آخرين مطالب

جزئیات اجرایی طرح جدید ترافیك تهران مديريت

جزئیات اجرایی طرح جدید ترافیك تهران

  بزرگنمايي:

راه نو- شهریار افندی زاده " در تشریح جزئیات طرح ترافیك جدید شهرداری تهران گفت:طرح ترافیك شهر تهران از سال ١٣٥٨ و با هدف كاهش ، كنترل ترافیك و جلوگیری از آلودگی هوا در هسته مركزی پایتخت به اجرا در آمده كه بر اساس آن تعدادی سهمیه سالیانه برای ورود به این محدوده در اختیار افراد و سهمیه بگیران قرار می گرفت .
وی با بیان اینكه قابل دسترس بودن محدوده ی طرح ترافیك برای اقشار جامعه و اجرای عدالت اجتماعی برای ورود به هسته مركزی شهر از جمله اهداف ، بازنگری طرح ٣٨ ساله ی ترافیك تهران بوده است تصریح كرد :با طرح ترافیك جدید پیشنهادی شهرداری تهران ، شهروندان می توانند، ورود و خروج خود را در محدوده ی طرح ترافیك مدیریت و هزینه آنرا پرداخت كنند.
قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران گفت:لایحه شهرداری تهران در خصوص تعیین عوارض و نحوه اجرای این طرح به شورای اسلامی شهر ارائه شده و در كمیسیون های مربوطه نیز به تصویب رسیده است ، بطوریكه هفته جاری در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح خواهد شد.
افندی زاده در بیان تفاوت های طرح ترافیك جدید و قدیم اظهارداشت:طرح جدید به منظور دسترسی اسانتر تمامی اقشار جامعه به محدوده ی طرح ترافیك طراحی شده كه بنابراین طرح ضریب هایی برای ورود به محدوده ی طرح ترافیك در ساعات مختلف ترافیكی تعیین شده است .
وی با بیان اینكه شهروندان میتوانند با این طرح ، زمان سفر خود را به محدوده ی مركزی شهر مدیریت كنند، تصریح كرد: طرح ترافیك از ساعت ٦ صبح آغاز و تا ساعت ١٩ ادامه خواهد داشت، این درحالیست كه ٣ پیك برای ورود به محدوده در نظر گرفته شده است ، كه از ساعت ٦ تا ١٠ صبح ، ١٠ تا ١٦ و ١٦ تا ١٩ سه پیك ترافیكی تعیین شده است بر این اساس چنانچه خودرویی در ساعت ٦ صبح وارد و تا ساعت ١٦ در محدوده حضور داشته باشد بیشترین ضریب كه معادل ١.٥ خواهد بود را دریافت خواهد كرد ، همچنین اگر ساعت ٦ صبح ورود و قبل از ساعت ١٦ از محدوده خارج شود ، ضریب ١ به تعرفه تعیین شده آن تعلق خواهد گرفت.
وی با اشاره به این كه تعرفه ی پیشنهادی به شورای اسلامی شهر تهران ٢٠ هزار تومان است گفت: چنانچه خودرویی بعد از ساعت ١٠ صبح وارد و قبل از ساعت ١٦ از محدوده ی طرح ترافیك خارج شود ، ضریب ٧/. به تعرفه پیشنهادی تعلق خواهد گرفت.
قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از عدم اجرای طرح ترافیك در روزهای پنج شنبه برابر برنامه پیشنهادی جدید شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان اطمینان خاطر داشته باشند كه طرح جدید هیچ گونه محدودیتی فراتر از طرح قدیم نخواهد داشت.
وی تصریح كرد : كمترین میزان پرداخت تعرفه روزانه در این طرح ١٣ هزار تومان و بیشترین تعرفه كه بر اساس زمان و پیك ترافیك محدوده سنجیده میشود ٣٦ هزار تومان خواهد بود، این درحالیست كه طرح ترافیك روزانه طی سال جاری با رقم حدود ٤٢ هزار تومان به فروش می رسد.
به گفته وی ٦٠ درصد تردد محدوده ی طرح ترافیك را سفرهای كاری و آموزشی است و ٤٠ درصد نیز سفرهای متفرقه اعم از درمان ،تجاری و......  بوده كه بطور حتم میتوان با همكاری شهروندان و مدیریت سفرهایشان ،ترافیك این محدوده را كنترل و كاهش داد.
قائم مقام معاون شهردار تهران در ادامه به ضریب های در نظر گرفته شده بر حسب نوع آلایندگی خودروها اشاره كرد و گفت : خودروهای هیبریدی ، ضریب ١/. ، خودروهایی كه دارای معاینه فنی برتر باشند نیز ضریب ٨/. به آنها تعلق خواهد گرفت و تلاش شده خودروهای كم آلاینده از تخفیف بیشتری برای ورود به محدوده برخوردار باشند.
افندی زاده به شیوه ی پرداخت تعرفه طرح ترافیك جدید اشاره كرد و گفت: شهروندان از طریق اپلیكیشن و شارژ كارت های هوشمندی به مانند كارت بلیط های مترو ، هزینه ورود به محدوده خود را پرداخت خواهند كرد .
وی  با بیان اینكه مطابق مصوبه شورای ترافیك تهران سقف ١٠٣ هزار خودرو در محدوده تعیین شده است اعلام كرد: برابر این مصوبه ٦٣ هزار طرح سهمیه بگیران شامل نهادها و ارگان های دولتی ، جانبازان ، معلولان ،خانواده شهدا ، پزشكان ، بیماران خاص و خبرنگاران پیش بینی شده كه مجوز سالانه دریافت خواهند كرد، در عین حال با حذف سهمیه سالانه افراد حقیقی و حقوقی در طرح جدید، بالغ بر ٤٠ هزار طرح نیز بصورت روزانه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت كه پیش از این ٢٣ هزار فقره طرح ترافیك بصورت روزانه و یا هفتگی در اختیار شهروندان قرار می گرفت.
قائم مقام معاون شهردار تهران با تاكید بر اینكه زیرساخت های اجرای طرح جدید ترافیك پایتخت، در هسته مركزی شهر فراهم است گفت: اكنون در ثبت تخلفات ورود به محدوده از طریق دوربین ها ، مشكلی وجود ندارد و تنها تعداد اندكی ازمعبرهای خروجی نیازمند تجهیز به دوربین ثبت تخلف هستند  كه تا پایان سال جاری و قبل از اجرای طرح جدید ، این مهم نیز محقق خواهد شد .
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

میلیاردرها به پول می‌رسند

لاریجانی گزینه قطعی فراکسیون ولایی برای ریاست مجلس/احتمال حمایت از مطهری و پزشکیان

مالیات بر مواد دخانی بهترین راه کاهش عرضه و تقاضا

پیام تبریک معاون اول رئیس جمهور به نخست وزیر مجارستان

بررسی سؤال از رئیس جمهور در کمیسیون اقتصادی

تعیین مصادیق معاملات مشکوک به پولشویی

بررسی استفساریه میزان افزایش حقوق کارکنان در نشست کمیسیون بودجه

نکات مهم حقوقی در خصوص قراردادهای روابط کار برای خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای

توضیح وزارت کشور درباره روند ساماندهی بازارچه های موقت مرزی

راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در ایران؛ دستاورد برجام

پیام تبریک حسینی مکارم به شهردار تهران

حمایت از صنایع خلاق

دستورکارهای جلسه علنی امروز مجلس

مشکلاتی که پیش می‌آید گذراست

دستورکارهای جلسه علنی امروز مجلس

مرزنشینان بانه در انتظار تعیین تکلیف

برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور ظریف

مشکل ما این است که نمی‌دانیم چه صنعتی را کجا راه‌اندازی کنیم

مخالفت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی

لزوم تقویت همکاری ایران و روسیه درباره اکوسیستم دریای خزر

وزرای خارجه و ارشاد در مجلس حاضر می‌شوند

کاهش قاچاق سیگار به کشور / سیگارهای طعم‌دار و الکترونیکی مجوز ندارند

اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

نباید فریب بارش‌های موقتی را خورد

نشست کارشناسی کمیته ساماندهی بازار ارز مجلس

خانه نیمایوشیج خریداری می شود

قابلیت بازدارندگی ایران را ارتقا می دهیم

عذرخواهی مترو در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی

ارجاع طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر به کمیسیون ویژه

بیانیه 246 نماینده در تقدیر از دلاوری‌های سپاه

نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور درباره ارز

سهمیه واردات پوشاک در مناطق آزاد تعیین شد

چرا لوازم‌خانگی گران شد؟

تکلیف برای حوزه کالا‌های انحصاری مشخص شد

تجهیز گمرکات حساس کشور به ایکس‌ری

تصویب کلیات اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44

آماده باش مدیران ستادی و مناطق 22 گانه برای بارش های بهاری پایتخت

بررسی مسائل ارزی در کمیسیون اقتصادی مجلس

ابراز تمایل كره ای ها برای سرمایه گذاری در پیام

حمله به سوریه خلاف تمام نظامات بین‌المللی است

برگزاری جلسه مشترک دولت و مجلس تا دو هفته آینده

مجلس حمایت از کالای ایرانی را جدی بگیرد

ضرورت تصمیم‌گیری برای استفاده بهینه از آب

پرداخت قسط دوم هزینه حج تمتع 97 در اردیبهشت

آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

مکارم سرپرست شهرداری تهران شد

نامگذاری امسال تکلیف ما را سنگین‌تر کرد

نحوه حمایت از کالای ایرانی بررسی می‌شود

کمیسیون اصل44 طرح حمایت از کالای ایرانی را تهیه می‌کند