راه ترقی

آخرين مطالب

انديشه

تابستان داغ ایده‌ها و تازه‌های فناوری‌ دیجیتال در الکامپ 98

راه ترقی- چیزی تا گردهمایی بزرگ علاقه‌مندان به دنیای کامپیوتر و دیجیتال در نمایشگاه بین‌المللی تهران نمانده، امسال نیز همچون سال‌های گذشته در روزهای داغ تابستان نمایشگاه پرشور الکامپ با بخش‌های متنوع برای تمامی سنین از فردا به مدت 5 روز دایر می‌شود

ظریف: گفت وگوهای بیشتری با رسانه ها در راه است

راه ترقی- محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران با انتشار لینک گفت وگوی خود با برنامه هارد تاک بی بی سی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: گفت وگوهای بیشتری در راه است.

ستاری: پشت استارت‌آپ‌ها ایستاده‌ایم

راه ترقی- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تلاش نکنید، در تقابل با استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورید؛ با مخالفت با این جریان کسی سود نمی‌برد چرا که آن‌ها برنده هستند و ما هم پشت آنها ایستاده‌ایم.

عارف: مطالبات به حق اصلاح طلبان را فراموش نکردیم

راه ترقی-- رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه ما به هیچ وجه مطالبات به حق اصلاح‌طلبان را فراموش نکردیم، خاطرنشان کرد: البته خود را درگیر حاشیه‌ها و حاشیه‌سازها نمی‌کنیم.

جوان گرایی در تریبون‌های نماز جمعه

راه ترقی- استعفای برخی از ائمه جماعات پر سابقه و جایگزینی آنان با نیروهای جوان تر، اقدامی است در راستای منویات مقام معظم رهبری و بیانیه «گام دوم انقلاب» و این جوانگرایی می‌تواند طلیعه‌ای برای تغییر و تحول در آستانه چهل سال دوم انقلاب اسلامی باشد.

هر سال 5 نقطه مداری جدید به نام ایران ثبت می‌شود

راه ترقی- رئیس سازمان فضایی ایران گفت: هر سال 5 نقطه مداری جدید به نام ایران ثبت می‌کنیم، اما این نقاط مداری اگر در بازه زمانی تعیین شده، استفاده نشود، در اختیار دیگر کشورها قرار می‌گیرد

نقاط ضعف آخرین قانون مقابله با تخلفات علمی/مجازات حداقلی برای متخلفان

راه ترقی- عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه قبل از تصویب قانون مقابله و پیشگیری از تخلف در تهیه آثار علمی، چهار قانون در زمینه حقوق مالکیت فکری در کشور تصویب و اجرایی شده است، گفت: قانون مقابله و پیشگیری از تخلف مصوب سال 1396 آخرین مصوبات کشور در این حوزه است که دارای نقاط ضعف‌هایی است.

عوامل مؤثر بر اختلال پرخوری عصبی

راه ترقی- نتایج یک تحقیق داخلی نشان می‌دهد آموزش تنظیم هیجان و ذهن آگاهی بر بهبود اختلال پرخوری عصبی مؤثر است و موجب بهبودی در اضطراب افراد مبتلا به پرخوری عصبی می‌شود اما در بهبود ادراک نادرست از تصویر بدنی و افسردگی در افراد مبتلا به پرخوری عصبی تأثیری ندارد.

تولید مشترک ربات جراح سینا در روسیه آغاز شد

راه ترقی- تولید مشترک ربات جراح سینا در روسیه با امضا رئیس مرکز مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس پژوهکشده تحقیق و توسعه مرکز روسیه رسماً آغاز شد.

نابسامانی شرایط فعلی بزرگ‌ترین مشکل ماینینگ در کشور است

راه ترقی- معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه نابسامانی شرایط فعلی بزرگ‌ترین مشکل ماینینگ در کشور است، گفت: ما نه قبول کرده‌ایم که ماینینگ یک صنعت است و نه آن را رد کرده‌ایم، این وضعیت ما را به یک حالت نابسامان و آشفته برده است

نمی‌خواهیم در کشور بیکار داشته باشیم

راه ترقی- تنها چند ساعت مانده به رونمایی از طرح نوآفرین و اشتغالزایی، محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد فارغ‌التحصیل‌ها نباید نگران مشکلات بیمه، مالیات و راه‌اندازی کسب و کار باشند.

طرح‌های ملی و تقسیمات بودجه‌ای به وزارتخانه‌ها واگذار شود

راه ترقی- رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید از تعداد ردیف‌های بودجه کاسته شود، گفت: برای هر دستگاه باید یک بودجه مشخص شود که خود آن دستگاه درباره نحوه اختصاص آن تصمیم‌گیری کند و دولت نباید به صورت جزئی به تمام بخش‌های بودجه‌ای دستگاه‌ها بپردازد.

دانشگاه نهاد عقلانیت

راه ترقی- رؤسای دانشگاه‌ها باور دارند که با نیروی انسانی توانمند و خلاقی که در محیط دانشگاهی وجود دارد، می‌توانند برای شرایط بحرانی راه حل‌های اساسی و مختلفی داشته باشند بنابراین اگر بخواهیم سرمایه کشورها را دسته‌بندی کنیم، یکی سرمایه طبیعی و دیگری سرمایه انسانی است

فضاپیمای هوشمند دانشجویان شریف رتبه دوم مسابقات فضانوردی آمریکا را کسب کرد

راه ترقی- دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با طراحی فضاپیمای هوشمندی که امکان دسترسی به سطح ماه را دارد، موفق به کسب رتبه‌ دوم مسابقات طراحی سیستم‌های فضایی آمریکا شدند.

هر چه زودتر نفتکش ایرانی رفع توقیف شود

راه ترقی- رییس قوه قضاییه گفت: چرا وقتی داعش نفت عراق را به تاراج می برد مدعیان قوانین بی المللی سکوت کرده بودند ولی امروز نفتکش ایران را به طور غیرقانونی توقیف می کنند.

فرصت مطالعاتی داخل کشور استادان جوان از امسال آغاز شد

راه ترقی- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: اعضای هیئت علمی استخدامی در دوره پیمانی از ابتدای امسال باید 6 ماه برای دریافت حقوق از دانشگاه در بخش صنعت، فرصت های مطالعاتی بگذرانند؛ سپس درخواست رسمی شدن ارائه دهند.

درمان کامل هپاتیت C با داروهای تولید داخل

راه ترقی- عضو شبکه هپاتیت کشور، با اشاره به اینکه در حال حاضر درمان کامل هپاتیت C در ایران از طریق داروهای تولید داخل طی سه تا چهار ماه انجام می‌شود، گفت: داروهای درمان هپاتیت C در داخل تولید می‌شود و تحت پوشش بیمه است.

هوش مصنوعی کارآیی پمپ‌های حرارتی را افزایش می‌دهد

راه ترقی- محققان موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان واقع در سوییس راهکاری را توسعه دادند که در آن با استفاده از هوش مصنوعی، توان مورد نیاز نسل بعدی پمپ‌های حرارتی به میزان 25 درصد کاهش می‌یابد.

دانش‌بنیان‌ها منشا سوء استفاده برخی افراد شده است

راه ترقی- عضو هیات مدیره انجمن ارگانیک ایران گفت: مفهوم دانش‌بنیان به همان اندازه که ارزشمند و کاربردی است، می‌تواند مورد سوءاستفاده هم قرار گیرد و گروهی با انگیزه بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، برای دانش‌بنیان شدن اقدام می‌کنند

درخواست نخبگان متقاضی عضویت هیئت علمی خارج از نوبت بررسی می‌شود

راه ترقی- دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری بر تسهیل فرآیند جذب نخبگان و جذب حداکثری آنان و عدم تقید شرکت متقاضیان عضویت هیئت علمی تأییدشده بنیاد ملی نخبگان به جدول زمانی فراخوان‌ها تأکید کرد.

8 ایده فناورانه برگزیده حوزه آب و پساب وارد مرحله پیش شتابدهی شد

راه ترقی- مرکز شتاب‌دهی تخصصی حوزه آب (واتک)، 8 ایده‌ فناورانه در حوزه آب و پساب را از بین طرح‌های ارسالی به اولین فراخوان دوره شتابدهی برگزید و این طرح‌ها وارد مرحله پیش شتابدهی شدند.

ساخت پوست مصنوعی با جنگلی از نانو لوله‌های کربنی

راه ترقی- پژوهشگران، آرایه‌ای از نانولوله‌های کربنی ساختند که می‌تواند تا 800 برابر ابعاد اولیه خود کشیده شود اما عملکرد خود را از دست ندهد. با این جنگل نانولوله‌ای می‌توان پوست مصنوعی برای التیام و رصد فرآیند درمان زخم ساخت.

پایان نامه نویسی؛ خدشه ای جبران ناپذیر بر پیکره علم

راه ترقی- پایان نامه نویسی یکی از مهمترین معضل های نظام آموزش عالی کشور محسوب می شود که پژوهش و تحقیق را به نابودی می کشاند و خدشه ای جبران ناپذیر بر جایگاه و منزلت علم وارد می کند.

فکر، تدبیر و تصمیم گیری بانک مرکزی باعث بهبود شرایط شده است

راه ترقی- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز وضعیت ارز نابسامانی گذشته را ندارد و تلاش های خوبی در حوزه بانک مرکزی شده است، فکر، تصمیم گیری و تدبیر و تلاش باعث بهبود شرایط شده است.

نگرانی از شیوع مرگ‌های زودرس/ آمار مرگ‌و میر زیر 50 سال فاجعه است

راه ترقی- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست کشوری کوهورت مادران و فرزندان پرشین گفت: امروز با شیوع مرگ‌های زودرس در کشور مواجهیم که بالغ بر نیم درصد از مرگ و میرها زیر 70 سال و 2 درصد زیر 50 سال ثبت شده است

هوش مصنوعی بازگشت از اغما را پیش‌بینی می‌کند

راه ترقی- دانشمندان با استفاده از فناوری یادگیری ماشین توانستند الگوهای هوشیاری پنهان را در اطلاعات نوار مغزی(EEG) بیماران آسیب مغزی به اغما رفته شناسایی کرده و احتمال بازگشت و بهبود آنها را پیش‌بینی کنند.

ستاری: دستیابی به 85 درصد دانش داخلی ساخت قطار شهری

راه ترقی- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به عقد قرارداد مشارکت در توسعه محصول یک رام قطار مترو گفت: با محقق شدن این قرارداد همکاری، در نظر داریم با کمک توان داخلی، سطح تولید داخلی قطار متروی شهری را از 33 درصد به 85 درصد برسانیم.

جامعه به فضاهای علمی انگیزشی نیاز دارد

راه ترقی- مجری طرح رویداد «بیا ز سنگ بپرسیم» گفت: با توجه به نشاط و انگیزش خاصی که این رویداد فضای علمی در خانواده‌ها ایجاد می‌کند، نیاز است نهادهای مربوطه نسبت به برگزاری چنین رویدادهایی همکاری و توجه مادی و معنوی داشته باشند.

فضای مجازی، شکاف اجتماعی را ترمیم می‌کند

راه ترقی- کارشناسان و پژوهشگران اجتماعی معتقد هستند، فضای مجازی بر روی افراد تاثیر یکسانی ندارد و این تاثیر در گروه‌های مختلف، بسیار متفاوت است، آنها اعتقاد دارند با توجه به این‌که علم فضای مجازی ناقص است

آینده‌پژوهی، راهی برای آمادگی پزشکان در زمان حوادث طبیعی

راه ترقی- آمادگی داشتن برای آینده، همواره یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در همه سطوح فردی و اجتماعی و حتی در سطح کلان جهانی، بایستی مورد توجه قرار گیرد. محققین کشور، در همین راستا ضرورت آینده‌پژوهشی در طب بحران را مورد مطالعه قرار داده‌اند.

ستاری: ارزیابی دانش بنیانی شرکت‌های حوزه بهداشت و سلامت تسهیل خواهد شد

راه ترقی- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیل در ارزیابی دانش بنیان شدن شرکت‌های فعال درحوزه بهداشت وسلامت خبر داد و گفت: انشاالله با این کار شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای بین المللی حفظ صلح و امنیت جهانی است

راه ترقی- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحریم‌های روز گذشته‌ آمریکا علیه رهبر انقلاب اسلامی،وزیر امور خارجه و جمعی از فرماندهان سپاه گفت: دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جا افتاده بین المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است.

سرنگون کردن پهپاد آمریکایی به کمک دانش اندازه‌شناسی بود

راه ترقی- رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با توجه به اتفاقات جدید در جهان در حوزه اندازه‌گیری نیاز است گام‌های موثری برداشته شود، البته کشور پیش از این نیز به این موضوع توجه داشته است، به عنوان مثال حادثه‌ای که در روزهای اخیر اتفاق افتاد و پهپاد آمریکایی در آسمان کشور مورد اصابت قرار گرفت، با استفاده از علم اندازه‌شناسی بود

وزیر ارتباطات: 33 میلیون حمله را خنثی کردیم

راه ترقی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر خود از تروریسم سایبری علیه ایران که مدتهاست در جریان است، نوشت و از دفع 33 میلیون حمله سایبری در سال گذشته خبر داد.

نخستین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر اعطا می‌شود

راه ترقی- همزمان با چهارمین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران، نخستین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر به فعالان برتر و منتخب این حوزه در هفت سطح اعطا می‌شود

نسخه نظریه‌پردازان سیاست بین‌الملل برای ثبات جهان چیست

راه ترقی- آیا می‌توان نزاع‌ها، تواقفات و تخاصم‌های سیاست بین‌الملل را به تصمیمات دولت‌ها تقلیل داد یا آنها را به مسایل داخلی تک‌تک کشورها فروکاست؟ این سوالی است که اگر کنت والتس، استاد دانشگاه کلمبیا در روابط بین الملل به آن پاسخ بدهد، می‌گوید «خیر» و برای پاسخ به آن از نظریه سیستمی و آنارشیک بهره می‌گیرد.

تولید انرژی پاک از مولکول آب

راه ترقی- محققان ایرانی موفق شدند با استفاده از گاز H2 موجود در مولکول آب، انرژی پاک گرمایی و الکتریسته تولید کنند.

قابلیت کنترل توسط مغز بدون نیاز به ایمپلنت‌های مغزی

راه ترقی- گروهی از محققان دانشگاه کارنگی ملون با همکاری محققان دانشگاه مینه سوتا واقع در آمریکا، توانستند با استفاده از یک رابط غیرتهاجمی مغز و کامپیوتر، اولین بازوی رباتیک جهان با قابلیت کنترل توسط مغز را که نیازی به استفاده از ایمپلنت‌های مغزی ندارد، بسازند.

چگونه فشار خون بالا را کنترل کنیم؟

راه ترقی- درمان افراد مبتلا به فشارخون بالا علاوه بر درمان دارویی شامل اصلاح شیوه زندگی نیز می‌شود.

پایان خونریزی عمل لوزه با محصول مخترع ایرانی

راه ترقی- جوانان ایرانی در کارگروهی برای نخستین بار ابزاری با نام تجاری «سرنوکوتر» طراحی کرده و ساخته اند که می‌توان همزمان درحین عمل لوزه علاوه بر برداشتن آن، موضع عمل را نیز بخیه و از خونریزی جلوگیری کرد

ساير مطالب

لاریجانی: نمایندگان مجلس چشمان قوه قضاییه هستند/ عدلیه تکیه‌گاه مردم است

وزیر ارتباطات: جنگ امروز، جنگ اراده‌هاست

نخستین اطلاعیه ستاد بزرگداشت امام راحل منتشر شد

خواستار رفتاری منطقی از اتحادیه اروپا هستیم

تلاش 20 ساله محققان دانشگاه تهران در تولید 8 رقم انگور بی‌دانه حبه درشت صادراتی

پنجره‌ای در حال بسته شدن برای برگرداندن اوضاع در اختیاردارید

پایان ساعت شنی صبوری ایران در برابر بدعهدی

رئیس مجلس حلول ماه مبارک رمضان را به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی تبریک گفت

اعلام وصول دو سوال از وزیر آموزش و پرورش

دولت ترامپ تخریب امید اجتماعی را در دستور کار قرار داده است

هدف مسوولان آمریکایی سردرگمی بین المللی است

رحمانی فضلی: مانور قدرت و شعور سیاسی را در سالگرد انقلاب به رخ دنیا کشیدیم

بیانیه گام دوم انقلاب را باید سرلوحه اقداماتمان قرار دهیم

ظریف در «تدکس امیر کبیر » با چه موضوعی سخنرانی کرد ؟

دشمنان به دنبال تسلیم شدن ملت ایران مقابل خواسته‌های خود هستند

بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان عمومی دانشگاه‎ها تبدیل شود

دشمنان ایران و افغانستان مشترک هستند

جهانگیری: باید تلاش کنیم ننگ فساد از دامان جمهوری اسلامی پاک شود

موافقان و مخالفان استانی شدن انتخابات

مذاکره با آمریکا سهل اندیشی و اشتباه راهبردی است

ریل خدمات الکترونیک سلامت تا پایان خرداد 98 تکمیل می شود

دستاوردهای علمی خود را با کشورهای اسلامی به اشتراک می‌گذاریم

آذری‌جهرمی: رها کردن ریشه‌ جنایات و مقصرسازی فضای مجازی ساده‌انگارانه است

تداوم حیات به شرط سازگاری علمی با تغییر اقلیم

سخنگوی اتحادیه اروپا: به تعهداتمان برای لغو تحریم‌ها پایبندیم

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از دهها پروژه و ارائه دیپلماسی انرژی

آغاز دور دوم رقابت علمی شبیه‌سازی شورای نگهبان

امکان فریز کردن و تصویربرداری از ذرات بسیار ریز با سرعت‌های مافوق صوت در کشور

جامعه به علوم ‌انسانی میدان دهد

لایحه اعطای تابعیت از مادر ایرانی به مجلس فرستاده شد

برگزاری کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده

اراده قطعی تهران و اسلام آباد ارتقای روابط به عالی ترین سطح

سهمیه‌بندی با عدالت سازگاری بیشتر دارد

شریعتمداری: تعارف ندارم؛ تمامی اضافه‌دریافتی‌ها به بیت‌المال بازگردد

روانشناس ایرانی روش جدیدی برای تسکین بیماران ام اس یافت

فراخوان مقاله با موضوع مطالعات چین

تمسّک به قرآن مایه‌ سعادت و قوّت و عزّت ماست

سیل ایران و سیلاب انتقادات سیاسی علیه دولت

پاسخ مجمع تشخیص مصلحت به برخی شبهات

اقدام آمریکا علیه سپاه، یک بی عقلی محض است

تروریست خواندن سپاه، هدیه انتخاباتی ترامپ به نتانیاهو است

اقدام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه نشان از جهالت آن است

واکنش تند «لاریجانی» به اقدام آمریکا علیه سپاه

بستان، سوسنگرد، حمیدیه، اهواز، خرمشهر ، آبادان و ... دژهای اساسی کشورند

دود بهبود روابط اقتصادی ایران و عراق به چشم چه کسانی می رود؟

تسهیلات پذیرش با آزمون دارندگان مدال المپیادهای علمی تغییر کرد

تاکید آیت الله مکارم شیرازی لزوم مشاکت عمومی برای کمک به سیل زدگان

3 ماهه دوم سال 98 شرایط خوبی در کشور حاکم خواهد شد

نماینده اوباما در مذاکرات هسته‌ای: تحریم‎ها بی‌تاثیر نیست اما به تسلیم شدن ایران نمی‌انجامد

تشخیص مسیر سیلاب با استفاده از GIS

آیت‌الله نوری همدانی: به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اوج خباثت آمریکاست

«نظارت»؛ نیمه گمشده افسار گسیختگی گرانی بازار

جهانگیری: همکاری مردم در کاهش خسارت های سیل تأثیرگذار است

چه چیزی در چنته‌ داری؟

نقوی حسینی: مجلس و دولت رونق تولید را در دستور کار قرار دهند

3 خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی عروق

لحظه ای از توطئه‌های دشمن و مشکلات مردم غفلت نمی کنیم

برپایی جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا

معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارکنان زن سرپرست خانوار

اجازه ندادیم افرادی از تجمعات اقشار مختلف مردم سوءاستفاده کنند

نسبتی با هیچ جریان سیاسی ندارم/برای حضور در انتخابات تصمیم نگرفتم

تاکید «لاریجانی» بر لزوم همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم

راهکار رفع مشکلات اقتصادی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

مکارم اخلاق را از خدا بدانید/ ژن خوب اعتباری ندارد

انتشار لیست رشته های پرطرفدار جذب هیئت علمی/ شیمی در صدر تقاضاها

سفر روحانی به عراق؛ فصل جدیدی در مناسبات تهران - بغداد

هیچکس حق دور زدن قانون را ندارد

جمالی: سفر رئیس‌جمهور به عراق راه را برای اقدامات سازنده‌تر در ابعاد مختلف باز می‌کند

عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان از ابتلائات بشر در روزگار ما است

دولت خود را به خواب زده است

22 اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام در المپیاد دانش‌آموزی نانو فناوری

لاریجانی: رسانه‌ها توجه مردم را به موضوع محیط زیست جلب کنند

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

سیاست حفاظت از منابع آبی زیرزمینی نیازمند بازنگری است

معاون پارلمانی رییس جمهوری: دولت با استانی شدن انتخابات موافق است

نیمکت‌های سخت و تنگ جای خود را به میدان‌ وسیع پرورشی دهند

تولید نانوپوشش‌های ضدخوردگی با همکاری پژوهشگاه رنگ و بخش خصوصی

تشکیل جلسات فوق‌العاده برای اعلام نظر درباره بودجه 98/ کسی از اصل رفراندوم هراسی ندارد اما..

داروهای تولید داخل مجوز واردات نمی گیرند

غنی سازی آرد از تولد سالانه 50 هزار نوزاد با نقص مادرزادی پیشگیری کرد

واکنش زنگنه به تهدیدات تندروها: بگردند تا بگردیم

ظریف مورد حمایت مقامات عالی نظام است

تضمین اختیارات قانونی وزارت خارجه؛ مهمترین پیش‌شرط بازگشت «ظریف»

ایران تنها یک سیاست خارجی و یک وزیر امورخارجه دارد

ظریف: امیدوارم استعفایم تلنگری برای بازگشت وزارت خارجه به جایگاه قانونی‌اش باشد

بختیار: مردم با حضور در صحنه‌های مختلف، انقلاب را از گذرگاه‌های سخت عبور دادند

آذری جهرمی: نمی‌خواهم وارد مسائل حاشیه‌ای شوم

کنوانسیون‌هایی را که به ضرر مردم باشد، قبول نخواهیم کرد

ذوالقدر: دولت برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی اقدامی فوری و ضربتی انجام دهد

تصمیم‌گیری در خصوص آیین نامه طرح خبرنگاران در کمیسیون مشترک

افزایش وام مسکن در دستور کار نیست

صالحی: در رابطه با برجام ، لحظه ای و احساسی تصمیم نمی گیریم

منکر بزرگ، دروغ گفتن مسئولان به مردم است

تاکید آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم کاهش سفرهای خارجی در ایام نوروز

آموزش پزشکی در وزارت بهداشت، فرزند 33 ساله

آیت الله مکارم شیرازی:تقویت بنیه دفاعی و نظامی کشور مبنای قرآنی دارد

باید قدرت نظامی خود را در مقابل دشمنان تقویت کنیم

عربستان زادگاه تروریسم تکفیری است‌

تیغ دولبه افزایش حقوق زیرگلوی تولید

ظریف: نشست های ورشو و مونیخ آوردگاه انزوای آمریکا بود

صادرات 40 محصول دانش بنیان پارک فناوری پردیس به 20 کشور

آیت الله مکارم شیرازی: تندروها مردم را از انقلاب جدا می کنند

پایان طراحی اولیه هواپیمای هشت نفره در پژوهشگاه هوافضا

نشست ورشو تاثیری در قدرت ایران ندارد

ظریف: نشست ورشو قبل از برگزاری محکوم به شکست شد

تاکید مراجع تقلید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن

مکارم‌شیرازی: 22 بهمن صحنه ابراز وفاداری مردم به ارزش‌ها و انقلاب است

دولت ها تابو حضور و مشارکت زنان را می شکنند

جهش 53 پله ای ایران در نانو

پزشکیان: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برخورد با رئیس مجلس را پیگیری کند

مخالفت سعید جلیلی با «فشار پیامکی»

حجتی: کشاورزی قراردادی و زنجیره‌ای در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است

ابتکار: باید مانع ازدواج دختران زیر 13 سال شویم

تولید "استخوان نیمه‌زنده" برای درمان ضایعات استخوانی

لاریجانی: عیار اروپا را می توان سنجید

پیام فرمانده کل ارتش به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

نمکی در انتظار رای اعتماد

وزیر نفت: نامه 72 نماینده مجلس، فرصت روشنگری داد

گلودرد دایمی می‌تواند نشانه سرطان باشد

6 داروی جدید برای درمان سرطان رونمایی می شود

ظریف: مرحوم حبیبی تجربه گرانبهایی را به نسل‌های دوم و سوم انقلاب منتقل کرد

بررسی امکان لقاح مصنوعی پلنگ ایرانی

توسعه استفاده از بلاک‌چین در ایران

ایران در برجام آمریکا را در موضع بغرنجی قرار داده است

تازه‌ترین اظهارات آذری‌ جهرمی درباره تلگرام

نقوی‌حسینی: برقراری SPV امتیاز مهمی برای ایران است

نوریان: مجمع تشخیص مصلحت هر چه زودتر تکلیف پالرمو و CFT را تعیین کند

تابش: ناتوانی در تنظیم بازار باعث افزایش قیمت گوشت شد

پذیرش عجولانه و رد چشم‌بسته دو روی یک سکه‌اند

توضیحات رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران درباره سرانجام عوارض تردد در محدوده زوج و فرد

ساخت دستگاهی برای شناسایی بافت چربی در دانشگاه امیرکبیر

تشنه قدرت نمی‌تواند شیفته خدمت باشد

فینالیست جام ملت‌ها شویم، با وزیر ورزش در کنار ملی‌پوشان خواهیم بود

کاری کنید مردم احساس کنند نان‌ سر سفره‌شان است

باید دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم

خیز محققان ایرانی برای پژوهش های کاربردی

لاهوتی: راهی جز پیوستن به FATF نداریم

صنعتی‌سازی نانوکاتالیستی که "دی‌اکسید گوگرد"را به محصول ارزشمند تبدیل می‌کند

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی زادروز فردوسی بزرگ را پاس داشت

جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، با تفکرات من در تضاد است

در گزینش دانشجو باید بهترین‌ها و عصاره را انتخاب کرد

ساخت سنسوری برای کمک به درمان ضایعات حاد نخاعی/آغاز فاز کارآزمایی بالینی

همان قلدر، همان قلدری، همان توهم

خروجی بلندمدت استانی شدن انتخابات توسعه پایدار سیاسی و پا گرفتن تحزب است

تقویت احزاب، نگاه فرابخشی و افزایش نخبگی از مزایای انتخابات استانی است

ماهواره‌بر «سیمرغ»، ماهواره «پیام» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد

خطرات ماده غذایی دوست داشتنی/با «نمک» ها مراقب باشند

ستاری: پژوهش با پول دولتی محکوم به شکست است

در شرایط کنونی به یک مدیریت کارآمد نیازمندیم

جاسمی: هدف آمریکا براندازی نظام جمهوری اسلامی است