بین مدارس و مردم در سراسر کشور خواهند رفت و اینها قابلیت تکثیر شدن دارند تا بر اساس مسوولیت های اجتماعی به پدر مادرها آموزش دهند که ابزار کنترل فضای مجازی چیست و چگونه در فضای مجازی کنار فرزندشان باشند.
عضو دولت تدبیر و امید اظهار کرد: یکی از مطالبی که علما مطرح می کردند، این بود که وقتی بچه شب در اتاق خود با تبلت و بدون حضور والدین در دنیای مجازی حضور پیدا می کند به تنهایی وارد دنیای خطرناکی می شود که امروز به کمک ابزارهای مدیریت والدین، پدر مادرها بدون حضور می توانند در فضای مجازی کنار فرزندانشان باشند.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به ضرورت یادگیری والدین نسبت به کار با این ابزارها، تصریح کرد: بر اساس نظرسنجی که انجام دادیم در بهترین حالت تنها 14 درصد از والدین با این ابزارها آشنایی دارند و جمع زیادی اصلا از این نرم افزارها اطلاع ندارند.
آذری جهرمی با اشاره به چهار - پنج محصول خوب در کشور برای مدیریت والدین، تصریح کرد: که این گروه های مردم نهاد مدیریت والدین بر رفتار فرزندانشان در فضای مجازی را یاد می دهند و همین سکوهای نرم افزاری را آموزش می دهند که در نهایت اگر این سه زنجیره به هم پیوند بخورند، از دید ما اکوسیستم کودک و اقتصاد خوبی برای جامعه 13 میلیونی شکل می گیرد.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در برابر کودکان مسوولیم، گفت: مسوولیت ما نه فقط بخاطر این است که کودکان ثمره جان ما هستند بلکه در برابر آنها مسوولیم چون در برابر آینده کشورمان مسوولیم و این نکته بسیار مهمی است.
وی در پایان با تشکر از همه دست اندرکارانی که در این رویداد و تشکیل این زنجیره کمک و حمایت کردند، خاطر نشان کرد: از همه کسانی که انتقاد کردند و ما را مورد عنایت قرار دادند که قطعا موثرند نیز تشکر می کنم و امیدوارم ثمره زحمت همه شما برای آیندگان ماندگار باشد.
 
20 اثر منتخب جشنواره  کودک آنلاین مشخص شد
جشنواره کودک آنلاین امشب با حضور وزیر ارتباطات 20­ اثر منتخب­ خود را شناخت.
جشنواره کودک آنلاین که با هدف­ ایجاد محتوا برای کودکان و نوجوانان از آذر ماه امسال و به صورت فراخوان در­سراسرکشور آغاز به کار کرد، امشب با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و پس از بررسی هیئت داوری در­ چند ماه گذشته 20 اثر منتخب خود را در قسمت فیلم و انیمیشن شناخت و به نفرات برتر جوایز و لوح تقدیر داده شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پایان نامه های تقلبی باطل می شود

27 هزار و 86 روستا به اینترنت متصل هستند

زمان دادگاه دانشمند ایرانی در بند آمریکا مشخص نیست/گزارشی از بیماری او دریافت نکردم

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی از دفتر وزارتی آموزش و پرورش جدا می شود

قاسمی مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور شد

قانون «حفاظت از خاک» از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد

مصوبه حق تحصیل افراد در صحن مجلس بررسی می شود

در نظر گرفتن یک منبع قابل توجه برای آبرسانی عشایر

شرایط بخشش غیبت اولیه سربازانِ حین خدمت اعلام شد

متن آیین نامه قانون رسیدگی به دارایی مسئولان و کارگزارن نظام

وزیر امور خارجه امروز در مجلس حضور می یابد

برای حفظ استقلال آموزش و پرورش تلاش می‌کنم

لایحه تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصویب شد

جهانگیری از کارخانه واگن‌سازی تهران بازدید کرد

همتی: با اجرایی شدن طرح ملی مسکن شاهد کنترل بازار مسکن خواهیم بود

ظریف به مجلس می‌رود/ قرائت گزارش عملکرد آمریکا در حوزه «حقوق بشر»

بدون تغییر سبک زندگی وزارت بهداشت تاثیر چندانی در نظام سلامت نخواهد داشت

10 پایگاه تخصصی برتر در همکاری با کارآفرینان خارج از کشور معرفی شد

باید تجدید نظری جدی در رویکرد آمریکا نسبت به روندهای بین المللی انجام شود

حق الوکاله ها شفاف سازی شود

سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان وکالت ممکن نیست

ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

دستور ویژه وزیر کشور برای آزادسازی حریم ساحلی دریای خزر

مشکلات صدور کارت هوشمند ملی با عرضه کارت تولید داخل رفع می شود

تخلف در مورد افزایش حقوق‌های 2/5تا 5 میلیون تومان

افزایش حقوق کارکنان هرچه سریع‌تر به روش صحیح اجرایی شود

کاندیدا‌های نواب رئیسی برای اجلاسیه چهارم مشخص شدند + اسامی

پاسخ وزارت نفت به اظهارات هدایت‌الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس

لاریجانی: صداوسیما از طرح مسائل اختلافی بین مذاهب پرهیز کند

لاریجانی سالروز فتح خرمشهر را تبریک گفت

بررسی گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره وضعیت کسب و کار در ایران

لایحه ساماندهی بهبود محیط کار در هیات دولت تصویب شد

حرف آخر وزارت علوم؛ تعویق در برگزاری کنکور سراسری 98 امکان پذیر نیست

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان منصوب شد

وزیر کشور: شرایط امنیت مرزهای کشور بهتر شده است

تصویب یک فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

عرضه نفت در بورس انرژی ادامه دارد

مجازات اسید پاشی مشمول هیچگونه تخفیفی نمی‌شود

بخش خصوصی خواستار اصلاح فضای کسب و کار است

مشکلی در تولید و عرضه محصولات پروتئینی وجود ندارد

لاریجانی: روند افزایش حقوق‌ها را پیگیری می‌کنیم

نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی موافقت کردند

آذری‌جهرمی: سیاستِ در کنار را جایگزین برکناری کنیم

طرح تشدید مجازات اسیدپاشی امروز در مجلس بررسی می شود

«دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» منصوب شد

بررسی تفحص از سیاست‌های ارزی دولت/حضور 5 عضو کابینه در کمیسیون‌ها

آغاز توقف برخی تعهدات برجامی بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی

جزئیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

نحوه افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال 98 /کمترین حقوق 29میلیون ریال