آخرين مطالب

بازگشت به عقب از محالات است سياسي

بازگشت به عقب از محالات است

  بزرگنمايي:

راه نو- آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل افزود: با احترام به روح بلند فاطمه اطهر (س) که این ایام معطر است به عطر زندگی آن بانوی بزرگ و منور است به نور سیره آن بزرگوار، خوشحالیم که در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر انقلاب در کنار این مرقد منور و مطهر امام راحل رضوان الله تعالی علیه هستیم.
وی گفت: چهل سال پیش در چنین روز‌هایی یعنی یازدهم و دوازدهم بهمن سال 56، هیچ کس فکر نمی‌کرد که با یک نهضت و انقلاب دینی و مردمی، یک رژیم تا دندان مسلح را می‌توان سرنگون کرد و مردم می‌توانند بر سرنوشت خود مسلط شوند.
رئیس جمهور ادامه داد: آن روز‌هایی که در تهران جام را به جام اربابان می‌زدند و به احساسات و عواطف و فرهنگ دینی و ملی مردم احترام نمی‌گذاشتند و ایران با حاکمیت خود را جزیره ثبات می‌نامیدند، هرگز فکر نمی‌کردند که یک سال بعد در چنین روز‌هایی آن یار سفر کرده و محبوب مردم بعد از سال‌ها تبعید در ترکیه، عراق و فرانسه به کشور باز می‌گردد و در ظرف 10 روز با قیام، مجاهدت و فداکاری مردم آن نظام ظالمانه را سرنگون می‌سازد.
آقای روحانی با بیان اینکه امام به خوبی آن رژیم را می‌شناخت اظهار داشت: امام ابعاد سیاسی آن جامعه را به خوبی می‌دانست و می‌دانست آن کسی که بنا بود پادشاه مشروطه باشد تبدیل شد به حاکمیتی که همه قدرت را خود به تنهایی در دست گرفته بود و همه رقیبان و حریفان را با انواع توطئه‌ها از پیش پای رژیم استبدادی خود برداشته بود.
وی اضافه کرد: امام به خوبی آن رژیم را می‌شناخت که یک نفر بود، اما فکر می‌کرد به جای همه ملت باید فکر کند و به جای همه ملت باید فرمان دهد و همه آن‌هایی که به عنوان مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری بودند جز نوکری، جان نثاری و مطیع عوامل شاهانه بودن سخن دیگری نداشتند، امام توانست به دست مردم و قیام مردم یک حکومت مردم سالار را در این سرزمین مستقر کند، حکومتی که مردم سالاری در پناه اسلامیت و آنچه امام برای ما به یادگار آورد می‌تواند اساس آن را جمهوریت و اسلامیت دانست.
رئیس جمهور گفت: ملت بزرگ ما هرگز از این دو اصل برنخواهد گشت آن‌هایی که تصور می‌کنند قدرت‌های استکباری را در اختیار دارند، برای آینده سرنوشت ایران شورای امنیت سازمان ملل متحد را فرامی خوانند، باید به خوبی درک کنند و بفهمند که ملت ایران هرگز از یادگار امام یعنی اسلامیت و جمهوریت باز نخواهد گشت.
آقای روحانی با بیان اینکه بازگشت به عقب از محالات است اظهار داشت: مردم آن روز‌های سیاه و تاریک را پشت سر گذاشتند و هیچ کس از نور به ظلمت گذشته باز نمی‌گردد.
اسلام، ملت و کشور ایران در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی است
رئیس جمهور گفت: در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی اسلام، ملت و کشور ایران است و همه چیز باید حول این سه محور در چرخش باشد.
آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل افزود: امام به ما یاد داد که بقا، ادامه و سرزندگی حکومت با نظر و رای مردم است.
وی گفت: این مردم هستند که حاکمیت ملی را به دست آورده اند و حفظ خواهند کرد و آن‌ها هستند که استقلال و آزادی را به دست آورده اند و حفظ خواهند کرد و جمهوری اسلامی ایران را برای همیشه پاس می‌دارند.
رئیس جمهور افزود: در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی اسلام، ملت و کشور ایران است و همه چیز باید حول این سه محور در چرخش باشد و تا زمانی که اسلام هست و مردم عاشق فرهنگ اسلام هستند و به ایرانشان عشق می‌ورزند و وحدت ملی را پاس می‌دارند، هیچ قدرت و ابرقدرتی نمی‌تواند مسیر این ملت را عوض کند.
آقای روحانی با بیان اینکه راه اصلی مردم سالاری، انتخابات است ادامه داد: مردم از طریق انتخابات و پای صندوق آراء، اعلام نظر می‌کنند.
وی افزود: جمهوری اسلامی که 12 انتخابات ریاست جمهوری، 10 انتخابات مجلس شورای اسلامی، 5 انتخابات مجلس خبرگان رهبری، 5 انتخابات شورا‌ها و چندین همه پرسی را پشت سر گذاشته است به خوبی می‌داند سرنوشتش با قواعد مردم سالاری و در پای صندوق آراء تعیین خواهد شد.
رئیس جمهور گفت: البته این به آن معنا نیست که مردم سالاری صرفا انتخابات است و بس، در کنار انتخابات حضور مردم، مشارکت دائم آنها، تعاون و یاری مردم به یکدیگر و همچنین نقد و اعتراض حق مردم است.
وی افزود: هیچ کس نمی‌تواند ملت بزرگ ایران را از اظهار نظر، نقد و انتقاد و حتی اعتراض بازدارد. 
آقای روحانی ادامه داد: گوش همه مسئولان کشور باید در برابر مطالبات مردم و خواست آن‌ها شنوا باشد.
ایستادگی را از امام آموختیم 
رئیس جمهور گفت: امام راحل ایستادگی در برابر استکبار و متجاوزان را به ما آموخت.
آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت دولت در مرقد امام راحل افزود: رژیم گذشته فکر می‌کرد سلطنت او مادام العمر و حکومت سلطنتی اش ابدی است و به همین دلیل همه چیز را از دست داد که صدای نقد مردم را نشنید.
وی گفت: رژیم گذشته صدای مصلحان، ناصحان، علما، بزرگان و فرهیختگان را هم نشنید، صدای اعتراض مردم را هم نشنید و فقط تنها یک صدا را شنید، صدای انقلاب مردم ایران که علیه این حکومت سلطنتی اعتراض می‌کردند.
رئیس جمهور ادامه داد: برای حکومتی که می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود بسیار دیر است و همه دولت‌ها باید صدای مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را بشنوند.
آقای روحانی افزود: ما در کنار این مرقد منور هستیم، در کنار مردی که اینجا آرمیده است و به ما جرأت نقد، اعتراض و ایستادگی داد.
وی گفت: او به ما یاد داد که در برابر استکبار بایستیم، به ما یاد داد که نباید صندوق آراء را رها کنیم و باید به فکر محرومان ومستضعفان جامعه باشیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: امام راحل به ما یاد داد که اخلاق و معنویت را از یاد نبریم و در برابر متجاوزان بایستیم.
دولت برای اجرای خواست مردم بیش از همیشه آماده است 
رئیس جمهور گفت: دولت در کنار مردم برای اجرای خواست آنان بیش از همیشه آماده است تا مجری نظرات مردم برای پیشرفت کشور عزیز ایران باشد.
آقای روحانی پس از تجدید میثاق هیئت دولت با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام راحل افزود: ما بار دیگر در کنار حرم مطهر امام (ره) با امام پیمان می‌بندیم راه و آرمان او را رها نکنیم، به امام عزیز و به همه عزیزانی که در اینجا به خاک خفته اند از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی و مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی و همه عزیزانی که در این دیار دم فرو بسته اند و جسمشان به زیر خاک رفته و روحشان به آسمان‌ها پرواز کرده است به همه شهیدانمان و به همه ملتمان متعهد هستیم که راه انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.
وی اضافه کرد: ملت ما در روز 22 بهمن امسال بار دیگر نشان خواهد داد که چگونه به انقلابش، نظامش و رهبری اش وفادار خواهد بود.
آقای روحانی گفت: ما این ایام مبارک را به ملت بزرگ ایران، به رهبر معظم انقلاب اسلامی، به یادگار امام حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و به همه خدمتگزاران این مرز و بوم تبریک می‌گوییم و از خداوند می‌خواهیم که پاسدار راه امام و شهیدانمان باشیم.
آقای روحانی و هیات دولت با قرائت فاتحه و زیارت مرقد مطهر امام خمینی (ره) یاد و نام بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
از امروز مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی شاهد حضور مسئولان و سران قوای سه گانه است، مراسمی که همه ساله در آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردم باید احساس کنند ما نوکر آن‌ها هستیم

توافق در بخش امنیت دستاورد بزرگ مذاکرات خزر بود

روحانی: آمریکا خودش پل‌ها را خراب کرد

ادامه جنایات عربستان در یمن و ادعاسازی‌های موهوم علیه ایران

خلیفه ارامنه تهران اقدامات آمریکا در قبال ایران را محکوم کرد

منافع ایران در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر رعایت شد

حاشیه های خزر و بمباران غیرمنصفانه پاستور

هفته آینده؛ بررسی طرح دعوای ایران علیه آمریکا در دادگاه لاهه در کمیسیون امنیت ملی

بعیدی‌نژاد: باید مواظب پوست خربزه‌ها بود

راه ترقی- سیاست‌های اطلاع‌رسانی برای مبارزه با جنگ روانی و اقتصادی تصویب شد

ظریف سه شنبه درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می دهد

مدعیان برکناری دولت؛ بازیگران نقشه دشمن

دستور جلسه این هفته شورای نگهبان

مبارزه مشترک ایران و عراق با تحرکات اشرار و تروریستها

کنوانسیون رژیم حقوقی خزر در مرکز پژوهش ها بررسی می شود

ترامپ تهدید جهانی

تاکید نمایندگان دائم ایران و برزیل در وین برهمکاری‌های مشترک در چارچوب سازمان ملل

چرا ایران باید به کنوانسیون و معاهدات بین‌المللی بپیوندد؟

می‌توانیم از همه سد‌های ضد موشکی عبور کنیم

عامل کاهش ارزش ریال خارجی نیست درونی است/بناست با مفسد بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد قاطع صورت گیرد

«ظریف»برای توضیح کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر به کمیسیون امنیت ملی می‌رود

چرا سفر نخست وزیر عراق به ایران لغو شد؟ / آیا بغداد با تحریم های آمریکا علیه ایران همراه شده است؟

موضع گیری فرمانده ارتش آمریکا در خاورمیانه علیه سردارسلیمانی

پرسش حق مجلس است/ مراقب باشیم کشور دچار چالش جدیدی نشود

اصلاح طلبان زیرآب دولت را می زنند

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

حیدر عبادی سفر خود به ایران را لغو کرد

اعلامیه تفسیری ایران درباره کنوانسیون رژیم حقوقی خزرمنتشر شد

منطقه خزر الگویی برای تضمین صلح و ثبات است

در کنوانسیون حقوقی خزر، تقسیم، تعیین خطوط مبدا، تقسیم بستر و زیربستر مطرح نیست

آغاز سخنرانی روحانی در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر

لاریجانی: برخی برای منافع سیاسی‌شان نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند

روحانی وارد آکتائو قزاقستان شد

رییس جمهوری عازم قزاقستان شد

رئیس‌جمهور: اجلاس قزاقستان یکی از اجلاس‌های بسیار مهم درباره دریای خزر است

روحانی از ربیعی تقدیر کرد

انهدام تیمی تروریستی در شمال غرب کشور/ هلاکت 10 تروریست

ظریف: خوشحالی ترامپ از فشار اقتصادی ترکیه شرم‌آور است

محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد

چین دوباره تاکید کرد: تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را نمی‌پذیریم

وزارت کشور و بانک مرکزی دستورالعمل روابط کاری امضا می کنند

ابراز امیدواری اتریش نسبت به مقابله با تحریم‌ها علیه ایران

آمریکا دولت‌ها را به دلیل پایبندی به حقوق بین‌الملل مجازات می‌کند

تأیید مصوبه منع به‌کارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان، تکذیب شد

روحانی: آمریکا به هیچ‌یک از تعهدات خود پایبند نیست

استیضاح وزیر کار رای آورد/ ربیعی از قطار کابینه روحانی پیاده شد

منتظریم ببینیم اروپایی‌ها چگونه هزینه می‌کنند

خنثی سازی اقدامات تروریستی در کردستان و خوزستان

گزارش استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس/ چرا لاریجانی اعلام تنفس کرد؟

طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی