راه ترقی

آخرين مطالب

گفتگو

برنامه کنسرت‌های پایتخت در هفته نخست آذرماه

راه ترقی- در هفته نخست آذرماه، بازار اجراهای زنده موسیقی، به واسطه کثرت اجراها و حضور گروههای مختلف پاپ و سنتی روزهای داغ و پراستقبالی خواهد داشت و سالنهای کنسرت انتظار روزهای پر ازدحامی را می‌کشند

همتی: بازار ارز متشکل می شود

راه ترقی- رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه این بانک برای ایجاد بازار متشکل ارزی گفت: هدف این است که فاصله بین نرخ های مختلف را کم کنیم.

آخرین مهلت بهره‌مندی از بخشودگی جرایم رانندگی

راه ترقی- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: برای بهره‌مندی از بخشودگی جریمه دو برابری دیرکرد جرایم رانندگی تنها تا پایان آذر ماه فرصت وجود دارد.

ممکن است مستقل وارد انتخابات شویم/فهرست کاندیداهای نالایق انتخابات مجلس یازدهم باید منتشر شود

راه ترقی- دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: تصور می‌کنیم باید برای انتخابات مجلس به ائتلاف برسیم؛ چرا که به وحدت و اتحاد نیاز داریم، اما اگر دوستان در این زمینه چندان همراهی نکنند، ناچاریم مستقل عمل کنیم.

پورابراهیمی: دولت می‌تواند حقوق کارمندان را در 3 ماهه آخر سال افزایش دهد

راه ترقی- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اختصاص هرچه سریع‌تر بسته‌های حمایتی به مشمولان گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها دولت می‌تواند حقوق‌ها را در سه ماهه آخر سال افزایش دهد کما این‌که دولت برای سال آینده هم برنامه پیشنهادی دارد.

قاچاق سوخت کاهش یافت

راه ترقی- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت‌: خوشبختانه خروج سوخت همچون نفت و گازوئیل رو به کاهش است به‌طوری که نسبت به گذشته روزانه دو تا سه میلیون لیتر کاهش قاچاق سوخت داشته‌ایم.

ظریف منتقدان FATF را متهم به پولشویی نکرده است /ارقام پولشویی در کشور گسترده است

راه ترقی- قائم مقام وزیر امور خارجه در واکنش به برخی از جوسازی‌های انجام شده علیه سخنان اخیر ظریف در مورد پولشویی در کشور گفت: مگر اعلام مبارزه با مفسدین اقتصادی و ارقام بزرگ کشف شده از این افراد حکایت از شبکه‌های بزرگ فساد مالی درکشور نمی‌کند؟ حال چگونه از بیان اظهارات در این خصوص به عنوان تضعیف نظام یاد نمی‌شود اما از بیان یک موضوع بدیهی توسط اقای ظریف برخی آشفته می‌شوند .

نقوی حسینی: شورای حقوق بشر رفتار دوگانه دارد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره‌ وضعیت ایران را ناشی از رفتار دوگانه این شورا دانست و گفت: رفتار دوگانه شورای حقوق بشر به جایگاه آنها خدشه وارد می‌کند. آنها تنها از این نهاد بین‌المللی استفاده ابزاری می‌کنند.

گُل می فروشد برای سیم

راه ترقی- گل فروش است اما نه گل فروشی که می شناسیم، نه سر چهارراه گل می فروشد نه در مغازه گل فروشی. سبک و سیاق کارش با بقیه فرق می کند. گُلی که او می فروشد حالا مشتری های خاص دارد.

هشدار در مورد کاهش سرانه مصرف لبنیات در کشور/نرخ تورم سلامت

راه ترقی- سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: به نمایندگی از وزارت بهداشت هشدار می دهم که با افزایش قیمت شدید لبنیات و کاهش قدرت خرید مردم، سرانه مصرف شیر و لبنیات در معرض کاهش قابل توجه قرار دارد.

ابوترابی: تحریم ها شروع شکست بزرگ آمریکا است

راه ترقی- عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس دور جدید تحریم های آمریکا را فرصتی برای ایران دانست و گفت: این تحریم ها شروع شکست بزرگی برای دولت ترامپ است.

ریشه نارضایتی های موجود فاصله میان انتظارات و مقدورات است

راه ترقی- از دید برخی صاحبنظران مسائل اجتماعی و سیاسی، در دوران پایان هژمونی رسانه های رسمی، ایجاد شکاف میان انتظارات و توانایی ها به احساس محرومیت نسبی انجامیده و موجب شکل گیری ناخرسندی در جامعه شده است

آیا برخورد با نوازندگان خیابانی در رشت جرم نیست؟

راه ترقی- طی روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن سه نوازنده خیابانی در رشت مشغول اجرای موسیقی هستند که ناگهان فردی از پشت، بالای سر نوازندگان حاضر می‌شود، یقه‌شان را می‌گیرد، به زمین می‌اندازد و آنها را بر روی زمین می‌کشد و می‌برد.

پیام رییس‌جمهور عراق برای ایران

راه ترقی- سفیر ایران در عراق با اشاره به سفر روز گذشته رییس‌جمهور این کشور همسایه به تهران اظهار کرد: سفر آقای برهم صالح به ایران در راستای تقویت و توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی دو کشور انجام شد.

CFT در هیئت عالی‌نظارت مجمع بررسی و مغایرت‌هایش اعلام شد

راه ترقی- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: CFT تاکنون در هیئت عالی نظارت مجمع بررسی شده و مواردی که مغایر با سیاستهای کلی ابلاغی ، به عنوان اسناد بالادستی، بوده مشخص و به اطلاع مجلس محترم رسانده شده است.

کشورهای همسایه بازار هدف تولیدات دارویی ایران هستند

راه ترقی- قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، عمان و سوریه جزو اولویت های ایران برای بازار هدف تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی هستند. البته استفاده از این بازار نیازمند فعالیت جدی شرکت های تولیدکننده ایرانی است

نوروزی: برخی تریبون‌داران غیرمسئولانه صحبت می‌کنند

راه ترقی- یک عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه «برخی تریبون داران غیرمسئولانه صحبت می کنند» گفت: سخنرانی احساسی افراد و جنجال‌آفرینی بیشترین منشاء ناامیدی و تلاطم در کشور است.

هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت زنان اما و اگر می آوریم

راه ترقی- دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: مشارکت توده ای زنان را به رسمیت می شناسیم واز حضور آنان استقبال می کنیم اما هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت آنها هزار اما و اگر می آوریم که آموزش ندیدند، تجربه ندارند و وارد نیستند.

موسوی لارگانی: از فرصت تحریم به نفع خود استفاده کنیم

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و تقویت تولید داخل گفت که تحریم‌ها تاکنون برای ایران یک فرصت بوده و باعث شده روی پای خودمان بایستیم.

افراد «رگ گیر» متخلف هستند

راه ترقی- مدیرکل دفتر نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره برخی افراد که با عنوان رگ گیر یا عناوین مشابه در مراکز بدون نام و نشان و زیر زمینی فعالیت می کنند، گفت: این افراد متخلف هستند، صلاحیت این کار را ندارند، در امور درمان مداخله و از سادگی مردم سوء استفاده می کنند

مرگ می نوشند

راه ترقی- مصرف الکل امسال تا حالا جان حداقل 96 را گرفته است، نوشیدنی مرگ آور که تبلیغات سوداگران در فضای حقیقی و مجازی، ضعف نظارت بر قاچاقچیان و سازندگان مشروبات دست ساز بر این آشفته بازار دامن زده است

اظهارات ظریف درباره فسادهای مالی پنهان دلسوزانه است

راه ترقی- نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در خصوص وجود برخی فسادهای مالی پنهان در کشور از سر دلسوزی است و این موضوع از واقعیات جامعه است

برای مقابله با تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی و وحدت دولت و مردم مورد توجه بیشتر قرار گیرد

راه ترقی- یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه «مردم و دولت باید در شرایط کنونی وحدت داشته باشند» گفت: در شرایط کنونی مردم مراقب رسانه‌های معاند باشند.

نقوی‌حسینی: اختلافات به تریبون‌ها کشیده نشود/ رضایتمندی مردم را حفظ کنیم

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «نباید در شرایط فعلی اختلافات به تریبون‌ها کشیده شود»، گفت: باید در شرایط تحریمی اخیر ضمن حفظ رضایتمندی مردم اختلافات را در تریبون‌ها مطرح نکرد که قطعا به نفع منافع ملی و نظام نیست.

شریعت‌نژاد: با همگرایی ملی می‌توان مقابل تحریم‌ها ایستاد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مهمترین نیاز کشور در شرایط فعلی را ارتقای سطح همگرایی ملی دانست و گفت: همگرایی همان چیزی است که در گذشته به واسطه‌ آن جلوی تحریم‌ها ایستادیم.

لزوم رانندگی با چراغ روشن در روز بارانی

راه ترقی- جانشین معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بر لزوم رانندگی در روز بارانی با چراغ روشن تاکید کرد.

صوفی: وزارت‌خارجه نگرانی مردم را از تحریم‌ها برطرف کند

راه ترقی- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: دولت باید سیستم نظارتی خود را تقویت و سعی کند اوضاع اقتصادی کشور را در اختیار خودش بگیرد و وزارت‌خارجه نیز باید نگرانی مردم را بابت شروع تحریم‌ها برطرف کند.

آقاپور: مسئولین در شرایط کنونی تحریم با مردم با صداقت صحبت کنند

راه ترقی- یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس تاکید کرد: مسئولین درباره شرایط کنونی باید با مردم با صداقت و شفافیت صحبت کنند، باید این دیوار اعتماد که میان مردم و مسئولین فرو ریخته را احیا کرد.

آخوندی مشکلات زیادی برای تهران ایجاد خواهد کرد

راه ترقی- عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه آخوندی خوی اشرافی‌ دارد و هیچ وقت نمی‌تواند زندگی مردم پایین شهر تهران را درک کند، گفت: او مشکلات زیادی برای شهروندان تهرانی ایجاد خواهد کرد.

ایدز خراسانی موضوعیت علمی ندارد

راه ترقی- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: نظرات مختلفی راجع‌ به ویروس HTLV1 و نحوه ورود آن به ایران وجود دارد که قطعیت نداشته و قابل استناد نیست.

رضایی: لازمه ایجاد آرامش نسبی صادقانه و شفاف‌ سخن گفتن با مردم است

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «در شرایط نامناسب فعلی گرم‌تر شدن رابطه مردم با مسئولین به نفع همه است» گفت: هرچه صادقانه‌تر و شفاف‌تر با مردم سخن بگوییم حداقل یک آرامش نسبی برای مردم ایجاد می‌شود.

نوبخت: مسئولان راه‌های تامین دارو و تجهیزات پزشکی را برای مردم توضیح دهند

راه ترقی- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کمبود دارو در شرایط تحریم را طبیعی خواند و در عین حال گفت: در شرایط فعلی لازم است مقامات مسئول راه‌های تامین دارو و تجهیزات پزشکی را برای مردم توضیح دهند تا آنها اطمینان لازم را به دست آورند.

هنوز جوابی به نامه لاریجانی داده نشده است

راه ترقی- سخنگوی شورای نگهبان گفت: هنوز جوابی به نامه «علی لاریجانی» درمورد عدم رسیدگی مجلس به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم ( CFT) داده نشده است

افراد غیر متخصص جراحی گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می دهند

راه ترقی- رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: اخیرا در فضای مجازی تبلیغات وسیعی برای جراحی زیبایی گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می شود، جراحان پلاستیک و زیبایی این کار را نمی کنند و افراد غیرمتخصص در این موضوع دخیل هستند.

برپایی «جشنواره غذا و شیرینی دیابتی»بمناسبت هفته دیابت

راه ترقی- مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: برنامه های هفته ملی دیابت با شعار «دیابت و خانواده» در قالب گفت و گو در شهر، جشنواره غذا، مسابقه های ورزشی- تفریحی و ایستگاه های آموزش، مشاوره و غربالگری ویژه شهروندان در محلات و مناطق شهر تهران برگزار می‌شود.

خیز «تزارها» برای نقش آفرینی در اوپک/زمزمه انحلال جدی است؟

راه ترقی- رییس مرکز مطالعات انرژی وین گفت:روسیه تصور می کند با تکیه به توان بالای تولید خود می تواند در تصمیم گیری های اوپک موثر باشد درحالیکه اعضا می دانند که ایران و عربستان تصمیم نهایی را می گیرند.

استقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

راه ترقی- عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس از مصوبه اخیر هیئت وزیران در مورد تسهیل اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی استقبال می‌کند.

حداقل 50 هزار کودک مادران ایرانی شناسنامه ندارند

راه ترقی- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: براساس آمار وزارت کار، حدود 50 هزار کودک بدون شناسامه در کشور هستند که با تصویب لایحه دولت در مجلس شناسامه می گیرند البته آمار غیررسمی بیش از این است و بسیاری از کودکان بازمانده از تحصیل نیز این مشکل را دارند.

برخی داروها با کدملی توزیع می شوند

راه ترقی- رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کمبود دارویی جدی نداریم اما توزیع برخی داروها از جمله داروهای بیماران خاص مدیریت می شود و مقرر شده تا یک ماه آینده توزیع آنها بر اساس برنامه نرم افزاری و با توجه به دفترچه بیمه و کدملی بیماران صورت گیرد.

پژمانفر: کارشناسان چارچوب برگزاری کنسرت‌های خیابانی رایگان را مشخص کنند

راه ترقی- یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قبل از هر اقدامی در برگزاری کنسرت‌های خیابانی رایگان، کارشناسان و صاحب‌نظران باید درباره ابعاد آن گفت‌وگو کنند تا از افراط و تفریط‌ها جلوگیری شود.

توضیحات وکیلی درباره نامه «لاریجانی» به «جنتی»

راه ترقی- یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه رئیس مجلس به دبیر شورای نگهبان در مورد تاکید بر ارجاع ایرادات مجمع تشخیص در خصوص CFT همچنین گفت که ایرادات شورای نگهبان به این لایحه 6 آبان ماه به مجلس ابلاغ شده بود اما برای رعایت مناسبت 13 آبان اعلام عمومی نشد

بلاتکلیفی دانشجویان دانشگاه آزاد باید به‌زودی و با بهترین تصمیم برطرف شود

راه ترقی- نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تداوم بلاتکلیفی دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد، گفت که سلب حق ایجاد شده برای این دانشجویان به سادگی میسر نیست و نیازمند پاسخگویی دقیق و شفاف و تأمین خواست‌ها و مطالبات دانشجویان به بهینه‌ترین شکل ممکن است

معافیت 8 کشور از تحریم‌ها فرصتی برای ایران و ساز و کار اروپا است

راه ترقی- مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی گفت: در حال حاضر بزرگ‌ترین خطری که در رابطه ساز و کار اروپایی‌ها وجود دارد رفتاری است که آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها در پیش گرفته‌اند تا میان کشورهای اروپایی و اعضای اتحادیه اروپا شکاف ایجاد کنند.

باهنر: اگر به CFT نپیوندیم با تحریم‎های بیشتری مواجه می‌شویم

راه ترقی- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‎گوید ما می‎توانیم CFT را به‎صورت مشروط و تا آنجا که مخالف احکام اسلامی و قانون اساسی نباشد، بپذیریم چراکه اگر به آن نپیوندیم با تحریم‎ها و مشکلات بیشتری مواجه می‎شویم.

پورابراهیمی: آمریکا در ایجاد اجماع جهانی علیه ایران موفق نبود

راه ترقی- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مستثنی‌کردن 8 کشور از تحریم نفتی علیه ایران را نشان‌گر ضعف امریکایی‌ها در اجماع جهانی عنوان کرد و گفت‌ که ایران باید در مواجهه با تحریم‌ها اقدامات درونی مثل بورس نفت را استمرار دهد.

ابوترابی: جدی‌نگرفتن تحریم‌های نفتی یکی از دلایل راه‌انداختن پروژه «ب» بود

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: دشمن از آنجا که متوجه شد کسی تحریم‌های نفتی را جدی نگرفته است سعی کرد با به راه انداختن جنگ روانی توسط مسئله دانمارک اثرات تحریم را تقویت کند.

ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT حدودا 20 مورد است/ مشروح ایرادات را در آینده اعلام می‌کنیم

راه ترقی- سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با تعداد ایرادات شورای نگهبان با لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را حدود 20 مورد برشمرد.

نمایندگان تلاش می‌کنند فاصله حقوقی کارکنان برداشته شود

راه ترقی- نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در بررسی لایحه مدیریت خدمات کشوری در مجلس تمام تلاش نمایندگان مجلس بر این است تا فاصله حقوق کارکنان ادارات و شرکت‌ها از بین برود.

سلیمی: انحراف افکار عمومی از قتل خاشقجی از جمله اهداف پروژه «ب» است

راه ترقی- یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: پس از قتل خاشقجی و ایجاد فضایی علیه آمریکا و رژیم‌ صهیونیستی در سطح جهان، یکی از اهداف پروژه ب، منحرف کردن افکار عمومی از این موضوع است.

صباغیان: حل مشکلات اقتصادی محور کار همه وزرا باشد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت‌: امروز مهم‌ترین مشکلات کشور نابسامانی در بخش سرمایه‌گذاری است، لذا وزرا باید برای حل مشکلات این بخش برنامه‌ریزی کنند.

سازمان استعدادهای درخشان ردیف بودجه مستقل می گیرد

راه ترقی- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: با توجه به تصویب اساسنامه جدید و تبدیل شدن این مرکز به سازمان، ردیف بودجه مستقل برای آن در نظر گرفته می شود.

سی ان ان: ایرانی ها در برابر فشار آمریکا سرخم نمی کنند

راه ترقی- شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: در حالی که قرار است تحریم های جدید آمریکا از روز دوشنبه بخش صنعت نفت ایران را هدف قرار دهد، اما ایرانی ها در برابر فشار آمریکا سرخم نمی کنند

نواقص اربعین 97 را برای اربعین 98 برطرف می کنیم

راه ترقی- دبیر ستاد اربعین گفت: در اجرای مراسم اربعین امسال نواقصی بود که برای سال های بعد تجربه خوبی شده است و برای اربعین 98 آن را برطرف می‌کنیم.

نقوی‌حسینی: سناریوسازان در دانمارک به دنبال حاشیه کشاندن قتل خاشقجی هستند

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعای اخیر مقامات دانمارکی علیه ایران را سناریوی آمریکا، صهیونیست و برخی کشورهای مخالف ایران دانست و گفت: آن‌ها با علم کردن این موضوع و پوشش گسترده رسانه‌ای آن می‌خواهند قتل خاشقجی در ترکیه توسط نیروهای عربستان را به حاشیه کشانده و همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا را متوقف کنند.

دیدار ظریف با عمران‌خان

راه ترقی- محمد جواد ظریف در ادامه دیدارهای خود با مقامات ارشد پاکستانی با عمران خان، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ذوالقدر: هدف از اجرای قانون، توقف استمرار رویه مدیران بازنشسته است

راه ترقی- نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس روح حاکم بر قانون منع بکارگیری بازنشستگان را توقف استمرار اعمال نظر سازمانی بازنشستگان، هدایت آنان به اتاق‌های فکر، منع استفاده از پست‌ها و حقوق‌های دولتی توسط آنان و حضور جوانان با ایده‌ها و خلاقیت‌های جدید در داخل دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، خصولتی و خصوصی برشمرد.

انتظارات یک نماینده مردم تهران از وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت

راه ترقی- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از کلیدی‌ترین دستگاه‌های موثر در زندگی و معیشت مردم و کم و کیف اشتغال و معیشت پایدار و مولد، نظام سامان یافته تامین مایحتاج زندگی روزمره مردم وزارت صنعت، معدن و تجارت است

خجسته: فساد ستیزی باید در دستور کار وزرا باشد

راه ترقی- رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت‌: وزرا باید بدانند امروز در همه وزارتخانه ها فساد وجود دارد و باید با آگاهی مبارزه با فساد از بالاترین جا یعنی وزارتخانه‌ها آغاز شود.

یار محمدی: سرلوحه کار وزرا باید حل مشکلات اقتصادی کشور باشد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت‌: وزرا باید فشارهایی که بر کشور تحمیل می‌شود را رصد کنند و آثار آن بر جامعه را ارزیابی کرده و برای حل مشکلات برنامه‌ریزی کنند.

حقوق فرهنگیان افزایش می‌یابد؟

راه ترقی- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حقوق و مزایا و دریافتی‌های فرهنگیان باید کاملا منطبق با قانون باشد گفت: درباره افزایش دوباره حقوق معلمان در سال جاری به علت مشکلات اقتصادی، طبق قوانین و تصمیمات دولت و مجلس تصمیم گیری می‌شود.

معافیت فعالان سمن‌ها از «سربازی» صحت ندارد

راه ترقی- رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که خبر معافیت یا کسر خدمت 100هزار نفر از فعالان در سمن‌های جوانان صحت ندارد.

گام بزرگ بخش خصوصی در خرید نفت خام

راه ترقی- معاون امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: خرید نفت خام ازجانب بخش خصوصی گام بزرگی برای این بخش بود و این کار با تسهیلاتی که برای این بخش در نظر گرفته شده بود میسر شد.

حضور بانوان در پست های مدیریتی استانداری ها 60 درصد بیشتر شد

راه ترقی- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: آمار نشان می دهد همچنان برای رسیدن به وضعیت مطلوب و اختصاص 30 درصد پست های مدیریتی به بانوان فاصله داریم اما رشد 60 درصدی حضور بانوان در استانداری ها و رشد 16 درصد آنان در وزارتخانه ها اتفاق مبارکی است.

زائران اربعین به درمانگاه‌های ناشناس مراجعه نکنند

راه ترقی- دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به این که در پنج روز گذشته حدود 400 هزار زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: از زائران درخواست می‌کنم هشدارهای بهداشتی ستاد اربعین را مدنظر قرار دهند و در صورت نیاز به خدمات درمانی به درمانگاه‌های ناشناس مراجعه نکنند. وی همچنین از زائران خواست برای ورود به کشور عجله نکنند.

مالیات بر عایدی؛ کلیدی‌ترین ابزار کنترل سوداگری+تجربه سایر کشورها

راه ترقی- ازآنجاکه پیشرفت اقتصادی در سایه تقویت تولیدو هدایت صحیح منابع مالی اتفاق می‌افتد،مالیات برعایدی سرمایه به‌عنوان ابزار هدایت نقدینگی می‌توانداثرات مفیدی برای اقتصاد کشور به همراه داشته باشد.

پشت پرده کارشکنی عراقی‌ها در تامین دینار

راه ترقی- مشکلات پیش آمده برای زائران ایرانی در تبدیل ریال به دینار ناشی از عدم همکاری عراق با بانک های ایرانی بود؛ امری که یک اقتصاددان معتقد است با توجه به تحریم‌ها و فشار بر عراق احتمالا ادامه‌دار باشد.

صربستان برای پناهجویان ایرانی کمپ ایجاد کرده است/تحریمها تاثیری بر تعامل صربستان با ایران ندارد

راه ترقی- سفیر جمهوری صربستان در تهران ضمن ارائه توضیحاتی در مورد آخرین وضعیت توقف رژیم لغو روادید میان ایران و صربستان، تاکید کرد: دولت صربستان برای پناهجویانی که در مرزها هستند کمپ‌هایی را تدارک دیده و شرایط برای این افراد بد نیست گرچه پناهنده‌ها برای عبور از مرز فاقد ویزا هستند.

اکنون توپ در زمین دولت است؛ مجلس تعامل خود را نشان داد

راه ترقی- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی گفت: با تغییراتی که در وزارتخانه ها اتفاق افتاده است رویکرد جدید و هماهنگی در تیم اقتصادی دولت بیشتر خواهد شد و فضای جدید و مطالبه بیشتر از تیم اقتصادی دولت شکل گرفته است.

لایحه بودجه غیرنقد، بازی چندسرباخت شهرداری است

راه ترقی- رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران ارایه لایحه «دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیر نقد توسط شهرداری تهران» را بازی چندسرباخت، عنوان کرد و گفت: این لایحه، اولین مبارزه جدی بدنه مدیریتی جا مانده از دوره دوازده ساله قبل با مدیریت فعلی است.

موسوی: شفافیت می‌تواند امید را به جامعه باز گرداند

راه ترقی- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ما باید مردم را در جریان مشکلات و برنامه‌های خود برای رویارویی با آنها قرار دهیم. قطعا اگر با مردم صادق باشیم، آنها مسئولان را همراهی می‌کنند.

ساير مطالب

اغلب متقاضیان مستثنی‌کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان غیرتهرانی بودند

روزانه در کمیسیون امنیت ملی پیگیر وضعیت مرزبانان ربوده شده هستیم/ ادعای بی‌توجهی به مرزهای شرقی درست نیست

هاشم‌زایی: برای ایجاد امید در جامعه حول منافع ملی با مردم سخن بگوییم

توصیه‌های بهداشتی به زائرین اربعین/ افراد پرخطر واکسن آنفلوآنزا بزنند

لزوم رقابتی کردن خودرو، فولاد و پتروشیمی

کمیته‌ "بررسی ساماندهی مصرف سوخت" ظرف سه هفته باید اعلام نتیجه کند

حسن‌پور: نظر مجلس نسبت به وزرای پیشنهادی صنعت، اقتصاد و کار مثبت است

سند بهداشت روان به شورای عالی سلامت رفت

افزایش تا 300 درصدی قیمت قطعات یدکی خودرو

بررسی اعتبارات ورزشی زنان و ورزش همگانی در کمیته زنان و خانواده کمیسیون فرهنگی

اولویتم «مسکن مهر» است/توان عبور از تحریم‌های صنعت هوایی را داریم

خادمی: باید سیستم شفافی برای مدیریت مصرف سوخت ایجاد شود

سکونت گاه های پارینه سنگی در مازندران کشف شد

لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید به مجلس بازگشت

لبیک مردم کردستان به زائران اربعین

آمریکا از 13 آبان تحریم جدیدی علیه ایران ندارد

وزیران پیشنهادی صنعت و اقتصاد در حوزه کاری خود توانمند هستند

آیا کسرخدمت سربازی برای فعالان سمن‌ها و تشکل‌ها صحت دارد؟

سلیمی: برخورد قاطع با اخلال‌گران امنیت اقتصادی، امید را به جامعه بازمی‌گرداند

نوشابه، جذب کلسیم را مختل می‌کند

انتقاد فراکسیون مستقلین از عدم رایزنی دولت با مجلس درباره معرفی وزرا

شریعتمداری همه تزهای مدیریتی‌اش را بکار گرفته است

تحولات نظام مالی بین المللی پیوستن به CFT را اجتناب ناپذیر کرده است

ترقی: رسانه‌ها به اخبار مثبت و امیدوارکننده بیشتر بپردازند

رحیمی: مهلت چهارماهه FATF به ایران نشان‌دهنده انزوای آمریکاست

بختیار: آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

غراوی: همزمان با افزایش حقوق کارمندان باید حقوق کارگران نیز افزایش یابد

نظر خواندنی «کردوانی» در مورد کشت گندم و هندوانه

ترکیه برای امتیازگیری از آمریکا به تهران نزدیک می‌شود

بهشتی‌پور: تاسیس دفتر اتحادیه اروپا تعارضی با منافع ایران ندارد

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به دور از شعار طراحی شود

بسته حمایتی 34 هزار میلیارد تومانی دولت از صنایع در راه است

تاکید نوروزی بر ضرورت مشورت رییس جمهور با اقتصاددانان

اگر تصویب CFT مخالف موازین نظام باشد، رهبری جلوی آن خواهند ایستاد

کاظمی: تعامل دولت با جریانات سیاسی کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه جلو می‌برد

رییس فدراسیونی که مدیر تیم‌های ملی شد!

تعداد زیادی از معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی بازنشسته هستند

پیوستن به CFT نظام‌ بانکی کشور را به شفافیت می‌رساند

زائران بدون ویزا به مرز مراجعه نکنند

فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

تغییر سیاست‌ها در حوزه بارورسازی ابرها

پارسایی: دلایل مخالفان FATF متقن نیست

همدلان بینا نقش موثری برای حضور روشندلان در جامعه دارند

دامنه اعتیاد به نوجوانان زیر 15 سال رسیده است

دلایل تغییر قیمت مسکن از نگاه رئیس کمیسیون عمران مجلس

دولت از دارایی‌های خود در ورزش بیشتر مراقبت کند

محکومیت حسن عباسی به 7 ماه حبس به اتهام توهین به رییس‌جمهور

پرهیز از جایگزینی شتابزده بازنشستگان شاغل

نگاه به اعتماد میان دولت و ملت از دریچه علم

علوی: دستگاه‌های نظارتی قیمت اجناس را متناسب با نرخ ارز کاهش دهند

افشای همکاری آمریکا با تروریست ها از زبان سرکنسول اسبق آمریکا در جده

هیچ دارویی وارد بازار نمی شود، مگر اینکه قیمت مشخص داشته باشد

نزدیک شدن به فرصت نهایی پرداخت جریمه غایبان خدمت وظیفه

یک مقام کرد: هدف قرار دادن ایران از خاک اقلیم را نمی‌پذیریم

پاسخ یک عضو هیات رئیسه مجلس به هجمه‌ها نسبت به لاریجانی

فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مذاکره با هیات پارلمانی 10 کشور حاصل سفر لاریجانی به ترکیه

ویزای اربعین با دلار 8 هزار تومانی محاسبه می‌شود

توصیه‌های کنسولگر ایران در کربلا به راهپیمایان اربعین

آمادگی پلیس فتا برای کمک به وزارت اقتصاد در مبارزه با پولشویی/تلگرام همچنان دارای بیشترین جرائم

کمپین نذرحمل ونقل عراقی‌هابرای زائران ایرانی، دهن‌کجی به دشمن است

احتمال راه‌اندازی بانک مشترک میان ایران و ترکیه

علیرضابیگی: وزارت صنعت و سازمان تعزیرات بر روی قیمت‌ها نظارت جدی اعمال کنند

بعید است تل آویو بتواند اقدام جدی در سوریه انجام دهد

وعده وزیر نیرو برای پر رنگ شدن بخش‌ خصوصی در تجدیدپذیرها

آغاز پیش فروش بلیت های اربعین از 21 مهر

روحانی در نیویورک به ترامپ درس خوبی داد

شریعتمداری بازهم غیبت داشت/ احتمال اعلام وصول طرح استیضاح وزیر صنعت

تصمیم دیوان عدالت اداری کارشناسی نبود

قربانی: از CFT انتظار معجره نداشته باشیم

اینکه گفته می شود دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نیست، دروغ است

روایتی از تلاش دلواپسان برای به شکست کشاندن دولت

منبع پیامک‌های ارسالی FATF به نمایندگان مجلس کجاست؟

پشتوانه تحقق پذیری تصمیم دادگاه لاهه، حمایت جامعه بین‌الملل است

پیامک های تهدید آمیز به نمایندگان در مورد CFT ادامه دارد

آخرین اطلاعات «آذر» درباره تخلفات بانک مرکزی، پرونده حقوق‌های نجومی و ...

از حق شرط در پیوستن به FATF استفاده کنیم

پس از صید ترال 20 تا 25 سال زمان می‌برد تا ذخایر بازسازی و ترمیم شوند

میرزایی: تعامل دولت با جریان‌های سیاسی خواسته‌های مردم را عملی می‌کند

کالاها را گران‌تر از قیمت درج شده نخرید

بلیت هواپیما بر اساس کشش بازار عرضه می شود

دیوان لاهه در 3 مورد به آمریکا دستور توقف تحریم داد

کاهش قیمت ارز، سیگارها را از پستو بیرون کشید

هاشم‌زایی: مداخله‌ بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز ادامه یابد

دولت تلاش می‌کند تا روند کاهش قیمت ارز ادامه یابد

جهانگیری: کاهش قیمت ارز ادامه دارد

حسینی: مدیریت نرخ ارز باید تداوم داشته باشد

حسن‌پور: هماهنگی تیم اقتصادی دولت برای عبور از شرایط جنگ اقتصادی ضروری است

فرهنگی: احتکارهای کوچک نگران‌کننده است اما قابل کنترل نیست

اصلاحیه قانون احزاب، هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود

انبار احتکار 110 هزار حلقه لاستیک در کهریزک کشف شد

غلط کرده‌اند که گفته‌اند من حقوق بالای 20 میلیون از وزارت نفت گرفته ام

افزایش تولید روغن زیتون ایرانی

تولدهای تقویمی؛ مُدهایی به قیمت جان

ایران در سازمان ملل ثابت کرد کشوری منطقی و دارای اعتدال سیاسی است

عراقچی: سازوکار مالی اروپا با سوئیفت متفاوت است

مصرف الکل جان 42 نفر را گرفت

چرا به سمت حذف دلار نمی‌رویم؟!

عنوان بسته‌های حمایتی دولت منتشر شد

نسخه اردکانیان برای مناقشات محلی آب

آمریکایی‌ها در حال تغییر تاکتیک برای حضور در خاورمیانه هستند

پرونده 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری همچنان باز است

ظریف: وسواس فکری ترامپ درباره ایران نتیجه معکوس دارد

تربتی‌نژاد: رئیس‌جمهور در انتخاب وزرای جدید به پاک دستی، با انگیزگی و چابکی علمی افراد دقت کند

توطئه‌ جدید دشمن برای ایجاد بحران بانکی در کشور

مجلس شورای اسلامی مطالبات کامیون‌داران را پیگیری کند

ولایتی: علی‌رغم دشمنی آمریکا، رابطه ایران و چین بهتر و عمیق‌تر می‌شود

افزایش قیمت نان و لبنیات تخلف است

رب نباید گران می‌شد

گوجه نیامده به بازار از ایران خارج می‌شود

شوشتری: هیات ایرانی در سازمان ملل دیپلماسی معقول و منطقی به نمایش گذاشت

احمدزاده: تنها با برزیل فاصله داریم/ می‌خواهیم خواسته‌هایمان را به وزیر ورزش بگوییم

برانکو: قشنگ‌تر از این نیست که با استقلال و بعد با السد بازی کنیم/ هجومی به میدان می‌رویم

ترامپ از دخالت در خاورمیانه دست بردارد/نسبت به تصمیمات نفتی روسیه اعتراضی نکردیم

ایران در پی ثبت روز جهانی «غار پاک»

مواضع رییس جمهور در سازمان ملل اصولی و منطقی بود

تابش: روحانی در سازمان ملل پاسخ گستاخی‌ها و هتاکی‌های ترامپ را داد

وعده رئیس‌جمهور برای معرفی وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار در هفته آینده

تامین لاستیک کامیون داران با ارز 4200 تومانی

احتمالا مجلس هفته‌ آینده CFT را بررسی می‌کند

ایران به‌دنبال در دست گرفتن مراسم اربعین نیست

ولایتی: خواب آشفته ترامپ و پمپئو برای دیدار با مقامات عالی ایران تعبیر نخواهد شد

قیمت واقعی دلار و یورو چند؟

رئیس جمهور پیشنهاد کند یک تعریف واحد و شفاف از تروریسم ارئه شود

قدرت دفاعی ایران برای هیچ کشوری تهدید نیست

نمایندگان درباره افزایش قیمت سیگار چه نظری دارند؟

قیمت نفت ارزان‌تر خواهد شد اگر ترامپ دست از توییت‌کردن بردارد

رییس جمهور تبلیغات دروغین آمریکا را در سازمان ملل خنثی کند

مواضع حکیمانه ایران باعث عقب‌نشینی ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد

اگر مذاکراتی با ابعاد حقوقی درمیان بود به نیویورک سفر می‌کردم

استعفا وزیر صنعت، معدن و تجارت تکذیب شد

15هزار اتوبوس درخدمت زائران اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس اربعین امسال

قاضی‌زاده‌هاشمی: همه دستگاه‌ها و نهادها مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند

سازمان ملل تریبونی برای بیان مواضع ایران است

گروه‌های تروریستی توسط کشورهایی که نمی‌توانند امنیت و اقتدار ایران را ببینند حمایت می‌شوند

مرز شلمچه باز است/مراقبت‌ها تشدید شده است

روحانی در سازمان ملل پیمان‌شکنی آمریکا را به جهان گوشزد کند

اردکانی‌ها صاحب گذر فرهنگی می‌شوند

تلاش ایران برای باز کردن مرزهای دیالی در مراسم اربعین

لاریجانی موافق برخی استیضاح‌ها بود/دولت فرمانده اقتصادی نیاز دارد

انتقاد یک نماینده به سبک عزاداری در برخی هیات‌های مذهبی

با قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از افراد توانمند حاضر در سیستم استفاده می‌شود

نخستین اعزام بین المللی در انتظار کشتی زنان ایران

ایران مهد ملودی های مذهبی است

حضور روحانی در سازمان ملل در راستای منافع ملی است

تاجیک: با حضور در سازمان ملل زمین را برای یکه تازی به ترامپ واگذار نکنیم

سکه رکورد زد، مهریه به چالش افتاد

نقوی‌ حسینی: رییس جمهور در نشست سازمان ملل تحریم‌های آمریکا را برای ملت‌ها تبیین کند

تلاش‌ها برای آزادی 18 صیاد چابهاری در بند ادامه دارد

ظریف: اروپا باید تصمیم بگیرد/در صورت انفعال اروپا می‌توانیم غنی‌سازی را افزایش دهیم