آخرين مطالب

اجتماعی

تغییر چهره مترو و ایستگاه‌ها در تهران

راه نو- مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از بازنگری سازه‌های ورودی، خروجی مترو و سایر سازه های ایستگاه‌ها که در سطح شهر دیده می‌شوند و تناسبی با جایگاه ایستگاه‌ها در شهر و بافت پیرامون آن ندارند، خبر داد.

در تولید تجهیزات پزشكی مسیر خوبی را طی می کنیم

راه نو- وزیر بهداشت با بیان اینكه هرجا كیفیت خوب باشد، از تولیدكننده حمایت ١٠٠ درصدی وجود خواهد داشت، خاطرنشان كرد: طبیعی است، جایی كه كیفیت مطلوب نباشد، باید تلاش شود تا كیفیت محصولات ارتقا پیدا كند.

صدور احکام قضایی فاجعه منا به زودی

راه نو- دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه: رسیدگی به پرونده فاجعه منا ادامه دارد و به زودی احکام قضایی ما در این زمینه صادر می شود.

چرا برخی بزرگان برای درمان به خارج از کشور می‌روند؟

راه نو- رییس کل سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به دستاوردهای پزشکی کشور، درباره علت اعزام برخی بزرگان به خارج از کشور برای درمان گفت: صراحتا می‌گویم افرادی که برای درمان به خارج از کشور می‌روند، به دلیل اجبار نیست؛ چراکه کلیه اعمال پزشکی به بهترین شکل در کشور انجام می‌شود و می‌توانند بمانند و بهترین خدمات را دریافت کنند.

بررسی مجدد پرونده املاک نجومی

راه نو- معاون نظارت شورای شهر تهران از بررسی مجدد پرونده 1300 ملک واگذار شده در دوره شهرداری قبلی خبر داد.

آروین:کشف تخلفات مالی در شورا ممکن نیست/بحران رانت شغلی در شورای شهر

راه نو- بهاره آروین (رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر) به عدم وجود نظارت در فرایند تخصیص بودجه تاکید کرده و با اشاره به اختیارات مدیرکل اداره بودجه شهرداری، نظارت بر نحوه تخصیص را ضروری خواند. او راه‌حل را در انتشار عمومی اطلاعات و نه سلب اختیار دانسته و بر اهمیت نظارت بر عملکرد اعضای شورا شهر نیز تاکید کرد.

مردم مستحق گرانی های ارز، سکه و خودرو نیستند

راه نو- دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت : آیا مردم واقعا مستحق این همه گرانی در حوزه ارز، سکه و خودرو هستند؟ بخش های زیادی از این اتفاقات به دلیل این است که بسیاری از دستگاههای نظارتی به وظایف خود عمل نمی کنند.

استعفای وزیربهداشت صد درصد شایعه است

راه نو- سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به شایعه استعفای وزیر بهداشت گفت: این حرف را باید به عنوان دروغ 13 مطرح می‌کردند. تاکید می‌کنم که چنین حرفی صد در صد شایعه و 150 درصد بی‌اساس است.

نتایج آزمایشات متهم پرونده‌ مدرسه‌ غرب تهران به دستگاه قضایی ارسال شد

راه نو- رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: نتایج آزمایشات متهم پرونده‌ مدرسه‌ غرب تهران به دستگاه قضایی ارسال شده است و موردی که دال بر بیماری روانی یا اختلال شخصیتی متهم این پرونده باشد ، مشاهده نشده است.

ننگ باد بر مدیرانی که به فکر منافع خود هستند

راه نو- شهردار تهران با حضور در جمع شهروندان و خانواده شهدای منطقه 17 در مراسم بزرگداشت شهیدان مقدم و 4 هزار شهید این منطقه گفت: بهترین پاداش و چشم روشنی برای زمامداران، برپا داشتن عدل و عدالت است.

مسیرهای ده گانه راهپیمایی روز جهانی قدس

راه نو- یزدانی از پاکسازی و نظافت محدوده خیابان انقلاب و دانشگاه تهران به شکل مستمر در چهار پهنه تعیین شده و خدمات رسانی رایگان مترو در تمامی خطوط و کاهش هدوی به 4 دقیقه خبرداد.

نان‌ "کنجدی" هنوز هم اجباری است!

راه نو- بیش از شش ماه از منتفی شدن افزایش قیمت نان با دستور رئیس جمهور می‌گذرد اما برخی نانوایی‌ها قیمت‌ها را به حالت قبل برنگردانده و به بهانه‌های مختلف مانند کنجد، سبوس و دیگر افزودنی‌ها (که البته خودشان برای مردم اجباری کرده‌اند) قیمت نان را تعیین می‌کنند. در حالیکه طبق تاکید معاون وزیر کشاورزی، نان کنجدی اجباری نیست.

توقف طرح جریمه ریالی سربازی از سال آینده

راه نو- نخستین روز از هفته جاری بود که سازمان وظیفه عمومی ناجا از توقف اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده خبر داد، موضوعی که رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح دلایل آن را تشریح و عنوان کرده است که متقاضیان واجد شرایط برای پرداخت جریمه ریالی تنها تا پایان امسال فرصت دارند.

قیمت جدید شیر به زودی‌ تعیین می‌شود

راه نو- معاون وزیر جهاد کشاورزی از پیشنهاد نرخ خرید تضمینی جدید برای شیرخام از دامداران خبر داد و گفت: به زودی نرخ جدید در ستاد تنظیم بازار به تصویب رسیده و ابلاغ می‌شود.

خرید لوازم پزشکی توسط بیماران در بیمارستان‌های خصوصی ممنوع شد

راه نو- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر این اساس این بیمارستان‌ها مکلفند لوازم و تجهیزات مورد نیاز بیماران را بر اساس قیمت‌های مصوب درج شده در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تهیه و از ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان اکیدا خودداری کنند.

پنج سال حبس برای متهمان حقوق نجومی

راه نو- رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از صدور حکم 5 سال حبس برای برخی متهمان پرونده حقوق‌های نجومی خبر داد.

با انجام کار مردم در کوتاهترین زمان آنها را شاد کنیم

راه نو- شهردار تهران معتقد است باید به روبرو نگاه کرد؛ چراکه وقتی کسی به گذشته نگاه می کند و همواره در حال سیر در آن است، درنهایت به چاله می افتد. او که در شورای معاونین شهرداری تهران سخن می گفتT ادامه داد: بنابراین من را در جریان برنامه های آینده خود بگذارید.

قارچ‌های سمی تفاوت بارزی با قارچ خوراکی ندارند

راه نو- یک استاد علوم زیستی و بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به قارچ سمی که در غرب کشور سبب مسمویت و جان باختن عده‌ای از هموطنانمان شده است، گفت: این نوع قارچ سمی هیچ‌گونه تفاوت بارزی با قارچ خوراکی ندارد بنابراین مردم با خوردن این قارچ‌ها ریسک نکنند و جان خود را به خطر نیندازند.

فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است

راه نو- معاون قضایی دادستان کل کشور: فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع و باید فعالیت‌ها به شبکه‌های اجتماعی داخلی منتقل شود.

طرح ترافیک در ماه رمضان تا ساعت 18

راه نو- رئیس پلیس پایتخت: زمان پایان طرح ترافیک در ماه مبارک رمضان از ساعت 19 به 18 منتقل می‌شود.

کاهش 12 درصدی ترافیک با اجرای طرح جدید آمار تخیلی است!

راه نو- رئیس کمیسیون عمران حمل‌ونقل شورای شهر در خصوص افزایش سهمیه اقشار خاص به خصوص خبرنگاران، گفت: تا اواخر خرداد موضوع افزایش سهمیه خبرنگاران تعیین تکلیف می‌شود.

رقابت دو کاندیدا برای رسیدن به "بهشت"

راه نو- اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی روز یکشنبه از میان دو کاندیدا یعنی "سمیع الله حسینی مکارم" و "محمدعلی افشانی" شهردار تهران را انتخاب خواهند کرد.

اطلاعیه ناجا در آستانه حلول ماه مبارک رمضان

راه نو- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در آستانه ماه مبارک رمضان دراطلاعیه ای ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه بزرگ، در جهت تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، عموم هموطنان عزیز را به رعایت نکاتی دعوت کرد.

دستور العمل اجرایی 37 ماده ای قانون بودجه سال 97 شهرداری تهران

راه نو-بودجه سال 97 شهرداری تهران به عنوان مهم ترین سند مالی سیاست گذاری کوتاه مدت، انعکاس دهنده اولویت های شهرداری تهران در اداره شهر و قراردادی بین شهروندان و کارگزاران آنها در خصوص چگونگی تأمین منابع و تخصیص آن برای دست یآبی به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت است.

مخالفت محیط زیست با تاسیس «سازمان توسعه مکران»

راه نو- معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن ابراز مخالفت با پیشنهاد تاسیس سازمان توسعه مکران اظهار کرد: ایجاد این سازمان بر امور نظارتی به ویژه در حوزه محیط زیست تاثیر منفی می‌گذارد.

برپایی نمایشگاه صنایع دستی ایرانی در مسکو

راه نو- سرپرست معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: نمایشگاهی صنایع دستی ایران در ایام جام جهانی به مدت 9 روز در یکی از پارک‌های معروف مسکو برگزار می‌شود.

مردم از آسیب های اجتماعی آزار می بینند

راه نو- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم هر چه زودتر شهردار جدید در ریل گذاری صورت گرفته که توسط دکتر نجفی انجام شد، حرکت کرده و خواسته های مردم را برآورده کند.

پیام تبریک استاندار تهران به مناسبت روز ملی خلیج فارس

راه نو- استاندار تهران در پیامی به مناسبت روز ملی خلیج فارس گفت:نام نامی خلیج فارس تا ابد جاودان است و تصور ناسنجیده آنانی که تحریف این نام تاریخی را دنبال می‌کنند، در برابر اسناد معتبر و متقن تاریخی رنگ می بازد.

افزایش 12.5 درصدی کرایه‌ تاکسی و اتوبوس/ اعطای کارت یکساله مترو به خبرنگاران فاقد طرح ترافیک

راه نو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تصویب لایحه افزایش 12.5 درصدی نرخ کرایه خطوط تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مینی بوس رانی برای سال جاری خبر داد.

روزانه 6 تا 7 میلیون حمله سایبری در کشور

راه نو- رییس پلیس فتای ناجا: روزانه 6 تا 7 میلیون حمله ساییری در کشور اتفاق می‌افتد که درصد بسیاری از آن‌ها دفع می‌شود و تاثیری در سامانه‌ها و زیرساخت‌های حساس ندارد.

فراهم کردن زمینه های خدمات رسانی به جانبازان در شهر تهران

راه نو- سرپرست شهرداری تهران گفت: امیدوارم شهرداری تهران زمینه های خدمت رسانی به شهروندان و به ویژه جانبازان عزیز را در زمینه خدمات شهری، حمل و نقل و مجموعه مباحث فرهنگی و اجتماعی فراهم کند.

نیازمند همکاری مردم برای مدیریت تنش آبی هستیم

راه نو -معاون نظارت بر بهره‌ برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: مردم با مصرف درست منابع آبی می‌توانند به ما کمک کنند تا تنش آبی تابستان امسال را به حداقل برسانیم.

اجرای طرح ترافیک 97 از نیمه اردیبهشت

راه نو- رئیس پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: اجرای طرح ترافیک از 15اردیبهشت خواهد بود و طرح ترافیک و زوج و فرد همچون گذشته از شنبه تا پنج‌شنبه اجرا خواهد شد.

افزایش 12.5درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس

راه نو- رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران گفت: در کمیسیون به تصویب رسید که نرخ کرایه تاکسی،‌ون، اتوبوس و مینی‌بوس متوسط 12 و نیم درصد افزایش یابد.

فرصت یک ماهه به مدیران شهرداری برای انتصاب بانوان

راه نو- بر اساس دستور سرپرست شهرداری تهران کلیه معاونان شهردار، روسای سازمان‌‌‌‌ها و ادارات کل و همچنین شهرداران مناطق 22 گانه تهران موظف هستند تا پایان اردیبهشت ماه، حداقل یک نفر از معاونان خود را از میان بانوان توانمند و دارای صلاحیت‌‌‌های حرفه‌‌‌ای انتخاب و منصوب کنند.

نحوه تخصیص مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری

راه نو- پیرو اطلاعیه های قبلی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص طرح ترافیک سال 1397 به اطلاع فعالان محترم رسانه ها و مطبوعات شهر تهران میرساند؛ بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران حداکثر سه درصد از کل مجوزهای طرح ترافیک به موارد خاص؛ از جمله خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری اختصاص یافته است.

قریب به 6 میلیون نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

راه نو- تا پایان آذر سال گذشته، ٥ میلیون و ٩٤٨ هزار و ٤٦٧ نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و از خدمات این سازمان استفاده می کنند.

پذیرش استعفای شهردار تهران

راه نو- دومین استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران در جلسه امروز شورای اسلامی تهران پذیرفته شد.

تحقق حکمرانی شهری مطلوب مستلزم مشارکت شهروندان است

راه نو- یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه تهران به دلیل سیاست و تفکرات مدیریت شهری پیشین با چالش هایی از جمله نبود مفهوم کلان مدیریت فرایندی مواجه است، گفت: شفافیت، کارآمدی، و چابک سازی از ثمرات و نتایج مدیریت فرایندی است که حتی در آلودگی هوا و ترافیک نیز غیبت آن به چشم می آید.

هیچگونه نشت اطلاعاتی رخ نداده است

راه نو-رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با اشاره به کندی ارتباطات اینترنتی گفت: درپی حمله اخیر سایبری هیچگونه نشت اطلاعاتی رخ نداده است.

امسال موعد افتتاح چند پروژه بزرگ ستاد بازسازی عتبات

راه نو- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستور العمل ویژه (حمایت از کالای ایرانی) به تمامی عوامل اجرایی و پیمانکاران ستاد بازسازی عتبات عالیات ابلاغ شد

انجام 187298 ماموریت توسط اورژانس 115

راه نو- سرپرست اورژانس کشور: اورژانس 115 از ابتدای طرح سلامت نوروزی(24 اسفند96) تا کنون، 187 هزار و 298 مأموریت انجام داده است.

وزرای بهداشت ایران و موریتانی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

راه نو -تفاهم نامه جامع همکاری‌های حوزه سلامت ایران و موریتانی به امضای دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورمان و دکتر کان بوبکر وزیر بهداشت موریتانی رسید.

آغاز ثبت‌نام طرح ترافیک 97 از امروز

راه نو- مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل ونقل وترافیک شهرداری تهران جزئیات ثبت نام طرح ترافیک 97 را تشریح کرد.

ساير مطالب

تعطیلی 3 روزه مراکز معاینه فنی در عید

سبد معیشت کارگران؛ 2 میلیون و 670 هزار تومان

لزوم ارایه تسهیلات به زنان پس از توانمندی مدیریت بنگاه‌ها و کارآفرینی/ اعطای وام اشتغال پایدار و فراگیر برای اشتغال بانوان

برخورد جدی دستگاه قضا با متخلفان چهارشنبه سوری

هرکس بازداشت شود تا پایان تعطیلات مهمان است

نقاط حادثه خیز جاده ای، شناسایی و نسبت به رفع خطرات اقدام شود

كارهای مطالعاتی باید در عرصه عمل بتواند در حوزه فعالیت شهرداری ها ایجاد تحول نماید

آغاز طرح سلامت نوروزی از 23 اسفندماه

تولید سفرهای شاد و مفرح با تاکید بر ایمنی در دستور کار ستاد است

برای تأمین حقوق زن در جامعه الگویی برتر از حضرت زهرا (س) نداریم

بارش باران و رعد و برق از فردا

مدیریت درمان تامین اجتماعی کرمان از سوی معاون درمان این سازمان تقدیر شد

آشنایی کودکان با نوروز در چهارمین جشنواره سین هشتم

هواپیمای زاگرس بالاخره از بغداد پرواز کرد

قیمت بلیت برج میلاد در نوروز تغییر نمی کند

قاچاق سوخت به نصف کاهش یافته است

اگر دستگاه قضایی اقتدار نداشته باشد، امنیت مردم مخدوش می شود

پلیس محبوب مردم در چارچوب قانون عمل می کند

کشف بقایای پیکر 51نفر از سرنشینان هواپیمای تهران - یاسوج

آغاز بارش ها در کشور از فردا

حمایت مصرف کنندگان محور اقتصاد مقاومتی

مالیات یکی از متغیرهای کلیدی اقتصاد

تغییر رویه های نوسازی هسته فرسوده پایتخت

برگزاری جشنواره نوروزخوانی در شهر تهران

عشق به ولایت، قوی ترین عنصر قدرت نظام

ارسال ایرادات هیات تطبیق به طرح ترافیک جدید مصوب شورای شهر با مستندات قانونی

کشف علمی جرم در سایه فعالیت آزمایشگاه های ادله دیجتیال

کاهش 90 درصدی هزینه‌های عوارض طرح ترافیک برای خبرنگاران

گزارش مقدماتی سانحه سقوط هواپیما

کل طرح ترافیک زیر سؤال است/ اعضای شورا به قوانین شوراها اشرافیت ندارند

احداث بنای یادبود به نام ایران در ورشو

جزییات سفر نجفی به لهستان/از آشنایی با سیستم حمل و نقل شهری تا دیدار با مسئولان اقتصادی

سقوط ناگهانی آسمان در قلب «دِنا»

همکاری اسنپ با پلیس اماکن؛ تغییر در نحوه احراز صلاحیت رانندگان

بیمه نامه های شخص ثالث فاقد کد یکتا نامعتبرند

بارش برف و باران در برخی استان های کشور/ انسداد 5 محور مواصلاتی کشور

سقوط هواپیمای تهران - یاسوج/ اسامی تیم پرواز ٣٧٠٤ و مسافران

شایعه رفتن شهردار برای جبران شکست انتخاباتی مطرح شد

علیپور: 60 درصد از پروژه های شهری با محیط زیست ارتباط دارند

شریعتمداری: مشکلی در تامین کالاهای اساسی شب عید نداریم

مسئولین نعمت پشتوانه مردمی را با تلاش مجاهدانه و نزدیک کردن وضعیت خود به مردم پاس بدارند

خودکفایی در تولید واکسن ها، دست یافتنی است

میزان حقوق بازنشستگان تحت تأثیر مدت زمان بیمه پردازی و حقوق و دستمزد افراد در زمان اشتغال محاسبه می شود

دریافت 16756 شکایت در خصوص کالا و خدمات در دیماه امسال/ 4893 شکایت در دست بررسی است

هوای تهران ناسالم است

شرایط افزایش قیمت آب، برق و گاز مصرفی مشخص شد

دعوت مراجع تقلید و علمای قم از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن

نصب دوربین‌های دقیق برای کنترل ارتعاشات بنا/ احتمال ریزش ساختمان وجود دارد

ابلاغ اخطاریه قانونی به ساختمان‌های ناایمن پایتخت

فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در بهمن ماه سال 96

از لفظ «خیانت» استفاده نکرده‌ام/ استفاده از کارت‌های شناور برای مسئولان و مدیران

رئیس جمهور: پیروزی انقلاب یک معجزه بود

برای احیای دریاچه ارومیه كشور ژاپن حمایت مالی می كند

تزریق ناامیدی وتنش به جامعه دردی را دوا نمی کند/صدای مردم را بشنویم قبل از آنکه برای شنیدن دیر شده باشد

توسعه مترو دشوارتر شد

سهمیه شهروندان در طرح جدید ترافیک 2 برابر شد

تصویب اولویت های دوره جاری مجمع تشخیص مصلحت نظام

همکاری مطلوبی بین بنیاد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد

طرح ترافیک جدید خیانت به تهرانی هاست/ شهرداری فقط به درآمد بیشتر فکر می کند

خدمات‌رسانی مراکز توان‌بخشی ایثار در 10 استان کشور به ایثارگران و عموم مردم

کاهش جرایم با حضور مستمر و هدفمند پلیس محقق می شود

لبنیات با نام تجارتی تندیس غیراستاندارد است

حرکت قطارهای خط 5 مترو به حالت عادی بازگشت

اتوبان قم - تهران بازگشایی شد

معاینه فنی سیار رونمایی می شود/ نوبت گیری آنلاین معاینه فنی

بدهی دولت به شهرداری تهران تهاتر می‌شود / پرداخت پول بزرگترین طلبکار شهرداری

گزارش نجفی به شورا، اعلام جرم شهرداری علیه متخلفان است

طرح توسعه مجلس در مراحل پایانی است

رقم واریزی به خزانه حتی پاسخگوی هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر نیست

دستور ویژه شهردار تهران برای پیگیری حواشی ساخت یک حسینیه

نجفی: لزوم بهینه سازی سیستم مخابرات پایتخت در زمان بحران

نامه نگاری شهردار تهران با رئیس جمهوری برای شهید محسوب شدن قهرمانان پلاسکو

معاینه فنی اولین شرط ورود به محدوده طرح ترافیک جدید

جذب دانشجوی فوریت های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش

دستور جلسات علنی مجلس

بازدید جهانگیری از پروژه ادامه اتوبان همت

آغاز اجلاس عالی شورای استان ها