راه ترقی

آخرين مطالب

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم اجتماعی

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم

  بزرگنمايي:

راه ترقی- یکی از بازنشستگان بنیادشهید که بعد از 35 سال بازنشستگی تنها یک میلیون و 200 هزار تومان دریافت می کند می گوید: چگونه می شود که ما بتوانیم با این پول زندگی کنیم، شما (مسئولان بنیادشهید) چکار می کنید که ما فقط این میزان حقوق دریافت می کنیم؟ با این شرایط اقتصادی چگونه می شود زندگی کرد. آیا من می توانم گذران زندگی کنم؟
یکی دیگر از این بازنشستگان که در سال 96 بازنشسته شده است می گوید: پس از گذشت یکسال هنوز پاداش پایان خدمت بازنشستگان بنیادشهید پرداخت نشده است. مدیرانی که بازنشسته شدند هم پاداش و هم پست بالاتری گرفتند. اما تعدادی از همکاران به دلیل دریافت نکردن این پاداش و اینکه حقوق های پایین دارند، مجبورند برای امرار معاش خود، به شغل رانندگی هم روی بیاورند.
وی بدون ذکر نام خود می گوید: متاسفانه مدیران بنیادشهید اهمیتی به پرسنل بازنشسته نمی دهند و چون خیلی از افرادی که اکنون بازنشسته شده و پاداش خودشان را هم دریافت نکرده اند در آسایشگاه جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان فعالیت داشته اند، دچار مشکل روحی و روانی هستند.
وی درباره بیمه دی که بیمه تکمیلی ایثارگران است نیز می گوید: بیمه تکمیلی به بیمارستان ها پول نمی دهد و ما هر بیمارستانی می رویم مسئولان اکثر بیمارستان ها می گویند که قرارداد نداریم و برای درمان در بیمارستان های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هم باید مدت ها برای دریافت نوبت معطل شویم.
این بازنشسته بنیادشهید می گوید: صدای مظلوم بازنشستگان بنیادشهید را هیچ کسی نمی شنود و باید صدای ما را به گوش مسئولان برسانید. به بازنشستگان کمک کنید تا مشکل آنها حل شود.
یکی دیگر از این بازنشستگان می گوید: ازسال 1396 تعدادی از همکاران بنیادشهید بازنشسته شده اند ضمن اینکه حق و حقوق آن ها را نداده اند برخوردهای مناسبی با این افراد ندارند و حتی یکبار پیگیر مشکلات این بازنشستگان نشده اند.
وی ادامه می دهد: ما که در سال 1396 بازنشسته شده ایم حداقل امیدی برای دریافت پاداش پایان خدمت و سنوات خودمان را داریم اما به گفته برخی مسئولان بنیادشهید این پاداش برای کسانی که در سال 1397 بازنشسته شده اند حتی امکان پرداخت آن وجود ندارد.
وی می گوید: ما تنها خواسته مان رسیدگی به وضعیت کنونی بازنشستگان است تا با حل این مشکلات بخشی از مشکلات آنها حل شود.
منصور میرمرادی معاون توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید و امور ایثارگران می گوید: برای مطالبات همکاران بنیادشهید که بازنشسته شده اند پیگیری های لازم صورت گرفته است که خوشبختانه با پرداختی که هفته های گذشته انجام شده است، حدود 20 میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که به محض دریافت منابع مالی، بخشی از مطالبات این افراد را پرداخت می کنیم.
معاون توسعه و مدیریت بنیادشهید و امور ایثارگران ادامه می دهد: همکاران بازنشسته سال 96 امیداریم بتوانند پاداش پایان خدمت خود را دریافت کنند تا بخشی از دغدغه های فکری آنها جهت این پاداش ها کاهش یابد.
وی درباره تعداد همکاران بازنشسته بنیادشهید که هنوز پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده اند، می گوید: ممکن است تعداد آن ها حدود 400 نفر باشند که امیدواریم با همین روشی که ما پیگیری می کنیم و گرچه به صورت قطره ای به ما پول می دهند دیگر شرمنده این افراد نباشیم.
میرمرادی ادامه می دهد: مشکل مهم است و باید این موضوع برای مسئولان حوزه بودجه و تامین اعتبارات قابل قبول باشد که حداقل اعتبارات حوزه بنیادشهید که مشمول حقوق و مزایا، آموزش، بیمه عمر و درمان است انجام شود ما خودمان را به متعلق به نظام و حاکمیت می دانیم ولی باید تلاش کنیم ایثارگران دغدغه خاطر نداشته باشند.
وی با بیان اینکه قول تامین اعتبار بنیادشهید داده شده است، اظهار می کند: باید دید که این اعتبارات چه زمانی تامین می شود اما برای فروش اموال و دارایی و پرداخت مطالبات ایثارگران و بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و هیچ گونه محدودیتی نداریم و اعلام کردیم هرکسی بتواند در این زمینه به ما کمک کند و استقبال هم می کنیم تا شرمنده این عزیزان نباشیم.
معاون توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید درباره بودجه بنیادشهید می گوید: در مجموع بودجه ای که برای بنیادشهید در سال 98 پیشنهاد دادیم معادل 18 هزار و 600 میلیارد تومان بود که هم به سازمان برنامه بودجه پیشنهاد داده شد تا در لایحه دولت قرار گیرد و هم به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق مجلس رفتیم که قول مساعد برای تخصیص بودجه را دادند.
وی تصریح می کند: اما زمانی که بودجه کل کشور را مصوب کردند 13 هزار و 900 میلیارد تومان برای بنیادشهید و امور ایثارگران در نظر گرفته شد که طبق قانون بودجه 2.5 تا 3 درصد آن هم کم می شود که در نهایت 13 هزار و 500 میلیارد تومان به ما ابلاغ کردند.
میرمرادی اضافه می کند: با توجه به کسری چهار هزار و 800 میلیارد تومانی در سال 98، انتظار داشتیم در حوزه برنامه و بودجه حداقل ها مصوب شود، این حداقل ها حقوق و مزایا، درمان، آموزش و عمر و حوادث است. متاسفانه با توجه به شرایط حاکم در ساختار بودجه ای کشور این قضیه تحقق پیدا نکرده است.
مدیرعامل کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشتر در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه حدود پنج هزار بازنشسته بنیاد شهید عضو این کانون با مشکلات زیادی رو به رو هستند، خواستار رسیدگی بیشتر به مسائل معیشتی آنان شد.

محمدرضا امیرحسینی گفته بود که این بازنشستگان که حدود 2 هزار نفر از آنها بازنشسته پیش از موعد هستند، از خدمات این کانون بهره مند می شوند. همچنین حدود 70 درصد بازنشستگان این کانون از نیروهای ایثارگر شامل جانباز، خانواده های شهدا و دیگر خانواده های ایثارگران هستند.
وی میانگین سنی این بازنشستگان را حدود 60 سال عنوان می کند و می گوید: بیشتر بازنشستگانی که کارمند هستند و اکنون عضو این کانون به شمار می روند، بالای 50 سال سن دارند؛ از این رو مسئولان باید نسبت به بازنشستگان نگرش دیگری داشته باشند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واقعیت‌های جامعه زنان

جهانگیری از پروژه ادامه آزادراه همت در البرز بازدید کرد

ورود تماشاگران زن به ورزشگاه‌ها در حال اجرایی شدن است

شرایط دریافت «حق ازدواج» تامین اجتماعی

تغییر رییس کمیته امداد

سند امنیت و سلامت ترافیک تا سه ماه آینده تکمیل و ابلاغ می‌شود

آخرین اخبار از انتخابات شورایاری ها / از اعلام میزان ردصلاحیت ها تا ضوابط تبلیغات کاندیداها

با من حرف بزن تا تو را دریابم

گزارش پویش ملی کنترل فشار خون به سازمان جهانی بهداشت ارائه می‌شود

برخورد با مفسدان اقتصادی باید عبرت آموز باشد

سران قوا با اختیارات ویژه امکان برگزاری انتخابات شورایاری را فراهم کنند

سند پشتیبانی لایحه برابری دیه زن و مرد بزودی ارایه می شود

راهبرد بهزیستی و تامین اجتماعی؛ کاهش آسیب ها با تاکید بر افزایش سلامت جامعه

نمکی: مبارزه با فساد را شروع کرده و این راه را ادامه می‌دهم

تجربه دفاع مقدس و بهداری رزمی ایران برای دنیا مثال زدنی است

«اشتغال زنان» تاثیری در آمار طلاق و فرزندآوری دارد؟

سفر را بدون درآکولا تجربه کنید

با حذف روادید، در مرزها به زائران ویزا می ‌دهیم

ای شادی

تشخیص بی گناهی افراد را برعهده دادگاه بگذارید

تحریم ها روی سلامت مردم ایران اثر منفی داشته است

وجود متولی برای تاکسی های اینترنتی نیازمند قانونی از سوی شورای شهر

تعیین تکلیف فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی انسانی و اخلاقی است

کارگاه تمرینات ورزشی ویژه مادران باردار برگزار شد

حجاب از جنس نرم است، برخورد مکانیکی نکنیم

محسن هاشمی: برخی تذکرات اعضای شورا لوث شده

اژه ای: مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در صیانت از دستگاه قضا نقش برجسته دارد

وزیر کشور: بر سر روستاییان منت نگذارید

پاداش پایان خدمت مان را می خواهیم

ثبت‌نام 11 هزار نفر در انتخابات شورایاری‌ها/ 40 درصد زیر 40 سالند

مشمولان خدمت سربازی برای اخذ معرفی نامه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند

محیط زیست جای سیاسی کاری نیست

دفاتر پیشخوان دولت؛ دروازه ارتباط مردم با بیمه سلامت

راه‌اندازی اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در تهران

حذف ملاکِ سوء شهرت، خوب یا بد؟/ اعضای سابق شورای شهر پاسخ می دهند

استفاده از اعضای پیوندی محکومان به اعدام غیراخلاقی است

انتشار اطلاعات حقوقها و مدارک تحصیلی مدیران، بخش کوچکی از اتاق شیشه ای صندوق بازنشستگی است

سرمایه‌گذاران به مسیر نوسازی بافت‌های فرسوده هدایت نمی‌شوند

افزایش نقش زنان در مدیریت شهری با حضور در انتخابات شورایاری

چون بالش زر نیست، بسازیم به خشتی

٢5 میلیون یورو به وزارت نفت برگشت داده شد

طرح ترافیک تهران «پنجشنبه» این هفته اجرا نمی‌شود

برای هوای پاک سند کم نداریم/ موتورسیکلتها عامل10 درصد آلودگی هوا

طرحی برای تفریح یا آشفتگی ؟ / طرح زیست شبانه ازصحن شورای شهر پایتخت تا شورای حل اختلاف

رسانه کانال ارتباط مقامات با یکدیگر نیست

تحقق حقوقِ زنانِ قربانی خشونت با دیه برابر

رژیم تعیین جنسیت، تهدیدی برای سلامت جنین

تا پایان تیر حداقل یک بار با کارت سوخت شخصی سوخت‌گیری کنید

اداره شهر بدون همراهی شهروندان امکان پذیر نیست

ساس در کمین است، وسایل دست دوم نخرید