آخرین اخبار

اقتصاد

مشارکت فعال شبکه بانکی در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی

راه نو- دبیرکل بانک مرکزی گفت: شبکه بانکی در سال جاری نیز همانند سال های گذشته در برگزاری هرچه بهتر مراسم پیاده‌روی ایام اربعین حسینی و به فرموده مقام معظم رهبری «حرکت عشق و ایمان»، مشارکت فعالی در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی دارد و سهم خود را به شایستگی ایفا می کند.

واکنش وزیر اقتصاد به گمانه زنی ها درباره قیمت فروش ارز دولتی در بودجه سال 97

راه نو- وزیر امور اقتصادی و دارایی هرگونه گمانه زنی درباره قیمت فروش ارز دولتی در بودجه سال آینده را رد کرد و گفت: هنوز لایحه بودجه سال 97 کل کشور در دولت تدوین نشده که قیمت دلار هم مشخص باشد.

رشد 26 درصدی صادرات زعفران

راه نو- توسعه صادرات غیرنفتی از جمله راهبردهای مهم در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است. بررسی آمارها نشان می دهد در پنج‌ماه نخست امسال 68 تن و 640 کیلوگرم زعفران به ارزش 92 میلیون و 623 هزار دلار به 54 کشور مختلف صادر شده است که 48. 26 درصد از نظر وزنی و 22. 16 درصد از نظر ارزشی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افزایش داشته است.

موسسه رتبه بندی کپیتال اینتلیجنس: چشم انداز اقتصاد ایران باثبات است

راه نو- موسسه رتبه بندی بین المللی کپیتال اینتلیجنس (Capital Intelligence) آینده اقتصاد ایران را شرایط باثبات پیش بینی و اعلام کرد: انتظار می رود تولید ناخالص داخلی ایران در سال های 20- 2019 میلادی به طور متوسط از رشد 4 درصدی برخوردار شود.

طی روزهای آتی تمام پول گندمکاران به حسابشان واریز می شود

راه نو- وزیرجهاد کشاورزی ضمن عذرخواهی از گندمکاران برای تعویق در پرداخت مطالباتشان اعلام کرد: با پیگیری های دولت و سازمان برنامه و بودجه سعی داریم طی روزهای آتی پول گندمکاران پرداخت و تسویه شود.

چهارشنبه‌شب یارانه مهرماه واریز می‌شود

راه نو- زمان واریز و دریافت هشتادمین مرحله یارانه نقدی مربوط به مهرماه به حساب سرپرستان خانوارها، ساعت 24 چهارشنبه (بیست و ششم مهرماه) است.

حجم مبادلات تجاری ایران و ازبکستان به یک میلیارد دلار افزایش می یابد

راه نو- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام رایزنی برای اضافه شدن 50 کالای جدید به توافق نامه تجارت ترجیحی میان ایران و ازبکستان، گفت: توافق کردیم حجم مبادلات دو کشور که اکنون حدود 400 میلیون دلار است را به یک میلیارد دلار افزایش دهیم.

بعد از صحبت‌های ترامپ به اقتصاد جهان و ایران شوک وارد نشد

راه نو- معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اظهار کرد: طبیعتا پس از سخنرانی ترامپ و به دلیل تاثیرگذاری آمریکا در اقتصاد دنیا، باید شوکی به اقتصاد جهانی و به ویژه اقتصاد ایران وارد می‌شد اما مشاهده کردیم که مردم دنیا و ایران هیچ اعتنایی به صحبت‌های ترامپ نکردند و در اقتصاد هیچ حرکت هیجانی اتفاق نیفتاد

بی توجهی بازارها به اظهارات ترامپ نشانه موفقیت دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی

راه نو- مصونیت از شوک های ناگهانی در اقتصاد و ثبات بازارها یکی از مهمترین نشانه های موفقیت در اجرای اقتصاد مقاومتی است و این مساله در مدت فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم به خوبی احساس می شود. در حالی که انتظار می رفت با اعلام موضع رئیس جمهوری آمریکا در خصوص ایران، بازار ارز و سرمایه با شوک و هیجان رو به رو شود گزارش ها نشان می دهد وضعیت بازارها عادی است و نه تنها شاهد شاهد نوسان های ناشی از رفتارهای هیجانی نبودیم بلکه بازارها با روند مثبتی نیز رو به رو بوده است.

شرایط حاکم بر بازار ارز عادی است/ بازار آرام است

راه نو- رئیس کل بانک مرکزی شرایط حاکم بر بازار ارز را عادی توصیف کرد و گفت: در حالی که برخی تصور می کردند که اعلام مواضع جدید آمریکا سبب بروز یک شوک هیجانی در بازار ارز شود، اما می بینیم بازار آرام است.

پیش‌بینی صادرات 1.6 میلیارد دلاری لوازم‌خانگی تا سال 99

راه نو- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف‌گذاری صادرات صنعت لوازم خانگی برای سال 96 حدود 600 میلیون دلار و برای سال 99حدود 1600میلیون دلار و تا سال 1404حدود 3 هزار میلیون دلار است.

کاهش نرخ‌ سود بانکی اقدامی لازم است

راه نو- مدیرعامل بانک شهر با تاکید بر اهمیت مصوبات بانک مرکزی، در خصوص کاهش نرخ‌ها به عنوان اقدامی لازم در این زمینه یادداشتی را ارائه کرد.

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

راه نو- به دنبال افزایش احتمال تداوم محدودیت ها در تولید نفت عربستان به منظور تقویت قیمت ها و در حالی که تعدادای از سکوهای حفاری نفتی در آمریکا به دلیل وقوع طوفان ناته تعطیل شده اند، قیمت نفت روز دوشنبه با افزایش مواجه بود. به گزارش خبرگزاری آریا، بنادر نفتی، تولید کنندگان و پالایشگاه ها در ایالت های لوئیزیانا، میسی سیپی و آلاباما که در آستانه طوفان ناته تعطیل شده اند، قرار است روز دوشنبه و با عبور طوفان بازگشایی شوند.

تلاش فعالان عرصه دامپزشکی در پایداری تولید و اشتغال و رشد اقتصادی کشور موثر بوده است

راه نو- وزیر جهاد کشاورزی گفت:تلاش فعالان عرصه دامپزشکی در حفظ ثروت ملی، پایداری تولید و اشتغال، رشد اقتصادی کشور و افزایش درآمد خانوارها موثر بوده است.

صادرات ایران به روسیه 36درصد بیشتر شد/ نشست کار گروه صنعت و معدن در آستراخان

راه نو- در چارچوب برنامه ریزی تنوع بخشی به همکاری های اقتصادی ایران، ارزش صادرات جمهوری اسلامی به روسیه در شش ماهه اول سال 2017 نسبت به دوره مشابه سال پیش 36 درصد افزایش یافت.

تغییر سیاست‌های دولت در بازار سرمایه برای تامین مالی مسکن

تغییر سیاست‌های دولت یازدهم در بازار سرمایه به منظور تامین مالی مسکن در چهار محور انتشار اوراق رهنی، راه‌اندازی صندوق‌های املاک‌ومستغلات، راه‌اندازی صندوق‌های زمین‌و‌ساختمان و انتشار اوراق صکوک، تشریح شد.

تنظیم بازار گوشت قرمز با واردات دام

راه نو- با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، امکان واردات دام زنده از بازارچه های مرزی و گمرکات خراسان جنوبی فراهم شد

راه های گسترش همکاری های تجاری بخش کشاورزی ایران و ویتنام بررسی شد

راه نو- در دیدار معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران با رییس شورای تجاری ویتنام و ایران،زمینه ها و راه های گسترش همکاری های تجاری بخش کشاورزی دو کشور بررسی شد.

آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری هند و کره‌جنوبی در دو پروژه‌ ریلی ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکره با هند برای راه نو- سرمایه‌گذاری در پروژه‌ ریلی چابهار-زاهدان- بیرجند- مشهد و مذاکره با کره جنوبی برای مشارکت در پروژه راه‌آهن اصفهان-اهواز گفت: هندی‌ها هم‌اکنون در حال بررسی چگونگی تأمین منابع مالی موردنیاز به مبلغ 1.5 میلیارد دلار هستند و راه‌آهن اصفهان-اهواز نیز در مرحله تدوین بسته سرمایه‌گذاری 5 میلیارد یورویی است.

موج جدید سرمایه گذاری اروپا در ایران/ آمریکا خود را از فرصت تجارت با ایران محروم ساخته است

راه نو- در حالی که شرکت های اروپای در پی سرمایه گذاری در ایران هستند، دولت ترامپ درصدد اعمال قانون جدیدی درباره منع شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر از سفر به آمریکاست.

طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تمدید شد

راه نو- بانک مرکزی باتوجه به اینکه برخی متقاضیان تعیین شعبه شده تاکنون نسبت به تکمیل مدارک خود در شعب بانک‌ها اقدام نکرده‌اند، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را به مدت دو هفته و تا تاریخ 15مهرماه 1396تمدید کرد.

آغاز دور جدید اعطای اعتبارات مالی بین فرانسه و ایران

راه نو- وزیر راه و شهرسازی در جلسه مشترک خود با مدیران 14 شرکت فرانسوی به تشریح پروژه‌های عمرانی اولویت دار ایران پرداخت و در عین حال خبر داد که در آستانه تفاهمی مشخص با دولت فرانسه بر سر تامین مالی پروژه‌ها هستیم و گفت: اعطای وام 70 میلیون یورویی پاریس به تهران، شروع دورهٔ جدیدی از جهت اعطای اعتبارات مالی بین فرانسه و ایران است

اعلام زمان واریز نخستین سود سهام عدالت

راه نو- مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: نخستین مرحله پرداخت سود سهام عدالت تا پایان هفته اول مهر ماه انجام می شود.

فرصت مشمولان سهام عدالت برای ثبت کد شبا

راه نو -مشمولان برای ثبت و وارد کردن شماره شبای حساب بانکی خود در سامانه سهام عدالت جهت دریافت سود این سهام هنوز فرصت دارند

سیف : اولویت تامین مالی صنایع کوچک و متوسط

راه نو- رییس کل بانک مرکزی گفت : از تامین مالی بنگاههای کوچک و متوسط حمایت می کنیم و دستورالعمل آن تهیه و به شبکه بانکی ابلاغ شده است.

کاهش نرخ دلار و یورو

راه نو - قیمت انواع سکه امروز در حالی در بازار تهران با افت محسوس همراه بود که نرخ دلار، یورو و پوند نیز کاهش یافت

فناوری ساخت جدیدترین شناور حمل بار و مسافر با جنس بدنه‌ الیاف کربنی بومی‌سازی شد

راه نو- با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ، شناور حمل بار و مسافر با جنس بدنه الیاف کربنی به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

تسهیلات پرداختی بانک‌ها بیش از 17 درصد افزایش یافت

راه نو- تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی پنج ماهه سال 1396 به بخش‌های اقتصادی مبلغ 2082.4 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 308.8 هزار میلیارد ریال معادل 17.4 درصد افزایش داشته است.

رئيس کل بانک مرکزي: سرمايه گذاري در دلار اقتصادي نيست

راه نو- رئيس کل بانک مرکزي با اعلام اينکه دامنه نوسان نرخ دلار از ابتداي امسال تاکنون تنها 5 درصد بوده است، گفت: ميانگين ماهيانه رشد قيمت دلار کمتر از نيم درصد بوده و به نظر نمي رسد نگراني خاصي از اين بابت ايجاد شود.

ثبات در بازار تسهيلات مسکن طي روزهاي اخير

راه نو- اين روزها علي رغم تغييرات نرخ سود سپرده‌ها در بازار پول، قيمت هر برگ اوراق تسهيلات مسکن نسبت به هفته‌هاي گذشته تغيير محسوسي نداشته است.

اختصاص 20 هزار ميليارد تومان براي اشتغال

راه نو- وزير کار از پيگيري اختصاص 20 هزار ميليارد تومان براي اشتغال‌زايي در سال جاري خبر داد و افزود: اتصال تعاوني‌ها به موضوع اشتغال در دستور کار است.

لايه‌هاي نفتي پارس‌جنوبي قرباني دادوستد فرانسوي‌ها

راه نو- درحالي که شرکت ملي نفت ايران و شرکت دانمارکي مرسک در فاصله يک قدمي امضاي تفاهم‌نامه براي اجراي طرح توسعه لايه‌هاي نفتي پارس‌جنوبي قرار داشتند، خريد سهام بخش نفتي شرکت دانمارکي مرسک ازسوي توتال فرانسه باعث بروز نگراني در طرف ايراني شده و در حالي که مذاکره براي اجراي اين طرح با مرسک ادامه دارد ايران از شرکت هاي بين المللي ديگر نيز براي مشارکت در اجراي طرح توسعه لايه هاي نفتي پارس جنوبي دعوت کرده است.

نرخ دلار بانکي 9 ريال افزايش يافت

راه نو- بانک مرکزي نرخ تبادلي 39 ارز را براي امروز دوشنبه اعلام کرد که براساس آن نرخ 19 ارز افزايش و نرخ 14 ارز کاهش يافت و نرخ 6 ارز نيز ثابت اعلام شد.

فعال بازرگاني:ساليانه 12 هزارهکتار باغ پسته دراثر بي آبي خشک مي شود

راه نو- رئيس انجمن پسته ايران از خشک شدن باغات پسته کشور در اثر کم آبي خبر داد و گفت: براساس برآوردها سالانه بين 8 تا 12 هزار هکتار باغ پسته به دليل کمبود آب و شوري خاک از بين مي رود که ادامه اين روند نگران کننده است.

نمايندگان مجلس پيشنهاد کردند؛ تبديل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه

راه نو- مرکز پژوهش‌هاي مجلس اعلام کرد: طرح برخي نمايندگان مجلس مبني بر تغيير سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه، منجر به حل مشکلات نظام بودجه‌ريزي نمي‌شود.

اصلاح نرخ سود بانکي، رونق توليد و اشتغال را در پي دارد

راه نو- - قائم مقام بانک مرکزي گفت: اصلاح نرخ سود بانکي منجر به رونق توليد و اشتغال در کشور مي شود و با اقدامات انجام شده، موانع اصلي پياده سازي نرخ سود مصوب شوراي پول و اعتبار از ميان برداشته شده است.

شاخص بهاي توليدکننده مردادماه منتشر شد

راه نو- شاخص بهاي توليدکننده در ايران در دوازده ماه منتهي به مرداد‌ 1396 نسبت به دوازده ماه منتهي به مرداد‌ 1395 به‌ميزان 7.6 درصد افزايش يافته است.

اروپائيان مشتاق فرش هاي ايراني

راه نو- فرش دستباف، هنر- صنعتي است که در ميان مردمان اروپايي از نسلي به نسل ديگر انتقال مي يابد و به آن اشتياق دارند.

تقاضاي موثر براي خريد کالاهاي صنعتي و بادوام با بحران جدي مواجه است

راه نو- وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينکه تقاضاي موثر براي خريد کالاهاي صنعتي و بادوام با بحران جدي مواجه است، تصريح کرد: بايد در اين زمينه به ارتقاي قدرت خريد افراد و خانوارها پرداخته شود.

قيمت انواع سکه و ارز در بازار

در بازار امروز - دوشنبه - سکه تمام طرح جديد با افزايش هزار توماني قيمت، يک ميليون و 223 هزار تومان و دلار آمريکا 3859 تومان فروخته مي‌شود.

نفت مي‌گيريم، ريل مي‌سازيم!

راه نو- شرکت‌هاي سرمايه‌گذار چيني که در طول سال‌هاي گذشته با توجه به پيشنهادات خود توانسته‌اند بخشي از تامين مالي و فاينانس پروژه‌هاي زيربنايي ايران را در اختيار بگيرند، در جديدترين دور از مذاکرات خود با طرف‌هاي ايراني پيشنهادي ارائه کرده‌اند که مي‌تواند براي دو کشور اثرگذاري جدي داشته باشد.

معادن در انتظار برچيدن "انزوا" و "رخوت"

راه نو- معادن در ايران به عنوان يکي از ثروت‌هاي دورافتاده و در انزوا که حتي مي‌توانند نقش نفت دوم را در کشور باز کنند در انتظار تغيير و تحول اساسي طي چهار سال آينده و با روي کار آمدن دولت دوازدهم هستند.

تورم دو رقمي ماند/ باز هم آثار ارز!

راه نو- گر چه مرکز آمار بر تورم تک‌رقمي تاکيد دارد اما آنچه که بانک مرکزي از تغييرات شاخص بهاي کالا و خدمات منتشر مي‌کند حاکي از پايداري تورم دو رقمي در ماه‌هاي اخير و اختلاف حدود 2.5 درصدي بين آمار منتشره اين دو نهاد است.

موج جديد جابجايي سپرده‌ها/کمتر از 45 ساعت ديگر زمان باقي است

راه نو- بانک مرکزي اعلام کرده که از يازدهم شهريورماه، بانکها بايد نرخ سود 15 درصدي را اعمال کنند؛ بر اين اساس با احتساب حدود 6 روز کاري ديگر، تنها 45 ساعت زمان براي سپرده‌گذاري با نرخ قديم باقي است

نرخ تورم ملي مرداد 7.9 درصد/ شاخص جديد نرخ تورم

راه نو- معاون اقتصادي و محاسبات ملي مرکز آمار ايران با اشاره به اينکه نرخ تورم ملي براي اولين بار در کشور اعلام مي‌شود، آن را در مردادماه 7.9 درصد دانست

وزير صنعت، معدن و تجارت: فرش ايراني به روزهاي اوج خود باز مي‌گردد

راه نو- وزير صنعت، معدن و تجارت با تأکيد بر ضرورت به‌هم‌رساني بازارها براي حضور فرش ايراني در بازارهاي جهاني گفت: حضور 100 تاجر بزرگ فرش ايران از 24 کشور دنيا و افزايش يک درصدي فضاي نمايشگاه از نکات قابل توجه نمايشگاه فرش امسال است.

سه اقدام بانک مرکزي براي کاهش نرخ سود بانکي

راه نو- رئيس کل بانک مرکزي با اشاره به ابلاغ بخشنامه الزام نظام بانکي براي رعايت نرخ سودهاي مصوب، پيش بيني کرد در آينده نزديک نرخ سود تسهيلات بانکي نيز نزولي شود.

توضيحات حجتي درباره تخلفات در زمينه خريد گندم

راه نو- وزير جهاد کشاورزي گفت:جهت گيري دولت به جاي واردات روغن خام که در داخل تصفيه شود، واردات دانه هاي روغني است که بتواند ارزش افزوده هم ايجاد کند و کنجاله آن هم در صنعت دام و طيور مصرف شود.

اولويت وزارت اقتصاد توسعه توليد و اشتغال است

راه نو- وزير امور اقتصادي و دارايي دولت دوازدهم در نخستين روز کاري خود اعلام کرد : مهمترين اولويت کاري دولت و وزارت همانطور که رئيس جمهور تاکيد دارد ، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال است.

جزئيات آخرين دستور فولادي نعمت‌زاده/الزام عرضه مستمر شمش در بورس

راه نو- يک مقام مسئول از دستور محمدرضا نعمت‌زاده براي بخش فولاد خبر داد و گفت: توليدکنندگان موظف شدند تا شمش توليدي داخلي را به منظور تامين نياز واحدهاي توليدي در بورس کالا عرضه کنند

سرنوشت خودکفايي گندم در دور سوم وزارت حجتي

راه نو- گندم و خودکفايي‌اش در دولت گذشته داستان غم‌انگيزي دارد که از خودکفايي در دولت اصلاحات شروع مي‌شود و به کمترين ميزان خود در سال‌هاي پاياني دولت گذشته و کم‌ارزش‌تر شدن آن از کاه و يونجه ختم مي‌شود اما اين محصول استراتژيک در چهار سال گذشته مجددا به دوران اوج و خوکفايي خود اين بار با کاهش سطح زير کشت و ميزان آب مصرفي رسيد که البته اين بار با حواشي و انتقاداتي نيز همراه بود و براي ادامه راه انتقادات و پيشنهاداتي دارد که انتظار مي‌رود وزير کشاورزي دولت دوازدهم که سومين دوره تصدي خود در اين وزارتخانه را مي‌گذراند به آنها توجه کند.

اميدواريم صادرات نفت به روسيه مهر آغاز شود

راه نو- معاون امور بين الملل و بازرگاني وزير نفت گفت: اميدواريم قرارداد صادرات نفت ايران به روسيه از اواخر ماه سپتامبر يا اوايل اکتبر اجرايي شود.

افزايش نرخ دلار و کاهش قيمت يورو و پوند

راه نو- بانک مرکزي نرخ تبادلي 39 ارز را براي امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 26 ارز از جمله دلار نسبت به روز پنجشنبه افزايش و نرخ 10 واحد پولي از جمله يورو و پوند کاهش يافت؛ نرخ 3 ارز ديگر نيز ثابت ماند.

جزئيات اطلاعات نهادهاي پولي مجاز را صرفاً از سايت بانک‌مرکزي دريافت کنيد

راه نو- فهرست بانک‌ها و نهادهاي پولي مجاز همراه با اطلاعات مربوط به آن‌ها مانند مشخصات ثبتي، نشاني، شماره‌هاي تماس را صرفاً از طريق پايگاه اطلاع‌رساني بانک مرکزي دريافت کنيد.

ايران رتبه نخست توليد ماهيان خاوياري جهان

راه نو- معاون وزير جهاد کشاورزي و رئيس سازمان شيلات ايران گفت که ايران امروز رتبه نخست توليد قزل آلا و ماهيان خاوياري در جهان را در اختيار دارد.

کدام نيمه تمام‌هاي وزارت نفت در دولت دوازدهم تمام مي‌شود؟

دنياي طلاي سياه پس از سال‌ها تاريکي، در دولت يازدهم با افزايش ميزان توليد، احياي راه نو- مشتريان در بازارهاي جهاني، توسعه ميادين مشترک نفتي و گازي و معرفي قراردادهاي جديد نفتي کم کم رو به روشني رفت. اقدامات مهمي که پرونده بسياري از آنان هنوز بسته نشده و انتظار مي‌رود وزارت نفت در دولت دوازدهم با پيگيري روند اجراي قراردادهاي جديد نفتي، توسعه ميادين نفتي و گازي، افزايش ضريب بازيافت، اجراي جهش دوم پتروشيمي و نقش آفريني جدي در صادرات گاز آينده روشن‌تري را براي صنعت نفت کشور رقم بزند.

واردات "برنج" هر سال بيشتر از پارسال

راه نو- مروري بر ليست اقلام وارداتي چهارمين ماه سال گوياي آن است که واردات برنج در صدر محصولات وارداتي قرار گرفته و بيش از 6.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش پيدا کرده است

وزير جديد ساختار غلط اقتصادي آب و برق را اصلاح کند

راه نو- وزير نيرو گفت: تنها چيزي که براي آينده صنعت آب و برق کشور نگران کننده است ساختارغلط اقتصادي حاکم بر آن است که بايد وزير جديد کابينه دوازدهم تلاش واهتمام خود را بر اصلاح آن قرار دهد.

چين حساب‌ ايراني‌ها را مسدود کرد/اولويت دولت دوازدهم ازديد مردم

راه نو- چين در اقدامي بي‌سابقه يک‌به‌يک در حال مسدود کردن حساب‌هاي ايراني‌ها است؛ دليل اين بانک‌ها براي بستن حساب‌هاي ايرانيان در چين تحريم‌هاي بين‌المللي وضع‌شده توسط آمريکا عليه کشورمان است.

وزير راه: اروپا همچنان بايد به تعهدات برجامي خود پايبند باشد

راه نو- وزير راه و شهرسازي در ديدار با دبير دولت و وزير مشاور در امور خارجه فرانسه بر ضرورت پشتيباني فرانسه از مبادلات اقتصادي بين دو کشور تاکيد کرد و گفت: اروپا همچنان بايد به تعهدات برجامي خود پايبند باشد

اخبار خواندنی

بهره برداري از چند طرح بزرگ فولادي در کشور

دلايل افت صادرات از ديد لاهوتي

تمام بانک‌ها روز شنبه تعطيل است

تسهيلات 20 هزار ميلياردي اشتغال‌ به وزارت کار ابلاغ شد

صندوق کالايي زعفران راه‌اندازي مي‌شود

چراغ روشن توسعه در لايه‌هاي نفتي پارس جنوبي

3ميدان در اولويت امضاي قراردادهاي IPC

25درصدظرفيت پتروشيمي‌هاخالي است/کمترين رشدساليانه توليد؛منفي7درصد

مي‌توانيم تا 4سال ديگر در توليد شکر خودکفا شويم

جزييات امضاي تفاهم‌نامه براي توسعه هشت ميدان نفتي و گازي

سفر ريلي به مشهد 6ساعته مي‌شود

خريدتضميني گندم به 7.4 ميليون تن رسيد/خريد 180 هزار تن دانه روغني

وعده‌اي که روي زمين ماند/فعالان اقتصادي در انتظار ارز تک نرخي

نيازي به واردات گاز ازترکمنستان نخواهيم داشت

واگذاري فعاليت هاي کشاورزي به بخش خصوصي سرعت مي گيرد

نامه 71 اقتصاددان به روحاني درباره کابينه دوازدهم

افت قيمت انواع سکه در بازار آزاد

سود بالا به سپرده هاي بانکي به زيان بازار سرمايه، بانک ها و بخش صنعت کشور است

قيمت انواع سکه باز هم کاهش يافت/ نرخ دلار به 3774 تومان رسيد

وعده‌اي ديگر براي ارزاني پياز و سيب­‌زميني

درآمد حاصل از صادرات برق در دولت يازدهم به 3.3 ميليارد دلار رسيد

اقتصاد يارانه‌اي مانع خصوصي‌سازي است

اروپا در روابط اقتصادي با ايران، مستقل عمل مي کند

صندوق‌هاي خرد بهترين ابزار حمايت و توانمندسازي زنان

سيف:موسسات غيرمجاز 60درصد پول سپرده گذاران را در بخش مسکن حبس کردند

اخذ تضامين و نحوه قيمت گذاري دو مانع اصلي باز صادرات کالاي قاچاق

شروط سه گانه بانک مرکزي براي برگزاري مجامع بانک ها

وزارت صنعت: زغالسنگ و فولاد بيشترين رشد توليد را ثبت کردند

عمليات استخراج دومين ذخيره معدني سرب و روي جهان در مهريز يزد آغاز شد

جهانگيري: بايد براي بهبود محيط کسب و کار چاره اي اساسي انديشيد

وزارت نفت: درموضوع قرارداد توتال، گروکشي و تسويه حساب سياسي نشود

عوارض صادراتي پوست خام، سالامبور و برخي محصولات کشاورزي کم شد

پالايشگاه فازهاي 22 تا 24 پارس جنوبي به شبکه سراسري انتقال گاز متصل شد

توليد گران قيمت‌ترين داروي وارداتي در کشور

وزراي کشاورزي ايران و ويتنام بر توسعه همکاري‌هاي کشاورزي و شيلاتي دو کشور تاکيد کردند

قائم مقام وزير صنعت خبر داد:افزايش تسهيلات رونق توليد به 20 هزار ميليارد تومان

گزارش بانک مرکزي از مؤسسات مالي و اعتباري غيرمجاز در جلسه هيأت دولت بررسي شد

ربيعي سياست رفاهي دولت دوازدهم را تشريح کرد

اگر پارس جنوبي به موقع تکميل مي شد لازم نبود دلارهاي کشور سوزانده شود/ به دنبال قاصر و مقصر نيستم

بازپرداخت سپرده‌هاي ثامن‌الحجج تا 100 ميليون تومان از امروز

زمان و چگونگي حذف فروش اينترنت حجمي

مهلت يک هفته‌اي مجلس به بانک مرکزي براي حل مشکل سپرده‌گزاران موسسات مالي

بدهي خارجي ايران چقدر است؟

رشد قيمت دلار و افت قيمت انواع سکه در بازار آزاد

10 هزار ميليارد تومان براي نوسازي واحدهاي توليدي اختصاص مي يابد

کميسيون مشترک همکاري هاي اقتصادي ايران و ترکيه مهرماه برگزار مي شود

خريد تضميني محصولات کشاورزي داروي شفابخش نيست

متوليان مبارزه با کالا و ارز بجاي فرافکني آمارهاي دقيق ارائه دهند

نرخ دلار و انواع سکه در بازار کاهشي شد

دولت يازدهم بخش صنعت را با رشد منفي 10 درصد تحويل گرفت و به 6.5 درصد در سال 95 رساند

کليه توليدات صنايع دستي داخلي از پرداخت ماليات بر ارزش افزوده معاف شدند

سند جامع همکاري‌هاي کشاورزي ايران و اروپا امضا مي‌شود

ماجراي تماس تلفني ترامپ با فرانسه درباره قرارداد توتال با ايران

ممنوعيت خريد خارجي 114 کالاي مشابه توليد داخل

همکاري ايران و ارمنستان براي صادرات ماشين‌آلات کشاورزي

آثار برجام يکي پس از ديگري در حال ظهور است

2سناريوي قيمت نفت و متغيرهاي کلان اقتصادي/نرخ تورم با نفت 50دلاري

هندوانه ايراني هيچ مشکلي ندارد

برخورد جدي با بي‌انصافي‌هاي فضاي بانکي

شاخص بهاي توليدکننده خردادماه منتشر شد

بانک مرکزي درصدد حضور فعال تر در بازار بين بانکي است

هند کارخانه توليد اوره آمونياک درچابهار احداث مي کند

کاهش يک ميليون توماني قيمت زعفران

افزايش صادرات ايران به سومالي

افزايش اشتغال شرط دريافت وام رونق توليد

وزير اقتصاد براي کاهش نرخ سود بانکي چراغ سبز نشان داد

مبادلات تجاري و سرمايه گذاري در بخش هاي مورد علاقه کرواسي و جذب سرمايه در ايران سامان مي يابد

سرمايه گذاري کرواسي در حوزه پتروشيمي ايران

افزايش 170 درصدي صادرات ايران به غنا

توليد بيش از 22 ميليون تن محصولات باغي و گلخانه اي در سال جاري

معاون اول رييس جمهور به استان گيلان سفر مي‌كند

ابلاغ قانون موافقتنامه حمل ونقل دريايي بين دولت ايران وکره جنوبي

بيانيه مرکز اطلاعات مالي و دبيرخانه شوراي عالي مبارزه با پولشويي درخصوص اجلاس اخير FATF

بازديد وزير راه و شهرسازي از خط توليد كارخانجات هواپيماسازي ايرباس و ATR

زمان تعيين‌تکليف سپرده‌گذاران تا 50 ميليون فرشتگان مشخص شد

طلاي سبز ايران گرفتار آفت «پسيل»/ساخت دستگاه مکنده براي حذف آفت

مرحله سوم تعيين تکليف سپرده‌گذاران کاسپين از فردا

نخستين محموله فازهاي 17و 18 پارس جنوبي آماده صادرات شد

پرونده مسكن مهر چه زماني بسته خواهد شد؟

تاکيد بر همكاري دستگاه‌ها براي تكميل زيرساخت 400هزار واحد مسكن مهر آماده تحويل

افزايش قيمت دلار ناشي از افزايش تقاضاست

مطالعه دو ميدان نفت و گاز به ايتاليا سپرده شد

افزايش تقاضاي طلا در عيد فطر سبب افزايش قيمت مي شود

ادغام بانک مهر اقتصاد شايعه است/ عرضه سهام بانک در آينده نزديک

افغانستان خواهان توسعه ترانزيت از بندر چابهار است

صادرات 1.2 ميليارد دلاري بخش معدن دو ماهه نخست امسال

خريد بيش از 4 ميليون تن گندم مازاد از کشاورزان

رشد 12.5 درصدي اقتصاد ايران در سال 1395

پويش حمايت از پوشاک ايراني تلگرامي شد

در نيمه دوم سال نيز تغييراتي در بازار مسکن شاهد نخواهيم بود

خبري از خروج بازار مسکن از رکورد نيست/ دولت بايد در بازار مسکن تحرک ايجاد کند

تشکيل صندوق حمايت از هنرمندان صنايع‌دستي ويژگي بارز طرح حمايتي مجلس است

برگزاري دومين نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران

تکميل 20 هزار طرح نيمه تمام با 76 هزار ميليارد تومان سرمايه در دولت يازدهم

تعيين ماليات مقطوع عملکرد سال 95 صاحبان مشاغل

ماموريت مناطق آزاد جديد؛ رونق اقتصادي در مرزهاي کشور

مشارکت تهران در امور منطقه‌اي سازمان جهاني کار

پيشنهاد صادرات ايران و روسيه به قطر

رونمايي از موتور کم مصرف مشترک ايران و اتريش به زودي

گزارش بلومبرگ درباره آخرين وضعيت قرارداد ايران با بوئينگ

اختصاص اعتبار يک ميليارد يورويي بزرگ ترين بانک اتريش براي تامين مالي سرمايه گذاري در ايران

قراداد فروش بوئينگ به ايران وارد مرحله جديد شد

آغاز عمليات لوله‌گذاري نخستين خط دريايي فاز 13 پارس جنوبي

سياست دولت دوازدهم براي رونق بازار مسکن

تکميل مطالعات مکان‌يابي احداث بنادر خشک

همکاري ايران و کره براي احداث تله کابين شهري و مسافري

پيش بيني مصرف 140 ميليون تني سيمان در همسايه شمالي ايران/ توليدکنندگان ايراني ازفرصت استفاده کنند

رشد 6.5 درصدي صنعت در دولت يازدهم

فقر و اشتغال در انتخابات اخير به سپهر افکار عمومي کشيده شد

گردشگري بخش مهمي از اقتصاد دريايي اما در مسيري ناهموار

فضاي همکاري اقتصادي با ايران آرام و بدون ريسک شده است

يادداشت تفاهم همکاري تجاري بين ايران و ارمنستان امضا شد

آخوندي:با سرمايه‌گذاري در راه‌آهن و اتصال ريل به بندر فاصله زيادي داريم

بازگشت «گاز پروم» روسيه به ايران

قيمت انواع سکه و ارز در بازار آزاد

طرح صياد ؛صدور يکپارچه الکترونيکي دسته چک در راه است

کشور در آستانه رشد اقتصادي در بخش مسکن قرار دارد

نحوه خريد تضميني گندم براي سال 1396

ايران و چين دامپروران فرانسوي را نجات مي دهند

توليد مشترک کرمان موتور با دو خودورسازچيني

لايحه يک فوريتي افزايش سهام ايران در موسسه بين‌المللي توسعه تصويب شد

قيمت انواع سکه و ارز در نخستين روز هفته

فراخوان شرکت در نمايشگاه بين المللي صنعت ساختمان دبي

موانع تجاري ايران با پيروزي دوباره روحاني برداشته شد؟

تعامل دانش و اقتصاد زمينه‌ساز بهبود جايگاه ايران در عرصه بين‌المللي است

واکنش وزير نفت به ادعاي ارزان فروشي گاز ايران به ترکيه

توزيع 80 هزار تن برنج و شکر به منظور تنظيم بازار ماه رمضان

آخرين قيمت‌ها از بازار سکه و ارز

افزايش توليد و توسعه اشتغال به طور جدي در دستور کار دولت است

ممنوعيت ثبت سفارش اقلام وارداتي داراي توليد مشابه داخلي، ابلاغ شد

دولت قصد برداشت پول از صندوق توسعه ملي ندارد/ 1.5 ميليارد دلار تسهيلات اعطا مي‌شود

ميزان حجم موتور، ملاک منطقي براي ممنوعيت واردات خودرو نيست

افزايش چهاربرابري صادرات فولاد در دولت يازدهم

تشكيل جلسه شوراي اقتصاد به رياست دكتر جهانگيري

شرکت هاي آلماني، هلندي و انگليسي درصدر علاقه مندان به سرمايه گذاري در پتروشيمي ايران

دولت يازدهم توليد را به بدترين شکل تنبيه کرد سهم عمده ثروتمندان از سودهاي 30درصدي بانک‌ها

تاريخي‌ترين نوسازي صنعت هوانوردي در اين دولت بود

قطع يارانه‌ها پس از انتخابات يک دروغ بزرگ است

کارآفرينان موفق مريخي هستند؟

آخرين وضعيت بازار طلا و سکه

خودکفايي در گندم و رشد بخش کشاورزي

طلاي جهاني اندکي افزايش يافت

تاکيد ايران و کشورهاي امريکاي لاتين بر توسعه همکاري‌ها

تشکيل کارگروه‌هاي ويژه اتصال بازارهاي مالي ايران و کره جنوبي

بادامچيان: يارانه‌اي که يک شبه برقرار شود، با معلوم شدن نتيجه انتخابات قطع خواهد شد

جهانگيري تكاليف اولويت‌دار سال 96 بانك مركزي را ابلاغ كرد

افزايش 20درصدي توليد انواع خودرو در کشور

قيمت سکه کاهش يافت/ دلار سه هزار و 758 تومان

بيکاري بزرگترين بحران اقتصاد اير ان است

گندم به چرخه معاملات قيمت تضميني در بورس کالا وارد مي شود