راه ترقی

آخرين مطالب

گفتگو

همسرانی از وحشت مرگ، فریاد می کشند

راه ترقی- شاید دیگر صدای جیغ زنان و فریادهای مردان، ترسیده از مرگ در خانه تکراری یا عادی شده است. خشونت هست حتی اگر کم باشد. هستند مردان و زنانی که در رویایشان همسرانی را به تصویر می کشند که از وحشت مرگ، فریاد می زنند

نهادی خاص برخی نمایندگان را به مخالفت با کودک همسری فراخواند

راه ترقی- پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی نمایندگان فراکسیون ولایی که حامی طرح کودک همسری بودند بعد از حمله ها به این طرح از نظر خود برگشته اند. به نظر می رسد از یک نهاد خاص به این نمایندگان اعلام کرده اند که با طرح کودک همسری مخالفت کنند.

فلاحت‌پیشه: بخش اعظمی از عوامل حادثه تروریستی چابهار دستگیر شدند

راه ترقی- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید هیاتی از این کمیسیون از چابهار گفت که طبق بررسی‌های اولیه بخش اعظمی از عوامل حادثه تروریستی چابهار شناسایی و دستگیر شدند و قطعا به مجازات خود می‌رسند.

اینترنت اشیا هزینه های خدمات سلامت را کاهش می دهد

راه ترقی- رئیس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به ورود فناوری اینترنت اشیا در حوزه سلامت گفت: اینترنت اشیا در بخش سلامت می تواند در کنار توسعه خدمات جدید در این صنعت، منجر به افزایش اعتمادپذیری، اثربخشی و هوشمندی خدمات موجود و کاهش هزینه ارائه خدمات شود.

هشدار افزایش سن ازدواج جوانان را باید جدی گرفت

نماینده مردم تهران ،ری ،شمیرانات،اسلامشهر،پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش سن ازدواج جوانان علاوه بر اینکه در اکوسیستم اجتماعی، مشکلات زیادی به همراه دارد، ناسازگاری ها و بزهکاری های زیادی را نیز بوجود می آورد.

دماوند، علم‌کوه و سبلان زیر بار فشار مضاعف کوهنوردی

راه ترقی- مدیر عامل انجمن حفظ محیط کوهستان در آستانه روز جهانی کوهستان با بیان اینکه سه کوه برجسته کشور یعنی دماوند، علم‌کوه و سبلان زیر بار فشار مضاعف کوهنوردی قرار دارند، گفت: متاسفانه در قوانین حوزه محیط زیست کوه اصلا تعریف نشده است و برنامه و قانونی برای نگهداری و پایداری کوهستان نداریم.

سی و چهارمین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس برگزار شد

راه ترقی- سی و چهارمین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، هاکوپیان رئیس انجمن صنایع پوشاک، رئیس اتحادیه پوشاک تهران، نامی عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک و نساجی و سایر اعضای این کارگروه صبح امروز در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

راهکارهای کاهش آلودگی هوا از نگاه یک نماینده مجلس

راه ترقی- یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: استفاده از سیستم‌های الکترونیک و هوشمند و ارائه‌ خدمات الکترونیکی به مردم نقش بسزایی در مدیریت عبور و مرور در سطح شهر دارد که خود در کاهش آلودگی هوا موثر است.

میرزایی: «نمی‌دانم» عیب نیست

راه ترقی- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارنظرهای غیرکارشناسی در حوزه‌های مختلف سرمایه اجتماعی را تضعیف می‌کند و در بلندمدت همراهی مردم را خواهد گرفت.

5 درصد اعتبارات کشور صرف مدیریت بحران می شود

راه ترقی- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 5 درصد از اعتبارات کشور برای مباحث مدیریت بحران در نظر گرفته شده که شامل سه درصد پیشگیری و دو درصد مقابله با بحرانهاست.

باید اعتماد را به نخبگان بازگرداند

راه ترقی- عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مهمترین دلیل خروج نخبگان از کشور ، آینده مبهم و غیر قابل اطمینان است.، باید اعتماد را به آنها بازگرداند.

راهکار یک عضو کمیسیون صنایع مجلس برای کاستن از التهابات بازار خودرو

راه ترقی- یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است با افزایش اعتبار در گردش قطعه‌سازان، ترخیص قطعات خودرو از گمرک و صدور مجوز واردات خودروهای خارجی می توان از التهابات بازار خودرو کاست.

ارزش‌گذاری مجدد سرخابی‌ها

راه ترقی- رئیس سازمان خصوصی سازی درباره روند واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: به محض اینکه مصوبه هیات وزیران در مورد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اصلاح شود، این دو باشگاه را بار دیگر ارزش‌گذاری می‌کنیم و به مزایده خواهیم گذاشت.

100 هزار دانش آموخته دکترا بیکار هستند

راه ترقی- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: بیش از 100 هزار دانش آموخته دکترای PHD در کشور بیکار هستند و این در حالی است که سالانه ظرفیت پذیرش و تحصیل سه هزار نفر در این مقطع وجود دارد.

مخالفان دولت، «مبارزه با پولشویی» را به زمین سیاست کشانده اند

راه ترقی- نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید: مخالفان دولت، مبارزه با پولشویی را به زمین سیاست کشانده اند؛ این رویکردها، خودزنی، خودتحریمی و بهانه دادن به دست بدخواهانی است که می خواهند ایران را «بهشت پولشویی دنیا» معرفی کنند.

خرسند: حل مشکلات اقتصادی، اولویت اصلی کشور است

راه ترقی- یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه معیشت مردم، تولید و حمایت از کالای ایرانی از اولویت‌های اصلی کشور است، گفت: باید تمام توان قوای سه گانه برای حل مشکلات اقتصادی کشور بسیج شود.

قاضی‌پور: قواعد واگذاری در مورد نیشکر هفت تپه رعایت نشده است

راه ترقی- نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از نظر این فراکسیون قواعد واگذاری در مورد کارخانه نیشکر هفت تپه رعایت نشده گفت که کارگران خط قرمز ما هستند و از آنها حمایت می‌کنیم.

شرط بقا در استیضاح

راه ترقی- استیضاح کنندگان چقدر امید به موفقیت طرح استیضاح وزیر امورخارجه دارند؟ آیا هدف ادای تکلیف به وظایف نمایندگی است یا پیروی از خاستگاه های جناحی و سیاسی، موفقیت یا شکست در استیضاح، ضامن بقا یا بانی فنا یکی از طرفین خواهد بود.

نوبخت: قوه قضائیه نظارت بیشتری در ناصرخسرو داشته باشد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم برخورد جدی با کسانی که تاریخ مصرف داروها در ناصر خسرو را تغییر می‌دهند، به ارائه توضیحاتی از اعتبارات اختصاص داده شده به بیمه سلامت برای رفع مشکلات و پرداخت بدهی‌ها پرداخت.

هاشم‌زایی: اعتماد و امید با دستور و خطابه در جامعه احیا نمی‌شود

راه ترقی- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بازگرداندن امید و اعتماد به جامعه همه جناح‌ها و مسئولان سیاسی و صاحبان تریبون باید منافع ملی را به درستی تعریف کرده و محور حرکت خود قرار دهند.

مشوق‌های صادراتی برای صادرات سیب‌زمینی گلستان به کشورهای CIS ارائه شود

راه ترقی- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با اشاره به زیان دولت در خرید تضمینی سیب‌زمینی کشاورزان استان در سال گذشته، گفت: با در نظر گرفتن مشوق‌های صادراتی می‌توانیم سیب‌زمینی استان گلستان را به کشورهای CIS صادر و ضمن ارزآوری، بازار را نیز تنظیم کنیم.

پورابراهیمی: اثر تحریم بر درآمدهای نفتی در سال 97 بسیار ناچیز است

راه ترقی- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که درآمد نفتی دولت در سال 97 بر اساس پیش‌بینی‌های بودجه در سال جاری محقق می‌شود، گفت که مجلس سال آینده تغییرات حقوق و دستمزد را متناسب با تورم پیگیری می‌کند.

همکاری های تهران - سئول افزایش می یابد

راه ترقی- سفیر کره جنوبی در ایران از ترسیم چهارچوب همکاری های دو کشور خبرداد و گفت: همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور افزایش می یابد و شرکت های کره ای فعالیت خود را در ایران ادامه می دهند.

دولت به سمت پروژه‌های زودبازده برود

راه ترقی- یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: در شرایط تحریم، با توجه بر فشار اقتصادی، دولت باید به سمت پروژه‌های زودبازده برود و بر امور اقتصادی نظارت بیش تری داشته باشد.

4 هشدار امنیتی در زمان ثبت نام کارت سوخت

راه ترقی- سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی با هشدار نسبت به برخی سوءاستفاده ها در زمان ثبت نام کارت سوخت، گفت: برای ثبت نام کارت سوخت از ورود به سایت ها و نرم افزارهای جعلی خودداری کرده و از پرداخت پول و افشای رمز بانکی پرهیز شود.

تداوم امیدزدایی واعتماد سوزی؛ رویه منتقدان ظریف در خانه ملت

راه ترقی- تلاش برای استیضاح «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه تداوم امیدزدایی و اعتماد سوزی است که منتقدان دولت همانند رویه سال های گذشته خود در مجلس شورای اسلامی در پیش گرفته اند.

کمیسیون کشاورزی عدم‌اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را پیگیری می‌کند

راه ترقی- سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قرار شد کمیسیون گزارشی در خصوص عدم اجرای قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی توسط دولت تهیه و به هیئت رئیسه مجلس ارایه کند.

زنان قربانی خشونت نمی شوند

راه ترقی- خشونت در خانواده مانع از آن می شود که جامعه سالمی داشته باشیم. اما هنوز چرخه خشونت متوقف نشده است، جهانی را تصور کنید که در آن هیچ زن و کودکی قربانی خشونت نمی شود

برای رسیدن به اهداف خود، مدیریت اربعین را زیر سوال بردند/تهدیدات فرهنگی، سازماندهی شده بود

راه ترقی- دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به تهدیدات فرهنگی در مراسم اربعین 97 گفت: فرقه‌سازی و انحراف در اصل و فلسفه اربعین، ایجاد اختلاف بین زائران ایرانی و عراقی، ایجاد انحرافات دینی و مذهبی در قالب گروه‌های شیعی از جمله اقدامات سازماندهی شده دشمن برای کمرنگ کردن اثرات اربعین بود، اما آنها موفق نشدند به اهداف خود برسند.

پیشنهادات یک عضو کمیسیون صنایع برای رفع مشکلات بازار خودرو

راه ترقی- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار خودرو و باز گرداندن آرامش به این بازار به تصمیم وزیر سابق برای تشکیل اتاق فکر خودرویی عمل کند.

کیفیت پوشاک‌های قاچاق وارداتی کاهش یافت!

راه ترقی- عضو اتحادیه صنف فروشندگان و تولیدکنندگان پوشاک تهران گفت: افزایش نرخ ارز باعث شده لباس‌های استوک و با کیفیت پایین به کشور قاچاق شود.

حمله به ظریف خودزنی است/ مجلس از ظریف حمایت می‌کند

راه ترقی- رییس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: حمله‌کنندگان به ظریف و دستگاه دیپلماسی دقیقا همان ضربه‌ای را به نظام وارد می‌کنند که صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و مخالفین منطقه‌ای به دنبال آن هستند.

شغل‌هایی که در ایران ناپدید می‌شوند

راه ترقی- عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران گفت: با توجه به ظهور و بروز شغل‌های جدید که به فضاهای اینترنتی مربوط می‌شود باید یک بازنگری در قانون تجارت کشور صورت گیرد.

پاسخ صریح و شفاف رئیس کمیته المپیک به برخی ابهامات ورزشی

راه ترقی- رئیس کمیته المپیک ایران به طور صریح اعلام کرد که اسلام و نظام اسلامی در متن و بطن خود قائل به هیچ گونه تبعیض جنسیتی نیست و این باور باید در اذهان جهانیان به تصویر کشیده شود.

مافی: وحدت باید بیش از گذشته به عرصه عمل و ظهور وارد شود

راه ترقی- یک عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با ایجاد تفرقه و ممانعت از شکل‌گیری وحدت به اهداف شوم خود جامه عمل بپوشاند، بنابراین باید وحدت به عرصه عمل و ظهور وارد شود تا نیرنگ‌های دشمن را خنثی کنیم.

از مطالبه دیابتی‌ها تا بهره‌برداری از کلینیک‌های غیرواگیر

راه ترقی- رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه 11 درصد جمعیت بالای 25 سال کشور مبتلا به دیابت هستند و 25 درصد از این جمعیت حتی اطلاعی از بیماری خود ندارند، دو پروژه وزارت بهداشت را برای پیشگیری و درمان دیابت تشریح داد.

سارقان مسلح طعمه‌های خود را در سایت دیوار شناسایی می‌کردند

راهترقی- معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو سارق مسلحی که با وبگردی در فضای مجازی و بویژه سایت دیوار اقدام به شناسایی طعمه‌های خود و سرقت از آنها می‌کردند، خبر داد

مجلس راهکارهای رفع اشکالات CFT را بررسی می کند

راه ترقی- رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت یک کارگروه کوچک تر راهکارهای رفع اشکالات شورای نگهبان به CFT را بررسی خواهد کرد تا پیشنهاد روشنی به این کمیسیون برای رفع اشکالات شورای نگهبان ارائه شود.

دستمزد کارگران هرچه سریع‌تر ترمیم شود

راه ترقی- رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با تاکید بر لزوم ترمیم هرچه سریع‌تر دستمزد کارگران‌، گفت: عقب افتادگی‌های مزدی کارگران با توجه به شرایط تورمی موجود باید جبران شود و دولت برای کارفرمایان معافیت‌های مالیاتی در نظر بگیرد.

برنامه کنسرت‌های پایتخت در هفته نخست آذرماه

راه ترقی- در هفته نخست آذرماه، بازار اجراهای زنده موسیقی، به واسطه کثرت اجراها و حضور گروههای مختلف پاپ و سنتی روزهای داغ و پراستقبالی خواهد داشت و سالنهای کنسرت انتظار روزهای پر ازدحامی را می‌کشند

همتی: بازار ارز متشکل می شود

راه ترقی- رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه این بانک برای ایجاد بازار متشکل ارزی گفت: هدف این است که فاصله بین نرخ های مختلف را کم کنیم.

آخرین مهلت بهره‌مندی از بخشودگی جرایم رانندگی

راه ترقی- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: برای بهره‌مندی از بخشودگی جریمه دو برابری دیرکرد جرایم رانندگی تنها تا پایان آذر ماه فرصت وجود دارد.

ممکن است مستقل وارد انتخابات شویم/فهرست کاندیداهای نالایق انتخابات مجلس یازدهم باید منتشر شود

راه ترقی- دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: تصور می‌کنیم باید برای انتخابات مجلس به ائتلاف برسیم؛ چرا که به وحدت و اتحاد نیاز داریم، اما اگر دوستان در این زمینه چندان همراهی نکنند، ناچاریم مستقل عمل کنیم.

پورابراهیمی: دولت می‌تواند حقوق کارمندان را در 3 ماهه آخر سال افزایش دهد

راه ترقی- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اختصاص هرچه سریع‌تر بسته‌های حمایتی به مشمولان گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها دولت می‌تواند حقوق‌ها را در سه ماهه آخر سال افزایش دهد کما این‌که دولت برای سال آینده هم برنامه پیشنهادی دارد.

قاچاق سوخت کاهش یافت

راه ترقی- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت‌: خوشبختانه خروج سوخت همچون نفت و گازوئیل رو به کاهش است به‌طوری که نسبت به گذشته روزانه دو تا سه میلیون لیتر کاهش قاچاق سوخت داشته‌ایم.

ظریف منتقدان FATF را متهم به پولشویی نکرده است /ارقام پولشویی در کشور گسترده است

راه ترقی- قائم مقام وزیر امور خارجه در واکنش به برخی از جوسازی‌های انجام شده علیه سخنان اخیر ظریف در مورد پولشویی در کشور گفت: مگر اعلام مبارزه با مفسدین اقتصادی و ارقام بزرگ کشف شده از این افراد حکایت از شبکه‌های بزرگ فساد مالی درکشور نمی‌کند؟ حال چگونه از بیان اظهارات در این خصوص به عنوان تضعیف نظام یاد نمی‌شود اما از بیان یک موضوع بدیهی توسط اقای ظریف برخی آشفته می‌شوند .

نقوی حسینی: شورای حقوق بشر رفتار دوگانه دارد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره‌ وضعیت ایران را ناشی از رفتار دوگانه این شورا دانست و گفت: رفتار دوگانه شورای حقوق بشر به جایگاه آنها خدشه وارد می‌کند. آنها تنها از این نهاد بین‌المللی استفاده ابزاری می‌کنند.

گُل می فروشد برای سیم

راه ترقی- گل فروش است اما نه گل فروشی که می شناسیم، نه سر چهارراه گل می فروشد نه در مغازه گل فروشی. سبک و سیاق کارش با بقیه فرق می کند. گُلی که او می فروشد حالا مشتری های خاص دارد.

هشدار در مورد کاهش سرانه مصرف لبنیات در کشور/نرخ تورم سلامت

راه ترقی- سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: به نمایندگی از وزارت بهداشت هشدار می دهم که با افزایش قیمت شدید لبنیات و کاهش قدرت خرید مردم، سرانه مصرف شیر و لبنیات در معرض کاهش قابل توجه قرار دارد.

ابوترابی: تحریم ها شروع شکست بزرگ آمریکا است

راه ترقی- عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس دور جدید تحریم های آمریکا را فرصتی برای ایران دانست و گفت: این تحریم ها شروع شکست بزرگی برای دولت ترامپ است.

ریشه نارضایتی های موجود فاصله میان انتظارات و مقدورات است

راه ترقی- از دید برخی صاحبنظران مسائل اجتماعی و سیاسی، در دوران پایان هژمونی رسانه های رسمی، ایجاد شکاف میان انتظارات و توانایی ها به احساس محرومیت نسبی انجامیده و موجب شکل گیری ناخرسندی در جامعه شده است

آیا برخورد با نوازندگان خیابانی در رشت جرم نیست؟

راه ترقی- طی روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن سه نوازنده خیابانی در رشت مشغول اجرای موسیقی هستند که ناگهان فردی از پشت، بالای سر نوازندگان حاضر می‌شود، یقه‌شان را می‌گیرد، به زمین می‌اندازد و آنها را بر روی زمین می‌کشد و می‌برد.

پیام رییس‌جمهور عراق برای ایران

راه ترقی- سفیر ایران در عراق با اشاره به سفر روز گذشته رییس‌جمهور این کشور همسایه به تهران اظهار کرد: سفر آقای برهم صالح به ایران در راستای تقویت و توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی دو کشور انجام شد.

CFT در هیئت عالی‌نظارت مجمع بررسی و مغایرت‌هایش اعلام شد

راه ترقی- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: CFT تاکنون در هیئت عالی نظارت مجمع بررسی شده و مواردی که مغایر با سیاستهای کلی ابلاغی ، به عنوان اسناد بالادستی، بوده مشخص و به اطلاع مجلس محترم رسانده شده است.

کشورهای همسایه بازار هدف تولیدات دارویی ایران هستند

راه ترقی- قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، عمان و سوریه جزو اولویت های ایران برای بازار هدف تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی هستند. البته استفاده از این بازار نیازمند فعالیت جدی شرکت های تولیدکننده ایرانی است

نوروزی: برخی تریبون‌داران غیرمسئولانه صحبت می‌کنند

راه ترقی- یک عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه «برخی تریبون داران غیرمسئولانه صحبت می کنند» گفت: سخنرانی احساسی افراد و جنجال‌آفرینی بیشترین منشاء ناامیدی و تلاطم در کشور است.

هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت زنان اما و اگر می آوریم

راه ترقی- دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: مشارکت توده ای زنان را به رسمیت می شناسیم واز حضور آنان استقبال می کنیم اما هنگام بهره مندی از اندیشه و مدیریت آنها هزار اما و اگر می آوریم که آموزش ندیدند، تجربه ندارند و وارد نیستند.

موسوی لارگانی: از فرصت تحریم به نفع خود استفاده کنیم

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و تقویت تولید داخل گفت که تحریم‌ها تاکنون برای ایران یک فرصت بوده و باعث شده روی پای خودمان بایستیم.

افراد «رگ گیر» متخلف هستند

راه ترقی- مدیرکل دفتر نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره برخی افراد که با عنوان رگ گیر یا عناوین مشابه در مراکز بدون نام و نشان و زیر زمینی فعالیت می کنند، گفت: این افراد متخلف هستند، صلاحیت این کار را ندارند، در امور درمان مداخله و از سادگی مردم سوء استفاده می کنند

مرگ می نوشند

راه ترقی- مصرف الکل امسال تا حالا جان حداقل 96 را گرفته است، نوشیدنی مرگ آور که تبلیغات سوداگران در فضای حقیقی و مجازی، ضعف نظارت بر قاچاقچیان و سازندگان مشروبات دست ساز بر این آشفته بازار دامن زده است

اظهارات ظریف درباره فسادهای مالی پنهان دلسوزانه است

راه ترقی- نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در خصوص وجود برخی فسادهای مالی پنهان در کشور از سر دلسوزی است و این موضوع از واقعیات جامعه است

برای مقابله با تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی و وحدت دولت و مردم مورد توجه بیشتر قرار گیرد

راه ترقی- یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه «مردم و دولت باید در شرایط کنونی وحدت داشته باشند» گفت: در شرایط کنونی مردم مراقب رسانه‌های معاند باشند.

نقوی‌حسینی: اختلافات به تریبون‌ها کشیده نشود/ رضایتمندی مردم را حفظ کنیم

راه ترقی- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «نباید در شرایط فعلی اختلافات به تریبون‌ها کشیده شود»، گفت: باید در شرایط تحریمی اخیر ضمن حفظ رضایتمندی مردم اختلافات را در تریبون‌ها مطرح نکرد که قطعا به نفع منافع ملی و نظام نیست.

شریعت‌نژاد: با همگرایی ملی می‌توان مقابل تحریم‌ها ایستاد

راه ترقی- یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مهمترین نیاز کشور در شرایط فعلی را ارتقای سطح همگرایی ملی دانست و گفت: همگرایی همان چیزی است که در گذشته به واسطه‌ آن جلوی تحریم‌ها ایستادیم.

لزوم رانندگی با چراغ روشن در روز بارانی

راه ترقی- جانشین معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بر لزوم رانندگی در روز بارانی با چراغ روشن تاکید کرد.

صوفی: وزارت‌خارجه نگرانی مردم را از تحریم‌ها برطرف کند

راه ترقی- یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: دولت باید سیستم نظارتی خود را تقویت و سعی کند اوضاع اقتصادی کشور را در اختیار خودش بگیرد و وزارت‌خارجه نیز باید نگرانی مردم را بابت شروع تحریم‌ها برطرف کند.

آقاپور: مسئولین در شرایط کنونی تحریم با مردم با صداقت صحبت کنند

راه ترقی- یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس تاکید کرد: مسئولین درباره شرایط کنونی باید با مردم با صداقت و شفافیت صحبت کنند، باید این دیوار اعتماد که میان مردم و مسئولین فرو ریخته را احیا کرد.

آخوندی مشکلات زیادی برای تهران ایجاد خواهد کرد

راه ترقی- عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه آخوندی خوی اشرافی‌ دارد و هیچ وقت نمی‌تواند زندگی مردم پایین شهر تهران را درک کند، گفت: او مشکلات زیادی برای شهروندان تهرانی ایجاد خواهد کرد.

ایدز خراسانی موضوعیت علمی ندارد

راه ترقی- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: نظرات مختلفی راجع‌ به ویروس HTLV1 و نحوه ورود آن به ایران وجود دارد که قطعیت نداشته و قابل استناد نیست.

رضایی: لازمه ایجاد آرامش نسبی صادقانه و شفاف‌ سخن گفتن با مردم است

راه ترقی- یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «در شرایط نامناسب فعلی گرم‌تر شدن رابطه مردم با مسئولین به نفع همه است» گفت: هرچه صادقانه‌تر و شفاف‌تر با مردم سخن بگوییم حداقل یک آرامش نسبی برای مردم ایجاد می‌شود.

نوبخت: مسئولان راه‌های تامین دارو و تجهیزات پزشکی را برای مردم توضیح دهند

راه ترقی- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کمبود دارو در شرایط تحریم را طبیعی خواند و در عین حال گفت: در شرایط فعلی لازم است مقامات مسئول راه‌های تامین دارو و تجهیزات پزشکی را برای مردم توضیح دهند تا آنها اطمینان لازم را به دست آورند.

هنوز جوابی به نامه لاریجانی داده نشده است

راه ترقی- سخنگوی شورای نگهبان گفت: هنوز جوابی به نامه «علی لاریجانی» درمورد عدم رسیدگی مجلس به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم ( CFT) داده نشده است

ساير مطالب

افراد غیر متخصص جراحی گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می دهند

برپایی «جشنواره غذا و شیرینی دیابتی»بمناسبت هفته دیابت

خیز «تزارها» برای نقش آفرینی در اوپک/زمزمه انحلال جدی است؟

استقبال مجلس از تسهیل شرایط اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی

سلیمی: وزرا باید گزارش‌های واقعی و عملی به مردم ارائه دهند

حداقل 50 هزار کودک مادران ایرانی شناسنامه ندارند

برخی داروها با کدملی توزیع می شوند

پژمانفر: کارشناسان چارچوب برگزاری کنسرت‌های خیابانی رایگان را مشخص کنند

توضیحات وکیلی درباره نامه «لاریجانی» به «جنتی»

کاظمی: «وحدت» بهترین راهکار برای مقابله با تحریم‌های آمریکاست

بلاتکلیفی دانشجویان دانشگاه آزاد باید به‌زودی و با بهترین تصمیم برطرف شود

معافیت 8 کشور از تحریم‌ها فرصتی برای ایران و ساز و کار اروپا است

فردا در صحن 5 گزینه شهرداری پایتخت انتخاب می‌شود

باهنر: اگر به CFT نپیوندیم با تحریم‎های بیشتری مواجه می‌شویم

یازدهمین گزارش وزارت خارجه درمورد اجرای برجام به مجلس ارسال شد

لازمه مقابله با تهدیدهای آمریکا و متحدانش تجهیز قوای ماست

7 سال حبس برای کارمندی که 4 میلیارد و 900 میلیون تومان اختلاس کرد

پورابراهیمی: آمریکا در ایجاد اجماع جهانی علیه ایران موفق نبود

ابوترابی: جدی‌نگرفتن تحریم‌های نفتی یکی از دلایل راه‌انداختن پروژه «ب» بود

فرشچیان : نوعی از پرستش خداوند در هنر متجلی می‌شود

سه طرح پیشنهادی مجلس برای مقابله با فشارهای روانی آمریکا

ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT حدودا 20 مورد است/ مشروح ایرادات را در آینده اعلام می‌کنیم

نمایندگان تلاش می‌کنند فاصله حقوقی کارکنان برداشته شود

75 درصد نان ها با اسید فولیک و آهن غنی می شوند

سلیمی: انحراف افکار عمومی از قتل خاشقجی از جمله اهداف پروژه «ب» است

صباغیان: حل مشکلات اقتصادی محور کار همه وزرا باشد

سازمان استعدادهای درخشان ردیف بودجه مستقل می گیرد

سی ان ان: ایرانی ها در برابر فشار آمریکا سرخم نمی کنند

نواقص اربعین 97 را برای اربعین 98 برطرف می کنیم

نقوی‌حسینی: سناریوسازان در دانمارک به دنبال حاشیه کشاندن قتل خاشقجی هستند

هدف از ایجاد پروژه "ب " اختلاف‌افکنی بین کشورهای اروپایی بر سر موضوع ایران است

دیدار ظریف با عمران‌خان

ذوالقدر: هدف از اجرای قانون، توقف استمرار رویه مدیران بازنشسته است

انتظارات یک نماینده مردم تهران از وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت

خجسته: فساد ستیزی باید در دستور کار وزرا باشد

یار محمدی: سرلوحه کار وزرا باید حل مشکلات اقتصادی کشور باشد

حقوق فرهنگیان افزایش می‌یابد؟

شاخص های اعضای شورای تهران برای انتخاب شهردار چیست؟

معافیت فعالان سمن‌ها از «سربازی» صحت ندارد

گام بزرگ بخش خصوصی در خرید نفت خام

حضور بانوان در پست های مدیریتی استانداری ها 60 درصد بیشتر شد

زائران اربعین به درمانگاه‌های ناشناس مراجعه نکنند

مالیات بر عایدی؛ کلیدی‌ترین ابزار کنترل سوداگری+تجربه سایر کشورها

پشت پرده کارشکنی عراقی‌ها در تامین دینار

منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی در حوزه دانش‌بنیان برخوردار است

رئیس­­ کمیسیون تخصصی طلاوجواهر: حباب سکه بزرگتر شد

صربستان برای پناهجویان ایرانی کمپ ایجاد کرده است/تحریمها تاثیری بر تعامل صربستان با ایران ندارد

مرکز الگو اسلامی ایرانی ارتباط خود را با دولت قوی تر کند

بهرام‌نیا: شفاف بودن با مردم امید را به جامعه بر می‌گرداند

اکنون توپ در زمین دولت است؛ مجلس تعامل خود را نشان داد

برخی از نمایندگان در حمایت از شریعتمداری پیامک‌هایی ارسال می‌کنند

لایحه بودجه غیرنقد، بازی چندسرباخت شهرداری است

موسوی: شفافیت می‌تواند امید را به جامعه باز گرداند

افزایش ایمنی، ساماندهی مسکن، توسعه اقتصاد سبز از مهم ترین اولویت ها است

اغلب متقاضیان مستثنی‌کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان غیرتهرانی بودند

روزانه در کمیسیون امنیت ملی پیگیر وضعیت مرزبانان ربوده شده هستیم/ ادعای بی‌توجهی به مرزهای شرقی درست نیست

هاشم‌زایی: برای ایجاد امید در جامعه حول منافع ملی با مردم سخن بگوییم

توصیه‌های بهداشتی به زائرین اربعین/ افراد پرخطر واکسن آنفلوآنزا بزنند

لزوم رقابتی کردن خودرو، فولاد و پتروشیمی

کمیته‌ "بررسی ساماندهی مصرف سوخت" ظرف سه هفته باید اعلام نتیجه کند

حسن‌پور: نظر مجلس نسبت به وزرای پیشنهادی صنعت، اقتصاد و کار مثبت است

سند بهداشت روان به شورای عالی سلامت رفت

افزایش تا 300 درصدی قیمت قطعات یدکی خودرو

بررسی اعتبارات ورزشی زنان و ورزش همگانی در کمیته زنان و خانواده کمیسیون فرهنگی

اولویتم «مسکن مهر» است/توان عبور از تحریم‌های صنعت هوایی را داریم

خادمی: باید سیستم شفافی برای مدیریت مصرف سوخت ایجاد شود

سکونت گاه های پارینه سنگی در مازندران کشف شد

لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید به مجلس بازگشت

لبیک مردم کردستان به زائران اربعین

آمریکا از 13 آبان تحریم جدیدی علیه ایران ندارد

وزیران پیشنهادی صنعت و اقتصاد در حوزه کاری خود توانمند هستند

آیا کسرخدمت سربازی برای فعالان سمن‌ها و تشکل‌ها صحت دارد؟

سلیمی: برخورد قاطع با اخلال‌گران امنیت اقتصادی، امید را به جامعه بازمی‌گرداند

نوشابه، جذب کلسیم را مختل می‌کند

انتقاد فراکسیون مستقلین از عدم رایزنی دولت با مجلس درباره معرفی وزرا

شریعتمداری همه تزهای مدیریتی‌اش را بکار گرفته است

تحولات نظام مالی بین المللی پیوستن به CFT را اجتناب ناپذیر کرده است

ترقی: رسانه‌ها به اخبار مثبت و امیدوارکننده بیشتر بپردازند

رحیمی: مهلت چهارماهه FATF به ایران نشان‌دهنده انزوای آمریکاست

بختیار: آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

غراوی: همزمان با افزایش حقوق کارمندان باید حقوق کارگران نیز افزایش یابد

نظر خواندنی «کردوانی» در مورد کشت گندم و هندوانه

ترکیه برای امتیازگیری از آمریکا به تهران نزدیک می‌شود

بهشتی‌پور: تاسیس دفتر اتحادیه اروپا تعارضی با منافع ایران ندارد

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به دور از شعار طراحی شود

بسته حمایتی 34 هزار میلیارد تومانی دولت از صنایع در راه است

تاکید نوروزی بر ضرورت مشورت رییس جمهور با اقتصاددانان

اگر تصویب CFT مخالف موازین نظام باشد، رهبری جلوی آن خواهند ایستاد

کاظمی: تعامل دولت با جریانات سیاسی کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه جلو می‌برد

رییس فدراسیونی که مدیر تیم‌های ملی شد!

تعداد زیادی از معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی بازنشسته هستند

پیوستن به CFT نظام‌ بانکی کشور را به شفافیت می‌رساند

زائران بدون ویزا به مرز مراجعه نکنند

فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

تغییر سیاست‌ها در حوزه بارورسازی ابرها

پارسایی: دلایل مخالفان FATF متقن نیست

همدلان بینا نقش موثری برای حضور روشندلان در جامعه دارند

دامنه اعتیاد به نوجوانان زیر 15 سال رسیده است

دلایل تغییر قیمت مسکن از نگاه رئیس کمیسیون عمران مجلس

دولت از دارایی‌های خود در ورزش بیشتر مراقبت کند

محکومیت حسن عباسی به 7 ماه حبس به اتهام توهین به رییس‌جمهور

پرهیز از جایگزینی شتابزده بازنشستگان شاغل

نگاه به اعتماد میان دولت و ملت از دریچه علم

علوی: دستگاه‌های نظارتی قیمت اجناس را متناسب با نرخ ارز کاهش دهند

افشای همکاری آمریکا با تروریست ها از زبان سرکنسول اسبق آمریکا در جده

هیچ دارویی وارد بازار نمی شود، مگر اینکه قیمت مشخص داشته باشد

نزدیک شدن به فرصت نهایی پرداخت جریمه غایبان خدمت وظیفه

یک مقام کرد: هدف قرار دادن ایران از خاک اقلیم را نمی‌پذیریم

پاسخ یک عضو هیات رئیسه مجلس به هجمه‌ها نسبت به لاریجانی

فرجی‌راد: باید راه‌های اتصال به اتحادیه اروپا را پیدا کنیم

مذاکره با هیات پارلمانی 10 کشور حاصل سفر لاریجانی به ترکیه

ویزای اربعین با دلار 8 هزار تومانی محاسبه می‌شود

توصیه‌های کنسولگر ایران در کربلا به راهپیمایان اربعین

آمادگی پلیس فتا برای کمک به وزارت اقتصاد در مبارزه با پولشویی/تلگرام همچنان دارای بیشترین جرائم

کمپین نذرحمل ونقل عراقی‌هابرای زائران ایرانی، دهن‌کجی به دشمن است

احتمال راه‌اندازی بانک مشترک میان ایران و ترکیه

علیرضابیگی: وزارت صنعت و سازمان تعزیرات بر روی قیمت‌ها نظارت جدی اعمال کنند

بعید است تل آویو بتواند اقدام جدی در سوریه انجام دهد

وعده وزیر نیرو برای پر رنگ شدن بخش‌ خصوصی در تجدیدپذیرها

آغاز پیش فروش بلیت های اربعین از 21 مهر

روحانی در نیویورک به ترامپ درس خوبی داد

شریعتمداری بازهم غیبت داشت/ احتمال اعلام وصول طرح استیضاح وزیر صنعت

تصمیم دیوان عدالت اداری کارشناسی نبود

قربانی: از CFT انتظار معجره نداشته باشیم

اینکه گفته می شود دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نیست، دروغ است

روایتی از تلاش دلواپسان برای به شکست کشاندن دولت

منبع پیامک‌های ارسالی FATF به نمایندگان مجلس کجاست؟

پشتوانه تحقق پذیری تصمیم دادگاه لاهه، حمایت جامعه بین‌الملل است

پیامک های تهدید آمیز به نمایندگان در مورد CFT ادامه دارد

آخرین اطلاعات «آذر» درباره تخلفات بانک مرکزی، پرونده حقوق‌های نجومی و ...

از حق شرط در پیوستن به FATF استفاده کنیم

پس از صید ترال 20 تا 25 سال زمان می‌برد تا ذخایر بازسازی و ترمیم شوند

میرزایی: تعامل دولت با جریان‌های سیاسی خواسته‌های مردم را عملی می‌کند

کالاها را گران‌تر از قیمت درج شده نخرید

بلیت هواپیما بر اساس کشش بازار عرضه می شود

دیوان لاهه در 3 مورد به آمریکا دستور توقف تحریم داد

کاهش قیمت ارز، سیگارها را از پستو بیرون کشید

هاشم‌زایی: مداخله‌ بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز ادامه یابد

دولت تلاش می‌کند تا روند کاهش قیمت ارز ادامه یابد

جهانگیری: کاهش قیمت ارز ادامه دارد

حسینی: مدیریت نرخ ارز باید تداوم داشته باشد

حسن‌پور: هماهنگی تیم اقتصادی دولت برای عبور از شرایط جنگ اقتصادی ضروری است

فرهنگی: احتکارهای کوچک نگران‌کننده است اما قابل کنترل نیست

اصلاحیه قانون احزاب، هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود

انبار احتکار 110 هزار حلقه لاستیک در کهریزک کشف شد

غلط کرده‌اند که گفته‌اند من حقوق بالای 20 میلیون از وزارت نفت گرفته ام

افزایش تولید روغن زیتون ایرانی

تولدهای تقویمی؛ مُدهایی به قیمت جان

ایران در سازمان ملل ثابت کرد کشوری منطقی و دارای اعتدال سیاسی است

عراقچی: سازوکار مالی اروپا با سوئیفت متفاوت است