آخرین اخبار

بازگشت به عقب از محالات است سياسي

بازگشت به عقب از محالات است

  بزرگنمايي:

راه نو- آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل افزود: با احترام به روح بلند فاطمه اطهر (س) که این ایام معطر است به عطر زندگی آن بانوی بزرگ و منور است به نور سیره آن بزرگوار، خوشحالیم که در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر انقلاب در کنار این مرقد منور و مطهر امام راحل رضوان الله تعالی علیه هستیم.
وی گفت: چهل سال پیش در چنین روز‌هایی یعنی یازدهم و دوازدهم بهمن سال 56، هیچ کس فکر نمی‌کرد که با یک نهضت و انقلاب دینی و مردمی، یک رژیم تا دندان مسلح را می‌توان سرنگون کرد و مردم می‌توانند بر سرنوشت خود مسلط شوند.
رئیس جمهور ادامه داد: آن روز‌هایی که در تهران جام را به جام اربابان می‌زدند و به احساسات و عواطف و فرهنگ دینی و ملی مردم احترام نمی‌گذاشتند و ایران با حاکمیت خود را جزیره ثبات می‌نامیدند، هرگز فکر نمی‌کردند که یک سال بعد در چنین روز‌هایی آن یار سفر کرده و محبوب مردم بعد از سال‌ها تبعید در ترکیه، عراق و فرانسه به کشور باز می‌گردد و در ظرف 10 روز با قیام، مجاهدت و فداکاری مردم آن نظام ظالمانه را سرنگون می‌سازد.
آقای روحانی با بیان اینکه امام به خوبی آن رژیم را می‌شناخت اظهار داشت: امام ابعاد سیاسی آن جامعه را به خوبی می‌دانست و می‌دانست آن کسی که بنا بود پادشاه مشروطه باشد تبدیل شد به حاکمیتی که همه قدرت را خود به تنهایی در دست گرفته بود و همه رقیبان و حریفان را با انواع توطئه‌ها از پیش پای رژیم استبدادی خود برداشته بود.
وی اضافه کرد: امام به خوبی آن رژیم را می‌شناخت که یک نفر بود، اما فکر می‌کرد به جای همه ملت باید فکر کند و به جای همه ملت باید فرمان دهد و همه آن‌هایی که به عنوان مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری بودند جز نوکری، جان نثاری و مطیع عوامل شاهانه بودن سخن دیگری نداشتند، امام توانست به دست مردم و قیام مردم یک حکومت مردم سالار را در این سرزمین مستقر کند، حکومتی که مردم سالاری در پناه اسلامیت و آنچه امام برای ما به یادگار آورد می‌تواند اساس آن را جمهوریت و اسلامیت دانست.
رئیس جمهور گفت: ملت بزرگ ما هرگز از این دو اصل برنخواهد گشت آن‌هایی که تصور می‌کنند قدرت‌های استکباری را در اختیار دارند، برای آینده سرنوشت ایران شورای امنیت سازمان ملل متحد را فرامی خوانند، باید به خوبی درک کنند و بفهمند که ملت ایران هرگز از یادگار امام یعنی اسلامیت و جمهوریت باز نخواهد گشت.
آقای روحانی با بیان اینکه بازگشت به عقب از محالات است اظهار داشت: مردم آن روز‌های سیاه و تاریک را پشت سر گذاشتند و هیچ کس از نور به ظلمت گذشته باز نمی‌گردد.
اسلام، ملت و کشور ایران در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی است
رئیس جمهور گفت: در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی اسلام، ملت و کشور ایران است و همه چیز باید حول این سه محور در چرخش باشد.
آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل افزود: امام به ما یاد داد که بقا، ادامه و سرزندگی حکومت با نظر و رای مردم است.
وی گفت: این مردم هستند که حاکمیت ملی را به دست آورده اند و حفظ خواهند کرد و آن‌ها هستند که استقلال و آزادی را به دست آورده اند و حفظ خواهند کرد و جمهوری اسلامی ایران را برای همیشه پاس می‌دارند.
رئیس جمهور افزود: در این سرزمین برای ما سه اصل اساسی اسلام، ملت و کشور ایران است و همه چیز باید حول این سه محور در چرخش باشد و تا زمانی که اسلام هست و مردم عاشق فرهنگ اسلام هستند و به ایرانشان عشق می‌ورزند و وحدت ملی را پاس می‌دارند، هیچ قدرت و ابرقدرتی نمی‌تواند مسیر این ملت را عوض کند.
آقای روحانی با بیان اینکه راه اصلی مردم سالاری، انتخابات است ادامه داد: مردم از طریق انتخابات و پای صندوق آراء، اعلام نظر می‌کنند.
وی افزود: جمهوری اسلامی که 12 انتخابات ریاست جمهوری، 10 انتخابات مجلس شورای اسلامی، 5 انتخابات مجلس خبرگان رهبری، 5 انتخابات شورا‌ها و چندین همه پرسی را پشت سر گذاشته است به خوبی می‌داند سرنوشتش با قواعد مردم سالاری و در پای صندوق آراء تعیین خواهد شد.
رئیس جمهور گفت: البته این به آن معنا نیست که مردم سالاری صرفا انتخابات است و بس، در کنار انتخابات حضور مردم، مشارکت دائم آنها، تعاون و یاری مردم به یکدیگر و همچنین نقد و اعتراض حق مردم است.
وی افزود: هیچ کس نمی‌تواند ملت بزرگ ایران را از اظهار نظر، نقد و انتقاد و حتی اعتراض بازدارد. 
آقای روحانی ادامه داد: گوش همه مسئولان کشور باید در برابر مطالبات مردم و خواست آن‌ها شنوا باشد.
ایستادگی را از امام آموختیم 
رئیس جمهور گفت: امام راحل ایستادگی در برابر استکبار و متجاوزان را به ما آموخت.
آقای روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت دولت در مرقد امام راحل افزود: رژیم گذشته فکر می‌کرد سلطنت او مادام العمر و حکومت سلطنتی اش ابدی است و به همین دلیل همه چیز را از دست داد که صدای نقد مردم را نشنید.
وی گفت: رژیم گذشته صدای مصلحان، ناصحان، علما، بزرگان و فرهیختگان را هم نشنید، صدای اعتراض مردم را هم نشنید و فقط تنها یک صدا را شنید، صدای انقلاب مردم ایران که علیه این حکومت سلطنتی اعتراض می‌کردند.
رئیس جمهور ادامه داد: برای حکومتی که می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود بسیار دیر است و همه دولت‌ها باید صدای مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را بشنوند.
آقای روحانی افزود: ما در کنار این مرقد منور هستیم، در کنار مردی که اینجا آرمیده است و به ما جرأت نقد، اعتراض و ایستادگی داد.
وی گفت: او به ما یاد داد که در برابر استکبار بایستیم، به ما یاد داد که نباید صندوق آراء را رها کنیم و باید به فکر محرومان ومستضعفان جامعه باشیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: امام راحل به ما یاد داد که اخلاق و معنویت را از یاد نبریم و در برابر متجاوزان بایستیم.
دولت برای اجرای خواست مردم بیش از همیشه آماده است 
رئیس جمهور گفت: دولت در کنار مردم برای اجرای خواست آنان بیش از همیشه آماده است تا مجری نظرات مردم برای پیشرفت کشور عزیز ایران باشد.
آقای روحانی پس از تجدید میثاق هیئت دولت با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام راحل افزود: ما بار دیگر در کنار حرم مطهر امام (ره) با امام پیمان می‌بندیم راه و آرمان او را رها نکنیم، به امام عزیز و به همه عزیزانی که در اینجا به خاک خفته اند از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی و مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی و همه عزیزانی که در این دیار دم فرو بسته اند و جسمشان به زیر خاک رفته و روحشان به آسمان‌ها پرواز کرده است به همه شهیدانمان و به همه ملتمان متعهد هستیم که راه انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.
وی اضافه کرد: ملت ما در روز 22 بهمن امسال بار دیگر نشان خواهد داد که چگونه به انقلابش، نظامش و رهبری اش وفادار خواهد بود.
آقای روحانی گفت: ما این ایام مبارک را به ملت بزرگ ایران، به رهبر معظم انقلاب اسلامی، به یادگار امام حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و به همه خدمتگزاران این مرز و بوم تبریک می‌گوییم و از خداوند می‌خواهیم که پاسدار راه امام و شهیدانمان باشیم.
آقای روحانی و هیات دولت با قرائت فاتحه و زیارت مرقد مطهر امام خمینی (ره) یاد و نام بنیانگذار انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
از امروز مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی شاهد حضور مسئولان و سران قوای سه گانه است، مراسمی که همه ساله در آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ایران پایگاه یا حضور نظامی در سوریه ندارد

تکلیف به دولت در تکمیل و احداث شبکه‌های فرعی آبیاری

پیام تسلیت رئیس جمهور به مناسبت سقوط هواپیما

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری

دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب

اضافه شدن زیردریایی میدجت به ارتش

ایران در صورت نقض برجام ازجانب امریکا براساس منافع خود عمل می‌کند

رئیس پارلمان کردستان عراق: خواهان توسعه روابط با ایران هستیم

رئیس جمهور فردا پنجشنبه عازم هند می‌شود

عراقچی: الحاقیه به برجام وجود نخواهد داشت

شیعه و سنی در جمهوری اسلامی در دشوارترین میدان‌ها کنار یکدیگرند

دکتر امیر محبیان: روحانی درباره همه پرسی توضیح بیشتری بدهد

مسیر انقلاب قابل بازگشت نیست

هیچ اطلاعاتی دال بر وجود پایگاه نظامی ایران نزدیک تدمر ندارد

پیام سخنگوی وزارت خارجه در پی سانحه هوایی در روسیه

سوریه: ادعای صهیونیست‌ها درباره نقش ایران در سرنگونی جنگنده اف 16 بی‌اساس است

نهیب ملت ایران دشمن را به عقب می راند

دعوت سران قوا از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

سفر رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس کشورمان به پکن

دعوت رئیس جمهور برای حضور باشکوه‌تر مردم در راهپیمایی 22 بهمن

آرزوی آمریکا برای ایجاد کشور مستقل کردی محقق نخواهد شد

ستاد اجرایی فرمان امام مکمل سیاست های اقتصادی دولت و بخش خصوصی باشد

انقلاب اسلامی به هویت دینی و ملی عزت بخشید

حرف آمریکا؛ خروج از برجام یا مذاکره درباره برنامه موشکی ایران/ پاسخ ایران چیست؟

مخالفت با معافیت دولت از پرداخت هزینه‌های دادرسی

ارجاع سؤال از رئیس جمهور به کمیسیون اقتصادی

تشریح مصوبات مهم گزارش کمیسیون تلفیق در بخش درآمدی بودجه 97

منشا 77 درصد آلودگی هوای تهران وسایل متحرک است

هیچ اطلاعی از کارگروه اصلاح برجام نداریم

جزئیات تیراندازی در نزدیک مقر ریاست جمهوری

دکتر امیر محبیان: نباید تریبون‌ها را به کسانی داد که شعور مردم را دست کم می‌گیرند

ضربه به بزرگ ترین محموله مواد مخدر در سال های اخیر

امیدواریم این راه با کمک مردم و دولت ادامه یابد

شرعی، عقلی و مردمی بودن؛ سه شاخص انقلاب اسلامی

ارجاع نحوه واگذاری اموال دولتی به کمیسیون تلفیق

تصمیم جدی آمریکا برای تغییر برجام یا خروج از توافق هسته ای ایران/ آیا اروپا، آمریکا را همراهی خواهد کرد؟

بانوان خوب و سالم کار می‌کنند

بیت المقدس، پایتخت تغییر و تقسیم ناپذیر فلسطین است

بازگشت به عقب از محالات است

ترامپ یکبار دیگر نادانی خود را به ایران اثبات کرد

ادعا‌های رئیس سازمان سیا نمونه سیاست‌های مداخله جویانه امریکاست

کمتر از 300 نفر که در حوادث اخیر مرتکب جرم شده اند در بازداشت هستند

واکنش ظریف به پروژه جدید ضدایرانی آمریکا/ آیا ترامپ قصد نابودی برجام را دارد؟

نظر نمایندگان درباره ردِ کلیات بودجه

پاسخ وزارت امور خارجه به شبهات الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو

کارشناس لبنانی: نامه تشکر «هنیه» به رهبر انقلاب از زبان تمام ملت‌های عرب بود

وزیر کشور با تبدیل روستای درح به شهر موافقت کرد

ضرورت ساماندهی نظام پولی و بانکی در تحول اقتصادی

مردم معترض برانداز نیستند؛ مسئولان ناکارآمد براندازند

FATF با لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فرق دارد