آخرين مطالب

بازگشت به عقب از محالات است سياسي

بازگشت به عقب از محالات است

  بزرگنمايي:

راه نو- آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل افزود: با احترام به روح بلند فاطمه اطهر (س) که این ایام معطر است به عطر زندگی آن بانوی بزرگ و منور است به نور سیره آن بزرگوار، خوشحالیم که در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر انقلاب در کنار این مرقد منور و مطهر امام راحل رضوان الله تعالی علیه هستیم.
وی گفت: چهل سال پیش در چنین روز‌هایی یعنی یازدهم و دوازدهم بهمن سال 56، هیچ کس فکر نمی‌کرد که با یک نهضت و انقلاب دینی و مردمی، یک رژیم تا دندان مسلح را می‌توان سرنگون کرد و مردم می‌توانند بر سرنوشت خود مسلط شوند.
رئیس جمهور ادامه داد: آن روز‌هایی که در تهران جام را به جام اربابان می‌زدند و به احساسات و عواطف و فرهنگ دینی و ملی مردم احترام نمی‌گذاشتند و ایران با حاکمیت خود را جزیره ثبات می‌نامیدند، هرگز فکر نمی‌کردند که یک سال بعد در چنین روز‌هایی آن یار سفر کرده و محبوب مردم بعد از سال‌ها تبعید در ترکیه، عراق و فرانسه به کشور باز می‌گردد و در ظرف 10 روز با قیام، مجاهدت و فداکاری مردم آن نظام ظالمانه را سرنگون می‌سازد.
آقای روحانی با بیان اینکه امام به خوبی آن رژیم را می‌شناخت اظهار داشت: امام ابعاد سیاسی آن جامعه را به خوبی می‌دانست و می‌دانست آن کسی که بنا بود پادشاه مشروطه باشد تبدیل شد به حاکمیتی که همه قدرت را خود به تنهایی در دست گرفته بود و همه رقیبان و حریفان را با انواع توطئه‌ها از پیش پای رژیم استبدادی خود برداشته بود.
وی اضافه کرد: امام به خوبی آن رژیم را می‌شناخت که یک نفر بود، اما فکر می‌کرد به جای همه ملت باید فکر کند و به جای همه ملت باید فرمان دهد و همه آن‌هایی که به عنوان مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری بودند جز نوکری، جان نثاری و مطیع عوامل شاهانه بودن سخن دیگری نداشتند، امام توانست به دست مردم و قیام مردم یک حکومت مردم سالار را در این سرزمین مستقر کند، حکومتی که مردم سالاری در پناه اسلامیت و آنچه امام برای ما به یادگار آورد می‌تواند اساس آن را جمهوریت و اسلامیت دانست.
رئیس جمهور گفت: ملت بزرگ ما هرگز از این دو اصل برنخواهد گشت آن‌هایی که تصور می‌کنند قدرت‌های استکباری را در اختیار دارند، برای آینده سرنوشت ایران شورای امنیت سازمان ملل متحد را فرامی خوانند، باید به خوبی درک کنند و بفهمند که ملت ایران هرگز از یادگار امام یعنی اسلامیت و جمهوریت باز نخواهد گشت.
آقای روحانی با بیان اینکه بازگشت به عقب از محالات است اظهار داشت: مردم آن روز‌های سیاه و تاریک را پشت سر گذاشتند و هیچ کس از نور به ظلمت گذشته باز نمی‌گردد.
اسلام، ملت و کشور ایران در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی است
رئیس جمهور گفت: در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی اسلام، ملت و کشور ایران است و همه چیز باید حول این سه محور در چرخش باشد.
آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل افزود: امام به ما یاد داد که بقا، ادامه و سرزندگی حکومت با نظر و رای مردم است.
وی گفت: این مردم هستند که حاکمیت ملی را به دست آورده اند و حفظ خواهند کرد و آن‌ها هستند که استقلال و آزادی را به دست آورده اند و حفظ خواهند کرد و جمهوری اسلامی ایران را برای همیشه پاس می‌دارند.
رئیس جمهور افزود: در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی اسلام، ملت و کشور ایران است و همه چیز باید حول این سه محور در چرخش باشد و تا زمانی که اسلام هست و مردم عاشق فرهنگ اسلام هستند و به ایرانشان عشق می‌ورزند و وحدت ملی را پاس می‌دارند، هیچ قدرت و ابرقدرتی نمی‌تواند مسیر این ملت را عوض کند.
آقای روحانی با بیان اینکه راه اصلی مردم سالاری، انتخابات است ادامه داد: مردم از طریق انتخابات و پای صندوق آراء، اعلام نظر می‌کنند.
وی افزود: جمهوری اسلامی که 12 انتخابات ریاست جمهوری، 10 انتخابات مجلس شورای اسلامی، 5 انتخابات مجلس خبرگان رهبری، 5 انتخابات شورا‌ها و چندین همه پرسی را پشت سر گذاشته است به خوبی می‌داند سرنوشتش با قواعد مردم سالاری و در پای صندوق آراء تعیین خواهد شد.
رئیس جمهور گفت: البته این به آن معنا نیست که مردم سالاری صرفا انتخابات است و بس، در کنار انتخابات حضور مردم، مشارکت دائم آنها، تعاون و یاری مردم به یکدیگر و همچنین نقد و اعتراض حق مردم است.
وی افزود: هیچ کس نمی‌تواند ملت بزرگ ایران را از اظهار نظر، نقد و انتقاد و حتی اعتراض بازدارد. 
آقای روحانی ادامه داد: گوش همه مسئولان کشور باید در برابر مطالبات مردم و خواست آن‌ها شنوا باشد.
ایستادگی را از امام آموختیم 
رئیس جمهور گفت: امام راحل ایستادگی در برابر استکبار و متجاوزان را به ما آموخت.
آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت دولت در مرقد امام راحل افزود: رژیم گذشته فکر می‌کرد سلطنت او مادام العمر و حکومت سلطنتی اش ابدی است و به همین دلیل همه چیز را از دست داد که صدای نقد مردم را نشنید.
وی گفت: رژیم گذشته صدای مصلحان، ناصحان، علما، بزرگان و فرهیختگان را هم نشنید، صدای اعتراض مردم را هم نشنید و فقط تنها یک صدا را شنید، صدای انقلاب مردم ایران که علیه این حکومت سلطنتی اعتراض می‌کردند.
رئیس جمهور ادامه داد: برای حکومتی که می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود بسیار دیر است و همه دولت‌ها باید صدای مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را بشنوند.
آقای روحانی افزود: ما در کنار این مرقد منور هستیم، در کنار مردی که اینجا آرمیده است و به ما جرأت نقد، اعتراض و ایستادگی داد.
وی گفت: او به ما یاد داد که در برابر استکبار بایستیم، به ما یاد داد که نباید صندوق آراء را رها کنیم و باید به فکر محرومان ومستضعفان جامعه باشیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: امام راحل به ما یاد داد که اخلاق و معنویت را از یاد نبریم و در برابر متجاوزان بایستیم.
دولت برای اجرای خواست مردم بیش از همیشه آماده است 
رئیس جمهور گفت: دولت در کنار مردم برای اجرای خواست آنان بیش از همیشه آماده است تا مجری نظرات مردم برای پیشرفت کشور عزیز ایران باشد.
آقای روحانی پس از تجدید میثاق هیئت دولت با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام راحل افزود: ما بار دیگر در کنار حرم مطهر امام (ره) با امام پیمان می‌بندیم راه و آرمان او را رها نکنیم، به امام عزیز و به همه عزیزانی که در اینجا به خاک خفته اند از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی و مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی و همه عزیزانی که در این دیار دم فرو بسته اند و جسمشان به زیر خاک رفته و روحشان به آسمان‌ها پرواز کرده است به همه شهیدانمان و به همه ملتمان متعهد هستیم که راه انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.
وی اضافه کرد: ملت ما در روز 22 بهمن امسال بار دیگر نشان خواهد داد که چگونه به انقلابش، نظامش و رهبری اش وفادار خواهد بود.
آقای روحانی گفت: ما این ایام مبارک را به ملت بزرگ ایران، به رهبر معظم انقلاب اسلامی، به یادگار امام حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و به همه خدمتگزاران این مرز و بوم تبریک می‌گوییم و از خداوند می‌خواهیم که پاسدار راه امام و شهیدانمان باشیم.
آقای روحانی و هیات دولت با قرائت فاتحه و زیارت مرقد مطهر امام خمینی (ره) یاد و نام بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
از امروز مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی شاهد حضور مسئولان و سران قوای سه گانه است، مراسمی که همه ساله در آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ارسال گزارش طرح سؤال از رئیس جمهور به هیأت رئیسه مجلس

گزینه های ایران پس از خروج آمریکا از برجام

معتقدیم سوال سوم مجلس از رئیس‌جمهور قابل رسیدگی نیست

رئیس جمهور روز ملی مونته نگرو را تبریک گفت

تلاش برای انحراف افکارعمومی از علل جنگ در افغانستان

تعیین شرایط تسهیلات تولید درصورت استنکاف بانک‌ها

مذاکره با دفتر رهبری درباره FATF

ولایتی: برخی اروپایی‌ها یکی به نعل می‌زنند یکی به میخ/ هر چه مردم عراق بپسندند، مطلوب ماست

توضیحات ظریف درباره تلاش تیم مذاکره‌کننده برای اخذ تضمین از اروپایی‌ها

تکلیف معیشتی 150 هزار کولبر مشخص می‌شود

آمادگی کره جنوبی برای تجارت با ایران در شرایط جدید

جلسه غیرعلنی‌ مجلس‌ با حضور شمخانی، کرباسیان و ظریف

رئیس جمهور دو قانون را برای اجرا ابلاغ کرد

آغاز نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول

اروپا برای گفت وگوی تجاری با آمریکا شرط گذاشت

روحانی: آمریکا از هر زمان دیگر در جهان اسلام منفورتر است

وزارت کشور: اتفاقات کازرون جنبه تقسیماتی ندارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی: آزادی فلسطین سنت الهی است، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

کشورهای اسلامی باید در اجلاس استانبول علیه ظلم و جنایت به مردم فلسطین پاسخ محکمی بدهند

رژیم صهیونیستی برای توقف جنایات خود تحت فشار قرار گیرد

رایزنی های فشرده آمریکا با اروپا برای بازگشت تحریم های ایران/اروپایی ها بدنبال دور زدن تحریم ها هستند

گزارش مذاکرات با طرف‌های برجام به کمیسیون ارائه می‌شود

بیت المقدس را نمی‌توان از مسلمانان جهان جدا کرد

لزوم تضمین حقوق ایران در برجام

امریکایی ها برای دومین بار نیز پشیمان می شوند

نتایج رایزنی های برجام ظریف در بروکسل؛ اروپا به ایران تضمین می دهد؟

مردم می‌خواهند حكومت موانع زندگی‌شان را برطرف كند/ عدم تحقق وعده‌ها اعتبار دولت را مخدوش می‌كند

اقدام ترامپ باعث بی آبرویی آمریکا شد

قدس متعلق به مسلمانان خواهد ماند

دولت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد

آمریکا قصد نابودی سازمان ملل متحد را دارد

ظریف:1+4 به زودی تضمین منافع ایران ذیل برجام را مشخص می‌کند

اروپا عکس العمل قاطع علیه خروج امریکا از برجام اتخاذ کند

نشست کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی

واکنش به برخی موضع گیری ها در خصوص برجام

ظریف با وزیر خارجه چین دیدار کرد

برجام در صورت تضمین منافع ایران باقی می‌ماند

استقبال رسمی از رئیس جمهور سریلانکا

تضمین منافع ایران تنها شرط برقراری برجام

رییس جمهور اصلاحیه قانون بودجه سال 1397 کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد

تماس‌های تلفنی وزرای خارجه ژاپن و نروژ با ظریف

مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام، وحدت و پیشرفت علمی است

رهبر معظم انقلاب در واکنش به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید

واکنش اعضای 1+5 به خروج آمریکا از برجام/ نشست ایران و اروپا برای ادامه برجام

واکنش ها در ایران به خروج آمریکا از برجام؛ از آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس تا پیام تبریک فرمانده کل سپاه

اساس سیاست ما تعامل سازنده با دنیا است

بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه صنعت نفت

با خروج آمریکا از برجام،تصمیمات غیرقابل تصور می‌گیریم/رفتار غیردیپلماتیک مراکش دلیل مشخصی ندارد

چرا آمریکا بدنبال بازبینی توافق هسته ای ایران است؟/ آیا هنوز امیدی به حفظ برجام وجود دارد؟

موافق و مخالف کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی/واکنش تند لاریجانی به سالک درباره برجام