راه ترقی

آخرين مطالب

انديشه

جزئیات دیدار اخیر نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب با اسحاق جهانگیری

راه ترقی- اخیرا برخی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری دیدار داشتند. این دیدار به درخواست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شده است

نطق نماینده شوش درباره کارگران نیشکر هفته‌تپه

راه ترقی- نماینده مردم شوش در مجلس گفت: امروز زندگی و حیات 5000 کارگر زحمتکش با دستان پینه بسته و صورت‌های چروکیده در گرمای طاقت‌فرسای خوزستان به خطر افتاده است.

سیاست‌های کلی اجرا می‌شد، مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند

راه ترقی- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از ٢٠ سال برای همه امور کشور سیاستگذاری کرده است. اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد، مردم با مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدند.

کاهش خسارت تصادف با سامانه هوشمند کنترل سرعت ایرانی

راه ترقی- یک تیم تحقیقاتی مستقر در پارک فناوری پردیس طی 15 سال کار و تلاش پژوهشی با همکاری صنعت و دانشگاه موفق به طراحی و تولید تکنولوژی دوربین های هوشمند کنترل سرعت شده است

افراد دارای حتی یک‌روز سابقه بازنشستگی نیز شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند

راه ترقی- یک عضو فراکسیون جوانان تاکید کرد: اگر کسی در سابقه خدمت خود عنوان بازنشستگی داشته باشد، مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شده و ادامه فعالیتش قانونی نیست.

دل نگرانی معلمان از تاخیر در رتبه بندی و ضمانت آموزش و پرورش

راه ترقی- اجرای رتبه بندی معلمان گام بزرگی برای افزایش حقوق به شمار می رود و این دل نگرانی از سوی جامعه فرهنگی وجود دارد که به موقع برای تصویب به مجلس شورای اسلامی نرسد اما آموزش و پرورش تحقق آن را ضمانت کرده است

تاسیس شهرهای کارآفرین و ایالتهای اقتصادی

راه ترقی- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایجاد ایالت‌های اقتصادی با شهرهای کارآفرین را برای خروج از شرایط اقتصادی موجود و مقابله با تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی را پیشنهاد کرد.

مدیریت انرژی حرارتی با نانوکامپوزیت‌های پارچه‌ای

راه ترقی- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بهره‌گیری از روشی ساده و ارزان‌ نانوکامپوزیت‌هایی را تولید کردند که به‌عنوان عایق‌های تنظیم‌کننده‌ دما برای مدیریت انرژی حرارتی در صنایع ساختمان‌سازی و نساجی قابل استفاده هستند.

شرکت های دانش بنیان نگاه صادراتی داشته باشند

راه ترقی- مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، تنها راه ورود و ماندگاری شرکت های دانش بنیان به بازارهای داخلی و خارجی، داشتن نگاه صادراتی و تلاش برای اخذ مجوزها و استانداردهای بین المللی دانست

پرویز اسماعیلی: بازهم تکذیب می‌شود

راه ترقی- معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری برخی ادعاها مبنی بر استعفای دکتر ظریف را تکذیب کرد.

دریاچه ارومیه احیا می‌شود یا به خاطره می‌پیوندد؟

راه ترقی- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: اصلاح الگوی کشت، توسعه و ترویج آبیاری های مدرن در اراضی کشاورزی حاشیه دریاچه ارومیه با هدف صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت منابع آبی از مهمترین برنامه های سازمان در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه است.

دست مردم در ایام تحریم در جیب یکدیگر است

راه ترقی- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید در ایام تحریم امتحان خوبی پس ندادیم و بدون چشم برزخی می‌توان دید که دستمان در جیب یکدیگر است و این موضوع شایسته نظام و مردم ما نیست.

برای عبور از بحران ترمیم کابینه مفیدتر است یا انضباط اقتصادی

راه ترقی- مشاور اقتصادی معاونت زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور عقیده دارد برای عبور از شرایط فعلی اقتصاد، بیش از آنکه تغییرات تیم اقتصادی و ترمیم کابینه کمک‌کننده باشد، ایران به یک دولت توسعه‌خواه نیاز دارد، دولتی که بینش توسعه‌ای داشته و هدف آن رساندن اقتصاد کشور به سمت سلامت و انضباط اقتصادی است.

قول وزارت اقتصاد برای حل مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه

راه ترقی- نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه در جلسه هیات دولت مطرح می‌شود، گفت: مجموعه وزارت اقتصاد به ما قول‌هایی داده است که ظرف یک یا دو روز آینده مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه را حل کند و ما امیدوار هستیم تا این مشکلات حل شود.

70 میلیون ضریب هوشی با یدرسانی به کودکان ایرانی اضافه شد

راه ترقی- رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه استفاده از نمک یددار ضریب هوشی کودکان را افزایش می دهد،افزود:ازسال 1368 یدرسانی از طریق نمک آغاز شد و تخمین زده می شود توانسته ایم 70 میلیون ضریب هوشی(آی کیو) به کودکان ایرانی اضافه کنیم

افشای ابعاد جدید حمایت آمریکا و عربستان از منافقین/ چرا منافقین در آلبانی پایگاه می سازند؟

راه ترقی- توئیت جدید سفیر ایران در لندن درباره علت حمایت جان بولتون از منافقین و گزارش میدل ایست آی ابعاد جدیدی از حمایت آمریکا و عربستان از این گروه تروریستی را افشا می کند.

در حوزه تکنولوژیکی عقب هستیم، اما نه به اندازه چهل سال گذشته

راه ترقی- وزیر کشور تصریح کرد: ما در حوزه تکنولوژیکی عقب هستیم، اما نه به اندازه چهل سال گذشته، بلکه صدها سالی که آنها (قدرت‌های بزرگ) عقب نگهمان داشتند. دعوای اصلی آنان بر سر تکنولوژی است؛ تحریم می‌کنند چون می گویند چرا در تکنولوژی ،موشک و هسته‌ای جلو افتاده‌اید.

وزرا به وعده جوانگرایی خود در وزارتخانه‌ها عمل کنند

راه ترقی- سخنگوی فراکسیون جوانان مجلس از 4 وزیر جدیدی ‌که به تازگی با رای اعتماد نمایندگان مجلس به کابینه دوازدهم راه یافتند خواست به وعده‌های خود درباره بهره‌گیری از جوانان شایسته، متخصص و توانمند در وزارتخانه‌های متبوعشان عمل کنند.

سفیر ایران در هلند: آمریکا مجبور به تغییر سیاست زورمدارانه خود خواهد شد

راه ترقی- سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، طی سخنانی در سالن متافروم دانشگاه لایدن، ضمن تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، به سؤالات مختلف دانشجویان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل این دانشگاه پاسخ داد.

ولایتی: سیاست آمریکا برای مقابله با جبهه مقاومت، مثلث فشار، مذاکره و امتیازگیری است

راه ترقی- ولایتی در سخنانی به نقش محور مقاومت در مقابله با توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و وظیفه مهم و سنگین نویسندگان و ناشران در روشنگری و نشان دادن پشت پرده توطئه و تزویر آمریکا و حامیان آنان در منطقه اشاره کرد.

تولید بسته‌بندی نانوکامپوزیتی با قابلیت افزایش ماندگاری مواد غذایی

راه ترقی- محققان دانشگاه تبریز نانوکامپوزیت‌ زیست تخریب‌پذیر برای بسته‌بندی مواد غذایی تولید کردند که به دلیل داشتن خاصیت ضدمیکروبی و نفوذ ناپذیری در برابر بخار آب، موجب افزایش ایمنی و ماندگاری مواد غذایی می‌شود.

چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید!

راه ترقی- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تایید رویه فعلی هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام در ارتباط با مصوبات مجلس، گفت: اگر این رویه باب شود، چیزی برای مصوبات مجلس باقی نمی­ماند، چون مجلس هر طرح یا لایحه­‌ای را تصویب کند این هیأت می­‌تواند به استناد بندی از صدها سیاست­ کلی آن را رد کند و چون خود را قائم مقام رهبری در این موضوع می­‌داند حق الزام را هم برای خود محفوظ می­‌شمارد و در این صورت چیزی برای مجلس باقی نمی­‌ماند.

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

راه ترقی- روزنامه واشنگتن پست گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته تماس تلفنی پرتنشی با نخست وزیر انگلیس داشته و سفر او با فرانسه نیز توام با عصبانیت و نارضایتی بوده است

ابتکار: تهمت‌های برخی رسانه‌ها سازمان‌دهی شده است

راه ترقی- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی ایران در انعکاس اخبار دروغ و تهمت زدن رکورددار محسوب می‌شوند، این اقدامات را «سازمان‌دهی شده» ارزیابی کرد.

سازمان حقوقی دولت آثار بازگشت تحریم‌ها را به دقت رصد و گزارش کند

راه ترقی- معاون حقوقی رئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم رصد و تهیه گزارش از آثار بازگشت تحریم ها، گفت: ثبت دقیق آثار بازگشت تحریم‌ها به یافتن راهکارهای مقابله با آنها و ثبت برای آیندگان کمک می‌کند.

مافی: سخنان ظریف درباره پولشویی متقن و قابل اعتماد است

راه ترقی- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان وزیر امور خارجه با توجه به روحیه اعتدالی ، منطقی و اخلاقگرا بودن ایشان، متقن و مبتنی بر اطلاعات است و می توان به آن اعتماد کرد.

رضیان: در شرایط تحریم از پمپاژ یأس و بدبینی به جامعه اجتناب شود

راه ترقی- یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: در شرایط تحریم بسیار مهم است که از سوی دولتمردان به مردم اطلاعات غلط یا امیدواری کاذب داده نشود و توسط صاحبان تریبون‌ها، پمپاژ یاس و ناامیدی و بدبینی نسبت به مسئولان کشور نشود.

مونسان: طرح های گردشگری با 6میلیارد دلار بهره برداری می شود

راه ترقی- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دسنی و گردشگری گفت: در حوزه زیر ساخت های گردشگری یک هزار و 900 طرح با اعتبار 6 میلیارد دلار برنامه ریزی شده که تا پایان دولت دوازدهم یکهزار و 200 طرح آن به بهره برداری می رسد.

تحریم های آمریکا یک موج زودگذر است

راه ترقی- عضو فراکسیون امید مجلس، تحریم های آمریکا علیه ایران را یک موج زودگذر دانست و گفت: دولت ترامپ نتوانسته سیاست ها و استراتژی های خود بر ضد ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را پیاده کند و در سایه مقاومت مردم و تدبیر مسئولان شکست خورده است.

وزیر بهداشت خطاب به رسانه‌ها: اکنون زمان مطالبه‌گری برای 150هزار بیمار خاص است

راه ترقی- وزیر بهداشت با اشاره به راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص، خطاب به رسانه‌ها گفت: اکنون زمان مطالبه‌گری برای بیماران خاص است و باید از مجلس و سازمان مدیریت بخواهید تا اعتبارات لازم را برای این بیماران ببینند، در غیر این صورت زنجیره ارائه خدمت برایشان کامل نمی‌شود.

گزارش نیویورک‌تایمز از طراحی عربستان برای ترور قاسم سلیمانی و مقامات ایرانی

راه ترقی- چند منبع آگاه به روزنامه نیویورک تایمز اطلاع داده‌اند که مقامات سعودی از یک سال پیش به دنبال ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله قاسم سلیمانی بوده‌اند.

دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم صدرنشین شدند

راه ترقی- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اعلام کرد: دانش آموزان ایرانی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک (IOAA 2018) با کسب 5 مدال طلا، مقام اول جهان را کسب کردند.

نظر وزیر جوانان درباره «ازدواج سفید»

راه ترقی- وزیر ورزش و جوانان درباره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان گفت: از زمان فعالیت سیستم بانکی در زمینه تسهیلات ازدواج جوانان شاهد ارائه گزارشات مطلوبی از سوی بانک مرکزی بوده‌ایم.

تهران شهری برای همه است

راه ترقی- پیروز حناچی کاندیدای پست شهرداری تهران برنامه‌های خود برای اداره پایتخت را تشریح کرد.

قدرت معیشت کارگران با ترمیم دستمزد برمی‌گردد

راه ترقی- یک مقام مسئول کارگری می‌گوید: بسته حمایت غذایی دولت تنها هزینه خورد و خوراک خانوارها را جبران می‌کند و کارگران با دریافتی یک میلیون و 200 هزار تومانی قادر به تامین هزینه ایاب و ذهاب، اجاره بهای مسکن و بهداشت و درمان نیستند.

دستاوردهای ایران با وجود تحریم ها دنیا را مبهوت کرده است

راه ترقی- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی گفت: دستاوردهای ایران در زمینه های مختلف بویژه در حوزه ساخت صنایع دفاعی و موشکی و همچنین صنعت هسته ای با وجود تحریم ها دنیا را مات و مبهوت کرده است

فلاحت‌پیشه: آمریکا به‌دنبال ایجاد جو روانی است/برخی از دموکرات‌ها با سیاست‌های تحریم مخالفند

راه ترقی- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادعاهای اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره تحریم‌های آمریکا را توهین به ملت ایران خواند و گفت: آمریکا با این تحریم‌ها به دنبال تبدیل ایران به کشوری کوچک و ضعیف است حال این‌که این رفتارها باعث وحدت بیشتر ایرانی‌ها می‌شود.

صدا و سیما با روح و روان کنکوری‌ها بازی نکند

راه ترقی- عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید: با وجود قول رئیس دانشگاه آزاد، پذیرش دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد همچنان با اشکال مواجه است و همه دانشجویان تعیین تکلیف نشده‌اند

ژستی که برازنده دختران ایرانی نیست

راه ترقی- سیگار بد بود، الان بد نیست؟ کافی‌شاپ، پارک، داخل خودرو و گاه گوشه کنار دانشگاه، دخترانی به چشم می‌خورند که بدون ابایی سیگار دود می‌کنند، خبری از نگاه‌های سنگین جامعه هم نیست، انگار سیگار برای دختران تفریح مجاز شده است.

آموزش حقوق شهروندی فقط وظیفه وزارت آموزش و پرورش نیست

راه ترقی- دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه امیدواریم فرزندان ما به شهروندانی تبدیل شوند که از حقوق خود آگاه و فعال، پرسشگر و مسئولیت پذیرند، گفت: البته آموزش حقوق شهروندی فقط وظیفه آموزش و پرورش نیست، دستگاه‌های مختلفی برای این امر بودجه می‌گیرند و باید هماهنگی بین دستگاه‌ها به وجود بیاید.

ساخت تیوب لیرز گازکربنیک؛ ارزان تر و کیفی تر از نمونه خارجی

راه ترقی- محققان ایرانی حوزه مکاترونیک موفق به طراحی و ساخت نوعی تیوب لیزر گازکربنیک شده اند که ضمن برخورداری از مزایای کیفی و قیمت ارزان تر نسبت به مشابه خارجی، کشور را از واردات این محصول شامل تحریم بی نیاز می کند.

جعفرزاده: علی‌رغم تحریم‌ها در 9 ماه می‌توانیم به درآمد یک سال دست پیدا کنیم

راه ترقی- یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که علی رغم تحریم‌ها درآمد 9 ماهه سال جاری به اندازه درآمد یک سال خواهد بود، گفت که در این صورت باید از سوی دولت متمم بودجه ارائه شود.

دستگاه ارزیابی فعالیت الکتریکی قلب جنین ساخته شد

راه ترقی- ارزیابی فعالیت الکتریکی قلب جنین بسیار دشوار است، زیرا نمی‌توان توسط" الکتروکاردیوگرام " (ECG) این کار را انجام داد. سونوگرافی نیز جایگزین مناسبی برای انتقال ولتاژ الکتریکی مانند الکتروکاردیوگرام نیست، بنابراین اکنون پژوهشگران یک جایگزین مناسب برای این کار توسعه داده‌اند.

بزرگ‌ترین ذخایر گاز و نفت جهان را داریم/ فشار اقتصادی مانع رشدمان نمی‌شود

راه ترقی- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فرصت‌ها و توانمندی‌های ملی ما بسیار فراتر از آن است که کسانی بخواهند با یک فشار اقتصادی مانع رشد و پیشرفت ملت ما بشوند.

ابتکار: خواب آشفته ترامپ محقق نمی‌شود

راه ترقی- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: در شرایط حاضر در مقابل رفتار زورمندانه آمریکا و ترامپ قرار داریم که تحریم‌های یکجانبه اعمال می‌کند و خواب آشفته دیده که بتواند با تحریم‌ها مردم ایران را به زانو در بیاورد.

توقف رشد نرخ ارز با تصمیم دولت بود/ راهکار "حساب باز" برای تولیدکنندگان مدنظر قرار گیرد

راه ترقی- وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه توقف رشد نرخ ارز تصمیمی راهبردی از سوی دولت بود، گفت: تغییراتی که اتفاق افتاد، محدودیت‌هایی در اقتصاد کشور ایجاد کرد و نرخ ارز افزایش یافت، با این حال دولت تصمیم گرفت روند رو به رشد نرخ ارز را متوقف کند.

برنامه و اراده آهنین برای عبور از شرایط کنونی داریم

راه ترقی- وزیر اقتصاد با بیان اینکه با یک برنامه منسجم می توان از شرایط ویژه تحریم عبور کرد، گفت: در کشور ابزار، موقعیت و امکانات عالی داریم که با استفاده از این ابزارها می توان از این شرایط عبور کرد.

یازدهمین گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شد

راه ترقی- رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ارائه یازدهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس خبر داد و گفت که پنجمین گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره نحوه اجرای برجام نیز در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

پمپئو: اطمینان داریم ایران برنامه هسته‌ای‌اش را از سرنمی‌گیرد

راه ترقی- وزیر امورخارجه آمریکا با تاکید بر اینکه با اجرای تحریم‌ها علیه تهران اروپایی‌ها نمی‌توانند هم با ایران و هم با آمریکا تجارت کنند، گفت که فکر نمی‌کند جمهوری اسلامی برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد

توصیه‌های «عارف» برای انتخاب شهردار جدید تهران

راه ترقی- رئیس فراکسیون امید با اشاره به در پیش بودن انتخاب شهردار تهران، به اعضای شورای شهر توصیه کرد در انتخاب شهردار جدید به مقبولیت عمومی، چهره ملی، تخصص، کارآمدی، پاکدستی، اشراف کامل به حوزه مدیریت شهری و پایبندی به گفتمان اصلاح طلبی توجه جدی داشته باشند.

تولید غضروف انسان از سلول‌های بدن

راه ترقی- یک محقق ایرانی با نمونه‌گیری از سلول‌های غضروف انسان، تکثیر و کشت آن‌ها روی یک داربست پروتئینی از جنس کلاژن، موفق به تولید غضروف انسان شد.

واعظی:دولت در هیچ شرایطی سیاست‌های آمریکا را نمی‌پذیرد

راه ترقی- سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی از حضور رئیس دفتر رئیس جمهور در جلسه صبح امروز این فراکسیون خبر داد و گفت:واعظی می گوید دولت به دنبال آن است که سیاست های آمریکا را تحت هیچ شرایطی نپذیرد.

نظریه «مقاومت» به عنوان یک عبرت و درس برای نسل جوان تبیین شود

راه ترقی- یک عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه عامل اصلی خنثی کننده اقدامات تحریمی آمریکا در درجه اول وحدت و انسجام ملی است، گفت: نظریه «مقاومت» به عنوان یک عبرت و درس برای نسل جوان تبیین شود.

نفر بعدی آماده باشد

راه ترقی- رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نتایج تقابل با اراده ملت ایران را برای آمریکا برشمرد.

شهرداری نقش موثری در رفع آسیب های اجتماعی دارد

راه ترقی- عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با یادآوری اینکه شهرداری نقش فعال و موثری در رفع آسیب‌های اجتماعی دارد تاکید کرد که مشکلات اقتصادی نباید مانعی در مسیر تامین اعتبارات این بخش شود.

به صفر رساندن واردات نفت ایران توهم است

راه ترقی- رییس هیات مدیره شرکت ایندین اویل در مصاحبه با "اس اند پی گلوبال پلاتس" گفت چشم انداز اینکه پالایشگاه‌های هندی خرید نفت ایران را به صفر برسانند غیرواقع گرایانه است.

عارف: بازگشت به برادری‌های دوران انقلاب از راه‌های فائق آمدن بر تحریم‌هاست

راه ترقی- رییس فراکسیون امید تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، تقویت همبستگی ملی و اعتماد به جوانان را از جمله راهکارهای فائق آمدن در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران عنوان کرد.

شایسته‌سالاری، راهکاری برای مشارکت نخبگان در سیاست‌گذاری‌ها

راه ترقی- عضو هیات علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه توجه به شایسته‌سالاری نوعی اهمیت و مشارکت نخبگان در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های اجرایی کشور است، گفت: اگر می‌خواهیم جامعه به توسعه دست یابد، باید انتخاب‌ها در مناصب مختلف به‌جای مدرک‌گرایی بر اساس شایسته‌سالاری صورت بگیرد

واکنش رییس دفتر رییس جمهور به ادعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در دانمارک

راه ترقی- رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به اداعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، اینکه در آستانه 13 آبان و اجرای تحریم‌های جدید ادعایی علیه ایران، برخی به دنبال این هستند که فضا را تغییر دهند را مشکوک بر شمرد.

واگذاری حق بیمه درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه قابل بررسی است

راه ترقی- وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اکثر کشورها، در مقاطعی از تاریخ‌شان بحران‌های سیاسی و اقتصادی و فراز و فرودهای اقتصادی را تجربه کرده و می‌کنند تاکید کرد: در مواقعی که متغیرهای اقتصادی دچار مشکل می‌شوند، آنچه به داد مردم می‌رسد و کشورها را نجات می‌دهد، نظام جامع تامین‌اجتماعی است.

عملکرد آخوندی در «راه»صفر است/شورای شهر تجارب گذشته را تکرار نکند

راه ترقی- عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزیر سابق راه و شهرسازی عملکرد بسیار ضعیفی در بخش مسکن داشت و شورای شهر تهران در انتخاب شهردار باید این مسئله را لحاظ کنند.

شکست کاخ سفید در تخریب روابط ایران و اروپا

راه ترقی- سران کاخ سفید که از ابزار تهدید و زورگویی برای همسو کردن متحدان اروپایی با خود علیه ایران ناامید شده اند، اکنون سعی دارند برای تخریب روابط رو به گسترش دو طرف و پیشرفت درسازوکار حفظ برجام، از آب آلوده شده از سوی عواملشان در کشورهای اروپایی ماهی بگیرند.

رفع بزرگترین مشکل تولید انواع پوشک و زیراندازهای بیماران در کشور

راه ترقی- به اعتقاد محققان یکی از دلایل گران و نایاب شدن انواع پوشک‌ها سوپرجاذب‌ها هستند که در این راستا محققان کشور به دانش فنی ساخت این محصول دست یافتند و به گفته آنها در صورت حمایت از این طرح، می‌توان این محصول را در کشور تولید کرد.

گیت ویژه مسافران اربعین در ایستگاه تهران

راه ترقی- مدیر کل راه آهن تهران: زائران اربعین روزانه با 12رام قطار فوق العاده از ایستگاه راه‌آهن تهران به مسیرهای مرزی می‌روند.

ایجاد خط ویژه گمرکی برای تولید

راه ترقی- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس توافقی که به زودی با گمرک انجام خواهیم داد یک خط ویژه برای تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای برای خط تولید ایجاد خواهد شد.

ابراز تأسف سید حسن خمینی از اسائه ادب به آیت‌الله شبیری زنجانی

راه ترقی- در پی نامه سرگشاده اخیر آیت‌الله یزدی به آیت‌الله شبیری زنجانی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، یادگار امام (ره) خطاب به این مرجع عالیقدر شیعه نامه‌ای منتشر کرد.

عارف: حرمت دانشگاه و دانشجو مورد خدشه قرار نگیرد

راه ترقی- رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به حضور گشت ارشاد در مقابل ورودی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز در سوهانک گفت: نباید حرمت دانشگاه و دانشجو به بهانه‌های واهی مورد خدشه قرار گیرد.

حق نداریم «مرجعیت» را برای نزدیک شدن به قدرت هزینه کنیم

راه ترقی- حجت الاسلام عبدالله نوری در واکنش به نامه سرگشاده آیت‌الله محمد یزدی خطاب به آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی نوشت: نه ‏من و نه شما حق نداریم دین، مقدسات و مرجعیت را برای نزدیک شدن به ‏قدرت و ‏حفظ پاره‌ای امتیازات هزینه کنیم. وضعیت شما قابل درک است ولی ‏راه حل آن منحصر به این حرمت شکنی‌ها نیست.‏

وزارت صنعت نیازمند جراحی بزرگ است!

راه ترقی- معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت باید جراحی بزرگی صورت گیرد.

بازسازی اساسی در حرم امام حسین در حال انجام است

راه ترقی- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: حقیقتا یک کار اساسی مهندسی و بازسازی در حرم حضرت امام حسین (ع) توسط مهندسان ایرانی برای 200 سال و شاید هم بیشتر از طریق ستاد عتبات عالیات در حال انجام است.

قاچاق کالا از سوی برخی ارگانها حمایت می‌شود؟

راه ترقی- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری مازندران گفت: قاچاق کالا از سوی یک نفر به تنهایی امکان‌پذیر نیست و ممکن است در برخی موارد نادر از نهاد یا ارگانی نیز حمایت شوند.

ساير مطالب

ذوالقدر: دانشجویانی که رتبه و تراز خوبی دارند مجدداً در رشته خود پذیرفته می‌شوند

قول مساعد چهار وزیر جدید درباره به‌کارگیری زنان در وزارت خانه‌های متبوع

ادامه طرح تحول سلامت به تخصیص بودجه نیاز دارد

دفاع موحدی کرمانی از هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

باید از زندگی مردم حفاظت کرد/خروج آمریکا از برجام یک نقطه قوت است

تاکید شریعتمداری بر تحقق شفاف سازی

ضرورت حرکت به سوی اقتصاد با ثبات/ معیشت مردم دغدغه من است

یک کارشناس مسایل آمریکا: خروج آمریکا از INF در مسیر تشدید تنش با روسیه است

تشخیص زردی نوزادان و اختلالات کبدی در کمتر از 10 دقیقه با راهکار محققان کشور

دولت طرح افساد فی‌الارض برای فعالان محیط زیست را پی‌گیری می‌کند

انتقاد ذوالنوری از هیات رئیسه مجلس

حمزه: باید طرح جامع و کاملی برای شفافیت نوشته شود

باید برنامه ریزی کنیم تا زوار بیشتری از چذابه تردد کنند

مافی: چرا در میان وزرای پیشنهادی از بانوان کسی دیده نمی‌شود؟

طرح استفساریه مستثنی‌شدن شهردار تهران تقدیم هیات‌ رئیسه مجلس شد

فعال اقتصادی نباید پشت در اتاق وزیر معطل بماند

نادری: کولبری اختراع مسئولین بی‌تدبیر است

تسلیت لاریجانی به فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران

اعلام حمایت فراکسیون مستقلین از وزیر پیشنهادی صنعت

هیچ‌گونه مانعی برای سرمایه‌گذاران در ایران پیش نمی‌آید

تابش: از تغییر عنوان اتهامی فعالان بازداشتی محیط‌ زیست شگفت زده شدم

از هزینه کردن برای معماری ایرانی نترسید

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه اخیر آخوندی پاسخ داد

شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

آذری جهرمی: کلاهبرداران ارتباطی شیوه های خود را تغییر داده اند

FATF برای انجام ارزیابی به ایران مهلت داده/ روال قانونی در حال انجام است

درخواست "ابتکار" از انجمن‌ هواداران فوتبال

ساختار وزارت بهداشت باید تغییر کند

چرا آمریکا نمی‌خواهد ایران به FATF بپیوندد ؟

گلایه تابش از دولت به‌دلیل عدم مشورت با فراکسیون امید در معرفی وزرا

خودروی بدهکاران بالای یک میلیون تومان عوارض طرح ترافیک توقیف می‌شود

توسعه خدمات الکترونیکی در سازمان تامین اجتماعی قابل تقدیر است

ضرورت نقش‌آفرینی متفاوت دانشگاهیان در همایش اربعین

آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست!

دولت برای ورزش و نشاط بانوان ١6 برنامه تدوین کرد

جمالی :خروج آمریکا از پیمان مودت هیچ تفاوتی به حال ایران ندارد

پاسخ رئیس هیأت پارلمانی ایران به اظهارات نماینده یمن

جنتی: امیدواریم عملکرد ما درباره FATF به نفع اسلام و انقلاب باشد

رد پای مؤسسات مالی اعتباری در تلاطم اقتصاد ایران

شورای نگهبان ازنظرات کارشناسی وکلا در بررسی مصوبات استقبال می‌کند

برای مدیریت مصرف، احیای کارت‌های سوخت راهکار مناسبی است

حمایت از بدهکاران مهریه در اولویت پرداخت ستاد دیه نیست

نشتی بازار دارویی و افزایش دسترسی به شبه‌مخدرها/عوارض مصرف خودسرانه «متادون»

تاکید ایران و روسیه برای فراهم کردن حداکثر تسهیلات روادیدی

امکانات بهتری نسبت به سال قبل برای اربعین پیش‌بینی شده است

مسئولان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

پیشنهاد یک کارشناس برای دور زدن تحریم های نفتی

ایران؛ بزرگ ترین قربانی سلاح‌های شیمیایی

آموزش و پرورش نقطه آغاز تحول در آینده است

کدخدایی: اصلاح فوری قانون انتخابات ضرورتی است انکار ناپذیر

حسینی: دولت کارشناسان اقتصادی را به رسمیت بشناسد

سلیمی: دولت با تعامل با جریان‌های سیاسی می‌تواند از این پیچ تاریخی عبور کند

امروز متقلبین و انقلابی‌نماها در دانشگاه‌ها حضور دارند/مسئولیت گمراهی دانشگاهیان با مسئولان است

لاریجانی درگذشت حجت‌الاسلام شجاعی را تسلیت گفت

مدرسه پادگان نیست / تکالیف در روزهای تعطیل و جمعه‌ها، ممنوع

ترامپ: توافق با ایران باید واقعی باشد

افزایش 50درصدی نرخ کالای اساسی/استفاده غیرایرانیها از یارانه ارزی

مروری بر فعالیت‌های یک انجمن علمی بین‌رشته‌ای/تلاش برای تدوین استاندارد دانشجویی در هر رشته

نامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییه

ضرورت یکپارچه سازی پیگیری ها و رویه های قضایی در سراسر کشور

بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی/ توصیه وزیر بهداشت به زائران

آقاپور: دولت در استفاده از کارشناسان فراجناحی عمل می‌کند

بهشتی‌پور: پیوستن به FATF زمینه‌ را برای حل مشکلات اقتصادی فراهم می‌کند

سردار سلامی: در مقابل دشمنان کوتاه نمی‌آییم

تغییر اقلیم و دست اندازی انسان سیل راه می اندازد

مسئول هرج و مرج حاکم در بازار کیست؟

طرح عفو عمومی می تواند نماد اقتدار نظام سیاسی قرار گیرد

اعتراضات کامیون‌داران شنیده شود

سود سهام عدالت سال 96 دی ماه واریز می شود

معرفی شریعتمداری برای وزارت کارنشان‌دهنده«قحط‌الرجال» در دولت است

FATF راهی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی

کاظمی: انتظار نداشته باشیم با تصویب CFT همه مسائل کشور حل شود

دولت دست ثروتمندان را از یارانه ها کوتاه کند

روحانی درگذشت مرحوم حاج عباس اعتصامی فرد را تسلیت گفت

کدخدایی: دغدغه‌های مردم مورد توجه نمایندگان قرار گیرد

پمپئو: پرونده ایران در دادگاه لاهه باید مختومه شود

پیوستن به FATF اعتماد جهانی را به ایران تحکیم می‌بخشد

تعامل رییس‌جمهور با جریانات سیاسی به پیشبرد اهداف کشور کمک می‌کند

مسئولان در اتاق های خود را به روی مردم باز بگذارند

آذری جهرمی: خودی ها از سلاح ناامید کردن مردم استفاده می کنند

نماینده ای که بهCFT رای مثبت داد: از تهدیدبه مرگ هراس ندارم

رشد ناهنجاری‌ها و آسیب‌های درون خانوادگی؛ زنگ خطری برای اجتماع

روا نیست زائران اربعین در مرزها دچار مشکل باشند

موضوع CFT را با عواطف مذهبی درگیر کردند

کاهش آلودگی هوا با درخت مصنوعی هوشمند

هاشم‌زایی: رییس‌جمهور تعامل خود را با مجلس افزایش دهد

انتقاد قاضی پور از تصویب FATF در مجلس

دهقان: به نام مبارزه با تروریسم می‌خواهند اقتصاد کشور را قفل کنند

رئیس مجلس هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

اعزام به فرصت‌های تحقیقاتی دانشجویان دکتری با وجود مشکلات ارزی ادامه خواهد یافت

هشدار کری درباره افزایش خطر جنگ در خاورمیانه پس از خروج آمریکا از برجام

«اکسیر» سردار سلیمانی برای ایران

وزرای اقتصاد و تعاون هفته آینده معرفی می‌شوند

ابعاد FATF صبح یکشنبه 15 مهر در صحن مجلس بررسی می‌شود

میرزایی‌نیکو: مجلس جای فریاد زدن نیست

جنتی: باید اثر کاهش قیمت‌ها در سفره مردم پدیدار شود

امروز زمان درگیری احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست

ابتکار: یک لکنت زبانی در خانواده‌های ایرانی وجود دارد

ابتکارخبر داد: تسهیلات دولت برای حمایت از تولیدی‌ها و مراکز کارآفرینی

تصمیمات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا/ رسانه‌ها و صاحبان تریبون به مصالح عمومی توجه کنند

انتقاد از سخنرانی‌های ثابت «لاریجانی» در مراسم‌های گرامیداشت شهدا

برگ برنده ایران برای گذر از تحریم چیست

هاشمی: در مورد شهردار جدید فکری نکردیم/تقاضای دیدار با رهبری را داده‌ایم

فن آوری میراکننده زلزله در دست مخترع ایرانی

اصغر فرهادی: امکان نمایش «همه می‌دانند» در ایران نبود

دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان از زیان عضو مجمع نمایندگان استان

حمایت ارتش از انتقام موشکی سپاه پاسداران

دولت با انتخاب سخنگوی اقتصادی، مردم را با خود هم رای کند

میرزایی: دولت اصراری به حفظ مدیران ناکارآمد نداشته باشد

هرجا ضربه خورده‌ایم به خاطر فاصله گرفتن از قانون اساسی بوده است

برگزاری یک نشست با موضوع نقش رسانه در اهدای عضو

حسینی: یکی از عوامل شکل‌گیری وضعیت امروز ناکارآمدی مجلس است

تخفیف 70 درصدی طرح ترافیک برای رانندگان آژانس و وانت‌بارها

مسئولان دولت، شورای عالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت در مجلس FATF را شفاف‌سازی کنند

نتانیاهو با ایجاد جبهه عربی – عبری به دنبال عملیاتی کردن طرح معامله قرن است

راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور مذاکره نیست

امام جمعه نجف خواستار لغو ویزای زائرین ایرانی برای اربعین شد

واکنش تریتا پارسی به تعطیلی کنسولگری آمریکا در بصره به بهانه ایران

ده پیشنهاد بخش خصوصی برای بهبود اوضاع اقتصادی

اظهارات نتانیاهو فرار به جلو بود/تهران، نگران این گونه ادعاهای واهی نیست

هدف آمریکا در به انزوا کشاندن ایران محقق نشد

جنتی: سخنان رئیس‌جمهور در سازمان ملل عزتمندانه بود

حوزویان باید با مردم همدردی کنند

بولتون: ایرانی‌ها من را جدی بگیرند/ مقابله با قاسم سلیمانی هدف‌مان است

توهین بی‌سابقه آمریکا به اتحادیه اروپا به دلیل همکاری با ایران

شمخانی: حادثه تروریستی اهواز نشان دهنده تلاش سازمان یافته جریان تروریسم است

ترامپ مضحکه ای در تاریخ دیپلماسی آمریکا

عراقچی:بازگشت امریکا به 6 ماه قبل آسانتر از 6 سال قبل است ​

جهت فرمان را عوض کنید!

کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

بن رودز: خروج از توافق هسته‌ای آمریکا را منزوی کرد

باید از سخنرانی روحانی در نیویورک به نفع منافع ملی بهره برد

تورم همان چیزی است که مردم احساس می‌کنند، نه آمار اعلامی

شوراها را هدف گرفته اند

حمله تروریستی اهواز باحضورمسئولان اطلاعات وکشور بررسی می شود

آیت‌الله مکارم شیرازی:عوامل حمله تروریستی اهواز هر چه زودتر به سزای اعمالشان برسند

دولت آمریکا به دنبال سیاسی کردن اوپک است

لطفی: برای دسترسی به اسامی بازنشستگان، دولت سامانه‌ای را تعریف کند

امیدوارم اعضای اوپک از تهدید ترامپ نترسند

سالک: انتقام شدید در انتظار عوامل گروه تروریستی خواهد بود

لاریجانی: مساله استقلال ایران در 40 سال پس از انقلاب قابل تامل است

استانداردهای دوگانه در برخورد با تروریسم پذیرفته نیست

ساری: دولت در اسرع وقت لیست بازنشستگان را منتشر کند

اصلاح یک باور غلط درباره خبرهای حوادث تروریستی

پاپی زاده: عربستان و آمریکا حامیان حادثه تروریستی اهواز هستند

عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاهوازیه" هستند

برنامه‌های مهم هیات ایرانی در نیویورک کدامند؟

بخشی از رفتارهای غیرعادی و بی‌ثبات کننده آمریکا از نگاه ظریف

پورمختار: در کنار اصل رسیدگی، موضوع رسانه‌ای شدن دادگاه‌ها مدنظر قرار گیرد

جوانه زدن بذر امید در دل دانشجویان ستاره دار