راه ترقی

آخرين مطالب

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم اجتماعی

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- یکی از بازنشستگان بنیادشهید که بعد از 35 سال بازنشستگی تنها یک میلیون و 200 هزار تومان دریافت می کند می گوید: چگونه می شود که ما بتوانیم با این پول زندگی کنیم، شما (مسئولان بنیادشهید) چکار می کنید که ما فقط این میزان حقوق دریافت می کنیم؟ با این شرایط اقتصادی چگونه می شود زندگی کرد. آیا من می توانم گذران زندگی کنم؟
یکی دیگر از این بازنشستگان که در سال 96 بازنشسته شده است می گوید: پس از گذشت یکسال هنوز پاداش پایان خدمت بازنشستگان بنیادشهید پرداخت نشده است. مدیرانی که بازنشسته شدند هم پاداش و هم پست بالاتری گرفتند. اما تعدادی از همکاران به دلیل دریافت نکردن این پاداش و اینکه حقوق های پایین دارند، مجبورند برای امرار معاش خود، به شغل رانندگی هم روی بیاورند.
وی بدون ذکر نام خود می گوید: متاسفانه مدیران بنیادشهید اهمیتی به پرسنل بازنشسته نمی دهند و چون خیلی از افرادی که اکنون بازنشسته شده و پاداش خودشان را هم دریافت نکرده اند در آسایشگاه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان فعالیت داشته اند، دچار مشکل روحی و روانی هستند.
وی درباره بیمه دی که بیمه تکمیلی ایثارگران است نیز می گوید: بیمه تکمیلی به بیمارستان ها پول نمی دهد و ما هر بیمارستانی می رویم مسئولان اکثر بیمارستان ها می گویند که قرارداد نداریم و برای درمان در بیمارستان های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هم باید مدت ها برای دریافت نوبت معطل شویم.
این بازنشسته بنیادشهید می گوید: صدای مظلوم بازنشستگان بنیادشهید را هیچ کسی نمی شنود و باید صدای ما را به گوش مسئولان برسانید. به بازنشستگان کمک کنید تا مشکل آنها حل شود.
یکی دیگر از این بازنشستگان می گوید: ازسال 1396 تعدادی از همکاران بنیادشهید بازنشسته شده اند ضمن اینکه حق و حقوق آن ها را نداده اند برخوردهای مناسبی با این افراد ندارند و حتی یکبار پیگیر مشکلات این بازنشستگان نشده اند.
وی ادامه می دهد: ما که در سال 1396 بازنشسته شده ایم حداقل امیدی برای دریافت پاداش پایان خدمت و سنوات خودمان را داریم اما به گفته برخی مسئولان بنیادشهید این پاداش برای کسانی که در سال 1397 بازنشسته شده اند حتی امکان پرداخت آن وجود ندارد.
وی می گوید: ما تنها خواسته مان رسیدگی به وضعیت کنونی بازنشستگان است تا با حل این مشکلات بخشی از مشکلات آنها حل شود.
منصور میرمرادی معاون توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید و امور ایثارگران می گوید: برای مطالبات همکاران بنیادشهید که بازنشسته شده اند پیگیری های لازم صورت گرفته است که خوشبختانه با پرداختی که هفته های گذشته انجام شده است، حدود 20 میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که به محض دریافت منابع مالی، بخشی از مطالبات این افراد را پرداخت می کنیم.
معاون توسعه و مدیریت بنیادشهید و امور ایثارگران ادامه می دهد: همکاران بازنشسته سال 96 امیداریم بتوانند پاداش پایان خدمت خود را دریافت کنند تا بخشی از دغدغه های فکری آنها جهت این پاداش ها کاهش یابد.
وی درباره تعداد همکاران بازنشسته بنیادشهید که هنوز پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده اند، می گوید: ممکن است تعداد آن ها حدود 400 نفر باشند که امیدواریم با همین روشی که ما پیگیری می کنیم و گرچه به صورت قطره ای به ما پول می دهند دیگر شرمنده این افراد نباشیم.
میرمرادی ادامه می دهد: مشکل مهم است و باید این موضوع برای مسئولان حوزه بودجه و تامین اعتبارات قابل قبول باشد که حداقل اعتبارات حوزه بنیادشهید که مشمول حقوق و مزایا، آموزش، بیمه عمر و درمان است انجام شود ما خودمان را به متعلق به نظام و حاکمیت می دانیم ولی باید تلاش کنیم ایثارگران دغدغه خاطر نداشته باشند.
وی با بیان اینکه قول تامین اعتبار بنیادشهید داده شده است، اظهار می کند: باید دید که این اعتبارات چه زمانی تامین می شود اما برای فروش اموال و دارایی و پرداخت مطالبات ایثارگران و بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و هیچ گونه محدودیتی نداریم و اعلام کردیم هرکسی بتواند در این زمینه به ما کمک کند و استقبال هم می کنیم تا شرمنده این عزیزان نباشیم.
معاون توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید درباره بودجه بنیادشهید می گوید: در مجموع بودجه ای که برای بنیادشهید در سال 98 پیشنهاد دادیم معادل 18 هزار و 600 میلیارد تومان بود که هم به سازمان برنامه بودجه پیشنهاد داده شد تا در لایحه دولت قرار گیرد و هم به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق مجلس رفتیم که قول مساعد برای تخصیص بودجه را دادند.
وی تصریح می کند: اما زمانی که بودجه کل کشور را مصوب کردند 13 هزار و 900 میلیارد تومان برای بنیادشهید و امور ایثارگران در نظر گرفته شد که طبق قانون بودجه 2.5 تا 3 درصد آن هم کم می شود که در نهایت 13 هزار و 500 میلیارد تومان به ما ابلاغ کردند.
میرمرادی اضافه می کند: با توجه به کسری چهار هزار و 800 میلیارد تومانی در سال 98، انتظار داشتیم در حوزه برنامه و بودجه حداقل ها مصوب شود، این حداقل ها حقوق و مزایا، درمان، آموزش و عمر و حوادث است. متاسفانه با توجه به شرایط حاکم در ساختار بودجه ای کشور این قضیه تحقق پیدا نکرده است.
مدیرعامل کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشتر در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه حدود پنج هزار بازنشسته بنیاد شهید عضو این کانون با مشکلات زیادی رو به رو هستند، خواستار رسیدگی بیشتر به مسائل معیشتی آنان شد.

محمدرضا امیرحسینی گفته بود که این بازنشستگان که حدود 2 هزار نفر از آنها بازنشسته پیش از موعد هستند، از خدمات این کانون بهره مند می شوند. همچنین حدود 70 درصد بازنشستگان این کانون از نیروهای ایثارگر شامل جانباز، خانواده های شهدا و دیگر خانواده های ایثارگران هستند.
وی میانگین سنی این بازنشستگان را حدود 60 سال عنوان می کند و می گوید: بیشتر بازنشستگانی که کارمند هستند و اکنون عضو این کانون به شمار می روند، بالای 50 سال سن دارند؛ از این رو مسئولان باید نسبت به بازنشستگان نگرش دیگری داشته باشند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حمایت مدیران شهری از پروژه‌های آموزش/تغییر کاربری اراضی بلااستفاده به آموزشی و فرهنگی

انگیزه حل مشکل آلودگی و ترافیک در دانش‌آموزان ایجاد شود

دندان های پایه هفتمی‌ها رایگان درمان می‌شود

از قرائت دو تذکر به شهرداری تا سرلوحه بودن تجربیات دفاع مقدس برای مسئولان

شهرداری تهران 10 میلیارد تومان در مراسم اربعین هزینه می کند

فردا 1.2 میلیون دانش آموز تهرانی روانه مدارس می‌شوند

ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب یک ساعت به عقب کشیده می‌شود

در شفاف سازی و مبارزه با فساد، درنگ نمی‌کنیم

انجمن گزارشگران صلح اعلام موجودیت کرد

ملت ایران دولت را در اداره امور کشور یاری کند

اعطای کمک هزینه تحصیلی 400 تا 500 هزار تومانی به فرزندان زندانیان

دولت به زودی اعتبار قانون افزایش مدت مرخصی زایمان را تصویب می کند

قانون بیمه بیکاری و رویه‌های اجرای این قانون نیازمند بازنگری است

حرکت جهادی برای آبیاری تحت فشار فضای سبز تهران/درختان چیتگر تشنه‌اند

اتباع خارجی مجاز به استفاده از اتاق‌های وی آی پی بیمارستان‌ها هستند

تغییر نام کوچه‌ها؛ حقیقت یا جنجال رسانه‌ای؟

سلامت روان؛ فاصله کلام تا عمل

جزئیات ودیعه رایگان «بیدود» برای دانشجویان و خبرنگاران

تیم ویژه‌ شهرداری برای پایش و ساماندهی تابلوهای شهدا در تهران

روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی

چالش ازدواج و اعتیاد زنان و عملکرد معاونت امور زنان و خانواده

طرح « یاریگران زندگی » چیست؟ / طرحی که بدون یاری نهادها و مردم به نتیجه نمی رسد!

در بازار شهریه مدارس چه می‌گذرد؟

دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ابلاغ شد

همراه داشتن گذرنامه برای سفر اربعین ضروری و الزامی است/ارز را از دلالان نخرید

400 کانون همیاران سلامت روان در دانشگاه‌ها فعال هستند

معتادان متجاهر تا پایان امسال ساماندهی می‌شوند

هر بیکار شده‌ای تا چندماه می‌تواند مقرری «بیمه بیکاری» دریافت کند؟

بازدید سرزده رییس قوه قضاییه از مجتمع قضایی شهید مطهری

64 هزار دستگاه تاکسی نوسازی شد

صدور قرار منع تعقیب برای همه 41 نفر دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان

دستور "شریعتمداری" برای استرداد دعاوی قضایی مطروحه علیه خبرنگاران

تذکر رئیس شورای شهر به شهرداری تهران

ابتکار: امیدواریم این رویه ها تکرار نشود

پرونده های اخیر به سرعت تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه شود

عزاداران حسینی اهدای خون را به عاشورا و تاسوعا محدود نکنند

حضور مدیران زن در دولت تدبیر و امید به 18.6 درصد رسید

سربازان معتاد تحت درمان قرار می گیرند

تلاش می‌کنیم از هر طریق ممکن، تامین دارو انجام شود

حناچی: شهرداری تهران آماده همکاری با پایتخت‌های اروپایی است

مشمولان غیرغایب بدون سپردن وثیقه در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند

«به مردم بازگردیم»

مشکلی از جهت تحریم دارو متوجه مردم نیست

لزوم اصلاح ساختار در شهرداری تهران

شهردار تهران به وین و برلین سفر می‌کند

آئین‌نامه «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد

کمیته مشاغل سخت و زیان آور در تامین اجتماعی تشکیل می شود

لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در تولیدات فرهنگی

بخشی از دارو چمدانی از کشور خارج می شود

افزایش 21 درصدی نرخ عوارض آزادراه‌ها با دستور وزیر