راه ترقی

آخرين مطالب

هجوم مردم آمریکا به کوهستان‌های مملو از شقایق کالیفرنیا اقتصاد

هجوم مردم آمریکا به کوهستان‌های مملو از شقایق کالیفرنیا

  بزرگنمايي:

راه ترقی - تأثیرگذاران رسانه‌ای و گردشگرانی که به‌دنبال فرصتی کمیاب و مشاهده‌ی گل‌ها هستند، به شهر کوچکی در جنوب کالیفرنیا هجوم برده‌اند.

استیو مانوس، شهردار لیک ال‌سینور است. این شهر، شهری کوچک است که در جنوب کالیفرنیا قرار دارد. وی درباره‌ی هجوم گردشگران بی‌شمار به این شهر می‌گوید: در آغاز سال، اگر از من بپرسید با چه مسئله‌ای رو‌به‌رو هستیم، شما را دیوانه خواهم خواند. او مهلتی کوتاه برای برخورد با بزرگ‌ترین بحران کوتاه‌مدت شهرش دارد: انفجاری از گل‌های شقایق در کوهستان‌های تمسکال در شمال‌غربی این شهر. مانوس معتقد است: گل‌های شقایق لیک ال‌سینور شبیه هیچ‌چیز دیگری نیستند که در 32 سال زندگی در لیک ال‌سینور دیده‌ام. گل‌ها رنگ درخشان دارند و تعدادشان فراوان است و کل کوهستان را زیرپوشش قرار می‌دهند. البته، مشکل شهردار گل‌های درخشان نارنجی‌رنگی نیست که در بهار و پس از باراش سنگین باران زمستانی و یک دوره‌ خشکی شکوفه داده‌اند. تأثیرگذاران رسانه‌ای (سلبریتی‌ها) که طی سه هفته‌ی گذشته به این منطقه هجوم آورده‌اند، درکنار اینکه باعث ایجاد ترافیک سنگینی می‌شوند، گاهی نیز رفتارهای نامناسبی مانند کندن و له‌کردن گل‌ها را از خود نشان می‌دهند.
بتزیرا هرناندز درحال‌گرفتن عکس سلفی درمیان گل‌های شقایقی که کوهستان‌های نزدیک لیک ال‌سینور در کالیفرنیا را می‌پوشانند امسال، این منطقه‌ی پر از شکوفه‌های بهاری شقایق دراثر هجوم بازدیدکنندگان بسیار شلوغ شد. در هفته‌ی نخست مارس، وقتی نخستین شکوفه‌ها درآمدند، مانوس به‌خاطر می‌آورد که تنی چند از تأثیرگذاران رسانه‌ای بیرون آمدند و تصمیم گرفتند از مزایای این پشت‌صحنه‌ی زیبا استفاده کنند. این شهر انفجاری از علاقه و شمار بسیار زیادی از بازدیدکنندگان را شاهد بود. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، در آخر هفته در خیابان پاتریک دی حدود 100,000 نفر حضور داشتند. به‌گفته‌ی مانوس، در این شهر هرگز 50,000 یا 100,000 نفر در یک زمان حضور نداشته‌اند. شهر این رویداد را تبلیغ نکرده و برنامه‌ریزی برای چنین رویدادی دشوار است.
شاید هیچ‌کس بهتر از جسی‌ماری اسمیت از این فرصت استفاده نکرد. اسمیت تأثیرگذار رسانه‌ای 24 ساله‌ای از لس‌آنجلس است که بیش از 400,000 نفر دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد. او در اول مارس در پستی در اینستاگرام، تصویری از خود در میان گل‌ها با لباس‌هایی نارنجی‌‌رنگ قرار داد. در این تصویر، وی گلی را با دهان خود گرفته بود. حدود 60,000 نفر پست او را پسندیدند. در پنجم مارس، جسی تصاویر گل‌دار دیگری منتشر کرد که این‌بار او دسته‌گلی برای تبلیغ برندی از ناخن مصنوعی در دست گرفته بود. نخستین عنوان عکس گل‌دار جسی‌ماری اسمیت را بخوانید: «شما هرگز با تلاش برای شبیه‌شدن با جهان، روی آن تأثیری نخواهید گذاشت». همان‌طورکه افراد بیشتری برای تصاویر گل‌دار او نظر می‌دادند و رسانه‌های بین‌المللی این داستان را برمی‌داشتند، او جهان را تحت‌تأثیر قرار داد. در عرض سه هفته، افراد زیادی تحت‌تأثیر قرار گرفتند و برای گرفتن عکس به تپه‌های پرازگُل سرازیر شدند؛ به‌گونه‌ای که شهر نمی‌دانست چگونه با آن‌ها برخورد کند.
پس‌ازآنکه یکی از مقام‌های رسمی لیک ال‌سینور با خودرو تصادف کرد و بازدیدکننده‌ای را مار زنگی نیش زد، مسیر دسترسی به واکرکانیون بسته شد و سرویس‌هایی برای جا‌به‌جایی بازدید‌کنندگان از مراکز خرید محلی قرار داده شد. باوجوداین، مردم جاهای دیگری برای پارک‌کردن خودرو و قدم‌زدن پیدا کردند و شهر از هرگونه نیروی انسانی برای کنترل این وضعیت خالی شد. به‌گفته‌ی شارون تولبرت که دو مایل با مسیری بسته‌شده فاصله داشت، آن‌ها با لباس‌ عروسی و لباس‌ جشن‌های مختلف به آنجا می‌رفتند. این وضعیت در ابتدا برای آنان مهم نبود. آنان خودروهای خود را کنار گذاشته و از آن خارج شده بودند؛ بااین‌حال، شهر به‌حدی شلوغ شده بود که خروج بازدیدکنندگان امکان‌پذیر نبود.
گولین ستین تحت‌تأثیر جسی‌ماری اسمیت، پست گل‌دار اینستاگرام خود را پنجم مارس بین 49,000 نفر دنبال‌کننده‌ی خود در اینستاگرام به‌اشتراک گذاشت. ستین نیز همان نوع لباس‌ها را پوشیده بود که با رنگ گل‌ها هم‌خوانی داشت. پس‌ازاینکه مجله‌ی لس‌آنجلس تصویر خانم ستین را در پستی منتشر کرد که در آن او از روی عصبانیت درحال‌کندن گل‌ها بود، پست وی پر از دیدگاه‌های منفی شد. یکی از دنبال‌کنندگان نوشت: «خراب‌کردن گل‌ها را برای سلفی‌های خودخواهانه‌ی خود متوقف کنید.» هشتگ‌هایی نظیر Horribleperson# در پست‌هایی فراوان شد که به‌نظر می‌رسید کسی درحال‌تخریب گل‌ها باشد. ستین ادعایی برای سلب مسئولیت در یکی از پست‌های اینستاگرامش اضافه کرد تا نشان دهد کل زمان را در جاده مانده است. او گفت: «اساسا هر فرد تأثیرگذاری به هدفی برای این موضوع تبدیل شده است. انکار کنید یا نکنید، آن‌ها به شما حمله خواهند کرد.» در میان مردم محلی نیز، این خشم تظاهر پیدا کرد، البته نه لزوما به‌‌دلیل اینکه آن‌ها درباره‌ی به‌زیستی گل‌ها نگران بودند؛ بلکه به‌‌دلیل اینکه این شلوغی باعث می‌شد آن‌ها زمان بیشتری در ترافیک بمانند.
تأثیر اقتصادی کلی گردشگری منطقه هنوز مشخص نیست. لسلی لییود، سرپرست منابع انسانی، گزارش کرده به‌دلیل شکوفه‌ها، رستوران‌های منطقه بهترین آخرین هفته‌ی سال را داشتند. گوشت‌ها قبل از ساعت 11 صبح فروخته می‌شدند؛ اما برای کسب‌وکارهایی که نیازمند حرکت در اطراف شهر بودند (مثل لوله‌کشی)، وضعیت دشوار بود. یکی از کارکنان این شرکت‌ها گفت: «فقط روز شنبه، مبلغی بین 5,000 تا 8,000 دلار از دست دادیم.» در آمریکا، مناطق دیگری نیز هستند که به‌‌دلیل گل‌های فراوانی که در آنجا می‌روید، با استقبال مواجه شده‌اند. برای مثال، پارک جاشوا تری که مراکز بازدید و پارکینگ‌های زیادی دارد. بااین‌حال، واکرکریون توالت دائمی یا فروشگاه‌هایی برای خرید آب ندارد. شهردار شهر می‌گوید: ما به‌دنبال یافتن راهی برای پول‌درآوردن از این رویداد نیستیم. پس از رایزنی‌ها، مسئولان شهر تصمیم گرفتند در این آخر هفته، پارک‌کردن در حوالی راه‌های منتهی به منطقه‌ی گردشگری را ممنوع و هزینه‌ی جا‌به‌جایی را دوبرابر کنند.
به‌نظر می‌رسد این نمایش کمیاب برای بسیاری از بازدیدکنندگان ارزش دارد. آخرین شکوفه‌های گل‌ها در لیک ال‌سینور و شاید نخستین عصر اینستاگرامی آن در سال 2017 به‌‌‌دلیل زمستان بارانی طولانی آغاز شد. وضعیت زمستان سال گذشته از شکوفایی گل‌ها جلوگیری کرد؛ اما این راه را برای انفجار امسال هموار کرد؛ زیرا زمستان خشک برخی از گیاهان غیربومی را می‌کشد که با این شکوفه‌ها رقابت می‌کنند. بااین‌حال، این گل‌ها شاید دربرابر اصلی‌ترین گونه‌ی مخرب سازگاری نداشته باشند؛ یعنی تأثیرگذاران رسانه‌ای که خیلی نزدیک آن‌ها می‌شوند. جین راین، یکی از مسئولان پارک‌های ایالت کالیفرنیا می‌گوید: وقتی روی این گل‌ها پا گذاشته می‌شود، آن‌ها به‌سرعت می‌میرند. حتی وقتی مردم بین آن‌ها راه می‌روند، ریشه‌ی این گیاهان می‌شکند و موجب ایجاد مسیرهایی بین گل‌ها می‌شود و موجب تشویق بیشتر مردم برای حرکت در آن مسیرها می‌شود. به‌گفته‌ی ستین که صفحه‌ی اینستاگرامش با پیام‌های عصبانیت مردم پر شده بود، او از فتوشاپ برای ایجاد صحنه‌ای پر گل‌تر پشت‌سرش استفاده کرده است. دیگر تأثیرگذاران رسانه‌ای احترام خود را به این قضیه اعلام کرده‌اند. ژاکوب فو، یکی از وبلاگ‌نویسان، دراین‌باره می‌گوید: وقتی به آنجا می‌رویم، سعی می‌کنیم هنگام عکس‌برداری و ماندن در جاده‌ها مسئولیت‌پذیر باشیم. آنجا راه‌های خاکی زیادی وجود دارد که بتوانید در آن‌ها قدم بگذارید و اگر از آن راه‌ها هم بروید، بازهم مانند این است که در میان گل‌ها هستید. لازم نیست حتما میان بوته‌های گل راه بروید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چرا 400 هزار تومان برای همه کارکنان واریز نشد؟

لغو معافیت های نفتی ایران تبعاتی برای بازارهای جهانی دارد

راهکار یک اقتصاددان برای رها شدن زنجیری که لای چرخ تولید گیر کرده

2.5 میلیون تُن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

شاخص بورس در هفته نخست اردیبهشت ماه به کدام سو می رود؟

نوبخت: 7 هزار میلیارد تومان بابت خسارت به سیل زدگان اعطا می شود

جزئیات عملیات بازار باز و برنامه بانک مرکزی

بررسی حذف صفر از پول ملی در کمیسیون اقتصاد دولت ادامه دارد

ریزش قیمت نفت شدت گرفت

بارندگی ها تولید برق نیروگاه های آبی را 5هزار مگاوات افزایش داد

دلار 100 تومان ارزان‌تر شد

بیش از 4.4 میلیون تن فولاد خام صادر شد

هند به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد

مدیرکل ردمی ساخت گوشی مجهز به اسنپدراگون 855 را تأیید کرد

نخستین پرتاب تجاری راکت فالکون هِوی اسپیس ایکس به پنجشنبه موکول شد

اسپاتیفای، اپل را شرکتی انحصارطلب می‌داند

ژاپن در تدارک اعزام ناوگان روباتیک ساخت‌‌و‌‌ساز به کره ماه

پرفروش‌ترین خودروهای سال 2018 در کشورهای مختلف جهان

تصویربرداری مستقیم از هاله غبارآلود اطراف سیاهچاله برای نخستین‌بار

استانبول و مکان‌های ناشناخته‌ای که باید ببینید

راهنمای جامع بازاریابی برای استارتاپ‌ها

وزارت ارتباطات برنده جایزه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی شد

نابودی محتوا؛ چرا گذشته در‌‌ اینترنت ناپدید شده است؟

هشدار: جاسوس‌ افزار قدرتمند در کمین آیفون‌های اپل

احتمال بازنشستگی لوئیس همیلتون از فرمول یک و حضور در فرمول E

کمک 5 میلیارد ریالی ایرانسل به سیل‌زدگان اهدا شد

قبل از خارج‌کردن درایو USB در ویندوز 10، دیگر لازم نیست آن را Eject کنید

تنظیم صحیح کوله پشتی و نکاتی برای مراقبت از آن

ضرر نمایندگی‌های خودرو در آمریکا برای اولین بار در 10 سال گذشته

قبل از آغاز حیات، احتمالا DNA و RNA همراه هم روی زمین وجود داشته‌اند

تمایل پژو سیتروئن برای خرید یا ادغام جگوار لندرور

آیا خیره شدن به صفحه نمایش قبل از خواب روی سلامت نوجوانان تأثیر دارد؟

انویدیا پلتفرم AI Clara را در خدمت رادیولوژیست‌ها قرار می‌دهد

اطلاعات اولیه پردازنده‌های نسل سوم Threadripper و Epyc Rome به نرم‌افزار Aida64 افزوده شد

لودینگ 47: 25 سالگی الدر اسکرولز، جالب ترین دروغ های سیزده و همه چیز درباره Borderlands 3

شفافیت در کسب‌وکار؛ پنج راه برای ساختن اعتماد

سامسونگ از پایان کار رسمی سری گلکسی J خبر داد

گلکسی A80 با ماژول دوربین کشویی-چرخشی فردا رونمایی می‌شود

فروش مودم 5G هواوی به اپل؛ شایعه یا حقیقت؟

آیا پیوند عضو حیوان به انسان محقق خواهد شد؟

کارت گرافیک انویدیا GeForce MX250 در دو مدل عرضه خواهد شد

دریافت عوارض در نیویورک برای تردد در مناطق شلوغ تصویب شد

سوءاستفاده تبلیغاتی از امکانات مخابراتی ویژه اطلاع‌رسانی در مواقع بحران و هشدار

نوجوانان تایلندی محبوس در غار، پس از نجات چگونه درمان شدند

عکس‌نوشته برای عکس پروفایل در توپ‌تاپ

در خواست کمک فیات کرایسلر از تسلا برای اجرای استاندارد آلایندگی اروپا

مک بوک 15 تا 17 اینچی نیمه اول 2021 راهی بازار می‌شود

بپرس، اپلیکیشن پرسش و پاسخ آنلاین

نسخه آزمایشی مایکروسافت اج کرومیوم منتشر شد؛ چطور دانلود کنیم؟

تصاویر کیس وان پلاس 7، بریدگی دوربین سلفی پاپ آپ را نشان می‌دهد