آخرين مطالب

انديشه

پورمختار: در کنار اصل رسیدگی، موضوع رسانه‌ای شدن دادگاه‌ها مدنظر قرار گیرد

راه ترقی- عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که در کنار اصل رسیدگی، موضوع رسانه‌ای دادگاه‌های اخیر مدنظر قرار گیرد، گفت: تمام رسیدگی به دادگاه‌های اخیر به صورت پخش مستقیم از یکی از شبکه‌ها منتشر شود.

جوانه زدن بذر امید در دل دانشجویان ستاره دار

راه ترقی- لایحه برخورداری همگان از حق تحصیل در دوره‌های آموزش عالی با هدف حل مساله دانشجویان ستاره‌دار سبب شد تا بذر امید در دل دانشگاهیان بار دیگر جوانه بزند و با ایجاد اراده سیاسی در دولت تدبیر برای برطرف کردن این مشکل، حق بنیادین آموزش به‌طور کامل تثبیت شود.

فضای منفی برای حضور روحانی در مجمع عمومی ایجاد نکنیم

راه ترقی- کارشناس روابط بین الملل با تاکید بر این که نباید فضای منفی برای شرکت رییس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایجاد کنیم، گفت: دکتر روحانی با حضور فعال در مجامع بین المللی به دفاع از منافع ملی می پردازد.

آتشفشان دماوند نیازمند پایش دائم است

راه ترقی- گمانه زنی درباره فعال شدن آتشفشان دماوند و انتشار برخی شایعات در این زمینه در فضای مجازی دستمایه نشست ویژه ای در مرکز تحقیقات راه و مسکن شد که کارشناسان معتقد بودند هرچند رفتار این کوه آتشفشانی تغییر محسوسی نداشته اما نیازمند پایش دائم است.

مجلس با رفع توقف ثبت سفارش خودرو موافقت نمی‌کند

راه ترقی- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برخی در مجلس در پی در دستور قرار دادن طرح رفع توقف ثبت سفارش خودرو هستند اما بعید می‌دانم قاطبه نمایندگان مجلس با آن موافقت کنند.

قانون «منع به‌کارگیری بازنشستگان» زودتر اجرا شود

راه ترقی- یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر اینکه قانون «منع به‌کارگیری بازنشستگان» باید زودتر اجرا شود، گفت: تصویب این قانون از سوی جامعه دستاورد خوبی برای مجلس محسوب شده است.

تلاش برای راه اندازی سامانه رصد

راه ترقی- سامانه رصد برای پیگیری اجرای قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان راه‌اندازی می شود.

حسینی: اجرای قانون جدید بازنشستگان گام خوبی برای حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی است

راه ترقی- سخنگوی فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های مختلف در موضوع جانشین‌پروری کوتاهی کرده‌اند ابراز امیدواری کرد که با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گام بلندی در راستای حضور جوانان در رده‌های مدیریتی برداشته شود.

تولید نانونقره از ریشه و برگ یک نوع گیاه دارویی بومی

راه ترقی- پژوهشگران دانشگاه تهران با همکاری محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به تولید نانوذرات نقره با استفاده از یک نوع گیاه دارویی شدند که به گفته آنها در جوانه‌زنی گیاهان "ریحان" و "بابونه" اختلالی ایجاد نکرد.

دولت در خط مقدم مبارزه با فساد است

راه ترقی- معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دولت در خط مقدم مبارزه با فساد قرار دارد و همه دستگاه های کشور نیز در این شرایط حساس باید به دولت در زمینه مبارزه با فساد کمک کنند.

کلاهبرداری از بیماران با عنوان «نقشه برداری از مغز»

راه ترقی- رئیس پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز گفت: شاهدیم برخی از افراد پزشک و غیر پزشک با ادعاهای عجیب و بدون آگاهی از علم، برای انجام نقشه برداری از مغز از بیماران هزینه می گیرند.

مجالس عزاداری به محل تسویه‌حساب تبدیل نشوند

راه ترقی- قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه همواره در طول تاریخ برای برپایی مجالس عزاداری امام حسین (ع) بحث‌های مطرح بوده‌ است گفت:ما با هزینه کردن در مجالس عزاداری می‌توانیم جوانان را از فتنه‌های آخرالزمان محفوظ نگه داریم چرا که در هیأت‌ها، جوانان هم با محیط ولایی اهل بیت(ع) آشنا می‌شوند و هم اینکه از نظر عاطفی می‌توانند ارتباطی عمیقی را با ائمه (ع) برقرار کنند. با حضور افراد در مجالس سیدالشهدا (ع) یک نوع خودسازی و خودارزیابی توسط فرد رخ می‌دهد.

قانون منع به کارگیری بازنشستگان نباید به دست فراموشی سپرده شود

راه ترقی- دبیرکل انجمن‌های اصناف و بازار اظهار کرد:نباید بازنشسته‌ها مجددا مشغول به کار شوند و مدیران بخش‌های مختلف نیز باید به این سمت بروند که خودشان تجربه‌ها را به افراد بعدی منتقل کنند که البته در دولت ظاهرا بخلی در این زمینه وجود دارد و کسی علاقه‌مند نیست تجربه‌هایش را به افراد بعدی منتقل کند.

انتقام اخیر سپاه از تروریست‌ها؛ پیام معنادار برای دشمنان

راه ترقی- فرمانده کل سپاه گفت: انتقام اخیر سپاه از تروریست‌ها پیام بسیار معناداری برای دشمنان بویژه ابرقدرت‌هایی است که فکر می‌کنند می‌توانند اهداف پلید و زورگویی‌هایشان را به ما تحمیل کنند.

دانشمند ایرانی امواج مغزی را رمزگشایی کرد

راه ترقی- یک تکنیک جدید که به دست مریم شانه‌چی ابداع شده است، قادر به رمزگشایی امواج مغزی است و پی ببرد که بیمار از لحاظ روحی در چه حالتی قرار دارد و در نهایت می‌تواند برای درمان بهینه و به موقع افسردگی و اضطراب استفاده شود.

طرح عفو عمومی؛ بازتنظیمی در رابطه دولت و جامعه مدنی

راه ترقی- روزهایی که بسیاری چشم به بالا و پایین رفتن قیمت طلا، سکه و سایر کالاها دوخته اند و نگرانی از آینده میان مردم موج می زند، تدوین طرح عفو عمومی در مجلس شورای اسلامی بارقه هایی از امید را به دنبال داشته است

تحریم‌های ضد ایرانی ترامپ قیمت نفت را از 100 دلار فراتر می‌برد

راه ترقی- به گفته یک متخصص صنعت انرژی، وقتی که در ماه نوامبر تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرایی شوند، به صورت بالقوه می‌توانند قیمت‌های نفت را به بالای 100 دلار بفرستند.

توزیع «بن کالا» تا پایان شهریور

راه ترقی- رئیس کمیته امداد با اشاره به افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی روستایی مددجویان کمیته امداد، اظهارکرد: لازمه کار در کمیته امداد روحیه جهادی توام با مدیریت انقلابی است.

مبارزه قاطع با مفسدان اقتصادی

راه ترقی- فرمانده نیروی انتظامی گفت: ناجا با کمک دولت و قوه قضاییه برای ایجاد امنیت در حوزه اقتصاد و معیشت مردم از طریق مبارزه بی‌امان با مفسدان اقتصادی، احتکارگران و ناامن کنندگان فضای کسب و کار و تولید در کشور با اراده راسخ و تلاش خستگی‌ناپذیر عمل می‌کند.

در این شرایط اقتصادی پولدار پولدارتر و فقیر فقیرتر می‌شود

راهترقی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در این شرایط اقتصادی کشور و نوسانات ارزی که پولدار پولدارتر و فقیر هم فقیرتر می شود عملکرد ما مسئولین در امیدواری و ناامیدی مردم مردم نقش اساسی دارد.

برخورد با دانه درشت‌ها در رفع مشکلات اقتصادی راهگشاست

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برگزاری دادگاه‌های دانه درشت‌ها و مفسدان اقتصادی و مبارزه با آن‌ها به صورت علنی می‌تواند در رفع مشکلات اقتصادی و اعتمادسازی مردم رهگشا باشد.

مصباحی مقدم: دولت جلوی امضاهای طلایی را بگیرد

راه ترقی- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت با اجرای دولت الکترونیک جلوی فساد در اقتصاد همچون امضاهای طلایی را بگیرد؛ دولت می‌تواند از طریق سهیم کردن مردم در سود نفت نقدینگی‌های سرگردان را جذب کند.

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی: به افزایش فشار بر ایران باور داریم

راه ترقی- سفیر آمریکا در اراضی اشغالی با تکرار ادعاهای واهی و خصمانه واشنگتن علیه کشورمان گفت: آمریکا به افزایش فشار بر ایران باور دارد و معتقد است که تحریم‌ها سرانجام منجر به تغییر رفتار ایران خواهد شد.

تکه‌تکه شدن آموزش عالی در کشور/زمان جنگ، ارز دولتی دریافت می‌کردیم

راه ترقی- رئیس دانشگاه تهران از تکه تکه شدن آموزش عالی در ایران انتقاد کرد و گفت: متاسفانه با وجود قانون خوب آموزش در کشور وضعیت آموزش عالی تکه‌تکه شده و متولی متعددی پیدا کرده است و این وضعیت به صلاح کشور نیست و باید قانون آموزش عالی به درستی اجرا شود.

ظرفیت‌های قانون اساسی مورد استفاده قرار نگرفته است

راه ترقی- سخنگوی شورای نگهبان با انتشار مطلبی در فضای مجازی با بیان اینکه قانون اساسی ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای دارد، تاکید کرد: به جای اصلاح قانون اساسی، به فکر استفاده از تمام ظرفیت‌های آن باشیم.

پیشنهاد شارژ کارت‌های یارانه برای کوپن کالا

راه ترقی- دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به پیشنهاد طرح اعطای کوپن الکترونیکی به آحاد جامعه با هدف تامین کالاهای اساسی گفت: توزیع کوپن موجب کاهش قیمت بسیاری از کالاها در بازار می‌شود.

با افزایش نرخ ارز نمی‌توان از تولید حمایت کرد

راه ترقی- رئیس اسبق سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه نمی‌توان با یک متغیر چند معادله را حل کرد گفت که برای حمایت از تولید داخلی تغییر نرخ ارز به تنهایی کفایت نمی‌کند.

ظریف: اصلاح ساختار وزارت خارجه ضروری بود

راه ترقی- وزیر امور خارجه با اشاره به اصلاحات ساختاری انجام شده در این وزارتخانه، اظهار کرد: با تغییرات ساختار انجام شده ضمن کوچک شدن ساختار امور خارجه، شرایط برای استفاده بهینه از کارشناسان فراهم شده است.

سخن گفتن آمریکا از حقوق بین الملل، طنز مضحک است

راه ترقی- سفیر کشورمان در لاهه در توییتر خود نوشت: اقدام آمریکا در برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران و سخن گفتن از حقوق بین الملل یک طنز مضحک است.

طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی مجددا به کمیسیون مربوطه ارجاع شود

راه ترقی- نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد به از دستور کار خارج شدن طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از هیأت رئیسه خواستار بررسی مجدد این موضوع و ارجاع طرح به کمسیون مربوطه شد.

تولید نانو نخ‌های با قابلیت نشر پرتو فروسرخ برای بهبود سوخت‌وساز بدن

راه ترقی- یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نساجی با استفاده از نانوذرات، نخ‌هایی با قابلیت نشر پرتو فروسرخ عرضه کردند که به گفته آنها این نخ‌ها قادر به بهبود سوخت و ساز بدن می‌شود.

لاریجانی قطع کمک‌رسانی آمریکا به آنروا را محکوم کرد

راه ترقی- رئیس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای قطع کمک رسانی آمریکا به آنروا را محکوم کرد و از کلیه مجالس عضو اتحادیه نیز خواست موضع مناسب در محکومیت این اقدام اتخاذ کنند.

غرضی: پیری یا جوانی مدیران اهمیتی ندارد/ کشور نیازمند مدیران توانمند است

راه ترقی- یک فعال سیاسی با تاکید بر اینکه در مدیریت، جوانی، میان سالی یا پیری شرط نیست، گفت: طی 40 سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد، مردم تجربیات بسیاری از مدیران جوان، میان سال و پیر دیده‌اند، اما از هیچ کدام خیری ندیده‌اند.

حاج‌رضایی: کی‌روش بی‌ثباتی فکری دارد/ او نمی‌خواهد دوباره در جام‌ملت‌ها ناکام شود

راه ترقی- یک کارشناس فوتبال معتقد است که جامعه‌ رسانه‌ای و فوتبال حق دارند فهرست تیم‌ملی را نقد کنند اما در نهایت حق سرمربی است که بازیکنان مدنظرش را انتخاب کند.

بازار ثانویه، بازار ثالثیه را به وجود می‌آورد

راه ترقی- یک دکترای اقتصاد گفت: بازار ثانویه ارز نسبت به تصمیمات قبلی دولت راه‌حل بهتری بود اما این راهکار اصلی نخواهد بود، زیرا در کنار این بازار ثانویه یک بازار ثالیه نیز بوجود می‌آید که قیمت ارز در این بازار حدود 3000 تومان با قیمت ارز بازار ثانویه متفاوت خواهد بود.

زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد

راه ترقی- وزیر ارتباطات با اشاره به سفرهای استانی‌اش دریک سال گذشته، گفت: در این سفرها در جاده‌هایی تردد کردیم که دارای ارتباط نبودند و به همین علت بسیاری از هموطنان جان خود را به دلیل عدم دسترسی به امداد از دست داده‌اند و این نشان می‌دهد که در دنیای امروز زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد.

چرا صداوسیما از بازنشستگی «علی عسکری» نمی گوید

راه ترقی- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحث بازنشستگی شهردار تهران حالت فکاهی پیدا کرده که تلویزیون فقط درباره آن صحبت می کند در صورتی که آقای علی عسگری (رئیس صداوسیما) هم شامل آن (قانون بازنشستگی) می شود اما تاکنون در تلویزیون اسمی از ایشان برده نشده است.

موفقیت محققان دانشگاه امیرکبیر در تولید نیکل از کاتالیست‌های مستعمل

راه ترقی- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری بخش خصوصی روشی را برای تولید نیکل از کاتالیست‌های مستعمل ارائه دادند که به گفته آن‌ها دستاورد‌های این طرح مانع از خروج ارز از کشور خواهد شد.

استیضاح وزرا دوای همه دردها نیست/ ساختار فرسوده باید اصلاح شود

راه ترقی- نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحولات اقتصادی صرفا ریشه اقتصادی ندارد، گفت: ما معتقدیم اگر ساختار اصلاح نشود نفر بعدی خیلی هم نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

ذوالنور: دولت برای خروج آمریکا از برجام سناریو نداشت

راه ترقی- یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام دولت برنامه‌ای برای ادامه راه نداشت چون کاخ آرزوهایی به نام برجام ساخته شده که با خروج ترامپ آن کاخ خراب شد.

ابهامات یک پرسش از ظریف

راه ترقی- حضور وزیر امور خارجه در برنامه زنده تلویزیون ضمن آن که توانست بسیاری از حاشیه ها و شایعه های مرتبط با دستگاه دیپلماسی دولت را رفع کند، با حاشیه هایی هم همراه بود.

نقوی‌حسینی: لاهه به نفع ایران رأی می‌دهد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل دادگاه دیوان لاهه برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در خصوص اعمال تحریم‌های جدید بر خلاف توافق برجام گفت: وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت بین‌المللی راه نوینی را انتخاب کرده و ما استدلال قوی داریم که فکر می‌کنیم در نهایت لاهه به نفع ما رای دهد.

خرازی: حیثیت اروپا ایجاب می‌کند در مقابل فشارهای آمریکا در موضوع برجام مقاومت کند

راه ترقی- رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تشریح علت اصلی تداوم بحران یمن و سوریه تصریح کرد: علت ادامه بحران یمن، بازگذاشتن دست عربستان و امارات از سوی آمریکا برای ادامه بمباران‌ها و عدم اراده سیاسی برای حل این بحران است.

صدای حوزه را باید از مراجع شنید/ آیا آقایان نمی‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند؟

راه ترقی- سخنگوی هیئت رییسه مجلس خبرگان ا اشاره به افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر اظهار کرد: آیا آقایان نمی‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند؟ بلیت هواپیمایی که متعلق به بخش خصوصی نیست، چرا این اندازه گران شده است؟

سهم تختی از ورزش ما فقط یک روز نیست

راه ترقی- پنجم شهریور ماه سالروز تولد جهان پهلوان تختی قهرمان افسانه ای ایران معاصر است. شورای فرهنگ عمومی کشور در آبان ماه سال 1396 این روز را به عنوان روز ملی کشتی اعلام و در تقویم های رسمی گنجاند.

قاضی پور: صحبت‌های رئیس جمهور درباره‌ی انتخاب فرماندهان نظامی بار امنیتی ایجاد می‌کند

راه ترقی- نماینده ارومیه با انتقاد از صحبت‌های رئیس جمهور درباره‌ی انتخاب فرماندهان نظامی گفت: طبق قانون امور مربوط به نیروهای مسلح در اختیار و وظایف رهبری است لذا دخالت رئیس جمهور در این امور باعث اختلاف شده و بار امنیتی به وجود می‌آورد.

واکنش «مطهری» به مداح حاشیه‌ساز

راه ترقی- نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهارات اخیر منصور ارضی در مراسم روز عرفه را شامل توهین به مرحوم آیت الله هاشمی و رییس‌جمهور دانست و گفت که این کوتاهی روحانیت بوده که کرسی تعلیم و تربیت را به دست اینگونه مداحان سپرده‌اند.

باید اژدهای 7 سر فساد را با همه 1300 امضای طلایی‌اش به مسلخ برد

راه ترقی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت الکترونیک را اتصال فرآیندهای بین‌دستگاهی و امکان نظارت دستگاه‌ها بر یکدیگر دانست و برای تشریح نقش دولت الکترونیک در جلوگیری از فساد اعلام آمادگی کرد.

افتخاری: برخورد با مفاسد در اعتماد جامعه تاثیرگذار است

راه ترقی- یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راهکارهای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی حاکم برجامعه برخورد با مفسدین است. تعلل در برخورد با مفسدین روح بی‌اعتمادی را بر جامعه می‌دمد.

شکست انحصار 2 کشور اروپایی در تولید موم دندان‌سازی و صنایع ریخته‌گری

راه ترقی- محققان کشور با توجه به چالش‌های صنعت ریخته‌گری، موم‌هایی را برای صنایع و دندان‌سازی ارائه کردند که تا پیش از آن از کشورهای آلمان و انگلستان به کشور وارد می‌شد.

دو عیدی شهردار تهران به پایتخت نشینان

راه ترقی- شهردار تهران در آستانه عید قربان دو خبر خوش در حوزه انتشار اوراق مشارکت و تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهر را اعلام کرد.

ضرورت استفاده از تجارب جهانی برای تحقق عدالت جنسیتی

راه ترقی- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به مکاتبه با تمام وزرا و دستگاه‌های کشور از ارائه کارنامه به کارگیری 30 درصدی زنان در سطوح مدیریتی و اجرایی کشور در پایان هفته به دولت خبر داد.

مصوبه ای که بساط رانت خواران در بورس کالا را جمع می کند

راه ترقی- مصوبه شورای عالی بورس در توقف عرضه محصولات به نرخ ارز 4200 تومانی در بورس کالا می تواند زمینه حذف قیمت گذاری دستوری محصولاتی شود که سبب 2 نرخی شدن کالاها و ایجاد رانت شده است.

لاریجانی: آمریکا با کارنامه سیاه 28مرداد قصد سلطه اقتصادی بر ایران را دارد

راه ترقی- رییس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن واقعه کودتای 28 مرداد 1332 گفت که آمریکا امروزهم با کارنامه سیاه 28 مرداد، در زمینه دفاعی و هسته‌ای ما با تحریم‌های خود قصد سلطه اقتصادی دارد.

پیشنهاد مذاکره آمریکا تحت عناوین و ادبیات مختلف توطئه‌ای دیگر است

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد است که متولی ایجاد اقتدار لازم برای مذاکره با آمریکا قوای سه‌گانه هستند که لازمه ایجاد این اقتدار وحدت این سه قوه است.

جهانگیری؛ احیای منزلت معاون اولی در دولت روحانی

راه ترقی- برآیند معاونت اولی اسحاق جهانگیری در دولت یازدهم و امتداد آن در دوره کنونی، ارتقا و بازگشت عالی ترین مسوولیت اجرایی پس از رئیس جمهوری، به جایگاه واقعی خود بود.

آیا زلف اشتغال جوانان را می‌توان به وام دهی سمن‌ها گره زد؟

راه ترقی- معضل بیکاری جوانان و جلب مشارکت‌های اجتماعی در دهه‌های اخیر درحالی تبدیل به مهم‌ترین دغدغه مسئولان و نقل محافل کارشناسان شده است که هر روز نسخه‌های جدیدی برای این موضوعات پیچیده می‌شود. سیاست توسعه سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان از طریق اعطای وام و تسهیلات نیز یکی از راه‌کارهایی است که در یک سال اخیر از سوی معاونت ساماندهی جوانان برای اشتغال‌زایی در این حوزه مطرح شده و اظهارنظر برخی از متخصصان و کارشناسان را به همراه داشته است.

بهشتی‌پور: اقتدار داخلی باید به‌گونه‌ای باشد که تحریم‌ها کم‌اثر یا بی‌اثر شود

راه ترقی- یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان ‌این‌که آمریکا از عامل اقتصادی به‌عنوان اهرم فشار علیه ملت ایران استفاده می‌کند و ما باید این اهرم را از دستش خارج کنیم، تاکید کرد: مجموعه اقتدار داخلی باید به شکلی باشد که دیگر تحریم‌ها یا کم اثر یا بی اثر شود؛ در این شرایط می‌توان پای میز مذاکره نشست.

شریف پور: ریشه فساد اقتصادی در کشور سست است

راه ترقی- نماینده مردم شهرستانهای ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، ماحصل تحریم‌های تحمیل شده از سوی آمریکا به اقتصاد ایران را شکوفایی اقتصادی این کشور و زمینه های خودکفایی در عرصه‌های گوناگون و صادرات عنوان کرد

کرامت انسانی در جلسه استیضاح وزیر تعاون حفظ نشد

راه ترقی- نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کرامت انسانی در جلسه استیضاح «علی ربیعی» حفظ نشد، برخی نمایندگان پاکدست ترین شخصیت ها در نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال بردند.

سیاست های افراطی کنار گذشته شود

راه ترقی- رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که سیاست های افراطی باید از عقلانی جدا شوند گفت: از این موارد در کشور زیاد دیده می شود که باید نسبت به حل آن اقدام کرد.

رفع محدودیت زنان برای خروج از کشور نباید مختص عده‌ خاصی باشد

راه ترقی- بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه که بر اساس آن زنان شوهردار ولو کمتر از 18 سال تنها با اذن کتبی شوهر اجازه خروج از کشور را دارند، از همان ابتدای تصویب در سال 51 تا کنون اعتراض فعالان حقوق زنان را درپی داشت چرا که آنها معتقدند این محدودیت یک مستمسک قانونی علیه زنان است تا در هنگامه اختلاف از حقوق قانونی خود در گذرند؛ این فعالان "ممنوع‌الخروجی" را راهکاری قضایی علیه متهمان و محکومان با رای دادگاه یا دستور مقام قضایی در چهار چوب قانون می‌دانند نه زنان.

مطهری: نباید به هر بهانه‌ای متوسل به حکم حکومتی شویم

راه ترقی- نایب رییس مجلس شورای اسلامی به نامه رییس قوه قضاییه به رهبر انقلاب برای اقدامات ویژه در برخورد با اخلالگران اقتصادی واکنش نشان داد و گفت که نباید به هر بهانه‌ای متوسل به حکم حکومتی شویم.

وقت مناسبی برای طرح سوال از رئیس جمهور نبود

راه ترقی- احمد توکلی با بیان اینکه عقیده دارم طرح سوال از رئیس جمهور در شرایط فعلی درست نبود، از رییس جمهور درخواست کرد همان موضوعاتی را مطرح کند که به سوال‌ نمایندگان مجلس مربوط است

مسیح بی‌معجزه

راه ترقی- «شاید بهترین راه این باشد که دیگر ادامه ندهید. بهترین کار عذرخواهی از مردم و واگذاری صحنه به خود مردم است...ملت کلا ناراضی است، به‌خصوص از دولت. مردم دیگر قبول ندارند دولت را. قوای دیگر را هم قبول ندارند.»

کاهش نگرش منفی آمریکایی‌ها نسبت به ایران

راه ترقی- نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها کمتر از گذشته نسبت به ایران نگرش منفی دارند و آن را یک تهدید امنیتی می‌دانند.

تحقق اقتصاد دانش بنیان در گرو نقش آفرینی دانشگاهیان

راه ترقی- یکی از ارکان مهم تحقق سیاست‎های اقتصاد مقاومتی، حرکت گسترده دانشگاهیان به سمت کسب درآمدهای دانش بنیان است تا مقاومت اقتصاد در برابر تکانه های داخلی و خارجی افزایش یابد و پویایی به سراغ این شاخص تاثیرگذار بر معیشت مردم بیاید.

ملکی با انتقاد از مقامات اقتصادی در اعلام نرخ تورم: آمار دروغ به مردم ندهید

راه ترقی- نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس گفت: تزریق نیروهای باانگیزه،‌ بابرنامه، دلسوز و پای کار به ساختار مدیریتی قوه مجریه این پیام را به جامعه می دهد که مسئولانشان نسبت به چالش‌ها و نابسامانی‌ها، بی‌تفاوت نیستند.

ساير مطالب

بدانیم که دشمن از کجا به کجا رسیده و چه اهدافی در سر دارد

اگر زحمات خبرنگارها نباشد، لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود

توضیحات نعمتی درباره اتفاق جلسه استیضاح «علی ربیعی»

آقاپور: مردم از وعده دادن خسته شده‌اند، وارد عمل شوید

تا وفاق عمومی به وجود نیاید مشکل حل نمی‌شود/ضرورت ریشه‌یابی اعتراضات

رسانه آزاد از بروز فساد جلوگیری می کند

پاسخ کوبنده به ناامن کنندگان مرز‌ها خواهیم داد

بعیدی‌نژاد: مردم نقش مهمی در ثبات بازار ارز دارند

تاج‌الدین: آشتی ملی را سرلوحه سیاست داخلی قرار دهیم

نبی حبیبی:مدیرانی در دولت کار نفوذی دشمن را انجام می دهند!

اگر مسائل را با مردم در میان بگذاریم بسیاری از مشکلات حل می‌شود

تکرار دومینوی استیضاح وزیر کارگران ...

ضرورت تصویب قانونی جدید برای حمایت از اقشار ضعیف

راه ترقی- امیر عبداللهیان: مذاکره با آمریکا هرگز تابو نبوده است

«گفت‌وگوی ملی» راهکار نماینده تهران برای خروج از نابسامانی‌های اقتصادی

اصرار بر ماندن وزرایی که عملکرد خوبی ندارند به ضرر دولت است

شتاب در اجرای یک مصوبه/اجرای قانون نیاز به دستورالعمل دارد

تدوین استراتژی همراه با عزت برای مذاکره احتمالی با آمریکا از سوی وزارت خارجه

بادامچی: مجلس به‌جای تغییر ساختار بر تغییر عملکرد مدیران اقتصادی تاکید دارد

مطهری: مسئول وضع امروز کسانی هستند که کاری کردند تا برجام اجرا نشود

گودرزی: آمریکا برای مذاکره با ایران اعتمادسازی کند

مقدسی: آقای روحانی آیا اولویت مردم موضوع تفکیک وزارتخانه‌هاست؟

صادقی مقدم ازنامزدی برای انتخابات حقوقدان شورای نگهبان انصراف داد

هشدار شرمن؛ ترامپ نمی‌فهمد ایران فرهنگ مقاومت دارد

حداد عادل:هستی خود را فدای پیروی از تفکر غربی نمی کنیم

بجای بررسی مشکلات اقتصادی، موضوعات بی‌اهمیت درمجلس ارزیابی می‌شود

احتمال تجدید نظر دادستانی کل در خصوص فیلترینگ تلگرام

وزیر علوم: عملکرد ورزش دانشگاهی قابل قبول است

45 درصد استفاده‌کنندگان از تلفن همراه زنان هستند

محمودی‌شاهنشین: بیش از 35 درصد آب‌های تولیدی در شبکه‌های فرسوده به هدر می‌رود

تحریم کنندگان داخلی را بشناسیم

میرزایی نیکو: با عدم اطلاع رسانی نمی‌توان جلوی بحران‌ها را گرفت

تغییر گسترده مدیران به مصلحت نیست

نعمتی: همتی بانک مرکزی را کاملا شیشه‌ای کند

پژوهشگران ایرانی دستگاه کنترل چاه های کشاورزی ساختند

نامه رییس دیوان بین المللی دادگستری به آمریکا کم سابقه است

نوبخت: آمادگی دارم از همه مسئولیت‌های دولتی کنار بروم

کلاهبرداری با ادعای اقامت در خارج

واشنگتن پست: شرایط بین ایران و آمریکا جنگی نیست

دولت به مخالفت با «قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» خاتمه دهد

تذکربه رئیس جمهوربرای انتشار حقوق‌ها/لیست گیرندگان ارز سانسور شد!

ترامپ از ظریف کپی برداری کرد

دولت لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها را مجددا به مجلس می‌فرستد

راهکار ظریف برای مقابله با آمریکا، چالش حقوقی در لاهه

خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

گزارشی از تصمیمات شورای هماهنگی اقتصادی قوا به مردم ارائه شود

ملت ایران اهل تعامل است اما عزت خود را حراج نمی‌کند

ابتکار: فردا در هیئت دولت مسائل دختران «شین‌آبادی» را مطرح می‌کنم

آزادسازی قیمت اینترنت به نفع مشترکان

فراکسیون امید دوشنبه آتی با روحانی دیدار می‌کند

ایران در جمع 15 کشور برتر دنیا از نظر تولید علم قرار گرفت

چرا رقص رابه قلم قاضی نسبت می‌دهند/بزرگنمایی پلیس درخبرسلطان سکه

آمریکا توان حمله نظامی به ایران را ندارد

مراتع ایران به قطری‌ها اجاره داده شده است؟

سایه سنگین مافیا، از واردات تا توزیع مواد نیروزا در کشور

سپاه، حامی مواضع استکبار ستیزی دولت

برپایی جشنواره بزرگ دختران شهر

«روحانی» قدرت حل مشکلات کشور را دارد

«بیراهه» به بی‌راهه رفت؟

بازاریان در مسائل مختلف آگاهانه و با تدبیر عمل کردند

پاسخ ما به تهدیدات نفتی آمریکا، بستن تنگه هرمز است

طرفدار خشونت در امر حجاب نیستیم/ تشکیل ستاد مردمی "عفاف و حجاب" از 19 تیر

اتحادیه اروپا به زودی از برجام خارج خواهد شد

هشدار بانک آمریکا درباره تبعات قطع صادرات نفت ایران

دولت با سیاست غلط ارزی 250هزارتومان از جیب هر ایرانی برداشت کرد

تغییرات در کابینه دولت به وقتش صورت می گیرد

مطهری: وزارت خارجه باید سفیر فرانسه را احضار کند

موافقت شریعتمداری با اعلام لیست کامل شرکت‌های خودروسازی که ارز دولتی گرفتند

همزمانی سفر رئیس جمهور به اروپا و ادعای کشف یک توطئه!

تاکید بر وحدت همه قوا و جریانات سیاسی در جهت حمایت از دولت

واکنش بعیدی‌نژاد به ناکامی نامزد آمریکایی برای دبیر کلی سازمان بین‌المللی مهاجرت

لزوم قاطعیت مقابل بدخواهان و تواضع، دلسوزی، محبت و تفاهم با مردم

پاسخ آمریکا به درخواست اتحادیه اروپا درباره تحریم های ایران/ انتقاد روسیه از بیانیه کشورهای غربی درباره برجام

قدردانی لاریجانی از تیم ملی فوتبال

هیچ مشکلی برای تماشای مسابقه ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی وجود ندارد

شورا با تغییر زمان بندی برنامه سوم شهرداری موافقت نکرد

پهباد دیده بان جاده‌ها طراحی شد

سفیر ایران در مادرید: در مورد بازی با اسپانیا رویاپردازی نمی‌کنیم/ جوانمردانه می‌جنگیم

غرب به دنبال خروج ایران و حزب الله از خاک سوریه است/روس ها موضع دوگانه ای در بحران سوریه اتخاذ نکرده اند

دستور کار تیم ترامپ پس از توافق آمریکا با کره شمالی؛ اعمال فشار بیشتر بر ایران

سفر جابری انصاری به ژنو

آخرین تلاش های اروپا برای حفظ برجام/ ایران: زمان اندک است

هجمه‌ها به کمیته امداد امام خمینی، ناحق است

اظهارات سردار سلیمانی درباره دخالت سعودی‌ها در انتخابات لبنان

هشدار ­رئیس سازمان پزشکی قانونی درباره افزایش خسارت انسانی تصادفات

پذیرش توافق قرن وجلوگیری از ائتلاف اردن با ایران هدف نشست مکه است

فساد‌های کوچک را نباید نادیده گرفت

جهان نیازمند آموزه “گفتار نیک”، “کردارنیک” و “پندارنیک” زرتشت است

تلگرام بدون فیلتر نداریم

روزنامه نگاری پهپادی چیست؟

سناریوهای آمریکا برای مقابله با ایران

با هر جریان که بخواهد امنیت کشور را بهم بریزد برخورد می‌کنیم/خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند

گرانی لبنیات تخلف است

اعلام نکرده‌ایم 210 یا 198 مدیر دوتابعیتی وجود دارد

واکنش ظریف به راهبرد جدید امریکا در قبال ایران

لاریجانی: «پمپئو» لیاقت نداشت پاسخ بشنود

جلسه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت

ظریف خواستار تحقیقات بین المللی درباره جنایات صهیونیست ها شد

نخست وزیر هلند: اروپا برجام را حفظ می کند

انتقاد از ارائه آمارهای غیرواقعی خروج نخبگان/استارت‌آپ‌ها بهترین زمینه برای بازگشت دانشجویان

هشدار وزیر بهداشت نسبت به بروز فاجعه انسانی در غزه

رویترز: آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای، متحدان اروپایی‌اش را مایوس کرد

آمریکا دچار بحران تصمیم‌گیری راهبردی شده است

خروج آمریکا از برجام قابل پیش بینی بود/ رویکرد اعتدالی در برابر آمریکا باید کنار گذاشته شود

ترامپ نقش دزدان سرگردنه را پیدا کرده است/ چند هفته فرصت برای حیات توافق هسته‌ای وجود دارد

واکنش ها در آمریکا به خروج ترامپ از برجام؛ از ابراز تاسف اوباما تا اختلاف نظر مقامات کنگره

افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان با اصلاحیه مجلس اجرایی می‌شود

صدای رسای ملت‌ها؛ پاسخ فشار علیه مردم منطقه

انتقاد تند فعال رسانه ای از روحانی

احتمال باقی ماندن ترامپ در برجام/ ادامه رایزنی های ایران و اروپا برای حفظ برجام

لغو یک طرفه‌ای روادید با طرف آذری به صلاح نیست

سرگشتگی استراتژیک امریکا درباره برجام

عملکرد دکتر ظریف خوشایند مخالفان وی در داخل و خارج کشور نیست/صدای واحدی از سوی دستگاه دیپلماسی باید به جهان مخابره شود

واکنش ظریف به ادعای جدید ضدایرانی نتانیاهو

ظرفیت بالای دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای اشتغال

در دولت افرادی داشتیم که می‌گفتند مشکلات را حل می‌کنند ولی اتفاقی نمی‌افتاد

امید است بودجه مقابله با ریزگردها اصلاح شود

نباید حاشیه امن برای خودروهای بی کیفیت ایجاد شود

پاسداری از انقلاب اسلامی هرگز ایستایی و توقف ندارد

امروز، روز مهمی برای منطقه مکران است

سرقت در خلأ

لفاظی های جدید نتانیاهو و لیبرمن علیه ایران/ علت تهدیدهای جدید رژیم صهیونیستی چیست؟

افزایش رضایت مردم باید اولویت همه باشد

دشمن به دنبال تضعیف قدرت سپاه است

آیا عربستان به دنبال جنگ مستقیم با ایران است؟

حمایت قوه قضاییه از سیاست‌های ساماندهی بازار ارز

از حرفهای عجیب رئیس کمیته بازاریابی تا واکنش های توئیتری؛ وقتی که یوز ایرانی منقرض می شود!

مراسم رونمایی از 83 دستاورد هسته‌ای

شبهات درباره پیام‌رسان‌های داخلی بی‌اساس است

کالای ایرانی باید امکان عرض اندام در بازار جهانی را داشته باشد

اظهارات جدید ضدایرانی ولیعهد سعودی/ حمایت منافقین از بن سلمان/ هشدار شدید اللحن تهران

هشدار مسکو درباره تبعات وخیم تغییرات اخیر در تیم حاکمیتی آمریکا

هشدار سازمان امور اراضی در زمینه خرید زمین و ویلاسازی همزمان با تعطیلات نوروز

امضای تفاهم نامه دانشگاه‌های ترکیه و صنعتی امیرکبیر

تعرض به سفارت ایران؛ پاسخ به خاصه‌خرجی بن‌سلمان

نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه

رویکرد مجلس در حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر قابل تقدیر است

ایران مقام نخست تولید علم در نشر مقالات منطقه خاورمیانه را دارد

استیضاح هر سه وزیر این هفته برگزار می‌شود

حضور رهبر انقلاب در منزل شهیدان حدادیان و اندرزگو

نگاهی به تغییرات برانکو در بازی مقابل الوصل؛ از بازگشت مهندس تا نیمکت نشینی ربیع خواه

گیتس: پول‌های مجازی منجر به مرگ می‌شوند

نمایندگان رئیس جمهور برای بررسی سوال دوم معرفی شدند

تحلیل رسانه ها از شکست انگلیس و آمریکا در صدور قطعنامه ضد ایرانی

معناشناسی کفر نکوهیده از منظر قرآن کریم

ناجا و بسیج در خیابان پاسداران با تدبیر عمل کردند

ملاقات ماه محدب با زمین در شامگاه فردا

«داعش» اهرم فشار آمریکا علیه ایران، روسیه و چین

وزیر خارجه درگذشت فرزند احمد توکلی را تسلیت گفت

ابتلای سالانه 10 هزار و پانصد زن ایرانی به سرطان سینه