راه ترقی

آخرين مطالب

مقالات

قبای آیینی کهن بر تن متکدیان!

راه ترقی- پوشیدن لباس تکدی گری در قامت قبای آیین کهن «حاجی فیروزها» از آن دست اتفاقاتی است که در روزهای پایانی سال، فضای جامعه را متاثر از این رفتار غیرفرهنگی کرده است.

خوشی و ناخوشی های چهارشنبه آخر سال

راه ترقی- چهارشنبه سوری یکی از آداب به جای مانده از عهد کهن و ارمغانی برای به جلوه درآوردن نوروز است که متاسفانه در سالیان گذشته بدعت های ناخوشایند، ایام ناخوشی را برای برخی افراد رقم زده است.

داستان برند نستله؛ بزرگ‌ترین شرکت صنایع غذایی جهان

راه ترقی - نستله یکی از بزرگ‌ترین برندهای سوئیسی و بزرگ‌ترین شرکت غذایی جهان محسوب می‌شود که تاریخچه‌ای طولانی در تولید و عرضه‌ی محصولات بسته‌بندی شده‌ی مخصوص مصرف‌کننده دارد.

ظرفیت حمل‌ونقل ریلی کشور به کمک فناوری افزایش می‌یابد

راه ترقی- ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی موجود در کشور بر اساس هوشمندسازی این ناوگان توسط ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مدرن‌سازی می‌شود

جوانان بی‌تجربه یا کهنه‌کاران باتجربه؟

راه ترقی- وفور شعار جوانگرایی نهفته در نظرات موافق مصوبه «منع کاندیداتوری بیش از سه دوره‌ متوالی نمایندگی مجلس» و امر پراهمیت قانون‌گذاری یک سوال مهم را به ذهن متبادر می‌کند و آن اینکه قانون‌نویسی وظیفه‌ چه کسانی است؟ نیروهای جوان و پرتلاش بی‌تجربه یا کارکُشته‌ها و کهنه‌کاران باتجربه؟

از بیماری تا "توهم" بیماری

راه ترقی- رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور درباره "خودبیمارانگاری" گفت: پزشکانی که با این بیماران مواجه می‌شوند، باید آن‌ها را به روانشناس و کسی که در این زمینه تخصص دارد، ارجاع دهند تا روان درمانی شوند.

این پیامک‌ها را با دقت بیش‌تری بخوانید

راه ترقی- دریافت پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم آن‌قدر برای مشترکان آزاردهنده شده که بعضا موجب می‌شود پیامک‌هایی که از اهمیت برخوردارند، در میان انبوه این مزاحمت‌ها گم و ناخوانده حذف شوند؛ درنتیجه گاهی عدم توجه و نخواندن برخی از پیامک‌ها برای مخاطب زیان‌بار شده است.

چهارشنبه سوری از اصالت تا بدعت

راه ترقی- چهارشنبه سوری یکی از آیین های کهن ایرانیان دارای پیشینه غنی فرهنگی است که در گذر زمان با ورود بدعتها، کارکردهای اصلی خود را از دست داده و تبدیل به چهارشنبه سوزی شده است در حالی که می توانست منشا فرهنگ سازی بسیاری از برنامه های فرهنگی و تقویت انسجام ملی باشد.

آسیب به جنین از بدو شکل‌گیری بر اثر قرار گرفتن در معرض دود سیگار

راه ترقی- یک مطالعه جدید از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد با استفاده از روش‌های جدید برای بررسی نیکوتین شواهد دقیقی از اثر منفی آن بر جنین از بدو شکل‌گیری ارائه داده است.

فوائد مصرف روزانه سه عدد خرما برای سلامت

راه ترقی- خرما از جمله خوراکی‌های پرورشی در بسیاری از مناطق گرمسیری جهان است که مصرف آن به دلیل دارا بودن خواصی برای جسم و ذهن توصیه می‌شود

خواص ضدسرطانی گیاهی فراوان ولی ناشناخته

راه ترقی- گیاه "کاپاریس اسپینوزا" که با نام‌های «کَبَر»، «کَوَر»، «لگجی»، «داغ قارپوزی»، «کِیپر» و ... شناخته می‌شود، خاصیت ضدسرطانی قابل‌توجهی دارد و می‌تواند در صنعت داروسازی به عنوان دارویی برای درمان سرطان استفاده شود.

چطور می‌توان در دنیایی ناامیدکننده، شاد بود؟

راه ترقی - دنیای اطراف ما برایمان آکنده از اخباری حزن‌‌آور شده که هیچ کنترلی بر آن نداشته و نداریم. اما آیا ما نیز باید به درون ورطه‌‌ی ناامیدی و فروپاشی روانی فروغلطیم؟

ورزش روزانه از بروز سنگ کلیه جلوگیری می کند

راه ترقی- رئیس مرکز تحقیقات بیماری های کلیوی و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نقش موثر تحرک بدنی در کاهش سنگ سازی کلیه،گفت: ورزش روزانه حدود 30 دقیقه می تواند از بروز سنگ کلیه جلوگیری کند

زنان در خانواده فقر را بیشتر از سایر اعضا درک می کنند

راه ترقی- «شهلا اعزازی» جامعه شناس و استاد دانشگاه می گوید مطالبات زنان در جامعه ایران گاه در حد دریافت حقوق طبیعی است. از دید وی زنان در زمینه هایی چون اشتغال با چالش هایی جدی مواجهند و فقر در خانواده، آنان را زیر فشاری مضاعف قرار می دهد.

ماهی‌های قرمز در قفس‌های بلورین

راه ترقی- هر ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز، دوباره تُنگ‌های بلورین با ماهی گُلی‌های بازیگوش از همه جا سر در می‌آورند؛ از سوپرمارکت و گل‌فروشی گرفته تا بساط دستفروش‌های کنار خیابان.

درمان آلزایمر، دیابت و کلسترول در دست پژوهشگران ایرانی

راه ترقی- سرپرست یک گروه تحقیقاتی درکشورمان می گوید،تیم آنها موفق به دستیابی به فرمول ساخت داروی درمان فراموشی با پایه گیاهی شده است،آنها همچنین مدعی هستندکه با استفاده ازیک نوع قارچ جنگلی فرمول درمان بیماری کلسترول خون و دیابت را بدست آورده اند و فقط مشکل سرمایه گذار دارند

اگر فیسبوک نباشد چه اتفاقی می‌افتد

راه ترقی - بررسی روی چند هزار داوطلب نشان داد آن‌ها اگرچه بعد از بستن حساب کاربری فیسبوک افسردگی و اضطراب کمتری داشتند، اما عده‌ی کمی حاضر بودند فیسبوک را برای همیشه ترک کنند.

آیا رژیم غذایی وگان برای حفظ سلامت قلب بهتر است؟

راه ترقی - قدم اول در کاهش بیماری‌های قلبی‌ و عروقی، داشتن یک رژیم‌غذایی سالم است. این مقاله به بررسی رژیم‌های غذایی مختلف و تأثیر آن‌ها در حفظ سلامت قلب پرداخته است.

ایران ایر از کجا و چگونه شکل گرفت؟

راه ترقی - هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران است و قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی ایران محسوب می‌شود.

تأثیر مخرب ترس از پشیمانی روی زندگی

راه ترقی - ترس از پشیمانی موجب می‌شود در رابطه‌ها و شغل‌ها ‌و عادت‌های بد خود بمانیم. چگونه از دست آن رها شویم؟

احتمال پیش‌بینی نجات بیماران مبتلا به سرطان تخمدان با هوش مصنوعی

راه ترقی - هوش مصنوعی توسعه‌داده‌شده به‌دست پژوهشگران امپریال کالج لندن و دانشگاه ملبورن ممکن است نرخ زنده‌ماندن بیماران سرطان تخمدان را با 4 برابر دقت بیشتر از روش‌های معمول پیش‌بینی کند. 

پیشگیری از افسردگی گاهی اوقات ممکن است

راه ترقی - مداخلات روان‌شناختی می‌توانند حدود 50 درصد از نمونه‌های جدید افسردگی را در افراد درمعرض خطر زیاد دفع کنند.

بی خوابی؛ عارضه‌ای با چند حالت عملکردی متفاوت

راه ترقی - پژوهشگران با انجام مطالعه‌ای جدید دریافته‌اند پنج نوع بی‌خوابی وجود دارد. در آینده، این تقسیم‌بندی به پزشکان در شخصی‌سازی روش‌های درمان بی‌خوابی کمک می‌کند.

ایمنی طبیعی دربرابر عفونت مزیتی دارد؟

راه ترقی - برخی از افراد می‌گویند ابتلا به بیماری‌های دوران کودکی، مانند آبله و سرخک و اوریون، به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند.

انزوای سیاست ضدایرانی ترامپ در ورشو

راه ترقی- تحلیلگران و رسانه ها در غرب غیبت بازیگران اصلی تحولات خاورمیانه در نشست ورشو در کنار استقبال سرد از رویکردهای کاخ سفید را نشانه ای از انزوای بیشتر «دونالد ترامپ» و شکست طرح های ضدایرانی وی ارزیابی می کنند

چگونه با کسی که دوستش نداریم کار کنیم

راه ترقی - با دلیل یا بدون دلیل گاهی از برخی افراد خوشمان نمی‎‌آید و در عین‌حال گریزی از مواجهه با آن‌ها نیست. هم‌نشینی و هم‌کلامی با آن‌ها عصبانی‌مان می‌کند، با این حساب تکلیف‌مان با کسانی که دوست‌شان نداریم چیست ؟

انواع روزه داری متناوب در رژیم غذایی

راه ترقی - تحمل گرسنگی یا روزه‌داری، یکی از مشهورترین رژیم های غذایی مورد توجه مردم دنیا است. بعضی افراد مدعی‌اند این رژیم باعث کاهش وزن، کنترل قند خون و کند شدن روند پیری می‌شود.

دانستنی‌های سفر به مشهد

راه ترقی - با اینکه هدف اکثریت مسافران شهر مشهد، زیارت حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام است، اما سالانه گردشگران بسیار زیادی از جاذبه‌های بی‌نظیر این شهر بزرگ دیدن می‌کنند.

کاردینال کمیابی که نصف ماده و نصف نر است

راه ترقی - برخی از موجودات زنده صفات نر و ماده را با هم نشان می‌دهند. یکی از این نوع موجودات به‌تازگی در حیاط خانه‌ای پیدا شده است.

غم مرگ همسر ممکن است مرگبار باشد

راه ترقی - زنان و مردان بیوه که همسر خود را تازه از دست داده‌اند، درمعرض خطر ابتلا به بیماری‌های خطرناکی مثل بیماری‌های قلبی و سکته‌ی مغزی و حتی مرگ زودرس قرار دارند.

کشف الگوهای مغزی مرتبط با خودآگاهی

راه ترقی - درک خودآگاهی در مغز انسان سال‌ها است موضوع مورد توجه بسیاری از دانشمندان است. اکنون پژوهشی جدید راهی برای کشف این موضوع فراهم کرده است.

تأثیر تغییرات اقلیمی بر گیاه چای

راه ترقی - تغییر در دما و الگوهای بارندگی ممکن است بر فصل رشد و طعم و فواید سلامتی چای تأثیر بگذارد؛ به‌همین‌دلیل، باید اقداماتی به‌منظور کاهش اثرهای تغییرات آب‌و‌هوایی انجام داد.

هفت نکته برای گرفتن عکس حرفه‌ای در سفر

راه ترقی - عکاسی در سفر یکی از کارهای جذابی است که تجربه‌ای لذتبخش برای افراد رقم می‌زند. با‌ چند نکته‌ی ساده می‌توانید در سفر تصاویر زیبا و خاصی ثبت کنید.

مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟

راه ترقی - در سال‌های اخیر و با‌توجه‌به افزایش ناکارآیی بازار در‌نتیجه‌ی نبود تخصیص بهینه‌ی منابع انسانی، تبعیض جنسیتی در دستمزدها مدنظر اقتصاددانان و سیاست‌گذاران قرار گرفته است.

عمق بیت در فیلمبرداری چه معنایی دارد؟

راه ترقی - عمق 10 بیت درمقایسه‌با 8 بیت، تأثیر گسترده‌ای بر کیفیت محتوای ویدئویی می‌گذارد که برای کاربران حرفه‌ای اهمیت فراوانی دارد.

زبان، آنچه را که می‌بینیم تحت‌تاثیر قرار می‌دهد

راه ترقی - وجود واژه‌های خاص برای مفاهیم خاص (مثل واژه‌های مجزا برای سایه‌های مختلف یک رنگ) در یک زبان، می‌تواند آنچه‌که سخنوران آن زبان می‌بینند، یا حتی فکر آن‌ها را تحت‌تاثیر قرار دهد.

میکروب‌ها در اعماق زمین فناناپذیر شده‌‌اند

راه ترقی - به نظر می‌‌رسد در اعماق چند کیلومتری زمین، جمعیتی عظیم از میکروب‌‌ها به خوابی چند میلیون ساله فرو رفته‌‌اند؛ میکروب‌‌هایی که گویی هرگز نمی‌‌میرند.

یخبندان و گرمای شدید: پیامد عصر جدید آب‌وهوا

راه ترقی - درحالی‌که شیکاگو سرمای استخوان‌سوز قطبی را تجربه می‌کند، دمای هوا در استرالیا به بالاترین حد رسیده است. علت این آب‌وهواهای شدید چیست؟

آیا ما به اینترنت اعتیاد پیدا کرده‌ایم؟

راه ترقی - مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که انسان‌ها در حال حاضر به‌شکلی دیوانه‌وار وقت خود را در فضای آنلاین می‌گذارنند؛ موضوعی که می‌تواند اعتیاد ما به اینترنت را تا حد زیادی ثابت کند.

مسلح در برابر آزار جنسی

راه ترقی- زمانه عوض شده است، پیام های تحریک آمیز از آسمان و زمین می بارد، کودکان در معرض انواع پیام های ناجور هستند. آدم های ناجور هم همه جا هستند، بیماران جنسی یا افرادی که یک لحظه غفلت کار دست خودشان و دیگران می دهد. والدین آموزش ندیده اند و کودکان هنر مبارزه را نمی دانند.

چاقی، یک بیماری مغزی است

راه ترقی- پژوهشگران آلمانی در بررسی نورون‌های مربوط به احساس سیری، نشان دادند که چاقی، ریشه در مغز دارد.

آموزش سیستم ایمنی بدن برای پذیرش عضو پیوندی

راه ترقی - بیمارانی که پیوند عضو انجام می‌دهند، تا پایان عمرشان باید داروهای خطرناک ضد رد پیوند مصرف کنند؛ اما پژوهشگران به‌جای سرکوب سیستم ایمنی، امیدوار به آموزش آن هستند.

تفاوت‌‌های نرم‌‌افزاری مغز انسان با میمون‌

راه ترقی - همه‌ی ما از تفاوت مغز انسان‌ها و میمون‌ها کم‌و‌بیش آگاهیم؛ اما پژوهش‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد این تفاوت فقط به اندازه و ساختار مغز محدود نمی‌شود.

بهترین رهبران، از درخواست کمک نمی‌ترسند

راه ترقی - رهبر مؤثر و قدرتمند، نه‌تنها وانمود نمی‌کند که بی‌عیب و نقص است، بلکه به اعضای تیم نشان می‌دهد که مثل همه‌ی انسان‌ها، گاهی به کمک نیاز دارد.

تشدید آسیب مغزی آلزایمر دراثرِ اختلال خواب

راه ترقی - پژوهشگران در بررسی‌هایشان دریافتند اختلالات خواب ممکن است سطح پروتئین تائو را در مغز افزایش دهد. این پروتئین از عوامل اصلی بُروز بیماری آلزایمر به‌حساب می‌آید.

چرا از دیدن شکست دیگران خوشحال می‌شویم

راه ترقی - اگر از دیدن شکست خوردن دیگران، به‌صورت عمدی یا سهوی احساس خوشحالی می‌کنید، نگران نباشید. این رفتارها، جزوی از ویژگی‌های عموم انسان‌ها است.

کشف یک پروتئین کلیدی در تولید انسولین

راه ترقی- محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک پروتئینی موسوم به GRP94 را شناسایی کردند که عامل تولید بیش از حد انسولین در بدن است.

CFP بهانه جدید FATF برای نگهداشتن ایران در لیست سیاه

راه ترقی- هرچند مسئولین خوش‌بینانه‌ سعی می‌کنند با انجام استانداردهای FATF، ایران را از لیست سیاه این نهاد خارج کننداما استانداردمقابله باتأمین مالی اشاعه‌ای(CFP)، این تلاش‌هارانقش برآب خواهد کرد

خودشناسی؛ راهی برای زندگی شادتر

راه ترقی - خودشناسی به‌معنای شناخت و درک احساس‌ها، انگیزه‌‌ها،‌ الگوها و گرایش‌های فکری است. انسان‌ها با خودشناسی و کنترل احساسشان زندگی شادتری خواهند داشت.

کاهش جمعیت: بحران جدید پیش روی چین

راه ترقی - بحران پیری و کاهش جمعیت گریبان‌گیر کشورهای زیادی شده است؛ اما شاید دیدن نام پرجمعیت‌ترین کشور جهان در این لیست کمی تعجب‌آور به نظر برسد.

چطور از ورم پا در سفر هوایی پیشگیری کنیم؟

راه ترقی - ممکن است پس از یک سفر طولانی هوایی پایتان ورم کند که معمولا با درد همراه است؛ ولی با رعایت نکاتی ساده می‌توان از آن جلوگیری کرد.

وقت بیشتر و هزینه کمتر در سفر به کرمان

راه ترقی - استفاده از سایت‌های اینترنتی و دستگاه گوشی موبایل در سفر به کرمان چه مشکلات و مزایایی دارد؟ سفر سنتی و مدرن به کرمان چه تفاوت‌هایی دارند؟

پرستاری حلقه اصلی بهبود بیماران است

راه ترقی - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین گرامیداشت روز پرستار از پرستاری به عنوان حلقه اصلی بهبود بیماران یاد کرد.

استفاده از نشاسته کاساوا برای تغذیه‌ جهان

راه ترقی - گیاه کاساوا یکی از پرمصرف‌ترین غلات نشاسته‌دار در آفریقا است که دانشمندان برای بهبود و افزایش مقاومت آن در برابر ویروس‌ها تلاش می‌کنند.

ساير مطالب

کفه سنگین اقتصاد در ترک تحصیل

چند راهکار برای جلوگیری از هدررفت آب

نگاهی به گرم شدن بی‌ سابقه اقیانوس‌ ها و علل آن

سطح‌ نشین قمری چین موفق به رشد پنبه روی سطح ماه شد

افزایش کربن خاک: راهکاری برای مدیریت تغییرات اقلیمی

عراق؛ ظریف و ترامپ

استفاده از مسکن ها عفونت روده را تشدید می کنند

فناوری هوشمند ما را کندذهن می‌کند؟

جهان‌های موازی و جهان‌های چندگانه: نگاهی جامع به نظریه‌ها و مفاهیم

فروپاشی یخچال‌های طبیعی: تهدیدی برای منابع آبی آسیا

نیمه‌‌ پنهان ماه و هدف فعلی از کاوش بشر روی آن

شیرین کننده‌های غیرشکری برتری مشهودی ندارند

تأثیر نامطلوب سدهای بزرگ بر جنگل‌های گرمسیری

رشد چشمگیر آمار ایدز میان نوجوانان ایرانی

با طراحی باغ عمودی مسکونی بیروت آشنا شوید

«ازدواج»؛ مشکلی با هزار درمان بی‌نتیجه

سرطان: علائم، تشخیص و درمان

گردن درد از پیامدهای نامطلوب نشستن جلوی کامپیوتر

درباره پدیده ذهن‌ آگاهی چه می‌دانیم؟

استمرار قیام عاشورا با روشنگری حضرت زینب(س)

چرا ازدواج کودکان در برخی مناطق ایران مرسوم است؟

بیماری صرع: علت‌ها، علایم و درمان

آیا دوستان فیسبوکی می‌توانند موجب بیماری فرد شوند

داستان برند: کداک، پیش‌گام دنیای عکاسی و نماد شکست در برابر تحول دیجیتال

خلق‌وخوی بد: مسئله‌ای فراتر از حالت منفی ذهن

صافی دیالیز اطفال در هلال احمر تولید شد

صفری که حذفش به قبولی در اقتصاد کمکی نمی‌کند

چگونگی درمان یک سرطان شایع زنان

دخترانی که تمایلی به "بله گفتن" ندارند...

علت تفاوت گونه‌های مختلف چیست

معاهده پاریس اهرمی برای کاهش اثرات تغییرات اقلیم

پایش «گرد و غبار» با داده های ماهواره ها

رسانه‌ها بدانند خودکشی شیوع ندارد اما واگیردار است

اگر کسب و کارتان برایتان مهم است، هفت دقیقه برایش وقت بگذارید

داستان برند: تخفیفان، تخفیفی که به گروه بودن ما گره خورده

روش‌ها و مزایای ماساژ کف پا

بیوگرافی: جان دی. راکفلر؛ تاجر نفتی و ثروتمندترین فرد تاریخ معاصر

تلاش وسواس‌گونه برای شاد بودن و نتیجه‌ عکس آن

آیا فیس براش برای پوستمان مفید است؟

هوش مصنوعی توانایی پیش‌بینی مناطق اعیان‌نشین در شهرها را دارد

10 دلیل برای این‌که گوشی‌ شما معدن طلاست

اختلال طیف اوتیسم: علایم، علت‌ها و درمان

هوش هیجانی، مهارت زنان را در مذاکره افزایش می‌دهد

آنغوزه شیرین گیاهی بی نظیر

تاریخ نگرانی مردم درباره اثرهای منفی فناوری بر سلامت انسان

سیستم خنک کاری خودرو چگونه کار می‌کند؟

15 مورد از شگفت‌‌انگیزترین تغییرات تنوع زیستی زمین در سال 2019

مقابله با تغییرات آب و هوایی با نوعی پودر

حیوان خانگی، نیاز یا معضل اجتماعی

مراقب فالوئریاب، لایک‌بگیر و آنفالویاب باشید!

چرا ستاره‌ها را به شکل اجسام پنج پر می‌کشیم

6 دلیل برای خوش‌بینی به آینده‌‌ زمین در سال 2019

خیاطان در تنگنای تامین ابزار دوخت و دوز

مزایای بام سبز ​

میزان مصرف مناسب روزانه سبزی چقدر است؟

اولین تماس تصویری 5G با گوشی سامسونگ برقرار شد

سرنوشت بزرگ‌ترین حلقه‌ زنجیره باغ‌های جهانی ایران چه می‌شود؟

معایب دورکاری و روش‌های غلبه بر آن‌ها

خوراکی های پفی با غذای دام

ظریف: تعهد محضری بدهم که دنبال 1400 نیستم؟

نمک های دریایی موجود در ایران غیر مجاز هستند

بلاک چین در آینده جایگزین سوئیفت خواهد شد

استفاده شبانه روزی از لنز چشمی موجب عفونت و نابینایی می شود

تعامل شایسته‌تر از تقابل

جولان سلاطین در اقتصاد بیمار

تحلیلی حقوقی بر خویشاوندگرایی در مشاغل دولتی

درختان خیابان ولیعصر دلتنگ گذشته

دوئل فرهنگ و بازار کار در بودجه 98

تکیه دولت به ملت

5 نکته اصلی درباره رژیم غذایی سالم

فریب گوشی‌های جدید با برچسب دروغین شبکه 5G را نخورید!

ارتباط برخی ‌عفونت‌ها با سرطان

ارتباط مغذی‌های رژیم غذایی مدیترانه‌ای با حفظ سلامت مغز

از عوارض تا شیوه‌های درمان مصرف «الکلی‌ها»

برای داشتن عمر طولانی با همسرتان بیشتر دعوا کنید!

میزان آب صادراتی از ایران چقدر است؟

مدیون توام

ایمنی مواد غذایی و ضرورت های آن

تنگه‌ای شگفت‌انگیز که در آن صدا به صدا نمی‌رسد

میزان پایین تیروئید بر قدرت باروری زنان تاثیر می گذارد

حضرت معصومه (س)؛ تفسیر بلند تبعیت از ولایت

باور کنیم که این یک «شغل» است!

جزئیات ساخت گلوله‌های بارورسازی ابرها در ایران

انتصاب منسوبان؛ فامیل‌بازی یا شایسته‌سالاری

شکار باکتری‌های عفونت‌زا با نانوصفحات گرافنی

کم خونی عامل کاهش یادگیری و افت تحصیلی دانش‌آموزان

حقوق انسانی توانیابان مغفول مانده است

مزایای خیساندن پاها در سرکه

آلودگی هوا، سکته‌های قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد

چالش استاندارد ذرت‌های وارداتی!

رویاهایی که روی دار بافته می شود

چربی‌هایی که از چاقی جلوگیری می‌کند!

هیپوکندریا یا توهم بیماری چیست؟

توان خیران و تلاش محققان؛ راهی برای رفتن می سازیم

گرسنگی پنهان، مشکلی شایع در گیاه‌خواران

تولید نانومالچ طبیعی توسط محققان دانشگاهی

وقتی خانه‌ها تبدیل به گاوصندوق می‌شود

خودمراقبتی و نقش والدین در مقابله با سوء استفاده جنسی از کودکان

«کنکورچی‌ها» از مراجع سوءاستفاده کردند!

خط فقر در تهران بیش از 25 درصد است

تنبیه دانش آموزان در آینده نتیجه معکوس دارد

تردد نابینایان در خیابان ها ایمن نیست

سنگینی بار خشونت اقتصادی بر دوش زنان

سبقت از راست تاکسی های اینترنتی از حمل و نقل عمومی

غذاهای تراریخته بخوریم یا نخوریم؟

گرانی مسکن خط فقر در شهرهای بزرگ را بیشتر کرد

قانون روی قانون پیام‌رسان‌ها!؟

تاثیر قهوه در درمان پارکینسون

تشکیل جبهه مشترک کشورهای منطقه ضروری است

دولت و آنچه منتقدان نمی گویند

وقتی زیبایی به گوش‌های الاغی ختم می‌شود!

باران، تب بیمار ارومیه را تسکین داد

سرگردانی ناشنوایان در نبود مترجم

دلایل احتمالی ورم انگشتان دست

جمع‌آوری مخازن زباله پایتخت

3سال تا پایان نقطه تنش آبی در ایران

از جیب هر ایرانی چقدر بابت موسسات اعتباری رفت؟

نشست شورای امنیت درخصوص آزمایش موشکی ایران

زنگ خطر جهانی درباره "الکل"

خصوصی‌سازی‌ها به اهلش سپرده نشد

حسرت یک دل سیر زندگی، آرزوی خاک خورده معلولان

مشکلات داخلی بیش از تحریم ها به صنعت پوشاک ضربه زده است

جایگزینی داروی ضد سالک ایرانی به جای داروهای خارجی

خال و خطوط مشکی ناخن نشانه چیست؟

روایت‌های پیاده‌روی اربعین

5 دلیل احتمالی قرمزی چشم‌ها

افراد موفق، همیشه باهوش نیستند

چای ترش، درمان اختلالات کبدی

عوارض کمبود ویتامین B12

مرگ تلویزیون در راه است؟

بارندگی بالاتر از حد انتظار در مهر و آبان

چرا ایرانیان از این غذای ایرانی سهمی ندارند؟

پایان تلخ زندگی فست فودی

‌زندگی کودکانه زیر سقف‌های اجباری!

ثبت رکورد گرمای هوا در چهار سال گذشته

بازیافت هر تن کاغذ از مصرف 27متر مکعب آب جلوگیری می‌کند

انتشار گازهای گلخانه ای پس از وقفه 3 ساله افزایش یافته است

جشنواره فرهنگ اقوام؛ فصلی برای نشاط اجتماعی

تولید آب آشامیدنی از هوا

ناکامی تحریم‌های آمریکا برای کم کردن پروازهای بین‌المللی ایران

دود کردن کودکی پشت چراغ قرمز

ورود سهام شرکت های بورسی به محدوده جذاب قیمتی

3 دلیل برای مهم بودن «بازی» در سنین کودکی

نوسانات فشارخون ریسک ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

زبان بی صدا، ناشنوایان در بن بست

اگر از زلزله می‌ترسید، بخوانید

چرا دولت‌ها به سیاست‌های کوپنی رو می‌آورند؟

راه چاره گوگل برای پدر و مادرها برای کنترل فرزندان

چگونه فایل‌های سنگین را با جی‌میل ارسال کنیم؟

ولادت حضرت محمد(ص)؛ طلیعه رحمت الهی