آخرين مطالب

کولاکوویچ: والیبال ایران میل باطنی برای پیشرفت دارد ورزشی

کولاکوویچ: والیبال ایران میل باطنی برای پیشرفت دارد

  بزرگنمايي:

راه نو- ایگور کولاکوویچ روز سه شنبه در هتل آکادمی فوتبال در تشریح برنامه های تیم ملی والیبال ایران در سال 2018 گفت: خوشحالم که در جمع خبرنگاران هستم. سال خوبی را پست سر گذاشتم و امیدوارم امسال هم با روند رو به رشدی مسیر را ادامه دهیم. نخستین رقابت پیش رو لیگ ملت های والیبال است که دور مقدماتی آن پنج هفته ادامه دارد و پرفشار است، زیرا از قاره‌ای به قاره دیگر باید سفر کینم. ابتدا در فرانسه به میدان می رویم و بعد به آرژانتین، روسیه و آمریکا می رویم تا به تهران برگردیم اگر صعود به مرجله نهایی داشته باشیم، کار بسیار مهمی انجام داده ایم.
وی تصریح کرد: رقابت های سختی در لیگ ملت های والیبال پیش رو داریم و به دلیل ترافیک شدید کاری، باید دو تیم الف و ب تشکیل دهیم. هنوز نفرات هر تیم مشخص نشدند و بعد از تشکیل اردوها این موضوع مشخص می شود. نکته مهم این است که تیم ملی نوجوانان و جوانان فعالیت خاصی نخواهند داشت و بنابر این جوانان در کنار بازیکنان با تجربه در اردو حضور خواهند داشت تا در کنار یکدیگر به والیبال کمک کنند و جوانان نیز تجربه لازم را به دست آوردند. امسال سال مناسب برای استفاده از جوانان بود که به دلیل برنامه و مشغله های فراوان رده های سنی والیبال ایران، این امکان میسر نشد و قطعا سال آینده جوانگرایی انجام می شود. مهمترین بخش فعالیت های ورزشی امسال قهرمانی مردان جهان است که در ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود. بازی های آسیایی نیز داریم که امیدوارم از تیم ملی ب در بازی های آسیایی استفاده کنیم.
سرمربی تیم ملی والیبال با بیان اینکه تدارک و اردوی آماده سازی بسیار مناسبی برای قهرمانی جهان نیاز داریم، گفت: باید به ملی پوشان استراحت بیشتری در سال آینده بدهیم که با تمام قوا در قهرمانی جهان شرکت کنند. در چارچوب کلی بازیکنان اصلی تیم ملی والیبال ایران را سالم نگه داریم .
وی درباره فعالیت در ایامی که در ایران حضور ندارد، گفت: بعد از رقابت های ژاپن از مرخصی قانونی خودم استفاده کردم. اما دستیاران و آنالیزور تیم ملی نظارت کامل بر لیگ های ایران داشتند. فیلم تمامی بازی ها را دیدم و اشراف کامل دارم و به انتخاب ملی پوشان جوان نیز توجه ویژه ای در این برنامه دارم. به محضی که به ایران رسیدم با تمامی مربیان لیگ برتر ارتباط برقرار کردم تنها سه مربی باقی مانده است که در فرصت باقی مانده با آنان نیز صحبت خواهم کرد. محور اصلی صجبت های من با سرمربیان بازیکنان این تیم بود و همپچننین نظرات آنان درباره سایر تیم ها را پرسیدم و با اطلاعات خودم همسازی کردم تا در نهایت بهترین بازیکنان را برای دعوت به اردوی تیم ملی انتخاب کنم.
کولاکوویچ افزود: با همکاری سایر سرمربیان تیم ها در مجموع اطلاعات خوبی به دست آوردیم زیرا این مربیان به دلیل رقابت با حریفان همیشه در حال آنالیز تیم های حریف در لیگ برتر هستند و در صحبت با آنان به اسامی جدیدی نیز برخورد کردم. نوید مشجری آنالیز بسیاری کامل و خوبی از تیم های لیگ برتر برایم فرستاده که به رغم حضور نداشتن سه ماهه در ایران هیچ اطلاعاتی را از دست ندادم.
سرمربی تیم ملی والیبال درباره احتمال حضور عادل غلامی و شهرام محمودی در اردوهای تیم ملی گفت: به دفعات درباره عادل غلامی پاسخ دادم و دوباره یادآوری می کنم که عادل بازیکن بسیار خوبی است که در یک لحظه از خطوط قرمز عبور کرد و اصول حرفه ای من اجازه تصمیم دیگر درباره این بازیکن در آن زمان را نداد. این بازیکن مواضع من را درک کرد و قبول کرد که باید این تصمیم گرفته می شد. برای سال آینده فعالیت زیادی خواهیم داشت و جریمه انضباطی او به پایان رسیده است اما هنوز مشخص نیست که عضو تیم ملی باشد، زیرا اولویت جوانگرایی است باید دید که توان رقابت با جوانان دارد یا نه. محمودی نیز پس از جدایی صحبت کردم و گزینه های متعددی خواهد داشت اما تا کنون علاقه ای برای بازگشت از این بازیکن ندیدم. من باید حداکثر امکانات را برای همه بازیکنان ملی پوش مهیا کنم.
کولاکوویچ در پاسخ به این سئوال که در قرارداد چه مدت مرخصی دارد و اینکه چرا در قهرمانی باشگاه های جهان حضور نیافت؟  گفت: اگر دقیق پاسخ دهم سه و ماه نیم در ایران نبودم . مدت مرخصی ام در قرارداد را می توانید از فدراسیون بپرسید، اما فدراسیون والیبال تمام نکات را رعایت می کند و اگر خطای داشته باشم طرف قرارداد من حتما برخورد می کند. همانگونه که لیگ ایران را در این مدت غیر حضوری رصد کردم بازی های قهرمانی باشگاه های جهان و عملکرد تیم بانک سرمایه را زیر نظر داشتم.
وی درباره نحوه انتخاب کادر فنی تیم ملی ب والیبال که در بازی های آسیایی شرکت می کند، گفت: این پیشنهاد من بود که به فدراسیون دادم و هنوز جواب قطعی نگرفتم. قهرمانی مردان جهان هر چهار سال یکبار برگزار می شود و مهم است اما باید برای تمامی فعالیت ها والیبال ایران احترام گذاشت. اگر با پاسخ مثبت فدراسیون روبرو شویم باید دقت زیادی درباره انتخاب بازیکن و کادر فنی داشت و هنوز هیچ چیزی معلوم نیست.
ایگور درباره برنامه دکتر ضیایی رئیس جدید فدراسیون والیبال و نتیجه نشست هایش با ایشان گفت: در اولین فرصت که به ایران آمدم، تمام برنامه هایم را مطرح کردم امیدورام یک جلسه دیگر نیز داشته باشیم تا از نظرات ایشان نیز مطلع شوم. ضیایی تا قبل از انتخاب به عنوان ریاست، نایب رئیس فعالی بودند و در کنار دکتر داورزنی فعالیت های بسیار خوبی برای والیبال ایران داشتند که برون مرزی نیز نشانه های آن به مشهود بود و صادقانه امیدوارم که دکتر ضیایی نیز این مسیر را به خوبی ادامه دهند.
سرمربی تیم ملی درباره احتمال صعود رتبه ایران در جهان در سال های آینده و نیازهای والیبال ایران برای رسیدن به این جایگاه گفت: هیچ تضمینی در هیچ جهان برای کسب مدال وجود ندارد. حتی برریل که تقریبا همیشه صاحب مدال بوده، نمی تواند تضمین دهد. در جام جهانی نیز تیم های مطرحی به رغم شایستگی در سکو قرار نگرفتند. والیبال ایران یک ویژگی مهم دارد و میل باطنی برای پیشرفت است. جوانان والیبال ایران آماده هستند که جان خود را برای کشور و پرچم فدا کنند و من هم افتخار می کنم در خدمت آنان هستم. قطعا تضمین می دهم که بازیکنان ملی پوش هرچی در توان دارند، در میادین پیش رو انجام دهند. در سایر موارد هیچ تضمینی وجود ندارد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا اصرار به دعوت شهرام محمودی به تیم ملی در شان تیم ایران هست؟ تصریح کرد: شهرام محمودی بازیکن درخشانی است و محاسن زیادی دارد. این بازیکن مشکل داشت و باید آنها را برطرف کند. کیفیت این بازیکن در سال گذشته مورد نیاز تیم ملی بود ولی من دوست ندارم با بازیکنی کار کنم که به زور به تیم ملی بیاید، بلکه باید با تمام میل و انگیزه شرکت کند. خودش معتقد است که نمی تواند حداکثر توان خود را برای تیم ملی بگذارد. از سوی دیگر اقدامی خطرناک است که سرمربی برای حضورش اصرار کند.
درباره استفاده از توان خوان سیچلو در برنامه کولاکوویچ با توجه به اینکه این مربی هنوز با فدراسیون قرارداد دارد، گفت: پاسخ به این سئوال در حیطه اختیارات من نیست.
ایگور درباره فهرست بازیکنانی که برای ویزا آمریکا انتخاب شدند تا در لیگ ملت های والیبال شرکت کنند، گفت: فهرست اواسط تابستان سال 96 تهیه شد و در این فهرست عملا تمامی اسامی که امکان حضور در تیم ملی داشتند در نظر گرفتیم. نخواستیم از هیچ ملی پوشی چشم پوشی کنیم زیرا صدور روادید آمریکا شرایط خاص و زمان طولانی تیاز دارد. ایران ملی پوشان شایسته زیادی در والیبال دارد و اگر نفراتی در این فهرست قرار نگرفته اند، به دلیل تعداد زیاد آنان است. البته به نظر من نباید این فهرست رسانه ای می شد.
نظر سرمربی تیم ملی از نظر اخلاقی درباره انتخاب بازیکنان چیست؟ سئوال بعدی این نشست بود که کولاکوویچ گفت: یکی از محورهای صحبت های من با سرمربیان لیگ برتری اخلاق و واکنش بازیکنان در لحظات حساس مسابقات است و خوشبختانه سرمربیان نیز با شناخت کافی اطلاعات خود را در اختیار من گذاشتند. در همین جا از همکاران ایرانی خودم و سرمربیان باشگاه ها به دلیل ارائه اطلاعات تشکر و قدردانی می کنم.
ایگور در پاسخ به این پرسش که چه قول هایی از رئیس فدارسیون والیبال گرفتند و برنامه های دیدارهای تدارکاتی برای تیم ملی چیست؟ گفت: نکته مهم صحبت های من با رئیس فدراسیون والیبال تشکیل دو تیم ملی الف و ب بود که به دلیل ترافیک رقابت های سال 2018 است، دکتر ضیایی در این زمینه قول مساعد دادند و درباره بازی های تدارکاتی در جام واگنر لهستان شرکت می کنیم و دعوت نامه های متعددی برای تیم ها برتر اروپا ارسال کردیم که در صورت دریافت پاسخ، اطلاع رسانی خواهد شد.
کولاکوویچ درباره بازیکنان لوژیونر ایران و اقدام نکردن برای دریافت ویزای آمریکا و اینکه آیا همسر ایشان قرار سرمربی تیم ملی هندبال بانوان ایران شوند؟‌ گفت: تا کنون اطلاعی از اقدام نکردن لوژیونرها نداشتم و اگر اینگونه شود تیم ملی حتما با مشکل روبرو می شود . درباره همسرم نیز در صربستان شاغل است و امکان حضور در ایران ندارد.
سرمربی تیم ملی والیبال در پایان گفت: قطعا این شانس را برای جوانان فراهم می کنیم که در تیم ملی حضور یابند . فراموش نکنیم که تیم های ملی نوجوانان و جوانان ایران مقام های جهانی دارند و زیر 23 سال ها نیز عملکرد مورد قبولی داشتند. من روز پنج شنبه به صربستان می روم و مجدد برای مرحله پلی آف لیگ برتر ایران به تهران می آیم و در این مدت نیز استراحت نمی کنم و آنالیز تمامی بازی های باقی مانده دور مقدماتی را انجام می دهم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نگاهی آماری به دیدار پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان؛ از نتایج ضعیف ویسی تا عملکرد فوق العاده خط دفاع پرسپولیس

معادله پیچیده انتقال قدوس/ اوئسکای اسپانیا یا رن فرانسه؟

اسبقی: تکرار نتایج اینچئون سخت است/ امیدوارم تکواندو به روزهای اوج برگردد!

حضور بزرگان کشتی جهان در لیگ ایران

حسن زاده: نامه ای مبنی بر تجدیدنظرخواهی درباره رای سوپرجام از باشگاه استقلال به دست ما نرسیده است!

پازاج: بازی های آسیایی جای کسب تجربه نیست

سامان قدوس، نخستین بازیکن ایرانی در لیگ فرانسه

مشکلات اقتصادی تاثیری بر برنامه استعدایابی بانوان ندارد

همه در برابر اتفاقات اخیر ورزشگاه ها مسئول هستیم

حضور پورعلی گنجی در ترابزون اسپور قطعی شد

با حکم کمیته اخلاق، سجاد آقایی و الله یار صیادمنش محروم شدند

ترکیب نهایی 12 نفره بسکتبال ایران برای بازی‌های آسیایی

نگاهی به حواشی و اتفاقات تلخ دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس؛ خون بازی!

بازیکن عراقی استقلال امروز تست پزشکی می‌دهد

دویدن بر اساس زمان موثرتر است یا بر اساس مسافت؟

بیش از 90 ‌دقیقه در روز ورزش نکنید

مسابقات غواصی ارتش های جهان با قهرمانی ایران پایان یافت

برگزاری تمرینات منظم ملی پوشان بدمینتون اعزامی به جاکارتا

نارسایی‌های شدید قلبی در پی مصرف داروهای بدنسازی در برخی ورزشکاران

می‌خواهیم بهترین تیم ایران در بازی‌های آسیایی باشیم

چرا تنیسورها هنگام ضربه زدن فریاد می‌زنند؟

تمام پرچمداران ایران در بازی‌های آسیایی/ از نامجو تا الهه احمدی

صالحی امیری: هیچ‌ ورزشکاری در انفجار آکادمی آسیب ندیده‌ است

احتمال محرومیت چندماهه بازیکن پرسپولیس/ آیا ترابی را اغفال کردند؟

برنامه تکواندو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا تغییر کرد

پریسا براتچی: سعی خواهم کرد ناکامی‌های سال گذشته را در جاکارتا جبران کنم

قدوس: شاید این آخرین بازیم برای اوسترشوند بود

پشت پرده مصدومیت پرچم‌دار

مس سونگون صدرنشین گروه خود شد

چه کسی پرچمدار کاروان ایران در بازیهای آسیایی می‌شود؟

خبرهای خوش برای سربازی ورزشکاران ملی و لیگ برتری

دومین برد بسکتبالیست های جوان در قهرمانی آسیا

مظاهری، گزینه نخست پرسپولیس در صورت جدایی احتمالی بیرانوند

عصفوری: دوچرخه‌سواران معلول برای پاراآسیایی مشکل تجهیزات دارند

سمانه خوشقدم: آلتونی با سهمیه المپیک به حقش رسید/ همه‌ی دنیا به کاراته ایران احترام می‌گذارند

هاشمی: در جاکارتا بهتر از مسابقات جهانی وزنه می‌زنم/ برخی مسئولان فقط خوب وعده می‌دهند

راه ترقی- اولین پیروزی بسکتبالیست‌های جوان در قهرمانی آسیا

فوتبالیست‌های ایرانی در صدد تسخیر اروپا

جدال سخت تیراندازان در جاکارتا

تور بین‌المللی موتورهای سنگین پاریس ـ اصفهان به تهران رسید

نعمتی، منشا و عالیشاه؛ نمایش درخشان با 2-4-4 لوزی!

تاج در گفت‌وگو با ایسنا: نگفته‌ام داورها زمینی سفر کنند

فدراسیون روی نقطه پنالتی برای یک زن

آخرین تمرین شاگردان شفر پیش از مصاف با ذوب آهن

تقابل سروش - برانکو، پرسپولیس - فولاد؛ جدال جذاب در هفته دوم

امیرحسین فتحی رسما مدیرعامل استقلال می‌شود

هوای تازه با خروج لشکر بازنشسته‌های ورزشی

پایان رسمی قرارداد کی‌روش با ایران/ اطمینان الجزایری‌ها از جذب مرد پرتغالی

مسئول لیگ فوتسال بانوان: دوست داشتیم لیگ 14 تیمی باشد

در پی اتهام برنامه 90؛ دعوت سازمان لیگ از دستگاه های نظارتی برای بررسی مستندات انتخاب برترین ها