آخرين مطالب

کولاکوویچ: والیبال ایران میل باطنی برای پیشرفت دارد ورزشی

کولاکوویچ: والیبال ایران میل باطنی برای پیشرفت دارد

  بزرگنمايي:

راه نو- ایگور کولاکوویچ روز سه شنبه در هتل آکادمی فوتبال در تشریح برنامه های تیم ملی والیبال ایران در سال 2018 گفت: خوشحالم که در جمع خبرنگاران هستم. سال خوبی را پست سر گذاشتم و امیدوارم امسال هم با روند رو به رشدی مسیر را ادامه دهیم. نخستین رقابت پیش رو لیگ ملت های والیبال است که دور مقدماتی آن پنج هفته ادامه دارد و پرفشار است، زیرا از قاره‌ای به قاره دیگر باید سفر کینم. ابتدا در فرانسه به میدان می رویم و بعد به آرژانتین، روسیه و آمریکا می رویم تا به تهران برگردیم اگر صعود به مرجله نهایی داشته باشیم، کار بسیار مهمی انجام داده ایم.
وی تصریح کرد: رقابت های سختی در لیگ ملت های والیبال پیش رو داریم و به دلیل ترافیک شدید کاری، باید دو تیم الف و ب تشکیل دهیم. هنوز نفرات هر تیم مشخص نشدند و بعد از تشکیل اردوها این موضوع مشخص می شود. نکته مهم این است که تیم ملی نوجوانان و جوانان فعالیت خاصی نخواهند داشت و بنابر این جوانان در کنار بازیکنان با تجربه در اردو حضور خواهند داشت تا در کنار یکدیگر به والیبال کمک کنند و جوانان نیز تجربه لازم را به دست آوردند. امسال سال مناسب برای استفاده از جوانان بود که به دلیل برنامه و مشغله های فراوان رده های سنی والیبال ایران، این امکان میسر نشد و قطعا سال آینده جوانگرایی انجام می شود. مهمترین بخش فعالیت های ورزشی امسال قهرمانی مردان جهان است که در ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود. بازی های آسیایی نیز داریم که امیدوارم از تیم ملی ب در بازی های آسیایی استفاده کنیم.
سرمربی تیم ملی والیبال با بیان اینکه تدارک و اردوی آماده سازی بسیار مناسبی برای قهرمانی جهان نیاز داریم، گفت: باید به ملی پوشان استراحت بیشتری در سال آینده بدهیم که با تمام قوا در قهرمانی جهان شرکت کنند. در چارچوب کلی بازیکنان اصلی تیم ملی والیبال ایران را سالم نگه داریم .
وی درباره فعالیت در ایامی که در ایران حضور ندارد، گفت: بعد از رقابت های ژاپن از مرخصی قانونی خودم استفاده کردم. اما دستیاران و آنالیزور تیم ملی نظارت کامل بر لیگ های ایران داشتند. فیلم تمامی بازی ها را دیدم و اشراف کامل دارم و به انتخاب ملی پوشان جوان نیز توجه ویژه ای در این برنامه دارم. به محضی که به ایران رسیدم با تمامی مربیان لیگ برتر ارتباط برقرار کردم تنها سه مربی باقی مانده است که در فرصت باقی مانده با آنان نیز صحبت خواهم کرد. محور اصلی صجبت های من با سرمربیان بازیکنان این تیم بود و همپچننین نظرات آنان درباره سایر تیم ها را پرسیدم و با اطلاعات خودم همسازی کردم تا در نهایت بهترین بازیکنان را برای دعوت به اردوی تیم ملی انتخاب کنم.
کولاکوویچ افزود: با همکاری سایر سرمربیان تیم ها در مجموع اطلاعات خوبی به دست آوردیم زیرا این مربیان به دلیل رقابت با حریفان همیشه در حال آنالیز تیم های حریف در لیگ برتر هستند و در صحبت با آنان به اسامی جدیدی نیز برخورد کردم. نوید مشجری آنالیز بسیاری کامل و خوبی از تیم های لیگ برتر برایم فرستاده که به رغم حضور نداشتن سه ماهه در ایران هیچ اطلاعاتی را از دست ندادم.
سرمربی تیم ملی والیبال درباره احتمال حضور عادل غلامی و شهرام محمودی در اردوهای تیم ملی گفت: به دفعات درباره عادل غلامی پاسخ دادم و دوباره یادآوری می کنم که عادل بازیکن بسیار خوبی است که در یک لحظه از خطوط قرمز عبور کرد و اصول حرفه ای من اجازه تصمیم دیگر درباره این بازیکن در آن زمان را نداد. این بازیکن مواضع من را درک کرد و قبول کرد که باید این تصمیم گرفته می شد. برای سال آینده فعالیت زیادی خواهیم داشت و جریمه انضباطی او به پایان رسیده است اما هنوز مشخص نیست که عضو تیم ملی باشد، زیرا اولویت جوانگرایی است باید دید که توان رقابت با جوانان دارد یا نه. محمودی نیز پس از جدایی صحبت کردم و گزینه های متعددی خواهد داشت اما تا کنون علاقه ای برای بازگشت از این بازیکن ندیدم. من باید حداکثر امکانات را برای همه بازیکنان ملی پوش مهیا کنم.
کولاکوویچ در پاسخ به این سئوال که در قرارداد چه مدت مرخصی دارد و اینکه چرا در قهرمانی باشگاه های جهان حضور نیافت؟  گفت: اگر دقیق پاسخ دهم سه و ماه نیم در ایران نبودم . مدت مرخصی ام در قرارداد را می توانید از فدراسیون بپرسید، اما فدراسیون والیبال تمام نکات را رعایت می کند و اگر خطای داشته باشم طرف قرارداد من حتما برخورد می کند. همانگونه که لیگ ایران را در این مدت غیر حضوری رصد کردم بازی های قهرمانی باشگاه های جهان و عملکرد تیم بانک سرمایه را زیر نظر داشتم.
وی درباره نحوه انتخاب کادر فنی تیم ملی ب والیبال که در بازی های آسیایی شرکت می کند، گفت: این پیشنهاد من بود که به فدراسیون دادم و هنوز جواب قطعی نگرفتم. قهرمانی مردان جهان هر چهار سال یکبار برگزار می شود و مهم است اما باید برای تمامی فعالیت ها والیبال ایران احترام گذاشت. اگر با پاسخ مثبت فدراسیون روبرو شویم باید دقت زیادی درباره انتخاب بازیکن و کادر فنی داشت و هنوز هیچ چیزی معلوم نیست.
ایگور درباره برنامه دکتر ضیایی رئیس جدید فدراسیون والیبال و نتیجه نشست هایش با ایشان گفت: در اولین فرصت که به ایران آمدم، تمام برنامه هایم را مطرح کردم امیدورام یک جلسه دیگر نیز داشته باشیم تا از نظرات ایشان نیز مطلع شوم. ضیایی تا قبل از انتخاب به عنوان ریاست، نایب رئیس فعالی بودند و در کنار دکتر داورزنی فعالیت های بسیار خوبی برای والیبال ایران داشتند که برون مرزی نیز نشانه های آن به مشهود بود و صادقانه امیدوارم که دکتر ضیایی نیز این مسیر را به خوبی ادامه دهند.
سرمربی تیم ملی درباره احتمال صعود رتبه ایران در جهان در سال های آینده و نیازهای والیبال ایران برای رسیدن به این جایگاه گفت: هیچ تضمینی در هیچ جهان برای کسب مدال وجود ندارد. حتی برریل که تقریبا همیشه صاحب مدال بوده، نمی تواند تضمین دهد. در جام جهانی نیز تیم های مطرحی به رغم شایستگی در سکو قرار نگرفتند. والیبال ایران یک ویژگی مهم دارد و میل باطنی برای پیشرفت است. جوانان والیبال ایران آماده هستند که جان خود را برای کشور و پرچم فدا کنند و من هم افتخار می کنم در خدمت آنان هستم. قطعا تضمین می دهم که بازیکنان ملی پوش هرچی در توان دارند، در میادین پیش رو انجام دهند. در سایر موارد هیچ تضمینی وجود ندارد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا اصرار به دعوت شهرام محمودی به تیم ملی در شان تیم ایران هست؟ تصریح کرد: شهرام محمودی بازیکن درخشانی است و محاسن زیادی دارد. این بازیکن مشکل داشت و باید آنها را برطرف کند. کیفیت این بازیکن در سال گذشته مورد نیاز تیم ملی بود ولی من دوست ندارم با بازیکنی کار کنم که به زور به تیم ملی بیاید، بلکه باید با تمام میل و انگیزه شرکت کند. خودش معتقد است که نمی تواند حداکثر توان خود را برای تیم ملی بگذارد. از سوی دیگر اقدامی خطرناک است که سرمربی برای حضورش اصرار کند.
درباره استفاده از توان خوان سیچلو در برنامه کولاکوویچ با توجه به اینکه این مربی هنوز با فدراسیون قرارداد دارد، گفت: پاسخ به این سئوال در حیطه اختیارات من نیست.
ایگور درباره فهرست بازیکنانی که برای ویزا آمریکا انتخاب شدند تا در لیگ ملت های والیبال شرکت کنند، گفت: فهرست اواسط تابستان سال 96 تهیه شد و در این فهرست عملا تمامی اسامی که امکان حضور در تیم ملی داشتند در نظر گرفتیم. نخواستیم از هیچ ملی پوشی چشم پوشی کنیم زیرا صدور روادید آمریکا شرایط خاص و زمان طولانی تیاز دارد. ایران ملی پوشان شایسته زیادی در والیبال دارد و اگر نفراتی در این فهرست قرار نگرفته اند، به دلیل تعداد زیاد آنان است. البته به نظر من نباید این فهرست رسانه ای می شد.
نظر سرمربی تیم ملی از نظر اخلاقی درباره انتخاب بازیکنان چیست؟ سئوال بعدی این نشست بود که کولاکوویچ گفت: یکی از محورهای صحبت های من با سرمربیان لیگ برتری اخلاق و واکنش بازیکنان در لحظات حساس مسابقات است و خوشبختانه سرمربیان نیز با شناخت کافی اطلاعات خود را در اختیار من گذاشتند. در همین جا از همکاران ایرانی خودم و سرمربیان باشگاه ها به دلیل ارائه اطلاعات تشکر و قدردانی می کنم.
ایگور در پاسخ به این پرسش که چه قول هایی از رئیس فدارسیون والیبال گرفتند و برنامه های دیدارهای تدارکاتی برای تیم ملی چیست؟ گفت: نکته مهم صحبت های من با رئیس فدراسیون والیبال تشکیل دو تیم ملی الف و ب بود که به دلیل ترافیک رقابت های سال 2018 است، دکتر ضیایی در این زمینه قول مساعد دادند و درباره بازی های تدارکاتی در جام واگنر لهستان شرکت می کنیم و دعوت نامه های متعددی برای تیم ها برتر اروپا ارسال کردیم که در صورت دریافت پاسخ، اطلاع رسانی خواهد شد.
کولاکوویچ درباره بازیکنان لوژیونر ایران و اقدام نکردن برای دریافت ویزای آمریکا و اینکه آیا همسر ایشان قرار سرمربی تیم ملی هندبال بانوان ایران شوند؟‌ گفت: تا کنون اطلاعی از اقدام نکردن لوژیونرها نداشتم و اگر اینگونه شود تیم ملی حتما با مشکل روبرو می شود . درباره همسرم نیز در صربستان شاغل است و امکان حضور در ایران ندارد.
سرمربی تیم ملی والیبال در پایان گفت: قطعا این شانس را برای جوانان فراهم می کنیم که در تیم ملی حضور یابند . فراموش نکنیم که تیم های ملی نوجوانان و جوانان ایران مقام های جهانی دارند و زیر 23 سال ها نیز عملکرد مورد قبولی داشتند. من روز پنج شنبه به صربستان می روم و مجدد برای مرحله پلی آف لیگ برتر ایران به تهران می آیم و در این مدت نیز استراحت نمی کنم و آنالیز تمامی بازی های باقی مانده دور مقدماتی را انجام می دهم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی فوتبال ایران به رییس جمهور

ماهینی: روزی نمی‌شود که با یک حاشیه روبرو نشویم/ رفتن بازیکنان از پرسپولیس به صلاح نیست

برانکو: دینامو زاگرب می تواند در آینده محرمی را 10 میلیون یورو بفروشد

اشتوتگارت و آگسبورگ مشتریان انصاری‌فرد

تماشای دیدار ایران - ازبکستان رایگان اعلام شد

آزادکاران ایران در روز نخست 4 مدال صید کردند

چهره 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

جذاب و هیجان انگیز؛ در انتظار سوپر دربی در لیگ قهرمانان آسیا!

از غیبت حسینی در جشن آبی ها تا واکنش های توئیتری؛ شفر مثل یه بساز بفروش استقلال رو از نوع ساخت

استقلال - ذوب آهن؛ سکانس آخر تقابل شفر و قلعه نویی/ بازی مرگ و زندگی در آزادی

پایان کابوس بازی در زمین بی طرف؛ یک چهارم نهایی در تسخیر نمایندگان ایران و قطر

صانعی، بهترین "نفر دوم" فوتسال ایران!

پرسپولیس - الجزیره؛ پذیرایی در جهنم آزادی برای پایان خوش فصل رویایی!

پرسپولیس با کاپیتان و هواداران منتظر الجزیره

لیگ ملت های والیبال؛ برنامه کامل بازی های ایران

نقدی بر هجمه ها و بی مهری برخی از هواداران پرسپولیس درباره برانکو؛ تنهاتر از همیشه!

با مصدومیت کامیابی نیا و ابراهیمی و محرومیت عزت اللهی؛ هافبک دفاعی دغدغه بزرگ کی روش در بازی با مراکش

هافبک استقلال دچار پارگی رباط صلیبی شد/ پایان تلخ یک رویا

ناپولی وضعیت ستاره ایرانی آلکمار را زیر نظر گرفته است؛ ماجراجویی جهانبخش در سری آ؟

کی روش: مهمترین موضوع فعلی سلامتی فرگوسن است / AFC باعث لطمه خوردن به آماده سازی تیم‌های آسیایی می‌شود

ذوب آهن - استقلال؛ رویارویی مجدد قلعه نویی و شفر این بار در آسیا

به بهانه درخشش علیرضا جهانبخش در لیگ هلند؛ رویایی که رنگ واقعیت گرفت

قضاوت داوران ایرانی در ششمین روز از رقابت های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا

الجزیره - پرسپولیس؛ تلاش برای هموار کردن راه صعود در دیدار رفت

تیراندازی معلولین 2018؛ با کسب طلای قهرمانی جهان، جوانمردی سهمیه مستقیم پارالمپیک 2020 را کسب کرد

پرسپولیس در امارات، کاپیتان و هافبک خود را ندارد

نگاهی به تقابل پرسپولیس برابر الجزیره؛ انگیزه بالا و تلاش بی وقفه برای موفقیت در آسیا

اولین راند مسابقات دریفت قهرمانی کشور برگزار شد

نگاهی به قرعه ایران در جام ملت های آسیا؛ از همگروهی با عراق تا امیدواری به قهرمانی بعد از 40 سال!

خونه به خونه کوتاه آمد؛ فینال جام حذفی برگزار می شود

رقابت های عمومی کشتی کلاسیک بانوان کشور؛ آنا واسیلنکو بعنوان ناظر فنی مسابقات معرفی شد

در آستانه جام جهانی؛ از دغدغه کی روش تا مصائب شیرین در خط حمله

فرشته کریمی یکی از 5 فوتسالیست برتر آسیا از نگاه AFC

کرانچار سرمربی تیم ملی امید شد

نبردهای جذاب در هفته پایانی لیگ یک؛ رستگاری تنها برای دو تیم!

کمانداران برتر رنکینک کشوری معرفی شدند

رقابت‌های بین‌المللی کشتی کلاسیک بانوان در تقویم این اتحادیه قرار می‌گیرد

اعلام زمان نشست خبری سرمربیان در هفته سی ام لیگ برتر

آغاز تمرینات پرسپولیس برای آخرین بازی لیگ هفدهم

حواشی هفته بیست و نهم لیگ برتر؛ از پست عجیب حسین حسینی در اینستاگرام تا سقوط نفت تهران به لیگ یک

پس از 70 سال برای ورزش ایران رخ داد؛ نخستین تیم وزنه برداری بانوان به مسابقات بین المللی اعزام شد

ذوب آهن - پرسپولیس؛ تلاش شاگردان قلعه نویی برای نایب قهرمانی

استقلال - پیکان؛ نبردی برای سهمیه آسیایی

برنامه سرخپوشان برای سفر به اصفهان

جهانبخش: سربازان ایران از مردم یک چیز می‌خواهند، انرژی مثبت و حمایت/ برای جام‌جهانی خیلی انگیزه دارم

بازنویسی ژنتیکی ورزشکاران، تکنیک جدید دوپینگ در جهان

از بیرانوند تا کاوه رضایی و انصاری فرد؛ 6 بازیکن ایرانی در لیست برترین بازیکنان آسیا از دید مجله فور فور تو

نشان بهترین کماندار پارالمپیکی جهان در سال 2017 به زهرا نعمتی اهدا شد

لوکوموتیو تاشکند - ذوب‌آهن؛ یک تساوی تا صعود شاگردان قلعه نویی/ تراکتورسازی - الغرافه؛ دیداری تشریفاتی در تبریز

پرسپولیس - السد؛ اثبات قدرت در دیداری تشریفاتی